Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Maple syrup,beavertai l

Bogie
Létrehozva: 2006. október 12. 19:56

.....ebbe minden belefér

Ui: fotokat kerem a bem.oldalatokra/fotoalbumba tenni, akit erdekel az majd ott megnezi Igen, tudom ez a lassunk vilagot csatorna, de itt inkabb irjunk/olvassunk vilagot   

 

 

  1. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. március 17. 01:0410001.

    Nem oszirozsara gondoltam...hanem punkosdi rozsara. Most hogy emlitetted hogy van albumod, megneztem, (nagyon jokepu fiad van!) es latom hogy van , te bazsarozsanak hivod..erre gondoltam!

     

    A kepek mind a regi haznal keszultek? az ujrol nincs meg felteve?

     

    A Szanszavera (en sem tudom hogy kell irni :)) ugy tudom benti noveny, vagyis szobanoveny, nekem is szokott lenni. Az nem hiszem hogy szeret kinn lenni. Egyebkent azt rettenetes konnyu szaporitani, ha egyszer a levelek leszaradnanak, a szarat felvagod, bedugod mindegyik darabot kulon egy cserepbe, mindbol lesz egy uj novenyed. 

     

    A tervek alapjan (TERV!) aztan ismered, ember tervez, Isten vegez! szoval a haz elott kis "hid" lesz a bejarohoz... mert az lesz az utca fele, ahol velunk szembe meg erdo van. Hatul van a kilatas a tora.Ode neznek a szobak, minden ami fontos. Oda tervezzuk a nagy deck-et... 

     

    no majd meglatjuk.. a vak ember is azt mondta!

     

    Azt irtad eddig amit olvastam, hogy te nem ertesz a viragokhoz! Hat ahogy elnezem a kepeidet, nagyon szep kis kerted volt! Mi lenne ha meg ertenel is hozza!!!! mar kesz kertesz lennel!

     

    Ma huvos volt nalunk is, es ugy szitalt az eso. De nem baj, mert most viragzanak az ugynevezett texasi fenyok (ezek nagy magas fak es a tetejen van a tu levelek) minden sarga..aki allergias, az most truszkol nagyon. Szabaly szeruen finom sarga porral van bevonva minden. 

    előzmény:
    csipogo (10000)
    2010-03-17  00:22
  2. 2010. március 17. 00:2210000.

