Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Az esküvő költségei

d.panka
Létrehozva: 2003. május 27. 14:52
Ha mostanában volt az esküvőtök, biztosan tudjátok, hogy milyen sokba került. Eléggé meg vagyok döbbenve, mert a vendéglőben, ahol a vacsora helyszíne lesz, azt mondták, egy 50 literes hordó sört 28. 000. -Ft-ért számolnak fel nekünk (Arany Ászok). Egy korsó tehát 280. -Ft. Megkérdeztem valakit, aki a nagykerből a boltjába hozat ilyet, egy hordó 10. 800. -Ft-ba kerül. Majdnem 200%-os haszonnal dolgozik a vendéglős! És ez csak a sör, a tömény italt és a borokat, meg az ásványvizet még nem is tudom. Szerintetek ez normális, vagy nagyon nyerészkedni akar rajtunk?
  1. Torolt_felhasznalo_554287
    Torolt_felhasznalo_554287
    2003. október 13. 16:56301.
    Szia!
    Megnéztem a bem. oldalad, és tényleg gyönyörű volt a ruhád!!! Hol volt az esküvőtök? (város)
    Én Bp-n lakom, de Sátoraljaújhelyben lesz a lagzi. Ott van egy helyi fotós, akivel majd csináltatnám a képeket, mert egy "nem helyi" fotóst meghívni biztos nagyon költséges dolog! De azért köszi az ötletet! Kíváncsi lennék azokra a képekre, amiket a profi fotós készített!
    És a ruhád honnan volt?
    Jó fej lehet a férjed! Tetszik, hogy ilyen megoldást választott a megnyugtatásodra ("elvitt egy butikba")! Na, majd megfigyelem, hogy az én párom miket fog kieszelni a problémák megoldására (hisztim)!
    A pap-dologgal kapcsolatban még mindig nem haladtam előre, de tényleg fogok keresni mást! Engem érdekel a vallás, ne értsd félre, de valahogy nem tudom elképzelni, hogy úgy járjak hitoktatásra, mint pl. nyelvórára! Az a havi egy alkalom megfelelő lenne!
    előzmény:
    d.panka (300)
     
  2. 2003. október 9. 15:39300.
    Az esküvőnk csodálatos volt. A ruhára visszatérve: ahogy a vőlegényem megtudta, mit mondott anyám, elvitt egy butikba, ahol négy kívülálló nő nézte végig a ruhámat, és ott áradoztak, hogy milyen különleges és gyönyörű és álomszép. Úgyhogy fölbátorodtam, büszkén vonultam végig benne. Csak annyit róla, hogy az anyakönyvvezető utólag megállított, és azt mondta, hogy az elmúlt 15 évben nem látott még olyan szép menyasszonyt, mint én, alig tudta végigmondani a szövegét, mindig elkalandozott, amikor rám - a ruhámra nézett. De majd te is meglátod, esküvő előtt - amikor azt akarod, hogy minden tökéletes legyen - nem tudsz nem odafigyelni ilyen megjegyzésekre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554287 (297)
     
  3. 2003. október 9. 15:31299.
    Más a jegyesoktatás, és más a keresztségre való felkészítés. Ha nem vagy megkeresztelve, nem lehet egyházi esküvőd. A felkészítés ideje a paptól függ. Menj el máshoz is érdeklődni. A jegyesoktatás is attól függ, kinél szeretnél házasodni. Van, ahol egy alkalom csak, de egy komoly pap rendesen felkészít az esküvőre és a házaséletre, mi például fél évig jártunk, havi egy alkalommal. Közben nagyon jól megbarátkoztunk a papunkkal, ezért nagyszerű volt a szertartás: teljesen személyre szóló üzenetet kaptunk.
    Tudok ajánlani egy nagyon jó fotóst, aki nálunk is fényképezett. Csodaszép képeket készít, olcsón. Digitális fényképezőgéppel fotózik, azt kell csak megrendelned tőle, ami tetszik. Nem egy átlagos fotós, hanem művész, és ez látszik is a képein. Nekünk kb. 60 db. képet csinált 20. 000. -Ft-ért, és el voltunk tőle alélva, olyan szépek vagyunk rajta. A barátnőm is digitális géppel fotózott, ha a bem. oldalamra rámész, láthatod. Annak ellenére nem tudott olyan minőségű képeket csinálni, hisz amatőr. Nem bántam meg, hogy erre áldoztam, szerintem te se hagyd ki, hisz éltre szóló emlék. Merrefele laksz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554287 (297)
     
