Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Maple syrup,beavertai l

Bogie
Létrehozva: 2006. október 12. 19:56

.....ebbe minden belefér

Ui: fotokat kerem a bem.oldalatokra/fotoalbumba tenni, akit erdekel az majd ott megnezi Igen, tudom ez a lassunk vilagot csatorna, de itt inkabb irjunk/olvassunk vilagot   

 

 

  1. 2008. szeptember 22. 08:226601.

    Na eskuvoztunk, lakodalmaztunk-)) A ket kicsi nagyon elvezte, Noaht 9-kor hazahoztuk lefektetni, a batyo orkodott felette, mi 12 korul jottunk. Zoe is ropta a tancot piszkosul, volt neki szep habos feher ruhaja, csillogo cipoje, feher harisnya, minden, mint egy kis csipkerozsika olyan volt-)) Noah is tancolt egyem a labait, nagyon tetszett neki, vittuk neki az etetoszeket, ugyhogy felkeszultunk joelore-))))) Odapondorodott o  is a tancosokhoz, felkaptam, nehogy veletlen fellokjek, de elpilledt azert 9-re, ugyhogy neki eppen eleg is volt annyi.

     

    előzmény:
    Bogie (6598)
    2008-09-22  03:47
  2. 2008. szeptember 22. 08:086600.

    Elolvastam, borzalmas. Nem is tudok neked mit mondani, de hogy meg fel is oltoztettek neki, egyszeruen nem is ertem, hogy normalis ember csinal-e ilyet meg ennyire sokkolni az anyat. En most nem jovok itt felelosseggel, de tudod erdemes lenne az ilyet meghurcolni, hogy nezzen mar szembe magaval...

    A gyogyszerek meg.. eppen a minap olvastam a nemet Contergan babykrol, emlekszem, meselte nekem az anyu is elborzadva. Szoval terhesseg alatt nagyon ovatosan mindennel, de ilyen szerencsetlenul jarni, hogy pont a vesejevel lett baj... Egyszeruen nem tudom, hogy hogyan meri az orvos ennyire nyugodtan odaadni ezeket a gyogyszereket.... 

    raadasul  komoly mergezest kaphatott volna a lanyod is, maga is eletveszelyben volt a meghalt pici miatt... Egyszeruen dobbenet.. Tenyleg csak tepelodom itt, hogy mit is lehetne mondani..

     

    Detti, az unokahugom pici fia meghalt par eve. 20 honapos volt. Beszelt rola, hogy min ment keresztul. de az uj baba valamelyest segitett. A lanyodnak sem volt konnyebb szerintem, megha csak 4 honapos terhesseg volt is.. 

    Nagyon sajnalom.

    előzmény:
    brampton (6599)
    2008-09-22  04:40
  3. 2008. szeptember 22. 04:406599.

    fogok irni de most nagyon magam alatt vagyok a lanyomnak elhalt a 4 honapos terhessege[fiu lett volna] es annyi mondenen ment at  hogya canadai orvosokkal meg a betegellatassal [bocs   de tele a t@kom] irtam a vandor lelekekben  most nincs energiam ide is irni a storyt de  olvassatok el   aztan majd irok ide is tobb mint valo hogy az orvoa rossz gyogyszert adott neki azota is orjong hogy o olte meg  mert ha nem veszi be akkor most is elne  Sajna a nyaralas utolso heteben tortent en meg otthon voltam

    ugyhogy jo volt de az utolso het az horror volt   es nem tudom hogy segitsek neki mert csak orjong es sir nem lehet vele beszelni   Remelem hogy  5-6 honap varakozasi ido utan sikerul teherbe esni es az egy kicsit tompitani fogja a mostani fajdalmat

    előzmény:
    Bogie (6598)
    2008-09-22  03:47
  4. 2008. szeptember 22. 03:476598.

    Sziasztok ))))) most jottem meg a gyerekektol )))) Szuper jo napunk volt, bar Barbi nem nagyon maszkalt , mert mostmar nehez neki sokat maszkalni. Kimentunk ebedelni, utana Orsimmal megceloztuk a Metrotown mallt, ( Barbim otthonmaradt pihenni ) cipot kerestem illetve meg keresek is, mert felprobaltam kisezret de egyik se stimmelt. Aztan visszamentunk es a delutant nyugiban eltoltottuk egyutt, nezegettuk a baby cuccokat ami mar el van keszitve, jajj de jo volt, ott a tunderi kisagy , a kis szobahinta, a pelenkazo, Barbimnak kismama hintaszek, a babafurdeto felszeles kiskadastul mindenestul.a sok edes kis aprosag , cumisuvegek, csorgok, mobilok....)))))))) senki nem mondhatja, hogy ez a gyerek nincs varva ))))))

    Brampton ))))))))) haaaaaaaat te nem semmi vagy az biztos. En osszecsinaltam volna magam ennyi cuccal, illetve hoztunk mi is, de libamajat konzerbe, nem sulten, hat hallod irto szerencsed volt, nameg jol is csomagoltal A Turo Rudi fagyva jo azt siman elpasszoltam en is csokinak mindig, no problem. A loncert irigyellek es jol tetted hogy elhoztad, hat annak olyan, de olyan illata vaaaaaan   Aludj jol, aztan majd ha picit kipihented magad kerjuk a beszamolokat, hogy merre maszkaltal, hol aztattad magadat

    előzmény:
    brampton (6595)
    2008-09-21  19:23
  5. 2008. szeptember 21. 19:346597.

    Linam itt a kep   maskepp nem tudom elkulldeni 

    Jo hogy itthon vagyok

    Mehetek dolgozni

    az apjuk meg oct-ben megy a Pakikhoz  [Indiaba  eskuvore] mar bokodik az oltasokkal meg 2x kell mennie

    előzmény:
    kysslina (6594)
    2008-09-21  18:18
  6. 2008. szeptember 21. 19:296596.

    A lonc egy evelo futo szeru  rettenetesen jo illata van olyan pici feher harang szeru virag  mar hoztam elotte is de kinnt hagytuk es megfagyott a cserepben  

    evelo de a baratnom mondta hogy nem megy melyre a gyokere es azer mert meg gyonge volt megfagyott   most teln sot a jovo telen is behozom es csak amikor elkezd fasulni a szara akkor rakom ki es mint a rozsat egy par evig majd takarom amig nem lessz igazan eros

    előzmény:
    koala3 (6591)
    2008-09-21  15:18
  7. 2008. szeptember 21. 19:236595.

    Hat  en mondtam hogy a sepruvel megyek jovok ott nincs vam

    Na de komolyra forditva koszi mindenkinek a  velcomot

    Lina   Koala 

    Szoval kezdem roviden mert meg mindig mosok takaritok   vissza allas sosem problema se ott se itt mert mindig elhuzom a nap vegeig akkor mint a hulla beleesek az agyba es reggel mar  ok vagyok aztan megy tovabb   a majat sutve hoztam   vettem akapcsos teteju kocsogot  bele a maj aztan a patent ala 3 reteg folia  na ez egy jo nejlon zacsival szorosan bekotve aztan az eredeti  [az a pattogtatos nejlon] az jol letepelve akkor bele a dobozba az korbe letepelve minden  kis res utana meg 2 zacsiba jol bele kotozve  

     

     aloncot a foldbol vettuk ki a hajtasokat  az a nejln harisnyaba betekerve szepen visszateve a zacskojaba  vissza ragasztva[piszkosul tudok mi?] a turo  rudi 50 db [a nagyobbik kb 3-4 kg]   virag magok csak ugy beleszorva szemetnek[lila akac stb]   

    na megjott a gep 2 ora kesessel en oszinte oreglany vagyokmentem a vamra hogy tobb az ital    mennyi kerdezte   [hal Isten tenyleg oszinte voltam    MAJDNEM!!! mondtam 4 es fel liter az ossz  9 uveg     Ok mondta a krapek [azelott vagy fizettem vagy elengedtek de most nem]  menjek a vamra   Kicsit melegem lett hat meg ott  kerdi a vamos   mit hoztam??  mondom az italt filmeket cd-t konyveket  csokit   kerdi  elelem   na az nem  mondom tejtermek  az sem   ok tegyem a x-ray-ra  na a gyomrom kezdett liftezni     kezi atmegy udvariasan mondom a kezi taskam is az nem mondja [abban is volt ez az] nem igazan veszes  na a 2 borond fennt van mar lattam magam hogy hogyan veszik el a cuccot[es mondtak mindenkinek 400$ a buntetes] mar lattam magam elott  hogy vehetem a creditkartyat elo amikor a pasi mondja   ez itt a 6 uveg ital? ja mondom es kezsegesen segitettem mutogatni a masikban a 3 uveget[ezgyik 1 literes volt  ]  ez mi kerdi a turo rudi csomagra mutatva     csoki? az az mondtam   az mi ? gombolyu mondom a cd-k meg a filmek gyujtoben mert varialni kell a sullyal igy kivettem oket[ez igaz is]   Na gondoltam most jon a maj a masik oldalan a borondnek   en lattam de o nem csak a format    ok mondta vegyem le a borondoket   Jaj Istenem most kinyitja gondoltam mert soknak atneztek kemenyen  battyogok utana  lassan es hatra fordul  You free to go   gyerekek akkora ko esett le a szivemrol [tobbet majat nem hozok  isten bizony]  a rudi ok mert kokemenyre fagyasztottuk ugyhogy ha meg is tapogatja akkor elhiszi hogy  csoki  na ejjel 2 -kor ertem haz  es neki alltam kipakolni  semmi nem tort el a zsir nem folyt ki   HAZAJOTTEM!!!

    előzmény:
    Bogie (6592)
    2008-09-21  15:25
  8. 2008. szeptember 21. 18:186594.
    Szia! Gondoltam rad tegnap, hogy ma jossz-))) Remelem, hogy jol erezted magad! kerestem az alairast a neten ( a festemnyet), de le kellene fenykepezni, nagyon nehez barmit is talalni, de nem adom fel. Puszillak, mi mindjart keszulunk, megyunk eskuvore. Mar elore tartok tole, hogy mi lesz a vacsoranal Noahval, de betesszuk az etetoszeket, meg teszek neki valtas ruhat. Megszaporodtunk, itt vannak az unokatestveremek, de majd beszelunk.
    előzmény:
    brampton (6589)
    2008-09-21  13:59
  9. 2008. szeptember 21. 15:406593.

    Jo reggelt mindenkinek )))))

    Jaj Koala, akkorat rohogtem a szemettelepen ugylatszik a mult het a szemettelepe volt. A ferjem is penteken kivitte a marha nagy kupacot a garazs mogul. Amikor a garazs tetejet csinalta ugye mindent oda rakott egy kupacba a leszedett dolgokat aztan egy ev alatt szepen benotte a fu, meg a gaz, jol kinyult vele mire felrakta a truckra, aztan ujra kinyult amig lerakta a szemettelepen. Most mondtam neki, hogy ha legkozelebb megy nezzen utana a komposztnak haza ne jojjon nekem egy ket zsak nelkul. Nem irom le mit mondott erre itt ul , issza a kavejat es felolvastam neki amit irtal.....vigyorgunk mind a ketten, mint pek kutyaja a langyos kiflire A rozsaszirmos gorog neni pedig a hab a tortan Nekunk szerencsenk van, az elokert az paved, es ott vannak a csonakok, a hatso kert az fuves de abszolut nem latszik semerre, igy nem kell aggodni a fu miatt....legalabbis a kisollozas nem fontos  

    Linam )) akkor tegnap megint vilagot jartatok )))) jaj az a gyerekcipeles nekem is emlekeket ebreszt. A ket gyerek kozott ket ev van, Pesten anno ezerszer meggondoltam hogy most a ket gyereket cipelem, vagy a ket gyerek plusz a kis stroller. Orsi nagyon szeretett a csipomon "logni", Barbi meg nem banta hogy hogy veszem fel, csak cipeljem. A cuccrol pluszba nem is beszelve....Hiaba na, a nok mindent megoldanak, es ki is birjak.....csak igy utolag visszagondolva azt nem tudom, hogy hogyan is birjuk/birtuk ki

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2008. szeptember 21. 15:256592.
    Bramptoooooon )))))))))) welcome back )))))))))) Huha, hat nem sok idot hagytal magadnak atallni ha hetfon mar munka van . Azert ha lehet kerunk eyg kis beszamolot )))))))) megha nyulfarknyit is )))) Na jol kinezek itt kora reggelre libamaj, meg turo rudi ;)))) A lonc az szep, hogy a fenebe tudtal hajtast hozni ? Na kivancsi vagyok a vamra mostmar nagyon pusssssssssszaaaaaa
    előzmény:
    brampton (6589)
    2008-09-21  13:59
  11. 2008. szeptember 21. 15:186591.

    Welcome home!! Hihetetlen hogy már hazajöttél, mintha most mentél volna csak el. Gondolom neked meg  még gyorsabban elszaladt az idö. 

    Akkor nem sok idöd marad az átállásra, ha hétfön már mész is vissza.

    Libamájat nyersen hoztad vagy lesütve? Férjem télen volt ö is hozott de lesütve. Itt vettünk még hozzá zsirt, s abban tartottam. Mi az a hajtás a loncrol? Ez növény? El is felejtettem már a turorudit, nem szerettem de most hogy emlitetted mintha láttam volna itt is valamelyik magyar boltban, lehet hogy a lányom szeretné. Szereti a turos dolgokat, ki kellene problálni hátha ezt is szeretné. Még a malévval tudtál hazajönni?

     

    előzmény:
    brampton (6589)
    2008-09-21  13:59
  12. 2008. szeptember 21. 15:076590.

    Szép jo reggelt mindenkinek!

     

    Nálunk is nyugdijasok a szomszédok, görög meg olasz, kint vannak egész nap. Az olasz legalább elfoglalja magár a paradicsomjaival meg a padlizsánjaival. Persze a füre is jut ideje már csak unalombol is. A görög egy idös néni aki kint ül s vigyáz az utcára meg átjön s leszedi az elhullott rozsa szirmokat a házunk elöl. S persze mindent tud, mikor a home inspector itt volt s nézte kivülröl a házat meg a tetöt, a néni mondott neki mindent meg, még azt is amit nem tudott...A contractor a héten adja meg az árát a pincére s hétfön még jön a home depotbol is valaki árajánlatot adni.Itt is el kell kezdenünk dobozolni, már az egész munkahelyem nekem gyüjti a dobozokat, de sajnos konkurencia is mutatkozik, mások is vérszemet kaptak a dobozolásra...

    Ha rájössz az osztodás titkára majd ird meg légyszives! Ott is lenni, takaritani, felszedni a padloszönyeget, közben itt meg fözni egyidöben, s selejtezni a sok könyvet, ruhát, kacatot.

    Mutatták a hirekben állandoan, hogy milyen forgalom van az autopálya lezárása miatt. Sajnos ezt kifogtátok. Emlékszem még én is amikor a gyerket a karomban cipeltem az egyikben a másikkal meg toltam a babakocsit. Igaz azt meg megtömtem pl dinnyével stb. Csak kimentem sétálni, aztán telelett minden kajával. Néha Pickeringbe mentünk ki az Toronto melletti kisvároska keletre ott van egy nagy fleamarket. De igazad van már tele indiaival s  kinai cuccokkal amik az 1$-ban is vannak.  

    előzmény:
    kysslina (6588)
    2008-09-21  07:10
  13. 2008. szeptember 21. 13:596589.
    Lanyok epen egeszsegesen haza ertem[dog faradtan] es hetfom munka majd lassan megprobalok vissza olvasni hogy tortent-e valami ? ma mosok mint a mosomedve[az apjuk 1 honapi cucca vart ram plusz amit en hoztam   majd jovok es elmeselem a vamot  sikerult  a turorudi a libamaj es a hajtas a lonc-rol??/ igy hivjak
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2008. szeptember 21. 07:106588.

    -)))))

    A funyiras remek indok a ferfinepnek kimenekulni a lakasbol-)) A szembeszomszedunk amolyan kisollos fajta, csak sohajtozom neha ha a kertjere nezek, hogy mi idot eltolt ott. Olyan a kertje, mintha vonalzoval csinalta volna meg, de  istenbizony meg a szel se fuj oda.

    Az enyem meg olyan, mint egy "meggondoltam magam" menyasszony, viragok vannak, de kocos nagyon, es olyan ossze-vissza, mint amilyen magam is vagyok jelen helyzetben. Jo volna neha osztodassal szaporodni, csinalnek mindent egyszerre.

    A szemettelep erdekes otlet, szemesnek all a vilag, vagy szemetesnek... A nagyanyamek komposztaltak serenyen regen, volt a kertben egy resz, aami ki volt betonozva, korbekeritve, oda gyujtottek a zoldseg maradekoket, azt tettek a kertre. Igazabol nem nagyon emlekeszem ra, hogy miket, regen volt mar.

    Megjartuk torontot ismet, a flea market abszolut nem tetszett, csupa indiai cucc, pedig szeretjuk az effele helyeket. Aztan megint china town, beszereztunk mindent, elfaradtunk. hazafele le volt zarva az autopalya, orulet lassan haladtunk kifele, majd ismet...  en ebbe beleorulnek naponta vegigvezetni.

    Magyarboltba mar nem jutottunk el, de ahogy elneztem a paromat a lezarasok miatt, nem mostanaban fogunk visszamenni.

    Megneztunk egy filmet, megyek es kinyujtozom, cipeltem a gyereket egesz allo nap, engem akart a lelkem, olelgetette a nyakamat kozben, puszilgatott, hat nem adtam masnak cipelni. Most a karjaimat nem erzem. A babakocsit persze tologattuk... 

    előzmény:
    koala3 (6587)
    2008-09-20  20:00
  15. 2008. szeptember 20. 20:006587.

