Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Yasminelle fogamzásgátló

Torolt_felhasznalo_716397
Torolt_felhasznalo_716397
Létrehozva: 2006. október 20. 20:52

Sziasztok!

 

Azért nyitottam ezt a topic-ot, hogy minnél több információhoz juthassunk a Schering YASMINELLE™ (1 doboz ára: 2500Ft/21db tabletta) nevű fogamzásgátló tablettájával kapcsolatban..

Én szerdán voltam nőgyógyásznál és ezt írta föl nekem.. Eddig minden rendben, semmi mellékhatását nem érzem..

Az árára sokan azt mondják húzós.. De azthiszem a biztonság megért ennyit.. Én nagyon bízom ebbe a gyógyszerbe.. és Ti?! Hogy vagytok ezekkel?  

Ha bárki használja vagy véleménye van ezzel kapcsolatban az írjon.. vagy csak úgy bármilyen fogamzásgátlóról amit ajánl illetve amit nem ajánl,

 

köszike 



----------------------------

A fórumon, így ebben a topikban is, a fogamzásgátlók és egyéb gyógyszerek adásvétele szigorúan tilos!
  1. Torolt_felhasznalo_387726
    Torolt_felhasznalo_387726
    2007. január 9. 20:34101.

    Te naon kedves vagy,meg tudod nyugtatni az embert.... köszi...

    Amúgy már 4 napja nem szedtem be bogyót(szünet)...ha pl holnap szeretkezünk a párommal gumi nélkül,az gáz lenne szerintetek? ?

     

    És az miért van,hogy a tájékoztató azt írja,hogyha a menzi első napján veszem be a bogyót akkor már véd a terhességel szemben...de doki meg azt mondta,hogy 1 hónap plusz más védekezés? nemértem...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_716397 (98)
    2007-01-08  21:43
  2. 2007. január 9. 19:41100.

    Én nem tabit szedek, hanem gyűrűt használok (az is hormonos). A tájékoztatóban benne van, hogy percre pontosan kell betenni és eltávolítani, a nőgyógyászom meg kinevetett, amikor megkérdeztem, hogy tényleg így van e    Ennyit erről... Szerintem fölösleges ezen parázni, a lényeg, hogy egy napszakban vedd be. Ált 2-3 óra eltérést szoktak mondani, hogy annyi bőven belefér.

    Én mindig vízzel vettem be, amikor tabit szedtem, de szerintem ez annyira mindegy   Persze kell víz a gyógyszereknek, hogy felszívódjanak, de amennyi kell nekik, az bőven megvan a gyomrodban alapállapotban is.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_815207 (99)
    2007-01-09  19:10
  3. Torolt_felhasznalo_815207
    Torolt_felhasznalo_815207
    2007. január 9. 19:1099.
    Sziasztok!
    Pár kérdés, kíváncsiskodás...Szerintetek számít, hogy mikor vesszük be a tablettát(tehát tényleg fontos, hogy ugyanabban az órában vegyük be minden nap) vagy pár óra eltérés ide vagy oda, mindegy...?!
    A másik pedig, hogy azt írják a tájékoztatón, hogy szükség szerint kevés vízzel vegyük be...ezek szerint mindneki csak magában lenyeli és csak én vagyok ilyen "gyógyszerhez víz=evidens" felfogású?
    Ilyenek merültek fel bennem, már jó ideje szedem a tablettát és semmi bajom vele, de ezeket gondoltam megkérdezem, bár apróságok és talán totál hülyeségnek tűnnek, dehát mire jó egy ilyen fórum, ha nem az apróságok megbeszélésére..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_716397
    Torolt_felhasznalo_716397
    2007. január 8. 21:4398.

    Szerintem tuti nem vagy terhes és megfog jönni.. vártatok majdnem egy hónapot.. Bőven jó!!! Ne izgulj! Nem lesz gáz!!

     

    Majd írj, hogy mizu! Köszi.. Hello

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_387726 (97)
    2007-01-08  07:35
  5. Torolt_felhasznalo_387726
    Torolt_felhasznalo_387726
    2007. január 8. 07:3597.
    Sziasztok!

