Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Maple syrup,beavertai l

Bogie
Létrehozva: 2006. október 12. 19:56

.....ebbe minden belefér

Ui: fotokat kerem a bem.oldalatokra/fotoalbumba tenni, akit erdekel az majd ott megnezi Igen, tudom ez a lassunk vilagot csatorna, de itt inkabb irjunk/olvassunk vilagot   

 

 

  1. 2008. augusztus 2. 18:046201.

    Kirandulas,

    nem reagaltam a gyumolcsos receptre, erre nem kell semmi csak osszekeverni es maris fogyaszthato?

    Mi meg szeretjuk a narancs es grapefruitot par szem maraschino cherry es izles szerint cukor, par ora a hutobe ez is nagyon finom. Persze leszedem a gerezdekrol a hartyat. 

    előzmény:
    kirandulas (6194)
    2008-08-02  13:18
  2. 2008. augusztus 2. 17:106200.
    Koszonjuk Evikem )))) a gratulaciot. Novemberre erkezik meg a kis tunder Keszulok dolgozni.....majd este jovok, addig is sok pussssssz
    előzmény:
    WestHill (6197)
    2008-08-02  16:58
  3. 2008. augusztus 2. 17:096199.

    Szia,

    alakul, alakul, majd csak jon az igazi, aki nem csak nezi, hanem meg is veszi.

    En nem papolok , de hallgass Bogiera es Kirandulasra, de ez az en velemenyem is.

    előzmény:
    csipogo (6193)
    2008-08-02  07:53
  4. 2008. augusztus 2. 17:046198.

    Szia, vegre, hogy ujra jelentkeztel, nagyon ritkan jossz, el vagy foglalva sok a munkad? Hogy van Eddy?

    Orulok, hogy ilyen gyorsan megcsinaltak, mert amilyen nagy a levego paratartalma, kellemetlen A/C nelkul lenni.

    előzmény:
    kirandulas (6194)
    2008-08-02  13:18
  5. 2008. augusztus 2. 16:586197.

    Bogie,

     

    gratulalok, nektek is de foleg a szuloknek! Sok boldogsagot, jo egeszseget es egy kis tunderi babat! Mikor varhato a nagy esemeny?  

    előzmény:
    Bogie (6196)
    2008-08-02  16:27
  6. 2008. augusztus 2. 16:276196.
    kipp kopp......lassan megerkezem majd....most meg anyum pocijaban novekszek :)))) igaz meg kicsi vagyok, de mar nagyon ugyes vagyok, szopom az ujjamat, a labomujjat is a szamba tudom rakni, fejen is tudok allni, meg szamolni is tudok.....megkukucskaltak anyumek, meg az egesz csalad, dvd-n, meg is mutattam nekik, hogy eeeegy, kettoooo, harom....a tobbit meg nem tudom, de lesz idom megtanulni ha megszuletek.....addig is gyonyorkodhettek bennem ( mert ugye milyen szep vagyok ? ) ....pa pa  kedves nenik )))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. augusztus 2. 15:196195.

    JO reggelt lanyok ))))

    Vagyok , aztan megyek .....most ez igy alakult. Holnap is dolgozom, majd csak hetfon leszek szabad.....de addigra mar hulla faradt leszek az hottziher......igaz mar most is az vagyok.

    Westhill ))) hat Murphy az mindig dolgozik.....ami el tud romolni az el is fog romlani...... a lenyeg az, hogy gyors segitseget kaptal es nem kell megfoljetek a hazban Ebonyval......Itt nem kell megsulni egyenlore, tegnap olyan egihaboru volt, es idonkent omlo nyari eso, hogy ilyet mar regen lattam.....de holnapra ujra kisut a nap  

    Csipikem )) orulok a jo hireknek, foleg annak, hogy jonnek a haznezok szepen sorba es az ugynokeid dolgoznak kemenyen az eladason. Minel tobb az erdeklodo , annal nagyobb az esely, hogy hamarosan eladodik a hazatok. Sajnalom, hogy nem tudtam a problemat megoldani a gepednel...pedig igazan szerettem volna. Kirandulassal egyetertek, vigyazz a pirulakkal......es csakis es kizarolag az aggodas mondatja velem is ezt

    Brampton ))) fel vagy veve !Szuper csaj vagy, le a kalappal elotted.....bar nem a legjobb modja a szabadsag eltoltesenek az auto javitas ))) 

    Kirandulas ))) mindenki jol van )))) jovo heten talan mar lesz annyi idom, hogy tudjunk beszelni )))

    Koala ))) mi ujsag nalatok ? Nemsokara ujra szabin leszel. Van mar valami tervetek egy kis kiruccanasra ?

    Lina ))))) dolgoztok a keritesen ? lehet azota , hogy utoljara irtal egyfolytaban sutod a pogacsakat  

    Kellemes hetveget kivanok mindnyajatoknak.....pihenjetek, uszkaljatok, napozzatok, szorakozzatok helyettem is......

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. augusztus 2. 13:186194.

    Szia! Bizony kellemetlen az A/C ha nem mukodik. Orulok hogy ennyibol megusztad szerintem az a penz was well spent!

    Gyumolcs. Probald ki a honeydew apricot-ot. Nalunk most ez a slager :))))

     

     

    Bogie, hogy vagytok?! Hogy van a leanykad?! Hogy viseli a novekvo pocakot?!

     

    Csipogo  remelem mostmar nagyon hamar elfog kellni a haz. A gyogyszerek szedesevel ovatosan banjal. Hidd el nem azert irom hogy bantsalak vele!

    előzmény:
    WestHill (6191)
    2008-08-01  21:33
  9. 2008. augusztus 2. 07:536193.
    Szia.Szombaton is jonnek nezok.Vagy is mar ma.Mert mar szombat van.Ugy orulok.Hat ha ez igy megy,hat csak beszedul mar valaki.Aki ebbe is beleszerelmesedik vegre. Ma annyit furodtunk.A baratnomnel voltunk.nem is voltam a net kozeleben csak reggel. Lanyok vettem a Coscoban egy nagyon jo   Super Vision  Eye Formula vitamint.Lutein is van benne.Billberry,meg mindenfele zoldsegek is.Es sok minden szemdologra jo,meg a hajogra is. Es segiti a szmet,hogy ne legyen beteg.Vettem be belolle.Es most vettem eszre,hogy nincs is rajtam szemuveg.Na hat ha ez ilyen jo lessz en el men hagyom.Cukros leven nagyon fontos a szem,hogy rendben legyen. Megyek is vissza es veszek meg belolle.mert 2011-ig van ra jotallas.Szoval ha van tobb dobozzal nem romlik rad. Es 200-szem van egy dobozban. $17.99-az eredeti ara.de most $4-al olcsobban is adjak raadasul.  Ma nagyon vidam vagyok.Jamikem bosszantott fel reggelmert mindig vitazik velem.De amugy nagyon jo volt a napom. remelem mindenki jol van.Viggyazzatok magatokra. Sok puszi.   Szervusztok. reggelre egy kis kave
    előzmény:
    Bogie (6188)
    2008-08-01  03:48
  10. 2008. augusztus 2. 07:466192.
    Nahat,hogy te milyen ugyes vagy.Hat nem is talalok szvakat.Hogy te az autodat is megcsinalod.Hat en is megcsinalok sokmindent.De meg az autokarosszeriahoz,csak Istvan nyult.Es tudom en nem is fogok soha.mert en ahoz nem is ertenek.Azert az egy kicsit tavol all tollem.Meg vagy dicserve es minden elismeresem a tied.
    előzmény:
    brampton (6189)
    2008-08-01  04:25
  11. 2008. augusztus 1. 21:336191.

    Bogie,

     

    hogy egy percig se legyen nyugalom, a valtozatossag kedveert az A/C-t kellett feltotnem gazzal 150 cash, megse 200 plus tax, de a haz fekvese miatt kibirhatatlan A/C nelkul, igy reggel felhivtam fel 2-kor mar itt is voltak, remelem kitart egy darabig, az elozo pont 10 evig kitartott, de sajnos azt a bussinest mar nem talaltam meg.

    Te mikor mesz szabira? Tobb orat is kell dolgozz? Azert pihenesre is fordits ido, mert arra is nagy szukseg van.

    előzmény:
    Bogie (6188)
    2008-08-01  03:48
  12. 2008. augusztus 1. 21:206190.

    Jo alaposan megvaltozott akkor a csinalni valo a magyar nyugdijjal kapcsolatba, ugyanis, amikor mi inteztuk, igazabol nem is mi, csak felirtuk egy darab papirra, hogy mikor es mennyit dolgozott es hol a ferjem MO.-on. hol tanulta a szakmat es hanyba es mikortol meddig volt katona, ezt egy ismerosunk bevitte a Nyugdijintezetbe, hiszen nekik minderrol nyilvantartasuk van, ok kikuldtek a nyomtatvanyokat, mi, vagyis en kitoltottem, a ferjem is hozzajarult, alairta,  ok berszamfejtettek a nyugdijat es visszamenoleg azt hiszem 6 honapra folyositottak az Erste Bankba, most ugy hivjak, de a Bank neve lehet otszor is valtozott az eltelt evek folyaman. Az egesz ugy elintezodott talan 6 het alatt.

    A tied mar rendbe van, mar csak a ferjet kell intezni?

    Nahat jo bussy vagy, pedig nem artott volna egy kis pihenes is, vagy majd M.O-on?

    előzmény:
    brampton (6189)
    2008-08-01  04:25
  13. 2008. augusztus 1. 04:256189.
    Jaj lanyok bekukkantok  mivel szabin vagyok a heten de meg annyi idom sincs mint amikor dolgozok  minden elintezni valot[ugy ahogy mar irtatok  a ferj ezt is azt is el kell intezni  es KI??? hat persze en ] kirlyi tobbesben mondja  de   csak en futkarozok  a nyugdijahoz a kopik amit meg tudott volna csinaltatni o is mert  jocskan volt uresjaratban azaz itthon  fel kellett hivni a nyugdij miatt az itteni office0t de az is ram maradt   akkor szerdan mivel 'ugyis raerek" focimeccsre mentem [az unokam  5/0 ra nyertek ma a wonderlandba  reggeltol  most ertem haza azt hittem mekkora takaritast vegzek behozok mindent   eddig meg a porszivohoz se nyultam  Na majd holnap de el kell mennem [mert hulye fejemmel vettem egy vallra azaz nyakba akasztos elemlampat az apjuknak most mindenkinek az kell mehetek  venni   kozben a kocsimat javitottam a sarhanyonal kezdett rozsdasodni  kicsiszoltam le prajmoltam>>[nem tudom prime?/ vagy hogy irjam alapozo igy konnyebb] aztan a festek  moonlight blue  a fordtol  de mar nincs  elkuldtek a ford szervizbe azoknak sincs adtak egy cimet  ott valami muszerrel bemertek es majdnem 100% -an kikevertek na lefujtam  mert viritott a fejher alapozo  aztan meg a fedolakk [azt meg1x- 2x le kell fujni  hogy fenyes legyen  Na igy telik a szabim
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2008. augusztus 1. 03:486188.

    Jo estet aranyoskaim ))) Csipikem, a lenyeg az, hogy jottek a haznezok, igy is okes volt a dolog, hiszen nem voltatok "lab alatt" A Kentucky Fried Chikenhez nem tudok mit szolni, neha mi is veszunk egy buckettel, meg eddig mindig finom volt.....

    Evikem, most ertem haza nemreg, ettem , idejottem, irtam egy ket topikba....meg most ide, aztan be a zuhany ala, es azt hiszem ugyanaz lesz, mint tegnap este ))) Nagyon kicseszett velem ez a sok szabadsagolas es az extra dolgozos napok.....node ha en megyek szabira akkor a tobbiek dolgoznak helyettem. A pogacsat elore is koszonom ))))) jol fog az esni barmikor is sutod meg ))))

    Harry minden reggel felkelt hat ora es fel het kozott......ezt szokta meg, ugyhogy nekem is ezt kell megszokni )))))

    Itt is esik most illetve hol esik, hol csak borongos, de hetfore visszajon a nyar, 26 fokot igernek addigra.

    Nagyon megdobbentett itt az Orokore elment topik, szegeny kis maminak mindenki azt mondja, hogy "csak legy eros" , hat a fene egye meg, pont ez ami nem tud most lenni es nem is szabad lenni, mert neki most kell gyaszolni......nem jovore....Te tudod es erted amit mondok....talan masok nem fogjak erteni, talan o se fogja erteni, de neked es nekem is sajnos tul sok "gyakorlatunk" van mar ebben a szomoru temaban.....

    Jo ejt nektek....es szep reggelt )))))) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2008. augusztus 1. 03:416187.

    Bogie,

     

    en most elkerulom a sutot nem sutok semmit, de igerem, ha huvosebb lesz kuldom a meleg pogit.