    Szervusztok,

    Bogie, nem csoda hogy nem tudsz mindig jönni, amikor nappalos voltam, akkor nekem sem volt idöm joformán semmire. Most valahogy több idöm van, igaz ez az alvás rovására is megy.  Hiába hogy évek ota igy dolgozom, csak nem tudok annyit aludni, mintha rendes idöben mennék aludni. De ez jo is neked hisz találtál olyan munkát amit szeretsz csinálni, s a munkahelyed is jo. Manapság azt nem lehet minden munkahelyröl elmondani, sok a stressz s mellé a munkatársak piszkálodásai, marakodásai.  

    Ma a szeméttelepen jártunk, munkábol kijövet elmentünk, mert van egy nyitva szombaton is. Felvenni a green bins-t. tettünk egy szép utat, igaz nem hoztunk haza semmit, mert elfogyott. Majd jövö héten lesz megint. Viszont megismerkedtünk a szemét telep rejtelmeivel... Igy például szerintem senki nem tud rola (csak a kinaiak, mert azok egymást lökdösték  az ásojukkal) hogy szombat reggelente van ingyen composzt. Friss, gözölgö. Elöször nem tudtuk hogy mi az; rengeteg kinai egy rakáson s ásokkal zacskokkal lökdösik egymást. Kiderült a fekete földfélét vitték. Ugy kb a 20dikat akit már megszolitottam tudott valamit gagyogni angolul. Ez nagyon jo a virágokra meg a zöldségekre de nem a füre mert az meghal töle. Ezt ugy kb 3-4 szoban elmakogta de a lényeget megértettem. (pedig mindegyik fiatalabb volt)Szoval ha ugy megy jövö szombat reggel megjelenünk ismét hajnalban, talán addig nem fogy el a zöld kanna, s ásoval, lapáttal felszerelkezve megyünk lökdösödni...Aztán lehet hogy kihalasztom a maradék virágokat az uj helyröl..Igaz olyan gazos hogy miután már elvirágzott majdnem minden ott, a fene tudja mlyik a virág melyik a gaz. De ugy látom mintha gyöngyvirág lenne egy helyen, de nem sokat értek a kerthez, de olyan vagy hasonlo levelekre bukkantam. De lehet hogy mas virágnak is hasonlo levelei vannak.

    Idáig szombat reggel a piacra mentünk ki vagy néha a Valmartba mert ilyenkor nem volt még tömeg. Mostanában kedvenc helyünk a szemét telep lesz. Hát hiába változnak az idök...Guberálunk guberálunk...A férj persze röhögött mikor visszamentem az autohoz, a telepen miután kiküldött tudositani, a kinai lökdösésröl, (nem mert közel állni hozzájuk az autoval, mert már akkor egymásnak tolattak.) s mondtam neki hogy jövö szombattol nekünk is ott a helyünk. (Közölte hogy ö ugy képzelte el a nyugdijas éveit, hogy szombatonként a golfpályára megy majd ki, nem a szeméttelepre...) Hm, csak megjegyzem életében nem golfozott legfeljebb minigolfot a gyerekekkel. Hazafelé még beugrottunk az itteni szeméttelepre is ami közel van hozzánk, de ide nem jövök guberálni, még ha meghivot küldenek a nevemre akor sem, mert bementünk s még mielött kinyithattam volna a számat, hogy megkérdezzem van-e green bins nekik, messziröl el kezdett üvöltözni egy uriember s veszettül kaszált a karjaival miközben mint az örült száguldott felénk. (Kicsit feljebb huztam a kocsi ablakát, ki tudja hátha  valami örült költözött be a szemetesbe.. Végül is kedrült hogy nincs itt az amit keresünk, mellette levö helyen van. Miután jo hangosan megköszöntem a fontos informáciot, akkor vette le a hangját egy fokkal, s nagy morgások közepette megmutatta megint karjaival kaszabolva az utat kifelé. Na ez sem lett a kedvenc szeméttelepem...Aztán eldöltem itthon s a férj meg elment fünyirot beszerezni meg egyéb fontos dolgokat, mert a szomszédoknak olyan rövid a füvük mintha a sarki borbély ment volna végig a borotvajával, a miénknek meg egy szakállas ösember kinézete van. (Hm otthon ezt nem is vágnák még le még tul rövid lenne, na de itt!!) Szoval még mielött megszolnának a szomszédok( amit nem tudom hogyan élnék tul..), aki mind nyugdijas emberkék akik rohannak a kisolloval ha egy füszál magasabb mint a többi, igy be kell nagyon gyorsan ruházni egyre. 

    előzmény:
    Bogie (6586)
    2008-09-20  17:52
  16. 2008. szeptember 20. 17:526586.

    Jo reggelt lanyok )))

    Lina, elvezet olvasni a kis prucsok "kalandjait" , persze egyaltalan nem konnyu egy ilyen kis eleven legenykevel )))  Orulok, hogy egyutt a kis csaladod, es jottok, mentek, felfeldeztek uj dolgokat egyutt ))) Nekem teljesen megvaltozott itt minden, amint latod es irtam is nektek mindenkinek, egyszeruen hetkozben nincs idom netezni. 

    Kicsilanyunk, lattam irtal te is ))))))) orulok, hogy jobb a kozerzeted mar es a honvagy elcsitult. Latom sikerul szepen beilleszkedni az itteni eletbe es elvezni azt amit kinal. Kocsivasarlas nem konnyu , de csak sikerul elintezni hozza az osszes papirokat es akkor mar jobb lesz a mozgasi lehetosegetek ))))) Biztos fogsz talalni te is munkat, vagy onkentest elsore, de az is lehet hogy valami jobbat )))) Irjal amikor tudsz, latod en mostansag el vagyok havazva, de jovok amikor tudok, es orom latni ha te is itt voltal )))

    Koala ))))) te egy kis muszaki zseni vagy mar )))))) Jo tervezgetest, tatarozast......))))))) Nalunk is ahogy irtam, minden ossze vissza, kipakoltunk anyu szobajat, de a ferjem meg nem tudott hozza kezdeni. Ez van.....

    Donna ))))) jo, hogy jottel ujra te is )))))))) akartam irni en akkor rogton, de termeszetesen mar odaig nem jutottam el. Most is itt all mar a ferjem,hogy irnom kell az egyik vevonknek emailt....

    Neharagudjatok lanyok.....pussssz mennem kell.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. szeptember 20. 07:416585.

    Nem sikerult eljutnunk, egyik baratnom tegnap elott nalunk bidelt egy autora a neten, Gabi csinalja meg neki, hogy jo legyen. Csak utana indultunk Torontoba is. Ma jott meg a kocsi, azelott meg Dettivel voltak ugyvednel, mert probalja a gyerekelhelyezest megcsinalni, es volt itt egy ugyved onnan, mara volt idopont. Kicsit nehez volt neki, igazabol nagyon egyedul volt, a gyerek apja olyan se vele, se nelkule, de apakent egy nagy nulla, miota itt van a kislany nem cumizik, ma mar egyedul ment a wecere, idoben lefekszik, szaladgal, jatszik. Detti hiaba probalt neki barmit is mutatni, az apja allandoan lehurrogta ha vele volt, hogy az apa megengedi. Tulajdonkeppen eszkoz volt a gyerek neki, vagy nem tudom mi, de nem gyozzuk rendbehozni.

    Szoval ma semmire sem maradt ido, holnap ismet Toronto, majd eskuvo, hetfon majd elmegyunk mi a Dettivel meg a kicsikkel, ha jo ido lesz.

    Leesett az allnuk, hogy mekkora, alig tudtuk betajolni magunkat. A kicsik nagyon elfaradtak, de mi is, majd holnap mar okosabban megyunk,nem kerulunk akkorakat.

    Egesz nyaron sohajtoztam, hogy nincs egyetlen fank sem, de majd levelhullasnal nem fognak hianyozni... Bar a szomszedbol is jonnek levelek rendesen, ugysem uszhatjuk emg a levelszedegetest.

    Most csak a paprikaimert esedezem, tele vannak viraggal... Felallitom a rekordot kesei paprika ugyben.

    Hallod a hatsopihentetes nalam most csak vagyalom, pedig istenbizony en mar szeretnek kicsit semmit sem csinalni. Csak korbenzek most a lakason, es sirhatnekom van, mikozben egesz nap megallas nelkul takaritok, pakolok. Raadasul osz van, a kutyak szore mindenutt, es ma is porszivoztam, felmostam, meg ami kell. Suzy tegnap szetragta  a kabelt, amivel a tevere ki tudom loni a szamitogeprol a filmeket, csinalt nekem 50 dollaros kart, azt hittem, hogy megut a guta. de igy se DVD, se video nem mukodik, vehetunk ujat. Gabi fiam a bunos, mert nem figyelt ra. Gary egy plusmacit szedett ripityara, ugyhogy Gabornak a fuleit meg kellene huzgalnom, hogy a fenet csinalt, mikor rabiztuk a hazat... Nem huzgaltam meg, de fortyogok. 

    előzmény:
    WestHill (6582)
    2008-09-20  04:42
  18. 2008. szeptember 20. 07:246584.

    Igazabol egy hatalmas utca, es a kisutcai mind, mind kinai uzletek. ez a china town. Vannak bevasarlokozpontok is, meg kint az utcan, kapualjakban, lent alagsorokban, mondom, elkepesztoen nagy.

    Holnapra nezegettem meg flea market cimeket a neten, az ismerosok Bramptont ajanlottak, de ott talaltam tobbet is, eleg tanacstalan vagyok. Mikozben keresgettem, olyan jo piacokra talaltam Torontoban, olyan rendes piacokra, farmers marketekre, hogy csak lestem. 

    Magunknak is akarunk venni ruhat, nem nagyon szeretnek ra sokat kolteni, ugysem surun veszem fel, meg ahogy elnezem Noaht, hat nem sokaig tudunk majd a lakodalmon maradni...

    Probalok vele kovetkezetes lenni, de neha egyszeruen nem hatja meg semmi. Igazabol ahogy latjuk, nem erti sokszor a mierteket. A furdesnel hadakozom vele, hogy ne a kad kulso szelere pakolja amit locsolni akar, mert nem akarom, hogy minden usszon. Az istennek sem jo neki a fal feloli szele a kadnak.ha belegondolok, akkor ertem ot, mivel int a kiskadban locsolhat, neki teljesseggel logikatlan, hogy bent miert nem. Kozben a nappali tenykedesei a poharakkal, es mindig kiszurja, ha valaki inni keszul, neki is kell azonnal. Ha fozok, akkor azt akarja, hogy vegyem fel, hogy lassa, mutatja, hogy forro, mivel ezerszer elmondom neki naponta, hogy jajj ne, vigyazzunk, mert megsuti a kezet, igazabol csak erdekli minden. Utanoz, viszi ki a fazekakat, es o is foz, de kellene is neki bele valami, igy aztan kiramolna az osszes szekrenyt. Mar folul nem ferek, alul meg allandoan pakolnom kell, mert mindent eler. Most a legujabb, hogy a sofa karfajan akar lemaszni, az uto megall bennem neha, hogy mikor talalja el amikor eppen nem latom, hogy o most ott lemegy. Felmaszik a sofara, es a hattamlajan keresztul is akar, egyszeruen semmi veszelyerzet nincs benne. Es kirohog, ha probalom fegyelmezni, meg a sejhajara suhintas sem hasznal. Mikor mar megunja, hogy visszatartom, elkezd orditani.. Probalom elterelni a figyelmet, de annyira kis kitanult, hogy eszmeletlen, nem nagyon lehet. Amit a fejebe vesz, attol tantorithatatlan. Mindezen kozben tancol ha valami zenet hall, mar tancol, gyonyorkodik mindenben, mindenkit szeretget, jatszik, szoval tenyleg jol erzi magat a boreben, csak most van abban a korban, amikor mindent fel akar fedezni, nincsenek mar korlatai a mozgasanak. Igazabol kint nagyon jol elvan, de nem lehetunk mindig kint. Ha locsolhat, ha homokozhat, akkor orakon at mozdulnom sem kellene, hogy raszoljak, mert ha ezek kozul az egyikkel foglalatoskodhat, akkor egy angyal. Amugy meg egy angyalarcu bandita-)))  Gondoltam en is arra, hogy ok lehet az is, hogy kicsit megszaporodtunk. Meg kell neki ido, Dettiek maradnak az iden nalunk biztos, aztan majd a jovore nezve meg kitalaljuk. A masik kettovel vagy sokkal szigorubb voltam (ez a valoszinubb), vagy sokkal jobbak voltak. Igazabol az a baj, hogy sokszor mi is jokat rohogunk rajta, mert csudapofa ahogy csinalja ezeket, ahogy kifigyeli, hogy mit mikor, ahogy kombinal, osszekoti a dolgokat, es ahogy probal minket lekenyerezni.

    előzmény:
    csipogo (6583)
    2008-09-20  04:46
  19. 2008. szeptember 20. 04:466583.
    Szia.Tudod eddig mi meg mindig telen koltoztunk mindenhova.Igy tudom mi az.Hat itt en most nem kerek belolle.Ha nem megy el Okt.13-ig Akkor szunet Januarig.Aztan indulhat megint.Remelhetoleg hozzaerto ugynokokkel most mar el is megy.El ment volna ez az iden is,ha a no nem intezi ugy,ahogy intezte.Most mar mindeggy.Ezt mar elszalasztottuk.Remelhetoleg jovore mas lessz. A karacsony es minden mas unnep most furcsa lessz itt.kapunk kolcson fat,mert a mieink mind ottvannak mar.En meg nem akartam mar egy 4-dik fat venni. Nem baj majd unneplunk ahogy tudunk.Nem az a fontos,hanem az erzeseink igaz? Majd irogatunk egymasnak,es szurkolunk Koalaeknak. En mar teljesen letettem rolla,hogy a mi hazunk az iden el fog menni. De allitolag mar jon valltozas,a barnom mondta.Hogy a bankok is latjak az uzlet bedugult.es most nyitnak megint. Nallunk is elterjedt,hogy lemennek a hazak arai.Na azota nem is igen kelnek a hazak. Azt dehogy mennek.na mindeggy.Hat majd csak lessz valahogy. Ma mi is olyan nezegetos napot tartottunk Jamivel.Hat szivesen elnezegettunk volna arra,ahol ti voltatok.Bar nekem nem hianyzik,mert kepes vagyok nagyon bevasarolni.De ugy szeretek nezelodni.Itt ugy arulnak mint otthon a Kinai piacon? Mert hogy ruhat is vettetek,nem csak elelmiszert.Nallunk ilyen nincs sajnos. Hat igen mostanaban ott a dackorszak is nallatok.Na meg az unokahugodek is ott vannak.Es a fiatal ur kicsit igy reagal.Feltekeny.Nemtudja mi is a hejzet,foleg,hogy meg is szaporodtatok.Szoval  itt a bibi.De ha kovetkezetes vagy.Mar pedig az vagy.Hat nem ketseges ki lessz a gyoztes.meg akkor is a ennek a kis torpenek akkora a hangja.Nallunk is volt ijen.Aztan csak megoldottuk. Lanyok,hogy a kinkoves menykoben tudom en azt megoldani.Hogy gyorsan gepelek,es hiaba utom le a tabulatort,hogy nagy betu jon.Csak nem uto be a gep.Csak kicsiben.Hogy lehet ezen allitani.lehet? mert mar unom,hogy egy fel oldalt irok.es utanna javitgatom kifele a kisbetuket nagyokra. Ha lehet mondjatok mar meg mit csinaljak.Nagyon unom. Na most is javitgatom mar egy fel oraja. Itt meg ma nagyon jo volt az ido.Ott is?Meg a vadlibak itt is ittvannak. Meg jo lenne,ha joido lenne legalbb Haloven- ig. Ma nem volt iskola igy nagyon jo volt nekunk. Lanyok jo pihenest mindenkinek.Bogikam pihenjel,ha tudsz. Westhill meg ti is tudtok setalhatni a kutyuskaddal ebben a jo idoben.vagy mentek meg egy utolso bucsura a birtokra? meg jo az ido hozza. Koala bologassal csak.meg neha kerdezz csak ugy ra dolgokra.es akkor nem jonnek ra,hogy nem is ertessz hozza. Jajj ijenkor mikor ijen dolog marad ram.Hat a guta utoget amugy engem is. Mert mindig felek,hogy valahogy etvernek.nem bizom mar lassan senkiben sem.Annyit vertek mar at. De azert valahogy mindig meguszom a dogot.  Ma is en inteztem egy halom dlgot.de hala ma nekem jo volt a napo.nem vertek at.mindenhol kedvesek voltak.es minden elinteztem amit csak akartam.hogy ez miert nincs mindig igy???? Az embernek meg a kozerzete is jobb. Lanyok szervusztok.  Szep idot mindenfele. 
    előzmény:
    kysslina (6578)
    2008-09-19  05:48
  20. 2008. szeptember 20. 04:426582.

    Koszonom, de mindig nyuzsgok, csinalok valamit, el sem tudnam kepzelni, hogy a fenekemen uljek egesz nap. Tudod, amikor az erdo kozepen vagy a rengeteg fa kozt, mindig van csinalni valo. Nem tul sok lombhullato fa van a telken, de ha egyszer el kezdenek hullani a levelek akkor azt is ossze kell egy kicsit kapargatni, de gondolom arra meg varni kell, legalabb jovo honap vegeig.

    Sikerult eljutni a Zoo-ba? Itt Torontoba voltatok? Ha itt voltatok nem lepodtetek meg rajta, hogy milyen szornyu nagy teruleten van?

    előzmény:
    kysslina (6577)
    2008-09-19  05:46
  21. 2008. szeptember 20. 04:316581.