    Szia Houston.Igen ismerem az Oszirozsat.nekem az Winnipegen mindig volt.Szep halvany rozsaszinu.De ezk is csoda szepek.es akarok is. A fenyo,es a szep orgonafa melle ezt is meg sok sok tulipant,jacintot,meg van meg egy szep sarga tavaszi virag csak a neve nem jut az eszembe. Vettem par napja Sanzaverat ha jol irom.Ilyan szep magasra nol nagy hosszu zold ciermos a levele es sarga a szle a szegje a leveleknek.Anyukamnak volt es ugy megszerettem.hat most vettem.meg nem olyan nagy.Mar at is ultettem nagyobb cserepbe.Nagyon szepen mutat.Meg meg van,tehat nem sinylette meg az ultetest.Igaz a sajat foldlabdajaval raktam at. Szoval sok viragot szeretnek.es meg majd megyek is utanna kutatva evelok utan.Hatha sikerul szepeket osszehozni.de azt mar most tudom,hogy AMI VIRAGOM LESSZ KINT AZ IDEN IS BEHOZOM.hAGY MARADJANAK CSAK SZEPEN ELETBEN IDEBENT. Fat azt a medence miatt nem akarnek,nincs a kozelben semerre.Igy aztan remelhetoleg a vizbe viragszirom,es level nem fog kerulni. Mar nAGYON VAROM A MELEGEBB IDOT.mA ITT 8-FOK VOLT.nYITOTTAM IS KIFELE MINDENT.Jajj a betuim mindig nagyok lesznek.Felre utok elnezest kerek erte. Szoval ma is minden nyitva volt ami csak lehetett. Hallod akkor mi is otthon voltunk 2005-ben. Mi is vizzel a kezben jartuk a varos. Nagyon elveztem a meleget,Igaz neha sok volt.Jartuk a strandot.A Dagalyban voltunk joparszor.Anyosom odajart. Istenem azt a szep vizet. Azok az elemenyfurdok,vagy medencek. Szoval jol ereztuk magunkat nagyon. Hoztunk kavicsokat a Margitszigetrol.Mar nem en.A faim gyujtotte.Meg megvannak.Epp par  napja kerult a kezembe. Elveztem a jarda olyan volt,mint ha szivacson jarnek. Itt nincs olyan.Vagy ha van nem az en kornyezetemben. Ezt a hejet ugy talaltuk.Hogy a ferjem vallalata itt van  Woodstock-ban. Es o sokat jart ide. Itt is van telephejuk. 250-km vagyunk a vallalatatol.  Szoval o meselt errol a csodaszep videkrol.es hogy itt jo az ido.kozel van az Atlanti ocean. 30-percre vagyunk tolle. Es hogy itt meg a hazak arai nincsenek a csillagos egben. Hat elohivtuk az itteni hazakat.nezegettuk az arakat,valogattunk.Na meg elohivtuk Momctont.Megneztuk amit csak lehetett. Es megtetszett nagyon. aztan elkezdtuk tervezni,hogy akkor ha sikerul eladni a Winnipegi hazat,akkor idejovunk.A regi hazat meglatod a bem oldalamon.Meg minden ott van.nem szedtem le semmit pedig mar nem aktualis.Majd.Kesobb. Hat ez ugy jo 3-eve volt. Es most egy eve teljesult.azt is elterveztuk,hogy a hazat nem bent a varoskozpontban vesszuk az ado miatt foleg.es kintebb es akkor nagyobb lessz a terulet es a haz bamgalo legyen. Es lehetoleg nagyobb,es bezment is legyen kiepitve.Nagy terasz.sok szoba,ket furdoszoba, es a mosoresz ne a bezmentben ;egyen.es a konyhai ebedlo a teraszra nezzen es legyen patio ajto. Na szoval sikerult. es raadasul 5-eves hazat csiptunk meg.Amit en nem is remeltem.Minden benne van ami egy ujjabb hazban kell. Es megfizetheto is volt. Hat ennel tobbet en nem is kivanok.A fiuk szerettek volna nagyobb teruletet.Ezert megfordult a fejemben,hogy esetleg  tovabb megyunk.de aztan meggondoltam,megy a csuda amikor vegre olyan a haz amirol meg almodni sem mertem. A fiuk is aztmondtak maradunk.Nekem meg igazan nem volt vagyam,hogy tobb ekelunk legyen.nekem igy nagyon jo.Mi sem fiatalodunk mar.Kell a csudanak a nagy nyug.csak a medence lelegyen teve es elferjen. Es raadasul ez egy nagyon nyugis kornyek.Winnipegen mar gyilkossag is volt tollunk par meterre miutan eljottunk.Jajjj. Mivel Istvan kamionozik,hat kecesebb az ideje,de azert haladunk elolre.Most a moso szobaba rakott be nekem polcokat.Hat olyan boldog vagyok vele. Minden elfer ami eddig sehova sem fert be. Mindig valamit megcsinal nekem.Es szpen haladunk.Meg van butor is ami nincs osszerakva de nem baj majd csak meg lessz az is.  Amugy mi is gondolkoztunk,vagy is istvan olyasmin amibe ti belevagtok.de en nem mertem. Igy mi  keszen vettuk a hazat.De olyan klasszul meg van csinalva,hogy nem is banom. Nincs tul csicsazva az eleje. A fo disze a veranda ketoldalan a feljaro lepcsokkel es a bejaratokkal.. Azt is szepen fellehet majd disziteni. Most Csopi miatt be van pakolva.mert ez a csodakutya telen lusta volt lemenni es szepen elszlad nekem a masik lejaratig.Utol nem ertem.es szpen odapislantott,es nem ment le.Na Jamikem elbarikadozta az utjat.Igy aztan most en sem jutok semerre.de o sem tud eljutni  a masik lepcsoig. Le kell neki menni az elsonel, mert itt en is megtudom billenteni. De istvan majd megoldja ezt.Szepen lekeriti elolle. es akkor el lehet pakolni.Vettem egy kis jopofa Bistro szetet ket szekkel es egy kis kerek  asztallal.Kovacsolt vasbol van ,keramiaval kirakva az asztal is,meg a szek tamlaja is. Ki akarom rakni oda. A fiukat szretem ott varni. A hinta agyat is az egyiket oda raktam ki. Na abba Csopi kutyus is bekeredzkedik mindig.szret napozni  benne. Istvannak vannak tervei.Hogy oldalrol is esetleg befedi.Mindent szretek.Csak a Skank kimeljen meg a latogatasatol.Csopikenk tavaj osszeakadt vele. istenem honapokig buzlott a kutya is,meg az a szoba is ahova beraktuk ejszakara.aztan a lanyok kukldtek a segitseget.es Csopit aztan szagmentesitettuk sikeresen.De aszobat azt nehezen lehetett szagmentesiteni. Pedig az ablak ejjel nappal nyitva volt.Erre vigyazz majd te is. nehogy talalkozz vele.mertt ott is konnyen elofordulhat.es a paradicsomle nem igen segit. Iden mar  visszaverem a probalkozasat.Rengeteg naftalin golyot vasaroltam.lassan majd lehet beszorni vele a teruletet.Nehogy megint idevetodjon.Az jo,ha a haz labakon all az esetleges belviztol nagyon meg ved.Mi is dombon allunk.igy aztan a hole es minden viz lefele csorog es nem befele. Nagyon jo szaraz a hazunk. Ti is tervezhettek elolre verandat.Azert lett nallunk is gondolom,mert megvagyunk emelve jocskan.es ugy passzol.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (9995)
    2010-03-16  05:17
  3. 2010. március 16. 20:009999.