     

    Jo faradt lehettel, hogy igy elszenderedtel, meg jo, hogy felebredtel, mert azert az agy kenyelmesebb, mint a sofa. Remelem Harry hagyott aludni es nem ebresztett fel hajnalba.

    előzmény:
    Bogie (6184)
    2008-07-31  16:34
  16. 2008. augusztus 1. 03:286186.
    Julikam ne idegeskedj,tudom en,hogy siokat dolgozol.majd ha raersz valamikorakkor osszejovunk.es ha nem megy,akkor telefonon is tudsz segiteni.majd felhivlak.es akkor  meg tudunk beszelni mindent. Az lehet akkor,hogy nem allitottam be jol.De hidd el mindent,de mindent at vett a Mozilla ami eddig Windows Internet volt.Bent van a Windows Internet is de nem ervenyes.Nem is lehet vele filmet sem nezni.A firefox sem enged filmet nezni.Igy aztan most ne nevess ki de kulonleges modon nezem a Tv-et.Orulok,hogy erre rajottem.Ha valaki kuld egy e-mailt.Az meg Windows Internettel jon,meghozza elovel.Na kinyitom az e-mailt es az ot levo favoritot kinyitom.Ott van par kedvenc film felrakva az MTV videotarbol.na rautok,es kinyilik.Es ez mar ervenyes es elo.Es igy tudom mukodtetni.Szoval ha nincs E-mailom,Jamikemnek szolok.Kuldjon mar egyet.es akkor betudok lepni nezelodni.Maskepp nem megy.De mindenfele latom a Mozilla Furefox jelet mindenemen ami eddig  Mindows Internettel mukodott.Hidd el nekem.Uralom valtas tortent nallam,megpedig azert lehet amit te irsz.mert en bizony nem allitottam at semmit sem.Majd segitessz ha lehetseges es atallitom.Es akkor nem lessz baj.ugy szeretnem en is mint nallad van. Most is lesem Bendeguzekat.Az eneyem nemtudom merre is van. Keresni kellene.na igy most meg van keznel.Jo lessz a kedvem is tolluk. Szoval ne is izgasd magad.Tudom en,van dolgod eleg.nem sertodok meg.Hidd el. En is olyan kotyagos voltam tegnap. De azert tudtam aludni is. Sok puszi nektek. Szervusztok.  Pihenj sokat.es majd ossze akadunk.Latod azert csak van segitsegem.Csak e-mail kell hozza
    előzmény:
    Bogie (6184)
    2008-07-31  16:34
  17. 2008. augusztus 1. 03:186185.
    Szervusztok lanyok. Hat ma jot nevettem magunkon.Elinteztem mindent aztan bementunk a z uzletbe is vasarolni.Csak keveset vettunk.de egy nagy gorogdinnye is volt benne.Isteni finom edes lett mint a mez. Na utanna jottunk haza. Epp idoben,mert 15-perc mulva 3.30-lett.Akkortol vartuk a haznezoket 4.30-ig. Kint fottunka kocsibam.Jamikem mar torolgette rollam a vizet.Hat  4.40-kor bementunk mert sehol senki.Fel is hivtam az egentet,hogy sehol senki.Az is csak lesett kinjaban.Mondja ez mar a 3-dik a heten,hat mi van itt.Nem mondta le nalla senki. Hat oke,majd utannanez. Letesszuk a telefont.kesobb csong na mondom o az,de a ferjem volt,es kozben kinezek,hat latom jonnek be a kertkapunk.A fenebe,hat kesobb jottek.Igy Istvant gyorsan leraktam.aztan ajtot nyitottam,ok is megdobbentek,hogy ittvagyunk.de hat mondtam,az ido lejart es mar azthittem nemjonnek.Mondtam menjenek be,es nezzenek szet.Mi nem mentunk be.Aztan kijottek,es az ember akarta latni a garazst is.De nemtudta,hogy menjen ki,.Mondtam neki vegye csak fel a cipojet es jojjon vegig a lakason.Maskepp nem megy.Igy aztan megnezte azt is. Jami szerint nagyon tetszett neki minden.Hat nemtudom. Majd kiderul. Gondolom en is ha nemtetszik a garazst akkor mar nem akarja letni sem. Jokedvuen mentek el. Hat remelem lessz meg mas is a heten.Jolenne,ha jonnenek a hetvegen is. Ma bementunk a Kentucki Frey Chicken-hez.Biztos nem jol irtam elnezest erte de ertitek. Na hat tobbet nemmegyunk oda az bitos.Azt a vacak allot,kis adagot.Hat azert ez mar szmetseg.de az arat nem felejtik el megkerni.Hat komolyan gutustalanul nezett ki.De nem volt mas valasztasunk.Nagyon sok idonk el ment,a hivatalos dolgokkal.Mire mindennel vegeztunk mar tamolyogtunk az ehsegtol.Mondom egyunk meleget,es csirket.Regen olyan szpek gusztusosak voltak a csirkeik,es rendes adagot adtak.Hat ez mar a multe. Ha az adag kissebb is,de legalabb lenne gusztusos. De dinnyet azt vettunk olyan edeset.Hogy csak na.Legalabb az karpotol erte.
    előzmény:
    WestHill (6183)
    2008-07-31  14:29
  18. 2008. július 31. 16:346184.

    Jo reggelt lanyok :) Csipikem az este idejottem en a gephez, be is kukkoltam az nlc re is, de olyan faradtsag es almossag jott ram, hogy nem birtam itt maradni.....talan az ido teszi, talan a munka Ledoltem a nappaliban a ferjem is.......es kb tiz perc mulva mindketten joizuen aludtunk Hogy o mikor ment az agyba nem tudom, en ejfelkor ebredtem a sofan.....akkor mentem be en is...es aludtam tovabb. Most nem latlak a skype-on, lehet eppen most vannak ott a haznezok megint......lehet mire leszel mar elmentem dolgozni. Addig is probald meg letolteni es ujra telepiteni az Internet Explorert, jobb otletem nincs.....a Mozilla onmagatol nem "nyirja ki" az Explorert, nekem mukodik mindketto egymas mellett evek ota. Lehet a Firefoxot beallitottad "default"-nak es az csinalja a galibat. Jobb otletem most nincs.......

    Tovabbi jo sutogetest, ha raertek sussetek nekem is egy kis pogacsat......melegen szeretem

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. július 31. 14:296183.

    Tudod, hogy meg hogy szoktunk enni barackot, meg epret is, felvagom teszek ra mezet es osszekeverem egy doboz gyumolcsos joghurttal, persze olyan izuvel, mint amivel osszekeverem. Nagyon zeretjuk mindketten.

    Jaj csak mar sikeruljon, hogy meg tudjatok tenni a kovetkezo lepest es vegre egyenesbe legyetek!

    előzmény:
    csipogo (6180)
    2008-07-31  06:22
  20. 2008. július 31. 14:186182.

    Elmosolyodtam a tanyan, de igazabol nem nevetseges, mert az arak igencsak meglodultak felfele.

    A lisztet evek ota 10 kg-os csomagolasba veszem, de az utobbi idoben a No Frills-nel van 5 kg-os is a Weston s itt az a legolcsobb, meg olcsobb, mint a no name liszt, en itt nem lattam, hogy olcsobb volt, akkor jol jartal ha sikerult igy vegyel, egyebkent vehetsz tobbet is nem lesz semmi baja, csak tedd huvos helyre, nekem is a pincebe van. Az olaj is nevetsegesen draga, majd a duplajara emelkedett, en a naprafogro olajat hasznalom es majd 10 dollar a 3 liter.

    Noah aranyos lehet ahogy varja, hogy elkeszuljon, persze igy meg van a mama jutalma is az orom, hogy a csalad varja es szereti, amit keszitesz.

    Nalam is sult hus volt tegnap en zuccinit paradicsommal es hagymaval dinszteltem a husi melle, meg hogy meg legyen a kello zoldsegmennyiseg, igaz maradek volt, zoldseges kinai teszta volt koretnek, de csak azert ez a teszta, mert a krumpli is 10 pound mar majd 5 dollar, es kifogyoba van, igy nem azt csinaltam meg, mert az ma kell mert koromporkoltet fozok, na rendes hust is rakok bele, Ebonynak hat hova fog ez fajulni.

    előzmény:
    kysslina (6181)
    2008-07-31  06:37
  21. 2008. július 31. 06:376181.

    Koszonom!

    Kimasolom gyorsan, mert eddig mindig elodaztam, oszt kereshettem vissza orakig, hogy hol is?hol is?? 

    De mar van annyi receptem komolyan, es nem is nyitom ki oket csak amiket innen szedek, hogy biztosan jok, kiprobaltak.

    Viszont mar jo kis szakacskonyvgyujtemenyem van.., hogy az is minek? De ott nem birom hagyni.. azert mostmar kezdek ismerkedni az uj etelekkel, es olyanok a szakacskonyveim, hogy mint a dedoban lepesrol, lepesre fenykepekkel is mutatja mit, es hogyan, mert hiaba fozok mar miota, de az uj dolgoktol azert tartok.. 

     

    Ja! Nem volt persze pogacsaszaggatom.. Hat talaltam egy nem hasznalatos szelesebb szaju cumisuveget-))) pontosan tokeletes meretu pogacsak lettek!-))))

    En nem kinlodtam itt, beletettem a kenyersutobe, az meg szepen gyomoszkelte, kelesztette, addig meg megfoztem az ebedet. 

    Akkor holnap is sutok-))) Ugy bele lendultem, en milyen hulye vagyok, azt gondoltam, hogy veszett fejsze nyele, mert 4 eve nem sikerult.. na azota nem is mertem. Noah irtora elvezi, kukucskalja a dagasztas kozben, mikor meg a sutobe teszem, fuj, mint amikor hutjuk a falatot, es emelgeti a kis kezet, hogy forro... Mint amikor ele teszem, es fujom a falatokat, hogy meg ne egesse.. Ott kukucskalja nekem vegig, de a masik ketto is.  Lattam 10 kilos lisztet valamelyik nap a No frillsben olcson..vagy a mult heten.. eleg draga a liszt, hogy a fene enne meg. Minden annyira megdragult. Ma kaposzoszt csinaltam, sult csirkecombokat, rizi-bizit. kapor a sajat termes.. Mondtam is a Zuramnak, hogy lassan buzat is vetek, ha igy haladunk... Beszeltunk rola, hogy milyen lenne venni egy tanyat. Nem ertunk hozza, de ki tudja..? 

    előzmény:
    WestHill (6177)
    2008-07-31  05:12
  22. 2008. július 31. 06:226180.
    Nem meg nem talaltam meg.De Julika tudja es mar szolt,hogy segit.Raerek varni,nem gond.csak imadom nezni a Magyar hireket.es most azt nemtudom.De nem baj majd visszanezek. Aztmondta a fiatalabb eladom,,hogy o most azon dolgozik,hogy a mi hazunk legyen a kovetkezo,amire kikerul a Sold tabla. mar elo is keszitette.Olyan jol esett.meg ha vicc volt akkor is.es latom en is.,Hogy nincs megallas.Es mindig jelentkezik.vagy e-mailon.Vagy telefonon.de jon es szol.Es intezkedik.hat csak meg lessz ennek a nagy munkanak az eredmenye.Az en hazamon meg igy nem dolgozott eddig senki.Azt mondhatom. Igen nagyon klassz szandi.mar regen kineztem,csak kivartam amig leviszik az arat. Most vegre sikerult.nem is gondoltam,hogy igy kifogom.. veletlen volt.De holnap mar azt veszem fel,mert nagyon tetszik. Ez a barack $6.99-egy nagy dobozzal. 11-db van benne. Es nagyok zamatosak,ez is sarga. Jajj Csopikem is szreti.Ha jon haza adok is neki.Jut neki is belolle. Es a cukromat sem viszi fel a csillagokig.szoval ehetem nyugodtan.
    előzmény:
    WestHill (6179)
    2008-07-31  05:55
  23. 2008. július 31. 05:556179.

    Te Csipike, ez nagyon jo, hogy igy dolgoznak az eladok, majd csak jon valaki, aki pont ilyet keres, mint a tietek. En is isteni oszibarackokat veszek, igaz nem itteni, hanem Californiai, en a sarga belsejut szeretem, nagyon finom edes, latnad Ebony is hogy szereti, az ara is elfogadhato 2.18 kiloja.

    Nagyon jol vetted a szandalt, biztos szep, es divatos.

    Remelem nem kiabalom el, mert most meg mint a taltos olyan gyors lett a gepem vagy az NLC? Sose tudom, hogy melyik a hulyebb. Megtalaltad az Explorert, Julika utba igazitott? 

    előzmény:
    csipogo (6178)
    2008-07-31  05:32
  24. 2008. július 31. 05:326178.

    Hi,hi.Megijedt a gep es gyorsan elkuldte. A mai vevonk nem ert ide.De holnap megint jon valaki.Jajj de jo.ha ez igy megy.....Nem is merem atgondolni.de hat ezek a fiuk azon dolgoznak,hogy nekem elmenjen a hazam.es ez nagyon jo.Ma elmentunk kicsit boklaszni.Vettem egy ujj regen kinezett szandalt.Olyan cuki.Az ara meg jajj de nagyon jo volt.$22-rol.$4.97-volt. Telitalpas,lakk fekete.Nagyon tetszik.Mikor meglattam azonnal racsaptam. Isteni osziket veszek ujjabban a suoiban.Igaz az aruk borsosebb,de nem erdekel.Akkor is a jobb kell.nem birok magamhoz teni Bogikam oszijeitol.hat ez azert nem egesszen olyan.De finomabb mint amit eddig ettem.A lenyeg ez rekeszes.ezt kell venni es nem azt ami ossze van ontve hgyekbe az uzletben.mert az olcsobb de olyan is,   Mar meg is pucoltam egyet.Mitgondoltok a tejfolos kenyer es az oszi osszeveszik? Mert ha nem akkor nagyon jo.Ha igen akkor szladgalhatok egessz ejjel.Meg varok valameddig.De olyan illata van,hogy sokaig ugy sem birom.

    Lina nefoglalkozzal te senkivel.A fiokad aranyos,edes,es olyan eleteros,hogy csak na.Csak hagy jatszon,ismerkedjen a vilaggal. Az a jo.Az enyem is azt tette.es latod,ma mar a zarat is berakja az ajtoba. Lehet a tied is ilyen lessz. Egyem a kis szivet csak hagyjad ra.nem rossz,csak elenk es ismerkedik.az enyem is ismerkedett.Jajj de sokszor oltoztunk at naponta.De nem bantam. Most meg szerinte, nemgyozi kitombolni magat.Ott vagytok,a kert is meg van neki.es kapott jo kis hintakat,kerti dolgokat. Hat most van itt az ideje.A tel ugy is sokszor a benti eletet koveteli.Hat ameddig lehet addig tomboljon csak kint. Olyan aranyos a ket fiu lent valahol raktal be kepet.Halgatjak a zenet. Mi is jol kisetaltuk magunkat.A cukrom jo nagyon,miota az ujj gyogyszrem meg van.Jamikem evett ma a McDonaldsnal a Wal Mart-ban.En meg oda sem mentem.nem is kivantam.Es nem haltam bele.Egy hos voltam.  Szervusztok lanyok.Szep estet nektek.

    előzmény:
    WestHill (6177)
    2008-07-31  05:12
  25. 2008. július 31. 05:126177.

    Lina, megprobalom ujra leirni, hatha siker, ez egyebkent egy regi Turos Lukacs szakacskonyvbol van.