    Bogie,

     

    en is  tudnam ertekelni a tarsasagodat. Hatha egyszer bejon. Az uszkalast mar nem ajanlom, mert a viz mar inkabb a hidegebb oldalon van, mar volt fent a nullahoz kozeli homerseklet is ejszakankent. Ebony meg biztos megusztatja magat, aztan jon, hogy turulgessem, mert azt ki nem allja, ha nagyon vizes es csopog a viz rola.

    Jo nagy munkaba vagytok, de van meg ido november vegeig, addig mindent szepen rendbe tudtok rakni.

    Majd jelentkezek, ha hazajottunk. Holnap meg itthon leszunk, de nem tudom, hogy hogy lesz idom, sutok-fozok holnap.

    előzmény:
    Bogie (6575)
    2008-09-19  04:54
  22. 2008. szeptember 20. 04:206580.

    Nem lelekemelo dolgok ezek, de szuksegszeru es ha kell, akkor sajnos nincs mas megoldas, mint vegigcsinalni, majd egyszer a vegere ertek. Amikor mar elkezd alakulni es mindennap lehet orulni valaminek es hogy kozeledtek az atalakitas vegehez es lassan bekoltozhettek. Turelem rozsat terem, na nem szoszoros ertelembe, ebben az esetben egy szep otthont.

    En is szoktam kinai uzletbe menni, ez nem kis zoldseges hanem egy nagy bevasarlohely. Itt nincsenek europai dolgok, de itt is jo minoseguek a gyumolcs, disznohust szoktam venni, friss halat, a hal kivetelevel az arak alacsonyabbak, mint az atlag uzletbe, igaz egy kicsit messze van, de ugye nem jarok naponta.

    előzmény:
    koala3 (6574)
    2008-09-19  04:39
  23. 2008. szeptember 19. 14:556579.

    Jo reggelt, csak benéztem s megyek az ágyikomba egy kicsit. 

    Lina, akkor nagyon jol bevásároltál, sokszor sajnálom én is hogy messze vagyunk ettöl a vearosrésztöl, mert mindig televannak friss zöldséggel, gyümölccsel, s sokkal olcsobb mint a többi pontján a városnak. De a környékünkön is na jo kell menni egy kicsit hozzá de vannak kinai zöldségesek, s nagyon finom dolgaik vannak, izük van a gyümölcsöknek, s olcsok is. S még olyan dolgokat is árulnak mint Vegeta, rye bread, meg hasonlo ennivalok, sok europai  dolog. Mi mega hétvégét a házban fogjuk tölteni meg a home depot-ban valoszinüleg. A lerakott padloszönyeget felvesszük, majd kiderül hogy milyen a parketta alatta. De hogy miért raktak le pont a nappaliban meg az ebédlöbe,  általában a háloszobákba szoktak, ott meg szép parketta van. Szoval fenti részen fogunk szorakozni, a pincét meghagyjuk a szakiknak.. Nagyon tiszta minden, surolni semmit nem kell csak lemosni alaposan mindent, ugy néz ki nagyon régota nem éltek a házban, s a konyhát sem használták. Még sok minden ugy van ahogy megvették, még uj szaguk van, csak régiek.

    Na elmegyek aludni egy kicsit. 

    előzmény:
    kysslina (6576)
    2008-09-19  05:45
  24. 2008. szeptember 19. 05:486578.
    Hat megertem, hogy telen nem akarsz koltozni, itt sem volt konnyu, hat meg nalatok abban a hidegben! jajj meg nincs vege a joidonek, hatha nem remenytelen meg!... Mi szoritunk neked nagyon!!!!!
    előzmény:
    csipogo (6572)
    2008-09-17  18:00
  25. 2008. szeptember 19. 05:466577.
    Jo pihenezt!!-))) Ahogy elnezem hosszu lesz az indian nyar, a vadludak is itt vannak meg-)) Mi holnap Zoo-ba megyunk ha minden igaz.. ha nem jon kozbe valami.
    előzmény:
    WestHill (6573)
    2008-09-19  04:18
  26. 2008. szeptember 19. 05:456576.

    Ott jartunk ma Torontoban-)

    Vasarolni voltunk, de nem volt sok idonk, igy visszamegyunk szombaton. Elmentunk a china townba is. Na a labam nem erzem, de vettunk ezt-azt piszok olcson. Noanak ruhaszetteket 4 dollarert, itthoni kenyelmes gaytot nekem kettot 10-ert, kiscipot 5 -ert, Zoenak ruhat, mert hetvegen eskuvore megyunk. Vettem MAC-ot 20-ert, a Bayben 40 lett volna. A zoldsegek is nagyon olcsok, ket doboz coctail paradicsom 1 dollar, itt van vagy 4-5 dollar egy. naqgyon elfaradtak a gyerekek, igy hazajottunk, hazafele meg belekerultunk egy jo nagy dugoba, majd egy oran keresztul araszoltunk. Igazabol csak megszerettuk volna nezni, vettunk meg aprosagpkat, eszmeletlen nagy.

    Szombaton megszeretnenk keresni a magyar boltot is hurkaugyben, meg savanyukaposzta kellene, daralt keksz, ilyesmi. 

    Noah ket napja eloszeretettel hisztizik. Ha valamiben ellent mondunk neki, akkor torkaszakadtabol ordit. os, ezt nalam nem nagyon jatszhatja el gyerek, guyhogy hadakozunk rendesen. Mostanaban rendesen poharbol akar inni, tud is szepen csakhogy jarkalni akar kozben. ha probalom leultetni, akkor meg elkezdi rangatni a poharat. Kiborult a multkor, mutattam neki,h ogy mit csinalt, milyen csunya lett minden, erre kisetalt a konyhaba hozta a rongyot, es kezdte feltorolni. Na es ilyenkor orizzem meg az arcomat mint aki haragos...?! -)) Ma seta kozben nyomtam egy puszit Blankusomnak, Noah a kezemben, erre azonnal elkezdett engem puszilgatni, es atkarolta a nyakam. Feltekeny-)) Imad vasarolni, mindent megnez, gyonyorkodik, a mozgolecso teljesen lenyugozte, valamelyik nap a Bayben azzal szorakoztunk, mig Detti vasarolt. En hulye, azota kerulhetem a mozgolepcsoket nagyivben-((

    Csak hat nehez vele, mert o kitalalja, hogy hova akar menni, es nem igaza turi az ellentmondast. Igy aztan mire bejarunk valamit, addigra leszakad a csuklom, a karom, es az idegrendszerem cafatokban. Vizonto, a viz meg arrsa megy ahova akar.. Most ashatom neki a medret, hogy jofele follyon.. nem konnyu eset, de hogy le tud venni a labunkrol minket az ketsegtelen, mert mindekozben annyira tudja mutatni, hogy szeret-))))

    Hallod nem irogyellek most, meg a gondolatara is kirazott a hideg, hogy pairokat intezzek barhol is... de mar legalabb celegyenesben vagytok.

    előzmény:
    koala3 (6574)
    2008-09-19  04:39
  27. 2008. szeptember 19. 04:546575.

    Jo estet lanyok )))) Elnezest kerek mindannyiotoktol, de a heten nem volt idom szinte semmi. A haz a feje tetejen all, anyunak keszitjuk a szobajat, mindenhova lett rakva valami, hogy festeni lehessen majd. Na es hat dolgozom....nagyon jo a munkahelyem, de reggel het utan elmegyek es fel ot korul erek haza....na ki lehet szamolni mennyi idom van akarmire is Lattam mindenki irt.....sok puszi nektek lanyok, talan a hetvegen lesz idom irni mindenkinek......de ez sem biztos, mert "gyerekezunk"....ez van )))))) jovok amikor tudok )))))))

    Westhill , jo nyarvegi nyaralast nektek a cottageba Ebyvel...)))))) en is mennek veled, jokat horgasznek, meg uszkalnek Ebyvel )))) veled meg jo nagyokat dumcsiznank meg setalnank )))) na felebredtem, hogy a bilibe log a kezem.....puszillak )))))))))))) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2008. szeptember 19. 04:396574.

    Nem sokatt érzek a jo idöböl, ma egész délután a Cityhallban voltam, papirokat, building codokat vadászni. 5 emeletes minden emeletét meglátogattam, ez az itteni, nem a belvárosi. Nagyon kedvesek voltak, segitökészek. Még tervrajzokat is elöbányásztak pl a vizvezetékháloztarol. 

    Igaz sokszor fogalmam sem volt hogy miröl beszélnek, de mosolyogtam s bologattam, mert láttam hogy hozzám beszélnek..(senki nem állt sem elöttem sem utánam, ugy nézett ki én vagyok egyedül az egész épületben).Ezeket a szakkifezjezésket még magyarul sem tudom, nem hogy angolul... 

    Holnap meg jönnek az unevezett energy auditot megcsinálni, azt még renoválás elöt kell, igy a 18 honapi határidöben már benne lesz.Ha a férj nem ér a hazhoz oda, akkor nekem kell szerény személyemet megjelentetni, mint nagy hozzáértö..Na jo, bologatni jol tudok már!

    Megyek dolgozni még, csak megnéztem az emailokat hány számla jött még amit el kell intézni...

    Jo éjszakát mindenkinek!  

    előzmény:
    WestHill (6573)
    2008-09-19  04:18
  29. 2008. szeptember 19. 04:186573.

    Sziasztok Lanyok,

     

    hat ugy eltunt mindenki velem egyutt, hogy na. Ilyen elfoglaltak vagyunk, hogy egesz heten ra se nezunk egymasra?

    Latszik, hogy az ido jo es nem a computer elott uldogelunk, hanem elvezzuk a jo idot, ebbol kifolyolag megint elmegyunk kicsit "nyaralni" mivel meg mindig jot igernek, igaz akkor is mennenk,ha kevesbbe jot igernenek is.

    Az egyeduli jo hir, a benzin aranak a csokkenese, holnap mar 1.13 korul lesz, ha igaz, megse 1.38. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2008. szeptember 17. 18:006572.
    Bogi.Wezrhill.Koala.Lina,Zsu47 Koszonom szepen mindenkinek a koszontest. Linam nembannam,ha be is jonne amit kivantal nekem.Nagyon szep lenneSajnos en meg ebben a honapban nem lattam senkit aki jott volna hazat nezni.En nemtudom ezek,hogy  dolgoznak.Na mindeggy. Hatha..... Bar nar komolyan ha nem mey el hamarosan,hat nem is banom ha marad telire.Mert akar a csuda telen koltozni. Telen meg kiado hazat is keresni ott.Szoval majd akkor tavasszal. Oct 13-ig aruljak ezek. De lehet telen pihentetek,mert hiaba veszik meg csak menni kell innen akkor.Es a teli koltozestol azert felek.Eddig mindig telen koltoztem,tudom mijen az.Nem kerek belolle. Istvan itt csodalkozik mar egessz delelott,hogy mennyi Hurrikan volt odat.o meg a georg naltartott.A masik kettot most tudta meg.Holnap akar menni o is mar.De meg a mai napot az eronlete miatt itthon tolti. De szerencsere mar el mult minden problemaja. Orulok  neki. Meg ma nem vagyok egyedul.
    előzmény:
    kysslina (6570)
    2008-09-17  07:54
  31. 2008. szeptember 17. 08:006571.

    Ma szep napos ido volt, megneztuk a Fallst. Setakocsikaztunk is, nagyon jol ereztuk magunkat, mindket csibet idoben agyba tudtuk dugni, alszanak mint a bunda-))

    Zoe mar se nem cumizok, se nem cirkuszol a pisi miatt, ugyhogy tenyleg jol erzi magat. Mar ugy mondta amikor ment fel aludni, hogy "my bed", sot napi sok-sok olelest kaptam, es vegre hangosan nevetett-))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2008. szeptember 17. 07:546570.

    Sok boldog nevnapot! Mielobbi koltozest, boldog hazavato koccintast es ilyesmiket, amire mostansag nagyon vagysz!!

     

    előzmény:
    csipogo (6551)
    2008-09-16  01:10
  33. 2008. szeptember 17. 03:036569.

    Csipogo,

     

    ha megkesve is, de annal nagyobb szeretettel kivanok neked nagyon boldog nevnapot

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2008. szeptember 17. 02:236568.

    Editkem, Boldog Nevnapot kivanok sok szeretettel

    Nem tudtam belepni kb egy ora hosszat....majd jovok kesobb ha tudok, ha meg nem akkor holnap. pussssssssz mindenkinek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2008. szeptember 16. 20:116567.

    Editke, boldog névnapot kivánok!

     

    előzmény:
    csipogo (6551)
    2008-09-16  01:10
  36. 2008. szeptember 16. 18:036566.

    Igen, koszonom :). Meglepoen sokan irtak, ajanlom mindenkinek ha valaki potmamit keres az csak irjon be ide.

    Nagyon sok a rokonszenves jelentkezo nem lehetne, hogy mindenki jojjon :)? Egy a kicsivel van, egy pogit sut, egy az en lelkem apolja....:) Jo lenne :))))

    Koszonom mindenkinek, szep napot!

     

    előzmény:
    kysslina (6559)
    2008-09-16  05:01
  37. 2008. szeptember 16. 17:046565.

    Köszi, most tanulmányozom éppen. 

    Jot nevettem a kakos csiga sütésén. Náunk is a konyha nagyon kicsi, s ráadásul a mosogato a tüzhely mellett van s épp egy kis hely van a kettö közt. Igy a szárito tálcát a másik oldalra kell tennem, eléggé kicsavart hely lesz. A szekrények meg minden olyan 10-15 évesek, de annyira nem használhatták hogy még ha kinyitjuk uj szaguk van. Ugy látszik abban az idöben valami nagy renoválást végezhettek a házon. Abbol az idöböl valok a gépek, légkondi is. Valoszinüleg nem nagyon használták a konyhát. Ablkokat meg késöbb cserélték ki mindenhol az olyan 8-10 éves lehet.Igy azzal most nem kell foglalkozni, legfeljebb a pincében valokkal, mert ott viszont nagyon kicsik vannak egy kivételével. Az keskeny de hosszu legalább. Tegnap az egyik ablak beszorult mert mindent kinyitottunk szellözni. S ugy látszik a férjben feltámadt ismét a hajlandoság szerelésre, mert egyböl el kezdte javitgatni, igaz nem volt csavarhuzo nála. S kezdte mondogatni, hogy ezt is megcsinálja meg azt is. Hallgattam nagyokat de magamban lelkesedtem hogy nem azt mondja hogy majd megcsináltatja valakivel!!Ez a pici dolog már egy nagy elörehaladás volt nálunk...Mondanom sem kell elöször azt mondta hogy fog egy pohár whiskyt s kiül a kertbe s onnan nézi majd hogy a munkások dolgoznak a házon. Persze cukkolt de erös voltam s nem reagáltam rá csak magamban... 

    előzmény:
    kysslina (6561)
    2008-09-16  07:21
  38. Torolt_felhasznalo_293206
    Torolt_felhasznalo_293206
    2008. szeptember 16. 14:366564.

    Sziasztok!

     

    Visszatertem.

     

    Koszonom szepen mindenkinek a kedves uzeneteket, biztato szavakat!  

     

    A honvagyam elmult.Tobb okbol is. Voltunk kirandulni, jottunk- mentunk itt a kornyeken es csudaszep helyeken jartunk. Hatalmas elmeny ilyen szep, rendezett, tiszta helyeken korulnezni. Igazi feltoltodes. A masik, amiert elmult a honvagyam az az, hogy volt egy nagyon negativ tapasztalatom Magyarorszaggal kapcsolatban. Mar megint hulyenek neztek, levettek penzzel es siralmas szolgaltatast kaptam erte. Nem reszletezem, de a lenyeg, hogy ujra jol vagyok. Megerositett, hogy nagyon jo nekem itt.

     

    Ti? Kivel mi ujsag? Szerencsere olyan aktiv a topic, hogy nem nagyon gyozom visszaolvasni. Olyan jo kis osszetarto, egymast segito, torodo tarsasagnak tuntok.

     

    Most a legnagyobb problemank a kocsivasarlas, illetve a jogsi. Valahogy olyan megfoghatatlannak tunik, ahany helyen jarunk (Ministry of Transportation irodai) annyifelet mondanak es nem tudjuk, hol, hogy kene elkezdeni. Szorakozzunk-e a magyar tapasztalat elfogadtatatasaval... na, ezzel nagy bajban vagyunk.

     

    En angolozok es szeretnek mellette munkat, legalabb volunteer reszmunkaidos allast talalni. Remelem osszejon.

     

    Na megyek es igyekszem tobbet jelentkezni es megegyszer koszonom a biztato hozzaszolasokat!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2008. szeptember 16. 11:396563.

    Editteknek boldog nevnapot kivanok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2008. szeptember 16. 07:236562.

    foghagyma=fokhagyma

     

    faradok mar na, megyek is humok egyet.

    előzmény:
    kysslina (6561)
    2008-09-16  07:21
  41. 2008. szeptember 16. 07:216561.

    Frigidaire van. En nagyon megvagyok veluk elegedve, gyonyoruen mos a gep, keves vizet hasznal, szinte hangtalan, sot neha tenyleg az. A szarito is szuper, meri, hogy mennyi ruha van benne, es arban is nagyon jok.

     

    a mosogep

    a szarito

     

    En nem vettem meg hozzajuk az also fiokokat, mert szerintem indokolatlanul dragak, raadasul ki sem hasznalom, mert ugyis fent gyujtjuk a szennyest.

    A konyhat ne is mond, mert mar keptelen vagyok benne elferni. Az atalakitas meg odebb van, bele sem mertem gondolni, hogy mennyi lesz. De ahogy elneztem, jobb szekrenyek kellenenek, mivel a baratnomeknel sincs sokkal nagyobb hely a konyhaszekrenyeknek, megis valahogy tagasabb a pakolasi resz.. szoval okosan kell(ene) majd valasztani. Valoszinuleg csak egy falat veszunk ki, igy aki belep az nem a konyhat latja rogton.