    Pár éve voltam otthon, amit láttam, az az volt hogy az emberek, nagyon csinosan, szépen járnak. Nemcsak ha munkába, irodába mentek dolgozni, de ha csak lementek vásárolni, akkor is szépen felöltözve. Nem sok torna-edzöcipös embert láttam. Hajuk is szép, ápolt, sokszor az volt az érzésem, mindenki most jött ki a fodrásztol...Kellemes volt csak nézni a járokelöket is. 

    Ami viszont nem nagyon tetszett a sok bezárt bolt volt amire ujságpapirt ragasztottak a kirakatokra, összevisszafirkálva a bejárat. S ezeket a belvárosban, Kossuth L utcában láttam, sokat a várban is. Szinte olyan volt mint esetleg háboru után lehetett. Nem tudom ezek még ugyanugy néznek ki vagy uj boltokat nyitottak. S ugyanakkor meg egy kicsit arrébb a budai részeken a millios családi házak.. De akkor is szép Bp. Minden városban meg lehet találni a szebb részeket mg azt ami nem a turistának valo mondjuk. Itt Torontoban is ha csak egy utcán végig megy az ember, egy egy részen a szép uj épületek, uj boltokkal, s aztán a következö sarkon meg kezdödnek azok a házak amik inkább buldozerre várnának, mint eladásra.

     

    Nagyon kellemes az idö errefelé. kinyitottam minden ablakot, hadd jöjjön be a friss levegö..Reméljük meg is marad a jo idö s a meleg is jön majd folyamatosan.

     

    Lina, reméljük nem Noah esküvöi fényképeivel fogsz legközelebb jönni csak..

    Biztos nálatok is kellemes lehet, ott melegebbek is vannak mint itt.

    Gyerekeknek most van a tavaszi szünet, nálatok is most van? Emlékszem mikor az enyémek kisebbek voltak, ilyenkor szánkozni mentünk a márciusi szünetben. Nagy ho esett párszor.

     

    megyek takaritgatni, szabadnapos voltam, s éjjel a fürdöszobát vakargattam, mert a szaki ott hagyott egy fémdobozban valami folyékony cementet. Persze nyitva. S a lányom leverte a hajszáritoval, s kiömlött. Büzlött az egész lakás, s persze a fürdöszoba szönyegnek annyi is volt. Még éjjel kiraktam a bejárat elé ne bent büzöljön. Szerencsére a köre meg semmire nem csurgott ki.   Kezére ment a lányomnak, amit a csap alatt mosott le. Na a csapba meg folyattam a forro vizet, hogy nehogy lekössön a cement...

     

    WestHill, biztos kint sétálgattok ebben a szép idöben. Mult hétvégén mi is kimentünk, lementünk a Bluffhoz. Jo sokan is voltak, de olyan szép volt ott. Nem volt hideg, de a szél majd levitte a fejünket. Olyan szép hattyuk uszkáltak. Volt szürkés szinü is, az lehet hogy még gyerek hattyu volt. Ugy látszik télen is születtek.Meg is voltak jelölve. Gondolom itt is csináltak nekik valami téli fészket. A High Parknál láttunk régebben fészkeket nekik. Le is keritették, szalmát (szénát) vittek nekik oda.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (9998)
    2010-03-16  18:50
  4. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. március 16. 18:509998.
    Igen,hiszek a sikerben hogy végre megadatik az országnak a békesség és a felemelkedés,mert le van toprongyosodva az országunk,ha látnád hogy néz ki, nem hinnétek el, és Budapest? Hát a pofám szakad le,mint egy utolsó lakatlan város,még szerencse,hogy az emberek azért nem járnak rongyokba,de.......
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (9992)
    2010-03-15  23:34
  5. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. március 16. 05:309997.

    huuuuuuuuuuuuuu, megneztem a terkepen a ket provincet....hat hallod....el tudom kepzelni hogy a koltozes mit jelentett!

     

    Persze, a tel meg ratett egy  lapattal... 