     

    Hozzavalok: fel kilo liszt 15 dkg vaj, vagy margarin, 20 dkg reszelt sajt en eidamot szoktam venni 2 kiskanal eleszto 2 tojas, so izlesszerint, es annyi tejfol, hogy a teszta jol gyurhato legyen,

     

    Az elesztot felfuttatni pici langyos vizbe, amibe egy kis cukrot teszel. hozzaadni a liszthez, a puha vajat vagy margarint ket tojas sargajat 15 dkg reszelt sajtot valamint izles szerint a sot es annyi tejfolt, hogy gyurhato legyen, egy fel orat pihentetni, majd lisztezett deszkan kinyujtani huvelykujj vastagsagura, bevagdosni a tetejet es kisebb pogacsaszaggatoval kiszaggatni, megkenni a tojasfeherjevel es a maradek sajttal megszorni, a tepsibe ujabb 30 percet keleszteni. En 350-en szoktam sutni elomelegitett sutobe.

     

    Na, ha nem megy el akkor olyat mondok, hogy magam is megbanom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2008. július 31. 05:116176.

    Noah uj tudomanya (Blanka megtanitotta ra), hogy ki tudja nyitni a hutot. -)) Valami zarat kell ra tennunk. A kenyersutogepet is kezelesbe vette, kiszedte a belsejet, es fakanallal kevergeti a cuccot amit belepakol (kiskocka, kupakok, no meg meglocsolja az adott innivalojaval). Nem gyozom menekiteni a kis keverolapatot, hogy el ne tokitse.

     

    Bemasolok ket hozzaszolast onnan, ezeken visitoztam a rohogestol:

     

    "Ez a wc felé iramodás nálunk is játszott annak idején. A gyerek wc-kefe fetisiszta időket élt, állandóan figyelt, ha be tudott négykézlábazni a sloziba (bárhol akár vendégségben is), már rá is rabolt a kefére, aztán lóbálta a csöpögő zsákmányt. Végül vettünk neki egy saját wc-kefét, betettük a szobájába a plüsselefánt mellé, ugyan csak kis ideig játszott vele, viszont utánna már nem érdekelte az igazi műsoros kefe."

     

    "Csipetkémmel tapasztaltam, milyen egy igazi sajtkukac. Azóta mindenkinek ajánlom, hogy gyakoroljon. Ha egy megvadult hegyi kecskére rá tud adni egy nejlonharisnyát úgy, hogy nem szalad fel a szem, akkor vállalhat gyereket :o)))"

     

     

    előzmény:
    koala3 (6173)
    2008-07-31  01:17
  27. 2008. július 31. 05:066175.

    Megsutottem a "tejfolos pogacsa maskeppen"-t. Ket tepsire valo lett belole, en megkostoltam, es mergelodtem, mert nem tettem bele eleg sot... Latom, hogy a csalad viszont cefetul kapkodja..-)) de csak mergelodtem tovabb, erre a tobbiek veszik elo melle a lekvart, mindent.. Hat eleg so nelkul olyan lett, mint az otthoni vajas pogacsa, igy nezve viszont nagyon finom-))) Csak hat felduhitett, hogy milyen hulye vagyok, meg sem kostoltam, es nem az lett amit vartam. Mig pihent a hajtogatasok kozott, Noah mindig kislasszolt csipkedni beleole hangos "tube-tube" kialtasokkal (minden tube, ha orul, ha merges, ez most a meno szo nala. Fogalmunk sincs, hogy mit jelenthet).

     

    Tegnap rohogtem nagyokat a "Porontyon", ez az Indexen egy babas blog. En ugyi azt gondoltam, hogy Noah eleven, hat nem. Csak ugyanolyan, mint a korosztalya-)) Egyebkent sem eleven, csak szamara erthetetlen a logika, hogy miert nem lehet megnezni a falo is, hogy milyen nyomot hagy a lekvaros kenyer, mikor a kis asztalkajan nem problema. Nem erti, hogy miert is kellene neki, megvarnia, amig a kakit letakaritom rola, o azzal egyutt is vigan elszaladna, vagy hempergozne az agyon. Azt sem, hogy miert nem szabad a kadbol kifele locsolni, miert csak a csempe fele, es a WC is olyan erdekes, ahogy megy lefele a viz, es milyen jo dolog nyomogatni az oblitotartaly kallantyujat. Nem tudja, hogy a kutyat miert nem etetheti, pedig az milyen esdekloen rimankodik egy falatert, es ha mar a kutya belenyelt a szendvicsbe, akkor miert veszem en azt el tole.  Szoval nem eleven, hanem erdekli a vilag. Es ez igy van jol-)  Tegnap gyomlaltunk kint, ahogy az a gyerek kinezett!!!! Szuzmariam! -))))))) De volt olyan jokedvu, es evett utana olyan jo etvaggyal! Kint levettem rola mindent, berohantam vele a kadba, es kesz-)) A szappan leszedte a koszt-))

    előzmény:
    csipogo (6172)
    2008-07-31  00:25
  28. 2008. július 31. 04:366174.

    A nagy gepen majdnem kinyitja, de a RealPlayer allandoan akar valamit updatelni, es nem talalja ami kellene, azaz elkezdi betolteni, aztan leall.

    A masikkal meg szerintem az a baj, hogy a Mac bongeszoje nem tamogatja az oldal lejatszojat, azaz a realplayert, nem is indul semmi, hofeher marad minden amikor rakattolok valamire.

     

    előzmény:
    koala3 (6171)
    2008-07-30  20:26
  29. 2008. július 31. 01:176173.

    Itt sem jobb a helyzet mostanában a hazak körül. Az árukat itt nem viszik le pedig azt mondogatjak hogy Kanadában mennek le a házak

     árai, kivéve Torontot. A tavalyi kinálathoz képest idén nagyon lent van a béka feneke alatt. Persze nem a ménkü drágák, meg az összedülés határán állok. Azokbol nagy választék van. De az elfogadhatobbol semmi. Amit nézegetünk tavaly még oldalak jöttek ki, most meg az ügynök listáján amik még nincsennek is fent az is csak pár darab. Ö is mondja hogy nagyon leálltak az eladok. Tegnap néztünk egyet nagyon tetszett a haz, nagy volt, uj konyha fürdö, roof, furnice stb. Nagyon beleszerettem, de de a hely. Még az is jo lenne mert egy nagyobb ut melletti utcaban van, igy közlekedés is jo lenne a gyerekeknek. Hogy mi a probléma, csak annyi, hogy nem messze van egy metro house, jolétisek vannak s mondanom sem kell, hogy feketék. Sajnos a hirekben is sokat szerepel, mert a kábitoszer forgalom megy. Mellette egy feketéknek étterem s meg egy kocsma. Szoval marad a ház, pedig ez volt az ami megfelelne, na de ilyen helyre nem lehet menni, ez öngyilkosság lenne. 

     

    előzmény:
    csipogo (6172)
    2008-07-31  00:25
  30. 2008. július 31. 00:256172.

    Nemjottek.megint lemondtak.mi kint ultunk a kocsiban mar.Mikor telefonalt az en egentem,hogy emondtak nalla.Hat egyszer csak idetalal mar valaki.A fene egye mar meg.Hol az egen szar,hol a nezok nem ernek ide.kozben vett egy hazat.mar ide nem jutottak el.Az egentem olyan pipa volt,hogy csak na.Magyon elakarjak adni.Most dolgozik egy masik vonalon is.hatha az bejonne. Hat valami csak lessz mar.

     

    előzmény:
    koala3 (6171)
    2008-07-30  20:26
  31. 2008. július 30. 20:266171.

    Szia, nemrég keltem fel, most iszogatom a "reggeli" kávémat. Köszi a linket, beregisztráltam ujbol, simán elfogadta, s azzal el is tünt az oldal. Kijött hogy hirtelen megszünt. eltünt a Safari. Most átmentem a firefoxra, azzal is ugyanaz történt. Elment az egész oldalam. Már multkor is ilyen történt. Most ismét. Egyébként ha benyomon a gogglebe a hungariantv akkor nem jön ki egyböl, hanem valami masba kell bemennem s ott kinyitnom. Szoval nkem valami még nem stimmel. 

    Mi a Safarit használjuk, s a firefox is megvan mellette. Régebben volt olyan hogy az NLC ezen nem nyilt ki de a firefoxon meg kinyilt. Most jobb. Találtam egy olyan linket hogy miért nem müködik a Hungariantv a Mac computeren. Sajnos az sem hajlando megnyilni, de a cime után itélve nem vagyok egyedül ezzel a problémával. Mások sem tudják használni a Mac comp-rel. Talán Lina tud valamit mondani, hatha ki tudják nyitni a fia gépén. Ugy emlékszem neki is Mac-ja van. 

    Jöttek megint haznézök?

     

    előzmény:
    csipogo (6170)
    2008-07-30  17:13
  32. 2008. július 30. 17:136170.
    www.hungariantv.com   Biztos ide regisztraltal be.  Regisztralj megint.mert most mar lehet nezni is. Nem ipszilon az i.Igy kell irni. Jajj en meg bajban vagyok.Julikaval most beszeltem.de ugy nez ki kell a segitseg.mert en meg  Beraktam magamnak a Mozilla Firefoxot is.de mellette kellene azert a Mikrosoft is.  A Mozilla nem hagy Tv-et nezni.A Videotarta nem hagyja nezni.Tegnap meg a Yahoo mailom Mikrosoftra nyilt.Es onnan kintudtam nyitni Mikrosoftal a videotarat.de ma mar csak Mozilla es az meg nem enged nezni.majd Julika kioktat mi a fenet csinaljak,hogy a Mikrosoft is mukodjon.Remelem neked is sikerul berakni.  Szervusztok. szep napot mindenkinek.
    előzmény:
    koala3 (6167)
    2008-07-30  14:36
  33. 2008. július 30. 16:106169.

    Jo reggelt lanyok ))

    Annyit sutottetek, hogy nem gyozom kostolgatni a sok finom pogacsat meg kelt tesztat   Nekunk meg van itt torta vasarnaprol, ugyhogy hetvegeig nem sutok se pogacsat se semmit. En szombaton megneztem a Duna tv-n a Furedi Anna balrol a kozvetitest meg a balkiralyno valasztast. Igaz volt vagy ket oras szunet kozben az internetes adason, addig filmet vetitettek amit nem adtak le aneten. Meg mindig sajnalom, hogy az a regi web oldal megszunt ahol a magyar foadokat lehetett nezni/hallgatni eloben, dehat kiokosodtak, es csak bizonyos idoszakokban vannak eloben a neten. Most nem a kereskedelmi meg a regionalis csatornakrol beszelek, mert azokbol van vagy negy tucat ....

    Estenkent az ittenieket nezzuk, most finishel lassan a Canadian Idol, meg az este neztem egy kicsit az America Got Talentet is..nemsok mas volt nezni valo.

    Jovo heten kezdodik az olimpia, igy legalabb lesz valami ertelmes nezni valo. Lehet drukkolni hol magyarnak, hol kanadainak )))))))

    Csipikem drukkolok ezerrel )))))) minden ujjam keresztberakva ))) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2008. július 30. 15:416168.
    Lina nem ment el megint a hozzaszolasom es a recept a sajtos pogirol, de most nem probalkozok ujra, mert el akarok menni es nem sut a nap Ebony is johet nyugodtam Szia, majd kesobb ujjra megprobalom
    előzmény:
    kysslina (6163)
    2008-07-30  04:02
  35. 2008. július 30. 14:366167.

    Szia, a videotar az ok, azt megtalalom, de mi pontosan a másiknak neve?

    Beirtam a cimet, de mások jönnek ki.

    Az egyikbe amit multkor irtam registraltam de azzal együtt sem müködött. Csak bemutatokat lehetett megnézni par percig.  Na most már azt sem találom. Pedig elmentettem a cimét de sehol nincs. Leirnád pontosan a linket ahol tudod nézni a magyar filmeket. Tegnap én is belenéztem a Jo estét nyárba, de nem volt idöm megnézni. Pont akkor jött haza a család s egyszerre kezdett beszélni, mesélni mindenki..

    előzmény:
    csipogo (6166)
    2008-07-30  05:13
  36. 2008. július 30. 05:136166.
    Semmi gond.Csak szoljatok itt a kezem ugyeben a Horvath Ilona.Ez maradt elol egyedul.Szoval konnyu beirnom,ha kell valami. Holnap is jonnek. Reggel haznezok.Aztmondta az ugynokom,hogy o most azon dolgozik,hogy hamar elmenjen a hazam.es a mienk legyen a kozvetkezo akire kikerul a Sold tabla.Mar elo is keszitette.Jajj de jo is lenne. Mar jobb az ujjam.Ma nem csinaltam semmit csak tejberizst. Az volt a kivansag. Holnap kelunk koran.Hogy ne menjen el sok ido.Bar ma elokeszitek mindent. Nem erdekel engem,csak jojjenek a haznezok. Ugy orulok.aztmonja most fellenduloben van a hazak eladasa a kornyekunkben megint. Szervusztok jo ejszakat mindenkinek.    nezem a Joestet nyar,Joestet szerelem c. filmet a videotarban emlekeztek meg ra? Ja es a Hungaryan Tv megint mukodik.Baramton hallod.Lehet megint nezni.En is neztem ma rajta 3-om filmet amit meg nem lattam.
    előzmény:
    kysslina (6164)
    2008-07-30  04:03
  37. 2008. július 30. 04:056165.
    Neked is koszi!! Micsoda aranyosak vagytok! Holnap osszehivom az aprajat, hogy melyikkel is kezdjuk...!
    előzmény:
    koala3 (6160)
    2008-07-29  19:51
  38. 2008. július 30. 04:036164.

    Koszi mindet!! Egyem meg a kezedet, betegen is bepotyogted!!!!!!!!

     

    A 2. fajta tejfolos lesz az, de a sos rudaknak is orultem, meg mindnek! puszi!!!!!

    előzmény:
    koala3 (6160)
    2008-07-29  19:51
  39. 2008. július 30. 04:026163.

    Szokta nekem is csinalni, mostanaban mar mindig kimasolom amit irtam mielott elkuldom, mert engem is a gutautes kerulget neha emiatt.

    Csipogo mar beirta oket, en meg kimentegettem, milyen hulye vagyok, tejfolos pogacsa amit kerestem, azt is gondoltam, amikor irtam, nem tudom miert irtam sajtost?.. csinalok neha ilyeneket.. ugy emlekszem, hogy az volt az, amit masodszor irt, mert hajtogatni kellett sokszor, attol volt olyan finom foszlos, leveles.. De mas bejaratott pogacsa is erdekel.