    Nekunk is kellett vennunk szemetesdobozokat, meg azok is a konyhaban vannak, nem gyozok mindent kerulgetni, mivel nincs kint semmi tarolohelyseg, vagy fedett akarmi. zerencsere ezek csak nagyok, de a recycle szagtalan cucc, ugyhogy nagyon nem zavar.Szurke doboz, kek dobozok, kis zold kuka odakint, nagy szurke kuka.. mint a szivarvany

    Tegnap kigondoltam, hogy hagymat, foghagymat lentebb teszem kis kosarakba.. . Nagy otlet volt. Noah kb. 30x dobalta szejjel, hogy "dabda", mindenhonnan a hagymakat szedegettem ossze, es nem ert neki semmi, csak folytatta. Ugyhogy felkerult ismet magasra. 

    Tegnap elott kitalaltam, hogy sutunk kakaos csigat, bevonom Zoiet, hogy kicsit segitsen.. Na kivonult mindenki a konyhaba.. ami kb 2mx3m-es. A ket kutya, a ket nagy csimotam, a ket pic, es mi a Dettivel. A nagyfiam gitarozott, Gary varta, hogy valami neki is jusson, Suzy meg szemmel tartotta Garyt, nehogy annak tobb jusson, en Noaht  tartottam a karomban, mert a nyerstesztat akarta enni, Blanka felcsavarta, Zoe segedkezett, mikozben toporzekolt, mert nagyon kellett pisilnie, Detti meg figyelte, hogy lesz-e ebbol valami eheto egyaltalan. Na nem lett. elbactam a hofokot, de legalabb jo lisztesek lettunk, meg volt mit megbeszelni este Zoeval, mert milyen ugyesen segitett-))

     

     

    előzmény:
    koala3 (6560)
    2008-09-16  05:59
  42. 2008. szeptember 16. 05:596560.

    Emlékszem amikor irtál a házvásárlásrol, nektek sem volt könnyü dolgotok. Irtad hogy vettetek moso megszárito gépet, s hogy milyen jol bejött. Megirnád hogy milyen márkáju? Most nézegetem mi is sokat használjuk, igy valami jobbat kell venni, de azért nem a csillagos egekben legyen az ára, mert a másik kettöt a tüzhelyet meg a hütöt is le kell cserélni. Na meg van mosogatogép is de régi, az csak valoszinüleg egy ideig disznek marad meg, mert ha kivesszük akkor egy nagy lyuk lesz a helyén. A konyha átalakitása joval odébb van, oda megint egy két zsák pénz kellene. Ott mi is ki akarnánk esetleg venni a falat s egybe az ebédlö, konyha mert elég kicsi a konyha na jo az ebédlö sem táncterem. 

    Most este meg a szemetes dobozokat kutattuk, hogy azokkal mi lett, a fene sem tudja. Magukkal vitték vagy mi. Szoval még ilyen aproságok is vannak. Akkor nálatok most egy ideig full house van. Nagyon jo hogy a két kicsi megtalálta egymást, s jol elvannak.  

    előzmény:
    kysslina (6556)
    2008-09-16  04:19
  43. 2008. szeptember 16. 05:016559.
    Hat a legjobb megoldast keresed, es talaltad is meg.. csak a kivitelezeshez kell egy kis szerencse! Szoritok neked, en is nagyon orultem volna nehany eve valaki hasonlonak!
    előzmény:
    receptgyujto2 (6558)
    2008-09-16  04:58
  44. 2008. szeptember 16. 04:586558.

    Ez kicsit olyan Mary Poppinsosra sikerult, mikor a gyerekek leirjak egy papirra, hogy milyen legyen az uj nanny:).

    Elore is koszi a valaszokat, privizhettek is, akkor rogton feltunik, hogy valaki valaszolt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. 2008. szeptember 16. 04:516557.

    sziasztok!

    Nem tudtok valakit, aki szivesen kijonne ide Kanadaba (legalabb egy evre) babysitterkedni? Nemsokara egyedulallo anya leszek, es vegul is ugy dontottem, hogy megis itt maradok, szuksegunk lenne valakire, mondjuk egy potmamira.

    Szeretnem, hogy az illeto holgy legyen, kicsit idosebb, 50 ev koruli +- nehany ev. Legyen tiszta, es nagyon nagyon szeresse a gyerekeket. Nekem az 5 eves fiam melle kellene (decemberben 6).

    Tudtok segiteni? 

    Kb oktobertol kozepetol-vegetol lenne ra szuksegem.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. 2008. szeptember 16. 04:196556.

    koala: itt huledeztem mikor olvastalak, de mar irni nem tudtam. Hallod, ha nekem anno valaki ezt elmondja ami nalunk is volt, akkor meggondolom 100x, de amint latom mindenhol ez a helyzet. A mai napig kerulgetem azt a hazat amibe annyira beleszerettem, lediboltak az uveghazat, a szp kertet, csak fu van a helyen.. a szivem szakad bele. Z mormogja, hogy mar az ovek mit sapitozom, es igaza van, de nagyon faj a szivem utana meg mindig. Persze szeretem ami van, csak meg itt is ezer a munka. mostansag nagyon semmire sem marad idom, meg most is megy a szarito odalent, de majd kesz lesz minden szepen. Az idegbetegseg utan viszont hatalmas boldogsag, mikor mar kicsit belakja az ember, csinositgatja, hozzaszokaik-))) majd eltorpul az a sok marhasag ami kellett a megszerzeshez. A hivatalnokok pedig mindig is egy ijeszto kifejezes volt, nem is ertem, hogy sokuk mire kapott diplomat.Az a kinai boltos szerintem kapasbol osszeadott volna mindent fejben hibatlanul... ez van. Logikat nem kell itt mindig keresni.

    kirandulas; hala az egnek, hogy nem kerultetek bele a borzalmas idojarasba, egy baratnom is arrafele van, d rola meg nem tudok semmit sajna. Aggodom is rendesen miatta.

    csipogo: koszonom en is a canadien Tirevel kapcsolatban, mi sokszor betevedunk oda, de akkor jobb, ha keruljuk... Ahh, jo lenne ezekkel a dolgokkal tisztaban lnni. Mostanaban ezek az elelmiszer visszavonasok is aggasztanak, bar mi felvagottat, sajtot csak olaszoknal veszunk, es ottanit, azaz nem multik altal gyartott szarokat (elnezest)

     

    Blankusom 22-en kapja a HPV oltast..illetve meg nem dontottem el, hogy megkapja-e az iskolaban. hajlok ra, hogy igen, de azert nagyon vacillalok.

     

    Bogie:

    Sok-sok boldog percet a nagy csajos napokra! Milyen jo lenne egy fenykep egyutt a generaciokrol! anyukad, te, a lanyod, es a pici tunderke...  Az anyum nem jon egyelore, ahugomnak kell patyolgatas, kismama volt, de sajnos elveszitette a babat. meg karacsonyig azert kijon..  Detti is marad addig, meg az ujevet itt unnepli, aztan meglatja, hgoy mennyire birja a hideget. Egyelore folyamatosan meg akar fagyni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2008. szeptember 16. 04:016555.
    Detti es a gyerekek.
    előzmény:
    kysslina (6554)
    2008-09-16  03:59
  48. 2008. szeptember 16. 03:596554.

    1., itt csinaltak tegnap a gyerekek pancsolast. Tegnap nem volt nalam kamera-((

     

    előzmény:
    kysslina (6552)
    2008-09-16  03:48
  49. 2008. szeptember 16. 03:506553.

    Hu, hat ez nem semmi, amit itt leirtál. Én is meglepödtem mikor mesélt a lányom, ö a costumer service-nél van, s néha a pénztárban. Tehát amit mondott azt tapasztalatbol mondta. Mi nagyon régen vettünk már onnan valamit, talán utoljára expresso kavéfözö gépet de az nem müködött s vissza is vették mikor visszavittem. A következöt már a Bay pontjaibol vettem meg. Az még most is müködik, pedig pár éve már ennek. Ha kell valami a férj a home depot látogatja, de mint irtam azt sem sürün egy idö ota.Pedig régebben mindent megszerelt, még az elektomos dolgokat is a falban. Talán most az uj házban visszajön a szerelö kedve. Már kezdte letépni az álmennyezetet a pincében. Most már lehet a  mienk már. A contractorral voltunk, az jot nevetett, hogy milyen jol ért ehhez a férj....

    Majd a héten ad árajánlatot, több féle modon elkézitve. (Milyen padloval mennyibe kerül stb) Reméljük nem fog majd vastagon a tolla...Kint is kell valamit kicserélni a házon kivül, azt is elvállata, igy nem kell külön rohangálni valaki után.  

    előzmény:
    csipogo (6551)
    2008-09-16  01:10
  50. 2008. szeptember 16. 03:486552.

    Sziasztok!

     

    Szep lassan kezdunk belerazodni itt a nagyon-nagy csaladba-). Zoe egyre nyitottabb, volt vele nehany gigszer, igy elo kellett kapnunk a nagyon-nagy turelem csomagot, neha mar kezdett nalam fogytan lenni, de allom a sarat kerem szepen. Nem akar csak pelenkaba pisilni-kakilni, de erdekes, mert szobatiszta, agytiszta, csak bili es WC helyett akarja hasznalni. Nos elkeztuk a treninget. 3 napja nincs pelenka, egyszeruen kidobtuk. Eloszor orakon at tartotta, mindig megkerdeztuk, hogy akar-e, de az istennek sem. Majd feladta, es orditasok kozepette a malban megiscsak nekiduralta magat. Ne mondjam, hogy olyan cirkusz volt, hogy a mosdoban siri csond lett, mindenki figyelte, hogy most elve nyuzzuk a gyereket, vagy mi van. Nagy vigyorogva kivonult, hogy vegre!! Akkor aztan ajandek fagyi, meg ujjongas. Masnap ujra.. Nos egyre kissebb a cirkusz, de azert meg akad. Az anyjabol rendesen hulyet csinalt, de okitjuk Dettit, hala az egnek az szivesen veszi, es lathatoan a kislany is egyre jobban van, pedig szigorubbak vagyunk mindannyian mint amit eddig megszokott. Neha komolyan majdnem elnevetem elotte magam, illetve mindannyian, de muszaj. Azert mara kaptam tole oleleseket, puszikat-))

    Tegnap gyonyoru ido volt, a YMCA jatszoteren beinditottak a spricceloket. Noah egy szal pelenkaban szaladgalt, Zoe meg uj harisnyanadragban volt, amit az istennek se akart levenni, hogy jatszon, latszodott, hogy nagyon aggasztja a dolog, de ugy gondolta, hogy majd ma. El is mentunk vettunk neki furdoruhat. Na persze, hogy ma mar hideg volt. Mondtuk neki, de makacs.  Mindegy, ugyis megyunk furodni, szoval kell majd. Most este fel is vette szep uj harisnyaval, illegett, billegett, nagyon cuki volt-))

    Noah remekul van, koveti Zoet mindenfele, lathatoan boldog vele. Be nem all a szaja, egyre tobbet beszel. Folytatja a fozest a fazekaimmal, igy neha a lakas kulonbozo pontjairol szedem ossze, ha foznom kell. Ilyenkor kissebb haboru mire megkaparintom, mert minden darabra emlekszik, hogy hova tette, es mind kell neki.

    Dettivel tovabbra is felfedezunk hasonlosagokat magunkban, nagyon jokat vidulunk rajta-))))) raadasul tenyleg nagyon hasonlitunk, ez azert mindkettonket meglepett, de o meg cseppebb mint en, torekenyebb, vekonyabb. 

    A ket nagy is jol van, Blankusom csatlakozott hozzank nagylanyokhoz, gabesz meg elrabolta Noah szivet, aki nagy rajongasaban mondogatja mar, hogy "Gabika". Szoval zajlik az elet rendesen, magyar szinkronos filmet angol felirattal nezunk, angol nyelvut magyar felirattal. En neha mara nagy kaoszban fele-fele aranyban beszelek, a multkor anyam rendesen ledobbent, hogy kezdjem ujra, mert a felet nem erti annak, amit mondok. mikozben beszeltunk, Dettivel is kommunikaltam, aki szinten felemasan beszel, igy osszezavarodott a fejem, Z meg csak rohogott. Ahogy latom a ket kicsi mindket nyelven ert, mert neha Noahra angolul szolok, Zoera meg magyarul.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. 2008. szeptember 16. 01:106551.
    Szia.Higyjel a Lanyodnak!!!!! Soha az eletbe ne vegyel semmit a Can Tire-be. En nem akartam irni.mert mindenki nagyon szereti.De higyjetek el nem szabad.Istvan Szallit oda.Es aztmondja,csoda,hogy onnan meg egyeanltalan vesz valaki valamit.O csak felveszi a trelert es odaviszi.Ott van mikor kinyitjak.Hat nem akarta elhinni amit latni szokott.Minden omlesztve van.Nem raklapon szepen felrakva.atkotve,kiboiztositva.Omlesztve.Hat csoda,ha minden szar? Ezert az. Ugy pakoljak be a trelerbe,mint a homokot.Na szoval ezert rossz minden.es nemtudom mashol mi van.de nallunk az a palaci.Ezt persze senkinek nem mondjak! Hogy 10-napig hajlandoak ugy visszavenni valamit.Hogy az Originalt.Azon tul semmit.Es semmi felelosseget ne vallalnak.1-ev garancia felejtsed el. A baratnomek vettek egy satrat.$800-valamennyi volt.Tudjatok az a femvazas felallithatos kerti  sator.tehat nem Camping.Es ugy vettek,hogy vizallo.Hat a 3-dik nap minden szetzott alatta.Na vittek volna visssza.Es nem vettek tolluk vissza.Mondvan,hogy hasznalt mar.Hat hogy a kinkeserves menkobe jottek volna ra,hogy beazik,ha nem allitjak fel.Na nem vettek vissza.Ottvolt egy hazaspar most aki vett portable Aircondesont. Az i jo draga.,2-honap utan elromlott.Ott voltam,hallottam,min mentek keresztul.mert addig csak veluk foglalkoztak.na szoval nem vettek vissza.Pedig 1-ev garanciaval vettek.nem erdekli oket semmi.Tollem sem vettek vissza a kibontatlan Dikumidifire-t.Mert mar el mult egy honapja,hogy nallam van.Szoval tudnek mit meselni.Draga dolgot nem szbad ott venni. A Home Depot az igen. Istvan is meg volt lepve,hogy hogy mernek igy eladni bar mit is.De ez az igazsag.Ovakodjatok.Ha nem akartok nagyon csunyan rafazni. Ez nem regota van igy.Azota nem szbad ott venni draga dolgot.mert a nyakatokon marad.A Superstore.Wal Mart,Costco,Sears.Minden visszavesz.A Zelers is azthiszem.azt nem igen tudom,mert ott nem sokat vasarolok.de amikor baj volt ott is visszavettek. De a masik 4-uzlet bar mire jok,ha a blokkod meg van.Sot a Wal Mart,es a Costco meg azt is elnezi,ha nincs.A Costco kimutathato kompjuteren.A Wal Mart meg keri az aruhoz,ha azon rajta van a vonalkodos papir,a jogsidat es kesz.Adja vissza az arat. En szoltam a baratnomnek is.de o a sajat karan akart tanulni. Na most legalabb megjegyezte.
    előzmény:
    koala3 (6550)
    2008-09-15  19:43
  52. 2008. szeptember 15. 19:436550.

    Sziasztok, elvettem egy kávét, nekem most van reggel, most keltem fel. 

    Aránylag simán ment volna ha valaki tudott volna számolni, ez volt a legföbb baj. Ráadásul pont ö volt a banktol. Az hogy az ügyvéd elveszett a féluton, az is idegesitö volt, bár  tudtam hogy a papirok már nála vannak. Ha nem ohajtott volna egyáltalán foglalkozni az üggyel akkor csak lemondta volna. Csak minden tényleg az utolso  pillanatban volt, pedig mindent hamarabb elküldtünk. Igy mondjuk azon már nem lepödök meg hogy miután ma van a closing day, s a kulcsot az ügyvéd adja át, ha este 11 után jelentkezne megint. Mondjuk pár perccel  éjfél elött...

    Nem messze a munkahelyemtöl egy nagy területen mindent lebontottak s pár éve el kezdtek épitkezni. Ott vett egy uj házat az egyik kollégám, majdnem mi is odamentünk. De sorházak, nem egyedülállok, s irto magasak vagy 4 szintes van ami 5, de nem nagyok. Mintha tornyok lennének. Gondolom az volt a cél, hogy minnél több házat felhuzni. Egy emelet 1-2 szoba vagy 1 emelet csak a konyha meg a fürdöszoba. Szoval az jo fogyokurás ház. Kora tavasszal költöztek be, s azota csak probléma van a házakkal.  Ez a sok esö ami itt volt, betett nekik. Egy héttel a beköltözés után ugy beáztak, hogy a tetön becsurgott egész a pincéig. Aztán alulrol jött fel a viz, ugy látszik a föld amit odavittek nem tudta elbirni a sok vizet vagy mi. A pincéjük nedves,

    ami ott van s ott is van egy szoba, az mind nedves lett. Jo hogy van garancia meg javitanak is mindent ki, az épitkezök, de azért a pénzért amit elkértek már nehogy hetente ujabb hibák jöjjenek elö. Olyanrol már nem is beszélve, hogy az ablakok sem zárnak jol, azon is illetve mellette becsurog a viz, meg a szél. Szoval már kezdte emlegetni, hogy inkább ök is vettek volna egy régebbi házat s ott aztán ujitgattak volna, mint ennyi pénzért egy rakás sz...t kaptak. S persze hozzájön még közös költség a kert ápolása is amit szépen el kezdtek de aztan felturtak megint a viz miatt... Nem hiába mondta a home inspector, hogy a régebbi házak sokkal jobban meg vannak épitve mint ezek az ujak.

