Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

FLAVONMAX!!!

anibalk
Létrehozva: 2006. október 26. 19:21

Sziasztok!

Ma hallottam erről az étrendkiegészítőről! (flavonmax) Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Állítólag nagyon jó, van gyerekeknek és felnőtteknek is.

Ha valaki már használja ezt a terméket, írja meg jó vagy rossz tapasztalatát.

Köszönöm:Ancsa

  1. Torolt_felhasznalo_182097
    Torolt_felhasznalo_182097
    2007. augusztus 14. 15:51201.

    ehhez ennyit tudok hozzáfűzni:

    http://www.flavonmax.hu/letoltes/doc/kutatas. pdf

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. augusztus 14. 15:31200.

    Bocs, most szolt brr, hogy a linkek nem mukodnek. Amikor kiprobaltam, nalam mukodtek, de most mar nem (nyilvan azert, mert elotte mar mashogy kinyitottam a lapot es emlekzett a gepem).
    Bocsanat. Az en hibam.

    Latom, mi tortent, az NLC a link vegehez hozzirta a kovetkeo szot, hogy "erdekes", ha azt kitorlod, mukodni fog, illetve itt vannak ujra, remelem, most jok:

    http://tinyurl.com/yqhbo7

    http://tinyurl.com/2hvd 9e

    http://tinyurl.com/2yzmud

    előzmény:
    dorka68 (199)
    2007-08-14  15:18
  3. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. augusztus 14. 15:18199.

    Itt olvashatod Dinya Zoltanek (mindketto) szakmai cikkeit.

    http://tinyurl.com/yqhbo7
    Erdekes
    , tanulsagos. Ha akarod kommentald.

    Itt olvashatod Erdos Sandor  szakmai cikkeit.

    http://tinyurl.com/2hvd9e
    Erdekes
    , tanulsagos. Ha akarod kommentald.

    Itt olvashatod Kovacs Z(suzsanna)  szakmai cikkeit.

    http://tinyurl.com/2yzmud
    Erdekes
    , tanulsagos. Ha akarod kommentald.

    Ha ramutatnal, hogy mit publikaltak szakmai lapban flavintartalmu keszitmenyekkel, azzal elobbre vinned a vitat.
    En nem talaltam semmit, pedig irnak szakmai cikkeket a fenti szerzok.
    Vajon miert nem talaltam semmit?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182097 (196)
    2007-08-14  11:00
  4. Torolt_felhasznalo_182097
    Torolt_felhasznalo_182097
    2007. augusztus 14. 14:36198.

    Öko-Daffni!

    Ha már 2 (lehet, h több?) nick-en szólsz hozzá, akkor legalább legyél következetes.

    Ezzel még "nincs is semmi baj". az már igencsak felháborító, hogy saját hozzászólásodra, topik-indításodra reagálsz.

    Igen...fáradtságot nem sajnálva egy kicsit utánad néztem...és láss csodát, igazolást nyert sejtésem:

    Éljünk egészségesen / Újabb Átverés topik:

    Daffni TOPICINDÍTÓ HOZZÁSZÓLÁS 2007-08-12 17:24 Naponta jelennek meg külömböző termékek,melyekkel balekokra vadásznak. Íme egy újabb "gyöngyszem"
    [Parasztvakítás újabb csúcsa]

    Besz@rok, tehát ha Arzén van a vízben nyugodtan ihatod kioltották a káros frekvenciáját.

    Van ember aki ezt még beveszi???

    majd erre lereagálja sajátmagát Öko néven.

    No édes daffni ez tényleg a -hogy szavaidat idézzem- a "parasztvakítás újabb csúcsa"

    off

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2007. augusztus 14. 12:58197.
    akkor..."mittudoménmi"

    Ilyet sosem írtam róla.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182097 (196)
    2007-08-14  11:00
  6. Torolt_felhasznalo_182097
    Torolt_felhasznalo_182097
    2007. augusztus 14. 11:00196.

    daffni írta 141.hozzászólásában:

    A Flavin7 gyártója a VitaCrystal Kft.

    A Tudományos Kutatási és Tanácsadó Testület álladó tagjai:

    Dr. Kovács Zsuzsanna PhD.

    Dr. Erdős Sándor

    Prof. Dr. Dinya Zoltán

    Ifj. Dr. Dinya Zoltán

    Az általuk publikált anyagokon kapaszkodik na Gész Kft.
    Nem először csinál ilyet. Az Aloe termékkel, és egy víztisztító ketyerével is ugyan ez volt a helyzet.