  4. 2003. október 9. 11:55298.
    Szia !

    Én úgy tudom csak jegyesoktatásra kell járnotok esküvő előtt ! ( Ált. 10 alkalom )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554287 (297)
     
  5. Torolt_felhasznalo_554287
    Torolt_felhasznalo_554287
    2003. október 9. 11:19297.
    Úristen! Ez nagyon szörnyű! Gondolom, milyen nagy kedvvel csináltátok ezek után! Bár az ilyen megjegyzésre nem kell figyelni-->tapasztalat. Csak azt nem tudom, hogy a szülők néha hogy tudnak így kifordulni magukból?! És végülis hogy sikerült az esküvő? Gondolom, szép ruhád volt, csak anyukád elégedetlenkedett!
    Hol volt egyébként az esküvőtök? (város) A fényképezkedésről csak annyit, hogy én is arra gondoltam, amit te írtál: hogy a szertartás után kell a képeket csináltatni, mert akkor már valamennyire megnyugszunk! Egyébként én majd nem akarom, hogy a fotós végig ott kattingasson, csak készítsen néhány stúdió és pár szabadtéri képet rólunk. Szerintem a mai technika (pl. a digitális fényképezőgép) már lehetővé teszi, hogy fotós nélkül is jó képek készüljenek! És majd ki tudjuk válogatni azokat, amik tetszenek, nem kell mindet előhívatni!
    Még valami: nem vagyok megkeresztelve, de szeretnénk templomi esküvőt is, ezért járnom kell majd paphoz. Van ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata? Nekem azt mondta a pap, hogy kb 2 év, mire felkészítenek a keresztségre (római kat. ), de ha lehet, én ezt gyorsabban le szeretném tudni. Persze közben lehet esküvő, csak ezt a "kurzust" el kell végeznem.
    Ismertek olyat, akinek ez gyorsabban ment?
    Köszi!
    előzmény:
    d.panka (296)
     
  6. 2003. október 9. 10:04296.
    Nálunk meg az volt a baj, hogy mintha senkit nem érdekelt volna az egész. Mindkettőnk szülei úgy jöttek el, mintha csak vendégek lennének. Az elejétől a végéig mi intézkedtünk, ami - főleg az utolsó két nap - nagyon megterhelő volt. De azt tudták mondani, hogy ez vagy az úgy se lesz jó. Pl. anyu egy hónappal az esküvő előtt azt mondta, hogy borzalmas a ruhám, mit fognak szólni az ismerősei, inkább ad pénzt, hogy béreljek másikat. Képzeld el! Teljesen magamba zuhantam. És még sorolhatnám. :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554287 (295)
     
  7. Torolt_felhasznalo_554287
    Torolt_felhasznalo_554287
    2003. október 8. 16:51295.
    Köszi a hosszú választ! Sajna nem egyszerű a helyzet, mert a családunk variál, úgyhogy most hétvégén nagyon besokalltam emiatt! Nem értem, miért nem hagyják, hogy mi csináljunk mindent úgy, ott és akkor, ahogy/ahol és amikor mi szeretnénk! Régen a szülők szervezték ezeket és ők is fizették, de ma már nem így van. . .
    Na, mindegy!

