Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Maple syrup,beavertai l

Bogie
Létrehozva: 2006. október 12. 19:56

.....ebbe minden belefér

Ui: fotokat kerem a bem.oldalatokra/fotoalbumba tenni, akit erdekel az majd ott megnezi Igen, tudom ez a lassunk vilagot csatorna, de itt inkabb irjunk/olvassunk vilagot   

 

 

  1. 2008. október 28. 02:426801.

    mosr beszeltem  5 perce az apjukkal  szerintem mar tele a  tudjatok mi fozott megint maganak porkoltot  mert mar nem birja a zoldseget  mondta 2 napos volt a muri   meg tancolni is vittek  szerintem be fogok tojni a rohogestol ahogy az indiaiakkal indiai zenere tancol  Ma van valami Diwali unnep a hinduk es szikek is mast mast unnepelnek de mind a ketto egyszerre

    azt mondja kb 1000 evvel vannak lemaradva  az utcakon a hazak mellett arkokban folyik a szennyviz  a hazakbol es mindenhol tehen-lo -kutya es ember kaka Este elemlampaval kell mennie mert biztos belelep valamibe'

    Szoval eletre szolo emlek lessz

    Az unokam most terem focizik   szereti es  nem is draga a dij  most vettem neki egy teremfoci cipot  olyan kis boldog vigyora volt    sugta nanyi en mar mutattam a maminak de nem vette meg   Na hat a nanyi megveszi nem?  mire valo a nanyi?? a masiknak meg nadi  Jol jatszik a kis torpe de futni nem nagyon szeret  inkabb helyezkedik a kapu kornyeken a lanyome meg karatera jar  

    A huto pakolva  a lisztes lada feltoltve[nokkedlinak] azt hiszem fozok egy nagy adag  MARHA!!!!! huslevest  meg egy csomo porkoltet 

    előzmény:
    Bogie (6797)
    2008-10-27  03:03
  2. 2008. október 28. 02:156800.

    Sziasztok,

    most elobb megprobalom a kepeket, aztan majd irok.

    A 2 eves szuletesnap majus 5.-en a tortaval. A pancsolo kislany itthon.

    előzmény:
    csipogo (6799)
    2008-10-27  22:36
  3. 2008. október 27. 22:366799.
    Szervusz.Probald meg megyegyszer berakni azt a kepet Ebony-rol.Olyan regen nem lattam.Ugy szeretnem latni azt a fekete gyongyszemet. Remelem ellattad finomsagokkal okelmet.Na meg magadat is. Mert irtad ugye,hogy amit te megeszel azt o is.Igy el is hiszem,hogy varja a kajat. Tudja finomakat kap. Na meg nem mergezo. Irjal megint.Szervusz.
    előzmény:
    WestHill (6798)
    2008-10-27  16:55
  4. 2008. október 27. 16:556798.

    Sziasztok,

     

    jelentkeztem, egy eleg hosszut irtam is, egy kepet fel is raktam Ebonyrol, aztan az NLC ugy dontott, hogy oleg, minden eltunt, hathogy elokerul e ki tudja tobb mint valoszinu, hogy nem, mert en nem kuldtem el. Most mennem kell, mert ebedido van Ebonynak delbe es mar most szugeraloan buvol, hogy mindjart del es en nem indulok lefele a konyhaba, hogy o megkapja a dogi finomsagokat.

    Sziasztok, majd este ujra bekukkantok. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. október 27. 03:036797.

    Sziasztok lanyok )))))

    Blankusnak nagyon Boldog Nevnapot kivanok, szeretettel Biztosan jol erzitek magatokat a Wolf Lodge-ban Lina, emlekszem mikor eloszor voltatok hoztad a sok sok kepet, Noah kis toportyu volt meg akkor )))

    Lanyok, most jottem meg nemreg, tegnap egesz nap foztem, sutottem, Barbim megkivant varga belest, hat azt is csinaltam, az este nem kellett altatni. Ma meg ott voltam egesz nap, jott a nurse is, a pici szivhangja rendben, Barbim vernyomasa hat nem a legjobb, de nem olyan orult magas, mitn volt. Ma volt a vejem szuletesnapja is, szoktam neki "abszolut" csokitortat sutni, de most boltit kapott...arra mar nem futotta se az idombol se az erombol.

    A ferjem tegnap lefestette a plafont ahol anyukam lesz, most festi a falakat, ma meghozta a padlot is, hat itt megmozdulni nem lehet. Vettunk egy villanykandallot is, "rendes" mantel-el, az itt van a nappali kozepen egyenlore....szoval a haz a feje tetejen all, es meg igy lesz egy jodarabig. A kovetkezo a mi haloszobank lesz......anyam, hogy en hova pakolok onnan ki ? aztan a folyoso, es utana jon a nappali, ebedlo stb. Persze a lenyeg az, hogy a vegen nagyon szep lesz, pont ugy ahogy en akarom....Anyukammal is beszeltem tegnap, mar nagyon varja a november veget ))))) Az unokahugom is hivott Olaszorszagbol, a keresztlanyommal is beszeltem....otthon is vannak ugyek, intezni valok, egyszeruen nem lehet kikerulni dolgokat. Most mondta Barbim, hogy jobb ha osszekeszitem a kis "motyomat" , mert mostmar barmikor johet a baba, es hat igaza van, jo harom het van hatra a kiirt idoig. 

    Csipikem, jol megjartad a mikroval, hallod az eszem megallA lenyeg az, hogy sikerult jot talaljal, es szep is ahogy latom a kepen amit feltettel....

    Kirandulas )) itt ma is kb 15 fok volt csodalatos napsutessel, hazafele bekapcsoltam  a legkondit a kocsimban, mert majd megfoltem.....)))))))) Persze ez meg sem kozeliti New Orleans idojarasat.....de azert orulunk neki )))))

    Brampton, hat irjal mar a kis focistankrol......nem is mondtad eddig, hogy megy a foci egesz evben mostmar ))) Bepakoltad a fagyasztot hussal ?

    Koala, mi ujsag nalatok ? hogy haladtok ? latom a kepeken , hogy jo kis felfordulas van ott nalatok is. A szomszedok meg egyszeruen kabaresak......jokat vigyorgok a kis storykon

    Westhill )))) Harrynek harom hete kezdtunk adni egy fajta termeszetes gyogyszert es ugy nez ki, hogy hasznal neki....persze nem tudom mit hoz a jovo, de egyenlore mar ennek is nagyon orulunk, hogy nyuszites nelkul all fel a fekvesbol.......Fricim nagyon gyenge most, ici picit eszik, most is fel oraba telett mire ivott vizet, de ugy hogy ott simogattam es segitettem neki....most lesz husz eves novemberben.....Nem faj neki semmije, semmi baja, csak nagyon oreg es nagyon gyenge....ugyhogy amit a termeszet kiszabott ugy lesz......

    Donna, mizu a kolbaszgyarban ??? Belerazodtal mar a munkaba jarasba ???? En nem tudom ki hogy van vele, de most szivesen ataludnek vagy harom napot.....

    Kisskata, Fenci, Vivapurple, Nekezd, Ladybug, Aniko......

    Mindenkinek oleles......jo ejt , szep napra ebredjetek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. október 26. 04:306796.
    Szia.Nem hiszed el.De te teljesen azt mondod amit en.Egy a velemenyunk.Na meg ezek a nagy monstrum moso es szarito gepek.Otthonra a Wirpool is tud kesziteni kis gepeket.Akkor ide miert nem? Sokmindenben kulomb dolgok vannak otthon.Ezeket ide is belehetne hozni am. Kepzeld amit most gepet vettem azon van melegen tarto programis.Nagyon meg orultem neki.De a grillezosrol lemondok inkabb.Ha ijen tuzveszejesen lehet vele dolgozni.ugy meg ijedtem.A baranom meg,letolt.Te luke miert nem hagytad pott.Most kaptal volna egy ujj konyhat is.Na igen de megijedtem.Ugy langolt,hogy csak na.Meg fustolt is.meg reggel is ereztem a budoset.pedig fujtuk ra a Fabrezet.Sokmindent nem artana,ha atvennenek europabol azert. Meglehetne itt is magyarazni,hogy a mosogep ezert mert nem akkora,mint egy fel haz.Azert meg tud mosni is. Je  sikerul;t.Ugy nez ki. Valaki megmondta,hogy mit csinaljak.Mijenre allitsam a fenykepezogepet.es sikerult ide is berakni egy kepet.Ezt probabol csinaltam.Azthittem nem sikerul.nemtudtam mit fotozzak.Na mondom ugy is a mikrorol beszelgettunk.hat lefotoztam.Es vegre.....Remelemmeg is jelenik.  Szervusztok. szep estet mindenkinek.
    előzmény:
    kysslina (6795)
    2008-10-25  21:58
  7. 2008. október 25. 21:586795.

    Nekem otthon meg anno grillezos mikrom volt, de az nagyon jo volt. Volt benne melegen tarto program is, azota sem lattam itt meg hasonlot sem. De igy volt a tevevel is, otthon sony trinitronunk volt, mikor kijottunk, meg nem is hallottak rola. Par evre ra lattunk mar, de meg nem teljesen olyanok voltak.

    De en leginkabb azon csodalkoztam, hogy akkoriban meg a mosogepek legtobbje ugy mukodott, hogy az oblitot nem adagolta maga, hanem kulon bele kellett onteni. Az is biztos, hogy az otthoni kicsi Hajdu automata, ami neha tancot jart centrifugazasnal mosott legalabb olyan jol, mint az en mostani hiper-szuper mosogepem, csak a felultoltos forgpdobos volt, ez meg eloltoltos. A porszivokat meg mar nem is emlitem, amit otthon hasznaltam evekig, az a szonyeget is felemelte, itt meg vadasztam egy ideig ami kepes rendesen felporszivozni.

    előzmény:
    csipogo (6793)
    2008-10-25  07:34
  8. 2008. október 25. 16:546794.
    Lina  Ma van a Blanka nevnapja   [veletlen lattam meg]  Kivanok neki szep nevnapot
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. október 25. 07:346793.
    Szervusztok.Vagy is ma mar Szep jo reggelt mindenkinek. Most ertunk haza. A multkor ket hete kb vettunk egy  Mikrot a Wal Mart-ban. De nagyon lassu volt.Csak  900W-os volt.Na Visszavittuk es vettem egy supernek latszo Panassonik inverteres.Kooking,Grilling masinat.1100W-os. 1.1 Kf-es. Na nagyon klassz az ara a duplaja az elozonek.na de ennyi mindent tud,csak jo lessz.Jo is volt a mai napig.Amikor is rajottem,hogy je meg a Grillezes programot ki sem probaltuk.Nahat.Azonnal ki kell probalni.Akkor  paroltam meg a karfiolt meg a gombat. ondom meg grillezem.Fini lessz. Na hat elosszor csak fustol,es nagyon budos volt.Ott fustolt ahol a grillezeshez melegit a futoszal.Aztan mar a langot is lattam.Jajjjjj.Kellett nekem super masina.Azonnal kihuztuk a konnektorbol.Es meg ugy is egett egy drabig. Na ha hagyom csak ugy leeg a konyha is esetleg.Csak kivancsi voltam,hogy, hogy alakul a grillezes es ott alltam. Na hat elo a dobozat,vissza a Wal mart-ba. Azonnal vissza is utaltak a manit a kartyara. Na at menjunk akkor vegyunk egy masikat.mert mikro nelkul meg vagyunk love. Mindent tudhat,csak a grillezest nem. Vissza is mentunk.Talaltunk is egy keszuleket epp le volt arazva.1.2 kf-es.1200W-os.Inverter,es Cooking.Ez kell nekunk.  Most $ 99-ar. Igen am de nem talaltunk,csak a minta peldanyt.Hat akarkit hivtam,hogy jonne segiteni.mind kikerult.A vegen 20-perces hiaba valo szorakozas utan otthagytuk.Es elmentunk egy masik Wal Mart-ba.Ott kaptunk azonnal segitseget is.Es meg egyet megtudtunk csipni a learazott Panassonic mikrobol amit leirtam az elobb. Szoval csak megvettem amit akartam.csak a fel varos megkellett kerulni miatta. Igy aztan  12.15-re ertunk haza. Ez jo,kiprobaltam.Nagyon hamar melegit.Nem egett meg le.egyszeru vele dolgozni.Grillmasinam meg ugy is van. Na igy jar az aki annyira a leg jobbat akarja.remelem most mar harmadikra csak sikerult. Jol kisetaltuk magunkat.ma iskola sem volt.Hogy nekem epp este 10-kor jutott eszembe,hogy akkor most grillezek. Maskor nem hagyom az utolso pillanatra.Remelem mindenki jol van. Ma reggel nem jovok.Aludni fogok. Jami olyan almos.Hogy mar el is dolt. A ;lenyeg,rggel lehet majd melegiteni.Volt mar minden szinu mikronk.Feher,fekete,metal,es most megint feher. Sziasztok szep npot  mindenkinek.
    előzmény:
    brampton (6792)
    2008-10-24  22:09
  10. 2008. október 24. 22:096792.

    Latom bejott nektek is a Great Wolf   a lanyomek is allandoan ott unnepelnek[telen]

    rohanok a masik unokakhoz   mert ugye mivel a papa nincs a mamanak' rengeteg'   ideje van es igy vinni kell a focimeccsre mert mostmar telen is  terem focizik

    előzmény:
    kysslina (6790)
    2008-10-24  18:24
  11. 2008. október 24. 21:536791.
    Sok boldogsagot az  unnepelteknek.En is mentem volna veltek.Olyan fini kajak vannak.Itt amugy nincs egyik sem amit leirtal.Igy furdeni is csak a kepzelet szarnyan tudok veletek.Foleg mert a spa el van pakolva,a fene egye meg ezt a sok idetlent.Elpakoltattak.de elokaparom lehet.Mert mindenem fajj.Jol jonne a finom meleg masszazs a vizben. Erzezzetek jol magatokat.Jo kikapcsolodat nektek.A kis dragara meg vigyazzatok.Van mas finom is.A Mogyorot felejtse el. Meg egy ijen nem hianyzok nektek.
    előzmény:
    kysslina (6790)
    2008-10-24  18:24
  12. 2008. október 24. 18:246790.

    sziasztok!

     

    Voltunk dokinal, egy kicsiket penuts allergia, de semmi mas, ha nagyon akarunk, vagy nagyon benan ugyelunk ra, kaphat penuts-ot is-))

     

    Tegnap volt Dettikem szuletesnapja, kapott szep olasz tortat, a tiz ujjunkat megnyaltuk utana, meg elmentunk a Mandarinba vacsorazni, ott degeszre ettuk magunkat. Jo volt-)

     

    vasarnap, vagy hetfon megyunk a great Wolf Lodge-ba, mert Blankanak meg a nevnapja lesz holnap, igy aztan ez jo otletnek tunt az unnepelteknek.

     

    puszi mindenkinek, minden leirt mondat utan fel orat lefagy a gep. Majd kesobb probalkozom megint.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. október 23. 22:076789.
    Szia.En is pont ugy jartam mint a ferjed a WC-vel.Csak en Jugoszlaviaban voltam.A hatar mellett egy kis falu.Nagyon kellett menni.Na be az etterembe.Mondtak a WC-az udvaron vn.Hat szladtam kifele.Be szladtam en is az egyikbe.A fenebe nincs uloke.Nem baj kiszladok megyek a masokba ott sincs.Na vegig szladgalatm vagy 5-WC-et mire szoltak,hogy itt nincs Angol Wc.Otta luk.Jezusom.Mijen luk? Azt en nem is lattam.Na hateletemben akkor es elosszor kinlodtam ott.A Szallodaban mar volt rendes WC. De en sem felejtem el.raadasul a tobbiek tudtak es a hasukat fogtak a nevetestol.Hogy ketsegbeesetten szaladozok kifele minden WC-bol.Volt vagy 5-bode egymas mellett.Csak mind ijen.Es nekem,ment a hasam.Jajjjjj. Hat igen mas vilag.Mas kultura. A Bulgaroknal a nagy 3 csillagos szallodaban nem lehetett aludni mert tele vol Csotannyal.Mikor kertuk csinaljanak valamit.Hat jottek a porszivoval.nalluk az volt a bogar irtas.nem lehetett aludni,csak felkapcsolt villany mellett,mert ha eloltottuk jottek elo mindenfelol.Pedig Szofiaban voltunk,mint politikai delegacio.Es jo hejen aludtunk volna.Csak hat ezeknel a csotany nemzeti allat.A Sopszkasalatat nagyon meg ismertuk.Mert mi is ettunk uborka levestol kezdve minden szornyu izet.Vagy is ettunk volna.Mert en nem birtam.Es a salatat azt mindig oztak.Igy az izlett azt ettuk.A tengeparton allitolag egessz mas a kaja.Ott finom meg minden.igen de mi meg itt voltunk.Es rettenetes volt egy hetig.Jol sikerult le is fogyni.pedig akkor nadszal karcsu voltam. Egy hejen arultak perecet ravetettuk volna magunkat.az meg peneszes volt.Mert melegen raktak a zacsiba.Na azt sem lehetett megenni.na de ez nem most volt,hanem jo 21 eve. Akkor meg az ember mindent ki bir. Mennek most is ha vinnenek.
    előzmény:
    brampton (6784)
    2008-10-23  02:21
  14. 2008. október 23. 21:556788.
    Sziasztok lanyok.   Szep napot mindenkinek. Istvan is el ment.Most megint egyedulvagyok.Betevedtem par uzletbe.Rajottem,teli holmim szinte nincs is.Azmar ott van.A fene gondolta,hogy mi meg ittvagyunk. Na mindeggy.Vettem 3-om pulcsit magamnak.Mert a fiuknak van.csak az enyemeket raktam el.Gondoltam,nehogy bajuk essen.Hogy mitol???? Na most aztan nekem meg nincs. A Wal Martban nagyon jol jartam. Levoltakj arazva a draga elasztikus strench nyari nadragok,meg shortok.es talaltam magamra valot 4-et.Hat meg is vettem.Legalabb nyarra meg lessz.Nem kell venni. Amugy Majd $20-ar drabja.A negy nem kerult annyiba mint nyaron eggy. Jol ki is nezelotem magamat.mar tisztara raszokom,hogy mindig egyedul tekergek.Jamikem ugye iskolaban van.  Julikam remelem talaltal receptet az ikrara.En meg eletemben nem ettem ,Csak kaviarnak.Annak szretem.masnak nem birnam megenni.A Salmont en amugy is nagyon hal izunek talalom.Igy aztan en csak a feher husu halakat birom megenni.De azt nagyon szeretjuk. Itt biztos megcsinaljak azert maskepp is a hal ikrat gondolom en.  Majd ird meg mit talaltal,es hogy izlett?
    előzmény:
    Bogie (6783)
    2008-10-23  02:14
  15. 2008. október 23. 10:446787.

