Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Yasminelle fogamzásgátló

Torolt_felhasznalo_716397
Torolt_felhasznalo_716397
Létrehozva: 2006. október 20. 20:52

Sziasztok!

 

Azért nyitottam ezt a topic-ot, hogy minnél több információhoz juthassunk a Schering YASMINELLE™ (1 doboz ára: 2500Ft/21db tabletta) nevű fogamzásgátló tablettájával kapcsolatban..

Én szerdán voltam nőgyógyásznál és ezt írta föl nekem.. Eddig minden rendben, semmi mellékhatását nem érzem..

Az árára sokan azt mondják húzós.. De azthiszem a biztonság megért ennyit.. Én nagyon bízom ebbe a gyógyszerbe.. és Ti?! Hogy vagytok ezekkel?  

Ha bárki használja vagy véleménye van ezzel kapcsolatban az írjon.. vagy csak úgy bármilyen fogamzásgátlóról amit ajánl illetve amit nem ajánl,

 

köszike 



----------------------------

A fórumon, így ebben a topikban is, a fogamzásgátlók és egyéb gyógyszerek adásvétele szigorúan tilos!
  1. 2009. július 13. 23:591551.

    Láttam több vitát arról, hogy melyik menyire magas hormontartalmú fogamzásgátló. Utánanétem és kiderült, h a mercilon pl nem olyan magas hormontartalmú, ahogy többen írták. 

     

    Szal ezt találtam:

     

    Mercilon: 0,15 mg desogestrelum (dezogesztrol)és 0,02 mg ethinylestradiolum(etinilösztradiol) tablettánként.

     

    Yasminelle: 0,02 mg etinilösztradiol (etinilösztradiol-betadex-klatrát formájában) és 3 mg drospirenon filmtablettánként. 

     

    Yadine: 3 mg mikronizált drospirenon és 0,03 mg mikronizált etinilösztradiol filmtablettánként.

     

    Orális fogamzásgátlás.

    Az antimineralokortikoid és antiandrogén hatások révén kedvező hatású hormoná­lis eredetű folyadék- retenció és ennek tünetei esetén, valamint akne és seborrhoea esetében is.

     

    Minerva: 0,035 mg etinilösztradiol, 2,00 mg ciproteron-acetát drazsénként.

     

    Nők androgénfüggő kórképeinek kezelésére. Ide tartoznak az akne súlyosabb alakjai, amelyeket seborrhoea, gyulladás illetve nodusok kísérnek (acne papulopustulosa, acne nodulocystica), valamint az androgen alopecia és a hirsutismus enyhébb formái.

     

    Diane35: 0,035 mg etinilösztradiol, 2,00 mg ciproteron-acetát drazsénként.

     

    Nők androgénfüggő kórképeinek kezelésére. Ide tartoznak az akne súlyosabb alakjai, amelyeket seborrhoea, gyulladás illetve nodusok kísérnek (acne papulopustulosa, acne nodulocystica), valamint az androgen alopecia és a hirsutismus enyhébb formái. 

     

    És ezek alapján eloszlatom azt a tévhitet is, hogy a minerva alacsonyabb hormontartalmúbb lenne a dianne35-nél. Teljesen ugyanabból állnak, csak a segédanyag más bennük.

     

    Forrás: http://www.doktorinfo.hu/drinfo/pid/0/medicine 

    előzmény:
    olga.ru (1550)
    2009-07-13  23:28
  2. 2009. július 13. 23:281550.

    Halihó!

     

    Meg tudná valaki nekem mondani, hogy mennyibe kerül most 3 havi adag yadine vagy yasminelle?

     

    Váltani szeretnék. Most mercilont szedek, de elég sok problémám van vele. Pedig egyszer már szedtem másfél évig. Utána tartottam egy év szünetet, most ujra kezdtem ugyanazt, de most egyszerüen nagyon nem vált be. Érdekes... 

     

    Szoval alacsony hormontartalmu fogamzásgátlók ára érdekelne. Ha valaki tud segiteni valami infoval, azt előre is köszönöm! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_154090
    Torolt_felhasznalo_154090
    2009. július 12. 09:061549.

    Szia!

     

    Ismered a mondást: mindennek ára van!Én a helyedbe belevágnék a tabi szedésbe már csak kényelmi szempontok miatt is (meg hát jobban jár a pénztárcád is)!Rajtam semmilyen mellékhatás nem jelentkezett!Bizti vok benne,h minden gyógyszernek van mellékhatása és ha már ezt ajánlja a dokid akkor kezd ezzel.Ha nem válik be akkor max váltasz vagy visszatértek a jól bevált módszerhez!