    Most végeztem az első adag tabival,de ugye 7 napos szünetet kell tartani....tegnap viszont már megpróbáltuk kicsit gumi nélkül a sexet,és én úgy érzem,a párom lőtt egyet..szóval mi van ha sperma jutott belém...de még egészen nem ment le az egy hónap-gumival védekezés....mert doki azt monta,hogy 1 hónapig + még kell más védekezési mód,tabi papírján pedig az áll,h az első naptól véd....szóval most kicsit félek,meg kell,h mondjam.....most tartok a tablettaszedési szünet 3.napjánál,de még nem jött meg....
    szerintetek már hatott a gyógyszer?..vagy van félnivalóm...nehogy már ilyen szerencsétlen legyek....na szijasztok..meek suliba
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_716397
    Torolt_felhasznalo_716397
    2007. január 6. 13:1196.

    Hááát, hogy őszinte legyek nemtudom.. Talán a figyelmeztető jelek.. Ezeket meg biztos tudod, reggeli émelygés, hányinger, hányás már a fogamzás utáni 3.-4. héttől tapasztalhatóak (persze ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy terhes vagy..) fémes íz érzése a szájban, fokozott nyálelválasztás,  egyes ételek megkívánása, esetleg az ételektől való megundorodás (mégha elötte nagyon szeretted is azt a kaját), szagérzékenység ( pl egyes szagokra (parfüm) felfordul a gyomrod és úgyérzed jön vuk  ).. ezek általában reggel, éhgyomorra következnek be..

     

    Nagyjából ennyi.. De ha külön-külön vannak ezek a tünetek az nem feltétlenül jelenti azt, hogy terhes vagy..  

     

    Ne izgulj, csak nincs gáz..  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109093 (95)
    2007-01-05  16:33
  7. Torolt_felhasznalo_109093
    Torolt_felhasznalo_109093
    2007. január 5. 16:3395.
    jah,és mégvalami: honnan tudjam h teherbe estem e úgy h közben menstruálok?mert ha nem muszáj,nem megyek nőgyógyászhoz 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_109093
    Torolt_felhasznalo_109093
    2007. január 5. 16:2994.

    Szia manoocska!nagyon szépen köszönöm,hogy válaszoltál!csak most nagyon...nyugtalan lettem.Úristen,mivan ha terhes vagyok?a betegtájékoztató azt írja,hogy akkor véd már rögtön 1.nap a fog.gátló,ha a menstruáció első napján szeded be,de én a 2.on szedtem be és így várnom kellett vele....és az előírt 2 hét helyett 18napot vártam.szóval többet.de így már csak védett lettem nem?vagy meddig kellene elvileg ezzel várni?ki meddig vártatok ezzel?írjátok le,lécci!

    Te honnan tudsz ennyit az ilyen dolgokról?tök jó...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_716397
    Torolt_felhasznalo_716397
    2007. január 4. 22:5593.

    Sziasztok!

     

    Eléggé sokan írtatok az utóbbi időben, aminek nagyon örülök, mindenkitől sorry, hogy eddig nem írtam,de nem nagyon voltam gépnél.. Megpróbálok mindenkinek minden kérdésére válaszolni.. Megosztani az én tapasztalataimat..

     