    Szia! Nagyon orulok hogy minden rendbe a lanykadal!!!Mink a tegnap ertunk haza. Ugy fazok mint egy uri kutyaA tegnap az Erie to alat ahogy jottunk havasesot kaptunkMajd hozok kepeket nektek.

     

    Sikerult receptet gyujteni az ikrahoz?! A baratnom hagymat reszel bele es oljal es asvany vizel kavarja ki. Termeszeteen sozza es kenyterel eszik. Mink nem nagyon kedveljuk, igy nem tudok ra receptet.

    előzmény:
    Bogie (6783)
    2008-10-23  02:14
  16. 2008. október 23. 09:126786.

    Nem akartam mondani, de nekunk volt kint egy haverunk, o hazaszaladt-)))))))) eppen ezen dolgok miatt.

    Kt honapig csak meselni fog, de en e hlyedben lefoznek elore nehany vailing porkoltet , hogy mikor hazaer, legyen minek nekiessen-))))))

    előzmény:
    brampton (6784)
    2008-10-23  02:21
  17. 2008. október 23. 09:106785.
    Fagyaszd le, karacsonyra fozztek jo halaszlevet, es tegyetek bele-))))))))
    előzmény:
    Bogie (6783)
    2008-10-23  02:14
  18. 2008. október 23. 02:216784.

    Jaj Istenem tegnap beszeltem vele es meg ma is rohogok   olyanokat mond eloszor is azt hogy toltsem fel a fagyasztoto hussal mert ha hazajon hust hussal eszi mert ott mar megette az egesz vetemenyes kertet  vegetarianusok de o meg a kissrac[aki nosul] meg annak a battya allandoan rendelnek  csirket  valami butter csirke?  meg foznek a porkolt nem volt nagy durranas de ok ettek 2 napig meg a haziak 2 felnott gyereke 

    a tesztat nem igen ismerik   a masik azt mondja a zsebei tele vannak wc papirral mert nem hasznaljak [lemossak a senekuket wpapir helyett  Elvittek a majmok templomaba es ott kellett wcre mennie  [nagydolog] mutatjak hol a wc   bekerul az apjuk es kifordul hogy csak csempes padlo es egy luk     azaz mondjak a falon ott a slag  csinald a csempere aztan a vizzel kergesd a lukba  mondja a parpom el tudom kepzelni akinek olyan kirobbano hasmenese van az moshat is mindjart

    Maskulonben el van jol latva cseledek vannak mindennap mossak a ruhajat  kulon takarito belul kulon kivul az udvaron   piszok sok a szemet  mondja ezek is kidobaljak az udvarra  kerdezte miert nem teszik zsakba vagy akrmibe     az a cseled dolga mit csinal holnap ha jon?   az eszemmegall

    na es a masik az orszagut szelen ha valakire rajon azt mondja  leall a kocsival  aztan 2 lepesre letolja a gatyajat es vegzi a dolgat   azt mondta fenykepez orrba szajba mert ki akad

    szoval kultura nyema  

    em meg elvezem a tiszta lakast a nem fozest  [ma is csak zacskos [magyar] levest csinaltam meg par shrimpet a benti grillen  szoval elvezkedek  de kozben sokkal tobbet takaritok mert most legalabb utol erem magam mert amit megcsinalok az ugy is marad[mar kerdeztem nem akar esetleg tovabb maradni??

    előzmény:
    donnaBe* (6780)
    2008-10-22  12:56
  19. 2008. október 23. 02:146783.
    Sziasztok lanyok ::::))))))))) mondjatok meg mit lehet csinalni kb masfel kilo hal ikraval ?????? Az indian fonok, akinek a csonakmotorjat most csinalta meg a ferjem , hozott ide ket oriasi salmont, ( ok most halasznak) es a ferjem megpucolta stb.....es itt vart ez a masfel kilo ikra most....halvany segedfogalmam sincs mit csinaljak vele, de a ferj meg akarja enni Mondtam egye nyersen, elvegre ez is valamifel kaviar....sozza meg oszt kesz......de nem hajlando Na keresek a googleban valami recept felet erre....sziasztok kesobb.....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. október 22. 14:326782.

    Hát ha megtalálják akkor, gyorsan rádobatok kellö mennyiségü sodert hogy nyugodjon békében, nem kell senki nyugalmát megzavarni, mert aztán kijönnek a rendörök, s leállitják a munkát. Mindent diszkréten kell elintézni, ö sem szol bele az életünkbe, mi sem zavarnánk a nyugalmát ott lent a gödörben... Igy is délután ha jönnek haza a munkábol az utca lakoi, egész lelassitanak hogy nézzék mi történik.. Gondolom ez nagy szenzácio az utcában, jegyeket kellene osztogatni, s vasárnap délutáni majális meglenne...

    Térdem sajnos még mindig fáj az eséstöl, valoszinüleg a csontot ütöttem meg, a seb már szépen gyogyulgat.  

    Itt van két kép, az egyik bentröl az egyik szobában (mindenhol ilyen)

    a másik a "szép virágos" kert, a szomszéd  olasz papa háza mellettünk. Hadd örüljenek, ugyis tul nyugis volt az életük itt. Hoztunk egy kis felfordulást, egy kis életet a környékre. (még be sem költöztünk..)

    előzmény:
    brampton (6779)
    2008-10-22  03:42
  21. 2008. október 22. 13:056781.
    Csipikem igy van ez....nincs tokletes boldogsag. A kislanyom tegnap megkerdezte, hogy mikor leszek szabadnapos ( 3 napja dogozom) mondtam, hogy Szombat, Vasarnap. Szoval azert ugy latom hianyzom itthon. Van egy magyar no is nem tud magyarul, a szulei jottek ki 56-ban csak nehany szot tud, de nagyon orult nekem. Buszken mondta , hogy I have kis pocs, es fakanal (ezt nem lehet leirni, hogy milyen kiejtessel mondta leginkabb a fuck anal illik ra )   . Valoszinuleg fog meg nehany szot tanulni az Anyukajatol (de ha huzamosabb ideig egyutt dolgozunk akkor tolem biztosan fog ) . Persze nem csunyat. A puszit kitargyaltuk a tobbi kollegano oszinte remuletere.
    előzmény:
    csipogo (6776)
    2008-10-21  17:49
  22. 2008. október 22. 12:566780.
    Hahaha az lehet . Latom tetszik a szalmaelet, Apjuk hogy van????? Beindult mar a nokedliszaggatogyar Indiaban??? 
    előzmény:
    brampton (6779)
    2008-10-22  03:42
  23. 2008. október 22. 03:426779.
    lehet hogy a 'keresztapa azt skubizta nehogy nagyon melyre assanak mert akkor megtalaljak a 2 eve eltunt masik  maffia fonokot
    előzmény:
    donnaBe* (6775)
    2008-10-21  13:14
  24. 2008. október 22. 03:396778.
    Csipi ez a cigi erdekelne engem is az apjuknak hatha jo lenne hol lehet megtalalni?
    előzmény:
    csipogo (6776)
    2008-10-21  17:49
  25. 2008. október 21. 17:566777.
    Julikam ne legyen lelkiismeret furdalasod.Most jo ideig neked keves lessz az idod.es en ezt tudom.Mar az is jo,ha neha irsz ide.es olvaslak.minden oke.Ez a lenyeg.Orulok,hogy minden hejreallt es a kismama is jol van.esotthon vannak.Ugye mijen jo volt hallani a sik szive dobogasat.Istvan mindig ugy orult,mikor hallotta.Ki nem hagyta volna. Mar nem sokara hallod eloben is. Az utolso honapban van mar benne rendesen.Most legalabb kipiheni magat elolre is. Utanna keves lessz az ideje magara ugy is. Hogy sikerult a kaposztas teszta? Imadom.De regen nem csinaltam.lehet en is kedvet kapok hozza. Hat hallod en soha nem gondoltam volna,hogy a grepfruit leve igy hat ram.A cukrom lent van allandoan.Es ha kicsit rosszalkodok es iszom melle a grefruit levet a cukrom lentmarad.Tegnap ettem 3 szem bonbont es ettem 4 karika kicsi cinemonos donatot.Es nem ment fel a cukrom.pedig este ettem.megittam ra egy jo fel pohar grepfruit es narancs levet keverve.es kesz. mar eleg is volt Ma reggel a cukrom 6.0-volt.maskor ijen lakoma utan nekem a cukrom 15-korul szokott lenni.na van is iktthon mindig alapanyag.es lessz is.mert latom jo nekem.na meg szretem is.nem art a sok C-vitamin sem. Vigyazz magadra Julikam.Puszi nektek.   Szia.
    előzmény:
    Bogie (6770)
    2008-10-21  01:55
  26. 2008. október 21. 17:496776.
    Szoval Ocsike mar is hianyol.Hat amig meg nem volt munkad addig meg sohajtozott mindenki.Na most van.Legalabb kicsit mindenki kiveszi a reszet a hazimunkabol igy.Es rad sem marad annyiminden. Hallod en csak csodalkozom,hoghy azt a sok vacak izu kolbaszt kik veszik.Hat egy Csabai ,vagy Gyulai tenyleg a kozlukbe sem johet.Persze az itteni Telit sem lehet egynapon emliteni az otthoni teliszlamival.Hogy a fenebe arulhtjak azt Magyarnak.Az ize sehol nincs es meg savanyu is.Brrrrr.Hat akkor nem kell felni,hogy a hasznot megeszitek az biztos. Az a lenyeg,hogy szreted csinalni,nem nehz es jo a tarsasag.Akkor le megy az ido is gyorsabban.es csak a sok acsorgast utaltam mindig.A labam teljesen kikeszult,hogy nem lehetett leulni. Enolyan reszen voltam a varrodaban,hogy azt siman lehetett volna ulve csinalni.Sot mikor nemlattk neha volt aki leult.De raszoltak ha eszrevettek.Csak azt nem ertettem mi ebben a palne? Ha ulunk kenyelmesebben dolgozunk,es jobban halad a munka is.Ha allunk a labunk kikeszul.Fajj a lab a munka sem megy ugy.Hat cernat kiszedegetni ulve is lehet.Na mindeggy.nekem ez az ami nagyon nem jott be. Az acsorgas.A ;abam teljesen ki van.Ez az amit nembirok. Vagy jonni,menni igen.Csak ne egyhejben allni. Raadasul mi betonon alltunk.Jajjjj. Van akit meg az ules zavar. Na nallunk mar be jotttek aminuszok ejjel.Most mar eftfojtaban fagyni fog ejjel.nem lehet kint vigeckedni.Reggel is nagyon hideg volt.Ma mg okes,mert Istvan elvitte Jamikenket iskolaba.Ment a fogaert.Most boldog mert vegre olyan,amit o szretett volna.raadasul meg jott neki az Elektromos cigi is,amit neki rendeltem a neten.nagyon klassz.Lanyok ugy orulok,mint meg semminek talan az utobbi idoben.! Szivja kicsit es utanna lerakja.Aztan megint szivja par slukk erejeig.Ugy fustol vele mint az igazival.A nikotinjat megkapja,de nem sziv be karos rakkelto dolgokat.Izzik is a kis akkumulatornak koszonhetoen. Nagyon tetszik neki.Aztmondja sokkal jobb mint gondolta.megkapja az elvezetet es a nikotint ami kell neki es kesz. Nincs budos,nincs vegtermek,sarga fogak,budos lehellet,Semmi nincs es meg is cigizik is.Es nem mergez teged sem,meg a lakas is illatos marad./O nem cigizett bent.De telen bizony fazott.Na mindent kikuszoboltunk.O sem szivja allandoan.Amig kell szivja aztan tszi zsebre.nagyon oruyl neki.En meg ,meg jobban.Mindig feltem,hogy nehogy valami baj legyen. Meg van az oromunk az biztos. Mindjart megyunk el,mert megy dolgozni.De meg a kedve is mas.latom rajta. A foga is nagyon feldobta.nem fajj neki.Jol illeszkedik.Jobban fogja tudni hasznalni,mint a masikat.Szoval most ugy osszejott minden.vegre mar valahara.  Szep napot nektek.   Szervusztok.
    előzmény:
    donnaBe* (6775)
    2008-10-21  13:14
  27. 2008. október 21. 13:146775.
    Szep jo reggelt mindenkinek Koala haaaat nem semmi ahogy az olasz "keresztapa" felvonult a csaladdal es idonkent beleneztek a godorbe igencsak kivancsi szomszedaid lehetnek, akarcsak otthon a pesti berhaz korfolyosojan. Ott is minden oreglany elsokezbol ertesult ,hogy kihez mikor ki miert es mi volt rajta. Igen a hetvege szabad, direkt kikotottem, hogy nincs delutanos muszak es hetvege.  Nem mondom, hogy neha egy Szombatot nem vallalok el, de nem csinalunk belole rendszert. Az agency-nel ugyan megkerdeztek, )mondtam persze, ha szukseges megyek) de itt a munkahelyen mondtak a lanyok, hogy sosincs Szombati muszak. Bogie, orulok, hogy Barbi rendben van, mikorra is varhato a kishercegno????? Nalunk is tobbet kell most segiteni itthon mindenkinek , a gyerekek beagyaznak es mire hazajottem ki volt pakolva a mosogatogep. Csak magamban mosolyogtam amikor mindent mashol talaltam meg  . Ocsike tegnap csak annyit mondott, hogy Mami en mar uuuugy megszoktam, hogy te itthon vagy, mert ugyebar kitalalta, hogy vigyek neki Mc'Donald hamburgert ebedre. Ja a kolbaszgyarban olyan kolbaszokat gyartunk amit az uzletben messze elkerulunk, szerintem ehetetlen. Hol van ezekhez kepest a jo magyar Csabai.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2008. október 21. 05:596774.

    Most mindent kidobaltunk a lakasbol ami mogyoro tartalmu. Azt gondolom, hogy a mandulaval nem lehet baj, mert a popsikenocse mandulaolajat tartalmaz, es semmi baja. Egy valami maradt, az a Nutella, de azt meg imadjak a nagyok, de szigoruan megtiltottam, hogy Noah elott egyek, eltettem jo magasra a polcra. 

     

    Mostanaban ilyen orvoshoz jaros idoszakunk van, mar elore koszonnek a rendelonel a parkolodij szedok. Nekem holnap meg egy vervetel, most altalanos verkep miatt a teljes kivizsgalashoz, mar a mult heten megcsapoltak hormonszintvizsgalat miatt. Nem voltam igy tetotol talpig atvizsgalva szerintem meg sohasem-)))) 

     

    Hat az ijedseg utan megnyugodtunk, vigyaznunk kell ra nagyon, de ez van. Majd vigyazunk ra. Sajnos megtortent, ha otthon elnenk, akkor fogalmam sem lett volna errol a mogyoro mizeriarol, otthon errol nem is hallottam semmit, mindenfele dologra vigyaztam a kicsikkel, de a mogyoro soha eszembe sem jutott volna.

     Szereti Noah nagyon a Pesto kremet, hat meg abban is van valamilyen nut-(((

     

     

    előzmény:
    csipogo (6769)
    2008-10-20  20:36
  29. 2008. október 21. 04:466773.

    sajnos ezt a fajta allergait sohasem lehet kinoni, illetve csak nagyon kevesen novik ki, ahogyan olvastam, 5-bol 1. A gyerekorvosunkhoz bejelentkeztunk, majd elmondja, hogy mi lesz, azaz milyen vizsgalatokkal tudnak ennek jobban utana nezni.

    ma elmentunk venni neki is kiscipot, aztan vettem egy csizmat is a Winnersben a fiatalembernek, mert Kangoroost kaptam 16 dollarert, ugyhogy nem hagytuk ott azt sem, Blankusom kapott dzsekit , a hetvegen Gabor fiam kapott cipot, dzsekit, ugyhogy megkezdtuk a felkeszulest a telre, bar nem panaszkodom az idojarasra, meg mindig eleg egy kis kardigan, de sohasem lehet tudni. Reggel mar azert csipos az ido, tegnap teljesen deres volt reggelre a fu mindenutt.