    Ma sutottem emgint kakaost, es ugy csinaltam ahogyan Brampton irta, es sokkal-sokkal jobb lett. Pedig a tegnap elotti is mar klasszisokkal jbb volt, mint barmely eddig itt sutott, de nagyon sokat dobott rajta a tepsibe tett viz, azaz a goz. Na ne mondjam, hogy tegnap elott sem ettem belole egy falatot sem, ma meg most este mondom megeszek egyet, mert nem kivantam delutan, erre ures a doboz-)) mosolygok, mert jol van ez igy, finom lett, egy kis vegedarabka azert jutott nekem, de a gyerekek szepen bekebeleztek-)) legkozelebb dupla adaggal kell csinalnom.

     

    Rmelem, hogy jol erzi majd magat, igazabol sokaig nem akartam, hogy dolgozzanak nyaron, de ez nem valami megerolteto, nem veszelyes, es arra tokeletes amire en is azt mondom, hogy rendben, azaz megtanulja a felelossegtudatot, azt, hogy milyen az, amikor fonoke van, munkatarsai, amikor mindig, minden tetteert komolyan kell felelnie. Kicsit a nagybetus elet. Szoktuk latni, ahogy egy kissrac itt az utcaban hordja az ujsagot.. a szulonek tobbe ekrul az egesz haccacare, mint amennyit a gyerek keres, mert az a kis kocsi, amiben huzza is draga, de elhozza az anyja idaig kocsival, kozben adja az instrukciokat neki mobilrol.. irto aranyosak, a kissrac nagyon kotelessegtudoan, szepen osszehajtva teszi be az ujsagokat a ladaba, nem gazol at semmin, azaz azert van az egesz, hogy a gyerek szokja. Minden kedden, es penteken pontos idopontban itt vannak, tudom, hogy milyen picike penz ez, csinaltak az enyemek is,bar en nem kisergettem oket, mert nagyobbak voltak. 

    előzmény:
    WestHill (6162)
    2008-07-30  03:36
  40. 2008. július 30. 03:366162.
    Most ut meg a guta, irtam neked aztan kiirta, hogy nem adtam meg hozzaszolasi szoveget.Szoval megkoszontem a receptet. Irtam, hogy nekem Is van egy Horvath Ilonam, es azt is ha erdekel elohalaszom van egy klassz sajtospogacsa receptem. irtam, hogy Gabeszod azt az egy honapot biztos ki fogja birni es enszerintem elvezni is fogja, hogy igazi dolgozo ember lesz. Es meg irtam, hogy jo hogy tudtatok kijavitani Blankad szobajanal a beazast. Na most nem irok tobbet, hatha nem b..... ki velem a NLC.
    előzmény:
    kysslina (6145)
    2008-07-28  18:46
  41. 2008. július 29. 22:566161.

    Hát, Én most megijedtem. Őszintén, azt Én sem hiszem, hogy képes lennék nem szuszogni...de most tény! elővigyázatosabb leszek.

    Megyek sprayt venni...csak nem írtad hol? tegyem, de hátha rátalálunk meadowridge center...A kicsit is ma moziba viszem.

    előzmény:
    Bogie (6154)
    2008-07-29  16:42
  42. 2008. július 29. 19:516160.

    Szép jo napot mindenkinek!

    Na visszamentem dolgozni, az elsö éjszakán ugyancsak megdolgoztunk a pénzünkért. Nem tudni mi volt, de sokan fent voltak, s nagyon nem akartak aludni egész éjjel. Majd a nappalosok örülhetnek, majd nappal alszanak jokat s nyugis napjuk lesz.

    Itt irom a turos pogi receptjét, igaz csipogo már leirt hasonlot. Ez innen van az nlc-röl, de az internetröl vették a receptet.

    50dkg liszt

    50dkg tehénturo

    50dkg margarin

    3dkg so

    1cs sütöpor

    15dkg reszelt sajt

    1 tojás a kenéshez.

    Liszt+so+sütöpor összekeverni, bele a turo + margarin.

    5 percig pihentetni, kinyujtani 2cm vastagra kiszurni, megkenni tojással, rá reszelt sajtot tenni, 180C sütöben 14 percig sütni.

     

    Én tovább pihentettem, kinyujtáskor hajtogattam, ugy nyujtottam ki, tojas sárgája+kicsi tej+kicsi piros paprika ezzel kentem meg s rá sajt, nem néztem annak a mennyiségét. 340 F sütöben mindig néztem mikor lesz jo, de nem néztem az idöt. Inkább az amerikai recepteknél pl cookieknál jön be az elöirt idö. Sok lett, de hamar elfogyott.  

    előzmény:
    kysslina (6150)
    2008-07-29  05:43
  43. 2008. július 29. 18:536159.

    Na van meg egy.

    Tejfolos pogacsa/mas modon/.   50 dkg liszt.  25 dkg vaj vagy margarin.  2 tojas sargaja. 3 dkg eleszto.  2 dl tejfol.  1 dl tej.  so.  1 dkg cukor.

    Az elesztot langyos tejben cukorral felfuttatjuk. A lisztet a margarinnal  elmorzsoljuk, hozzadjuk az elsztot es a tobbi hozzavalot. Gyenge retesteszta kemenysegu tesztat kapunk,amit  1/2 oraig deszkan pihentetunk.  Utanna kinyujtjuk es haromba hajtjuk.  Ezt meg ketszer megismeteljuk., 20-20- perces pihentetes utan . A tesztat ujjnyi vastagra  nyujtjuk. Tetejet megracsozzuk, es apro pogacsakat szaggatunk belolle. Sutolemezen elobb 10-percet pihenjen a teszta. Mert kulomben a pogacsak sutes kozben eldolnek. 

    Ebbol a tesztabol sosrudat is keszithetunk.

    előzmény:
    brampton (6153)
    2008-07-29  06:54
  44. 2008. július 29. 18:416158.

    Na addig addig amig mind iderakom nektek.nem varom meg a valaszotokat.Hisz nem nagy munka.

    Juhturos pogacsa:   50 dkg liszt.  3 dkg eleszto.  25 dkg margarin.  25 dkg juhturo.  2 tojas sargaja/el is maradhat/.  2 dl tejfol.  1 dkg so.  1/2 dl tej.  1 tojas a keneshez.

    Az elesztot a langyos tejjel,csipetnyi cukorral felfuttatjuk . A margarint a lisztel  elmorzsoljuk es a juhturoval jol osszedolgozzuk. Kozepebe feszketkeszitunk,beleadjuk az elesztot,a tojas sargakat, a sot, a tejfolt, es retesteszta kemenyseguve gyurjuk. Egy oraig langyos hejen kelesztjuk. Utanna  2 cm vastagra kinyujtjuk. Pogacsakat szaggatunk belolle. Tetejet tojassal megkenjuk.  A tepsibe rakva legalabb 15 percig meg kelesztjuk. Es nem tul forro sutoben  10-15 percig sutjuk.  A pogacsa napokig puha marad. Juhturo hejett hasznalhatunk hovirag sajtot is,amit reszelve  dolgozunk a pogacsaba.

     

    Sos rudacskak: 30 dkg liszt.  22 dkg margarin vagy 16 dkg zsir.  2 dkg eleszto.  1 egessz tojas.  1/2 dkg cukor,so. es keves tej. 

    Az elesztot 1/2 dl  langyos tejben  1/2 dkg cukorral felfutatjuk. A lisztet a margarinnal elmorzsoljuk,hozza adjuk  az elesztot,tojassargajat,sot es keves tejjel osszegyurjuk. Nem szbad lagynal lennie. Ceruza vastagra kisodorjuk es 8-10-cm es rudakra  vagjuk. Felvert egessz tojassak megkenjuk. Es soval komenymaggal megszorjuk. A sutolemezen 2-3 cm tavolsagra rakjuk egymastol. Kozepmeleg sutoben vilagos rozsaszinure megsutjuk.

    Ez volt az egyetlen sos nevu.Gondoltam ezt is beirom neketek. 

    Jo sutogetest nektek.sziasztok.mas pogit nem talaltam.,

    előzmény:
    kysslina (6152)
    2008-07-29  06:00
  45. 2008. július 29. 18:206157.

    Burgonya pogacsa: 1/4 kg fott attort burgonya.  1/4 kg vaj vagy margarin.  1/4 kg liszt. 1 egessz tojas,so.

    Ha a burgonya kihult a vajjal,lisztel es tojassal osszegyurjuk.  Megsozzuk es ketszer egymas utan  vekonyra kinyujtjuk, haromszorosan osszehajtva.  A tesztat hideg hejen 3-4 orat pihentetjuk. Aztan ugy jarunk el vele mint a tobbi pogacsaval. Forro sutoben sutjuk.Melegen jo. 

     

    Reteges tepertos pogacsa:  1/2 kg liszt.  3 dkg eleszto.   1 dl tejfol.  2-3 evokanal bor.  35 dkg daralt teperto. 15 dkg vaj vagy margarin.  langyos tej,so.

    Az elesztot 1 dl langyos tejben megfuttatjuk, lisztel,soval  vajjal, es a szukseges mennyisegu tejjel retestesztat gyurunk. Jol kidolgozzuk es vekonyra kinyujtjuk. Rakenjuk a daralt tepertotes az egesszet felcsavarjuk,mint egy tekercset. Nyujtofaval kisse ellapitjuk.Felebe egymasba hajtva 1/2 oraig  langyos helyen pihentetjuk. Akkor ismert kinyujtjuk es az elobbi modon ismert felcsavarjuk. Osszesen haromszor  nyujtjuk ki 1/2 orai pihentetessel. Vegul 2 cm vastagra kinyujtva,tetejet kessel racs alakban bevagdossuk. Tojassal megkenjuk. Kozepnagysagu szaggatoval kiszaggatjuk.  Es elenk tuznel 15 percig  sutjuk. / a pogacsakat nem szbad lassan sutni mert kiaszaradnak!/

    előzmény:
    kysslina (6152)
    2008-07-29  06:00
  46. 2008. július 29. 18:056156.

    azert irok be nektek receptet az ilonabol.Aztan majd irjatok mi kell meg.raerek.hat nem varom meg a valasztokat.jol jon talan valakinek,nem sok az egessz.

    Tejfolos Pogacsa:    1/2 kg liszt.  15 dkg margarin.  vagy 10-dkg zsir.    2  dkg eleszto,  2 dl tejfol,  so,  1 tojas sargaja,  langyos tej. 

    Az elesztot langyos tejben  2 dkg cukorral felfuttatjuk. a lisztet a zsiradekkal jol elmorzsoljuk. Hozza adjuk a tojas sargajat,elesztot,tejfolt,sot es a szukseges langyos tejet. Jol kidolgozzuk felkemeny retestesztanak.  Ket orat pihentetjuk. Ugy jarunk el vele mint a turos pogacsanal.

     

    Leirom a turos Pogacsat is.

    Turos Pogacsa:  30 dkg liszt.  30 dkg szaraz  tehenturo szitan attorve.  30-dkg vaj.  1 egessz tojas. 1/2 dkg so.

    A hozzavalokat a tojas kivetelevel deszkara teve szeles kessel jol eldolgozzuk. Ketszer egymas utan kinyujtjuk es hajtogatjuk,mint a vajas tesztat.  Utanna  1 cm vastagra kinyujtva apro pogacsakat szaggatunk. Tetejet tojassal megkenjuk, vigyazva nehogy az oldalara lecsurogjon, es elenk tuznel sutjuk.

    előzmény:
    kysslina (6152)
    2008-07-29  06:00
  47. 2008. július 29. 17:526155.
    szisztok. kisbetuvel irok mert egy kezzel irok. az ujjamrol leaztattam a kotest.nem verzik,de korbe kentem antibiotikus kremmel es kicsit hagyom a levegon aztan bekotom. yalaltam timsot avval azert osszehuzattam.szoval nem verzik,de azert bekotom kesobb,igy most folfele tartom.lanyok nekem meg van a horvath ilona azt hagytam elol.szoval ha kell valkinek valami recept en bemasolom szivesen.lina nem emlekszel arra a sos pogacsa receptre miket irt.mert akkor megkeresem en neked es leirom ide.nem, sok pogija van.de sos pogacsa cimmel nincs itt van elottem.  Van neki:  reteges tepertos pogacsa, turos pogacsa,  juhturos pogacsa, tejfolos pogacsa, tejfolos pogacsa maskeppen,burgonya pogacsa,  Hat ennyit talaltam.Hatha a cimrol raismersz.Beirom bar melyiket csak mondjatok meg mi kell.Az en konyvem 1984-es kiadasu. Ma nem csinalok semmit vigyazok a kezemre.A zarunk jol mukodik.szoval a fiam megerdemel egy nagy puszit.meg tobbet is.De azert adok neki kis vasarolni valot is.Biztos van amit szretne.Egy arany gyerek.Nagyon szret fabrikalni.Hu mar van neki egy halom terve,hogy ha ott leszunk es nagyobb lessz a kert hat miket fog o  ott csinalni. Istvan is nagyon orult,hogy a fia igy megallta a hejet. Hallod a kerites az mindig jol jon.En utalom,ha a szomszed odalat,hogy mit eszunk,mit csinalunk a kertben. Igy is bemasztak sokszor.A Hot Tub is azert romlott el.mar a motorja romlott el.Tele szortak homokkal.Majd $600-ba kerult amig kicsereltuk.De igy mar az udvarra nem is mertuk kirakni. Ennyit a joszomszedokrol,meg az irigysegrol.Jo az a kerites. Rakjatok csak fel.
    előzmény:
    kysslina (6152)
    2008-07-29  06:00
  48. 2008. július 29. 16:426154.

    Jo reggelt lanyok

    Itt allitolag most jon a zuhe, illetve borus , csepergos ido...es hetvegeig is ezt josoljak. Na nem lesz joido a turistakra, kirandulokra meg a sok ittenire , hiszen ez long weekend lesz majd.

    Csipikem, orulok, hogy jottek haznezok, el fog kelni a hazad hamarosan )))))) Jamikenek gratula, hogy ilyen gyorsan es jol megcsinalta a zarat, ugyes srac, es nagyon aranyos is, ezt tanusithatom )))) Remelem az ujjad gyogyulgat, vigyazz vele, Lina jol irta, nehogy ujra felnyiljon, mert sokaig tart akkor mire begyogyul.