      A kisebbik lányomat felvették a Canadian Tire-be, na azota mást nem hallunk, hogy nehogy valamit ott vegyünk, csak a Home Depot-ban. A nagy része a szerszámoknak, felszereléseknek hibásak, a nagy részét pár nap mulva viszik vissza. Most nézünk fünyirot, na azt már többen emlitették, hogy ezt a boltot kerüljük ki nagyivben. Nem is gondoltuk volna, igaz régebben sok minden szerszámot meg hasonlot innen vettünk, de aztán a férj nagyon leállt a szerelésekkel, bütykölésekkel, s

    ami kicsi kellett azt is a Home Depotbol vettük. Ugy látszik a minöség nagyon lement.  

    előzmény:
    donnaBe* (6549)
    2008-09-15  15:54
  53. 2008. szeptember 15. 15:546549.
    Szep jo reggelt mindenkinek kave minden mennyisegben. Szinte semmit nem aludtam az ejjel a vihar miatt, csak kovalygok itt mint a golya... a levegoben. A ferj is csak forgolodott, hol kinyitotta az ablakot hol becsukta , jarkalt, aztan amikor megszolalt az ora akkor  meg horkolt mint egy medve. Koala akkorat nevettem itt, most olvasgatok vissza, hogy a penzugyi helyzetetekrol kerdezzek meg a kinai boltost . A hazvasarlas kb 5 evet elvett az eletunkbol , de ugy latom masnak sem konnyebb, de legelabb ti megvettetek. Gyerekek probalok itten visszaolvasni mit keres Kirandulas Evi a hurrikan szomszedjaban????? Nyaral, vagy valamit intez????? Bogie ismerem en is jol ezeket a mindenttudo munkagepeket igy lett nekunk kompresszorunk, es generatorunk is mindketto nelkulozhetetlen egy haztartasban de van itt meg a Joisten tudja mi, csak a koltozesnel nyultunk hozza, elotte is utana is csak all a garazsban, ja mindenfele favago, csiszolo,  es koszorulo berendezes sooot van meg lyukkivago gep a drywallhoz (csak halkan megjegyzem az en ferjem villanyszerelo ,az OK hogy egy ezermester de a famegmunkalashoz kb annyi ert mint  en a kettos konyveleshez) de meg mindig tudna venni valami "fantasztikus" es  "nagyon jo arban van most" kutyut
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. 2008. szeptember 14. 20:226548.

    Szia,

     

    na meg egyszer csak roviden, vegtelen orulok, hogy szerencsesen megusztad, es nyugodt kellemes helyen vagy, pihenj es kellemes napokat kivanok, megerdemled azok utan amin atmentel!

    előzmény:
    kirandulas (6545)
    2008-09-14  16:36
  55. 2008. szeptember 14. 18:246547.

    Szép jo napot mindenkinek!

    Kösszönöm a gratuláciokat! Most egy nyugodt hétvégém lett, (na jo nem bent a munkahelyemen, mert megint megkezdödött az éjszakai vándorlás az egyik páciensnél) de már nem szorul a gyomrom össze egész nap.

    Hétföre tolodott el a contractorral valo találkozás ami jobb is, mert akkor már lesz kulcsunk a házhoz, s nem kell az ügynökünket fentartani, meg ö utána menni, hogy mennyi ideje van ott lenni velünk, mert a héten csak vele mehettünk volna be. Szoval ha megkezdödnek a munkák az már egy másik föfájás lesz, hogy mit tudunk állni, s hogy fog haladni a munka. Az elsö a basement megcsinálása, közben kicserélni az összes gépet, (moso, tüzhely stb) kérdés még a hotwater tank, s ha esetleg marad valami a zsák alján, a szobákban a parkettát felujitani. Aránylag jo állapotban van na jo nyikorog nyekereg mint ahogy a házakban általában, de a nappaliban meg az ebédlöbe s ha jol emlékszem az egyik háloban leraktak valami iszonyatos szinü rozsaszines padloszönyeget rá a parkettára. Most majd el kell döntenünk,  hogy egyenlöre csak hagyjuk az egészet ugy ahogy van, tavaszig, (ez volt az eredeti terv is) vagy puff essünk neki s szakajtsuk fel az egészet,  ha már ugyis dolgoznak akkor az is belefér.

    Csipogo már régebben kérdezted hogy eladjuk-e ezt amiben lakunk, de ezzel most nem foglalkozunk, mert a férjem unokatestvére aki kanadai szintén, de Angliában él, s mint szinházrendezö ott, kapott ide szerzödést már nyár ota itt van, s azok (feleségével) jönnek majd ide mig itt dolgoznak, kb 1 év. Most bérelt házat fizet nekik a szinház, ha idejönnek akkor ezt fizetik. S aztán majd meglatjuk mi lesz.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  56. 2008. szeptember 14. 17:496546.

    Nem semmi amit átéltél ott. Mutatták hogy mennyien mentek San Antonioba is. Akkor az már nyugodt hely, oda már nem ér el a hurrikán?

    Jo hogy nem lett ott olyan helyzet mint New Orleansban volt.

    Jo pihenést kivánok, remélem jol fogod érezni magad abban a pár napban.  

    előzmény:
    kirandulas (6545)
    2008-09-14  16:36
  57. 2008. szeptember 14. 16:366545.

    Sziasztok.

     

     

    Bogie es Westhill. Koszonom es nagyon jol esik hogy gondoltatok ram es aggodtatok ertem a hurrican alat. Szerencsesen tuleltem a legrosszab az 'aftermath'. Nincs aram es ettol nagyon ilyeszto minden. A rendorok az utcan vannak, szoval semmi New Orleans fele nem tortenik, de akor is borzalmas. Tegnap delutan meg nem volt aram a szallodaba en erre bepipultam es telefonaltam a ferjemnek hogy talaljon nekem szallast valahol ahol emberi korulmenyek vannak. Dallastol eszakra talalt a legkozelebb (eszaknak) keletnek nem akartunk menni es maradt nyugat hisz a deli resz devastated. Nincs benzin, a szobaba meleg es sotet... Egyszeruen nem voltam hajlando ott maradni egy percet sem tovabb!

    Igy most San Antonio belvarosaban egy igen luxorious helyen vagyok :)))) Hiaba minden roszban van valami jo!! Mikor indultam fel tank benzinem volt Katy utan tudtam tankolni. Ja es ugy indultam nyugatnak hogy nem tudtam hol fogok megszalni. Muszaj volt eljonni mert mar kozel volt a sotetedes es akor kijarasi tilalm van es nem volt kedvem sem $2.000 bunteteshez sem az esetleges letartoztatashoz. Szoval elindultam, mihelyt a ferjem talalt szallast hivot. Mink ugy gondoltuk hogy Austin mar jo lesz, de csak San Antonioban volt meg szoba kiado. Ejjel ertem ide, de jo helyen vagyok es nemsokara megkezdem a jol megerdemelt parnapos vakaciot:)))

    előzmény:
    Bogie (6544)
    2008-09-14  05:14
  58. 2008. szeptember 14. 05:146544.

    Jo este lanyok ))))))

    Remelem szep napotok volt )))) Nekem elment a fel napom, igaz keson is indultam el reggel bevasarolni, mire hazaertem del elmult. Gyorsan osszedobtam a kajat es delutan kinn napoztunk Harryvel. Igaz o arnyekban napozott Csodalatos ido volt ma is, holnapra meg melegebb varhato. Most ugy nez ki, hogy horgaszas lesz a sok tervbol, a gyerekeknek osszejott egy jo program es atugranak Victoriaba, igy ajovo heten lesz osszejoves veluk. Mi pedig "szabadnaposak" vagyunk holnap. A ferjem egyik baratja tudja a "hottziher" helyeket a Fraseren ahol biztos a fogas Na ez meg holnap reggel kiderul En szivesebben mennek ki ebed utan a tohoz inkabb.....

    Jo ejt , jo pihenest mindenkinek , szep reggelre ebredjetek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  59. 2008. szeptember 13. 04:276543.

    Koala,

    orulok, hogy szerencsesen elintezodott ez a bank historia, hat igencsak a last minut volt, de az a lenyeg, hogy tul vagytok rajta. Csak eros idegzetu embereknek valo a hazvasarlas, mert amivel jar acel idegek kellenek hozza.

    Meg egyszer gratulalok es remelem ami elottetek van az gyerekjatek lesz ehhez, amin eddig atmentetek. 

    előzmény:
    koala3 (6536)
    2008-09-12  16:06
  60. 2008. szeptember 13. 04:136542.

    Szia Jukam,

     

    Jaj en is szornyeg idegeskedek Evi miatt, nem tudom hanyszor megneztem a hurrikan utjat, hatha megvaltozott. Remelem minden redbe lesz es par napon belul elmeseli az atelt izgalmakat.

     

    Nem is rosszak az ilyen osszejovetelek, itt ilyen nincs, ismered a jobb oldali es a baloldali kozvetlen szoszedot es csak hebe-hoba ha osszefutsz vele, hogy egy par szot valts en nem is emlekszem, hogy mikor lattam oket lehet valamikor a telen.

     

    Itt is szornyu meleg volt ma, az egesz het nagyon szepen telt el, napos es meleg volt. Ma ejjel esett egy kis eso, de egesz nap szornyu paras volt, meg most is nagyon meleg van meg sem mozdul a levego, pedig minden elkepzelheto ablak nyitva van, ilyet idot igernek az egesz hetvegere es sajnos esot is, meg ugye Ike is hozza majd az aldast, allitolag mar vasarnapra ideer.

    Jo hetveget kivanok nektek

     

     

    előzmény:
    Bogie (6538)
    2008-09-13  03:44
  61. 2008. szeptember 13. 03:546541.
    Donnaaaaaaaaa )))) na vegre )))))) gondoltam ,hogy becuccoltatok, mert az iskola kezdodott. A fene egye meg az osszest aki a virusokat gyartja, es ott jojjon ki minden beloluk ahol bement A lenyeg, hogy ha docogve is de mukodik a geped mar. Hat igen, vannak jo hireim, van itt keszulodes keremszepen......akkora , hogy csak kapkodom a fejemet. A heten meg kellett volna vegyuk a padlot, mert az meg akarjuk csinalni mielott anyukam jon, de a ferjem nem ert ra viszont arra volt ideje, hogy harom napig levelezgessen , telefonaljon es ugyintezzen egy uj hegeszto vasarlasa erdekeben Ez most olyan szuper hegeszto, mindent tud !!!! kerdeztem tole, hogy festeni is tud, meg padlot lerakni ????? hadd ne mondjam mit valaszolt Hallod nem semmi az ugyintezes ott se, ha a meg nem vett hazatok ugyeben nektek telefonaltak Babuci szepen fejlodik, mondta Barbim tegnapelott, hogy "anyukam, nekem szemmel lathatoan percenkent no a hasam" Megnyugtattam, hogy mostmar ez igy lesz amig meg nem szul... Latom a gyerkoceid is megtartottak a jo humorukat, mar esoben sem akarnak iskolaba menni
    előzmény:
    donnaBe* (6537)
    2008-09-12  18:18
  62. 2008. szeptember 13. 03:486540.

    Koala ))))))) hangosan nevetek itt a ferjeden, meg a bankos non, meg ugy az egesz szituacion ))))))))))))) Hallod nagyon jo humorod van

    A lenyeg az, hogy ejjeli, hajnali, nappali es kinai boltos ugyintezes utan vegre eljutottatok erre a pontra )))))) Bravo......gratulalok

    előzmény:
    koala3 (6536)
    2008-09-12  16:06
  63. 2008. szeptember 13. 03:456539.
    Csipikem ))) most neked nem igen tudok mit irni, mert tegnap este jol kidumcsiztuk magunkat )))))) csak sok pussssssz neked most
    előzmény:
    csipogo (6532)
    2008-09-11  03:33
  64. 2008. szeptember 13. 03:446538.
    Szia Evikem )))) hat most itt aggodok Kirandulas Eviert, hat pont ott van a hurrikan kellos kozepen :((((( Remelem nem lesz baj es siman atveszeli az egeszet.....es epsegben hazaer jovo heten. Most jottem meg nemreg, mert ahogy hazaertem munkabol a szembe szomszed udvaran gyulekezett az egesz utca, block party van. A ferjem meg ott van, soroznek a tobbi ferfival es eppen megvaltjak a vilagot )))) Jot dumcsiztunk a szomszedasszonyokkal, de aztan mindenki elspriccelt haza ( a nok ) gyerekeket ellatni stb. En is hazajottem, megetettem Harryt meg a cicokat es most letettem a hatso felem ide a gep ele ))Isteni ido van......vasarnapra meg kifejezett forrosagot igernek, hat orulunk neki, de reggelenkent mikor megyek dolgozni meg huvos van. Azert az osz mar kuldozgeti a lehelletet ))))) Holnap delelott vasarolni megyek, muszaj feltolteni a hutot, kamrat....vasarnapra nem akarok semmit se hagyni, mert vagy en megyek vagy a gyerekek jonnek, vagy kimegyunk a tora, vagy kimegyunk a folyohoz.....szoval ezer terv van, majd kiderul mi valosul meg belole Remelem jol telnek a napok neked is, tudom mindig van tennivalod )))))))
    előzmény:
    WestHill (6529)
    2008-09-10  04:00
  65. 2008. szeptember 12. 18:186537.
    Szepm jo napot mindenkinek, mi is beccuccoltunk.  Jottem volna mar korabban is de ez a nyanvadt gep bedobta az unalmast osszeszedett valami virust de olyannyira, hogy ki kellett cserelni a hard drive-ot is rajta. Meg mindig nem tokeletes . Huuu reg nem jartam errefele, latom zajlik az elet ,Koala jajajjaaajj de fel a fejjel minden megy majd siman mostmargratulalok a hazvasarlashoz.....mostmar csak a rossz arnyeka kerulget ha ragondolok, habar tegnap telefonaltak az uj haz builderjetol, hogy csinaltassunk idopontot valamilyen ellenorzesre na mondom akkor ott sincs minden naprakeszen konyvelve.  Bogieeee Juheeeee jon Anyukad ez aztan az orom, latod ez a kis tunder meg meg sem szuletett es mar mi mindenre kepes:))))) Gratulalok az uj munkahelyhez, es persze a babucihoz is es Anyukad jovetelehez is. A gyerekek rendben  elkeztek az iskolat, na nem nagyon vittek tulzasba az igyekezetet, ma reggel is megkerdeztek, hogy jarnak e az iskolbuszok merthogy esik az eso haaaat mondom ez nem ho, most meg nincs leallas.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  66. 2008. szeptember 12. 16:066536.

    Szép jo napot mindenkinek!

     

    Elég sötet borus az idö, mindjárt esni fog, de a hangulatomat nem tudja befolyásolni. Késö éjjelig leveleztem az ügyvéddel, s hajnalban 6 elött már irt is megint. (Lehet hogy ezért is magas a dija, hogy nem alszik)S reggel már itt várt a brokerstöl is a levél, minden átment a bank  rendben van. Hivtam a férjemet, persze büszke, hogy milyen jol elintézte a bankos nöt, ajándékba akar küldeni neki egy kis számologépet...(Lehet hogy az volt a szerencsénk hogy nem tudott vele személyesen beszélni, igy nem tudta ráboritani az asztalt...) Most elindulok a zsákokkal a bankunkba, s kifosztom öket...Aztán délután aláirások az ügyvéddel. 

    előzmény:
    Bogie (6535)
    2008-09-12  15:50
  67. 2008. szeptember 12. 15:506535.

    Jo reggelt lanyok )))) csak egy gyors reggeli kavera van most idom

    Koala, huuuuuuuuu nem semmi amin atmentek most....de ma akkor mar meglesz minden

    puszi lanyok, majd jovok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  68. 2008. szeptember 12. 05:096534.

    Csak benézek, majdnem este 11 van, s most kaptam az ügyvédtöl az emailt, hogy holnap mehetünk aláirni a papirokat, s persze a csekket sem hagyjam itthon...Férj eldölt már korábban, gyorsan magához téritettem, mert vissza kellett irnom hogy hány ora jo nekünk. Ezek szerint a bank is elfogadta illetve rájött a nö az összeadás titkaira..Mondjuk onnan nem is kaptunk hirt még, valoszinüleg nagyokat hallgattak s munkaidö lejárta elött 1 másodperccel elküldték a papirokat.