     

    Az elelmiszerboltban mar komoly vasarlasba kezd, o bepakol a kosarba, mi kiszedegtjuk... Ma a Zehrsben berakott nehany neonzold halalfejet, par csomag csokoladet, dinnyet is akart venni, de azt nem birta el-)) nem gyozzuk neha utolerni, atrendezi a kosarban a cuccost, kirakja amit nem talal erdekesnek, ugyhogy eltart egy ideig mire bevasarolunk.

     

    Kerdezte valaki.. Marad az anyu karacsonyra is, meg meg szilveszterre is, remelem, hogy jol erzi majd magat!-)) Mar honapok ota azon temazik, hogy mit hozzon.. sorolja, mondom: az is van, az is van... Nem erti meg, hogy ami jo lenne (konyvek) az nagyon nehez, ugyhogy azt nem erdemes neki nagyon bepakolni csak nehanyat, libamajjal nem akarom ot zavarba hozni, nem kell, hogy emiatt legyen problemaja, azaz csak egyvalami nincs itt, es az o. Aprosagok, csokik a gyerekeknek, meg fenykepek, es doszta. Mast ne hozzon.-)))))

     

     

    előzmény:
    koala3 (6771)
    2008-10-21  02:47
  30. 2008. október 21. 04:016772.

    Szia Donna,

     

    na latod csak sikerult valamit talalni es a gyerekek szempontjabol nagyon jo a kezdes el tudod oket latni reggel . Hol van ez a kolbaszgyar? Hat az oltozes ra se rants, otthon nezz a tukorbe, lenyeg, hogy meg ne fazz es ha a tarsasag es a penz is eleg jo akkor majd csak el leszel egy darabig, amig jobb nem akad.

    előzmény:
    donnaBe* (6766)
    2008-10-20  13:15
  31. 2008. október 21. 02:476771.

    Mindenkinek szép jo estét, kidugom a fejemet a zürzavarbol, s bedugom ide egy kicsit. Visszaolvastam, látom mindenhol igencsak zajlk az élet..

     Bogie, lányod vérnyomása helyreállt, s a pici is jol érzi magát, s milyen szép családba fog születni!! Gratula a lányaidhoz, tényleg nagyon jo, szeretö testvérek. Talán nekem is lesz egy kis reményem hogy nem csak ölik egymást késöbb. Mi még ott tartunk, hogyha 5 percig együtt vannak, akkor abbol mondjuk olyan jo 4 és fél perc valamiért veszekedésben tellik el a lányok között.. S persze a fiam sem maradhat ki, neki is be kell szolni valamit s ugye föleg akkor amikor már csendesül a vihar.

     WestHill, nagyon szép lehetett ott, nagyon szeretem az öszi erdöt, a szines fákat, s na persze a csendet. Igaz mi mindig lekéstünk a szép fákrol, a végét láttuk mindig, mikor már nem volt sok levél a fákon. Vagy hamarabb mentünk kirándulni, mikor még minden zöld volt.

     Lina, lehet ha szerencsétek van akkor csak átmeneti is lehet az allergia, lehet hogy hirtelen tul sokat evett esetleg, s még uj a szervezetének a sok mogyoro benne. Nekem kiskoromban a málnátol lettem allergiás az unokatestvérem meg a paradicsomtl dagadt fel 2-3-szorosára. De aztán idövel mind a ketten kinöttük. Már tizenéves korunkban semmi nem volt.

    Csipogo, a házunk elötti házon is sokáig kint volt a tábla hogy elado, aztán eltünt/ Azt hittük eladták de csak visszavették a marketröl, mondták majd tavasszal ismét probálkoznak. Jo régen kint volt, az is valtottak szintén ügynököt de ök sem vitték le már az árat teljesen inkább várnak. Reméljük nálatok valakinak csak megtetszik a ház s magáénak akarja.. D az árbol ne vigyél le mégjobban, az ügynökök levitetik mert szeretnének tuladni rajta, föleg ha régota van kint mar.   

     Donna, ez nagyon jo hir, minden jol összejött, hétvége szabad? A pufajkát erre is dobhatnád ha valakinek nem kell, pont ma két loholás között néztem egyet magamnak, mert le s befagy a hátsom meg a hatam a házkörül.  

     Kisskata, akkor te is átmentél ezen a magasvérnyomásos idöszakon amit a felujitás okoz. Nem könnyü az biztos.

     Brampton, élvezd az életet, félre a házimunkákkal, ugyis minden megvár, irány a kikapcsolodás, kerüld ki nagyivben a konyhát!

     Nálunk szét van szedve az egész ház s környéke. Sajnos a férj ma nem tudott eljönni, pedig ma jöttek a szakik egymás után, a villanyos befejzte a dolgát a parkettás el kezdte felszedni a dolgokat, az egyik itt ás a másik ott, s még jöttek a légkondit kikötni, mert ott kell ásni a csöveket.S egy uj contractor is kijött árajánlatott adni. Én meg egyedül a sok szaki között, voltunk 2 parkettás, 2 légkondis, 3 ásokás, 1 villanyos, 1 contractor, az 9 szaki s meg én, s a szomszéd görög nénike hogy jobban lásson a feljárohoz tolta a walkerjét s azon ücsörgött páholybol nézte az eseményeket, az olasz papa meg ott sétált fel alá a botjával, s felügyelte a fiait akik astak nálunk. Megjelent a fia felesége 2 gyerekkel meg ugye a nagymama is. Ezek sétálgattak körbe körbe s benézegettek a gödörbe néha. Szerintem valami filmbe illö jelenet lehetett volna. Az utcán alig fértek el az autok, 5 auto illetve van volt körülöttünk plusz egy ásogép-auto vagy mi fene, s a kiszedett parketták, gerendák a házunk elött a füvön, mellette oriási csövek. Kezemben a telefon, mert forro drotban voltam a férjjel, ha én hivtam valamiért ugy percenként az még elment. De ha ö hivott azt már nem szeressem, akkor valami eszébejutott hogy mennem kell megint kérdezni, meg tárgyalni a szakikkal. . Pár Tylenol a fejemre mert zugott-bugott a végére. A kulcsokat ugy osztogattam az emberekenek, mint aki cukrokat ad. Már leltárt kell készitenem hogy kinek adtam már. Még jo hogy a végén lecseréljük a bejárati ajtot is. 

    Szerintem a szakik hiányoztak a matekrol mikor a százas rendszert tanitották. Csak ezresekben számolnak ide 1-2 vagy oda olyan hogy esetleg százas ide vagy oda olyan kifejezést nem ismernek..

    Hazaértem estére, itt meg a lányom fogadott hogy beteg, a nagyobbik. Megy fel a láza torka fáj, meg mindene. Ugy tünik flu lett neki, mert nincs megfázva sem. Hoztam még juicet neki persze mire hazaértem vele már nem kellett neki.. Most egy kicsit pihengetek aztán megyek a dolgozoba is. Ugy néz ki még maradunk egy honapig vagy pár hétig. Elintéztük az legalább ok.  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2008. október 21. 01:556770.

    Sziasztok lanyok )) megint csak egy bekukkantas roviden, a hetvegen hazaengedtek Barbit a korhazbol, szombaton egesz nap ott voltam nala, megfoztem elore egy csomo etelt neki, tegnap bevasaroltam itthon takaritottam, mostam, magam rendbe raktam......na nem mondom hogy idofeleslegben szenvedek. Barbim vernyomasa lemenet, a nurse jott szombaton is, igy hallottam a pici szivhangjat is ))))

    Brampton, latom elvezed a "szalmasagot" meg a melobol is logtal, na szep vagy mondhatom de jol tetted, kell ez a lazitas, meg a nyugi es rend az ember korul ))))) 

    Kisskata )))0 pussz neked is, latod el vagyok havazva, de orulok, hogy jelentkeztel. ))) Hogy all az ugyetek ?

    Linam ))) huha, nem semmi ez az allergias tunet......talan jo volna ha megcsinalnak a tesztet Noahnak, hogy vegulis pontosan tudjatok mire is allergias. Vigyazz magatokra ))

    Koala ))))) te hogy vagy ? Hogy all a haz koruli munka ? Nagyon tetszenek a szomszedaid ))))))) bar a sajat szomszedaimra sem panaszkodhatom, de nem ilyen "szines, tarka" szomszedsag, mint a tied.

    Donna ))) hurraaaaaaaaaaa........mindegy az hogy hogy neztek ki, a lenyeg az, hogy munka es fizet es az idobeosztas is turheto......a tobbi mellekes )))) Orulok a jo hirnek ))))))

    Westhill ))) welcome back home )))) sorry, nem tudtalak hivni, de latod itt allandoan "fennforgas van".....orulok, hogy jol ereztetek magatokat Ebyvel.......mert ez a lenyeg ))))

    Csipikem )))) teveled se beszeltem mar jo ideje, ahogy tudok majd jelentkezem.....addig is pussssz )))

    Kirandulas )))) hol vagytok ?> nem is tudom meddig nyaraltok.....de ugyis jelentkezel majd ))))

    Mindenkinek cupppppppp.........sziasztok )))) megyek vacsorat fozni.....kaposztas teszta lesz......a ferjem reszeli a kaposztat most, mert o kerte.....igy neki koll reszelni addig idejottem irni nektek.......na mentem.......

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2008. október 20. 20:366769.
    Szia.En is aztmondom kerjetek most mar egy allergia vizsgalatot.Hogy tudjad mi az ami neki nem jo.Es ne engedj most mar semmifele olyan dolgot bevinni a hazba ami ijen bajra ad okot.Ha maskepp nem megy.Akkor a kislany egyen olyat amit Noah is ehet.Ra is mehetett volna.Eleg,ha a leg utakat is megtamadja a daganat.Nagyon vigyazzatok most mar.Meg a levegoben se legyen semmi gyanus illat.Es nagyon hamar kerjed ezt a vizsgalatot,hogy minel elobb tisztabalehess mi az amit szabad.Es mi az amit nem.Remelem nem lessz tobb ilyen baj nallatok.De szolj dettinek,is,hogu be se hozzak ami veszejes.Hogy majd kulon eszi.mert latod a baj hirtelen jon.Van eleg mas edesseg amit lehet kapni egyen azt.Hat nem mondom,nagyon nagyon sajnallak titeket emiatt.Mert ez nagy kereszt.Nagyon kell vigyzanotok ezek utan. De azert meglehet gyozni.Csak azt kell elerni,mindenki tarta be ezt a szabajt. Remelem sikerul hamar megtudnod,hogy mi az amit ehetttek,es mi az amit ezek utan nem.
    előzmény:
    kysslina (6764)
    2008-10-18  06:51
  34. 2008. október 20. 20:286768.
    Szia.Vegre.Na ugye,hogy tudtal munkat talani.Vegre le ment rollad ez a nyomas. Imdom a kolbaszt.Nagyon jo hejre kerultel.Hat gondolom a pufajka nem a leg szebb viselet/.De nem fazol meg legalabb.Es ha jo a tarsasag,hat az is nagyon jo.Tenyleg orulok,hogy sikerult vegre. Mindenesetre talan  mered itt,mejik ami jo.Mert a Magyar teli is neha olyan savanyu.Hogy csak lesek.nem is veszek most mar.Talaltam jot ami hasonlo,de nem Magyar.Es finom.Jobb.mint a mi telink.Ezert akartam en venni igazit.De Istvan nem jut el az igazihoz..Mert ide nem jon be az igazi .Ide csak az Itteni gyartmanyu jon be,az meg nem jo. Jo munkat neked akkkor most mar.  Csak meg ne fazz arra vigyazz.
    előzmény:
    donnaBe* (6766)
    2008-10-20  13:15
  35. 2008. október 20. 13:176767.
    Lina nagyon szomoru ez, nem is tudom,  talan probalkozzatok az allergiavizsgalattal, lehet, hogy nem minden nut-ra allergias csak a mogyorora. 
    előzmény:
    kysslina (6763)
    2008-10-18  06:26
  36. 2008. október 20. 13:156766.
    Szep jo reggelt mindenkinek jo koran keltem ugyanis megyek dolgozni. Hogy hol dolgozom????  a KOLBASZGYARBAN . Penteken voltam eloszor, a Great Canadian Meat Co.-nal csomagolok. Egyaltalan nem nehez, a penz sem rossz a tarsasag is jo, ugyhogy megyek ma is. De lanyok hogy en hogy nezek ki......hajhalo a fejemen, egy puffajka rajtam aminek a tetejeben egy feher kopeny van, csodalkoztam is, hogy az egesz oltozoben nincs egy tukor sem....ahogy elnezem a tobbieket talan jobb is .  Az egeszben az a legjobb, hogy reggel 9 kor kezdek, tehat a gyerekeket el tudom inditani  , delutan pedig csak egy fel orat vannak egyedul es a ferj mar jon is haza. Lezartuk a trailert legtelenitettunk, feltoltottuk az egesz rendszert fagyalloval, olyan hideg volt bennt, hogy a csontjaim teljesen atfagytak. Mire vegre eszembe jutott, hogy be kene dugni az elektromos melegitot. Mindent hazahoztunk es mostmar hivatalosan is atadtuk az egereknek.
    előzmény:
    WestHill (6765)
    2008-10-20  03:51
  37. 2008. október 20. 03:516765.

    Sziasztok Lanyok

     

    hat lejart a "szabadsag", megint csak szep idonk volt, de az erdo arasztja mar az osz isteni illatat. A szep szines fak mar megtepaszva. lassan kopaszon merednek a meg mindig csodalatos kek eg fele. Szoval jo volt, kidolgoztam megint magam, ezen a heten a megerdemelt lazitas kozetkezik. Ebony megint megmartotta tobbszor is magat a vizbe, de csuda pofa ezt ugye mind akkor csinalja, amikor nem latom, aztan megjelenik, mint egy kis angyal, tunderi vigyorgo pofival es biztos csodalkozik rajta, hogy az anyja honnan tudja, hogy o a vizbe volt, arra nem gondol az en kis csoppem, hogy a kutyaruha elarulja, mert csopog a viztol, igy egy kis dorgalas mindig kijar.

    Amint latom eleg mozgalmas volt a het.

     

    Bogie, jaj de jo, hogy Barbid jol van es a vernyomasa is rendezodik, gondolom sotlanul kell egyen, vagy itt az nem divat, mint M.O-on volt? Es Orsid, az mar biztos, hogy egy igazi kis vedoangyal.

     

    Brampton latom tettszik a szalma elet, mennel kevesebbet tartozkodj a konyhaba, keruld a fozest es a takaritast, csavarogj, ugyis jon a Karacsony van ajandekvasarlasra alkalmad boven.

     

    Csipogo, latom azert van mozgas nalatok, csak jonnek a nezok, egyszer majd csak jon az igazi. Jol tettek, hogy vettel karacsonyfat megis unnepibb lesz a Karacsony, ha ott van a Karacsony jelkepe.

     

    Donna, mi ujsag mit inteztel a agencynel, biztattak valami jo hirrel?

     

    Kirandulas tovabbi jo szorakozast es pihenest, a tovabbi napokban is erezzetek jol magatokat.

     

    Koala, hat jol megjartad, hogy ilyen oltarit estel, meg jo, hogy nem lett komolyabb bajod, Isteni szerencse, hogy nem tort el a labad. Hogy halad a munka kesz lesz a honap vegere, oda tudtok koltozni?

     

    Lina, hogy van a csopped, eleg nagy baj, ha allergias lesz a mogyoro felekre, persze ez meg nem azt jelenti, hogy nem novi ki es nem minden nut felere lesz allergias. Az orvos mit mondott? Ha jon anyukad hosszabb idore jon? Itt lesz Karacsonykor is?

     

    Egyebkent az idore meg mindig nem panaszkodok, hal Istennek meg mindig nem kellett futeni, de lesz mit fizetni boven, ahogy szepen a tudtunkra adtak, hog a villany 10 %-kal a viz 9 %- kal a gazra mar nem is emlekszem, de tudom hu de sokkal fog emelkedni, na meg a hazado, mweg a tobbi,  nem is mergelodok rajta, mert ugyis hiaba, csak tudjam az "allami alkalmazott " fizetesembol fizetni.

     

    Na sziasztok, szep almokat mindenkinek es egy szep vidam, gondmentes hetet!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. 2008. október 18. 06:516764.

    Bogie; irtam egy litaniat, majd kitoroltem.. De a lenyege az az, hogy :

    Tudom, hogy mirol beszelsz, itt vagyunk mi Dettivel. ket kulon foldreszen nottunk fel, es itt szoritjuk egymas kezet megint.Amit egyszer nagy szeretetben osszeraktak, azt ugyan semmi sem szedi szet tobbe.

    előzmény:
    Bogie (6759)
    2008-10-17  04:15
  39. 2008. október 18. 06:266763.

    Sziasztok!