    Lina ))) itt is nagyon sok helyen teljesen be van keritve a haz, es az elokert is magas keritessel. A mienk is, igaz nekunk muszaj volt az aru miatt, de elmult mar a kerites nelkuli ido itt is. Hozzank is idejart Daisy a szomszedek kutyaja kakalni, akarmit csinaltunk mindig jott....a szomszedasszony reggel pedig kivitte a sajat kertjukbe, mert merges volt o is a kutyara, de megis ahogy tehette atlogott hozzank a dolgat vegezni. Jo lesz majd igy nektek is, nem kell aggodjal se Noah miatt se a kutyak miatt.

    Koala )))) valahogy kibirod ezt a ket hetet es utana a masik ket het szabidon mar hatha jobb ido lesz es el is tudtok menni valamerre. Egy ket nap igazi pihenes nem artana neked sem )))))) Semmi fozes, semmi csalad , csak lazitani )))))))))

    Brampton )))) mar vagod a centit akkor )))) Mindegy mennyi konyved van, otthon "muszaj" az antikvariumokat jarni Nekem sikerult ot evvel ezelott venni uj nyomtatasu Horvath Ilona konyveket, mindket lanyomnak es magamnak is vettem egyet. Igaz a regi "salatas" allapotban megvan de ez egy kincs, ha a regi teljesen szetporlad, ott az uj nekem, szepen elrakva varja a sorat )) Nem ertem a csaladot, hogy nem engedik kiadni ujra ???? Persze az o dolguk, dehat ez a legjobb magyar szakacskonyv.....

    Fenci )) latom volt nehany "medve" kalandotok. Eddig szerencsetek volt....nem ijesztgetni akarlak, de ezek az allatok vadallatok, meg akkor is ha eddig nem ert senkit baj.....nem lehet konnyen venni. Igenis meg tudnak olni es meg is olnek embereket, igy elovigyazatosnak kell lenni. Barhol jartok legyetek "hangosak" a zaj elriasztja oket altalaban, de nem mindig. sokat kirandultok..igy sosem tudhatjatok mikor jon "szembe" egy haragosabb medve. Nincs menekves eloluk.....gyorsabban futnak, mint te, fat is jobban megmasznak , mint te....es ha halottnak teteted magad az sem biztos, hogy segit. Vegyetek pepper sprayt, az megengedett es a gyerekek , kulonosen Mark aki meg kisebb sose kodorogjon el elore toletek es a pepper srpay legyen keznel. Ha tul kozel kerul a medve akkor az arcaba, vagyis a szemebe kell fujni a sprayt....annyi idotok lesz , hogy elmenekuljetek.  Megegyszer kihangsulyozom, hogy nem ijesztgetni akarlak benneteket, csak a realitast irom.....))))))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2008. július 29. 06:546153.

    Nekem is megvan a Horvath Ilona de mar szegeny olyan salata  hogy csak ontet kell ra Nem adjak ki ujra kerestem otthon  azt mondtak a csalad nem jarul hozza ??? miert??? pedig csak jol jonne nekik a kiadas utan kapott penz  vagy olyan gazdagok?? a fene se erti

    anni szakacskonyvet osszebogarasztam hogyha 5 eletem lenne akkor se tudnam megfozni  szeretem meg a Vilma neni sorozatot is  nincs meg mind de azt is leallitottak meg a 99 -es konyveket

    Begurulok egyszer es beteszem az ujsagba [elobb utobb az lessz a sorsa]ha koltozesre kerul a sor  tul sok a konyv

    de tudom most is ha haza megyek megyek az antikvariumba bongeszni1x-2x-sokszoraztan megint kuldhetem magamnak a csomagot

    előzmény:
    kysslina (6150)
    2008-07-29  05:43
  50. 2008. július 29. 06:006152.

    Nem baj az, ha nem sokaig voltak. Az elozo hazat, amibe beleszerettem, mar az elso 10 masodpercben tudtam, hogy meg akarom venni. ezt nezegettem sokaig, nem nagyon voltam vele megelegedve. Most sem, de alakitgatjuk, igy mar azert kezdem.. A hulye elosztasat nem szeretem, pedig ez csak reszletkerdes, ezen lehet alakitani.

    Jami milyen ugyes, zarat cserel!-))) Gabeszom ulne ott mellette napestig, nem egy handyman fajta. Bar nem is tudom..amilyen ugyesen megcsinalta a polcot.. !

     

    Hallod az olloval vigyazz!! szerintem tartsd rajta a kotest meg ma, ha levagtal belole egy picit, mert konnyen ujra verezhet! Ne nagyon eroltesd, gyogyulj meg!

    előzmény:
    csipogo (6148)
    2008-07-29  02:34
  51. 2008. július 29. 05:536151.

    Koszonom! kiprobalom holnap, mert holnap muszaj lesz. hazajott a fiam, mondja: hol a suti?? Meg azt az elfancsalodott kepet, hogy nem csinaltam!

     

    En is detto ugyanazt keresem! Betettem a konyhba az egyik also nyitott polcra, gondolvan, hogy az nem veszelyes Noahra, mert minden egyebb olyan heleyen van, amit nem erhet el.. (fent meg borul minden kifele, mert nem fer lassan).. De arra nem gondoltam, hogy Noah veszelyes a konyvre. A gyerekek lattak nala valamikor... Most csak a kulso borito van meg.. az a gyanum, hogy Z eltette szinten "biztos" helyre, hogy ne erje tobb kar... Na akkor az majd elokerul valamikor, amikor majd uj kenyersutot veszek uj konyvvel..-)) azaz amikor mar nem elsz ra szuksegem-)

     

    Most meg arpat vettem... levesbe-)) finom!!!!! Most nezelodtem a neten, hogy talalok-e mas receptet is vele, valami nem nagyon vegasat. Meg nem talaltam, de majdcsak.. Nem tudom, hogy mi jott ram, de unom mar az ugyanazt a levesekbe. Ujabban sokszor mikor lesutok valami hust, megpakolom cukkinival. Meg a lecsoba is tettem, olyan finom volt bele.

    A paprikaim novogetnek, de szerintem elbaltaztam, mert csak most tettem dezsaba. Hat ez van, csak ket kezem van, meg  Z-nek is csak annyi, es ezerfele kell nyulni mindig. De meg remenykedem, nagyon kis helyesek, 8 leveluk van mar, ha mas nem, majd melengetem oket idebent kesobb..vagy jovore majd talan nem halmozodnak igy fel a tennivalok.

    előzmény:
    brampton (6147)
    2008-07-28  20:58
  52. 2008. július 29. 05:436150.

    A Horvath Ilona szakacskonyv egy kincs! Nagyon vigyazz ra! En sajna kolcsonadtam idekint meg amikor kijottunk, es elveszett.

     

    A turos poginak a receptjet en nagyon megkoszonnem. Tegnap kerestem pogacsa recepteket, kiadott egy oldalt egy uv.hu cimen, erre jott a virusirto, hogy az oldalon kemprogik vannak, amik lenyomozzak a gepemet, ugyhogy megszakitotta a betoltest. Nehany pillanatig lattam az oldalt, teljesen artatlan oldal volt tele receptekkel, de nem mertem kockaztatni, hogy visszalepjek ra. Van egy pogacsakonyvem is, de jobban szeretem azokat, amik kiprobalt receptek valaki ismeros altal.

    A Horvath Ilona sajtos pogija volt otthon a slager, azt en magam is sokat sutottem, de sajna azt sem tudom fejbol.

    Nem sutottem ma megsem, nem volt kedvem vele ma foglalkozni.

     

    Elmentunk keritesleceket vadaszni, vegre sikerult jo aron szereznunk, ugyhogy hamarosan bekeritjuk a kertet-)))))))))) Azaz vegre ki tudok menni a kis orokmozgommal ugy, hogy kozben a hatsomat nyugodtan leteszem egy szekre, es nem kell felnem, hogy kiszalad az utra, vagy baj eri. A kutyunak is lekeritunk egy reszt, azaz ok oda kakkantanak, konnyebb onnan felvadaszni, mint az egesz birtokot korbejarni, raadasul a szomszed kutyaja sem idejar majd dolgat vegezni, mert mar kezdtem fontolgatni, hogy en meg odaszoktatom hozzajuk a mi kutyainkat. Vagy 5 hazzal arrebb laknak, a kutya szabadon maszkal. A multkor Z kiment osszeszedte a kutyagumit, hogy majd megyunk ki, szoval veletlenul se maradjon sehol. Erre ott a betonunk kozepen, megcsak nem is a fuben a nagy kutyaszar! Latjuk, hogy eppen tolja el a hatsojat a kertunk vegebol a szomszed kutyaja.. De mar annyiszor csinalta, olyan elegem van belole. Ha harom kutya utan akarok takaritani, akkor majd veszek harmat..

    Szoval most meg temazunk rajta, hogy hogyan is legyen, lehet, hogy meg a kocsibeallot is megcsereljuk masfele.. illetve mivel sarokhaz, a masik utcafele is csinalunk, mert igy azt a reszt is bekeritjuk ahol most beallunk. A Haz oldalaban pedig meghosszabitjuka  tetot, igy lesz egy nyitott garazs. Megmondom oszinten, ha divat, ha nem, en nem szeretem a hazat kerites nelkul. Megha elolre csak  alacsony keritest teszunk is, de azert megiscsak valamit. Nem szeretem, hogy atjarkalnak a kertemen, levagjak a sarkot, a multkor majdnem letaborozott itt egy no a gyerekeivel... Szoval leult ide a fuvunkre jatszani. Mondom mi a fene? Ugyan miert nem a szembe szomszedhoz ul oda? Ja, meret az nem sarokhaz..!? Ket viragagyas van a haz elott. Na azt elhordjuk, fu lesz, es kissebbeket csinalunk a fu kozepere. Na ez igy sok, pedig nem az..

    Ja! Meg megvettuk a basementbe a szigeteloanyagot, a PVC padlot.

    Szoval meg nincs vege a nyarnak-)))))

    Ugy van az mindig, hogy sokaig alloviz, aztan valami, majd megint csak temazgatas, tervezgetes, megint egy lepes... 

    előzmény:
    koala3 (6149)
    2008-07-29  04:09
  53. 2008. július 29. 04:096149.

    Nálunk is az egyik kedvenc a kakaos csiga. Én a recept könyvböl veszem Horváth Ilona, de nincs kenyérsütöm igy csak a tüzhely tetején keleget szép csendben. Már regen csinaltam,  mielött kész én is nyakom öntöm meleg cukros tejjel. A héten turos pogácsát csináltam egy sütik képekkel topickbol kaptam a receptet. Már azota tovább is adtam olyan jol sikerültItt vannak a képek is rola.

    Mondanom sem kell alig érte meg hogy egyáltalán kihüljön.

    Most megyek vissza dolgozni, nem sok kedvvel.

    Jo éjszakát! 

    előzmény:
    csipogo (6148)
    2008-07-29  02:34
  54. 2008. július 29. 02:346148.
    Jokpr jott,mert ma nem birtam megcsinalni.Mire hazaertunk,vart az uzenet,hogy jonnek nezok.Fel hat es fel het kozott.Igy aztan kikoltoztunk a kocsiba.megerte,mert most jottek.Elotte meg meg Jamikem berakta az ujj zarat is amit vettunk.Igy nem volt lukas az ajto sem. 10-percert sem voltak.De legelabb elkezdodott.Elvagtam az ujjam bogyet.Az oillo kicsipett egy darabot.Most verzik,de elszoritottam.Ugy luktet.Nem tudom mikor vegyem le a kotest/.igy irni sem tudok.sziasztok.majd ha nem fajj jovok.Addig csak olvasok.
    előzmény:
    brampton (6147)
    2008-07-28  20:58
  55. 2008. július 28. 20:586147.
    Had adjak ehhez meg egy tanacsot[az mondta aki a cinabonnba dolgozott ]parasitani kell ott eros para van a sutokben  itt en ugy csinaltam az aldo racsra egy tepsibe[aminek pereme van 1-2 cm  forro vizt tettem es a sules altt ott parolgott[en fahejast csinaltam  de a receptet elkutyultam  mert az ia konyvben volt amikor a gepet vettem  kb 1 eve nem talalom   Szokas szerint elraktam JOOOO   helyre olyan jora hogy meg en se talalom Probaljatok ki sokat segit piszkosul kel tole sutes kozben is
    előzmény:
    kysslina (6142)
    2008-07-28  18:28
  56. 2008. július 28. 19:256146.
    Koszi a receptet.Le is irtam.most mar csak az utolso frazissal vagyok meglove.nem tudom elkepzelni a csiga kulso veget,ahogy alahajtjuk.Nem nez ki furan.Ha meg nem hajtom ala kifojik.oke meg el sem kezdtem,mert itt meg is akadtam.nagyon nagy  a tapasztalatom a kelt teszta sutesnel. Szinte semmi.Na majd meglatom,hogy hajtogatom ala.De azert megakarom csinalni feltetlenul.mert imadom a kakaos csigat.most mar csak a kenyer gepet kell elocibalnom a szekreny mejebol ahova elsujjesztettem.De azthiszem eloveszem,mert hat neha ennenk kenyeret is.es nem eszunk,hazit,mert ugye a gep el van dugva a vevok miatt.Akik ugy sem jonnek.Aki majd jon es kell neki a haz.Nem a kenyer suto geptol teszi fuggove fogadom. Megprobalom ma megsutni.Remelem van hozza mindenem. A guta utoget.mert a baratnom nagynenje meseli,hogy lehet kapni a Sopper Drugmart-ban ket kilos zacskokban cukrot ami sugar free. Meg soha nem lattam.megkinalt a sutivel amit o sutott es tenyleg nem ment fel a cukrom tolle.es meg edes is volt.De jo lenne venni.es az ara is szinte semmi. $2.99-et mondott,ha jol emlekszem. De nem is az ara a lenueg,hanem finom.  Hat miert nem terjesztik.Ha nem kinal meg vele,hat nem is jovok ra.es ettem 3-at is a dios csigabol,es nem ment fel a cukrom este megmertem amiutan bejutottunk a lakasba.es 6.1-volt, Reggel meg 4.9-Na hat nagyon jo ugye.pedig 3-om diosat is ettem. Na ma megprobalok utanna jarni ennek.Jolenne kapni.   Ma hozzank is jon az eso,es a nagy zivatar.mar elolre nagyon felek.miota tavaj itt volt a Tornado farka,azota felek.aztmondtak csak a farka ert ide.Na de milyen ha itt az egessz.Mar a farka is csinalt annyi mindent,hogy nemhittem,hogy a hazunk kibirja. Valahogy azert sikerult.de azota rettegunk a vihartol nagyon.3x volt mar itt Tornado.es bizony az egyik kis telepulest le is tarolta ahogy birta.Nem marad egy ep haz sem. Hat azota felek en is.Remelem ez azert egy szimlpa vihar lessz,az nem zavar.Csak a farka nerjen ide   Sziasztok.Itt a friss kave is. Delutani.vagy legyen 5-orai tea,kis kakaos csigaval
    előzmény:
    kysslina (6145)
    2008-07-28  18:46
  57. 2008. július 28. 18:466145.