     

    mikor en jottem Califbol..az is nem a szomszedban volt, de legalabb egyenes ut..es osz..gyonyoru ido volt, csodas ut. At  Arizonan, New Mexicon es Texas. 2.5 nap volt az ut.

    előzmény:
    csipogo (9994)
    2010-03-16  02:34
  6. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. március 16. 05:189996.
    Monctontol....ez Montreal akar lenni????
    előzmény:
    csipogo (9994)
    2010-03-16  02:34
  7. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. március 16. 05:179995.

    hat ezt olyan jol leirtad, hogy szinte ateltem az egeszet. Szornyu lehetett... most mar leirom a nevet a helysegeknek es a terkepen megnezem, ugy jobban tudom ertekelni a tavolsagokat.

     

    a 40 fok hidegben en meg is halnek..nagyon nehezen viselem a kis hideget is, igaz, a nagy meleget is.. nagyon kicsi a homerseklet tolarenciam. Sajnos.. 

    azt hiszem 5 eve volt, otthon voltam anyukam dolgait intezni mikor Pesten 40 C felett volt.. Felszalltam a buszra, es ahol minden ablak tarva nyitva, de mintha a kemenceben ultel volna. Olyan szivdobogast kaptam, hogy alig kaptam levegot..le kellett szallnam az elso megalloban, es vartam a visszafele jovo buszt (viz mindig volt velem inni a taskaban) es az unokatesom megkertem jojjon ertem. Kepzeld el, mikor probaltuk megmerni olyan alacsony volt a vernyomasom, hogy a hazi nem mutatta ki. Szoval ennyire nem birtam..a meleget sem. 

     

    El tudom kepzelni hogy micsoda orom volt ekkora valtozas. 

    Hogy talaltad ezt a videket? ismertel valakit arra, vagy kirandulasbol?

     

    Az elobb nezegettem egy tavaszi Better Homes and Garden magazint, es eppen ilyen tavaszi lehetett, viragok voltak benne.. Nalunk nincs, mert ez is hideget igenyel, biztos ismered, a telek szelen, hogy a fiadnak ne legyen utba, a fenyok alatt jol meglenne.. punkosdo rozsa. Beteszek kepet neked. Van sok szinben. 

     

    A mi telkunk is fel acre, teljesen fas a mellettunk es elottunk levo telkek meg. De ez mar le van tisztitva, es meredek, igy a hazat majd labakra kell epiteni, de hat ettol van szep kilatas, egyenesen a tora. 

    Es mi is ugy gondoltuk, ahogy leirtad, hogy nagy teraszt epiteni ugymond hatulra a hazra, mert az nez a tora.

    Elol itt sincs jarda, csak sima ut leontve, es rogton kezdodik a telek. Erre az ado dologra nem is gondoltam, de lehet hogy van benne valami itt is. Az "utcankba" ha lehet mar annak nevezni, osszesen meg 3 haz van.. persze, majd egyszer talan tobb lesz, jobbra is balra is ha mar a telek tulajok ugy dontenek hogy epitkeznek. 

     

    beteszek neked kepet a punkosdi rozsarol, ambar biztos ismered.

     

     

     

    előzmény:
    csipogo (9994)
    2010-03-16  02:34
  8. 2010. március 16. 02:349994.