     

    Ma is megjartuk az ugyeletet-((((, sajnos vegig is vartuk a sorunkat, mert Noahnak feldagadt a fel arca.. allergias, Este vittem oket furdetni, es lattam, hogy  egyre nagyobb a kis szaja, foleg a felso ajka, es csag dagad, az also is, a fel arca is. Detti vett Zoeynak egy nagy csomag m&m`s-t mogyoroval, beszeltuk is, hogy Noahnak azt nem, Noahm ette az o kis csokis drazsejat, Zoey meg az m&m`s-t, es letette a kislany az agyra az ovet, otthagyta, Noah meg befalta.. Ne mondjam, hogy Z majd felrobban, a gyereket egy eletre allergiassa tette ez a dolog. En is olyan hulye vagyok, olyan rossz erzesem volt a nagy csomag cukorral kapcsolatban, de mondom mindegy, Noah kapott masikat, nem tilthatom meg ugye.. nem szoltam, bar arrol igen, hogy Noah meg nem ehet, de ugy nem paraztunk annyira mint kellene. Most nem tudom, hogy ez az egesz mit jelent, kaptunk benadrilt, levitte a duzzanatot, de hogy megis pontosan mit keruljunk.. Azt lvastam most a neten, hogy a foldimogyoro mas faja mint a tobbi nuts, a doki azt mondta, hogy no nuts.. Na de milyen? Mondjuk nem fuszerezhetek szerecsendioval sem?? Vagy kokusz? Es akkor a marcipannak is lottek a gyereknek egy eletre?? Gesztenye?? Teljesen el vagyunk keseredve... Blanka meseli, hogy az iskolaban vagy egy nuts allergias gyerek, meg az iskola kornyekere sem lehet vinni nutsot, mert meg attol is shockot kap a gyerek, ha csak a levegoben szallo kis akarmit belelegzi. De azt is olvasom most, hogy nem mindegy, hogy nuts or penuts...Noah amugy a szokasahoz hiven jol elvolt a korhazban is..illetve szaladgalt, beszelgetett, nem tunt betegnek..

    Es mi van ugye a tokmaggal, napraforgomaggal, napraforgo olajjal... ezek is olajos magvak.. 

     

    Meg a multkor akartam kepeket feltenni, de nem folytattam, mert nem jelentek meg..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2008. október 18. 06:116762.

    Mit mondjak nem szep tolem  de roppant elvezem a szalma eletet   thanksgiving a fiameknal 2 nap mulva a lanyom hivott menjek enni FOZOTT!!!  aztan szerda 1.69$ a whopper

    a lakas ragyog minden ugy van ahogy hagyom a tuzhelyem nem volt evek ota ilyen csillogo fenyes

    csak a macsekok rendetlenkednek

    beszeltem mar 2x az apjukkal ki volt akadva 3 orat kesett a gep kievbol es 24 ora utan meg nem voltak a celnal mondta az arokban meg ahol ellehet kepzelni mindenhol mennek a kocsik az utszelen meg alszanak [azt mondta azt se tudta elok  vagy halottak] mondtak ez normalis sokan gyalog indulnak neki aztan ha elfaradt lefekszik aludni ahol van ott cseled meg minden [remelem masszor nincs] az eskuvo 25-en  3 napos  ihaj csuhaj indiai modra [szeintem a zenetol fraszt fog kapni] most penteken volt a porkolt nap nokkedlival o fozott kb 20 embernek  vegre ettek valami normalisat [mondta o]   sok kepet csinal mer azt mondja el se hinnem ha meseli

    szoval 1 het [vasarnap] mar eltelt  en meg elvezem a szabadsagot itthon takaritgatok szepen utol erem magam fozes nuku a konyha  ragyog  mosok mint a mosomedve  mindent fuggonyt amit erek  tegnap  meg meg ratettem egy lapattal reggel csorog az ora  de nem futt a fogam a kelesre igy betelefonaltam hogy tesztre kell menni[ami igaz de raertem volna szombat reggel] ehgyomorra vervetel szoval vissza bujtam a kis meleg agyikomba aludtam 9-ig aztan elmentem a laborba bepakoltam hogy delbe bemegyek de utkozben rajottem hogy tegnap nyilt egy werhouse sale igy ott kotottem ki nem a melohelyen  szoval ellogtam egy napot  de  nagyon jo volt 

    előzmény:
    Bogie (6759)
    2008-10-17  04:15
  41. 2008. október 17. 11:406761.

    Sziaztok!

    Kicsit eltüntem a sok melo behavazott.De azért annyi idöt mindig szakitottam hogy elolvassalak beneteket.Csak eröm nem volt már irni.Látom mindenkinek jol telt a hála adási ünnep,utolag is Happy Thanksgiving kivánok.Remélem jol irtam.

    Koala3 Látom szépen alakul az épitkezés nállatok sok kitartást hozzá.Mát 2 épitkezésen vagyok tul tudom milyen.

    Csipogo hát a ház eladás nem könnyu dolog legalább is itt nehezen mennek.Mi is bele estünk ebbe a hibába hogy sokat engedtünk belölle.Eldöntöttük a férjemmel hogy nem és nem engedünk belölle.Vissza emeltük az árat az indulo összegre és 2héten belül eladtuk.Minden háznak meg jönna vevöje csak ki kell várni.Nem könnyü föleg ha sürgös az eladás.Az ügynöknek persze az a jo ha minnél hamarabb pénzt lát belölle a ti károtokon.Szoritok nektek.

    Bogie jobbulást a lányodnak tényleg szüper tesoja van.

    Puszi lányok.

    Kata.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2008. október 17. 04:396760.
    Szervusz Julikam.Latod ennel jobbat tenyleg nem adhattal volna.Mint a ket egymast szereto testvert.Nem birom maskepp irni.Es latod Orsi meg is erzi,hogy o ra most nagy szukseg van.Elltereli a figyelmet,megnyugtatja. Es el nevetgelnek.Ez kell most.Minden nap ajandek.Nagyon kozel allnak egymashoz. Igy ismerik egymas sohajtasat is.Nekem is ezt csinalta Eta mama.Es latod nagyon nagyon sokat segitett vele. Csak o nem jott ide.De a telefon vegen ott volt 8-oran keresztul.Tudta erre van most szukseg.Es Istvan is nyugodtabban ment dolgozni.tudta etama ma ugyeletet tart nekem.Pedig nem kerte ra senki sem.Szoval agyjal Orsinak nagy nagy puszit.Mert amit csinal avval segit most a leg tobbet.Hat ha Csaszi lessz.Akkor mindenkinek be kell segiteni.Mert sokaig nem fog tudni emelgetni.De hatha megussza.Amugy ha az lessz itt nagyon tudjak kezelni a dolgokat.Nem fog erezni Barbi semmit.A ferje is bent lehet vele.Vagy akit akar a mutet alatt is. Az apuka bent lessz? nekem nagyon sokat segitett,hogy Istvan es Eta Mama ott voltak velem.Nem feletm.Tudtam ket ember ott van akikre en nagyon nagyon szamithatok.Plussz azok akiket megismertem a honapok soran.Tudtam oket is szeretem.nem lessz baj.es nem is lett. Gratulalok Imrenek,hogy ijen ugyes.Es megcsinalta azt a jo kis patiot.En is kiulnek sokszor.De hat nekem van ugyan hova.csak megfagynek.Oda futes is kellene.Az meg ott nincs. De jo neked,hogy edesanyad itt lessz.Hat ez a karacsony nagyon nagyon kulonleges lessz az biztos. Csinalj sok sok videot.hogy maradjon sok emleketek rolla.Az ezredfordulo karacsonyan es szilveszteren volt itt az en anyum.8-honapot volt velunk.de jo is volt.Akkor nagyonnagyon aranyos volt>es nem morgott,nem veszekedett.Isteni jo volt egyutt.Mikor hazament sokaig nagyon hianyzott mindenkinek. Julikam en is ugy gondolom,ahogy irtad.Ma is volt nezo.hat egyszer csak meg tetszik valakinek.Mar aztmondtam atok ul a hazon.hogy a snassz hazak mennek.az enyem meg tenylg az utca reszunkben a leg jobban nez ki.es akkor tessek.sehol semmi.azhittem azert,hogy ha nem is azonnal,de el megy.Hat nem akar megvalni tollunk.Azt akarja dec 14-en a 20-eves evfordulon meg itt legyunk benne.nagyon ragaszkodik hozzank.Hat kellett venni egy ujj karacsonyfat mert minen fa Monctonban van mar.Meg a diszek is.Egokkel egyutt.Na hat azert beszereztem mindent.Nehogy mar nelegyen karacsonyunk sem.lassan ujra beszerzek mindent.addig addig..Julikam puszi nektek.Akkor most mar nyugi. Sok puszi nektek.es mindenkinek lanyok.   Szervusztok.
    előzmény:
    Bogie (6759)
    2008-10-17  04:15
  43. 2008. október 17. 04:156759.

    Jo estet lanyok ))))) koszonom, olyan aranyosak vagytok igazan ))) Barbim meg a korhazban van , azt mondta az orvos , hogy holnap talan mar hazamehet, es a vernyomasa is lement a normalis szintre gyogyszerek nelkul. Mikor otthon lesz fog kijarni egy nurse hozza merni a vernyomasat. Olyan aranyos volt ahogy most az elobb beszeltunk, mondta, hogy Orsi mindjart ott lesz es utana mondta, hogy " the best gift what ever you gave me in my life, is my sister" .....na mondanom sem kell, hogy elbogtem magam :))))))) Munka utan odamegy a kicsi, ott van vele amig aludni nem kell menni....es vett egy pizsamat is maganak, hogyha esetleg csaszar lenne akkor o ott alszik Barbival a korhazban....gyerekek, nem tudom elmondani milyen jo erzes ez, es valahol megnyugtato, hogy vegulis valamit "jol csinaltam" a gyermekeimmel ))))))

    Donna, Linam ))))) mindegy ennek a pulykanak, csak valami alkoholt kapjon Orulok, hogy joizu , fincsi pulykasultet talaltatok a csaladotoknak es mindenkinel jol sikerult minden ))) Donna......az anyosod egy kulon szam.....talan elkezdhetned irni a memoarjaidat, mint Bendeguz a bakterhazban biztos best seller lenne

    Lina )))) nagyon jo hir, hogy anyukad vegulis tud jonni es sikerult a munkajat is ugy intezni, hogy itt lehessen veletek egy darabig. En is itt orvendezek, mert egyreszt mar tobb, mint husz eve nem voltunk egyutt Karacsonykor...most ez a Karacsony nagyon fenylo lesz Meg en kis onzo, mar elore orulok, hogy anyukam neha meg fog fozni, de jo lesz hazajonni a kesz etelre....ugy, mint regen....gyerekkoromban. Persze vigyaznom kell anyukamra, de mondta, hogy nem ulhet itt harom honapot olbe tett kezzel, es ha neha megfoz az mar egy aldas lesz )))))) es annyi kis mozgas, tevekenyseg neki is kell. 

    Csipikem )))) meglatod minden jo lesz )))) vegulis tok mindegy, hogy mikor jon a vevo, amikor jon akkor fogjatok eladni es kesz. Jo volt olvasni amit irtal nekem a Skype-on, az is csodaszep tortenet, es igazan meghato volt, ahogy az a neni torodott veled....))))

    Kirandulas )))) remelem jol telik az idotok New Orleansban, most en is lazitanek egyet......de eppen nem lehet. A hetvegen megyek megint Barbimhoz, meg kell fozzek neki elore nehany napra, mert semmit nem szabad csinalnia csak fekudnie kell. Graham meg dolgozik full timeban, Orsi is....szoval a kicsi maminak meg rendesen kell etkezni. Ez van most.....porog minden , de igy a jo ))))) Varunk vissza szeretettel, elmenyekkel es fotokkal megpakolva.

    Brampton )) nalad mi ujsag ? a ferjedtol hallottal mar ? Mikor van az eskuvo ? hogy tetszik a "szalma" elet ? ))))))))

    Koala )) huha hallod, nem semmi ahogy elestel :( remelem mar jobban vagy azota. Latom haladnak a dolgok azert, ha zokkenokkel is. Nalunk is kesz a patio...csak a jarolapok hianyoznak, allitolag decemberre jon meg a rendeles...Szuper jo lesz, majd anyukammal kiulhetunk a patiora a havat nezegetni  

    Hutchi )))) neked is koszonom, aranyos vagy )))))) latod jobban van a lanyom....es kicsit megnyugodtam en is. Hogy telnek napjaid ? tudom ott a csalad stb....de ugy azon kivul ? )))

    Westhill ))))igertem, hogy felhivlak a cottageban, hat a mai napig nem jutottam oda.....es mostmar keso van, ilyenkor mar valoszinuleg alszol Ebyvel egyutt. Ha visszaolvasol majd latod, hogy a heten mi volt , es majd beszelunk a messengeren a jovo heten ha sikerul )))))

    Na akit kihagytam most kiabaljon.......de mindenkinek pussssssz......es jo ejt kivanok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2008. október 17. 01:516758.
    Na elkuldtem neked ahol megnezheted.Remelem sikerult megnezned.   Es le is irtam mindent.mast mar nem tudok csinalni.Bogikank sokat segitett amugy nekem a kezdetek ota. Ha kerdesem volt mindig megtalaltam vele.Es o mindig valaszolt nekem.Azert mindig van aki segit. Ma is volt nezo.Egve is hagytak minden vollanyt a mean floron,meg a bezment ben is egett.6-orat egtek a villanyok,csak ugy.Nem voltam otthon.Ma nem jottem haza.Es a nezok jottek.csak epp az egent nem figyelt,hogy ugy hagyjak a hazat,ahogy kaptak.minden tarva nyitva. Igy futottem a semmit is. Na mindeggy. Csak bosszankodtam egyet. Szoltam mar az en egentemnek.persze o nem volt itt. Hat az igaz most,alig van mar elado haz itt az utcakban,.Ez egy nagyon hosszu utc.Vagy 6-haz ha van most.Az enyemmel egyeutt. Hat bizom benne,hogy egyszer eg jon,akinek csak ez kell. Ha nem akkor eladhatatlan sajnos.csak tudnam miert???? Ebbe csak bekene koltozni.Csinalni nem kell rajta semmit sem.
    előzmény:
    donnaBe* (6756)
    2008-10-16  20:31
  45. 2008. október 16. 20:366757.

    Akkor te is ujitottal a feherborral mint en-))))) Finom volt igy is nagyon!-))))

     

    Anyos hogy viselte magat? 

    Lattatok volna Dettikem fejet amikor a kenyeret elkezdtem beaztatni a tejbe! Megkerdezte vagy haromszor, hogy biztosan igy kell a tolteleket??  A vegeredmennyel nagyon elegedett volt-)))

     

