Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Az esküvő költségei

d.panka
Létrehozva: 2003. május 27. 14:52
Ha mostanában volt az esküvőtök, biztosan tudjátok, hogy milyen sokba került. Eléggé meg vagyok döbbenve, mert a vendéglőben, ahol a vacsora helyszíne lesz, azt mondták, egy 50 literes hordó sört 28. 000. -Ft-ért számolnak fel nekünk (Arany Ászok). Egy korsó tehát 280. -Ft. Megkérdeztem valakit, aki a nagykerből a boltjába hozat ilyet, egy hordó 10. 800. -Ft-ba kerül. Majdnem 200%-os haszonnal dolgozik a vendéglős! És ez csak a sör, a tömény italt és a borokat, meg az ásványvizet még nem is tudom. Szerintetek ez normális, vagy nagyon nyerészkedni akar rajtunk?
  1. 2003. augusztus 7. 11:35276.
    Mi nem akarunk táncolni, csak a vacsora alatt szerettük volna, ha nem CD-ről megy a zene, hanem valami halk háttérzene szól. Ezért is esett a választásunk Juditra, mert kellemes hangja van, és ő is örült neki, hogy csak kb. 4 órát kell szerepelnie. Úgy gondolom, 2 hét alatt nemigen találunk ilyen zenészt, másféle meg inkább nem kell. :( Minden barátunkat mozgósítottunk, valaki épp most mondta, hogy ismer egy szaxist, szól neki, hátha elvállalja. Csak tudjátok, augusztusi esküvő lesz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2003. augusztus 7. 11:24275.
    Szia! Nézz körül az eskuvo. lap. hu-n vagy ha van helyi honlap (már a városban, ahol lesz vagy ahol laktok), ott a hirdetések között.
    Én az e-skuvo. hu-n találtam a miénket, de jó ötlet, fel is hívom majd őket még utolsó egyeztetés miatt.
    előzmény:
    d.panka (272)
     
  3. 2003. augusztus 6. 20:55274.
    ez kimaradt: ha lehet a vendéglőtökben cd-t berakni, gyűjtsetek be jó kis táncolós cd-ket, akár a rokonoktól is, gyorsat lassút vegyesen, a vacsira meg valami szolid halkat, szöveg nélkülit. és főleg: nem bosszankodni! nekünk sem volt tökéletes, másnap azon mazsoláztunk hogy ezzel meg azzal nem táncoltunk, nem készült vele fénykép stb. . de így 3 hét távolából már csak a szépre emlékszünk :)
    előzmény:
    d.panka (272)
     
  4. 2003. augusztus 6. 20:51273.
    uh Panka. . . nagyon sajnálom hogy meglépett a zenészetek. remélem jól beolvastatok neki!

    lányok a forgatókönyv annyiféle, ahányan vagyunk, de azért leírom a miénket.
    9 - fodrász

    fél 11 - kozmetikus

    fél 12 - öltözés otthon majd

    néhány vendég fogadása (zártkörü) :) ebédre

    13 - fényképezkedés
    15:30 - anyakönyvvezető
    17:00 - templom
    17:30 - irány a vendéglő
    20:00 - vacsora, addig fergeteges tánc
    utána mégnagyobb buli végkimerülésig :)

    mindenkinek soksok boldogságot kívánok így előre is! :)

    ja, unatkozni azt nem unatkoztunk, főleg a szombatunkat megelőző pár napban, de aznap sem, ehelyett végig izgultuk az egészet a buliig, de olyan "jó" izgulással.

    előzmény:
    d.panka (272)
     