    csajszi4: Nekem is azt mondta a dokim, hogy jó lenne kivárni a 2 hetet.. A betegtájékoztatóba viszont az áll, hogy az első naptól véd.. A scheringclub.hu-n a nőgyógyász is azt mondta, hogy az első naptól véd.. Érdekes, hogy itt-ott mást mondanak.. Szerintem nem lesz semmi gond, hogy nem védekeztetek, de amúgy   ( nem azért, hogy elkeserítselek )   az, hogy most megjött, az nem jelent semmit.. 14 nap a beágyazódás ideje, és a terhesség első 3-5 hónapjában még menstruálhatsz.. Nem túl bizalomgerjesztő.. De reménykedjünk a legjobbakban..  Az, hogy a menstruációd észrevehetően kevesebb lett mint volt, teljesen normális.. Nekem is ez volt.. Meg van is, aminek nagyon örülök, mert kevesebbet szenvedek.. A mellfájdalom a 2.-3. doboz bogyó után el fog múlni szerintem.. Bár ez is személyfüggő.. Nekem az első 2 hónapba rettenetesen fájt a mellem.. És nem csak amikor hasra feküdtem, hanem amikor csak simán ültem, álltam vagy megmozdultam.. Azt már meg sem említem, amikor hozzáértem, vagy akármi..  És Neked is Boldog Új Évet!!! Ja meg nekem is nőtt a mellem, SAJNOS..  Nálam nem volt köztes vérzés, szóval erről nem tudok mit mondani, erről nincs tapasztalatom..  Amennyit tudok, hogy ez lehetséges és, hogy nem lesz tőle bajod, meg persze hogy rendbe fogsz jönni..  

     

    Sinsemilla: Látom a mellfájdalom nálad is szünik szépen..   Nekem nagy örömömre teljesen elmúlt, kedden vettem be az utolsó bogyót, holnap fog megjönni   (mint múlt hónapban, akkoris a 3. bogyószüneti napon jött meg)   eddig mindig fájt a mellem, meg már elötte méhgörcseim voltak, de mostmár semmi.. Le is kopogom.. Amibe nem vagyok biztos, hogy a bogyótól van, az a hányinger, szédülés, émelygés.. Többször volt már, nagyon kellemetlen reggel úgy kelni, hogy forog körültöttem a világ.. És a hányinger nem csak reggel szokott lenni, van mikor napközben is rámjön..  Veletek volt hasonló?

     

    mirrmurr: Nekem semmit nem mondott róla a doki.. Csak, hogy a legújabb, ennyit.. Nem istenítette, meg semmi ilyen..

     

    bizarro: Csak így tovább.. Ha bármi van, jelezd légyszi.. 

     

    dorkaaa: Nekem nőtt a fenekem..       Na jó, az lehet, hogy a sok evés kevés mozgás hatására lett.. De majd ledolgozom..   Remélem te nem hízol..

     

     

    Na mára ennyi..  Sziasztok!!! És írjatok!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_204328
    Torolt_felhasznalo_204328
    2007. január 3. 11:0892.

    Sziasztok!

    Én se vettem még mindig észre semmi mellékhatást. Most tartok a 2.levél első heténél.

    Nekem is ALIG jött meg. Kb. a 3.napon, de csak 1-2 napig volt vmi, és simán elég lett volna az egész időre egy tisztasági betét, csak higiéniai okok miatt cseréltem. Szóval tényleg furi, de akkor biztos így a normális.

    Ja és egyáltalán nem is fájt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109093 (91)
    2007-01-02  13:36
  11. Torolt_felhasznalo_109093
    Torolt_felhasznalo_109093
    2007. január 2. 13:3691.

    Szia!

    Köszi a kis tájékoztatást 

    A pattanásokról meg annyit h nekem totálisan tiszta az arcom,nem jöttek elő...

    amúgy télleg nagyon csekély mértékben jött meg nekem a menstruációm,nagyon meg vok lepődve,remélem normális!

    mert én eddig normál tampont használtam,most viszont mini is elég és az is alig lesz véres,csak épphogy!

    nektek is így lecsökkent?nekem ez naon fura!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_387726 (90)
    2007-01-01  19:41
  12. Torolt_felhasznalo_387726
    Torolt_felhasznalo_387726
    2007. január 1. 19:4190.

    sziasztok!

    én nemrég kezdtem el szedni a bogyót,már csak 6 szem van az első adagból.

    Eddig annyi történt h pici barnás "vérzésem volt" folyadék jött kb 1 hétig,de már nem is....

    pattanások még nem mentek le,legalábbis nem vettem észre

    mellem nem fáj,nem is nőtt...