    Fenykepet szerintem most ne kerj, mindenhonnan eltuntek-((((

    előzmény:
    donnaBe* (6755)
    2008-10-16  20:27
  46. 2008. október 16. 20:316756.
    Csipikem tegyel mar fel kepeket arrol a hazrol el nem tudom kepzelni mi lehet az oka, hogy mar ilyen regota nem ment el.  Olyan haz nincs ami elobb-utobb nem kel el, mindenre megjon a vevo meglatod. Haaat persze ez sovany vigasz tudom. Jamie hogy van, hogy megy neki az iskola?????
    előzmény:
    csipogo (6753)
    2008-10-16  06:59
  47. 2008. október 16. 20:276755.
    Bogiekam orulok, hogy jobb lett a vernyomas, igy van ahogy irod, ott van a legjobb kezekben, akarmi tortenik (remelhetoleg nem fog) de azert megiscsak vigyaznak ra minden percben. Minden rendben lesz meglatod csak haat tudom en ,  hogy van ez az ember jobban felti a gyereket mint sajat magat.   Ja a pulykat elfelejtettem megtargyalni. Szoval vorosbor hijjan (csak feher volt itthon) azt ontottem ala, meg vizet, es olajat ahogy azt leirtad a multkor.    Mar eredetileg is megvolt toltve a madar. Ezt csak itthon vettem eszre, mert a nagy vasarlas kozepette csak a sulyat neztem, hogy eleg nagy legyen. Na mindegy legalabb nem maradt benne a zacsko a majjal ,nyakkal es zuzaval, mint mar annyi even keresztul  . Csak az unnepi szeleteles kozben szokott elokerulni.  Meglepoen jo volt a toltelek is. De a pulyka az valami Isteni finom lett.  Ugy terveztem, hogy csak negyen leszunk aztan eljottek Anyosek (kibekultek de azota mar megint osszevesztek ) es a ferj testvere a 2 gyerekkel (azok akik hidegrazast kaptak a pacaltol) . Most egy szavuk nem lehetett mert volt cranberry szosz es garvy is krumplipure savanyusag szoval semmifele felismerhetetlen es ehetetlen kaja nem volt amit ezek a fura rokonok osszeesznek . Marmint mi.
    előzmény:
    Bogie (6749)
    2008-10-16  04:15
  48. 2008. október 16. 07:036754.
    Szia.Nagyon orulok,hogy azert csak jobban van.es nem lett rosszabb a vernyomasa Barbinak.Mond neki,hogy itt mindenki erte izgul.Es nagyon orulunk,hogy ijen klassz kismama.Es nem hagyja elmagat. Tovabrra is szoritunk neki.ma az en vernyomasomat is meregettek.En is izgulok mindig nehogy sok legyen mar az is.de nem volt az.Mi is a Harpernak szurkoltunk de nagyon.Orulunk neki,hogy ok gyoztek.meg ha nem a leg jobb pozicioban is.de akkor is. Szep estet nektek.es aludjatok jol. Jo etvagyat a vacsihoz.   Szervusz.
    előzmény:
    Bogie (6749)
    2008-10-16  04:15
  49. 2008. október 16. 06:596753.
    Szervusz.Koszi neked is Linam a batoritast.Nem felek en.Eddig meg moindig telen koltoztunk.Csak hat ha lehetne valasztani tavasszal inkabb.de ha nem lehet hat nem lehet. Mar tudjuk mi elott allunk.Hisz a fele a hlmijainknak mar ott varakozik rank. En is sokat toprengtem kivegyem a tablat,vagy ne vegyem.de aztan mivel az egent sem segitett.ram bizta.Ugy dontottem,nem kapkodom kifele a tablat.Aki mar volt itt,az ugy sem jon vissza.Aki meg nem volt itt annak mindeggy.Mijen regen arulom.Mas is arulta mar sokaig a hazat.Egyszer csak meg jon a madar ra.szokta mondani a baratnom. Szoval nem szakitom meg az arulast.az arat is igy tartom  ahogy van. Nem erdekel miota van a marketon.ha meg ki be veszegetem azthiszik szorakozom en is.Ho larulom,hol meg nem.En komolyan arulom,szoval a tabla marad.Lanyok a 10-eves dolgokrol is van kimutatasuk az egenteknek.szoval akar megszakitom akar nem.ugy is a kepem ele toljak,hogy az iden arultam.Akkor? Mindeggy.nem akitom meg arulom tovabb.Telen is lehet hazat venni igazad is van.Majd lehet most jon meg ra a madar.mert eddig  a bahamakon nyaralt.Most jon es hazatkeres.Es pont az  mienk kell neki.  Itt mar ugy is olyan hideg van. 6 fok van most.De 3-om lessz. Vagy meg hidegebb.Mar josoltak  --is. Na az meg nem hianyzik.Jo lenne kihuzni meg Halovenig igy ahogy vagyunk.Ijen idovel.de lehet nem jon ossze. Az iden is adogatjuk majd az edesseget a Halovenezoknek.mi mar nem megyunk.Tavaj is olyan jo volt.Kidiszitettuk az udvart.Es a keritesre felraktunk egy hatalmas pokot aminek a labai a viragoskertbe es a haz falara kusztak fel.Az iden is kirakjuk.most is megtalaltuk.igy meg is  vettuk. Ma voltam en is a dokimnal.Nem birt belekotni a leletembe.igy meg sem emlitette az unzulint.Hi,hi.Kitoltam a vilaggal.iszom a grepfruitlevet es a narancslevet keverve.En facsarom minden reggel.Es jol lent van a cukrom am tolle.Olyan klassz.Meg csak most kezdtem el ugy ket hete.De nem is hagyom abba.Vissza akart rendelni novemberre.mondtam hagyjon engem most nem leszek itthon.Nem a fenet de en vissza nem megyek Januarnal elobb.:anyok annyi volt ott a kehes ember.Hogy azt sem tudtam,hogy uljek.es hogy vegyek levegot.es masfel orat ucsultem ott.Ebben a bacis levegoben.na hat nem megyek vissza,csak,hogy o megmerje a cukromat.nem megyek 9-fole soha akkor meg mi van? Kaja utan a 9-csodas eredmeny.Nem csekkolgasson.Meg a vegen megint beteg leszek.tavaj is addig rendelgetett,amig olyan flut kaptam,hogy ha nincs a Noni,hat nemtudom,hogy mitcsinalok.de hogy hetekre agynak esek a tuti.Most is prulok,ha meg uszom. Vigyazz a gyerekekre.Picikre es nagyokra.meg ne betegedjenek ebben a sehonnai idoben.most a leg rosszabb.Jo kis programot allitottatok ossze. Meg az utolso joidokben elmentetek kicsit erot probalni.Hat hallod visszaneztem a kepeket.Ez a gyerek egyre szebb.Irto edes a kis gondor furtjeivel.nagyon jol all neki. Akartam irni,de a gep nem engedett.A pulyka utan irom.de azert maskor is fellehet hasznalni.Amugy tolteleket amit leirtal szerintem az a leg finomabb.En is azt keszitem.annal jobb nem kell.En azt a mu izet nem kedvelem amit venni lehet.csinald csak mindig avval.nagyon fini meg kulon is utanna.Na szoval en meg ugy csinalom a pulykat.Hogy besozom.es beszorom a belsejet majorannaval es Montreal Chiocken fuszerkeverekkel.Es egy szep fel almat rakok bele.Az is puhitja.Ize meg nem fog erzodni.s kivul is so es a Montreal Chicken fuszerkeverek.es jo par fokhayma.En 3- darabra el is vagom.hogy az ize jobban kijojjon a fokhagymaknak.Rakhato a belsejebe is. Es vagy megtoltom,vagy nem.Ez mar ahogy alakul.Ha van voros borom akkor en is ontok ala.Kicsit meg beonnal meg lehet tuzdelni,hogy fini zaftos legye.Ez is a pulykatol fugg.es mehet a sutobe.Persze ontok ala vizet is.Es azt is megszoktam sozni.hogy nehogy iztelen legyen a madar.Aztan hagy suljon.Locsolgatom a levevel.Eleinte lefedve sutom.aztan mikor mar belemegy a kes konnyeden.akkor lelehet venni es szpen meglehet sutni.Ez is nagyon fini. kepzeljetek ma meg a Startlapra sem sikerult belepnem.Valami hiba lehetett,mert fojton kijott,hogy nem talalja a szerver.Ijen oldal nincs.igy aztan ide sem birtam jonni csak most.mnost meg mar almos vagyok.   Szep almokat mindenkinek.   Szervusztok.
    előzmény:
    kysslina (6750)
    2008-10-16  06:25
  50. 2008. október 16. 06:386752.
    szi szpen  a biztatast.Nekem is ez a velemenyem.Sotlehet valaki meg azt is varta,hogy most lessz az ujj szerzodes.Majd jol letesszuk az arat.de hat van egy pont amitol mar mi sem mehetunk leljebb.Es en azthiszem az arunk nem magas.hanem pont annyi amennyinek kell lenni.Ennel lejjebb nem meyek.ha akar mit csinal az ugynokom akkor sem.ez van. Remelem igazad lessz. Ma vettem egy ujj de nayon szep  6 ft es karacsonyfat.azert is csinalok szep unnepeket.A Dollaramaban annyi csodaszep disz van,hoy igazan nem is lehetne szebbeket kivanni. Megvettem az ujj izzokat is amiket most rekomendalnak ra. 35 db.Elegaz szep nagyok.Szoval remelem szep lessz minden. Aztn a jovo majd kiforogja magat.Valami csak lessz.Igaz.Anyukam mindig aztmondta.olyan meg nem volt,hogy valami ne lett volna. A lenyeg mi jolvagyunk.Es  ennel nem is kell tobb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_521941 (6748)
    2008-10-15  21:55
  51. 2008. október 16. 06:276751.
    nem tette ki a kepeket
    előzmény:
    kysslina (6750)
    2008-10-16  06:25
  52. 2008. október 16. 06:256750.

    sziasztok!

    Mindenkinek utolag is kellemes unneplest, ahogy latom megvolt-))

    Mi elozo nap kimentunk a Niagara Glenre hegyet maszni. Jo otlet volt, a gyerekek jot aludtak utana, a ket nagy is szereti, a ket kicsinek is elmeny volt. Olyan szep ido volt, hogy ujjatlan poloban mentunk, es a kicsik aztattak a vizben a labukat-))

    Na megsutottem eletem elso egyben pulykajat, igaz, hogy baby pulyka volt csak, de igy mar bele merek majd vagni igazi nagy pulykaba is, es nagyon finom lett-))

    Bogie: ujitottam, mivel vorosbor nem volt itthon, csak feher, igy azt ontottem al, es lehet, hogy ez szentsegtores, de jo lett. A pulyka bore kisse felrepedt, de mar toltogetesnel sem tudtuk egy felemelni, hogy ne szakadozzon. Az itteni toltelekhez elfelejtettem megvenni a hozzavalokat, sohasem csinaltam, igy maradt amit ismerek, es sokszor hasznalok (tejbe aztatott kenyer, fuszerek, nyers tojas, kemeny tojas darabolva, maj elkaparva, egy kis szilvabefott, gomba). Fokhagymas krumplipure melle, parolt zoldsegek, cranberry szosz. A gravyval csaltam, mivel nem tudtam, hogy mennyi az az egy resz viz, egy resz olaj, egy resz voros(feher)bor, igy nem tudta elsulni a sok levet, szoval gravyt porbol csinaltam, mert csak azt leletem itthon, es gozom sem volt, hogy mit is csinaljak. Jo volt azzal is. Szoval szep piros lett, puha, es nagyon finom-)) A hulye amerikai filmekben borzaszto a pulyka, ezert volt a para szerintem.

    Orulok, hogy a kismama jobban van, terhessegnel a vernyomas konnyen magasra szokhet a megterhelt verkeringes miatt, szerencsere csak ennyi, es semmi mas baj-)) Minden a legnagyobb rendben lesz-))

     

    Az anyu November 15-e korul jon, most egyeztetjuk a napokat az agencyvel. Eddig keleltt huzni, a munkahelye nem engedte, mostmar talan nem talalnak ki mast. mar tukon ul, hiaba no, en is -)))

     

    Csipogo: ne feledd, mi is telen vettunk hazat, van akinek addig huzodik mire celegyenesbe er, sohasem tudni, hogy mikor talal ratok a vevo. Nincs az sehol sem megirva, hogy csak szezonban lehet hazat eladni. telen meg kissebb a valasztek, aki akkor akar venni, annak abbol kell valogatni ami van. lehet, hogy meg jobb is lesz. Igy viszont lehet, hogy nektek is telen kell.. szoval nem tudom, csak temaztam.

    Koala: bele ne rokkanj ebbe a nagy felujitasba! vigyazz magadra nagyon!! Hallod elkepzeltem a szomszedsagot, igazan vidam csapat lehet, nalunk itt mind olyan mint a tok, illetve keves kozottuk a baratsagos fajta. Kicsit feljebb vannak olyanok, akikkel szoktunk beszelgetni, szinten garazs elott ulo fajta olasz, mindig talalkozunk a jatszoterre setalva-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  53. 2008. október 16. 04:156749.

    Sziasztok lanyok, mindannyiotoknak koszonom a megnyugtato szavakat :) ( ugy priviben , mint itt )

    Ma mar picit jobb volt a vernyomasa Barbimnak, de meg benn tartjak, nem tudja, hogy mikor engedik haza. Oszinten megmondom igy nyugodtabb vagyok, hogy a legjobb kezekben van ott...Ma volt ultrahang a pici lanyt is megneztek, minden rendben, szepen gyarapszik ))))) Tegnap este azert elugrottunk szavazni is, orulok, hogy a Harper kormany kerult vissza, bar noveltek a kepviselok szamat, de sajnos tovabbra is kissebbsegi kormany lesz, de azert remeljuk, hogy rendben fog menni az orszag szekere igy is.

    A vacsorammal most lettem kesz, ma munka utan volt intezni valom, es mar negyed nyolc van.......

    Nem irok kulon......tudjatok, hogy amit irok mindenkinek szol.....jo ejt, es jo pihenest kivanok nektek...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. Torolt_felhasznalo_521941
    Torolt_felhasznalo_521941
    2008. október 15. 21:556748.
    Koala, jobbulast kivanok, remiszto lehetett az esesed, pihengess amennyit tudsz. +++++
    előzmény:
    koala3 (6734)
    2008-10-12  20:42
  55. Torolt_felhasznalo_521941
    Torolt_felhasznalo_521941
    2008. október 15. 21:456747.
    Bogie, varjuk a hireket, remelem redbehozzak a vernyomast, probalj meg nem idegeskedni, gondolj arra, hogy a legtobbszor az a nagy vizsgalatok eredmenye, hogy abszolut semmi gond nincs. Csatlakozom az elottem szolokhoz, hogy az en szervezetem is produkalt meglepo dolgokat a terhesseg alatt, aztan nem lett baj beloluk.
    előzmény:
    Bogie (6742)
    2008-10-15  03:28
  56. Torolt_felhasznalo_521941
    Torolt_felhasznalo_521941
    2008. október 15. 21:326746.
    Csipi, en is ugy gondolom, hogy majdcsak eljon az a vevo aki pont egy olyan hazra vagyik, mint a tietek, mert mindenkinek masok az elvarasai. Sajnos szerencse kerdese. Majd ha szepen elfogynak a hazak az is segiteni fog. Itt nalunk mar elfogytak, alig van mar egy-ketto a piacon, bezzeg amikor kerestunk a nyar elejen, tuti megneztunk vagy 25-ot es en sem tudom mi alapjan keltek el, mert olyanokat is elkapkodtak, amikbol mi kapasbol fordultunk kifele es olyanok maradtak tovabb, amik szerintem sokkal jobbak voltak. Es nagyon egyutterzek, mert az angliai hazunkkal ugyanez a problema, mi vegulis kiadtuk alberletbe, bar mindennapos a gond es stress az ugynokseggel, mi sem engedtunk az arbol.....egy pont ala mar nem. Es valoban ahogy viszed lefele ugy jonnek az egyre szemtelenebb arajanlatok, mi mar ott tartottunk, hogy $100ezerrel ajanlottak ala. Egy csomo ember az alkalmat lesi, hogy masok karan gazdagodjon meg, es aki meg tenyleg otthonra vagyik az meg a gazdasagi bizonytalansag miatt inkabb berel.  
    előzmény:
    csipogo (6745)
    2008-10-15  19:44
  57. 2008. október 15. 19:446745.
    De jo neked. Szia. En is akkor kptam a cukorbetegseget mikor terhes voltam.Az 5-dik honapban jottek ra,hogy jajj 10-lett a terheleses,na azota bokodom magamat.Na mar mint akkor ha merem a cukromat.Nagyon orultem neki.de mit csinaljak? A gyerek nem tehet rolla.A hajlam bennem volt ugy latszik. Engem meg be sem fektettek.pedig volt velem is zur a cukron kivul.Jamikem  elnyomta a placentat.Igy hetente mehettem ultrasandra.Mivel harom hejre kellett mennem,igy hetente 3-szor kellett mennem,nehogy mar egy nap alatt letudjak mindent.pedig veszejeztetett voltam.Ulnom lehetett,meg fekudni.seta keppen kibattyogni a WC-re ez volt minden oromom.De otthon marasztaltak.Igaz nem is nagyon akartam volna befekudni.itthon jobb volt.Bennem is a Viki kutyuskam tartotta a lelket.mikor Istvan dolgozott o volt velem.akkor meg nem Kamionozott Istvan sem.hazajart mindennap. Szoval ,jo hogy neked vissza is allt a cukrod.Az enyemnek is vissza kellett volna allni de megmaradt sajnos.ma is a dokinal voltam.En nemtudom minek az appoitment.ott ultem masfel orat.mar azthittem meg ut a guta.
    előzmény:
    donnaBe* (6744)
    2008-10-15  15:37
  58. 2008. október 15. 15:376744.
    Szep jo reggelt mindenkinek en is csak beugrottam egy kicsit mert mindjart kell mennem az agency-hez . Bogiekam nyugi, minden rendben lesz . UUUUtalok mar allandoan magammal peldalozni, de Ocsikevel en is voltam korhazban 1 hetet. Magas lett a vernyomasom (allandoan alacsony  ) a vercukorszintem is megugrott aztan jobbnak lattak ha bekuldenek meg amugy is ugy neztem ki mint egy elefant. Ott aztan az egegyadta vilagon semmit nem csinaltak velem, csak nezegettek mericskeltek es gyujtogettem a pisimet....na ez ooooriasi elmeny volt.  Nem is kellett mas az en amugy is erzekeny gyomromnak. Na mindegy mar az egesz csalad azt hitte, hogy gyerekestol jovok haza,na neeeem szepen hazakuldtek, hogy ez a baba nagyon jol erzi magat odabennt, es csak galyibat csinal nekem, de meg nem akar jonni. Ocsike 9 es fel honapra szuletett.   Azota semmi bajom se a vernyomasommal se a cukrommal.
    előzmény:
    Bogie (6742)
    2008-10-15  03:28
  59. 2008. október 15. 05:536743.
    Nem haragszom meg.A tarolas nem draga.De mar keson van,hogy levgyem a marketrol,most irtuk a la az ujjabb 3-honapot.Most mit csinaljak.Ez van.En mar nem veszem le.majd csak el jon a vevo egyszerde az arabol sem engedek.Most ertekeltek fel az uj erteket ahazunknak. $45300-at tobb mint volt.Szoval mar engedni sem fogok,mert ala megyek az ertekenek is a vegen.Aki egyszer mar itt volt az ugy sem jon vissza.mert vett hazat.mindig lessz olyan akinek  ujj lessz a hazam.Gondolkodtam en is mi lenne a jobb.De en dontottem ugy,amig el nem megy marad. Az ugynokom is aztmondta nem gond,maradhat.Mert megkerdeztem,hogy lenne a jobb.Rambizta. Azert most is nezegetnek.hat majd kiderul.
    előzmény:
    kirandulas (6741)
    2008-10-14  13:47
  60. 2008. október 15. 03:286742.
    Sziasztok lanyok......csak picit es roviden jottem. Barbim ma volt az orvosnal, ( mar jo tiz napja magas lett a vernyomasa) es benn tartottak a korhazban most megfigyelesre es  a vernyomas ellenorzesere 24 orat. Hat nem mondom , hogy nem vagyok nyugtalan...holnap mar tobbet tudok majd remelem. Pussssz mindenkinek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  61. 2008. október 14. 13:476741.
    Kepeket majd otthonrol teszek fel parat. Csipogo, tudod hogy nem szoktam a tanacsaimat neked osztogatni, de most muszaj szoljak. Szamold ki s donsd el mivel veszitesz kevesebb penzt. A tarolasal vagy azzal hogy a haz arabol engedsz. Ha a tarolas az olcsobb akor a hazat vedd le a market-rol tavaszig mert mar 6 honapja fent van! Remelem nem haragszol meg ram hogy belekotyogok a dolgaidba
    előzmény:
    csipogo (6739)
    2008-10-14  04:58
  62. 2008. október 14. 13:436740.