    Ez egy kisvaros ahol lakunk.Monctontol 20-km-re vagyunk.Szoval ha valami kell 20-25-perc es ott is vagyunk.Vettuk a hazat tavaj.5-eves volt. amikor vettuk. fel ekeles a terulet elol hatul osszesen.nem nagy.De itt csak fu van eddig.az elodok nem igen  akartak  beultetni a teruletet .Igy ez mirank var.nem sokat akarnek,de az evelonek szretnem.Hatul majd lerakjuk a nagy medencet amit Winnipegrol nagynehezen magunka hoztunk. Meg ha lehet vennenk teruletet a szomszedbacsitol.Ha  sikerul.Ez majd Istvan dolga.beszelt vele,meg amikor a vetelt inteztuk.es akkor aztmondta nem zarkodzik el.hat majd kiderul most tavasszal. vannak itt is emberek,de em logunk egymas szajaba. Imadom peldaul,hogy ha kimegyek hatra a nagy teraszra nincs haz semerre. az a szomszed is vagy 6- hazhejnyire lakik tollunk.Nincs kozbe senki. szemben sincs haz a verandaval,csak joval bejjebb az uttest masik oldalan. Forgalom sem nagy.Csak mikor jonnek mennek a hejiek a munkaba.szoval nem olyan  keves az ember mint nallatok.de itt sincs sok. Jarda sincs.Mindenki fordul be a sajat parkinglat-jara. Igy nem is gyalogolnak soka. Kocogokat latok neha. Szoval majd ki kell talalni,mit is akarunk es hova karjuk rakni.szretnek egy mini zoldsegest is.  Meg szep virag agyasokat.de mindent meg kell tervezni.hogy jamikem is tudjon a fuvago  traktorjaval kozlekedni.imadounk itt elni.Jo a levego.Nincs sok ember. A szomszed nem a szamban van.  Egy lepes es a konyhai ebedlobol kint is vagyok a teraszon.csak el kell huznom a patio dort es jon be a jolevego./Vagy ha kimegyek varom a fiukat Mar a ferjemet,vagy a fiamat. Kiulok a verandara. Egyszeruen csodas. Majd meg a jovo zeneke minden.mert ha tudunk venni a bacsitol akkor  feltudunk rakni egy ideiglenes garazst.Rendeset nem javasol senki,mert nagyon felmenne a haz adoja. De van portable garazsunk a Costcobol.Annak  ha aljat csinal istvan.meg megerositi ami nem latszik ki tehetnek egy szivesseget.Most magyaraztak meg,miert murvas a bejaro is. azert mert ha lelenne betonozva az is tobb ado ala esik.igy mindenki csak lemurvasta.A celnak megfelel.Es nem birnak bekemenyiteni az ado hatosagok.nekunk igy is emeltek vagy $200-art kpasbol.Most lattam,hogy ki jott az ujj ado pairja. Ha nagyobb lessz a telek megint megugrik majd. De a lenyeg nagyon klassz minden itt.szretnk itt elni.mint ha nyaralonk is lenne egyszerre.  Mar alig varom a nyarat,hogy valamit lehessen hatul is alakitani. Winnipegen laktunk eddig Manitobaban van. Most meg New Brunswick-ban vagyunk.Hat hatalmas kulombseg. Ott a hazak annyira egyas mellett voltak,hogy ket haz kozott nem tudtad a kezedet  keresztben szetrakni.Beleutkoztel a szomszedba.telek meg semmi szinte.Itt nem kell a kocsit sem telen beplagolni.Egyszer dugtuk be mert akkor -21 fok lett ejszakara.de aztan soha nem fordult elo ilyen hideg.-10 fok korul volt mindig ha hideg volt.De csak egy,ket nap/Es tanna megint  melegedett az ido.Most meg mar holnap  is 10-fok lessz. Utanna meg 10-en felul.Nem igen hidegszik mar vissza. eddig mi -30-35 fokos hidegekben eltunk.Es hozza a  Winchill meg -40-fok korul volt.Hat ez maga a kanaan.Telen mindig jegpancel volt az uton egyfolytaban.Itt soha nincs ho,nem hogy jeg az uton.Pucoljak el azonnal. na nem lelkendezem mert a lanyok elunjak.ok aztan vegig asszisztaltak velem mindent az elmult ket -evben. Hoviharban koltoztunk ide tavaj.Aprilis 4-en ertunk ide.Akkor meg bereltuk a hazat.de aztan par honapra ra sikerult egy  aldott jo egentet kifogni.Aldja meg a joistenke. Na o aztan megtalalta nekunk ezt a csodas hazat.azota is aldom,mert mindent o csinalt.Ugy alkudott,mint ha az o haza lett volna. 

    Mikor ezt a hazat megmutatta ugy is hozott be,hogy Edit en tudom az a te hazad lessz. meg akkor nem lattam semmit.Ez az o meglatasa volt.Es igaza is lett. Mikor elmeseltem a ferjemnek mijen.o aztmondta azonnal adjunk offert mert elveszitju mire o hazaer. Igy mire Istvan hazajott mar mi az offert be is adtuk.Ki lett kotve azert,hogy ha neki nemtetszik akkor visszalepunk,es nem lessz kovetkezmenye. de hat mi tudtuk elolre Istvannak is tetszik majd.  Iigy is lett. De elotte a lelket az itteni legkedvesebb baratnoim tartottak bennem.Mert nem volt olyan egyszeru megszabadulni a Winnipegi hazunktol. Sokszor keseregtem itt a lanyoknak.Szinte hihetetlen,hogy ittvagyunk meg is. Idevagytunk mi mar evek ota. es most mar egy eve beteljesedett vegre. Az internetrol bereltem a garazst latatlanul ahova elolre egy  evvel majdnem idekoltozott a fel hazunk,.mert szinte ures hazat kellett volna mutogatni.de meg igy is marad holmi eleg. aztan az internetrol bereltem hazat is latatlanul.csak akkor lattuk mikor idejottunk.de nem csaptak be minket. Az itteni emberek nagyon becsuletesek. Na es raadasul mikor jottunk volna elontotte a viz azt a reszt ahol istvan volt.nem birt hazajonni idore.aztan csak trelert nem birt rentelni,majdnem az utcasn kotottunk ki,mert a hazat eladtuk es treler hijjan,hogy jojjunk idaig.aztan az Istvan cege berelte ki nekunk,cegnek adtak csak  magan szmelynek nem.pedig elotte  veben meg kaptunk. Na szoval  hajnali kettokor leptunk ki a volt hazunk ajtajan.es reggel 9-kor meg mar jott az ujj tulaj.Volt  koltozteto ceg aki felpakolt bennunket.De meg igy is sok idobe tellett mire eljottunk utannuk.Sokmindenunk lefagyott agarazsba.Alig lehetett megmenteni  amit feltetlen hozni akartunk. Szoval atmentunk mindenen.Mikor elhagytuk Winnipeget rettenetes hoviharba kerultunk.Utlezaras is volt.Odafagyott a  Nagy Kamionunk kereke a talajhoz. Ugy kellett levontatni minket.Mire  Montrealba ertunk,mindennek vege volt.Minden zold volt.15 fok meleg.hat mint ha a bolygorol is lekoltoztunk volna.  Eldugulok mert ext meg olvasni is sok lessz neked.   Sziasztok lanyok szep estet mindenkinek.