    A plusz kilókról meg annyit,hogy ha felugrik pár akkor még többet kell szeretkezni és így "le is dolgozódik"! hehehe

    előzmény:
    orsova (1535)
    2009-06-30  15:29
  4. Torolt_felhasznalo_154090
    Torolt_felhasznalo_154090
    2009. július 12. 08:551548.
    Köszi a választ!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_135504 (1534)
    2009-06-28  18:43
  5. 2009. július 11. 20:101547.

    Fél évig szedtem Yasminelle-t, most 3hónapja hüvelygyűrűzök...ugynazok a mellékhatások jöttek elő...utálom. Zsibbadó láb, kar...hüvelyi diszkomfort. Úgy vagyok vele, hogy még a gyűrű marad amíg kell, aztán abbahagyom ezt az egész hormon dolgot és átváltok pesszáriumra. Igen ám, de utánaolvastam, hogy Magyarországon nem mindenhol lehet kapni...hát nagyon örülök...

     

    mobil64!szerintem fontos, hogy abban a kimaradt napban együtt voltál-e a partnereddel, ha igen akkor meglehet rá a kockázat. Viszont úgy szedted, ahogy le volt írva, akár idegesség miatt si lehet. De én a helyedben vennék egy tesztet vagy elmennék dokihoz.Sok sikert!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_543081
    Torolt_felhasznalo_543081
    2009. július 11. 12:271546.
    Sziasztok! Én is Yasminelle-t fogok szedni. A nőgyógyászom azt mondta, hogy az első ciklus alatt más módon is kell védekezni, a másodikban már nem. Viszont a betegtájékoztató azt írja, hogy ha a ciklus első napján veszem be, egyből védett vagyok, ha pedig a 2-5. napon, akkor is csak egy hetet kell várni. Nem értem mért mondott mást a nőgyógyász. Nálatok ez hogy volt? Korábban nem szedtem semmi mást egyébként. Köszi! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. július 10. 11:391545.

    valaki?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_716397 (1)
    2006-10-20  20:52
  8. 2009. július 10. 10:251544.

    Sziasztok segítség kéne.

    yasminelle-t szedek pár éve. a múltkor egy szem kimaradt, és másnap elolvastam a bazi hosszú papírját és azt írta mivel a 3. héten maradt ki csinálhatom, hogy amikor vége a doboznak újat kezdek és nem tartok szünetet. én ezt választottam. két dobozt végig szedtem, majd a szünetben épp csak egy kis maszat volt. a 7 nap után  kezdtem a következőt most megint csak egy kis maszat van. hülye kérdés, de lehetek terhes? tulajdonképp abbahagyom, ez volt az utolsó doboz amit szedtem és már nem vagyok "szüléskorban", de ezt most nem értem.Valakinek volt már ilyen?

    előzmény:
    Angel_fire (1543)
    2009-07-06  09:46
  9. 2009. július 6. 09:461543.

    Akkor egy kis "utozonge".

     

    Korabban mar irtam ebbe a forumba is, csaknem 10 evig szedtem fogamzasgatlot, ebbol az utolso ket ev volt Yasminelle. Az elso bogyo extrem folyadekvisszatartast eredmenyezett oruletes fejfajassal (meg kell jegyeznem, ezek a gondok ugy a hetedik ev utan kezdtek el jelentkezni es egyre sulyosbodni, addig semmi gond nem volt), a Yasminelle csupan az amugy is szaraz boromet szaritotta meg jobban.

     

    8 honapja hagytam abba vegleg, es a borom meg mindig nem jott rendbe, sot (!). SOHA nem volt problemam a borommel, meg tinedzserkoromban sem volt egyetlen pattanasom sem, most pedig borzasztoan zsiros a borom, a hajam, alig gyozom kezelgetni. (igy harminc fele erzekelem, milyen a pubertaskor) A mensesem az elso idokben meg rendszeres volt, most mar vannak eleg extrem kilengesek is.

    Azaz csak mostanra kezdett begolyozni az egesz hormonhaztartasom.