    Szia! Most olvastam vissza hogy mi tortent veledJo hogy nem tort el semmid, vigyaz magadra nagyon!!

    Ez az elso utunk New Orleansba. azert dontottunk e varos melet mert nagyon hires a lazasagrol es nekunk pont az kell most. Jovo heten megyunk haza.

    Ez teljesen mas vilag mint a mienk. Elni nem biztos hogy szeretnek itt de ket hetre vagy kar csak egy hetre maga a menyorszag. Az italokal vigyazni kell mert nagyon erosek. Az este vagy harom ora leforgasa alat megittam ket coktail-t es a ferjem allitja hogy a szemem keresztbe allt. Szerintem meg az ove mert o is anyit ivotDe nem voltam jozan az biztos Este csak a Bourbon St-en vagyunk nem merek mashova menni mert nem biztonsagos. Napkozben akarhova mehetel nincs gond de sotetedes utan jobb felni mint utana sirni.

    En a tegnap a Thanksgivinget erdekes modon tartottam meg mivel nem akartam itt pulykat enni es csak ketten vagyunk a ferjemel igy a templomba mentem es ott adtam hallat.

    előzmény:
    koala3 (6738)
    2008-10-14  03:13
  63. 2008. október 14. 04:586739.
    Nektek is Happy Thanksgiving. Erezzetek jol magatokat. Es irjal.Na meg varjuk a kepeket.En nagyon szerettem ott lenni.Regen volt az is igaz. Jamikem meg nagyon picike volt.
    előzmény:
    kirandulas (6735)
    2008-10-13  13:37
  64. 2008. október 14. 03:136738.

    Köszönjük, s neked is, bár ott még nincsen csak a jövö hoapban. Érezd magad jol, s kérünk képeket majd!. Mennyi ideig maradtok? Ez az elsö alkalom hogy odamentetek vagy voltatok már ott?

     

    előzmény:
    kirandulas (6735)
    2008-10-13  13:37
  65. 2008. október 14. 03:116737.

    Szia, most jöttünk haza egész nap gyomláltunk kint. A fiam meg a férjem csinálta a nagy munkát én meg huzigáltam a gazt meg ücsörögtem. Persze érzem a térdem, de tegnap éjjel bent a munkahelyemen átkötötték hozzáértö modon, kitisztitották. S persze egy nagy zacsko kötszert is hoztam haza. Olyat tettünk rá ami nem ragad bele a sebbe, filmmel van bevonva.  Igy sokkal jobb átkötni. 

    Ma a szomszédaink kezdték a bort csinálni, most nem mustbol, hanem szölöt hoztak s préselték ki. Fekete olasz szölöt.  Az egész környéken lehetett érzeni. Közben a másik szomszéd is kint volt azok görögök, az meg adott paradicsomot meg leek-et, s ellátott jotanácsokkal a kerttel kapcsolatban. Már paradicsomot akar ültetni nekem. Jo a környék, majdnem mindenki görög meg olasz.

    Jo hogy nem engedted le sokkal a ház árát, végül alig fogsz kapn érte valamit ha hallgatsz rájuk. Most biztos egy nyugalmas idöszak van, de elöbb utobb megint el kezdödnek a házvásárlások. Reméljük nem kell azért sokáig várnotok. Férjed itthon volt a hétvégén? Nekem csak jövö héten lesz a hosszu hétvége, akkor kapom meg a Thanksgiving dayt, mert most dolgoztam végig. Ma szabadnapos vagyok, de ez a rendes szabadnapom, csak pont ünnepre esik. Tegnap megsütöttem a nagy sertés combot börrel, nagyon finom lett, puha a hus, a böre ropogos lett, igaz a férjem eszi csak. A fiam meg gyomorfájást kapott valamitöl, azt hittük valamit kint evett, de ugy néz ki egy kisüveg olivabogyo volt itthon, s valami nem stimmelt vele. Pedig nem olyan régen vettük, most megnéztük, s mikor kinyitjuk az üveget egyet robban vagy mit csinál. Pedig a hütöben van. Ezt ette a fiam rakta rá szendvicsre. De most már jobban volt s sokat segitett.De enni nem sokat eszik, nincs még étvágya. Végén a sok kaja mellett elment a sarki kis boltba  s vett dobozos levest. Azt eszegette csak.  

     

    előzmény:
    csipogo (6736)
    2008-10-14  00:57
  66. 2008. október 14. 00:576736.
    Jajj istenem meg olvasni is rossz.Hat meg atelni.MOndtam ugye,hogy vigyazz magadra.Tessek odafogyelni.Hat meg nincs kialakulva a hejj ismereted.Ha nem nezel oda,akkor latod ijen toteni.nagyon sajnallak hidd el.De legkozelebb inkabb csusztasd a labad,ha nem tudsz odanezni.Akkor nem esel el.Most aztan tessek vigyazni.es nem hoskodni.Hagyjad a mestereket ervenyesulni.A kert meg ugy is nemsokara ho alatt lessz.Na hat majd jovore hagyjad a tobbit. A vegen mire bekoltoztok mankoval fogsz kozlekedni.Az meg nem lenne jo.A vegen elmentetek az ugyeletre? Ugye hogy nem.? Csak hazavitt a ferjed.Pedig jo lett volna ha el messz. Most mar tessek mindent megnezni ketszer is.ne tord mar magad teljesen ossze. Hat tonkre messz bele.Latod en is addig szorakoztam,hogy most mar borohathatom az ujjamat,ha nem akarok rosszul jarni.Ma is csak a pujka combokat sutottem meg es kesz. Nem lehet egy rokarol annyi bort lehuzni. Most mar tessek valami jot is irni. Klassz,hogy a szomszed szemejeben ennyi jodologra talaltatok.Es remelem arban sem vagott meg nagyon. Mi is most korjuk ujra a hazunk eladasarol a szerzodest.Nekem is rekomendalt az elado 10000-el kevesebb arat.de nem mentem bele.Pont most amikor a hazam valju erteke is fel ment $ 45000-al.Ugyeskedjen.igy en is eltudok adni valamit,hogy a vegen ingyen adom oda,csak vigyek mar el. Valmi picit engedtem,bar azt sem akaratam. De tobbet nem engedek az biztos. Mar tele van a hocipom.nem csinalnak semmit.Varjak a vevot.Es eregetik a 10000-et az arbol,hatha akkor majd el megy.Hat nem.ez mar vicc.talalja meg a vevot ra.Tudja,hogy mit csinal.Ha meg nem akkor enmtudok mit csinalni. Arulom aig tudom.De az biztos innen egyenlolre mi nemmegyunk sehova,akar akarok,akar nem.ez van. Ez meg az en keresztem.  Jobbulast kivanon keked.ezt a nagy esest most mar pihenjed ki.mert meg rosszabb lessz.Es ha gond van irany a doki!!!!!
    előzmény:
    koala3 (6734)
    2008-10-12  20:42
  67. 2008. október 13. 13:376735.

    Szia Bogie. Koszonom a jokivansagokat!

    Szerncsesen megerketunk New Orleansba. Nagyon super hely!:))

     

    Lanyok kivanok mindenkinek HAPPY THANKSGIVING!!

    előzmény:
    Bogie (6724)
    2008-10-11  03:33
  68. 2008. október 12. 20:426734.

    Szervusztok, az idö nagyon szép, tényleg itt az indian nyár..

     

    A házban végre valahára el kezdtek dolgozni a szakik, mi meg a kertben gyomláltunk, illetve mindent kihuztunk, mert nem tudjuk melyik a virág melyik a gaz. A rozsát felismertük, mert ugye a szuros, de azt is kiástuk. Rengeteg csiga meg mindenféle csuszo mászo ismeretlen lény lakozik a

    virágágyásban s persze jomodban élnek, mert a virágokat eszegetik, a gazt meg hagyják.. Innen lehet ugy sejteni a virágokat, mert annak a levelei mind össze vannak rágva. Ez az ágyás a kert végében megy körben a kerités mellett, körül van véve fadeszkákkal. Valoszinüleg majd a földet is le kell cserélni, mert a sok csiga benne lakozik.

    Az egyik szomszédunk egy idös olasz házaspár, a papa kint üldögél a garázsa elött s nézi a paradicsomjai érését. Aztán esténként lehuzza a bejáratot s bent ücsörög tovább. Na kiderült hogy mit is csinál, büzlött egyik este az egész környék, hát bort készit. Gondolom iszogatja is.. Egyik este jöttek a fiáék s hozták a nagy vödröket, biztos mustot.

    Másnapra annyi légy meg darázs jelent meg, mintha direkt tenyésztenék. Ugy néz ki vörösbort csinálnak.(férj nagy örömére...)

    Valoszinüleg joban leszünk velük a férj szerint..

    Viszont contractor volt a borosgazda, s a fiával dolgozott együtt. Meg is csináltuk az üzletet a fiával, egy este hozták a gyereküket a nagyikhoz, mert mentek vacsorázni. Na át is jött rögtön, mert a papa mondta, hogy mi mindent kell csinálnunk. Az üzlet létrejött, a vacsorájuk majdnem ráment. De a business az business, az az elsö...Egyébként mentös a fia, 4 napot mentözik a többit mint contractor dolgozik a testvérével. Nagyon jo szomszédság!!Bor is, paradicsom is, munka is... 

    Ma is a férj ott van, de én meg itthon vagyok, ugyanis tegnap este még munka elött egy akkorát estem a cement járdán hogy szerintem eltört pár darab alattam. Nem vettem észre hogy az egyik lap magasabban van olyan kicsi lépcsö féle, s belebotlottam s repültem egyet. Szerencsém volt mert vittem a kezemben a kerti kesztyüt s épp felhuztam, mert más is volt nálam s mindig lepotyogott a kezemböl. Ez megelözte hogy ripittyára törjem a tenyeremet. Arra estem meg a térdemre. Azt nem védte semmi, igy ott fetrengtem egy darabig a földön szegény férj nagy rémületére. Már közel volt hogy hivja a mentöket, hogy szedjenek össze, mert egyszerüen nem tudtam megmozdulni. Olyan remegés jött a lábaimba hogy nem tudtam hogy mi erösebb a fájdalom vagy a remegés. Eltelt egy idö mig megmozdultam, feltápászkodtam, de nem birtam ráállni az egyik lábamra. Egyszerüen remegett továbbra is marha erösen s összeroggyant alattam. Még ilyen remegést nem tapasztaltam, pedig párszor már kiterültem az életemben, meg persze a gyerekek is.

    Nagy nehezen összeszedtük az összes labamat(férj szerint 3 volt belöle mert egy szerinte eltört ..), s bemásztam a kocsiba. Ilyenkor jo hogy "van" van, nagy elférek benne ilyen bénán is. A következö nagy munka a kiszállás volt. Az kb fél orát vett igénybe. Itthon feltérképesztem a lábaimat, tele karcolással mátol meg véraláfutásokkal, na meg a térdemröl egy nagy részen lejött a bör, vérzik még most is. Persze még elmentem dolgozni, este, az valahogy nem volt olyan rossz, igaz mára jött ki most a sok fájás az alvás után. Tenyerem is fáj mind a kettö, feldagadt mára, de nagyon sokat védett a kesztyü. Most vettem észre hogy a karomon is lett par folt meg horzsolás. Na de ez már semmi.  Igy mára felmentve az ásás, gazolas alol. Megyek beteszek a sütöbe egy kis husikát. Pulyka nincs, nem is lesz, nem hajlandok megenni. Viszont egy nagy combot(sertést) kaptam egyben még bör is van rajta, azt beteszem mindenféle jokkal megspékelve sütni. Hozzá rizibizi.  

    előzmény:
    Bogie (1)
    2006-10-12  19:56
  69. 2008. október 12. 20:396733.
    Szia.Hat hallod en osszekeveredtem.Irtad mar eleg koran az iden,hogy te messz haza,es a ferjed megy maj a lagzira es csirkeporkoltet fog ott csinalni.Es en azthittem az tavaj volt.Gondoltam olyan jol sikerut a tavaji lagzi.hogy megint meghivtak.Hat latod en is felejtek. Szoval most van a lagzi.Kivancsian varom,hogy erzi majd magat.Es mijen beszamoloval jonhaza.Ha ennyire szereti a porkoltet lehet azokat is megismerteti,hogy van am mas porkolt is nem csak csirke.Lehet megismerteti veluk a Magyar porkolt izeket.Azok is szeretik a martasos dolgokat,csak erosen.Mert mindent martogatnak.es a porkoltszaft finom. Te meg addig ehetsz mast is nem csak porkotet amig eleted parja  a  lakodalomban van. Lehet mire hazajon o is hoz par uj receptet onnan.Az is lehet magafoz majd maganak,mrt nemszereti az ottani izeket.Bar nem lehetetlen,hogy o meg azokat szereti meg. Remelem hoz neked par ottani finom fuszert.
    előzmény:
    brampton (6729)
    2008-10-11  14:26
  70. 2008. október 12. 20:046732.
    Ha tenyleg foglalkozol a fiaddal.Angol  mesefilmeket,gyermek adasokat neztek a Tv-ben.Angolul is beszelsz hozza.Angolra  is jaratod Magyarorszagon akkor ebrentartod a tudasat es nem fog feljteni. Az en fiam itt szuletett Canadaban .Nekem fontos volt,hogy beszeljen Magyarul is. Velem volt itthon.En csak magyarul beszeltem hozza.Elkezdte az iskolat en akkor sem hagytam abba a Magyar beszedet . Most  15-eves.Es elertem Tokelletesen beszeli a Magyar nyelvet is. Ir is.Es olvas is,Bar az olvasast nem igen gyakorolja,de ha irok neki valamit arra Magyarul ir vissz .Sokszor jatszom vele,hogy a yahoon irok neki vamait,mert o fent van a szobajaban,en meg itt vagyok lent.Es arra boldogan irja a Magyar valaszt.  Evvel a szosszal azt akartam irni.csak rajtad mulik.Ha a fiad beszel jol angolul,Es te nem akarod,hogy elhagyja.Tudsz neki segiteni.es nem fogja elfelejteni.Az en fiam is boldog,hogy az Angol mellett anyanyelvi szinten beszeli es erti a Magyart.Remelem most mar nem fogja elfeledni soha.Foleg,ha jottok is vissza. Segits neki,es meg lessz az eredmenye.
    előzmény:
    receptgyujto2 (6730)
    2008-10-12  17:03
  71. 2008. október 12. 19:556731.

    Ha nem is az enyémek, de sok ismerös gyerek jött ki kevés vagy egyáltalán semmi angol tudással, különbözö országokbol. Senkinek nem volt probléma, a gyerekek gyorsan átveszik a nyelvet, s az iskolákban van angol ora nekik külön ahol az alapokat tanitják, s segitenek sokat, a rendes orákon kivül. A kisebbeket el is kisérik az orákra. Ez a rendes iskola idöben van. Függetlenül hogy hányadikosak. Szerintem sok felnöttnek nagyobb probléma a nyelv megtanulása  mint a gyerekeknek. Ha meg tudnak mar egy kicsit, akkor talán lehet még járatni öket otthon is angolra s nem felejtik el annyira vagy látom te is tudsz velük foglalkozni. De nem lesz probléma velük!!

    előzmény:
    receptgyujto2 (6730)
    2008-10-12  17:03
  72. 2008. október 12. 17:036730.

    Sziasztok!

    Az en fiam 5 eves, es jovore kezdi az iskolat itt, Mo-n. Most jottunk  haza, Kanadaban laktunk megszakitasokkal 2 evet.

    Szoval kerdesem: ha mondjuk ujra kimennek vele kb 2-3 ev mulva, addigra felteszem sokat fog felejteni az angoljabol, meg ha foglalkozom is vele. A kerdesem: valaki ismer kozuletek olyat, akinek a gyereke Magyar iskolarol valtott Kanadaira, alsos koraban, es hogy sikerult ez nekik?

    Koszi

    J.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  73. 2008. október 11. 14:266729.