    Na nem tartok fel senkit ezzel, ma szabadnapos vagyok, mondanom sem kell hogy nem vagyok álmos. Megyek megnézem az önök kérték utolso adását. Multkor probáltam nézni de megint pillanatonként akadt, aztán ujra kezdte s megint akadt. Viszont a rendes filmeket leadta rendesen.  

    előzmény:
    koala3 (6533)
    2008-09-11  20:02
  69. 2008. szeptember 11. 20:026533.
    Még mindig semmi sehol. Van még 2 napunk mindenre illetve már csak holnap, mert ugye szombaton vasárnap nem dolgoznak, hétfö meg closing day. A férj ugy ahogy intézkedett, a bankot nem lehet elérni csak üzenetet hagyni, én beszéltem valakivel, irto arrogáns nö volt, (mondtam ha mindegyik ilyen aki ott dolgozik, akkor mehetünk máshova) közölte hogy ök nem érintkeznek a vevökkel, hanem csak a morgage brokerekkel. Ahhoz kell menni, na jo ott voltunk...Ma reggel megint elküldött még faxon sok mindent, s az ügynökünkkel beszélt illetve annak a titkárnöjével, ö aki továbbit mindent a banknak.Annak elmagyarázta a férjem hogy számoljon utána minden stimmel szerintünk. De hát az meg nem tud csinálni semmit csak továbbit mindent a banknak. Szoval most itt tartunk..sehol..Az egyik kolléganöm mesélte ök tavaly vettek hazat s ugyanigy jártak de önekik rosszul jött ki, mert az utolso napon lemondta a bank a kölcsönt. Ugy volt megkapják, ök is minden kutyafülét beküldtek, erre nagy csend az ügynökük azt mondta valoszinüleg minden Ok,  után visszaszoltak az utolso napon hogy nem adnak nekik. Valami nem tetszett nekik, pedig ö is velem dolgozik régota, s ha más nem csak az ö pénzügyi helyzete is elég lett volna. Hiszen vannak egyedülálloak is akik vesznek házat. még kevesebb bevétellel mint ami nekünk van.Aztán a nönek az ügynöke valami kisebb Calgaryban levö bankhoz ment azok megadtak mindent rögtön. Azota is fizetik rendben... Ugy látszik sok ügyfelük van a bankoknak, egy kettö nem tölük vesz fel hitelt, az meg sem kottyan nekik. A kisebbek meg örülnek ha jönnek hozzájuk..
    előzmény:
    csipogo (6532)
    2008-09-11  03:33
  70. 2008. szeptember 11. 03:336532.

    Sziasztok.Azert ahoz mer pofa kell,hogy valaki ne jojjon elo az odujabol,ha mar valaki odamegy szemejesen es segiteni akar.

    Sajnallak titeket.De remelem ez azert nem lessz akadaj. Es hamarosan elrendezodik minden.Amugy a nonek van feletesse is.es akkor   forduljatok hozza.Hogy az o hujesege miatt elvesztitek a hazat amit meg akartok venni.nem tud szamolni oke.de miert nem allszoba veletek.mindjart Klozing day es sehol semmi.mert o nem tud szamolni.Ne hayjatok magatokat,ha mar eddig eljutottatok.hat most mar ott a feny az ejszkaban.ne legyen mar egy hulye miatt baj.azert nallunk ilyen nincs/.mert ha kell korbeszladom az egessz bagazst.de nemhagyom magamat.Remelem holnap jo hireket irsz mar.latod az ugyved is megoldodott.Nallunk amugy semmi.Mar hetek ota sehol senki.egy jott volna de nem jott.Azota semmi.Hiaba jon a tel nem megy ez el mar az iden,majd meglatjatok.Meg vagyok en is aldva. Az iden mar karacsonyfank sem lessz.Nemtudom,hova raktam a kicsit.vagy is elraktam.Az Mar Monctonban van.Hat ez van.A szivunkben mi van az a lenyeg.Aztmondtak a fiuk.Az egymas iranti szeretet meg onnan indul. Majd elmegyunk eszunk valahol. En kaptam egy bicajt korai karacsonyi prezent. Istvan egy Baebequt kapott ugyan igy.Na hat azert van mit a fa ala tenni.Jamikemnek is osszejon valami.O majd a kepzeletbeli fa ala fogja kapni. Hat az idei nagy keszulodes meg minden elmarad.Azert a baratoknak vettem kis ajandekot.Majd oda adjuk.es kesz. Hat latjatok az ember almai igy valosulnak,vagy dolnek romba. Na megyek kicsit jobb kedvre derulni.sziasztok.szep estet mindenkinek.

    előzmény:
    koala3 (6531)
    2008-09-10  23:34
  71. 2008. szeptember 10. 23:346531.

    Szervusztok, 

     

    azt hiszem ami a házvásárlással jár itt azt csak egyszerüen meg kell probálni tulélni...Miután egy jo hir bejött tegnap, hogy ugye megkerült az elveszett ügyvédünk, s tud is rolunk, igy megnyugodtam. Na de aztán jött egy üzenet, hogy most a bankosnak nem tetszik valami, szerinte nem simmelnek a számok, összegek a férj papirjain. S felsorolta hogy mit faxozzon még el. Na erre irtora begurult a férj, mert már minden fellelhetö papirt, dokumentumot elküldtünk, s amit most kér ilyen is ment s az elég sok idöt vett igénybe. Na most hasonlot kér, s közben az idöböl meg megyünk ki. A férj leült s átböngészte az összes papirt s neki minden stimmelt. Ma vitte magával hogy elmagyarázza a nönek hogy az összeadással van problémája... Mit mondjak bent volt de nem vette fel a telefont egész nap, s vissza sem hivta a férjemet. Ez csak olaj volt a tüzre. Most közölte (a férjem)hogyha nem fogadja el ami van, akkor vagy bankot vált, vagy az egész házvásárlásnak beint egyet, vagy zöldágra tudnak valahogy vergödnik, s akkor marad a ház is a bank is meg a vérnyomásom is lemegy...A probléma az hogy egyszerüen nem lehet senkivel személyesen beszélni, answer mashina, hagyjál üzenet, s rögtön visszahivunk... Na ja csak nem minket...Igy most kellene mást is intézni, mint pl a biztositást átirni az uj házra, meg holnap ta;álkozunk a contractorral, s nem tudom még mindig mi lesz... Ugy látszik valami átok van a hazvásárlással-eladással kapcsolatban errefelé. Már lassan azt is elküldtük hogy menny a napi WC papir felhasználásunk...A kisbolt ahol faxolok meg jobban tudja a banki-pénzügyi dolgainkat lassan mint mi. Kérdésünk van, hogy átment-e az átutalt összeg vagy mennyi maradt a számlán, csak hivjuk a kis kinai boltost!!.Nem nagy ügyek mert ugy minden jo, de ha valaki kötözködni kezd akkor aztán annyi..

    Na jo kiirtam mérgemet, igy a jo ég tudja hogy végül is mi lesz.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  72. 2008. szeptember 10. 04:106530.

    Koala,

    nem irigylesre melto amin atmentek, az ilyesmi rengeteg idegesseggel jar, de majd tullesztek rajta es a szep tiszta ujba fogtok bekoltozni. Ha jol emlekszem jovo honap kozepet irtal, hogy el fog keszulni.

    Amikor mi is idekoltoztunk ebbe a hazba, az elozo hazunk talan 5 vagy 7 km-re van innen. 

    előzmény:
    koala3 (6524)
    2008-09-09  19:34
  73. 2008. szeptember 10. 04:006529.

    Szia Julika,

    hat meg en sem ajultam el, almos ugyan nem vagyok, de most mintha kicsit a szemeim elkezdtek volna egni, na nem sok idom volt ma almosnak lenni, vegul is megvettem a savanyusagnak a paprikakat, meg szilvat is vettem, aztan a savanyusagot el is raktam, holnap akarok egy kis gombocot csinalni, meg egy par adag szilvat lefagyasztani szilvas sutemenynek. Ugy vagyok, mint a mokusok, gyujtogetek. Visszaterve a mokusokra nem tudom nem e kellemetlen tel ele nezunk, mert ahanyszor latok mokust a szaja allandoan tele van viszi a spejzaba.

    A cottageba majd vasarnaphoz egy hetre akarok felmenni, aztan meg egy het van betervezve Thanks giving utani het, de ilyenkor mar mindig az ido kozbeszolhat, lehet, hogy akkor zarom be.

    Az nyeremeny, ha ilyen kozel van a munkahely, attol borzasztobb nem lehet, ha orakat kell tolteni az autoba, hogy valaki odaerjen a munkahelyere, meg haza ugyanezen a vircsafton atesni, nem beszelve az anyagi oldalarol. 

    előzmény:
    Bogie (6527)
    2008-09-10  03:29
  74. 2008. szeptember 10. 03:366528.

    Szia Koala )))

    Nahat, akkor gyorsan visszaszivom, hogy a capak egyek meg az osszes ugyvedet Igy mostmar minden rendben , irhatjatok ala a papirokat es indulhat a munka. Ezek nagyon faraszto, de izgalmas dolgok, engem feldob nagyon minden ilyesmi. Persze eleg lokottnek tunik, de szeretem a tervezgetest, es latni ahogy megvalosul (jol, rosszul ) amit megalmodtam. A government grant az vegulis jo dolog, erdemes vegig zongorazni, es egyaltalan nem bonyolultan irtad le, hanem jol ))))))))) Drukkolok, hogy az is osszejojjon es egy kicsit itt ott tudjatok sporolni es anyagi segitseget kapni. 

    Elmentel a fogorvoshoz ?????? mert latom nagyon nem volt kedved

    előzmény:
    koala3 (6524)
    2008-09-09  19:34
  75. 2008. szeptember 10. 03:296527.

    Szia draga Westhill )))00 orulok, hogy megjottetek ))))) En nem tudom mi volt tegnap ejjel, en is rosszul aludtam, illetve ugy jartam, mint te, elaludtam eleg hamar es utana mar fel haromtol csak nyuglodtem. Erdekes modon nem voltam almos napkozben, de most kicsit "erzem", hogy nem aludtam ki magam.

    Itt is csodalatos ido van, es het napra elore is ugyanezt josoljak.....ugylatszik amit augusztus elcseszett itt is, azt szeptember bepotolja )))))) Harry ma kapta meg az oltasait, most itt fekszik a labamnal, oriz , nehogy meglogjak valamerre )))))

    Kozel van az uj munkahelyem, kb ot-nyolc perc kocsival.....attol fugg hany piros lampat kapok. Egyenlore minden szuper ezzel kapcsolatban. Lanykam jol van, persze mostmar  mondhatjuk, hogy "nagyon" terhes, azt mondja, hogy szabalyosan erzi, hogy a csipocsontjai tagulnak )))) a babus is szepen fejlodik....hala Istennek )))) Mikor mentek vissza a cottageba ? Ha jol emlekszem oktober elejeig nem zarod le telire. Remelem lesz meg egy ket szep hetetek odafenn....))))))))))))

    előzmény:
    WestHill (6523)
    2008-09-09  11:08
  76. 2008. szeptember 10. 03:226526.

    Orulok, hogy mindenki jol van......ugy cakkumpakk ))))))) Nahallod, mi ugyan mar kimasztunk belole, de itt az uj helyen is a kolleganonek taknya , nyala folyik....kohog, tuszkol..nem tudom miert nem marad otthon. Az egyik technikus is beteget jelentett ma, az is benne van, ugylatszik Noaht is elkapta, amugy meg ha "ajandek" volt, nem nezzuk a fogat )))))))))))Remelem Zoe is es Noah is hamar rendbejonnek es megszunik a nyuglodes ))))

    Nahallod, hat a hugod nagyon hasonlit rad )))))))))))))))) Amugy meg hol van teneked terebelyes hatsofeled ???? ha persze egy szunyoghoz merjuk, akkor talan.... Jot vigyorogtam, hogy Detti itt akar letelepedni, egyem a kis lelket, hat az biza nem egyszeru.....de azt hiszem ezt neked nem kell reszletezzem. 

    Erezzetek jol magatokat egyutt ))))))) es jossz amikor tudsz.....na persze azert ha lehet nem egy honap mulva

    előzmény:
    kysslina (6522)
    2008-09-09  05:39
  77. 2008. szeptember 9. 19:396525.

    Lina, ez igazán jo hir a kutyodrol, már a kazánok meg a boilerek között azt is néztem hogy milyen  kutya betegségröl irtál.

    Aranyosak a gyerekek, most egy igazi játszotársa lett a fiadnak. Nem kell pár ora mulva elbucsuzni egymástol pl a téren ha kint vannak.

    Nagyon hasonlit az unokatestvéred rád. Jol elgoglalt lehetsz mostanában. Jo hogy szép idök vannak leszámitva a kisebb nagyobb esöket, igy kint is lehet sétálgatni. Gyerekek visszaszoktak az iskolai életbe? Messze van töletek az iskola?

    Na most már tényleg elrangatom magam innen, látszik nincs sok kedvem menni a fogászhoz megint, huzom az idöt, pedig csak el kell indulnom.. 

     

     

    előzmény:
    kysslina (6522)
    2008-09-09  05:39
  78. 2008. szeptember 9. 19:346524.

    Szép napot mindenkinek!

     

    Zuhogo esöben jöttem haza, már teljesen elszoktam attol, hogy reggel fél hétkor még sötét van. Valoszinüleg még a borus esös idö is hozzátesz a reggeli sötéthez.

    Meglett az elveszett ügyvédünk, ma reggel hivott, illetve az asszisztense aki intézi a papirjainkat. Kiderült, hogy csak az ügyvéd dolgozott, a nö beteg volt, s ezért teljesen elfoglalt volt az ügyvéd, az adminisztrátori dolgokat is ö látta el joformán. De most dolgoznak a mi dolgainkon, adatokat kért, egyeztetett, ma készen lesz s holnap hiv vissza hogy mikor menjünk be, na meg  persze hogy hány zsák pénzzel jelenjünk meg. Már emlitette a költségek egy részét, mikor felhivtam a férjemet s emlitettem neki, egyböl mondta, hogy a feléért ö is aláirja az emberkék papirjait... A ki-bejelentéseket a Hydrohoz, gázhoz stb nem nekünk kell csinálni azt ök intézik. Egyedül a telefon-internet marad na meg a Tv nekünk.

    Van olyan lehetöség a felujitásoknál hogy a goverment ad  bizonyos hozzájárulást(grantot) a különbözö javitásokhoz, szerelésekhez, cseréhez. Most ezen rágjuk át magunkat, hogy mindenkit megillet-e, s kell hozzá egy felmérés amit csak bizonyos személyek végezhetnek el s persze azt is fizetni kell( ez majdnem olyan mint a home inspection csak azt nézi meg hol lehet sporolni az energiával,). Ez kötelezö ez adja meg a listát hogy mit kell csinálni, cserélni, s van rá 18 honap hogy megcsináljuk amit akarunk belöle, s aztán megnézik s beadják a papirokat. Na ezt jol bonyolultan irtam le, söt a férjem talált egy másik grantot is az meg a vizlevezetéssel kapcsolatos ugy néz ki az valami uj. De az bonyolultabb nagyon sok ez elöirás hozzá. Na most ezeket tanulmányozzuk, meg majd beszélünk a contractorral is.  

     

    WestHill, köszönöm a gratuláciot, most megyünk át a papir dolgokon, hétfön lesz a closing day. Aztán még a héten találkozunk az ügynökünkkel meg hozza a titkárnöjét aki elkészitette nekünk a pince tervét s a contractort, s megyünk a házba. Még csak az ügynökkel lehet bemennünk, de minnél hamarabb akarjuk elkezdeni a renoválást. Nem messze megyünk, ugyanannyi lesz az ut oda a munkahelyemtöl mint ide, csak keletebbre leszünk egy kicsit. 

     

     Csipogo, már akartam mondani neked, hogy sok helyen amikor bementünk a házakba ki volt téve egy tábla az ajtonál belül, hogy kérjük levenni a cipöket!  Ird ki nyugodtan egy papirra, vagy valami kartonra s rakd a bejárati ajtohoz. 

     

    Megyek megint a fogászatra ez csak a szokásos tisztitás. De ezt sem szeressem... 

     

     

     

     

    előzmény:
    Bogie (6521)
    2008-09-09  03:35
  79. 2008. szeptember 9. 11:086523.

    Szep joreggelt mindenkinek,

     

    vasarnap jottunk haza, tegnap olyan faradt es almos voltam este, hogy mar 9-kor lefekudtunk, most meg majd megut a guta, mert hajnalok hajnalan felebredtem fel 3-kor es nem birok visszaaludni, igy hataroztam, hogy nem kinlodok, forgolodok tovabb, hagyom Ebonyt aludni es itt kuksolok a computer elott. Hat el tudjatok kepzelni, hogy milyen almos leszek este? Biztos fel kell horpintsek egy jo par kavet, hogy kibirjam a mai napot.

    Csodalatos idot fogtunk ki, esonelkuli meleg napokat. Az osz meg nem koszontott be, na latszik mar a fakon, hogy olyan faradt zoldek, de a szinesedes meg nem kezdodott el, igaz, ha elkezdodik, akkor szinte egyik naprol a masikra.

     

    Bogie, jaj de jo, hogy talaltal rendes munkahelyet, igy a hetvegeid allandoan szabadok lesznek. Ott helybe dolgozol nem kell hosszu idot vezetni, hogy odaerj? Hogy van a babvaro nagy kislanyod? Minden rendben veluk?

     

    Csipogo, meg egyutt a csalad, vagy a csaladfo mar uton van? Hogy tettszik az iskola a fiadnak? A vezetest csak ne surgesd, mert akkor meg azert fogsz idegeskedni, elhiszem, hogy faraszto neked reggel is menni meg delutan is, de hidd el biztos megnyugtatobb.

     

    Kirandulas, te mar elerted kuldetesed celjat. Remelem, hogy arra nem fog menni a hurrican, es nem kell belekostolj abba, hogy milyen is az.

     

    Koala, gratulalok a hazvasarlashoz, jo egeszseget, sok oromet es boldogsagot kivanok nektek uj otthonotokban.

     

    Lina, orulok neki, hogy Garry rendbe jott. Erdekes ez a sok hasonlatossag az unokahugoddal, latszik, hogy rokonok vagytok.  

    előzmény:
    Bogie (6521)
    2008-09-09  03:35
  80. 2008. szeptember 9. 05:396522.

    Jelentem jol vagyunk. Osszessegeben-) A kuty ugy dontott, hogy az orok vadaszmezok egyelore nem erdeklik, ma mar joetvaggyal eltuntetett mindent, es visszaterve a regi enjebe mar rendesen kunyeralt is. -) Tulelofajta, nemhiaba mi neveltuk-))

    Noah viszont beteg, olyan taknya-nyala egyben, es nagyon hullamzo a kedelyallapota forma, Zoe hozta neki ajandekba, mivel o igy erkezett, de ajandek lonak nem nezzuk a fogat, orultunk neki az ajandekaval egyetemben-)) Most ket nyugos gyerekunk van, es ket kamasz. Az elozo ketto kicsit nehezebb ebben a pillanatban, az utobbiak meg inkabb elfelejtettek kamaszok lenni, es eppen remekul erzik magukat a borukben.