    (ez, megjegyzem, NEM a gyogyszer allitolagos "urulesevel" van osszefuggesben /ha lassan urulne, nem kellene naponta szedni/, hanem elsosorban az "elkenyelmesedett" hormonrendszernek kell ennyi ido, hogy magara talaljon, plane ilyen huzamos ideju "standby" uzemmod utan.)

     

    Sajnos a fo szempontok eddig szinte kizarolag a komolyabb egeszsegugyi kovetkezmenyekre (ugy mint trombozis kockazat novekedese) koncentralnak, esetleg arra, hogy ki mennyit hizik tole (ami egyebkent javareszt folyadek retencio, nem zsir). Nem hallottam meg olyanrol, aki abban gondolkodott volna, hogy mi lesz azUTAN, ha abbahagyjak...hormonalis fogamzasgatlok szedese nem olyan, amit egy no egesz elete vegeig tervez, epp ezert ez is  fo szempont kellene legyen azzal is szamolni, hogy mi lesz a delikvenssel utana. Meg akkor is, ha ez a tenyezo a "leginkabb lutri".

     

    Es en meg asszem orulhetek, mert meg a szerencsesebb "problemasok" koze szamithatom magam. Sokkal rosszabb eseteket is lattam mar. 

     

    Aki tehat meg elotte all, ne felejtsen el erre az apro tenyezore is rakerdezni, es ne hagyja lerazni magat megnyugtato dumakkal.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_148729
    Torolt_felhasznalo_148729
    2009. július 6. 09:201542.
    Én 8 hónapja szedem, eddig (lekopogom) tényleg semmi gond. Valóban nem tartozik az olcsó tabikközé, de szerintem megéri. Az én bőröm is picit mintha szárazabb lenne tőle, de se az étvágyam nem lett nagyobb, se patik nem jöttek elő.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. július 6. 09:071541.

    szerintem a Yasminelle tényleg egész jó a mellékhatások tekintetében, nálam egész jó volt. Én abszolút hízásra hajlamos vagyok (extrém módon), mégsem híztam a tablettától, sőt, az első másfél-két hónapban talán kicsit fogytam is tőle, mert sok víz ment le tőle - nem tudom, miért. Szóval én nem híztam tőle.

     

    A bőröm ugyan szebb nem lett tőle, viszont csúnyább sem. Az volt nekem a problémám vele, hogy alapból is száraz bőrű vagyok, és ez még jobban szárított, úgyhogy minden reggel testápolóban kellett fürdetni magamat + az arckrémezésre is jobban oda kellett figyelnem.

     

    De hízni nem híztam és pattanásos sem lettem tőle.  

     

    Libidócsökkenés... Közben nem vettem észre, hogy csökkent volna, inkább akkor tűnt fel, amikor abbahagytam a tablettát, na, akkor állandóan kufircolhatnékom volt. Ja, és szahara-effektus befigyelt odalent :( Nem extrém módon, de azért észrevehető volt a különbség.  

    előzmény:
    orsova (1535)
    2009-06-30  15:29
  12. 2009. július 5. 22:461540.

    Sziasztok!

    Kihagytam a tegnapi, vagyis a szombat esti tabimat, és most vettem be a maival együtt,a vasárnapival. A 2. hétben vagyok ezzel a levél tablettával, és megnéztem mit ír ha a 2. héten felejted el bevenni:

    -vegye be a kimaradt tablettát

    -rendben szedje be a csomag tartalmát

    Szóval ez azt jelenti, hogy még mindig védve vagyok a nem kivánt terhességtől? Mivel csak az első hétre irják ha elfelejted bevenni, hogy '7 napig kiegészitő fogamzásgátló módszer'.

    Előre köszi a segitséget!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_783570
    Torolt_felhasznalo_783570
    2009. július 5. 00:371539.
    Szia! Én ma kezdtem a 3. levél Yasminelle-t, nekem is az a tapasztalatom, hogy 2-3 kiló feljött az eddigi 2 hónap alatt...(de én ennek örülök nagyon) remélem még 2-3 fog jönni:) Az arcbőrrel kapcsolatban kérdeznék... Neked és a barátnőidnek kb. mennyi idő után "vált szebbé" a bőrötök??:) (Egy barátnőm van, aki gyógyszert szed, neki fél év kellettÍ!) Előre is köszi, ha válaszolsz!!
    előzmény:
    Mirabella85 (1538)
    2009-06-30  21:03
  14. 2009. június 30. 21:031538.

