Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ingatlan eladási trükkök

Torolt_felhasznalo_253112
Torolt_felhasznalo_253112
Létrehozva: 2006. október 25. 13:56
Sziasztok!

Keresek olyan embereket, akik pár oldalban leírnák, hogy hogyan sikerült túladniuk gyorsan és sikeresen ingatlanjukon viszonylag rövid idő alatt ingatlanos segítsége nélkül. Ha leírnátok, hogy mit tettek azért, hogy a sikert elérjék, azt nagyon megköszönném! Tapasztalataitokat megoszthatjátok itt a fórumon illetve elküldhetitek nekem az ingatlanboy@freemail.hu email címre! Ezeket a tapasztalatokat később megszeretném osztani több emberrel ezért kérlek benneteket, hogy csak az írjon, aki hozzájárul a tapasztalata esetleges megjelentetéséhez!

Köszönettel és tisztelettel!
Ingatlanboy
  1. 2017. január 5. 16:5364.

    "hogyan sikerült túladniuk gyorsan és sikeresen ingatlanjukon viszonylag rövid idő alatt ingatlanos segítsége nélkül."


    Érdemesebb a lakást eladni, mint túladni rajta, ha csak nincs valami komoly probléma vele.


    Alapvető, hogy megfelelő hirdetéssel rendelkezz, ami bevonzza az érdeklődőket.


    Ha számodra a gyorsaság a legfőbb szempont, akkor a piaci ársáv aljára kell beáraznod az ingatlant, ezzel felgyorsítod az értékesítést. 


    Az általad említett gyors eladásnak kevés oka lehet, ilyen pl. az árverés előtti értékesítés, vagy ha az eladó lefoglalózott egy másik ingatlant és azt határidőre ki kell fizetnie. Egyik sem szerencsés állapot, viszont ritka is. 


    De a legkisebb befektetés,a mivel az eladás esélyeit megnöveled az a megfelelő hirdetés, ami megfelelő leírást és jó fotókat tartalmaz, hisz ez generálja az érdeklődőket.

  2. Torolt_felhasznalo_189178
    Torolt_felhasznalo_189178
    2006. október 31. 20:5563.
    Ma felhívtam a házunk eladása miatt a kerületi Otthon centrum közvetítő irodát, szemét módon azt mondták, hogy nem foglalkoznak vele csak akkor, ha kizárólagossági szerződést kötök velük, tehát ha az én kiírásomra jön valaki, akkor is jár nekik a 4%, sőt a szerződés lejárta után is még fél évig.Micsoda egyoldalú szemétség, fel vagyok háborodva.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_493029
    Torolt_felhasznalo_493029
    2006. október 31. 10:4562.
    Azt hittem, hogy ott lakik a tulaj. Hát így tényleg nem egyszerű. Esetleg szomszédoktól nem lehetne megkérdezni, hogy hol lehet elérni a tulajt?  Valaki csak tudja, ha más nem a közös képviselő, mert mi van, ha csőtörés van a lakásban? Valahogy csak kell értesíteni a tulajt.
    előzmény:
    Andia00 (60)
    2006-10-31  08:41
  4. Torolt_felhasznalo_493029
    Torolt_felhasznalo_493029
    2006. október 31. 10:0261.

    Ilyen erőszakos és lerázhatatlan ingatlanossal már én is találkoztam. 4,5 %-ért akarta magát erőszakosan rám tukmálni, de valami piszok erőszakosan. Nem tudtam lerázni, mert mondta és mondta a magáért. 

    Miután végig kitartottam amellett, hogy ennyi pénzért pláne nem akarok szerződést kötni velük,még beflegmázott és majdhogy nem azt mondta, hogy menjek a fenébe. Persze találkoztam normális ingatlanossal, aki egyből megértette, hogy nem akarok velük foglalkozni és nem erőlködött tovább.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447554 (58)
    2006-10-30  14:51
  5. 2006. október 31. 08:4160.

    Hú, ez nagyon kemény, hogy lehet valaki olyan alattomos. Sosem értettem meg az ilyen embereket.

    Andra.!

    Jó ötletet adtál, csak kérdés, hogy tudnánk meg a tulajdonos címét, mert nem lakik ott, és ott sem volt, amikor megnéztük a lakását. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447554 (58)
    2006-10-30  14:51
  6. Torolt_felhasznalo_493029
    Torolt_felhasznalo_493029
    2006. október 31. 08:2159.

    És nem tudjátok az ingatlanost valahogy kikerülni? Lehet, hogy szemét dolog, de a tulajnak is az az érdeke, hogy elmenjen a lakás. Ha leveszi az ingatlanos jutalékát, akkor már árban közelebb vagytok egymáshoz.