    Valószínűleg nem csak a mi családunk ilyen bonyolult! Kész tények elé kellett volna állítani őket, és akkor nem tudtak volna semmibe beleszólni!
    Most nagy ruhalázban égek, mert a barátnőm barátjának az anyukájának (kicsit közvetett kapcsolat) van egy ruhakölcsönzője (igaz, Nyíregyházán, tőlem messze), és állítólag csodálatos és egyben egyszerű ruhái vannak!
    Kíváncsi vagyok rá. . .
    előzmény:
    d.panka (294)
     
  8. 2003. szeptember 29. 18:09294.
    És még egy: mi is beszéltünk olyan vendéglátóssal, ak8i mondta, hogy vihetünk alapanyagot, de akkor fel fogja számolni a terembérletet (amit 100 főnél már nem szoktak, mi is kb. ennyien voltunk), a pincérek, mosogatók, szakácsok bérét, a takarítást stb. , úgyhogy úgy döntöttünk, hogy ez nekünk nem éri meg. És nem is oda mentünk. Úgyhogy erre kérdezz rá, hiszen valamiből neki is be kell termelnie a hasznát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554287 (291)
     
  9. 2003. szeptember 29. 18:07293.
    Szia! Én is nagyon aggódtam, pedig mi kb. másfél évvel előtte már elkezdtük szervezni. Az anyakönyvvezetőhöz érdemes minél előbb bejelentkezni, ugyanis ahhoz kell igazítani később mindent. Nekünk augusztus 30-án volt az esküvő, szerintem egész évben ezen a napon tartják a legtöbb esküvőt (ill. augusztusban és májusban). Mivel sokan házasodnak ekkor, a jó zenészeket, videóst, fényképészt már fél évvel előtte lefoglalják, úgyhogy az anyakönyvvezető után ne halogassátok ezeket, valamint a templomot se, nehogy elcsússzatok. Ált. az a szokás, hogy előbb van a polgári ceremónia, erre kb. fél órát kell számolni, azután a templomi, szintén fél óra. Én azt ajánlanám - bár sokan nem így vannak vele - hogy ezt követően fényképezkedjetek, mert akkor már lenyugosztok (előtte eszméletlen állapotban voltam, azt mondta a vőlegényem, hogy azt hitte, elájulok, amikor apukám átadott neki), és a nagy boldogság kiül az arcotokra.
    Szerintem az első dolog, hogy átgondoljátok, nagyjából milyen esküvőt szeretnétek: legyen-e egyházi szertartás, minden rokont meg akartok-e hívni, vagy csak szűk családi körben kívánjátok megünnepelni, lagzit akartok-e vagy csupán vacsorát, stb. Beszélgessetek róla sokat, és ami a szívetekhez a legközelebb áll, azt kezdjétek el tervezgetni. Mit szeretnél még tudni? Mi nem adtunk semmi borravalót. És teljesen korrekten foglalkoztak velünk. nagyon meg voltunk elégedve mindennel. Panka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554287 (291)
     
  10. 2003. szeptember 29. 16:01292.
    Kérdezz nyugodtan :)
    Nekünk két hónapja volt , tudom milyen érzés :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554287 (291)
     
  11. Torolt_felhasznalo_554287
    Torolt_felhasznalo_554287
    2003. szeptember 29. 15:42291.
    Köszi a jókívánságot, és hogy írtál! A borravalót végülis azért is kérdeztem, mert azt hallottam, hogyha "lefizetjük", tehát jó sok jattot adunk az étteremvezetőnek, akkor nem vernek át (annyira). Elvileg lehet vinni alapanyagot, bár még csak a szálloda vezetőjével beszéltünk erről, neki pedig valószínűleg nincs sok beleszólása. . .
    Jaj, én olyan izgatott vagyok! Egy csomó kérdésem lenne, de majd megpróbálok visszaolvasni, ha marad ma még egy kis időm (és holnap és holnapután. . . )!
    előzmény:
    Szandra24 (290)
     
  12. 2003. szeptember 29. 14:44290.
    Szia !
    Anyakönyvvezetőhöz legkorábban 6 hónappal a nagy nap előtt tudsz bejelentkezni , ill. néhol megcsinálják, hogy beirnak ceruzával előtte is !
    Az nagyon nagy segítség , ha ti viszitek az alapanyagokat a vacsihoz , gondolom így olcsóbb is lenne . Ebbe belememegy az étterem ? Borravaló : szerintem mint egyébként is szokásos 10-15 % , persze ez ilyen összegnél nem csekély . . .
    Sok sikert a szervezéshez !