     

     

    Lina merre vagy!!!!!!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (9993)
    2010-03-15  23:40
  9. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. március 15. 23:409993.

    Ti is ilyen "vad" videken laktok, ahol meg nincs sok ember?

    milyen messze vagytok nagyvarostol? 

     

    tudod nem baj ha nem ertesz hozza (viragok) de ha erdekel, a goog-ben az eg vilagon MINDENT  megtalalsz. Elkepeszto hogy mi info van oda beteve! Kerteszet? csak tedd be a szot...az ev hatralevo reszeben sem gyozod elolvasni ami infot ott fogsz latni...amirol akarsz, virag, bokor, gondozas, ultetes, propagalas...stb. 

     

    Az ezust fenyok nagyon szepek, itt persze nalunk ilyen nem maradna meg, de otthon latok kertekben... az udvar kiralynoje!

    Mekkora kerted van? a hazat vettetek, vagy ti epitetetek? 

     

    probaltam betenni kepet, de sajnos nem kicsinyiti le, es ezeket amiket ott keszitettem nem igen akarom magamnak lekicsinyiteni. Eppen valamelyik nap lattam valaki panaszkodott a moderatoroknak, hogy miert nem lehet betenni kepet ugy, hogy a program lekicsinyiti..csak ide a forumba..de nem veszti el a kep az eredeti meretet. NEm tudom majd odafigyelnek e?

     

     

    előzmény:
    csipogo (9991)
    2010-03-15  23:10
  10. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. március 15. 23:349992.

    gondolod, vagy remeled hogy ha kormany valtozas lesz, jobb lesz?

     

    ugy legyen...mindenki megerdemli hogy mar egy kis javulas alljon be!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (9990)
    2010-03-15  19:20
  11. 2010. március 15. 23:109991.
    Szervusztok lanyok. Houston de jol tettetek,hogy szep hejet valasztottatok magatoknak.Igy legalabb mindig ugy erzitek majd,hogy nyaraloban vagytok.Biztos nagyon szepen megcsinalod majd a kertedet. Mi is nemtudunk betelni a kornyekkel.Ha kimegyek a teraszra,en is nyaraloban erzem magam.Hatha meg a medence is fent lessz meg minden osszerakva amit gondoltunk.Meg mi messze vagyunk mindetol. Mi is megvalositjuk az almainkat itt. A heten mar itt is 10-11 fok lessz.Ennyit josolnak 6-napig. szoval itt is tavaszodik. Ma atultettem par viragot nagyobb cserepbe. Tavaj nem dobtam ki minden viragot.Es szpen atveszeltek a telet itt ben. Meg a kis rozsafa is szpen kihajtott.de jo,hogy nem dobta ki.most mar virit.kivancsi vagyok,hoz e viragot? En nem ertek a kerszethez.Csak a magam feje utan megyek. De most bejott.Holnaptol mar viszek is ki napkozben viragokat. A tujak is megmaradtak.De orulok neki.Olyan szepek.nem ultettuk meg el.De az iden mar el fogjuk ultetni. De igy orias cserepben is szepen kiteleltek. Akarok venni majd kesobb szep kis ezust fenyoket .Ugy kettot csak. de igazi szep kis formasat szeretnek.Ugy szretnek ribizli bokrot.De nem igen hiszem,hogy talalok.ha igen azonnal veszek.Jamikem imadja. Es itt nem igen talalunk. Van meleghazunk is.Olyan felallithatos. Mar elo kell majd keresgelni  es rakok ki bele viragokat.imadom a viragokat.csak nem ertek mondom hozzajuk.de ha sikerul,hogy nem pusztul el,annak nagyon orulok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (9988)
    2010-03-15  17:21
  12. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. március 15. 19:209990.

    Szia én is voltam az ünnepségen,és mondhatom neked, nagyon nagyon sok ember akarja a változást végre,hogy véget érjen a kommunista éra, mert amit eddig is elkövettek az főbenjáró bűn, igen nagyon sok ember volt,és jól éreztem magam a hideg ellenére is.