  5. 2003. augusztus 6. 15:45272.
    Sziasztok! Örülök, hogy még mindig van valaki ezen a topicon. Az elmúlt időben nemigen tudtam netezni, mert már nagyon közel van a nagy nap: augusztus 30. Én is kíváncsi lennék a forgatókönyvre, mert még nem tudom, mi hogy lesz. Bár mi már vagy másfél éve szervezünk, mégis bejött egy-két bosszúság, amit nem lehet kivédeni. Két hete a papunk lemondta az esküvőt, ugyanis kiderült, a tesója lelkésszé avatása aznap lesz. Ajánlott maga helyett egy másikat, de nem beszélt meg vele semmit az égvilágon. Nekünk kellett utánajárni, még a nevét sem ismertük. A múlt hét pénteken vőlegényemnek lett egy olyan érzése, hogy fel kellene hívnia a zenészünket. Ha nem hívjuk, nem is tudjuk meg, hogy nem jön el az esküvőnkre, így zenész nélkül maradtunk. Sajnos már olyan kevés időnk van, hogy nem valószínű, hogy találunk valakit, mert a jobbakat már fél évvel korábban lefoglalják. Ha érdekel titeket a történet, olvassátok el a "Judit a hazug" c. topikot. S ha tudtok egy szabad zenészt, kérlek, írjatok!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2003. augusztus 6. 11:44271.
    Szia! Én a nagy nap forgatókönyvére lennék kíváncsi. Előre is köszi.
    Nekünk szeptember 27-én lesz, de már be vagyok sózva rendesen :-)
    előzmény:
    Lindus77 (268)
     
  7. 2003. augusztus 5. 16:42270.
    Sziasztok!Elkezdtem végigolvasni a hozzászólásokat, de nincs hozzá türelmem, olyan boldog vagyok! A párom végre akarja, hogy jövőre "szüljünk". Neki nem fontos a házasság, nekem viszont nagyon. Pénzünk kevés van, ötletem rengeteg. A legtöbb dolgot meg tudom oldani kreatívan, olcsón, de mindehhez kellene találnom egy olyan helyszínt, ahova mindent lehet vinni. Pl. egy kulcsosházat, vagy egy vendégházat, szép kerttel. Tudtok esetleg Budapesten, vagy a környékén ilyen helyet? Ha valakinek van infója, kérem, ossza meg velem! Köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2003. augusztus 4. 12:30269.
    zsuzsa555 írhatod ide is a kérdéseket, meg priviben adtam e-mail címet is
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2003. augusztus 4. 09:41268.
    Sziasztok!
    Gondoltam érdemes életben tartani ezt a topikot, ezért leírom hogy július 19-én tartottuk az esküvőnket Debrecenben. Kb. 600-700e-ből jött ki mindenestül. Persze nem volt tüzijáték, meg ehhez hasonló dolgok, én pl nem értek egyet a köszönetajándék nevű micsodával sem mert véleményem szerint azzal viszonzom a vendégnek hogy megnézte az esküvői szertartást, hogy vendégül látom egy vacsival egybekötött bulira. Szivesen várom a kérdéseket, mostmár úgy, hogy túlvagyunk a Nagy Nap szervezésén és lebonyolításán. tsók mindenkinek L.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_416427
    Torolt_felhasznalo_416427
    2003. július 10. 16:48267.
    szerintem manapság, aki kicsit is racionálisan gondolkodik, mértékkel adja meg a módját. . még nwem mertem összeszámolni a költségeket, de szerintem a miénk is itt körül lesz (az, hogy vidéken tartjuk, és nem Bp-en, már eleve sokat számít)(. a terembérleti díjat azzal spóroltuk meg, hogy kb. 70-en leszünk, és nem egy fellengzős, de egy középkategóriás vacsoránk lesz. a meghívókat mi készítettük, ismerős fog videózni, a fotókat szintén ismerős készíti. a ruhák ugyan alkalomhoz illőek lesznek, tehát nem kosztüm-én azt egyéb helyekre képzelem el, a vőlegényemnek is megfelelő öltöny, egyebek. a sminket is ismerős, illetve a frizurákat a sógornőm fogja készíteni. a süteményeket szintén ismerős. .
    mi is last minute-ben gondolkodunk, ez teszi izgalmassá ez egészet (ráadásul ránk vár a fészek csinosítása, tehát erősen zsönglőrködni kell az összegekkel). azt hiszem, a mennyiség nem fog a minőség rovására menni, és tuti buli lsez.
    előzmény:
    cicamice (265)
     