    Detti is remekul van ( az unokahugom), annyira, hogy nem akar visszamenni. Ennek nagyon orulok, csak nem tudom, hogy hirtelenjeben hogyan is csinaljam.. Ul az autoban es kozli nagy artatlanul, hogy "csinaljatok nekem, hogy legyek canadian citizen, mert itt akarok maradni" Mondom neki, hogy ezt nem mi csinaljuk, de utananezunk. O meg eleg kicsi volt, amikor az anyja az USA-ba ment, nem emlekszik a hercehurcara, utana meg nem erdekelte.  Vagy azon is temazik, hogy mi menjunk oda. Mindezt ugy, mintha pofon egyszeru volna-) Igazabol lehet az is, hiszen ha kicsit kozelebb koltozik, akkor tenyleg nincs akadalya, hogy allandoan egymas kozeleben legyunk, de majd kitalaljuk. 

     

    Nos.. teljesen azonos a meretunk eltekintve az en terebelyes hatsofelemtol. Ugyanazokat az illatokat szeretjuk, ugyanazok a dolgok erdekelnek minket, a frizurank teljesen egyforma, a labmeretunk is, ugyanakkor szeretjuk csinalni a hazimunkat, ugyanugy altatjuk a gyerekeinket, ugyanugy reagalunk dolgokra..csak Detti csendesebb, olyan, mint en voltam valamikor, meg mielott ramatyokra hullott az idegrendszerem tobbsoron.  Szoval Z kapott belolem egy masodikat-))igy mostmar teljesen osszeomlott, mikor hazaertunk ma, kirohant, es levagta a fuvet. Szerintem 2x-))) De ezt en csak ugy kiokoskodtam, mert mikor mar a 4. helyen kerestuk ugyanazt a termeket, akkor mar fujtatott erosen, mi meg egyszerre mondtuk a Dettivel, hogy jo akkor nem kell menni,,majd holnap,.. Na, ha valamivel fel lehet a Zuramat duhiteni, akkor ez az..

    Szoval elvagyunk, hol Noah nezi a mest angolul Zoeval, hol amaz Noahval magyarul, ok egyebirant tokeletesen megertik egymast, a kutyak meg utanuk farkcsovalva. mi dettivel meg a negyes utan, amit hordanak szejjel, annak keressuk a helyet. Tegnap a kicsik "foztek", 2-2 fakanallal kevergettek a sofan a ket teflonomat, amikben vegyesen zokni, szinesek, zsirkretak, epitokockak, es Browni voltak, Z meg kostolgatta mindketto foztjet .

     

    Nem nagyon van idom irni ezek utan.. Fenykepeket csinaltam, mind szar lett. Majd meg probalkozom, ha nem leszunk nagyon viharvertek, de azert nehany...

     

    1.,Zoe

    2.,3.,: tegnap delutani kaosz

    4., az uncsim

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. 2008. szeptember 9. 03:356521.

    Haliho, szep joestet )))) ugylatom egesz nap nem jart erre senki sem....:(((( Westhill jelentkezz ha itthon vagytok mar ))))

    Lina, remelem Garry jobban van es minden rendben nalatok ))

    Csipikem, penteken kezdtem, irtam is valahol azt hiszem. Finomakat foztel a fiuknak amig ok garazst pakoltak , biztos, hogy jo etvaggyal ettek ))) Sajnos mar hamarabb sotetedik es reggel is lassabban virrad. Itt ma kellemes meleg volt megint, es az egesz elkovetkezo hetre ezt igerik, napsutest es kellemes meleget. Tegnap anyukam is mondta, hogy milyen kegyetlen hoseg volt otthon, de mar mara szerencsere lehult ott is, kozel negyven fok meleg volt. 

    Mindenkinek joejt, pihenjetek jol, es szep reggelre ebredjetek

    előzmény:
    csipogo (6519)
    2008-09-07  21:02
  82. 2008. szeptember 8. 15:526520.
    Szep jo reggelt, szep uj hetet lanyok )))) Hoztam kavet, teat mielott indulok dolgozni ))))) Most csak ennyire futja, legyetek jok ha tudtok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  83. 2008. szeptember 7. 21:026519.
    Szia.Akkor mar most meg volt az elso heted,Vagy mar tobb is? MOst akkor pihensz a hetvegen.Nallunk is meg jott Istvan az ejjel hoztuk haza.Ugy 1-ora korull ertunk haza vele.Meg vacsorazott is.Jol kibeszelgette magat.Szoval valamikor 3-korul kerult agyba.Ma mar kint vannak az udvaron.A Garazst kell szpenosszepakolni.A Multkori kipakolas utan.hogy meg magyobbnakk lassa aki be megy. En meg fozom a kumplit.mert tort krumplit kivantak.es Sutom majd a rantott husit is.Ketten ketfelekeppen akarjak. Becsiesen,es Parizsiasan is lessz.Vagy is prezlis is lessz,meg tojas bundas is lessz. Kozben neki is mosunk.Szoval van munka megint.de most kuldtem ki oket,ha rendezkedni akarnak>mert kesobb sotetedes korul mar jojjenek nekem befele.es ne kint tartozkodjanak. Hamar is sotetedik,meg meleg sincs. Hol 13-fokot ir ki,hol 11 fokot ir ki a Tv- idojaras jelentese. Ossze vissza.le fol.meg ha az enyem mutatna ezt oke.De ez az oveke. Utalom ezt az idot.Azthittem kesobb jon be.de ide sajnos nagyon hamar bekoszontott.tegnap ejjel is hallottuk a vadlibak gagogast.A felhok miatt nem lattuk oket.de mentek az biztos. Vartuk istvant,igy hallottuk,hogy gagognak felettunk. Pedig meg csak honap eleje van.es mashol meg olyan meleg van,hogy majd meg ggyulnak.mi meg mar futunk mert hideg van.jo mi.meg ijen koran soha nem kellett futeni. Remelem jol van mindenki. Jo pihenest nektek.
    előzmény:
    Bogie (6516)
    2008-09-07  05:12
  84. 2008. szeptember 7. 19:146518.
    Na csak elfeledtem.A kutya husi kozepebe raktam bele a fokhagymas pepet es egy kis golyot formaltam belolle.es azt adtam a szjaba Csopinek.Igy konnyu neki is lenyelni.Es te is jobban tudsz vele ugy banni.Nem art meg a doki orvossaga melle sem.ha adod esetleg neki.Artani nem artassz vele.csak segit.
    előzmény:
    csipogo (6517)
    2008-09-07  19:09
  85. 2008. szeptember 7. 19:096517.
    Szia.Annakidejen en is ugy vettem Csopit,hogy ferges volt.A kedvetlenseg,es a Dobhas a leg nagyobb jellmzo. Nagyon kemeny de mint a dob olyan a hasa. Es az otthoni kutya konyvet vettem elo.Azt irja par szem Fokhagymat es egy jo drarab  zeller gumot ossze kell dolgozni.Es jol megpepesitettem a blenderben.Es egy fej fokhagyma es egy kis zellergumot ossze kell keverni es azt bele kell neki dolgozni egy kis pepes kutya husba.En vettem konzerv kutya husis kajat.Es abba dolgoztam bele a kozepebe.Es Belerakni a szjaba.Ugy a torka fele.Ossze fogtam a pofajat es a torkat simogattam egy ujjal.es ez nyelesre keszteti es biztos le is nyeli.Ket nap mulva mar kutya baja sem volt.Egy hetig kell neki ezt igy adni. Es el mult tolle.Csak meg irtam.de te adjad a doki alltal eloirt dolgokat neki.Mert nem vagy biztos benne,hogy mi a baja.De ha esetleg maskor tudod eszedbe jut mit irtam.Nagyon hatasos.A Fokhagyma nagyon sokmindenre jo,nalluk is.na meg arra volt meg jo.Hogy Csopikem minden fokhagymasat nagyon szret.mert hzzaszoktattam.kesobb marnem kellett osszefogni a pofijat szem.mert ette szo nelkul. Remelem sikeresen megusszatok.De Suzynal is vigyazzatok.mert elkaphat mindent. Meg a be;fergesseget is. Es a doki mikor elvittem mert en is elvittem.Mikor mondtam mit csinaloik nem is vetett ellent.es mondta ne eroletssem a kajat,de ha mar jobban van fogja szeretni a parolt rizst mert az nagyon jo neki.Hat azt is akor,nagyon meg  szerette. De o is mondta ezt a terapiat egy hetig csinalni kell naponta 3-szor adtam neki. Nem lehet tul adagoni.es mar masnap lattam a hatast.mert mer elenkebb volt mint elotte. Remelem nallatok is hamar lessz gyogyulas.Es meggyogyul Gerry.persze neki mivel nagyobb kutyus az adag is ertelemszeruen nagyobb lenne. Mielobbi jobbulast neki.Adjal nagy simit neki a nevunkben is.  Szia. Irjal,hogy mi van vele.
    előzmény:
    Bogie (6514)
    2008-09-07  01:18
  86. 2008. szeptember 7. 05:126516.

    Hat ez mar azert egy picit jobb hir.....huuuuuu , hat nem jo, de remelem rendbe tudjatok hozni szegeny kutyust )))) En is szurkolok nagyon )))

    Hugod hogy van ? kicsi lany jobban erzi mar magat ?  

    előzmény:
    kysslina (6515)
    2008-09-07  04:51
  87. 2008. szeptember 7. 04:516515.

    Ugy tunik, hogy belfergesseg. Kapott a parvora, de nem tudtuk, hogy ismetelni kell.

    Nem ment a hasa csak ejszaka valamikor, de veres volt, etvagytalan nagyon. A parvonal folyamatos hasmenes van. kint a kertben szaladgalt is, ugralt, de azert nem olyan, mint szokott.  Kapott fereghajtot, hat en el is hiszem, hogy konnyen elkapja, mindent megeszik kint az utcan is.

    Most megnezzuk, hogy mi lesz. Elkulonitettuk oket, Suzy eszik, szurkolunk nagyon.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  88. 2008. szeptember 7. 01:186514.

    LIna(((( az borzaszto ha Parvoja van....nem kapta meg az oltast ra ?  Sajnos a parvo virus kb kilenc honapig eletkepes , az egesz hazat es a kertet is kellene fertotleniteni 1/3 hypo es 2/3 viz keverekevel, beleertve az osszes ruhatokat, padlot, agynemut stb...ha Garrynek Parvoja van, es Suzy nincs beoltva ellene akkor orult nagy a valoszinusege, hogy Suzy is beteg lesz....bar most eszmeletlenul drukkolok, hogy ne ugy legyen. Harrynek is most jart le, most mondtam a ferjemnek , hogy hetfo reggel az elso dolga legyen az allatorvossal appointmentet csinalni. Mi is jarkalunk vele ki eleg sokat, es masik kutyak terjesztik......egyik a masikra.

    Jajj edes csillagom, nagyon remelem, hogy meggyogyul Garry es Suzy se lesz beteg....de addig is hypozzal amit tudsz.....mas nem pusztitja el....... 

    előzmény:
    kysslina (6512)
    2008-09-06  18:53
  89. 2008. szeptember 6. 21:016513.
    Suzit felttlen kulonitsetek el ha meg nem keso. Kerdezz orvost,hogy mit lehet csinalni.Mert ez a kutyusokra sokszor halalos betegseg.De nem azt jelenti,hogy biztos az is.eddig jol csinalod.De kerdezz orvost feltetlenul.Nehogy baj legyen.Meg nagyobb. Remelem minden jo lessz.Es  megygyogyul Garri.Es a  pici kutyus meg nem kapja el talan. Hatha ellenallobb.Hogy a fenebe tortenhetett ez meg.Hiszen kapjak az oltast.Hat nagyon remelem minden jol lessz.Es nem veszititek el oket.Irjal ha van valami. Es feltetlen hivd fel az allat korhazat,hogy mit tanacsolnak.Segitenek biztosan. Nagyon remelem minden rendben lessz. Mielobbi gyogyulast Garrynek.
    előzmény:
    kysslina (6512)
    2008-09-06  18:53
  90. 2008. szeptember 6. 18:536512.

    Gary nagyon beteg.. Azt hiszem parvol... Ha igy van, akkor a suzy is elkapja..

    Most probaljuk oket itatni, fozunk nekik csirkehuslevest, vettem kiszaradasra nekik specialis italt, kap antibiotikumot..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  91. 2008. szeptember 6. 07:416511.
    Nahat nagyon rendes a fonokod.Latod,hogy figyel,hogy az ujj dolgozo is erezze magat jol.Remelem a tovabbiakban is ijen jok lesznek a napi elmenyeid. Hat Jamikem tanult a dologbol.mert ugye ott kellett mradni,de nem csak o volt hanyag.Meg 20-an voltak vele egyutt ott.Mindenki ugy felre ertette mint o a tanart.Szoval kesz lett azert amit elmulasztott.Le is adta.Ma jottunk haza volt neki megint lecke religion bol.meg egy masik tantargybol is. De egyszer csak jott,hogy anya megcsinaltam mindent.keszvagyok.Elis mentunk.Mert kellett neki fuzetborito,Nekem meg bab.mert balevest csinaltam fustolt csulokkel. Mar kesz is van.Niokkedlit is szaggattam bele.Na a lenyeg,hogy ilyet meg nem tapasztaltam Canadaban.Bementunk a SuperStore-ba. Hat ami megmaradt nekik nyarrol mindent elolre huztak es centekert volt kirakva minden.azt sem tudtam mit nezzek.A furdoruha alsok is 98c-volt egy.A Fejed alatil kisparnak amiket a napozoszken hasznalsz 44 cent volt.A $65-os nagy doboz  Pool kemikal $4.98 cent volt.A $19-os homero a vizbe amin kis allat van a vegenNekunk teknos jutott. Az is 98-centvolt.A pumpa az is 98 cent volt.Szoval en is bevasaroltam es alig  fizettem valamit.az erdekes.Hogy a vizihoero mar egyszer le volt arazva $9.98-ra es hiaba volt az ra most 98 cent.Csak a Magas arat adta ki a penztargep.En meg nem hagytam magamat ,mert akartam megvenni>mert a Spa-ban amit hasznaltam eltortuk.Pont kellett is.es olyan aranyos az a kis zold teknoske.Aranyosan nevetett ram.es z utolso is volt aradasul.  Hat nem hagytam magamat. Es a penztaros no nagy banatara csak megkaptam centekert.Hat miert fizessek en egy $10-est ha cak egydollar alatt van. Na meg a kis keresztlanyomekat is ellattam par dologgal.Hagy oruljenek neki.mar jatekra gondolok.meg vizi merleghintat is vettem neki.Csak $2.99-volt.Nyaron meg $29-ert arultak bagatell.  Na szoval erdemes volt benezni.Persze amiert mentunk majd elfeledtuk.de azert csak megvettem a nagy doboz babot.Csak a fuzet takarot nem talaltunk.de azt vettunk a Dollaramaban,.A fiam szolt a tanar is ott vette.Kell mert a dragak rugdossak akonyveket.hat a tanar nem tud mit tenni.Keri a boritot,hogy megvedje az utokornak a konyvek allagat.Allitolag a nagyok szoktak rugdosni. Hat mindeggy,igy most boritani kell.Az egyik puha fedelu konyvet meg nem is lehet befedni vele.Mert sajnos nem jo ra a borito.Na azt majd beboritom en amugy Magyarosan.Eleget fedtem en otthon a kekpirral. Nem feledtem el.Nem is gondoltam volna,hogy itt is kell majd a fuzetbnorito.Es en itt fogok fuzetet boritozni.De nem baj van benne gyakorlatom eleg. Istvan sem birja most mar enni az eroset.Pedig nagyon szerette.De mar nemlehet miota az epejet kivettek.Neki a helye sem birja mar.Lanyok szep napot mindenkinek.En meg vagyok.De majd megyek lefekszem mar en is mert mindjart egy ora es ne meg nem aludtam.De megcsinaltam a Bablevest fustolt csulokkel,es nokkedlival.Egy halom hust elokeszitettem,besoztam.Holnap panirozom.Egy sonkat megfoztem.Es holnap meg sutok palacsintat is.mert van elkeszitve massza. De a delelottom alvassal fog telni.Mert en nem jovok le koran. Es meg a fiam is piszkal,hogy holnap bicajozni is akar velem.Csak tudnam,hogy mikor????? Mindenem fajj.Na mindeggy majd csak megoldom valahogy. Szia.Akkor hetvegen otthon vagy most mar igaz.Vegre nem akkor dolgozol amikor hivnak.Hanem ugy ahogy kell.napkozben.A hetveget meg otthon toltod ahogy kell.Drukkolok neked,hogy minden siman menjen.  Sok puszi.   Szervusztok.
    előzmény:
    Bogie (6509)
    2008-09-06  02:57
  92. 2008. szeptember 6. 07:216510.
    Szia Koala.Szervusztok lanyok.Hu meg olvasni is sok amin kresztul mentek.Es meg nincs vege ezek szerint,tehat jo,ha elolre beszerzk egy halom papirt es persze a fax masinaba indigo rollt.Mert ha ennyit kell faxolni belepistulok.De szerencsere van masinank.De jo ha felkeszulok,hogy nehogy kifogyjanak a kellekek.mert akkor hiaba van.Ha nem lehet hasznalni.Na nekem forditva van.van ugyved aki tud rollunk es vallal.Azota is varja a papirjainkat.pedig jo elolre lett neki telefonalva.Ha mennek a papirok ilyen neven azok mi vagyunk>mar bzitos elfeledett minket.Meg Aprilisban lettlebeszelve vele.Hol van az mar?Jo,hogy le irsz bizonyos folyamatokat.legalabb latom mi var rank.Mikor mi vettuk ezt a hazat.hat nem sok dolog volt vele. Elmentunk az ugyvedhez es az intezett mindent.es nekunk ala kellett irni es kesz.Kifizettuk ami neki jart.ide adta a papirokat.Es ennyi.Mikor kiderult mikor lehet koltozni szolt,hogy ott a kulcs.Mehetunk erte.Es eszrevetlenul lakas tulajdonosok lettunk.Immar 20-eve.Ha nem megy el.Akkor egzakli 1988-dec 14-en vettuk at a kulcsokat.es rohantunk ide. Nemsokara eljon a 20-eves evfordulo.Amit nem itt szerettemvolna megunnepelni!Most mar mindeggy.Itt lessz azthiszem.Gondolom azert az ugyved dolgozik az ugyeteken.,Csak nincs ideje felhivni.de azert o csinalja a dolgat.Mar en igy gondolom,ha mar nalla vannak a papirok is. Legyetek kitartoak.es szanj ra egy napot es hivogasd.Ha uzenet rogzito veszi fel,ne mond ra semmit.Ha meg a titkarno.Hat te vagy az ugyfel.Te fogsz fizetni.Hat viselje el a telefonjaidat.Es mondjad neki addig nem tagitassz amig az ugyved urral nem tudsz beszelni 5-percet.Elobb utobb csak megtalalod valahol.En nem hagynam mamag lerazni az biztos. Vagy kerdezz ra menjek mashoz? Mert ha nincs ideje  ram mehetek. Csak valahogy szora kell birni azt a pasast.Hat valamit csak kell mondania mit kell fizetnetek.nektek meg jogotak van tudni.nem titok ez.  Remelem holnap mar lerendezodik ami meg ketseges nektek.Es Minden megy majd siman. Sajnalom a fiadat.De ra se rants majd talal o maganak jobb munkat kesobb biztosan.Irjal majd ha van meg esemeny amit jo ha tudok en is.mert en semmit nem tudok.Es kivancsi vagyok nagyon.Jajj mar csak en is itt tartanek.Mar ott,hogy eladtam es kell a papirokat intezni.
    előzmény:
    koala3 (6506)
    2008-09-05  22:32
  93. 2008. szeptember 6. 02:576509.