    Tehát:

    Ha Prof. Dr. Dinya a Flavin7 "mellett érvel", akkor szakember, ha a Flavonmax mellett, akkor..."mittudoménmi"

    mms://beast.flavonmax.hu/flavonmax _hu

    ...végül is logikus.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_544624
    Torolt_felhasznalo_544624
    2007. augusztus 13. 16:58195.
    Hajaj, nagy botrány is volt belőle.
    Valami prof. adta a nevét hozzá.
    Most nem találtam, de keresem a cikket.
    előzmény:
    dorka68 (194)
    2007-08-13  16:56
  8. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. augusztus 13. 16:56194.
    Pedig az a mosogolyo biztosan atveres... kinos.
    előzmény:
    Öko (193)
    2007-08-13  16:40
  9. 2007. augusztus 13. 16:40193.
    Ugyan már ez is díjat kapott:

    Az idei őszi BNV környezetvédelmi különdíjas terméke a Távol-Keleten és Japánban már évtizedek óta elterjedt Jinjang mosógolyó lett, amelynek ára 13 920 forint.
    előzmény:
    dorka68 (192)
    2007-08-13  14:46
  10. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. augusztus 13. 14:46192.

    Gratulalok a dijazottnak.

    Nyilvan megerdemli az oklevelet a novenyi szinanyag koncentratuma.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182097 (190)
    2007-08-13  11:46
  11. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. augusztus 13. 14:43191.

    Tenyleg szeretnem megerteni.

    Egy novenyi szinanyag koncentratum mit tesz a kipufogogaz, a vegyszereid ellen?

    A zoldseg-gyumolcs fogyasztast ertem, ha nem eszel eleget, akkor annak amit kihagysz, az egyik elemet potolod ezzel, a szinanyagokat.
    Nyilvan a vitaminokat munltivitamin tablettaval potolod, a novenyekben levo asvanyi anyagokat asvanyi anyag tablettaval, a novenyi rostokat meg rost-tablettaval.

    Ha majd kiderul, hogy meg valami fontos dolog van a zoldsegben-gyumolcsben a felsoroltakon kivul, akkor olyan tablettat is venni fogsz.

    Ez is egy megkozelites.

    A masik az lenne, hogy ha tudod, hogy keves zoldseget-gyumolcsot fogyasztasz, akkor azt novelned, de hat tudom, az strapas...

    Lehet, hogy epp a sok mesterseges cucc miatt betegek az emberek, a sokefele kivonat es koncentratum a termesztes anyagok helyett?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182097 (188)
    2007-08-13  11:40
  12. Torolt_felhasznalo_182097
    Torolt_felhasznalo_182097
    2007. augusztus 13. 11:46190.

    és akkor most egy kis fricska

    http://www.flavonmax.hu/letoltes/doc/termeknagydij.pdf

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_182097
    Torolt_felhasznalo_182097
    2007. augusztus 13. 11:43189.

    és most egy idézet (nemtom kitől)

    "Sose vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal"

    előzmény:
    dorka68 (187)
    2007-08-11  14:58
  14. Torolt_felhasznalo_182097
    Torolt_felhasznalo_182097
    2007. augusztus 13. 11:40188.

    Ha komolyan kérded és nem kekec-módra akkor odafigyelsz rám. Ha odafigyelsz, akkor olvashatod. idézem saját magam:

    Egyet tudok:

    nem táplálkozom helyesen, nem fogyasztok megfelelő mennyiségű és minőségű zöldséget, gyümölcsöt. Városban élek, kipufogógázt szívok...és nem mellesleg cigarettázom   , mitöbb! vegyszerrel is érintkezem (hacsak a táplákozást nézem, akkor is). Gondolkodó ember vagyok, és mostanában azon godolkodom sokat, és keresem rá a választ, hogy miért ennyi a daganatos és érrendszeri halál? Miért ér utol ez a tény nap, mint nap a saját szűk környezetemben. Miért halnak körülöttem fiatal emberek? Miért nem sejlik ilyesmi a gyermekkoromból? Miért emlékszem úgy ( és "idősebb" családtagjaim is ezt mondják), hogy régen öreg, kendős/kapalos korukban mentek el emberek. Ez mind mind szubjektív élmény és tények.