  11. Torolt_felhasznalo_416427
    Torolt_felhasznalo_416427
    2003. július 10. 16:40266.
    nálunk a Tóth Árpád: Esti sugárkoszorút fogják szavalni, de szép versei vannak Szabó Lőrincnek, Radnőti Miklósnak is. . ha lesz egyházi is, akkor az Énekek énekéből is érdemes mazsolázni
    előzmény:
    H_Katinka (263)
     
  12. 2003. július 9. 21:59265.
    Budapestieknek ajánlom, de csak ha nem túl sok a vendég, étkezési helyszínként a Saint Tropez állóhajót az Erzsébet hídnál. hagyományos fa borítás, tehát nem exkluzív, de szépen fel lehet díszíteni, nagyon jó fejek és nem drága (de tényleg nem fér be sok ember!)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2003. július 9. 21:50264.
    Sziasztok mindenki!

    Nem olvastam végig a hozzászólásokat, csak hadd "pukkasszak" mindenkit azzal, hogy a mi esküvőnk 2001. őszén kb. 500-600 ezer forintból úgy megvolt, hogy abban még nászút is volt!

    Ezt azoknak ajánlom figyelmébe, akik nem a nagy hűhóra mennek rá (részben talán családi kényszerből), hanem kimondottan a költségkímélőt keresik (talán szintén kényszerből?)

    Tehát:
    polgári: egy bizonyos szükséghelyzet miatt nagyon leegyszerűsítettük, és más időpontban volt az egyházitól és az esküvőtől. így csak kosztümben voltam (sajnos hosszúujjúban 35 fokban!), a teremért nem kellett külön terembért fizetni (eleve olyan önkormányzatot választottunk), a virágdíszítést a párom vitte, a pezsgőre már nem emlékszem, hogy volt, de mivel nem kértünk se verset, se gyertyát, se zenét, ez igen takarékos megoldás volt, és egy rokonunk fényképezett.

    az egyházi esküvő:
    ez volt az igazi módon megszervezett. a pap nekünk ingyen vállalta, egyébként 12. 000 lett volna, az az énekkar énekelt, aminek tagja vagyok, (ja, így könnyű , mondhatják egyesek, de hát tessék bekapcsolódni, a templom nem szolgáltatóház. . . ), a ruhát sikerült olcsón találni Pesten is (30. 000 + kiegészítők), a kocsi az egyik rokonunk céges autója volt, a fotózás helyben volt a templomkertben (újabb kiszállási díj megspórolva).

    a lagzi amiatt volt olyan olcsó, hogy nem volt zenekar és tánc (közeli haláleset miatt). CD-ről szólt a Rómeó és Júlia meg valami reneszánsz zene, ez aláfestésnek épp elég volt az evéshez. csak kb. 50 főt hívtunk meg, és nem vacsora volt, hanem ebéd, tehát este mindenki szépen hazaautózott, nekünk nem kellett senki szállását fizetni. persze a nagy rokonság valahol adottság, de mi a barátokat különválasztottuk a rokonságtól, a barátoknak lehetett volna pl. egy kis sütis-üdítős fogadást csinálni közvetlenül a szertartás után, még az evés helyszínére elvonulás előtt (mi végülis nem csináltunk ilyet, de szerintem jó ötlet, az ember x-millió bartája úgyse várja el, hogy fejenként sokezer forintos vacsorával tömjük őket, csak azért, mert MI összeházasodunk).

    nászút: akciós last minute út Krétára, utószezonban, tényleg az esküvő előtti héten foglalta le a párom, már agyonizgultam magam, hogy elutazunk-e valahova egyáltalán, de végül tökjó volt!

    ez valakinek tetszik, valakinek nem, csak példaképpen írtam le, hátha használható ötletet nyertek belőle.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2003. július 9. 09:20263.
    Ha valakinek van ötlete, esetleg kedvenc verse, ami oda illene, írja meg.
    Esetleg le is írhatja priviben vagy e-mailben a verset.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_416427 (262)
     
  15. Torolt_felhasznalo_416427
    Torolt_felhasznalo_416427
    2003. július 8. 17:05262.
    szia, a mi esetünkben is puhítani kell az anyakönyvvezetőt, ugyanis nálunk is egy vers-mix lenne, de az tök gagyi
    előzmény:
    H_Katinka (261)
     