    Lehet többet tudok a gyógyszerekről mint te. Mint mondottam 3 félét is szedtem uh kicsit otthon vagyok a témában ha nem haragszol! Sőt minden ismerős csajjal megbeszéljük a tapasztalataink.

     Nem kitaláció amit írtam, marha érdekes saját tapasztalat!

    Igenis az egyik fogamzásgátló tabletta mellett, minden este olyan étvágyam volt, hogy bár most lenne olyan. Valamint mindig észrevettem h a 7 napba amikor nem szedem nem kívánok szinte semmit és nem a menses miatt!!

    Igaz , lehet  h a hormonokat megbabrálja és az ember hajlamosabb lehet a hízásra, de sztem ő akor eleve hízékonyabb.

     Hát meg az hogy a gyógyszertől pattanás, még soha nem hallottam, nem kizárt elhiszem hogy van, de mondom én úgy tudom h a legtöbb az múlasztja! Nekem mindegyiktől szebb volt. 

    Sőt olyat is tudok hogy pattanásos bőr miatt írattak gyógyszert, nem vagyok benne biztos de talán a Yadine, hogy ettől szebb a bőr....

    Ezek így történtek, másnál lehet más, de azért ezen a fórumon elég sok mindent  felfújnak... 

    Nem kell mindig azt gondolni, hogy amit te tudsz csak az lehet igaz... 

    előzmény:
    Serena. (1537)
    2009-06-30  20:40
  15. 2009. június 30. 20:401537.

    Vááá, még jó hogy nem magától a gyógyszertől mint bogyótól hízik az ember, hanem a fogamzásgátlótól mint hormon és mint hormonváltozást előidézve a hízás is megindulhat! Nem feltétlenül, de az esetek nagy többségében. Köze nincs az étvágyhoz.

    A pattanások is a hormonváltozás hatására, kinél így, kinél úgy alakulnak.

     Ne gondoltam volna, hogy ezzel újattudok mondani.

     

    előzmény:
    Mirabella85 (1536)
    2009-06-30  19:43
  16. 2009. június 30. 19:431536.

    Szia!

     

    Mindenkinél egyénileg döl el 2-3 hónap után, hogy beválik-e. De amit mondhatok, és tök idegesítő h ezt mondják tabira h "hízás" . Egy gyógyszer sem hizlal fel annyira nem tápláló  Max némelyik kis étvágyat csinál, de hát enni ugye nem muszáj reggeltől estig. És ez is egyénfüggő. Patisodás?????? A gyógyszereknek inkább olyan tulajdonságuk van, hogy elmúlasztják, van ami kifejezetten szebbé teszi a bőrt!! Amióta nem szedem inkább van patim! Mikor szedtem szebb volt a bőröm! Bnők is ezt mondják(mindegy milyen gyógyszer).

    Libidócsökkenés: én 3 fajtát szedtem 1-nél tapasztaltam, ami egy olyan gyógyszer amit sokan dícsérnek. Yasminelle-t nem szedtem. Remélem azért segítettem! 

    Mira 

    előzmény:
    orsova (1535)
    2009-06-30  15:29
  17. 2009. június 30. 15:291535.
    Sziasztok!

    20 éves csajszi vagyok. Komoly párkapcsolatom van, eddig óvszert használtunk, amivel teljesen meg vagyok elégedve. A párom viszont felvetette hogy jobb lenne ha tabit szednék.
    Nekem is tetszene ha óvszer nélkül csinálhatnánk, de utána olvastam a tabiknak, fórumokat nézegettem  hogy másoknak mik a tapasztalataik, és a mellékhatásoktól eléggé megrémültem!!
    Elmentem nőgyógyászhoz, és rákérdeztem a fogamzásgátló tabikra. Ő a Yasminelle-t ajánlotta, és meggyőzően érvelt mellette. Mikor szóvá tettem hogy sok mellékhatásról olvastam, azt válaszolta hogy ennél nem jellemző semmilyen mellékhatás, csakis a pozitívumokról beszélt.. Azt mondta csinálnak egy vérvizsgálatot és fel is írja, és szedjem nyugodtan.
    De én eléggé idegenkedek a tabitól, félek a hízástól/pattisodástól, de főleg a komolyabb mellékhatásoktól!
    Most tök jól érzem magam a bőrömben, szinte mondhatni meg vagyok elégedve önmagammal, a testemmel. A szexuális életem is nagyon jó. Épp ezért félek hogy mi lesz ha tabit szedek.. Libidócsökkenés, hízás, patik, stb.. ezek nem hiányoznak nekem!
    Szerintetek mit tegyek?
    Előre is köszike!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 28. 18:431534.