    Mentem volna szivesen  Csipikem de a lepes rosszul jott ki eloszor en febr-ban mar  bebukkoltam  haza es csk majus ban szolt a gyerek hogy nosul  en mar kiestem  mert 1 honap otthon abbol 1 het fizetetlen es akkor szept 19 vissza es oct 12 ujra?? a fonokom szetrugta volna a hatsom ha ujra szabit kerek 3 es fel hetre na nem beszelve az allataimrol hova tesszuk oket igy en maradtam pedig  izgatja a fantaziam   de talan meg eljutok oda  Tavaly ???? nem tudom mire gondolsz nem voltunk sehol

    a porkolt a ferjemnek olyan mint a levego   nem tud nelkule elni akarmikor  megeszi  7 napbol legalabb 6x   es akkor mindig hangoztatja      En mindent megeszek  nem vagyok valogatos sot a masnapos kajat is megeszem[persze ha porkolt]most hogy otthon voltam    mondta is semmi baj 2x 3x fozott egy heten     Na es mit??? csirkeporkolt diszno es marha porkolt    piszok valtozatosan etkezik

    előzmény:
    csipogo (6727)
    2008-10-11  07:27
  74. 2008. október 11. 09:286728.
    Hajnali ketto mult.Most lettem kesz.De 10-tal kocsonya a jegen van.Holnap fog orulni Istvan.mert a multkor nem evett eleget belolle.Na most bepotolhatja.A konyhat is rendbe vagtam.Szoval johet a nezo holnap.Nem fogadja rendeltlenseg.En is megnyugodtam,hogy azert eszunk is holnap.Es meg is csak  meggyoztem.pedig azthittem nem leszek kesz.Keson jottunk haza.Ugy 8-ora korul.Es akkor ert az uzenet,hogy holnap nezo jon.De a kocsonya is kell.Hat nem alszom sokat.de nem erdekel.Majd holnap napkozben bepotolom.Jol bevasaroltam yam-bol.nagyon le volt az ara engedve.es nekem nagyon jo.Julikam mi a fene a kulombseg a yam es az edes burgonya koztt.mert szerintem semmi.De lehet en tevedek.Az uzletben sosem tudjak,hogy mejik,mejik. De en sem.Viszont izre nekem egykutya. Az a csoidas orvosom meg egy tesztet ramsozott.Azt itthon kell csinalnom.Igy aztan alig ehetek valamit.Meg a karfiol sem jo.Csak tudnam mi a fenenek minden 3-honapban szeklet minta neki. Ez csak anlla divat.De en utalom.Igy sokszor elengedem a fulem mellett.de most nemlehetett.igy aztan feher hal,csirke,pulyka. Mas semmi. Es a karfiolt sem ehetem.Pedig van fozve es imadom.Alig ehetek valamit.Igaz a cukrom is lent van.Ma betevedtunk egy kis kinai etterembe.Ott vacsiztunk.En rizses,gombas,csirkemell darabokat.hat mitmondjak.nagyon izlett.Nagyon teleraktuk magunkat. Es a vegen a kiszolgalo lanyokkal ujra talalkoztunk a supervaljuban.Ok is vegeztek es odajottek vasarolni.meg ismertek es kedvesen koszontek,mint kedves regi ismeros.Olyan jo volt az ossz benyomas es az etel is.Meg hoztunk is el.Az araik meg alacsonyak,hogy maskor is belatogatunk hozzajuk. Odafent var az agyiko,en meg itt irogatok.De nem vagyok almos.De azert megprobalkozom az alvassal is.Hatha sikerul.  Szervusztok.  Szep napot mindenkinek. Es Happy Tehnksgiving.Vagy is az en szavaimmal.Boldog Pulykanapot lanyok.!
    előzmény:
    Bogie (6724)
    2008-10-11  03:33
  75. 2008. október 11. 07:276727.
    Szervusz katika.Javul az ujjam.Igaz aztatom amikor csak tudom.es matol kamillaztam is.es azota meg jobb.hatha nem kell mutet,meg szuri.mert attol felek is amugy.szoval ha lehet akkor elengednem. Hat most mar neked is el kellett volna menni vele kicsit Indiaba.Mar a ferjeddel.ugye tavaj is volt.vagy valamit osszekeverek? Ugy latszik jol csnalja a ferjed a paprikas csirket.Jo utat neki.Es mosnd meg neki,vigyazzon magara,azert az csak egy masik vilag.meg ha csillog is. Jo fozocskezest neki.Te pedig addig lazits,kicsit.
    előzmény:
    brampton (6723)
    2008-10-11  02:56
  76. 2008. október 11. 06:016726.
    Szervusz Evike.Megyek en a dokihoz a jovoheten szerdan.Muszajj.Negyedevente oda vagyok rendelve.ma mar a vert is levettek.Az a szegeny fiu az eguik karombol 4-szer probalt venni es nem birt.na aztan jott a masik.onnan mar birt.szoval szgeny karom.Tiszta luk lett.Na ma megkaptam a hazunk ujj valju erteket a varostol.Hat csak $ 45300-al lett tobb mint tavaj volt.Ugy ogy fitytiszt az ugynoknek.nem engedek az arbol.Sot.Meg volt kepe azt mondani,hogy visszamentek a hazak arai.nem mentek.azt is most urtak a Rilistate ujsagban az ugynokok.Hogy nem mentek le a hazak arai.Stagnalnak.nem mentek feljebb.de lejjebb sem.ez meg le akar vele $8000-et megint rakati az arbol.hat mostmar nem engedek.Ott az ujj papir mennyit er a haza.Mutogassa azt is az ugyfeleknek. Azt mindjart ertekesebb lesssz. Hat most mi er tobbet egy duledezo vityilo,vagy az amimeg van csinalva,nem kell felujjitani.  Lehet bele koltozni azonnal.ki van festve,tiszta,kivul,belul fel van ujjotva. Hat ennel mar tobbet igazan nem kivanhat senki sem.Es akkor mert o nemtudja eladni  adjam oda aron alul.Azt mar nem.Tirje magat.Licsit csipkedhetik magukat ok is.nem csak en engedjek mindig lejjenn,lejjebb.hat a vegen nem marad mar semmi a kezemben.Na szoval nem hagyom magamat.Lanyok a kezemmel gepelek amit delelott gyogykezeltem>meg m,eg fogok is.geyre jobb.ha meg oke.akkor nem is szolok adokinak rolla.Minek.A Kamilla tea nagyon jo neki. Na szoval most csinalom a kocsonyat,es utanna elrakom magamat.mert valaki jonne holnap delelott is.Hat remelem mar hoz valakit aki vegre nyilatkozik is. Aron alul meg most mar szo sem lehet hogy oda adjam.Jo sok mani meg munka van benne.hat azert mar igy is ingyen van szinte. Na megyek,.Csak oromomben irtam kicsit.      Szervusztok.
    előzmény:
    WestHill (6725)
    2008-10-11  03:37
  77. 2008. október 11. 03:376725.

    Sziasztok Lanyok,

    en is mindenkinek Happy Thanksgivinget kivanok!

    Vasarnap megyunk Ebonyval es egy hetig van szandekomba fentmaradni.

    Bogie, jo sutes-fozest kivanok, es gondolom egy kis pihenesre is lesz idod hetfon, ha vasarnap mentek a lanyodekhoz. 

    Csipogo remelem minel hamarabb rendbe jon a kezed, azt mondtad elmesz az orvoshoz, meggondoltad? A hazeladassal kapcsolatba semmi jo otletem nincs, itt a kornyekunkon nem igen mozognak az emberek, inkabb a szepitkezessel foglalkoznak, felujitassal.

    Koala koszonom, remelem, hogy jol fogjuk az idot eltolteni es szerencsenk lesz es jo idot fogunk ki. Tovabbi jo hazcsinositast, majd meglatod a honap hatralevo resze ugy elszalad eszre sem veszed es mar ott is fogtok lakni.

    Donna, szoritok neked, biztos fogsz talalni munkahelyet, de gondolom ott helybe akarnal elhelyezkedni ami ertheto, de szukebbek a lehetosegek.

    Lina, amilyen csepp vagy hatalmas energiaval rendelkezel, a fiad meg meg erot ad neked, de azert ne feszitsd a hurt, mert elpattanhat, a szervezetnek pihenesre is van szuksege. 

     

    Sziaszrok, majd jelentkezek, ha hazajottunk. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. 2008. október 11. 03:336724.

    huhuuuuu de jot vihogtam........halali vagy Brampton az is lehet mire Indiaba er a ferjed , addigra le is szokik a cigirol

    Lanyok......elfelejtettem itt a nagy irkalasba mondani,hogy tegnapelott a zoldsegesben vettem egy nagy szatyor birsalmat A ferjem most osztotta el harom reszre egy resz amibol kompot lesz , a masik reszbol birsalmasajt, a harmadik resz meg megy a szekrenyek tetejere......ahogy gyerekkorunkban volt..... es amelyikre majd jon a barna potty azt meg lehet enni......

    előzmény:
    brampton (6723)
    2008-10-11  02:56
  79. 2008. október 11. 02:566723.

    Hat pedig  Nagyi  , nanyi ,nadi vagyok

    Jaj gyerekek bedilizek a pakolasba   en ossszevagtam a borondom hamar de ez az ember   szurke nadrag jaj nem drapp   megis a szurke  ez az ing az az ing melyik derekszij barna fekete jobb mint a ketto   mar gyanus nem ez fog eskuvot tartani ott   piszkosul izgul 17 es fel ora a repulon + atszallas kievben   cigi meg nuku a gepen szerintem ez a legnagyobb baja  vettem neki nikotinos ragot[azt ami segit leszokni] szerintem meg le is nyeli

    előzmény:
    kysslina (6709)
    2008-10-10  05:33
  80. 2008. október 11. 02:376722.

    Kirandulas ))))))) jo pihenest kivanok nektek.....elvezzetek a szepseges helyeket......es szorakozzatok jol )))))))) Varunk vissza elmenyekkel es kepekkel megpakolva ))))

    Brampton ))))) halloooooooood.........lehet igy leszel szupermilliomos majd....mesz nokedli gyarat csinalni Indiaba es kesz )))))) Jo utat a ferjednek, neked meg jo latogatozast a long weekenden )))))

    Westhill )))))) pihenjetek jol Eby vel......erezzetek jol magatokat...setaljatok nagyokat.......keszitsel fotokat ))))) hatha egyszer sikerul majd felrakni itt )))))) varunk vissza teged is ))))))

    Mindenkinek......

    Happy Thanksgiving Unnepet kivanok......es vegulis a legjobb dolog ha "we are all count our blessings.......and giving thanks for it"

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. 2008. október 11. 02:336721.

    Csipikem )))) csak gyogykezeljed az ujjadat es hatha sikerul rendbe raknod )))) Hallod nem valami jo hireket hoztal hazugyben......es nem is igen tudok ra mit mondani, csak azt, hogy igazad van abban, hogy ha meg lejjebb mentek az arral hat akkor mar szinte ingyen adjatok oda a hazat.......Nem is tudom mi lehetne a megoldas. Azert ne keseredj el es ne add fel a remenyt, mert valaki meg fogja venni majd...Mondtam neked, hogy nekunk is ket evbe tellett.......bar remelem neked nem kell annyit varni es a legrosszabb esetben jovo tavasszal sikerrel jartok. Ugysem nagyon akarsz telen koltozni....))))

    előzmény:
    csipogo (6716)
    2008-10-10  21:50
  82. 2008. október 11. 02:296720.

    Koala ))))) elfaradok olvasni is a sok sok mindent amit csinaltok, de nalunk eppen ugyanez a helyzet.......annyi kulonbseggel, hogy bent meg semmi sincs (csak a felfordulas ) Ma is kihasznalva a napsutest a ferjem egesz nap az oszlopokat festette a patiohoz, tegnap a tetot fejezte be , hogy a patiot tudja odailleszteni.....es holnap folyt. kov.....Kozben mondogatja, hogy ugye milyen jo lesz a patio.......mintha en kertem volna !!!!!!!!! Nekem ugyan tokmindegy.......en kiulok a kertbe patio nelkul is, de o a fejibe vette es megcsinalja, ha kisciganygyerekek potyognak az egbol.......akkor is.

    Szoval lesz szep patiom......ami altal a ket haloszoba sokkal sotetebb lesz.... hurra, jaj de orulok

     

    előzmény:
    koala3 (6714)
    2008-10-10  16:20
  83. 2008. október 11. 02:256719.

    Koszi a kavet Donna ))))) csak most ertem ide , de mindig jol jon egy kis koffein ))))) Az agencyk nem rosszak, Orsi regen a foiskola utan o rajtuk keresztul talalta az elso munkajat ami a szakmajaba vagott. Biztos vagyok benne, hogy ossze fog jonni valami......persze lehet elsore nem a legszuperebb lesz, de ha mar van munkad, akkor nyugodtan tudsz jobb munkat keresni, es kivarni. Nekem is igy sikerult most.....es ket evembe telett....igaz dolgoztam vegig kozben is, de nem azt csinaltam amit akartam es persze a penz a kozeleben nem volt a mostaninak. Fel a fejjel....drukkolok ezerrel )))))

    Te, hat az agyam eldobom, most hogy irod Franciska mar 11 eves !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Huhuuuuu de elszaladtak az evek.....Jo, hogy tud segiteni mar Ocsikevel torodni ha dolgoznod kell majd. Megnyugtato tudat ez.

    A rokonsagnak, ( ha el akarod oket vegleg uldozni ) fozzel szalontudot, vagy ranott velot vagy valami hasonlot ..... amit ezek utalnak.......pl kakastoke porkolt is igencsak jol hangzik nem ????? En midnezeket imadom.......jajj majat el ne felejtsem

    előzmény:
    donnaBe* (6712)
    2008-10-10  14:49
  84. 2008. október 11. 02:186718.

    Lina ))))0 latom , hogy kb fel percet ha van naponta nyugiban , akkor mar hurrazol A kicsik, a nagyok, a felnottek......az allatok.....nemcsoda , hogy nem jut idod sajat magadra......pedig kene Persze amikor Noah probalja mondani, hogy "szeretlek" akkor gondolom mindent elfelejtesz.....faradtsagot, idegesseget, munkat......gondot bajt.....

    A pulykatol ne feljel.....a lenyeg az, hogy jol fuszerezd be, en teszek tolteleket a bore ala es a hasuregbe is.....tedd a fedeles pulykasutobe es locsold meg a kovetkezokeppen:

    1/3 resz viz

    1/3 resz olaj 

    1/3 resz voros bor

    so, bors keverekevel........

    A bort nem fogjatok erezni rajta, csak isteni finom lesz tole minden )) A mellett , szarnyat takard le alufoliaval es tedd ra a fedot.....es irany a suto....kb ket orahosszaig nem kell ranezni...utana szepen locsolgassad idoszakonkent.(ha eget a sutod, akkor hagyd rajta a foliat tovabb, ha nem akkor kb ket ora utan leveheted ) Mikor mar kezd pirosodni a bore akkor egy darab vajjal kend vegig.......aztan hadd suljon ropogosra.

    Nekem meg mindig finom juicy volt a pulykam es isteni az ize ugy a pulykanak, mint a gravynek.....)))))))) 

    előzmény:
    kysslina (6708)
    2008-10-10  05:32
  85. 2008. október 11. 02:096717.

    Hutchi )))) orulok, hogy jelentkeztel )))) es csupa jo hirt hoztal. Nagyszeru, hogy talaltatok jo kornyeken hazat, es kozel is van a ferjednek a munka....bizony sokat szamit hogy orakat vagy csak nehany percet kell az uton tolteni naponta.

    Koszonom az egyutterzo szavakat, hat meg mindig sirdogal a lanyom, de mar nem annyira zaklatott.....es vigyaznia kell magara mostmar. November 14 re van kiirva , hat meg egy jo honap van hatra a szulesig. Remelem jo lesz a Thanksgiving vizit a sogorodekhoz es tetszeni fog az unneples.......ami vegulis sok sok sok evesbol all ))

    Igaz mi szoktunk mondani kis halaadast a vacsora elott es azt hiszem ennyi amit a "bennszulott" kanadaiak is csinalnak.))

    A Halloween nemcsak "szellemes" lehet mindenfele jelmezt venni, es a gyerekek nagyresze, tundernek, hercegnonek, spiderman-nek, kaloznak oltozik......legalabbis a kisebbek. Remelem a nagyobbik fiacskad is megszokja es megszereti a Halloweent, mert ez itt a gyerekeknek a legnagyobb szorakozas egesz evben )))

    Happy Thanksgiving nektek is, gyere amikor tudsz , szeretettel varunk ))))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_521941 (6711)
    2008-10-10  08:02
  86. 2008. október 10. 21:506716.
    szervusztok lanyok. nekeressetek a nagybetuket.fel kezzel irok,es az a bal kezem.nem birom a tabulatort meg emelni igy. a kezemet most aztattam kamilaba rs most dunsztban van. a jobb kezem kozepso ujjat apolom.nehogy mutet legyn mar a vege. es ez ugy nez ki hasznal is.nrm fajj ax ujjam es nem is akad meg.de nem kiabalom el.hat a hazunk kerdeztetek mi van.hat semmi.vevo egy szal sem. most kene ujj szerzodest kotni.nert kedden le jar.azt akatjak vigyem le a arat.de en nem akarom ezen vitazunl.hogy most le ment a hzak ara es engedni kell.igen de ha leviszem 90-re mert ezt akarja akkor majd 80-ert akarjak.alkudjanak nem mondtam,hogy nem lehet.de azert ez mar tulzas,ugylatom el ment a kedvuk tollem.na mindeggy ez van.lanyok nincs szerencsem a en hazam eladhatatlan hiaba csinaltuk meg.hiaba,ha valaki idejon nem kene rakolteni,hisz minent megcsinaltunk a en hzamat amasiktrehany hzanak a ara szabja meg.axert nem er a  en hazam semmit,mert a masiket figni kell,ra ne ressen a fejere az kap erte 60-at.hat akkor a en felfixalt hazam sem er tobbet.a fene egye meg ezt az edesszet.meg azt is,hogy ha egy hazat nem birnak eladni,hat engedd le a arat.mas modszer nincs.mar 15 ezret elengedtem,de meg mindig keves.hat en mar legszivesebben,nem is iromn mit csinalnek.mert mar nagyon magam alatt vagyol.fogalmam nincs mit csinaljak.ha van otlet szivesen veszem.mert mar en kifogytam.aztmondtak ha meg van csinaltatva nem kell ra kolteni jobban megy,ha adok minent jobban megy.ha kipakolok jobban megy.na tessek meg van.es meg is ez van. itt sem mentek le a hazak arai csak az enyemnek.  szorry a panasznapert.mar irni sincs kedvem sokszor. sziasztok.puszi mindenkinek.   happy pulykanapot lanyok.
    előzmény:
    koala3 (6715)
    2008-10-10  16:26
  87. 2008. október 10. 16:266715.