  16. 2003. július 8. 10:05261.
    Ez a vers dolog nem is rossz ötlet. Lehet, hogy megkérdezem, hogy szavalnának-e olyat, amit esetleg én választok. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_416427 (260)
     
  17. Torolt_felhasznalo_416427
    Torolt_felhasznalo_416427
    2003. június 30. 22:21260.
    sziasztok, nem olvastam végig az összes hozzászólást, de azzal nem mondok újat, hogy az esküvő manapság egy fél vagyon. . mi a vőlegényemmel igyekszünk mindent spórolni, persze, azért szép esküvőt és ünnepséget szervezünk, csak ésszerűen. . a ceremónián pl. a kedvenc Tóth Árpád versem, az esti sugárkoszorút fogják szavalni. és egyébként is, erősen igyekszünk, hogy a személyiségünk tükrözze az egész. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2003. június 30. 18:29259.
    Sziasztok!

    Kati ne hagyd magad, nem 5 perces lesz az az esküvő, mert én úgy hallottam, hogyha nincs sok extra akkor az anyakönyvvezető majd úgy készül. Én a helyedben megkérdeztem volna tőlük hogy akkor ez most kinek is az esküvője? :)
    előzmény:
    H_Katinka (254)
     
  19. 2003. június 30. 12:31258.
    Sziasztok! Nekünk jövőre lesz az esküvő Esztergom mellett. Tudtok ajánlani egy szuper vőfélyt a környékről? köszönet érte!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2003. június 30. 11:08257.
    Egy szebb szalvéta is megteszi:-)
    előzmény:
    H_Katinka (256)
     
  21. 2003. június 30. 10:40256.
    Minket anyu régi barátnője fog összeadni :-) Véletlenül úgy jött ki az időpont, mert többen esketnek.
    Max. 10 perc lesz szerintem.
    Már intézek valami "körgallért" a gyertyára, nehogy tényleg lecsöppentsem magam.
    előzmény:
    Lenke (255)
     
  22. 2003. június 30. 10:33255.
    Vigyázz a viasszal, nehogy lecsöppentsd a ruhádat. Nekem azt mondták, hogy a cigitől, viasztól kell nagyon óvni, mert ha sérül a felső réteg, és cserélni kell, akkor az biz 10 ezer forint.

    Egyébként meg mi köze hozzá, hogy milyen hosszú esküvőt akartok? Nekünk úgy fél óra volt mindennel együtt, és nagyon szuper szöveget mondott az anyakönyvvezető, pasi volt, így nem volt nyálas. Szuper volt:-)
    előzmény:
    H_Katinka (254)
     
  23. 2003. június 30. 10:22254.
    Úgy voltunk, hogy mivel csak 1 vers lesz, és már erőszakosak kezdtek lenni, hogy mi van, semmi műsort nem akarunk, legyen 5 perces az egész? Szóval ezért mentünk bele a gyertyaégetéses dologba.
    előzmény:
    Lenke (253)
     
  24. 2003. június 30. 08:17253.
    Nekünk irtó mázlink volt a műsorral. Egy férfi és egy nő mondott ilyen felelgetősen versen, Petőfi szerelmes verseiből mazsolázva, alatta hallk gitár kíséret. Nagyon megható volt, nagyon profin csinálták, nem azért mert a saját esküvőnk, de még sose láttam ennyire szép műsort.
    Mindenhol gerjedt a mikrofon, vagy elment a hangosítás, vagy hamis volt a szintis. Itt szerencsére minden tutkó volt, nálunk nem volt gyertyaégetés (én ezt nyálasnak tartom), illetve szülőköszöntés, mivel a férjem szülei már nem élnek. Pezsizés is csak a két tanúval volt.
    előzmény:
    H_Katinka (252)
     
  25. 2003. június 27. 14:55252.
    Hát, mi is az alap zenét kértük csak, meg nagy noszogatás után egy verset, de se hegedű, se fuvola. Már úgy erőszakoltak ránk valamit, nehogy már ne válasszunk semmit.
    Díszítésről szó sem volt. A gyertyát meg mondták, hogy magunknak kell vinni. . .
    előzmény:
    Lindus77 (251)
     

Címlap

top