    Úgy gondolom, megelőzve a kérdésed, már válaszoltam. Bocsánat, de nincs kedvem tovább ezt az értelmetlen beszélgetést folytatni.

    előzmény:
    dorka68 (187)
    2007-08-11  14:58
  15. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. augusztus 11. 14:58187.

    "az egészséges életmód titka:
    -nyugodt stresszmentes élet
    -megfelelő táplálkozás (élelmiszer piramis: gabona, magfélék, zöldségek, gyümölcsök, tej, tejtermék, húsok, szénhidrátok /csökkenő/) persze, ha egy mód van rá, mindez bio.
    -0 kv, 0 cigi 0 füst, káros gőz, stb."

    Egyetertek Veled.


    táplálék kiegészítő nélkül???
    számomra LEHETETLEN!

    A fentiek kozul mi az ami hianyzik, es amit a kiegeszitokben megtalalsz? Komolyan kerdem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182097 (185)
    2007-08-11  11:06
  16. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. augusztus 11. 14:51186.

    Mit gondolsz, mi az ami hianyzik a taplalkozasodbol, mennyi hianyzik belole, es miert gondolod, hogy pont az hianyzik?

    Ugye azt kell potolni ami hianyzik, amibol van eleg, azt felesleges, sot akar karos is lehet potolni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182097 (185)
    2007-08-11  11:06
  17. Torolt_felhasznalo_182097
    Torolt_felhasznalo_182097
    2007. augusztus 11. 11:06185.

    dorka

    ismét csúsztatsz.

    vagyis pontosítok, nem fogalmaztam egyértelműen, pontosabban szubjektív élményt, tényeket fogalmaztam meg...de aki akarja, az kiolvassa a lényeget. Ahooz természetes hozzászokhattak a veled párbeszédet folytatók, hogy te ezekbe belekapaszkodva fújod a magadét.

    Ugyanakkor ismét nem látok alternatívát irányodból. Csak frázisokat.

    Ismétlem magam veled kapcsolatosan (és itt leszögezem, h értem amit mondani akarsz, csak éppen a hogyannal van a problémám.

    Láthatod: egyet értek abban, hogy mi az egészséges élet "titka".

    184-ben leírtam ezt. Az valóban téves, hogy -idézem-

    "az egészséges életmód titka:
    -nyugodt stresszmentes élet
    -megfelelő táplálkozás (élelmiszer piramis: gabona, magfélék, zöldségek, gyümölcsök, tej, tejtermék, húsok, szénhidrátok /csökkenő/) persze, ha egy mód van rá, mindez bio.
    -0 kv, 0 cigi 0 füst, káros gőz, stb.

    táplálék kiegészítő nélkül???
    LEHETETLEN!"

    felületesen írtam, a testmozgást kihagytam és helyesen a végső megállapítás:

    táplálék kiegészítő nélkül???
    számomra LEHETETLEN!"

    fenntartom eddigi véleményem, miszerint Te nem valami mellett, hanem valami ellen érvelsz. Ha nem így lenne, akkor nem agitálnál egy termék ellen, vagy egy bizonyos értékesítési forma ellen, hanem azzal foglalkoznál, ami fontosabb feladat lehet, mégpedig az egészséges életmód mellett érvelnél. (zárójelesen oda is biggyeszted mindig, no de azért lássuk be, igen halványan, és csak akkor, amikor egérutat látsz benne)

    fenntartom a jogot, és elkötelezem magam amellett, hogy belássam, ha rosszul itéllek meg, de eddigi hozzászólásaidból számomra ez következik. Ez az én olvasatom.

    utolsó mondatod szintén csak egy odabiggyesztett frázis, erre ott van a 184. hozzászólásom 2. pontja. Ha hozzám szólsz, akkor a minimum annyi, hogy hozzám beszélj. Ennyivel tisztelj meg engem, és a továbbiakban bármelyik embertársad! Különben hiteltelen lehetsz.

    Jó egészséget, jó hétvégét Mindenkinek!

    előzmény:
    dorka68 (184)
    2007-08-10  14:55
  18. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. augusztus 10. 14:55184.

    Nem ertek veled egyet.

    Csak a reklam mondja, hogy taplalekkigeszeito nelkul nincs egeszseg. Semmi alapja nincs.