    Ezért félek én az ingatlanosoktól. A jutalékuk miatt drágábban adják azokat a lakásokat és így szerintem kevesebb az esély arra, hogy megvegyék. Pont a te példád rá az egyik legjobb. Nekem is azt mondta az egyik ingatlanos, hogy az ő hasznát ráteszi a lakás árra. 8,7 ért nem tudom eladni a 2+1-es lakásomat, ő majd 8,9-ért el fogja tudni adni? Kétlem. De egy próbát megér, bár abszolút nem bízok benne.

    előzmény:
    Andia00 (57)
    2006-10-27  13:22
  7. Torolt_felhasznalo_447554
    Torolt_felhasznalo_447554
    2006. október 30. 14:5158.
    Szerintetek NORMÁLISAK az ingatlanügynökök??? Legújabb hirdetésemet a neten úgy adtam fel, hogy beleírtam, hogy ügynökök kíméljenek legyenek szívesek! Ehhez képest legalább 5 db ügynök felhívott csak a mai napon, volt köztük egy udvarias, akinek mondtam, hogy nem szeretnék ing.irodát, megköszönte, lerakta. Volt olyan, aki lecsapta a telefont. Volt olyan, aki megkérdezte, hogy miért írtam bele, hogy ügynökök kíméljenek. Mondtam, hogy azért mert nem szeretnék velük szerződést kötni Volt, aki, miután megmondtam, hgoy nem szeretnék ügynököt (ő az volt, úgy is mutatkozott be), megkérdezte, hogy erkélyes-e a lakás, mondtam, hogy nem, mire azt mondta, hogy jó, akkor nem érdekli De a legundorítóbb úgy adta ki magát, mintha magánszemély lenne, majd benyomult a lakásomba, mindent tüzetesen megnézett, majd elővett egy névjegykártyát, x ügynökségtől jött. Na, azóta vagyok óvatosabb és azért írtam bele, hogy ügynökök kíméljenek, de úgy láccik, így sem kímélnek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2006. október 27. 13:2257.

    Nekünk a 9 millió lenne a megfelelő ár, az ingatlanos azt mondta, 9, 6 ért adnák ide, de ez nekünk sok, gondolom a jutaléka miatt nem akarja kevesebbért adni.

    Igen, már láttuk, és nagyon tetszik is nekünk. De most a tulaj kiadja albéretbe, ha mi nem vesszük meg, szóval jövőre lehet ideadja olcsóbban.

    Tudi hogy max. 50 éves, több embertől is megkérdeztük már, és most lett kívülröl felújítva.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_493029 (51)
    2006-10-26  09:49
  9. Torolt_felhasznalo_493029
    Torolt_felhasznalo_493029
    2006. október 27. 11:0756.
    Köszi a tanácsot. Kizárólagosságot semmi szín alatt nem kötök senkivel sem, mert sosem lehet tudni, hogy mi jön közbe. Anyu is azt mondta, hogy nem veszítek vele semmit, próbáljam meg velük, hátha jobban elmegy így a lakás. Lehet, hogy egy próbát megér.
    előzmény:
    *angyalka* (55)
    2006-10-26  18:20
  10. 2006. október 26. 18:2055.
    Adj lehetőséget az ingatlanosnak, ha jutalékkal növelt árral el tudja adni, akkor adja! De ilyen kizárólagos szerződést ne köss, szerintem...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_493029 (54)
    2006-10-26  14:44
  11. Torolt_felhasznalo_493029
    Torolt_felhasznalo_493029
    2006. október 26. 14:4454.

    Nekem is azt mondta a barátnőm, hogy úgy is eljön majd a vevője a lakásomnak, csak legyek türelmes. Ha kizárólagosságot kötöttél az ingatlanossal, akkor nem hiszem, hogy megkerülheted. És ha csak simán visszamondanád velük a szerződést? Megszünteted a szerződést és eladod a vevődnek. VAgy azt sem lehet?

    Jó neked, hogy van már vevőd. Akkor én is legyek türelmes? Engem épp most hívott fel egy 20. ingatlanos, hogy ráteszi a lakás árára a jutalékát és eladja úgy. Szerintetek ebbe így belemenjek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_962463 (53)
    2006-10-26  10:12
  12. Torolt_felhasznalo_962463
    Torolt_felhasznalo_962463
    2006. október 26. 10:1253.

    sziasztok!

    Több hónapja hírdetem lakásom, semmi....

    erre kedden kötöttem kizárólagost eg y ingatlanossal, aki szerint gyorsan el tudja adni, erre ma van rá ige komoly vevőm...

    gondolom esélyem sincs valahogy az ingatlanost kikerülni, ugye?főleg, hogy ő rápakolta az én áramra az ő igen magas jutalékát, és szerintem annyiért nem bírja majd eladni...

    valakinek valahogy nem sikerült?

    tudom, elcsesztem, már megbántam... minden vevő eljön egyszer....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_493029
    Torolt_felhasznalo_493029
    2006. október 26. 09:5552.

    Neked mindent az ingatlanos intézett? Az árat is ő intézte? Vagy hogy ment ez? Te megmondtad, hogy mennyit szeretnél kapni a lakásért és kész?

    Az ingatlanosnak azt mondtam, hogy engem nem érdekel, hogy mennyiért adja el, én ennyit minimum szeretnék érte kapni a plussz az övé lehet.

    Erre mondták, hogy ez nem így megy, ebbe ők nem szólnak bele. Én mondok árat, én alkudozok. De ha mindent én csinálok, akkor ő mire kéri a pénzt? Azért, hogy feladja az újságban a hírdetést? Azt én is megtudom csinálni ingyen. Vagy ez ingatlanostól függ?

    előzmény:
    dobolyka (48)
    2006-10-26  08:57

Címlap

top