    Az ország népe kitermelte már magából a megfelelő vezetőket, csak a lelkük, a fertőzöttség alapos munkát végzett némelyekben, tudod? 

    Nemsokára vége lesz már ennek az őrületnek,ami ebben az országban van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (9987)
    2010-03-15  17:05
  13. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. március 15. 18:049989.

    hadd meselek el nektek egy kis erdekesseget, ami van nalunk benn a korhazban.

    Mar vagy 2 honapja bevettek es az ICU-ba tettek egy 24 eves lany, aki anorexik meg bulemiaval kuzd. 

    Nem nagyzolok talan van 60 lb.. vizeslepedovel egyutt...

    szoval csontvaz, a bor takarja csak. A combja talan mint az also karom...es az sem vastag. 

    hosszu story..most mar a floor-on van, ugyanis nem tudnak vele mit csinalni. Az anyja nem akarja hazavinni, hivatalosan lemondott rola.

    A baj, hogy ezt a beteget sosem lett volna szabad hozzank felvenni. Mi egy long care (rehabilitacios) korhaz vagyunk, nem ahol phico betegekkel foglalkoznak. 

     

    szoval jelenleg a leanyzo az "allam tulajdona"... nincs hova kuldeni. NEm tudom a korhaz az allamtol kap e penzt ellatasra.

     

    Ugy jar kell mintha egy hotelben lenne vendeg. 

     

    de nem ez az erdekes..hanem hogy miket muvel...

     

    cigizik...de ugye a korhazban nem lehet..ha cigit kivan, egy valakinek ki kell vele mennie a korhazon kivul van erre kijelolt hely. 

    Jarkal egesz nap, es eppen tegnap meselte egyik konyhas, hogy le kellett zarni a konyha raktart, mert MINDENT kievett belole... felhordta a szobajaba. Mikor ebed van, besetal, es ami elfer a markaban, osszeszedi es elviszi. Tegnap a folyoson talalkoztam vele vagy 4-5 szelet torta a karjaban. Viccbol mondom neki...no most mar tudom hova kell mennem tortaert, ha edessegre vagyom.

     

    No most aki nem tudja pontosan mit jelent ez... 

     

    Behordja a kajat a szobajaba..ahol MINDEZT MEGESZI... es utana rogton kihanyja. 

    Nem tudom hogy a legcsove a savas hanyastol hogy nem ulceres meg?

    Most mar a kafeshopunk az a resze ahova mindig bemehettunk kave, tea -ert..is zarva. Mert allitolag a nagy kave edesito szereket is elhordta. Most ha kavet akarunk, meg kell keresni azt a szemelyt aki vigyazz a "hazra"..es mindenhez kulcsa van. O persze kinyitja nekunk, de hat ez egy fertelem hogy mi lesz ennek a vege.

    En meg csak normalisan lattam viselkedni, de hallom ha begurul, mert nem vihet el kajat amit akar, valamelyik nap a masik kollegano utanam ment a kafeshopbe ebedert, meselte, hogy hangosan uvoltozott, karonkodott, mert nem engedtek hogy osszeszedjen mindent..magyarul nem vihetett el semmit... 

     

    EGyenlore senki nem tudja hogy tudjak majd kitenni!!!!

     

     

    előzmény:
    Bogie (1)
    2006-10-12  19:56
  14. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. március 15. 17:219988.

    ma keszitek kepet az azaleam nyilladozasarol.

    Egyebkent nem telepitek mindent ami volt vissza, sot nagyon le fogom egyszerusiteni, mert ha minden jol megy osz fele kiadjuk. Tehat egyszerubb legyen majd a lakonak fenntartani.

    Ugyanis vettunk egy telket a erdoben, to mellett...es ott akarunk epiteni es oda kikoltozni. Retemeve valunk a to mellett ez a kis subdivision meg alig alig beepitett, igy a fak, a madarak meg egy ket szomszed.

    Jaj de nagyon szep es nyugalmas. Persze aki New Yorkban lakik , biztos hogy 3dik nap a falat kaparna

    De itt ahol most lakom ez egy kis varos...volt..ma mar ha kimegyek a foutcara kocsi kocsiba er itt is. Rengeteget nolt az elmult 10 evben. 

     

    Nincsen tul messze, ajtotol ajtoig 1 ora. Hat tudod hogy ez nem tavolsag..itt! 

    Ha van kedved kikeresni, Tx. legnagyobb, mesterseges tava, egy folyot felduzzasztottak, es az erdot elontottek. Csak 1965 korul keszult. De mint mondjak egyre nepszerubb, a houstoniak akik nyugdijba mennek egyre tobben jonnek ide epitkezni. Mar jo par telepules van rajta, van ami jobban be van epitve. Ez ahol mi vettunk meg csak a to part van. a korulotte levo "utcak" meg csak az erdobe vezetnek es itt ott egy egy haz. Lake Livingston a neve. Legkozelebb erre jarsz, meghivlak! 