    A kulonbozo taplalekkiegeszitok sem egymast sem a valtozatos taplalkozast, sem a stresszmentes eletet (miert nem ajanlasz nyugtatot is kiegesziteskent?), sem az egeszseges mozgast (ahelyett meg fogyasztotablettat kene enni?) nem helyettesitik.

    Ne egyel meg mindent, amit Reklam Ur eled hany. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182097 (182)
    2007-08-10  11:17
  19. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. augusztus 10. 14:49183.

    ejjj-ejj dorkamorka...nem szép dolog a cikk elejét kihagyni.

    Megadtam a forrast, orulok, hogy elolvastad az egeszet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182097 (181)
    2007-08-10  10:54
  20. Torolt_felhasznalo_182097
    Torolt_felhasznalo_182097
    2007. augusztus 10. 11:17182.

    ...és most akkor tisztázzunk valamit:

    1. flavonmax fogyasztó vagyok.

    2. Kétkedő is vagyok, ebből kifolyólag folyamatosan figyelem az ezzel kapcsolatos kutatások eredményeit. Nem vagyok elfogult híve sem egyik sem másik táplálékkiegészítőnek. De! Azt mondják (pl. prof. Dinya), hogy ez a termék nem kémiai úton előállított termék. (ebbe most had' ne menjek bele, ecsetelték már mások ezelőtt), tehát nem kapszula, nem porított, nem szintetikus stb.

    Egyet tudok:

    nem táplálkozom helyesen, nem fogyasztok megfelelő mennyiségű és minőségű zöldséget, gyümölcsöt. Városban élek, kipufogógázt szívok...és nem mellesleg cigarettázom   , mitöbb! vegyszerrel is érintkezem (hacsak a táplákozást nézem, akkor is). Gondolkodó ember vagyok, és mostanában azon godolkodom sokat, és keresem rá a választ, hogy miért ennyi a daganatos és érrendszeri halál? Miért ér utol ez a tény nap, mint nap a saját szűk környezetemben. Miért halnak körülöttem fiatal emberek? Miért nem sejlik ilyesmi a gyermekkoromból? Miért emlékszem úgy ( és "idősebb" családtagjaim is ezt mondják), hogy régen öreg, kendős/kapalos korukban mentek el emberek. Ez mind mind szubjektív élmény és tények.

    és most idemásolok egy másik fórumból egy hozzászólásomat:

    -Azért az nagyon vicces, ugyanakkor szomorú, hogy emberek csodát várnak bármitől is. Egy étrendkiegészítő arra való, hogy esélyt adjunk. Esélyt magunknak, gyermekünknek a túlélésre.
    hja...a gyógyszerész! sokkal kifizetődőbb eladni egy gyógyszert naponta 40x, mint egy táplálékkiegészítőt.
    Élelmiszeripar: feltuningolt, élelmiszerek, magas méreg- és "zéró" hasznosanyag tartalommal.
    (csak azért zéró, hogy drámaibb legyen)
    Ha egy orvos kiugrik a "csapatból" a többiek rögtön, mint egy farkascsorda vetik rá magukat, féltve egzisztenciájukat.

    az egészséges életmód titka:
    -nyugodt stresszmentes élet
    -megfelelő táplálkozás (élelmiszer piramis: gabona, magfélék, zöldségek, gyümölcsök, tej, tejtermék, húsok, szénhidrátok /csökkenő/) persze, ha egy mód van rá, mindez bio.
    -0 kv, 0 cigi 0 füst, káros gőz, stb.

    táplálék kiegészítő nélkül???
    LEHETETLEN!

    Flavonmax? dr. Lenkei? flp? Centrum? stb?
    Válaszd ki magadnak, találd meg magadnak!
    Járj utána engedélyeknek, forgalmazónak, hatóanyagtartalomnak, stb.

    és EGYED, ETESD!

    hosszú egészséges életet!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_182097
    Torolt_felhasznalo_182097
    2007. augusztus 10. 10:54181.

    ejjj-ejj dorkamorka...nem szép dolog a cikk elejét kihagyni.

    de megteszem helyetted, csak és kizárólag a teljes "tájékoztatás" igényével.