    Itt is volt zuhe, mar kezdem nagyon unni, bar a locsolassal tenyleg nincs problema az biztos. De itt eleg keson volt mar, a tegnapi nappalra nem panaszkodhatunk, most egy kicsit borus az ido.

    Gabeszom megy dolgozni a Tim hortonsba, kivancsi leszek, hogy hogy tetszik neki a munkaselet-) A baratai beszeltek ra, mert mar kezdenek az igenyek megnoni, de csak a nyaron. , azaz 1 honapot.

    A hatso kertben az eresz nem allt jol, igy szepen vezette a vizet a haz oldalara..., szoval Blanka szintje beazott.. No, mindenki kifele, fel kellett asni jodarabon, hulyen lejt a hatso kert, ugyhogy fel kell tolteni. Vegul is megoldottuk, nagy baj nem lett szerencsere.

    előzmény:
    WestHill (6132)
    2008-07-28  03:40
  58. 2008. július 28. 18:376144.

    Brampton hogy sikerult a Firefox-ot kicsomagolni?? Nekem van egy csomagoloprogram a gepen, igy mar elfelejtettem, hogy mit ir ki a jobb klick, amikor csinalod.

    Altalaban azert szoktak becsomagolni a file-okat, mert igy nem serulnek letoltesnel, nem kerulnek ra nem kivanatos dolgok, de sokszor azert mert joval kissebb helyet foglalnak el. Csak egy kattintas, es megvan amit keresel, onnantol mar nagyon egyszeru az egesz.

    előzmény:
    brampton (6136)
    2008-07-28  04:10
  59. 2008. július 28. 18:346143.

    A magyar forditasok tobbnyire jok, es meg is lehet bizni a magyarok tobbsegeben, csak az a baj, hogy sokszor a hivatalos helyeken nem fogadnak el mindenhonnan forditast. Montrealban volt egy olyan fordito iroda, amivel szerzodesben alltak, es csakis onnan fogadtak el a jogositvany hivatalos forditasat, mellette fel kellett mutatni az eredetit is. A hivatalos forditason ott kellett lenni a forditoiroda pecsetjenek, alairasnak, stb.. Jo borsosan csinaltak az biztos..

    Itt Ontarioban nem tudom, hogy hogy megy, mivel a mienket meg Montrealban inteztuk.

     

    Hogy vagytok??-))))))) Mi ujsag a csibekkel?-))

    előzmény:
    fenci (6140)
    2008-07-28  06:35
  60. 2008. július 28. 18:286142.

    sziasztok!

     

    Itt a recept:

    A tesztahoz:

     

    50 deka liszt7 deka puha vaj2 tk. szárított élesztő3 dl tej1 tojássárgája4 ek. cukor1 mokkáskanál só

    Ezen kívül:

    1 csésze cukor3 ek. cukrozatlan kakaópor1,5 dl tej1-1 ek. vaj

    A hozzávalókat a kenyérsütőben dagasztottam és kelesztettem, majd egy hosszú keskeny, kb. 25x50 cm méretű lappá kinyújtottam.

    Egy evőkanálnyi puha vajjal megkentem a tésztát. Egy csészényi cukrot elkevertem 3 evőkanál cukrozatlan kakaóporral, és a tésztára szórtam. Amennyire lehetett, szorosan felcsavartam, majd éles késsel 2 cm vastag szeleteket vágtam belőle. A csiga külső végét jól aláhajtottam, hogy ne folyjon ki az összes kakaó sülés közben. 175 fokra előmelegített sütőben sütöttem készre, ami talán 25-30 percig tartott. Félidőben, amikor már kezdtek színt kapni a csigák, kikaptam a tepsit, és forró tej-vaj keverékével meglocsoltam őket, majd visszatoltam.

     

     

    Mivel a recept is kenyersutogepre irta, igy en azonnal mindent belepakoltam, es hagytam, hogy ott dogonyozze a gep. Nem vartam vegig a programban megadott 2 orat, amikor mar szepen megkelt, akkor kivettem belole, kinyujtotam, es megpakoltam kakaopor-cukorral. Szerintem a titka az az, amikor meglocsoljuk a forro tej-vaj keverekkel. En kb. 2,5-3 deci tejet kevertem el jo nagy evokanal vajjal, betettem a mikroba, felforrositottam, es szepen meglocsoltam, megkentem mindegyiket, jol atitatva a vajas tejjel. Utana mar nagyon gyorsan kesz lettek, bar a recept felidot ir, nalam ugy tortent, hogy kb. 25-30 perc alatt lettek majdnem kesz, akkor huztam ki, es kentem meg a vajas tejjel, utana mar 5 perc mulva ki kellett venni oket.

    350 fokon sutottem, mert a recept celsiusban adta meg a hofokot.

     

    Itt van az eredeti oldal ahonnan a receptet szereztem:

    http://macikonyha.blogspot.com/2007/05/kakas-cs iga.html
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  61. 2008. július 28. 07:266141.
    Jajj nagyon megkoszonnem.Imadom a kakaoscsigat.de nem sikerult eddig.Ha a kenyergeppel megtudom a tesztat csinalni akkor az nagyon jo lessz.Rakok bele edesitos cukrot es akkor en is ehetem.es ugye nem feher lisztbol fogom csinalni.Whole Wheat liszt is jo lessz nagyon nekem hozza.Kepzeld ma ugy orulok,hogy itthonvagyok.Kint aldigaltunk az ajto elott az utcan.Nem biortunk bejonni sehogy. A zar kinyillott ,de nekunk van egy kilincses zar is.Az nem volt bezarva.de a kilincsben eltorott a rugo mikor lenyomtam.igy nem huzta be a zarnyelvet.Szoval hiaba nyitottam ki a felso zarat,ha a bezaratlan kilincses zar meg nem huzta be a zarnyelvet.Es jo stabilan tartotta az ajtot.Bejonne lehetetlen volt.Na szoval az ablakon mindenhol racs van a betores ota kiveve kint,a fobejaratnal,de az meg be van csavarozva,nem lehet kiemelni csak ugy.Na a Hatso ajtonal meg az a bibi,hogy belulrol be volt zarva,es ki is volt tamasztva,es a kulcs belulrol a zarban is volt hagyva.Szoval ilyen modom bejuktni ott sem lehetett.Mondjam meg???? .Ott alltunk mint ket luke az ajtonkban,es nekem meg a WC-is esedekes lett.A szunyogok haza jott rank.es bejonni akkor sem tudtunk.Hat mar elkepzeltem,hogy az ejszkat a kocsiban toltjuk es nezzuk hatul a filmeket.Vagy alszunk esetleg.Ha tudunk.En nem az biztos.Na Istvant is felhivtuk.szegenykem Houston bol probalt nekunk segiteni.Na szoval a Garazs az egyetlen ahova bebirtunk jutni.Jamikem hoztt onnan  szerszamokat.Es jo masfel oraba tellett igy is,hogy a kilincses zarat leverje.Mar minden kint volt,de meg a zarnyelv ott maradt szilardan.mar azthittem a guta is megut.Mikor vegre valahogy csak sikerult ,es  elmozdult a zarnyelv,es Jamikem szinte beesett a lakasba.Gyorsan iszkiri befele.Gondolhatjatok.Hat ez azert nem hianyzott.Szegenykem a vallat jol osszeverte az ajton,mikor probalta befesziteni.Be is kentem neki kenoccsel,nehogy fajjon mar neki reggel.de biztos fogja fajlalni a lelkem. Szoval ezert tudok most irni nektek.Agival is beszeltem az elobb.Tolle elbucsuztam.itt meg ittragadtam.de mar megyek is.Puszi mindenkinek.   Sziasztok.Adfaj nagy puszit Noah- nak a nevunkben.
    előzmény:
    kysslina (6124)
    2008-07-28  01:18
  62. 2008. július 28. 06:356140.

    Csak nézek, mint a moziban...mert ugye ezek a boltok nincsenek BCben. Na ezért nem is ismerősek.

     

    Más ... Én egy naiv magyarokban megbízó emberke vagyok. Biztosan azon a részen is van magyar újság. Az utolsó oldalon vagy elsőn pl. hivatalos fordítók...akik magyarok. És pl. lektorálás? vagyis te lefordítod, ő ellenőrzi és nagyon olcsón aláírja. Ehhez mondjuk kell tudni angolul helyesen. DE, nem lehetetlen.

     

    Mondanám, nálam ez is működik, dött- hiába na, a szükség nagy úr ...

    előzmény:
    brampton (6134)
    2008-07-28  03:49
  63. 2008. július 28. 04:466139.
    Köszi ez aztán nagyon jo! Itt minden rajta van még azok is amikböl nem kapunk kézhez.
    előzmény:
    brampton (6134)
    2008-07-28  03:49
  64. 2008. július 28. 04:456138.

    Ismerem a Kessington marketet is de nekünk is messze van, inkább nagy ritkán olyan kirándulásnak megfelelöen megyünk oda, egy napos program. Jo volt kovályogni a kis utcákban, s kerülgetni a sok kinait ott is. 

    A Lawrence  Marketre év közben megyünk párszor mikor reggel végzek s felvesz a férj s elmegyünk szombat reggel. Akkor még parkolok is vannak.

    De ilyenkor nyáron a kis farmereket látogatom errefelé. Na jo nekem buszoznom kell, de nem vészes. Az East Yorkit szeretem, de oda nem mindig jutok el, mert ha dolgozok akkor reggel megyek aludni, s mire feltápászkodok, elkészülök, addigra a farmerek is elmennek. Délben sokat kell várni a buszra is, mert amivel megyek az eleve is ritkán jár de ilyenkor nyáron s délben olyan ritka mint a fehér hollo. Másfelé is mehetek de akkor metroval is kell mennem. Igaz gyors, de mindenféleképpen idöbe tellik. Ezért ezt a délutánit nekem talalták ki. Igaz nem olyan nagy, de igy is el lehet jocskán költeni a pénzt. A férj szerint egész mas ize van a krumplinak amit onnan hozok mint a rendes boltinak. Pedig a yukon goldot vesszük, s most az is uj krumpli. Most eszembe juttattad az otthoni karácsonyi pontyos menüket. Bizony nem gazdagodott volna meg az a kessingtoni husüzlet belölem, mert nem szeretem a halat. Még az itteni filéket nagy ritkán megeszem de a haleaszlevet azt nem szeretem. Otthon is nagy felhajtás volt mindig, az Apukám csinálta a halászlevet s még a plafonrol is halpikkely potyogott, s a kadban is ott uszott vagy 2 napig...

    Volt zuhé ma is pont a nyakunkba. Nem voltunk itthon, s pont az utca közepén voltunk mikor hirtelen megkaptuk a magunkét. Mire a kocsihoz értünk már csöpögtünk a viztöl. 

    Most olvastam, hogy unokád is van. Emlitetted elözöleg hogy a fiad BC-ban van de valahogy ugy gondoltam hogy biztos tanulo, mint a fiam.

    Jo éjszakát, holnap este megyek vissza dolgozni megint, ma még a sajeat ágyikomba töltöm az éjszakát. Már fura volt hogyha lefekszem nincs világos. 

    előzmény:
    WestHill (6132)
    2008-07-28  03:40
  65. 2008. július 28. 04:136137.

    Na mindenesetre szoros angyalt meg nem lattunk

    Miert nem csapkodsz avval a szep angyalszarnyaiddal valahova mashova ahol szeretnek  

    engem ha utalnak valahol akkor nem pofatlankodok oda tobbe

     Jo repkedest

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_309588 (6125)
    2008-07-28  01:26
  66. 2008. július 28. 04:106136.

    Szia Csipike   reggel irtam  es megint elszallt

    szoval jovo honap 21-en  felulok a lokhajtasos soprumre es pestig meg se allok megyek intezem a nyogijat mert az nem nyugdij attol csak nyogni lehet az enyemre most irtak valaszt hogy atkuldtek a Visegradi utcaba  deaz apjuknak egy csomo  fotokopiat kell csinalni  mert

    tudni akarjak mikor ,hogyan jott  na most kell a landed papir  aztan ha van repulo vagy hajojegy[van]

    En mindent megoriztem mar nosztalgiabol is  meg a vonat jegy is amivel   Becsbe mentunk a helyjegyekkel meg a CP amivel jottunk Amszterdambol szoval azt is lekopiztam aztan az Osztrak utlevelet amivel bejottunk [mert a magyart elvettek] de ez csak egy 24 oras utlevel volt [csak a beutazasra] mindegy a datum benne van aztan a mostani utlevelet hogy Canadai allampolgar  meg meg hozza tettem az allampolgarsagi  pocsetes papirt is sot azt amit a repteren adtak a soc # pairt[a kartyat kesobb kuldtek] na meg az is   most aztan valogassanak  mindent ala kell iratni  [rendor , orvos   kis es nagy fonok akarki aki hivatalos szoval kezdik a sz@rakodast  Na berepulok nekik az ablakon teszek en ott mindjart rendet

    előzmény:
    csipogo (6107)
    2008-07-27  05:42
  67. 2008. július 28. 03:586135.
    nem szerencsem van  aug 21-en megyek es szept 19-en jovok
    előzmény:
    WestHill (6113)
    2008-07-27  17:21
  68. 2008. július 28. 03:496134.

    http://flyerland.ca  itt minden flyert meg lehet nezni   varosreszek szerint

    előzmény:
    koala3 (6131)
    2008-07-28  03:31
  69. 2008. július 28. 03:446133.
    82-ota[ hu ez olyan csavart magyarnak nez ki] Brampton az a West oldalan Torontonak [a repter utan mar  nem messze van ] az Missisauga vege es ott kezdodik Bramalea/Brampton  tulajdonkepp mar majdnem osze van epulve  Torontoval
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_293206 (6120)
    2008-07-28  00:27
  70. 2008. július 28. 03:406132.