    Koala )))))))) haaaaaaaaaat ez nem semmi amit te most csinalsz ))) Ez a faxolasi maszkalas eszmeletlen, neharagudj de itt vigyorgtam mikor olvastam)))) Persze nem nevetseges egyaltalan......es igencsak faraszto ezt igy vegig csianlni. En nem tudom, hogy arrafele mifele ugynokok, ugyvedek vannak....nekunk irto siman ment az egesz. Az itteni ugynokkel egyszer kellett faxolni....o intezett, toltott ki mindent, mi csak alairtunk. Az ottani hazunkat pedig mi adtuk el, megis valahogy seperc alatt megvolt, ki lett toltve az adasveteli szerzodes es mindenki ment a sajat ugyvedjehez vele. Az ugyvedunk a regi varosunkban intezett mindent, ugy az ottani eladast, mint az itteni vetelt......oda is csak alairni kellett menjunk.....

    Remelem sikerul egy ugyvedet talalnotok, bar nem artana ha mindet megenne a capa neha  

    Az azert jo, hogy segitenek a tervezesben, anyag beszerzesben stb..contractorokkal kapcsolatban is. Persze ez mas ugy, es sokkal tobb ugyintezest kivan....

    Drukkolok erted is, hogy sikeruljon mindent elintezni es a hazatok is olyan legyen majd amilyennek szeretnetek )))))))))

    Nahallod, nyasgem a banknak......a fene essen belejuk.....bar tudom, mert en is vegigjartam ezeket az "interjukat" ......a tokom tele volt veluk.....volt ahol meg is mondtam, hogy minek raboljak az idomet , ha mar ugyis eldontottek , hogy kit vesznek fel. Persze azert nem szabad feladni a fiadnak sem , es probalkozni kell neki mashol....de utalom ezt a "visszaforditott" diszkriminiaciot, amit meg ugye bizonyitani se tudsz, de ez az igazsag. A lecsot en is szeretem csiposen, csak az epem nem szereti de azert egy picit eszem ha csipos is, mert nem lehet kibirni hogy ne egyek belole ))))

     

    előzmény:
    koala3 (6506)
    2008-09-05  22:32
  94. 2008. szeptember 6. 02:466508.

    Csipikem ))) lejjebb leirtam a napomat Kirandulasnak, hat az neked is szolt meg mindenkinek )))))) Koszonom a jokivansagokat, en is kivanom, hogy nektek is induljon be a szeker es sikeruljon minden amit elterveztetek. Latod ez a munka nekem is szinte a "semmibol" jott.....mar nem is emlekeztem rajuk, fogalmam sem volt, hogy ki hiv, amikor hivtak interjura. Ha jol emlekszem valamikor junius vegen faxoltam el oda a jelentkezest .....aztan nem tortent semmi es en nem is gondoltam ra tobbet. Aztan mostmeg itt van )))))))

    Hallod Jamieket meg vagd kupan Igazad van, mert akkor kellett volna megirja a fogalmazast , ahogy elolvasta a dolgot. Dehat bele kell neki is razodni ujra az iskolai menetrendbe, biztos hogy a mai "buntetes" megtette a hatasat.  Maskor nem fog a lukas orara szamitani remelem, hanem megcsinalja otthon es idoben a feladatot.

    Holnap reggel aludhatol .....hurraaaaaaaa

    előzmény:
    csipogo (6505)
    2008-09-05  20:24
  95. 2008. szeptember 6. 02:406507.
    Kirandulas ))))) en is ugy nevettem, hogy a konnyem folyt mikor anyukam ezt mondta, nade o is nevetett ))) Mar sokat beszeltunk az uttal kapcsolatban, fog jarkalni amennyit tud, de a doktornovel is megbeszeli, hogy kell e neki valami pirula megelozni a trombozist. Sajnos bot nelkul nem tud jarni, es a repulogepen tul sok hely sincs, de azert majd maszkal amennyit tud. Ugy latom se Ike, se Josephine nem tart arrafele, igy nagyon remelem kellemes es gyumolcsozo lesz az utad es sikerrel fogsz jarni. Tudod, drukkolok ezerrel, hogy sikeruljon minden amit elterveztel Jo volt ma az elso "fel nap"....nagyon kellemes , csaladias a hangulat, persze kisse idegen meg minden, de en kezeltem a telefonokat, bookoltam appointmenteket, csinaltam a work ordereket, iratokat rendeztem....szoval azt hiszem menni fog a dolog Aranyosak ott mind , kb ket oraja lehettem ott amikor a general manager megallt az asztalomnal es lerakott egy tabla mandulas csokit oda nekem Rendes fogadtatas nem ?
    előzmény:
    kirandulas (6504)
    2008-09-05  13:15
  96. 2008. szeptember 5. 22:326506.

    Szervusztok,

     

    ugy néz ki valamelyik hurrikánnak elért ide is a farkavége. Sötét van, hatalmas szél, de meleg szél. Ez jo. Valoszinüleg az esö is megjelenik nemsokára. Már igazán eltelt pár nap s nem esett. Na jo éjjel egy kicsit.

    A papirokat intézzük, sajnos nincs faxunk, volt régebben, de aztán elromlott pedig nem is nagyon használtuk s aztán nem is lett ujabb . Pedig most igazán hasznát látnám. Még jo hogy nem messze van egy kis bolt s ott van minden. Tegnap már odaköltöztem szinte. 20 lapot elöször is kiprintelni a comp-bol, aztán kitöltve aláirva elfaxolni vele a hozzátartozo kisebb nagyobb papirokkal. Ami természetesen nem is ment át rendesen. Pedig a kicsiket lemásoltuk s ugy ment el. Hazajöttem mire itt várt már az email hogy mi nem ment át, vissza a boltba kezdödött elölröl igen ám de foglaltat jelzett az iroda faxja. Probáltuk vagy egy orán át, de a fene tudja mi volt. Hazajöttem megint, de el kellett mennem s megint bementem megprobalni elfaxolni. Na akkor már sikerült. Persze addigra  már nem voltak bent. Na mindegy, ma megkapták. Felkeltem délben megint itt volt a levelük hogy most épp még mi kell. Na megint elmenni faxolni. Nem tudom mi lenne ha egyszerre adnák meg az egészet. Pedig a listát megadták, s azt mindent elküldtem de mindig kérnek valami ujabbat. Minden megvan itthon csak elmenni mindig mindennel. Közben az ügynökünk is hivott, a contractorral megyünk a hazba majd jövö héten, persze csak az ügynökünkkel lehet még bemenni, meg annak a társa is jön az belsö tervezö vagy berendezö vagy mi a tutulusa, s egyben titkárnö meg real agent assistant meg ki tudja mi még. Ö csinálta meg a tervrajzot meg hozza az anyagokat olcsobban  amit kérünk. (pl padlo, csempe meg ilyen aproságok) Általaban itt az a divat hogy az ügynök ad ajandékba valami nagyobbat. Tavaly a kolléganöm mikor vette a hazat, akkor ö fünyirot meg kerti felszerelést (hose meg a jo ég tudja mit) kapott az ügynökétöl. Nekünk inkább a segitsége többet ér a miénknek, hozza az embereket, szervezi a renoválást a társát vagy titkárnöjét is nekünk dolgoztatja. Pedig nem sokat keresett ezen a házon. Most éppen azt probáljuk kiokoskodni hogy mi legyen a hot water tankkal. Ott saját elektromos van régebbi,, de most a tank nélkülit nézzük, az ügynök gázra cserélné, a társa is mást ajánl, most majd a contractort is meghallgatjuk..Aztán ugyanott leszünk a 0-án...Aztán van az ügyvéd ugyebár aki van is meg nincs is, illetve a jo ég tudja hol van..

    Volt egy régebben egy itteni régi ügyvédfamilia. Tavaly még voltunk nála, mikor néztünk már házat. Idén hát persze hogy elment nyugdijba, átadta a ki tudja kijének az irodát. Aki persze nem foglalkozik ilyenekkel, criminal csak. De adta a szintén ki tudja kije neki, mondjuk a masod unokatestvére nevét aki ezzel foglalkozik. Ok, de de csak szept végétöl van mert külföldön vitorlázik vagy  a cápákat kergeti. Ugy hogy ez sem jo, ki tudja hátha a cápa ügyesebb aztán nem is kell több munka neki..

    Na ezt a vonalt be is fejeztük, megint az ügynökünk segitett ki egy ügyvéddel. Akit felhivtam már mondta hogy hallott rolunk mert a papirjaink ott vannak, de nem is tudta kik vagyunk... Na most meg tudta, s közölte, mindjárt visszahiv csak egy closing ügyön tárgyalnak éppen. Na a mindjárt még mindig nem jött el, ennek egy hete pont.(biztos elhuzodott a tárgyalása..) Férj Emailozott neki, hogy legalább beszéljünk vagy irjon már,  ha másrol nem is de mondjuk mennyit kér...Azota is semmi hir rola.

    Ma mikor az ügynök bejelentkezett a contractorral akkor a férj emlitette neki hogy vajon él-e még az ügyvéd vagy esetleg ö is a cápákat eteti valahol.. El is csodálkozott az ügynök,  lehet hogy bejelenti az eltünt ügyvédek osztályán....Szoval ilyen kis aproságok jönnek elö kb 1 héttel a closing day elött. Jövö héten valoszinüleg ahogy közelitünk a naphoz, ugy fog emelkedni az ösz hajszálaim száma na meg a vérnyomásom....(ami nem tudom meddig tud még felmenni)

    Közben persze a család apraja nagyja is itt van s persze hogy akkor van nagyon fontos megbeszélnivalojuk vagy telefonalni valojuk amikor nagyban beszélek vagy irok valakinek. A fiam ma kapott egy levelet a banktol amelyben közölték nem eléggé kvalifikált a munkára. Bullshit...ezt tudhatták már akkor is amikor behivták, hiszem olvasták a resumejat s abban benne van minden...Mondtam neki, persze mert nem vagy barnabörü fél labu-kezü nö, aki esteleg vak is...Ha bankban akarsz dolgozni akkor jobb ha nem kanadai bankot választasz hanem mondjuk svájcit vagy németet. Ott biztos nem a fent emlitett minority alkalmazottakat keresnek csak...

    Na megyek valamit fözni, igaz a fiam készitett ma lecsot. Kicsit erös lett nekem, neki nem, mig nekem lángolt a fülem is, ö meg kereste a még erösebb paprika szoszt...Én meg a hideg vizet amivel elolthattam a lángokat... Na megyek most, meg a lányom iskolája hiv éppen...(talán ök tudják hol van az ügyvédünk, vagy adhatnák a következöt..)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  97. 2008. szeptember 5. 20:246505.
    Szia.Jajj de jo.Vegre.Tudm,hogy ezt fogod nagyon szeretni.Vegre azt csinalod ami erdekel . Na latod a vegere minden jo lessz.Jon anyud. Barbiek jol vannak.es nem sokara,meglatjatok a kis aranyost.Es neked is megoldodott a jo munka amit szretel.A tobbi kivansagod is sorba igy fog teljesulni.   Hat igen az iskola az megkezdodott.Meg is van ez elso ditencson.Magyarosan irtam mert Angolul nemtudom leirni.Tegnap elkezdte a lecket,de ma arra szamitott,hogy lessz masfel ora a konyvtarban szabad ido.Es majd akkor megcsinalja a foglamazast is amit tegnap olvasott itthon.Mert hat lessz ideje ra. Es kiderult,hogy valamit elnezett.nem lessz szabad ido.Es nem tudja megcsinalni.Na szoval ezert kapott bubtetest.igy fel orat tovabb kell maradnia.Es csak 4-kor johet haza.Most szolt erte.majd megtudom aztan a reszleteket is.De a lenyeg.most trabolban van. Khm.....Mondtam en neki tegnap,ha mar elolvasta nem lenne egyszerubb megcsinalni mist keszre.meg most emlekszik is ra.de nem hallgatott ram.hat akkor most igya is a levet.Legfeljebb kesobb ebedel.Nem nagy ugy. De talan tanul belolle.
    előzmény:
    Bogie (6499)
    2008-09-05  04:47
  98. 2008. szeptember 5. 13:156504.

    Olyan jot nevettem anyukadon! Mond meg neki hogy azt uzenem ne torodjon semmivel mostmar Frankfurtban is "jartas lesz" Batran irom ezt mert tudom hogy anyukadnak nagyon jo humora van es nem fog megharagudni! Gondolom mennyire izgultok tik is az egesz utal kapcsolatosan. Kosd anyukad lelkere hogy a repulon is setalgason egy kicsit es ne engedje hogy az izmok nagyon elernyedjenek. Ha oranket egy-ket percet setal mar az is jo nagyon. A lenyeg hogy a verkeringes induljon meg.

     

    En is nagy keszulodesbe vagyok, hetfon repulok es remelem nem ismerkedek meg Ike-al vagy Josephine-el:))) Tegnap is estig a gepen ultem, email cserek, egyeztetesek, a vegeredmeny a nyolc napom be van tablazva rendesen. Ma kitakaritom a lakast de csak finoman :))) Nem szabad tulzasba vinni!! Holnap teljes tatarozas es vasarnap csomagolas es annyi. A gep nalam lesz igy reggelente fogok tudni par sort irni, de nagyon keveset csak mert idom nem igazan lesz. Remelem nagyon fogod szeretni az uj munkahelyedet es szerintem is igaz hogy az elso ido a nehez csak. Utana beleszoksz mint a kiskutya az ugatasba es mar minden siman fog menni!

    előzmény:
    Bogie (6500)
    2008-09-05  04:54
  99. 2008. szeptember 5. 13:066503.

    Csipogo ne torodj semmivel holnap mar alukalhatsz nyugodtan es utana majd hetfotol beletorsz a napi felkelesbe!

    Szegeny fiokad mar kapot hazifeladatot. Valoban ilyenkor nagyon nehez belekezdeni de ha oszintek akarunk lenni akor ha hetfon kapta volna ugyan olyan nehez lenne az eleje. Igy legalabb ott a szombat vasarnap hogy egy kicsit szokja a munkat o is.

    Hihetetlen mennyire eltelt az ido. Nem is olyan reg volt amikor meg kicsi fioka volt, alig hittem a szememnek mikor irtad hogy mar 16 eves. Kegyetlenul telnek az evek, mese nincs!!

    előzmény:
    csipogo (6497)
    2008-09-05  01:30
  100. 2008. szeptember 5. 13:036502.

    Valoban irtal rola de az mar olyan regen volt!!! utana semmi, azt hittem hogy letetetek rola:)))) Igen tudom az arakat valami orulet ami van. Itt nalunk is egy ikerhaz fele amire meg egy csomot ra kell kolteni valami $300.000-ert vesztegetnek. Egy kulonallo haz valami 2500 squere feet az tobb mint 400.000 Borzalom es irealis! Egy jotanacs. Akarmit is akartok csinalni a hazon feltetlenul csinaljatok meg mielot belekoltoztok, mert utana mar nem lesz megcsinalva!!

     

    Jot nevettem az allatkerten amit keszultok csinalni az uj hazba :)))) Szerintem is eleg egy kiskutya mert nagyon hamar meglehet am unni a torodest veluk es foleg kicsi koraban olyanok mint a gyerekek. 24 orat kernek toled naponta.

    előzmény:
    koala3 (6488)
    2008-09-03  15:06

Címlap

top