    íme:

    "Az antioxidánsok mennyisége a testedben egyenesen arányos azzal, hogy meddig fogsz élni!" Dr. Richard G. Cutler, az öregedés elleni kutatásokat végző tanszék (Kronos Longevity Research Institute, Egyesült Államok) vezető kutatójának szavait előszeretettel idézik az egészségesnek hitt táplálék-kiegészítők hívei. A világ röpke tíz év alatt antioxidáns-rajongóvá vált. Gyártásuk mára hihetetlen méretűvé nőtt: az iparág évente 23 milliárd dolláros forgalmat könyvelhet el az Egyesült Államokban.

    Az antioxidánsok karrierje az 1950-es években indult, amikor számos kórkép - szélütés, daganatok, koszorúér- és cukorbetegség, érelmeszesedés, szürkehályog, reumás ízületi betegségek, Parkinson-kór stb. - hátterében fedezték fel a szabad gyökök pusztító hatását. Ezek a molekulák elszippantják az oxigén egyik elektronját más, a szervezet számára hasznos molekuláktól, például a fehérjéktől vagy az örökítő anyagtól, a DNS-től. Ez az oxidatív stressznek nevezett "elektronlopás" rengeteg - ha nem minden - betegség forrása - állítják a szakértők.

    A szabad gyökök az élet elengedhetetlen velejárói, a légzéskor szervezetünkbe jutó oxigén egy százalékából ez a melléktermék képződik. Egy év alatt mindannyiunk szervezetében körülbelül 1,7 kilogrammnyi termelődik belőle. Feltéve, ha nem dohányzunk, nem ér minket röntgensugárzás, ózonhatás, nem lélegzünk be kipufogógázokat, nem támadnak meg baktériumok, és nem nyúlunk vegyszerekhez. Ha mégis, akkor sokkal több szabad gyök keletkezésére számíthatunk.

    előzmény:
    dorka68 (177)
    2007-08-09  14:37
  22. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. augusztus 9. 20:24180.

    Nem ellensegeskedes, elletetes velemenyek utkoztetese.

    Nincs harag.

    előzmény:
    anibalk (179)
    2007-08-09  15:51
  23. 2007. augusztus 9. 15:51179.

    Köszönöm szépen, hogy mindezt megosztottad velem.

    Sajnálom, hogy csak ellenségeskedést váltott ki belőled a topic-om, de nem kötelező ide jönni.

    Én nagyon ritkán jövök már ide, a napokban tünt fel, hogy mennyi hozzászólás érkezett.

    Próbálom töröltetni a topic-ot, hogy ne legyen ebből több vita.

    Üdv:Ancsa

    előzmény:
    dorka68 (177)
    2007-08-09  14:37
  24. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. augusztus 9. 14:38178.
    előzmény:
    dorka68 (177)
    2007-08-09  14:37
  25. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. augusztus 9. 14:37177.

    A ma végsőnek tűnő fordulatot a tea és a kávé hozta. Az antioxidánsokban gazdag italok kedvező egészséghatásait már régóta ismerjük. Barry Halliwell munkacsoportja felfedezte, hogy ezek is hatásba lépnek a szabad gyökökkel, de nem úgy, mint korábban gondolták. Hatásukra a vízből hidrogén-peroxid keletkezik. Aki látott már hajszőkítést, tudja, milyen látványosan reakcióképes ez a vegyület. Kiváló "elektrontolvaj". De akkor miért tesz jót a tea és a kávé? Vagy a többi antioxidáns? Ismét fel kell tenni a húsz-harminc évvel ezelőtti kérdést?

    Malcolm Jackson, a liverpooli egyetem biokémikusa úgy véli: a szabad gyökök bizonyos mennyiségben jót tesznek a szervezetünknek. Beindítják a sejtek önvédő folyamatait, érvényesülhetnek az ekkor termelődni kezdő gyökfogó enzimek. A kérdés ennek fényében így módosul: "szükség van-e egyáltalán antioxidánsokra, ha egy csésze tea is beindíthatja a szervezet szabad gyökök elleni védekezését?".

    Jó fricska lesz a tudósoknak, ha az antioxidánsokról bebizonyosodik, hogy hatásuk nem a szabad gyökök semlegesítése, hanem épp ellenkezőleg, az önvédelem beindításához szükséges mennyiségük előállítása. A teória a kivonatok hatástalanságát is megmagyarázza: ezekben túl nagy adagok találhatók és túl sok szabad gyök keletkezik a szedésükkor. Marad tehát a régi recept: fogyasszunk sok zöldséget, gyümölcsöt, teát, mértékkel bort is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top