    Happy Thanksgiving Day!

     

    Szép napsütéses, meleg öszi hosszu hétvégét kivánok mindenkinek! 

     

    WestHill, neked pedig szép hetet ha mentek fel a cottagebe(ha nem akkor is..)! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  88. 2008. október 10. 16:206714.

    Szép jo reggelt, elvettem egy kávét, most iszogatom a gép elött...

    Nagy munkába fogtunk, de ha elkezdik végre akkor már talán beindul s folyamatosan fognak dolgozni rajta. Az elektromos dolgok kicserélésére vártunk, s aztán fent mehet a festés meg a parkettázás is. Mert ott is kicserélik a konnektorokat meg raknak ujabbakat is be. Aztán hogy lent mikor lesz kész az már a jövö zenéje. A szakiknak akkor hiszek már, mikor megérkeznek a szerszámos ládikájukkal, s felturják a házat, akkor talán maradnak, s nem tünnek el.  

    A lányom ment agencyhez, szerencséje volt, mert mindig találtak neki munkát, söt egyszer egy nagyon jot, igaz nagy stressz volt, de sokat fizetett. De neki csak temporary kellett mert mellette az egyetemet végzi. A fiamnak hogy a bankos munka nem jött be, ö is probálkozott az agencyvel, na neki volt hogy millio kérdöivet ki kellett töltenie. Aztán egész mashonnan talált munkát. Itt nem kérdezték semmiröl csak annyit mikor tud beállni dolgozni.

    Sok szerencsét hozzá, hátha valamit tudnak ajánlani ami bejönne!

    Most lesz a Thanksgiving, dolgozom végig, meg a háznál is. Állitolag szép idönk lesz, megyek gyomlálni oda, már nyakig ér a gaz hátul a kertben. Mindent kiveszek, a fene tudja melyik a virág melyik a gaz már. Csak ne legyenek szurosak, azok is jol érzik magukat, hogy a kutya sem irtja öket. 

    előzmény:
    donnaBe* (6712)
    2008-10-10  14:49
  89. 2008. október 10. 14:516713.
    Koala ez a   munka a hazon meg leirva is sok, nemhogy vegigcsinalni. A mesteremberek....nahat azok meg tenyleg  eltunnek mint a Bermuda haromszogben a repulok.
    előzmény:
    koala3 (6710)
    2008-10-10  07:09
  90. 2008. október 10. 14:496712.
    Jo reggelt mindenkinek koszonom a biztatast, tenyleg jolesik. Lina igy van ez pontosan ahogy irod, neha jolesik az embernek egy kis biztatas. Azzal, hogy naponta 485-szor elmondjak, hogy dejolennemarvalamimunkattalalnod es kozben sohajtoznak , azzal meg sem munkat talalok sem az onbecsulesem nem no. No mindegy tegnap telefonaltak az egyik Agency-tol, Szerdan kell mennem megbeszelesre (ismet ki kell toltenem 25 oldalt, valogatott hulye kerdesekkel) de talan adnak valamit.---- Haaaaat ugy latszik Detti is ugy eszik mint a kanadaiak. Kesz kajak es junkfood minden mennyisegben. Ha a ferj lanytestvere (itt nott fel a ferje kanadai) jon hozzank a 2 gyerekkel nekem is fo a fejem, hogy mit fozzek. A multkor pacalt foztem na kepzelhetitek a fiunak elkerekedett a szeme amikor meglatta haaat meg amikor meg is mondtuk neki mi az    .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  91. Torolt_felhasznalo_521941
    Torolt_felhasznalo_521941
    2008. október 10. 08:026711.

    Sziasztok,

    egy kicsit visszaolvasgattam, mostanaban nem volt nagyon idom forumozgatni, le vagyok maradva a masik forumomon is.

    koala, uj haz? micsoda nagy hazfelujitasba fogtatok, meg olvasni is rossz:) de biztos nagyon szep lesz a vegeredmeny, csinaljatok sok elotte-utana fotot!

    csipi, mi van hazeladas ugyben?koltoztok?

    bogie, nagyon sajnalom ami a kutyussal tortent, bevallom megkonnyeztem, mert a szuleim pulija is nemreg halt meg es az jutott eszembe..... mikor jon az unoka?

    donnabe, drukk az allaskereseshez!

    lyna, mindig racsodalkozok, hogy mennyit nott Noah, ugyes, hogy mar bilizik.

    fenci, remelem hamarosan visszatertek, nekem a tavaly a kanadai nyaralas utan mar honvagyam volt Kanada utan......

    Es elore is HAPPY THANKSGIVING!Es kellemes hosszu hetveget mindnyajatoknak!Ki mit csinal? Mi a ferjem batyjaekhoz vagyunk hivatalosak unnepi ebedre. No majd most meglatom, hogyan kell kanadai modra unnepelni.

    Mi jol vagyunk egyebkent, ha meg emlekeztek ram, imadjuk a napsuteses Calgaryt, a mult heten meg vagy 28 fok is volt, de ugy tunik teljesen mindegy hany fok, a nap az sut renduletlenul es ezt nagyon elvezem. Bekoltoztunk az uj hazunkba, a varosi elet mellett dontottunk, es egy kis lake communityban vettunk, nagyon megtetszett, hogy lesz sajat tavunk,  azert is dontottunk a kornyek mellett. A ferjem is tok gyorsan beer innen a munkahelyere, tehat ot is tobbet latjuk. Nem tudom hogy veszeljuk at majd Haloweent, mert a nagyobbik fiam olyan felos, hogy mar most nem mer "szellemes" boltokba bemenni, komolyan a kicsivel jarok csak vasarolni mostansag, mikor apjuk hazajon a munkabol.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  92. 2008. október 10. 07:096710.

    Visszajöttem, ma szabadnapos vagyok, nem megy az alvás hirtelen egyik naprol a másikra a  rendes idöben. A pincét alakitjuk át, ez olyan nem befejezett volt, de fa panel ment végig s mennyezet volt.  Meg a landry és wc. A fapaneleket leszedtük a mennyezettel együtt, wc, laundry is eltünt. Most egyben egy nagy hely van plusz egy másik nagy, ott 2 szoba lenne, s az elsö nagyban pedig egy konyhának helye (talán késöbb ha kell meg lehet csinálni, de a helyét a csöveknek most csinalnank meg) s wc zuhanyzoval, laundry, akkor a kazánnak külön hely, most azon vagyunk, hogy milyen boiler legyen, mert ami van elektromos s a miénk. Nem tudom mennyit fog fogyasztani, de a pince másik oldalán van, azt odaraknánk a kazán mellé, s gáz lenne valoszinüleg tank nélküli. Erre mindenki (mármint a szakik) mást mondanak. Az egyik dicséri, ajánlja, a másik meg a sima gázt mondja, hogy maradjunk annál. A kolléganömnek is a tank nélküli van, 1 éve vette, az meg azt dicséri, s neki 5 gyereke van...Tehát megy a melegviz jocskán.Aztán meg egy nappali is lenne. 

    Fent megmarad nagyjábol minden, parkettázni kell pár helyiségben, mert padloszönyeg volt azt felszedtük, s persze festés. Az is jo állapotban van nagyjábol, de minden rozsaszin. Még az ablakkeretek is. Ugy látszik kedvenc szinük volt, vagy rozsaszinben akarták látni a világot. (A sötétitö függöny is meg a padloszönyeg is rozsaszin volt, ez mar tul sok volt. Igaz világos rozsaszin volt, de akkor is)  Most jön a villanyszerelö, átcseréli az egész huzalokat, konnektorokat, panelt is egyböl, bár az nem olyan régi, de tul sok mindent fogunk rátenni. Aztán meg a vizesek jönnek, most várjuk még párnak az árajánlatát. Ezek sokat fognak csinálni, a boilertöl kezdve tisztitást, cseréket, csöveket raknak le még, s a zuhanyzot is. Ezt is nemsokára tudnák kezdeni. Ezek a nagy munkák, s aztan a drywallozas, de azok mar kisebbek lesznek, na meg a padlo majd. Oktober végén megyünk, valoszinüleg nem lesz kész lent, de valahogy beférünk majd. A kert elég nagy, de egy nagy garázs van a szélén meg egy nagy kerti háziko, na nem fog már az agyam mi is a neve, amiben a szerszámokat tartják. A férj élvezi már a munkákat, ilyet akart, hogy tudja mi van a házban, s ugy csináljuk meg ahogy akarjuk. Hát most megvan, életünk végéig lesz elég munka.. 

    előzmény:
    WestHill (6705)
    2008-10-10  04:57
  93. 2008. október 10. 05:336709.
    Nem szeretem ezt a csoportjelet melletted, abszolut nem illik hozzad..
    előzmény:
    brampton (6701)
    2008-10-10  03:23
  94. 2008. október 10. 05:326708.

    Inkabb felhivlak elotte, megbeszeljuk, mert annyian vagyunk... !-) Kiprobaltam a husdaralot, hetvegen toltottparika volt, es egyik boltban sem kaptam daralt disznohust, de vettem egy nagydarabot olcson, es abbol daraltam. Blankusom segitett, tetszett neki nagyon, biztatott, hogy daraljuk le az egeszet, de a maradekbol mas keszult. Szoval jo-)))

    Detti toltottkaposztat akarna, mondtam neki, hogy majd ha kicsit hidegebb lesz, mert ahhoz nagy fazekkal kell nekiallni ennyiunknek, lehet, hogy beruhazok egy jo nagy vaijlingra. Viszont o sajna nem szereti a magyar kajakat igazan, se porkolt (csak a csirke nokedlival), se pacal, se kocsonya.. Csovaltam is a fejem az elamrikasodott anyjan, de meg ha csak ez lett volna a legnagyobb baj, de nem csak ez volt sajnos. Nemhiaba 23 evig nem leltuk egymast. Azert probalom szoktatni hozza, a kislany lapatolja be rendesen, de neha elnezem amiket vesz enni.. hat mikor a puha itteni kenyerrel beallitott Z-nek szikrakat szortak a szemei komolyan-) Veszi ezeket a dobozos leveseket, az agyam eldobom komolyan, en meg fozom a huslevest, zoldborsolevest.. a multkor mar bepipultam, mondom engedek egy kis forrovizet, abban tobb minden van mint azokban a levesekben. De mert azokban nincs zoldseg.. Na. Se zoldseg nem kell, se hus, csak pizza, meg az akarmilyen ferfi feju chicken, Taco Bell, meg olasz tesztak. Es doszta. Mar a fozelekekkel beprobalkoztam, a zoldborsot megette, a zoldbabot is, hat majd most jon a tok marhaporkolttel. Haza akarunk menni jovore egyutt, a csalad ki fog terni magabol, hogy miket akar enni.. kell egy kicsit a szoktatas.-))) 

    előzmény:
    brampton (6701)
    2008-10-10  03:23
  95. 2008. október 10. 05:206707.

    A paprikak-)) vannak, de szerintem nem tudnak mar sajnos kifejlodni..-(( elkestem. Tele van viraggal, kis paprikak is vannak, de zold mind, gondoltam ma, hogy adok nekik egy kis tapot, a jovo hetre meg joidot mond, hatha egy-egy darabka teremne megis, csak hogy jolessen a lelkemnek.

    Lefenykepezem oket holnap, ugysem hiszi el nekem senki, hogy ilyen hulye vagyok, oktoberben paprikat nevelgetek. Sajnos amikor ki kellett volna oket ultetnem, semmilyen alkalmatossagom nem volt, a kiszemelt helyet sem tudtuk megcsinalni, hiaba no egyszeruen a tokmagtol orultunk ha ami fontos azt elinteztuk. Jovore mar nagyobb lesz, konnyebb lesz vele, igy a kertrendezes is elmarad a jovo evre.

    Nagyon sajnalom, mert nagyon jo magok. csodalatosan egeszseges palantak lettek, orom rajuk nezni, tenyleg tiszta virag az egesz. 

     

    Most keresgettem pulykarecepteket, nem tul nagy a pulyka, de lesz mas is melle. attol felek, hogy nagyon kiszaritom.

    Ma atmentunk Dettivel Wellandra. oda Z-vel jartunk eddig, na ne mondjam, hogy eltevedtunk. A kicsik mar nyuglodtek a kocsiban, mire hazaertunk az idegeim mar ki voltak hegyezve rendesen, utana fogado ora volt az iskolaban Gabesznal, ott meg akkora zaj volt, hogy a fejem majd szetment, csodalom, hogy a tanarok birjak komolyan.  Mikor hazaertunk, megkertem a csibeket, hogy a ket picit vigyek mar fel furdeni, mert leulnek 10 percre szusszanni. ERrre becsonget a fiam haverja, a ket kutya nekizendit ugatni, a kicsik meg egybol sirni kezdtek odafent. Ugyhogy rohanas fel, kapkodtuk ki oket a kadbol. Ennyit a leulesrol. 

    Tegnap ejszaka, amikor Noah nem akart elaludni, eloszor kicsit felfortyantam, aztan odahuztam magamhoz, puszilgattam, mondtam neki, hogy szeretlek, erre megfogta az arrcom a ket kis kezevel, sok-sok puszit adott, es azt mondta nekem, hogy "etlek". En meg elolvadtam.

    miert is irom ezt? Mert piszok nehez napom volt tegnap is, ma is. Neha ugy erzem, hogy nem birom mar ami a hatamon van foleg idegileg, Detti dolgait intezzuk, gyerekelhelyezest, itteni munkavallalasit, o is olyan anyatlan, allandoan kell neki a biztatas ijedt, zavarodott, van neki baja, a kislany mar OK, itt vannak a kamaszaink, az en kis ordogfiokam, es neha Z is elfarad agyilag tenyleg.. szoval egy kis pindurka jelzes az ember fele, hogy tudom, nem vagy jo passzban, de szeretlek, az csodakat tesz. Igy vagy te a kis ebenfekete lanykaddal. Fgyelj ra, hogy mennyire szeret teged, az nagyon sokat segit.

    előzmény:
    WestHill (6703)
    2008-10-10  04:44
  96. 2008. október 10. 05:016706.

    Brampton,

    jo utat a ferjednek. mennyi ideig marad? Ezek a hindu eskuvok eltartanak hetekig. Jo nagy fazek porkolttel vard majd, biztos ki lesz ehezve a foztodre.

    előzmény:
    brampton (6701)
    2008-10-10  03:23
  97. 2008. október 10. 04:576705.

    Koala,

    ahogy irod a tores-zuzassal mar lassan elkeszultok, majd most kezdodik a neheze ujraepiteni. Van oyan resz ami eredeti allapotba marad? Vegul is mikor koltoztok oda? Mekkora a haz, nagy, az udvar is nagy?

    előzmény:
    koala3 (6699)
    2008-10-10  01:53
  98. 2008. október 10. 04:526704.

    Donna,

    sajnos valoban a munkavallalasi viszonyok szornyu nehezek, de ne add fel, csak ido kerdese es biztos fogsz talalni valamit.

    Hat mit mondjak az anyosodra, hogy hogy is gondolta o ezt, na meg az az ember is aki elvette, de hatha sikerult a ferjednek ugy rabeszelni az anyos ferjet, hogy megtartjak egymast, csak azon imadkozz, hogy ne koltozzenek a kozeletekbe.

    előzmény:
    donnaBe* (6697)
    2008-10-09  19:57
  99. 2008. október 10. 04:446703.

    Lina, koszonom a kedves gondolatot.

     

    A pulykatol meg ne felj, mert biztos fog sikerulni es nagyon finom lesz.

    Mi ujsag a paprikal? Lett beloluk valami?

    előzmény:
    kysslina (6696)
    2008-10-09  07:58
  100. 2008. október 10. 04:396702.

    Julikam, nem tudtal hivni, mert itt teb-laboltam a netten, utottem agyon az idot. Pulyka meg mindig nincs, majd holnap elmegyek a Superstorba, hat nincs a szomszedba, de az ara is jo, na meg kacsa is van, igy azt is fogok venni, egyszer egy evbe lilakaposztaval, finom is a jo.

    Ma a computert is megcsinaltattam, hat remelem eltart egy darabig. Vasarnap megyunk a cottageba, betervezve az egesz jovo het van, hogy ott leszunk. Isteni idot igernek a hetvegere, ma is fenseges volt, eltarthatna meg egy jo darabig.

    Irod, hogy Barbid agyfogsagra van itelve, hat mar ki lehet birni nincs sok ido a baba szuleteseig. Csak tartson be mindent amit mondanak, hagyja, hogy kenyeztesse ot a ferje es a csalad. Neked igy egy kicsit nehezebb, de mit meg nem csinal egy anya a gyermekeert, olyan, hogy faradtsag az ismeretlen szo, ha a gyerekunkrol van szo.

     

    előzmény:
    Bogie (6690)
    2008-10-09  02:29

Címlap

top