    Koszi szepen, majd megnezem, igazabol voltam talan ketszer a Kensington marketen, biztos tudod, hogy 56-ba a magyarok elneveztek Zsido piacnak sokaig igy volt ismert, (gondolom csak a magyarok kozt) ott a Spadina es nem tudom magara a piacra bemeno utca nevet volt egy magyar hentes uzlet az Universal, a sarkon. Karacsony elott voltam bent mindig, mert meg annak idejen pontyhalaszle es rantott ponyt nelkul nem lehetett elkepzelni a Karacsony estet. A Lawrence marketen is voltam talan egyszer, de ez mindketto oly szornyu messze van, hogy tobbe kerul a leves, mint a hus.

     

    Ti is kaptatok most zuhit az este? Azt hittem leszakad az eg.

     

    Mar ideje volna, ha a nyar hatralevo resze egy kicsit csapadekmentesebb lenne, de legalabb eddig meg lehetett sporolni a vizen es az automosason is.

     

    Ma mesz a dologba, vagy csak holnap?

    előzmény:
    koala3 (6130)
    2008-07-28  03:09
  71. 2008. július 28. 03:316131.

    Szia, mint irták már a többiek is, gondold meg az asztalt, s ha tetszik, s árban jo akkor válaszd a szomszédét. Minden vásárlásnál örizd meg a blokkot, itt minden kérdezés nélkül visszaviheted az árukat. Ha esetleg megkérdeznék akkor is ha valaki azt mondja nem tetszik, vagy meggondoltam magam stb elfogadják. Ruhát, cipöt mindent ezekböl a boltokbol. A használt cikkeknél pedig van hogy visszaadják a pénzt van hogy adnak egy papirt hogy levásárolhatod.Élatlában a blokkon fel van tüntetve hogy meddig lehet visszavinni. Ez különbözö a kis boltoknál 7 nap,de van több is,  a nagyobbaknál van 2 héttöl 1 honapig de van több is. Az áruházakban nem néznek rád csunyán ha visszaviszel valamit. Sok helyen van ha veszel valamit s a következö héten ugyan az az árut leértékelték, akkor visszaadják a különbözëtet. Vagy egyszerüen visszaadod s veszel ujat a leértékeltet.

    A kajákat meg kell szokni, most már könnyebb is mint régebben mikor is nem volt ennyi europai ennivalo. Most a rozs kenyertöl kezdve sok mindent meg lehet találni. Vannak lengyel vagy magyar deli boltok meg más europai boltok ahol otthonibb izeket lehet kapni, magyar kolbászokat, szalamikat stb... Az Ikeeas kaják finomak, néha ha arra jarunk akkor mi is eszünk ott, vagy veszük mélyhütöttet s itthon megcsináljuk máskor. Mindig sokan vannak, s augusztusban azt hiszem akkor van ott is leértékelés. Na akkor aztán televan. Nekünk sok minden van onnan, föleg a gyerekek butorai, ágynemük szintén. Sporolni sokat a kaján tudsz itt is, ahogy WestHill irta a Food basic meg a no Frills olcsobb, de hetente vannak az aukciok minden boltnak, s azt érdemes végigböngészni a reklamjaikat-általában egy kis átlátszo zacskoban dobják be a hazakhoz vagy az épuletekben is lent leteszik. Na meg minden boltban van a sajátjuk. De van online is ott is meg lehet nézni. Pl No Frills flyers s meg lehet nézni ezen a héten mi van leértékelve. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_293206 (6118)
    2008-07-28  00:13
  72. 2008. július 28. 03:096130.
    Megkaptuk ebben az évben a sok havat télen s most meg az esöt. 1 hete vagyok itthon, naponta esik. Rengeteg pincét elöntött a viz, jég is esett, Toronton kivüli farmerek almája, barackja ment rá. Holnap megyek vissza dolgozni, s utána megint megyek 2 hét szabira 2 hét munka után, Remélem akkor nem fog már ennyit esni, valamerre elszeretnén menni, de ha ilyen esös marad akkor nem tudom mi lesz. Talán városnézésre jo lesz. mert hideg nincs.Vannak a heti farmers marketek. Itt van egy oldal leirom mert nem fogadja el a linket. edibletoronto ha berakod a gogglebe kijön egy pár cim, oda menj hogy home s abban belül vannak a farmers marketek az alcimeknél. Nemcsak a torontoi van benne de a környéki is. Itt a közelbe  East Ľork Civic Centre az East General korháznál van egy nagyobbacska ez keddenként reggeltöl 2-ig van egész nov elejéig. Van a Danforthon Wodbine környékénis az egy parknál van East Lynn ez csüt. délután 3-7ig van, s Scarboroughban is vannak, a listán rajta van.Még tavaly volt a Scarb Civic Centernél is, idén nem tudom. A fiam nem fogyott, bár elöször lefogyott de aztán kezdtek járni utánpotlásért s sok junkot ettek, igy felhizott. Most ezt adja le, s normális ennivalokat eszik, nemcsak chipset, hamburgert.  
    előzmény:
    WestHill (6113)
    2008-07-27  17:21
  73. 2008. július 28. 03:046129.

    Sziasztok, jo estet mindenkinek )))

    Csak egy percre jottem, most mentek el a csalad, jol telt a napunk nagyon ))))) Eltakaritom a romokat es kesz....pihenek )))))))

    Most csak ennyire futja......)))))))))))))) jo ejt mindnyajatoknak es szep uj hetet ))))))

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. 2008. július 28. 03:036128.
    Meg az kimaradt, hogy azert nem vagyok oly annyira egyedul, mert van egy fiam, de pillanatnyilag BC-be van es unokaim is vannak, de tudod egy ferj elvesztese az olyan, mint amikor osszeomlik a vilag. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_293206 (6122)
    2008-07-28  00:34
  75. 2008. július 28. 02:446127.

    Lina,

     

    en szeretnem a receptet, ha finom puha, mar ketszer is probalkoztam, de egyiket sem szerettem.

     

    A mai napra is meg volt az eloirt szent evangelium, olyan feketeseg lett, orkanszeru szel, dorgott is es az eso, mintha dezsabol ontottek volna, tartott vagy negyed orat, most szep kellemes este lett, azt nem mondhatom, hogy leverte a port, mert ennyi esotol amennyi mostanaban esik sehol nincs por.

    előzmény:
    kysslina (6124)
    2008-07-28  01:18
  76. 2008. július 28. 02:236126.

    Szia,

     

    hat nem boknak szantam, de valoban Kislany vagy, legalabb is a mi tarsasagunkban, te vagy a legfiatalabb.

     

    En hu de reg elek itt, tobbet eltem mar itt, mint M.O-on, ebbol gondolom kitudodott, hogy ezt tartom a hazamnak, M.O-on mar senkim sincsen, na itt se sokkal tobb, mert az elet kegyetlensegebol egyedul maradtam mar tobb mint ket eve. Egyebkent 36 eve volt januarba, hogy megerkeztunk kis csaladunkkal, ami 3 fobol allt. Tudod mindenem meg van, csak az eletem ertelmet veszitettem el, na de nem akarom ilyen szomorura forditani a szot.

     

    Ugyesen vasaroltatok en az IKAT nem ismerem butor szemponjabol a modern butor nem az en izlesem, az araikkal nem vagyok tisztaba, de az asztalt a szekekkel, ha tettszik a szomszede es az ar megfelel feltetlen azt valasszatok es ezt amit vettetek, vigyetek vissza. A Walmart az jo ott az arak jok, a Dollarama is nagyon jo aprosagokra, a Zellers is allitolag jo en nem szeretem en meg semmit nem tudtam ott venni.A Loblaws helyett ajanlanam a Food Basic-et es a No Frillst, a Loblaws nagyon draga.

     

    Remelem, hogy meg fogod talalni az izeket, enszerintem mindent el fogsz tudni kesziteni es nem fog kulonbozni a M.O-on megszokott izektol, majd rajosz es nyugodtam kerdezz, mindannyian segitokeszek vagyunk.

     

    Ahova koltoztok, a ferjed azon a kornyeken dolgozik? Te mindennap mesz iskolaba? Az is a kornyeken van?

     

    Na azt hiszem annyit irtam, hogy gyozd csak elolvasni, tovabbra is erezzetek jol magatokat es sikeres folytatast kivanok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_293206 (6122)
    2008-07-28  00:34
  77. Torolt_felhasznalo_309588
    Torolt_felhasznalo_309588
    2008. július 28. 01:266125.
    Nem vagyok Orsi,mert hogy fiu vagyokvagy inkabb ferfi
    előzmény:
    kysslina (6116)
    2008-07-27  22:44
  78. 2008. július 28. 01:186124.

    Sikerult a kakos csiga-)))))))))) A neten talaltam a receptet, vegre nem szaradt ki, puha maradt, nagyon finom. A kenyersutoben dagasztottam, nem is kellett kinlodni vele, ugyhogy holnap is lesz kakaos csiga. Noah annyira fellelkesult tole, a dagasztogepet nezte, ahogy porgeti a tesztat, elotte persze a kinyujtasnal segedkezett nekem, utana meg szaladgalt a sutohoz, es alig gyoztem neki fujkalni amikor elkeszult, majd kiugrott a kezembol-)) meg is evett belole gyorsan kettot-))

     

    Ha valakinek kell a recept, akkor leirom nektek, vagy megadom a linket.

    előzmény:
    csipogo (6115)
    2008-07-27  21:53
  79. 2008. július 28. 01:156123.

    Nem, nem azt mondtam, hogy nem fog sikerulni, csak azt, hogy eleg nehezkes innen mostmar. Igazabol nem tudom, hogy mennyire vagytok elore haladott allapotban az ugyben, milyen jogcimmel tudtok maradni, ezert nem is mondok semmit. Egy emigracios ugyved tudna tanacsot adni ezugyben.

     Tenyleg jo itt, van akinek nem jon be nagyon, de akinek igen, az orokre akar maradni.

     

    Ott a Drivers office-ban nem mondtak meg, hogy honnan fogadnak el forditast? 1-2 napon belul megtudom neked kerdezni, hogy hol forditanak ugy, amit el is fogadnak itt. A baratnom occse pont ugyanebben a cipoben jar most.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_293206 (6119)
    2008-07-28  00:26
  80. Torolt_felhasznalo_293206
    Torolt_felhasznalo_293206
    2008. július 28. 00:346122.

    Szia!

     

    Koszonom a Kislanyt. Annyira jol esett, meg ha nem is igaz. (29 vagyok)

     

     

    Thornhillben vagyunk jelenleg, de ez csak atmeneti volt. Most koltozunk a Finch es a Yonge sarkara, North Yorkba.

     

    Miota vagy kint, Te jol erzed magad?

    előzmény:
    WestHill (6113)
    2008-07-27  17:21
  81. Torolt_felhasznalo_293206
    Torolt_felhasznalo_293206
    2008. július 28. 00:306121.

    Szia!

     

    Hogy tetszik 3 honap utan? Mar megszoktad? Nincs honvagyad? Dolgozol, tanulsz?

     

    NEm tudom, lehet, hogy itt mas szabalyok vannak, de nem olyan egyszeru kanadai jogsit szerezni...

     

    Na de nem szomorkodni jottem ide, szoval:

    előzmény:
    fenci (6111)
    2008-07-27  07:27
  82. Torolt_felhasznalo_293206
    Torolt_felhasznalo_293206
    2008. július 28. 00:276120.

    Szia! Koszi az udvozlest.

     

    Miota vagy kint? Hol van Brampton pontosan?

    előzmény:
    brampton (6106)
    2008-07-27  05:32
  83. Torolt_felhasznalo_293206
    Torolt_felhasznalo_293206
    2008. július 28. 00:266119.

    Koszi a valaszt.

    A jogsi miatt voltunk egy Drivers officeban, vagy hogy hivjak itt pontosan. Ott azt mondtak, hogy Highway tesztet es itteni kresz vizsgat is kell tenni. Csak mindezek elott le kell fordittatni a magyar jogsit, mert akkor a nekem ~10, ferjemnek ~15 ev magyar tapasztalatat beleirjak es olcsobb lesz a biztositas. Cska ez mind ido es utanajaras, hogy ki, hol, hogy forditsa le. Eloszor a torontoi magyar konzulatushoz akartunk fordulni, de az aug. 20-ig szabadsagolasok miatt zarva. Akkor fordultunk a montreali irodahoz, ok megcsinaljak, cska mi hogyan juttatjuk el a papirokat Montrealba. Akkor utana gondolkodtunk fordito irodan, az meg eleg borsos... na szoval nem egyszeru...

    A PR Cardot nem kaphatjuk meg, azt mondod? En nem tudom, ebbe nem melyedtem bele. A ferjem azt mondta, hogy a Record of landing papir kene csak es megkapnank. Igazabol elinditottuk az immigracios kerelmet, be is fizettuk a penzt Becsben, lehet nem jol tudom, de az eleg jo pont. Vagy lehet, hogy semmi koze a PR-nak az immigranthoz? Nem tudom.

     

    Mi nagyon jol rezzuk magunkat. Neha, ha setalok egyet ebedidoben a suli kornyeken, az az erzesem, mintha csodaorszagban lennek. Azok a gyonyoru kertek, hazak, fak, parkok szemet nelkul, mokusokkal itt erdemes elni

    előzmény:
    kysslina (6104)
    2008-07-27  04:25
  84. Torolt_felhasznalo_293206
    Torolt_felhasznalo_293206
    2008. július 28. 00:136118.