    Súlyom nem nőtt,hála(legalábbis eddig)...hát kb ennyi 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_109093
    Torolt_felhasznalo_109093
    2007. január 1. 17:0289.

    nekem meg nem igazán tetszik a dizájnja...de a kinézete a legkevesebb sztem 

    elmondaná nekem valaki h milyen a közti vérzés szóval h meddig tart milyen erős...stb mert nekem még nem volt ilyen de remélem nem is lesz.ez napokig vagy csak egy pillanatig tart?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383089 (88)
    2007-01-01  15:50
  14. Torolt_felhasznalo_383089
    Torolt_felhasznalo_383089
    2007. január 1. 15:5088.
    nagyon tetszik a dizájnja, én is ezt használom, de még csak 2 hete. Eddig jó. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_716397 (1)
    2006-10-20  20:52
  15. Torolt_felhasznalo_109093
    Torolt_felhasznalo_109093
    2007. január 1. 15:2687.

    Szia!

    Hát az nem jó,ha megnő tőle a mellem,mert nekem már így sem kicsi 

    De én inkább attól félek,h hízok tőle!tapasztalt valaki testsúlyváltozást mióta ezt a ygógyszert szedi?

    Amúgy nekem nem istenítette a doki,csak annyit mondott h ettől nem fogok egy dekát sem hízni...dehát....kitudja

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_371380 (86)
    2007-01-01  13:40
  16. Torolt_felhasznalo_371380
    Torolt_felhasznalo_371380
    2007. január 1. 13:4086.
    nekem is ezt írta fel a dokim. és nekem is ódákat zengett róla. meg azt mondta, hogy imádni fogom, és minden páciense csak jót mond. nem kezdtem el végül szedni, mert a pasimmal szétmentünk, akkor meg minek. de azt azért ne felejtsük el, hogy ez üzlet is. a nőgyógyásznak is. szóval nem fog mást mondani, mint azt, hogy a legjobb és ennél jobb nincs. sajnos ha azt látod, hogy egy doki ieneket mond egy gyógyszerről, akkor tutira veheted, h az a doki lekötelezettje az adott gyógyszergyárnak. (én is gyógyszergyárnak dolgozom) ettől persze lehet a gyógyszer fantasztikus.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_895448
    Torolt_felhasznalo_895448
    2007. január 1. 13:2585.
    Sziasztok!
    Hát a mellem nekem is nagyon szokott fájni...főleg az első levél után, mostmár egyre kevesebbet. Sajnos nekem is nött tőle picit, de mindegy...ezen kívül szerencsére semmilyen panaszom sincs rá. Úh egyenlőre bevált8)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_109093
    Torolt_felhasznalo_109093
    2007. január 1. 11:5484.
    jah és majd elfelejtettem: B.Ú.É.K. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_716397 (1)
    2006-10-20  20:52
  19. Torolt_felhasznalo_109093
    Torolt_felhasznalo_109093
    2007. január 1. 11:5283.

    Szia!

    Köszi,de most már asszem nincs gond....mert most már megjött...csak fura mert szokatlanul kicsi...

    Meg nekem sosem szokott fájni a mellem előtte,most meg úgy fájt,h nem tudtam hason aludni 

    De amúgy eddig más problémám nem volt vele eddig 

     

    előzmény:
    flying_fox (82)
    2006-12-31  10:53
  20. 2006. december 31. 10:5382.

    Én anno 2 hetet vártam - nekem is ezt mondta a nőgyógyász - és nem lett baba  

    Szerintem ne aggódj!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109093 (81)
    2006-12-30  21:59
  21. Torolt_felhasznalo_109093
    Torolt_felhasznalo_109093
    2006. december 30. 21:5981.