    szia! én kb egy év szedés után tartottam szünetet (elvileg abba akartam hagyni, de nem bírtam a tabinélküliséget, túl stresszes volt :D), kb 27-29 napra jött meg (ez a normál, tabletta nélküli ciklusom), mindegyik hónapban. Mondjuk én csak három hónap szünetet tartottam, nem volt semmi gáz ezidő alatt. Viszont azt olvastam, hogy az ilyen szüneteknél fél éves szünetet érdemes tartani, az egy hónapnak nincs sok értelme, csak a hormonháztartásodat zavarod be. 

    Most pedig megint nem szedem már (pasi nélkül minek ), és látszólag most sincs semmi gond, visszaállt a normál ciklusom.  

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_154090 (1532)
    2009-06-24  15:03
  19. 2009. június 27. 21:471533.

    Sziasztok!

     

    Ne haragudjon senki, hogy idepofátlankodok ilyen kéréssel, de nem szeretném 56 féle topicba beírni a kérdésemet, indítottam egyet a :Tapasztalat,tabiról,kúpról , nagyon  megköszönném mindegyikőtöknek aki veszi a fáradtságot és átnéz oda, valamit válaszol a kérdésemre.Elég kevesen írtak. Valamint most egyelőre napolom az ilyen helyi cuccosokat, mert nincs pasi....

    Főbb kérdéseim a  következő fogamzásgátlók felé irányul már inkább:

     Tri-regol, Triodena, Trinordiol,Triquilar,Gracial. (szóval többfázisúak)

     

    Minden egyes lány/nő tapasztalat megosztását nagyon köszönöm!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_154090
    Torolt_felhasznalo_154090
    2009. június 24. 15:031532.

    Sziasztok!

     

    Én már bő 1,5 éve szeedem a Yasminelle-t és semmi rosszat nem mondhatok róla!

    Viszont lenne egy kérdésem:van vkinek tapasztalata vagy hallott esetleg arról,hogy mi történik akkor,ha az ember szünetet akar tartani a szedésben?

    Pl:mennyi idő után jön meg újra vagy azt lehet csinálni,h pont egy hónapot hagyok ki és függetlenül attól,hogy meg jött-e vagy sem folytatom a szedést a kis pihi után...?

    Aki tud vmi okosat mondani a témához az ne habozzon írni mihamarabb!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. június 23. 05:591531.
    Nekem is hasonló problémám van,2 hónapja tértem át yasminelle-ről cypromixre (össz. 5 hónapja szedek gyógyszert) és most nem akar megjönni,pedig minden gyógyszert időben beszedtem.mitől lehet?Valaki segítsen,pls....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_992604 (1519)
    2009-06-09  20:00
  22. Torolt_felhasznalo_975076
    Torolt_felhasznalo_975076
    2009. június 22. 15:041530.
    szia Cukorborsó! Szerintem ne aggódj, amíg nem tudod, hogy mitől jöttek ki foltok, nem biztos, hogy a gyógyszertől. Mindenesetre a kérdést tedd fel az orvosnak is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_783570 (1529)
    2009-06-22  14:52
  23. Torolt_felhasznalo_783570
    Torolt_felhasznalo_783570
    2009. június 22. 14:521529.
    Sziasztok! Senki sem válaszol. . . Vki nyugtasson már meg, hogy nem ettől lett "rosszabb" az arcom, és az államon is kijöttek ilyen sebszerü(nem patti) piros kis foltok. . . Mert elvileg a gyogyszernek jo hatással kellene lenni a bőrre. . . Vagy ez a hatás még ezután "szokott" jönni? (ha lesz. . )Most pont 2 hónapja szedem. ??????   
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_783570
    Torolt_felhasznalo_783570
    2009. június 19. 14:121528.
    Sziasztok! Nem hiszem,hogy azért "rosszabb" az arcom, mert szedem 2 honapja. Egy barátnőmnél is csak 4-5 hónap után jöttek a jó mellékhatások:) nem?:P
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_865880
    Torolt_felhasznalo_865880
    2009. június 15. 10:081527.
    Nincs vele semmi baj, de a következő levél alatt ne ijedj meg, ha áttöréses vérzésed lesz.
    előzmény:
    mobil64 (1526)
    2009-06-14  22:04

Címlap

top