    Koszonom a kimerito valaszt. Bereltunk hetvegen kocsit es voltunk sok helyen. Vettunk eleg sok dolgot. Eloszor az IKEA-ban jartunk. SZombat del korul voltunk ott. Kicsit meglepodtem. Azt hittem, hogy az itteni izlesnek az nem felel meg, de fullra volt. Teljesen tele volt emberekkel. Vettunk sok mindent. Foleg aprosagokat, papla, parna, huzatok stb. meg egy ebedloasztalt 4 szekkel. Erre, mire az egesz napos bevasarlasbol hazaertunk, addigra az egyik szomszed kirakta, hogy koltozik es arulja az ebedloasztalat 4 szekkel... Eloszor nem tudtam rajta rohogni, de aztan nevettunk a zurammal. Elvegre nem idegeskedni jottunk ide  Szoval kitalaltuk, ha tetszik es olcson adja, akkor megvesszuk, az Ikeasat meg visszavisszuk, aztan kesz. Na, nagyon elkalandoztam. Szoval szombat del Ikea es ebed az Ikeaban. A ferjem milyen boldog volt. Nagyon izlett neki. Az olyan 'europaias' kaja volt. Igazabol negy hete nem ettunk egy normalisat. Nem panaszkent mondom, ne ertsetek felre. Csak en nem vagyok egy nagy gyorsettermes es kornyeken, ahol most lakunk, itt van egy Tim Hortons meg egy McDo. Fozni fozok, vagyis probalkozok, mert nem olyan az alapanyag, mint az otthoni megszokott. Egyszeruen csak mas az ize, az allaga vagy maskepp viselkedik. En meg ott gorcsolok a konyhaban, hogy valami eppkezlab kajat tegyek az asztalra.

    Megint elkalandoztam. Szoval ikea, majd voltunk Dollaramaban. Az egy jo kis bolt, vettunk nehany tenyert, bogret, poharat, kezdesnek teljesen jo lesz. Voltunk meg Loblowsban es Walmartban, ezekben vettunk kajat es kisebb gepeket. Kvfozo, vasalo stb. Nem olcso uj eletet kezdeni.

    előzmény:
    koala3 (6093)
    2008-07-26  04:47
  85. 2008. július 28. 00:026117.
    Sulnek a kakaos csigak, nem gyoz Noah szaladgalni, hogy nezzuk oket a suto ablakabol. Remelem, hogy jok lesznek, mar regen nem csinaltam.
    előzmény:
    csipogo (6115)
    2008-07-27  21:53
  86. 2008. július 27. 22:446116.
    Mint a dedoban kisszivem. Szeded megint a gyogyszereidet Orsi?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_309588 (6114)
    2008-07-27  19:53
  87. 2008. július 27. 21:536115.
    Mond jo hulyenek lenni? Menj mar innen a fenebe.Senki nem hivott ide. Itt mi nem veszekszunk,es nem gyulolkodunk.Menj oda ahol ezt szivesen veszik. A vege az lessz en tiltatlak ki.Mar unom. Nem esik le a tantusz.Semmi szukseg itt rad akar ki is vagy!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_309588 (6114)
    2008-07-27  19:53
  88. Torolt_felhasznalo_309588
    Torolt_felhasznalo_309588
    2008. július 27. 19:536114.
    előzmény:
    KeLePcE (6098)
    2008-07-26  06:35
  89. 2008. július 27. 17:216113.

    Sziasztok Lanyok,

     

    tegnap jottunk haza, az idore nem panaszkodhatok, mert a TV-be a hirek szerint Toronto es kornyekenek alaposan kijutott a sok viharos idobol, meg lattam, hogy itthon sem volt valamikor villany mert minden villogott na es a fuvet is kaszalni lehet. Fent csak csendes esok voltak es azok is csak altalaban hajnalba, es csak keves esett napkozbe sutott a nap, Ebony naponta ketszer-haromszor is kiuszta magat. Ellenben tegnap amikor jottunk haza olyan felhoszakadasba jottunk, hogy alig lehetett a Van orrat latni, pedig az mar csak eleg kozel van, de legalabb tiszta lett es oruljek neki, hogy nem jeg volt es nem hagyta ott a nyomat. Ebony olyan vigyazba ult, ilyenbe meg nem volt resze, lehet meg levegot sem vett, na azt azert kellett vegyen, mivel kilometereken keresztul tartott a felhoszakadas. Most az elkovetkezo ket hetbe itthon leszunk, aztan ujra egy het fent kovetkezik.

     

    Brampton

    mikor fogsz visszajonni? Nem befolyasolja a hazafele jovo utadat, hogy a Malev september 21.-en megszunik?

     

    Bogie

    igazad van ki kell hasznalni az idot, azt nem mondom, hogy a jo idot, mert ilyen szornyu rossz nyarra meg nem is emlekszem, amilyen kegyetlen es hosszu telunk volt es ez a semilyen nyar, vajon mit tartogathat a kovetkezo tel, na nem filozofialok, raerek szembenezni a valosaggal, ha mar itt lesz.

     

    Donna

    visszamentetek a trailerbe? Gondoltam rad tegnap, amikor jottunk haza abba a szornyu esobe, hogy vajon ott vagytok e. A 47-es-tol vegig szakadt a Taunton-ig, eleg hosszu utszakasz volt, alig vartam, hogy tullegyek rajta,

     

    Csipike 

    a leirtak alapjan, ahogy Bogie es te is leirtad remek lehetett a talalkozastok, jo volt egy kis kikapcsolodas, hiszen honapok ota csak idegeskedsz, most megujultan nezel szembe az elkovetkezo honapokkal.

     

    sorry ismerem az ABC-t, de most igy marad.

     

    Kirandulas

    nektek hogy telik ez a nyarnak mondott valami, gondolom tobbet kell a fuvet vagni, hogy ennyit esik az eso.

     

    Koala

    melyik piacra jarsz? En meg sose voltam, meg annak idejen neha megalltunk az ut menten, ha volt valami kirakva megnezni, hogy mi van elado, de piacon sose voltam. Ahogy irod a fiad nem gyoz eleget enni, le is fogyott?

     

    Lina

     

    Szepen no a csopp fiad, elhiszem, hogy probalkozik egy kis hisztivel, mindegyik megprobalja aztan, ha most nem engedsz, akkor te vagy a nyero.

     

    Jaj majd elfelejtettem az uj Kislanyt, remelem latlak koztunk es orulok, hogy jol erzed magad Canadaba. Melyik reszen vagytok Torontonak? En Toronto West Hill-i reszen elek.

     

    Na most elprobalom elkuldeni, hatha sikerul.

    Tovabbi szep vasarnapot

     

    előzmény:
    Bogie (1)
    2006-10-12  19:56
  90. 2008. július 27. 07:376112.

    Ugy tunik, hogy tartomanyonkent mas a szabaly. Montrealban csakis kanadai-quebeci jogositvannyal lehetett autot venni, itt is kell az ontarios jogsi.

     

    itt a link az ontarios szabalyokra

    előzmény:
    fenci (6111)
    2008-07-27  07:27
  91. 2008. július 27. 07:276111.

    Sziasztok Lányok!

     

    Attól, hogy nem írok még mindennap olvaslak benneteket, a blog előtt MINDIG háttérolvasok.

    És nagyon örülök, hogy van mit.

    Üdv. az újnak, megsúgom én 12 hetes vagyok, DE itt BCben, 3 napos autóbérlés után a 6.! napon úgy döntöttünk inkább autót veszünk és vettünk. Még magyar a jogsim 6 hónapig érvényes! 2 azaz kettő darab fényképes igazolvány kellett az átíráshoz egyik a magyar jogsim volt :).

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_293206 (6101)
    2008-07-26  13:46
  92. 2008. július 27. 06:566110.

    AAAAAAAAA!! Most ugrott be! Biztosan be van csomagolva a file! Ki kell csomagolni! Jobb gomb, majd: extract here... Teljesen elfelejtettem, hogy becsomagoljak, hogy kissebb helyet foglaljon. Miutan kicsomagoltad, utana mar tudod futtatni.

    Ha nem megy akkor szolj!

    előzmény:
    kysslina (6109)
    2008-07-27  06:53
  93. 2008. július 27. 06:536109.

    Nem tudom mit csinalhattal, most kikerestem neked egy masik linket, elvileg sikerulnie kell:

     

    http://firefox.hu/

     

    en regebben azert a masik oldalrol szedtem le, mert a firefox.hu-rol nem indult meg  aletoltes.

     

    Pillanatok alatt fent van , most nezem az altalam elozoleg megadortt oldalt, de nem nagyon szeretnem futtatni, mert akkor elvesznek a kedvenceim, ha ujra felrakom.. En onnan szedtem az enyemet..,probald meg onnan, amit ebbe a hozzaszolasba irtam!

    előzmény:
    brampton (6105)
    2008-07-27  05:29
  94. 2008. július 27. 05:476108.
    Nekem Bogi kuldte at,csak bekellett instalalnom.Es nagyon klassz.Sokkal gyorsabb,mint a Window Internet Explorer.De azert meghagytam azt is.Mert irasra es olvasasra ez jo.Tv-et meg a masikon nezek.A ketto egyutt nagyon jo. Torold ki talan es probald meg megegyszer. En is mindig ugyetlenkedek elosszor. Lina is kuldott  nekem lentebb  Firefoxot amire csak ra kell utni.Nezd meg kicsit lentebb es rakd be azt.az Magyarul is van.de ugyan az.   Remelem sikerul neked is.   szervusz. szep estet neked.
    előzmény:
    brampton (6105)
    2008-07-27  05:29
  95. 2008. július 27. 05:426107.
    Szia Bramton.Hogy vagy? Regen nemlattalak mar erre.igaz en sem voltam sokat.Remelem minden jol van nallatok. Es az osszes unokad jol van.A fel meg remelem szepen fejlodget. Nemsokara utazol.De jo lessz neked. Erezd magad jol nagyon otthon.es vigyazz magadra.
    előzmény:
    brampton (6106)
    2008-07-27  05:32
  96. 2008. július 27. 05:326106.
    Udvozollek en is   Brampton vagyok es ott is lakom 3 es fel unokas nagyi vagyok  aktiv dolgozo[sajnos]  Ha  tudok segitek ha kerdezel [emigracios dolgokhoz  kuka vagyok]
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_293206 (6101)
    2008-07-26  13:46
  97. 2008. július 27. 05:296105.

    Ez a 3-ik probalkozasom   elszallt mint a sohaj a masik ketto

    Letoltottem a firefoxot de valamit nem jol csinalhattam mert ahogy kinyitom az egesz monitor tele lessz minden fele folder0rel meg anyamtyukja tudja mivel  nem gyozom kitorolni 

     Mit rontottam el?   en mar hulet  kapok hogy milyen bena vagyok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  98. 2008. július 27. 04:256104.

    Jogsit tudsz ugy szerezni, hogy beveiszed a magyar jogositvanyt, es azt elfogadjak gyakorlatnak, de vizsgat kell tenni. Ha sikerul, akkor a kezedben a kanadai jogsi. Ezzel mar lehet autotok.

    PR kartyat nehez lesz szerezni, mivela munkavallalasi vizum nem jogosit ra.. sajna. De persze vannak lehetosegek, a legjobb, ha ugyvedhez fordultok ezugyben.

     

    Udv, erezzetek jol magatokat! Nem konnyu az elejen, de bele lehet razodni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_293206 (6100)
    2008-07-26  13:42
  99. 2008. július 27. 04:136103.
    Szervusztok lanyok. Vegre keszenvagyok.Jajj de jo,le ment a nyakamrol a nyug.Remelem a jovoheten letudom adni a kesz papirokat.3-honapig akkor nyugiban vagyok. Jo meleg volt ma itt.28-fok.Holnapra szolt is a baratnom,hogy menjunk mar at,furdeni.de jo.vegre lehet kicsit  megint uszkalni.De  elotte meg jon nezo is a hazhoz.Ma szoltak ide reggel.igy aztan volt ido arra is felkeszulnunk.Jamikem segitett.Mert en a GST-csinaltam.de neki is jol jott a mozgas. Holnap meg legalabb nem ul a Tv-elott csak.hanem vegre o is mozog.Hat hiaba.ha nem Tv-zik.Vagy  Kompjuterezek mast nem bir itt csinalni.Igy aztan nem ultethetem olberakott kezekkel.Megy a legkondi igy azert ki lehet birni.de az emeletre nem is akarok meg felmenni.kepzeljetek gyakorlatilag ket napja nem aludta ejjel.nem birok aludni.mar vettem az elobb be kis  nyugtatot.ne legyek mar ugy efldobva.Napkozben aludtam egy fel oracskat talan tegnapelott.Ma meg az sem volt.Es nem vagyok faradt. Vagy is nem erzem. Szervusztok.Jo pihenest,nyaralast mindenkinek. 
    előzmény:
    Bogie (6102)
    2008-07-26  15:59
  100. 2008. július 26. 15:596102.

    Akkor nagyon tetszik   Valoban rovid az ido, de ha az elso benyomasok jok, akkor a kesobbiekben is ez lesz. A PR-t ket ev folyamatos munka utan sokkal konnyebben megkapjatok, hidd el nem lesz vele gondotok. Ez mar egy oriasi elony, hogy legalisan vagytok itt es dolgozni is tudtok.....innen mar csak elore lehet menni nem hatra ))Semmikeppen nem jartok rosszul, barhogy is dontotok egy ket ev utan. Az en anyukam nem sirt, hanem biztatott anno, hogy jojjunk, igaz o tudta hova jovok, volt itt mar elotte latogatoban, nameg en is. Nehez a nagy tavolsag miatt, de amig telefon, internet van addig szinte minden nap lehet beszelni veluk.....meg fognak nyugodni ha latjak, hogy megerte nektek es jo itt....hiszen minden szulo a legjobbat akarja a gyermekeinek.

    Nagyon jol teszed, hogy "rafekszel" a nyelvre, az a legfontosabb, hogy valamilyen szinten tudj kommunikalni.

    A jogsit es egyeb papirokat nem fogadnak itt el, de hidd el magyaran mondva "rohogve" le fogtok vizsgazni itt......a magyar vizsgahoz kepest az itteni az gyerekjatek. Na persze az is penzbe kerul, de meg kell csinalnotok, ne felj tole, hidd el elsore le fogod tenni. Csak szepen sorjaban intezzetek mindent.....le a kalappal, mert nagyszeru a hozzaallasod, hidd el sikerrel fogtok jarni minden teren.

    En mar regota elek itt (csaladostol), igen hazamegyek neha, latogatoba es nem kerdeztel hulyeseget, hiszen honnan a csudabol tudnad ? Kerdezz csak batran.....amire tudok (tudunk) mindenre valaszolunk a legjobb tudasunk szerint )))) 

    Ezzel a riogatassal meg ne torojd, (munka ugyben) , valoban nehez "szuperebb" munkat talalni kanadai gyakorlat nelkul, de ha igaz lenne a mondas, akkor egyikunk se dolgozna a mai napig se

    Aranyos egy kis csapat ez itt, orulok, hogy idetalaltal ))))))

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_293206 (6100)
    2008-07-26  13:42

Címlap

top