    Szandra
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554287 (289)
     
  13. Torolt_felhasznalo_554287
    Torolt_felhasznalo_554287
    2003. szeptember 29. 14:25289.
    Sziasztok! Gratulálok mindenkinek, aki már túl van a nagy napon, és örömteli szervezést mindenkinek, aki még előtte áll!
    Mi jövőre tervezzük, és már hamarosan le is foglaljuk a vacsora és a lagzi helyszínét, mert úgy hallottuk, hogy nagyon közkedvelt (Zemplénben van).
    Tudtok nekem abban segíteni, hogy az anyakönyvvezetőhöz hogy kell bejelentkezni?
    És úgy általában mi az, amire figyelni kell, pl. a vacsorával kapcsolatban? Mi szeretnénk vinni néhány fogáshoz alapanyagot (pl. disznó- és vadhús, csigatészta, stb), de benne van a pakliban, hogy lenyúlják. . .
    És kb mennyi borravalóval kell számolni a vacsoránál?
    Mi kb 100-an leszünk.
    Mikor kezdtétek el szervezni az esküvőtöket?
    Köszi előre is a segítségeteket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2003. szeptember 29. 13:59288.
    Sziasztok! Szeretnék gratulálni mindenkinek, akinek esküvője volt vagy lesz mostanában! Nálunk is lezajlott a nagy nap, minden csodálatos volt, és minden egyes résztvevő remekül helyt állt. Most jöttünk vissza nászútról, és annyira boldog vagyok! Nem is hittem volna, hogy ennyire jó lehet ez az egész! Köszi a segítségeteket, sokat jelentett a bíztatásotok, és a sokféle tanács. :))) Panka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2003. szeptember 23. 11:28287.
    Sziasztok!
    Nekünk szombaton lesz a nagy nap!
    De kiakadtam, hogy milyen kevésre jött ki az étteremben 1 főre a kaja.
    Lesz májgombóc leves, 4 személyenként vegyes sülttál (2 szelet sajttal töltött borda, 2 szelet rántott sajt, 2 natúr szelet és 2 sült csirkecomb). Ez így 1. 550. -/fő!
    Úgyhogy szerintem mi is ügyesek leszünk a végösszeget illetően :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_507406 (286)
     
  16. Torolt_felhasznalo_507406
    Torolt_felhasznalo_507406
    2003. szeptember 4. 12:14286.
    Hideg előétel:
    Füstölt pisztrángpástétom
    Leves:
    Újházi tyúkhúsleves
    Meleg előétel:
    Borjúpaprikás galuskával
    Főétel:
    Pulyka cordon bleu
    Roston sült pulyka (+három féle köret és saláta)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_812420 (285)
     
  17. 2003. szeptember 4. 11:16285.
    Mi volt a menü? Írtad, hogy több fogásos volt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_507406 (284)
     
  18. Torolt_felhasznalo_507406
    Torolt_felhasznalo_507406
    2003. szeptember 4. 10:35284.
    A polgári volt csak falun, az egyházi és a vacsi városban. :-))
    A lényeg, hoyg jól körül kell nézni, hogy milyen ismerős mire fogható be. :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_812420 (283)
     
  19. 2003. szeptember 4. 10:17283.
    Ez tényleg ügyes volt! A miénk is falusi lesz :))Bár mi közel 100-an leszünk, mert nagy a család. . .
    köszi, hogy leírtad!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_507406 (282)
     