    Én most kezdtem el szedni az első levél yasminelle-nevű fogamzásgátlót.A betegtájékoztató szerint a 2-5.napon beszedett tabletta után egy 7ig még védekezni kell,az orvosom viszont 2 hetet javasolt.Viszont nem egy helyen olvastam arról,hogy az első levél beszedése után lehet csak védekezés nélkül közösülni.nekem már csak 3db tabletta maradt az első levelemből.és most nem védekeztünk.Ez baj? válszotokat előre is nagyon köszönöm

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_388783
    Torolt_felhasznalo_388783
    2006. december 29. 12:2080.
    Nekem is jól bevált a tabletta, megnőtt tőle a mellem, kevesebb pattanás, semmi súlygyarapodás, a második levél felénél tartok, de nem tudok panaszkodni a gyógyszerre
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2006. december 22. 21:1479.

    Szia!

    LÁnyom most szedi a 2. levelet, a bőre gyönyörű lett (előtte  pattanásos volt), a melle szemmel láthatóan nőtt, a súlya csökkent. Semmilyen mellékhatást nem tapasztaltunk, egyedűl  az első levélnél pecsételő/áttöréses vérzése volt, de az valszeg az egyidőben szedett antibiotikumnak volt köszönhető.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_521708 (78)
    2006-12-22  15:05
  24. Torolt_felhasznalo_521708
    Torolt_felhasznalo_521708
    2006. december 22. 15:0578.

    sziasztok! a múlt hónapban kezdtem el fogamzásgátlót szedni; amikor emlentem a dokihoz, behívott, elmondtam, h tabit szeretnék szedni. végig háttal volt, felírt nekem 1havi regulont. mondta, h ha fogy, menjek vissza, h minden rendben van-e  meg ilyesmi. ennyi....semmi vizsgálat....semmi kérdés....  aztán végigszedtem a regulont. azelőtt 4-5 napig menstruáltam, a regulontól viszont 10(!) napig tartott, hányingerem volt, görcsölt az alhasam, borzasztó lehangolt, ingerlékeny voltam. a 10. nap után a tünetek mérséklődtek(de megmaradtak). a hét elején visszamentem nődokihoz(szerencsére most nem a 120éves doki volt ott(hozzáteszem: nem a nagy szakmai tapasztalatával van a gondom, hanem azzal, h az ilyen idősebb dokik általában nem túl fogékonyak az új dolgokra. a regulon pl 1997-es bevezetésű gyógyszer....elhiszem, h közel 10év alatt sokmindenkinek bevált, de vannak kifejezetten menstruációs panaszokra való tabik is.meg hát, amik direkt fiatal lányoknak valók)), aki nagyot csodálkozott rajta, h csak így, találomra (vérvétel nélkül) írtak fel nekem tabit. el is küldött vérvételre, mondta, h menjek az eredménnyel vissza;kikérdezett a mellékhatásokról, amiket tapasztaltam, a ciklusommal kapcsolatban kérdezgetett, szóval éreztem, h végre "hozzáértő"-vel van dolgom. végül yasminelle-t írt fel (jövő szerdán kezdem el szedni), azt mondta, ez helyrehoz mindenféle ingerlékenységet, mellfeszülést, kézdagadást, pattanásokat, stb. alá is kellett írnom egy nyilatkozatot, h beleegyezem a felírásba, és kitöltött vmi tanulmányt ezekről a panaszokról, meg súly, magasság, kor, ilyesmiket kérdezett. 3havonta be kell számolnom a változásokról. ez tetszett, h nyomon fogja követni, h minden rendben van-e. azt mondta, ez a lehető legújabb, legmodernebb készítmény, és naon jó lesz nekem. hát....úgy legyen nem érdekel, h drága, mert az elmúlt hetekben a közérzetem borzalmas volt, és sokszor ollllllyan hányingerem volt, h attól tartottam, kihányom a tablettát....úgyh ennél rosszabb amúgy sem lehet 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_716397
    Torolt_felhasznalo_716397
    2006. december 21. 09:5277.

    OLVASD EL A BETEGTÁJÉKOZTATÓT!!!!

     

    Abba benne van, hogy bármikor abbahagyhatod egyik napról a másikra..!!!!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_818324 (75)
    2006-12-17  22:19

Címlap

top