  20. Torolt_felhasznalo_507406
    Torolt_felhasznalo_507406
    2003. szeptember 4. 09:27282.
    Na akkor talán most.
    Először is köszönjük a gratulációt!!
    Próbálom leírni.
    Szóval a ruhámat varrattam. Így 25 e Ft-ból kijött. Már ezzel is mintegy 40-50 e Ft-ot spóroltam, ráadásul teljesen rám szabták a ruhát, és nem lötyögött sehol, mint pl. egyik barátnőmön. A fátyolt szintén csináltattam, olcsóbban, mint a bérlése lett volna. A polgárit egy kis faluban tarttottuk, így az is teljesen ingyenes volt. (Sokan azért is 10-20 e Ft-ot fizetnek). A frizurámat és a sminket a faluban csinálta kozmetikus meg fodrász. Jóval olcsóbban, mint a városiak. (Pl. a frizurám 530 Ft volt, de csak a próbán engedett fizetni, az esküvő napján ingyen megcsinálta). Sütit rengeteget sütöttünk mi is, így nem kellett annyit rendelni, de szintén egy másik faluban egy cukrász csinálta a tortákat, nagyon-nagyon olcsón. A kaja a vacsorán 1750 Ft/fő volt, és olyan sok és finom, hogy senki sem tudta végigenni a menüt.
    Komolyan a legdrágább tétel a férjem öltönye volt, de ő legalább máskor is használhatja. Az 44 e Ft-ba került (3 részes).
    Fényképészt csak arra kértük meg, hogy a műteremben, meg a szabadban csináljon pár képet. Az 5250 Ft-ba került (15 kép), a többit családtagok csinálták. Így is lett 200 jó képünk. (Egyáltalán nem rosszabbak, mint mások profi fotós által készített képei). A videós szintén ismerős volt, ingyen megcsinálta.
    Akit bármilyen más ktsg érdekel, az mondja nyugodtan, megírom, megvan egy excel táblában.
    Mondjuk az is hozzátartozik, hogy a vacsorán csak 36-an voltunk. Nyilván egy 80-100 fős esküvőn kicsit magasabbak a költségek. De nászajándékok miatt végül kb. nullszaldósan tudtunk zárni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_812420 (280)
     
  21. Torolt_felhasznalo_507406
    Torolt_felhasznalo_507406
    2003. szeptember 3. 16:06281.
    Nemsokára jövök a válasszal, csak most rengeteg a dolgom. . .
    Talán holnap sikerül.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_812420 (280)
     
  22. 2003. szeptember 1. 09:27280.
    Gratulálok nektek! :)
    Megosztanád, hogy sikerült megszervezni, hányan voltatok és milyen volt?
    köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_507406 (279)
     
  23. Torolt_felhasznalo_507406
    Torolt_felhasznalo_507406
    2003. augusztus 31. 15:53279.
    Sziasztok!
    Szerintem lehet szép esküvőt kihozni kevés pénzből is. Nekünk sem volt sok, ráadásul mi fizettük tehát nem lehetett ész nélkül költökezni.
    360 e Ft-ból kijött az egész. Volt polgári, egyházi esküvő, vacsora. Csak egy kicsit kell ügyeskedni, és sikerül.
    előzmény:
    d.panka (1)
     
  24. 2003. augusztus 28. 21:27278.
    Panka!
    Bár már rég jártál erre, s mi még annál is régebben beszélgettünk, azért örülök, hogy rád leltem ismét.
    Holnapután férjhez mész:-))) Ez isteni. Katinkának is már kevesebb, mint 1 hónap van!
    Panka, nagyon sok boldogságot kívánok nektek, és ne izgulj, minden rendben megy majd, meglátod. És csak magatokkal törődj, minden mást zárj ki a látószögedből: időjárás, kritikus rokonok. . . . :-)))

    Katinka, hogy vagy? Minden oké? Esküvő hogy áll? Baba-projekt?
    előzmény:
    d.panka (276)
     
  25. 2003. augusztus 7. 14:38277.
    Hol van az a fórum, amit írtál?
    előzmény:
    d.panka (276)
     

Címlap

top