    Maga a varoska kicsi, de minden ami kell van benne..Super Wal-Mart Lowe's elelmiszer supermarket, bank, konyvtar, meg allitolag valami 40 etterem. Sot hatalmas kozhaza is van. Kingwoodtol, ahol voltal, egyenes fel az 59-esen...45 perc. 

     

     

    előzmény:
    kirandulas (9986)
    2010-03-15  11:17
  15. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. március 15. 17:059987.

    ahogy olvasom ezt a gyonyoruseges koltemenyt, azert osszeszorul az ember torka hogy hiaba irtak tobb mint 100 evvel ezelott, MENNYIRE ERVENYES MA IS!

     

    Micsoda nagy magyarokat termelt az a kor! Vajon a mai politikai vezetok miert vannak messze a hazat szereto regi nagy politikusoktol. Hol van ma egy Kossuth? 

     

    DE....Ez sajnos vilagjelenseg lenne? mert a regi nagy amerikai hazafiak es a mai vezetok kozott is kb akkora a tavolsag mint Makko Jeruzsalemtol.

     

    voltal unnepsegen? 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (9985)
    2010-03-15  07:23
  16. 2010. március 15. 11:179986.

    En is mindig bajban vagyok a C' es F. szamolasaval :) Miota megvan az autom, mivel az Farenheit-ben mer kezdek hozza szokni. Nem tudom hogy az mennyi Celsius-ban de tudom hogy a 75 F az kellemes, a 100 F az mar nagyon sok :)))

     

    Mikor kezded a kerted ujra ulteteset?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (9981)
    2010-03-13  22:38
  17. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. március 15. 07:239985.

    Drágáim

     

    Hozzátok is bekukkantok egy puszi erejéig, jól sikerült a tegnapi bulis napunk,mindenki boldog volt,leginkább az ünnepeltek a sok ajándéktól, majd ha a képek átérnek tőlük felteszem.

    Addig is szeretettel köszöntök mindenkit ezen a csodálatos ünnep napon, rájuk emlékezzünk szeretettel:

     

    http://virag51.atw.hu/marc15/marc15.html

     

    Petőf i Sándor:

     

    Nemzeti dal

     

    Talpra magyar, hí a haza!
    Itt az idő, most vagy soha!
    Rabok legyünk vagy szabadok?
    Ez a kérdés, válasszatok! –
    A magyarok istenére
    Esküszünk,
    Esküszünk, hogy rabok tovább
    Nem leszünk!

    Rabok voltunk mostanáig,
    Kárhozottak ősapáink,
    Kik szabadon éltek-haltak,
    Szolgaföldben nem nyughatnak.
    A magyarok istenére
    Esküszünk,
    Esküszünk, hogy rabok tovább
    Nem leszünk!

    Sehonnai bitang ember,
    Ki most, ha kell, halni nem mer,
    Kinek drágább rongy élete,
    Mint a haza becsülete.
    A magyarok istenére
    Esküszünk,
    Esküszünk, hogy rabok tovább
    Nem leszünk!

    Fényesebb a láncnál a kard,
    Jobban ékesíti a kart,
    És mi mégis láncot hordtunk!
    Ide veled, régi kardunk!
    A magyarok istenére
    Esküszünk,
    Esküszünk, hogy rabok tovább
    Nem leszünk!

    A magyar név megint szép lesz,
    Méltó régi nagy hiréhez;
    Mit rákentek a századok,
    Lemossuk a gyalázatot!
    A magyarok istenére
    Esküszünk,
    Esküszünk, hogy rabok tovább
    Nem leszünk!

    Hol sírjaink domborulnak,
    Unokáink leborulnak,
    És áldó imádság mellett
    Mondják el szent neveinket.
    A magyarok istenére
    Esküszünk,
    Esküszünk, hogy rabok tovább
    Nem leszünk!

     

    (Pest, 1848. március 13.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. március 15. 07:179984.

    Szia Ágikám

     

    most nyitottam ki a gépet, tuti teli leszek levéllel, átnyargalok és máris küldöm

    előzmény:
    nekezd (9977)
    2010-03-13  20:12
  19. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. március 15. 07:159983.

    Sziaaaaaaaaaaaaaaaaaa, igy már értem a 22 fok nagyon kellemes, abban én is kiegyeznék, de sajnos itt ha meleg lesz akkor hirtelen és igen meleg, azt pedig egyáltalán nem tudom dijjazni,még anövények sem, a jövö héttől már itt is melegebb lesz, legalább is a meterológusok igérik,de majd a természet eldönti mit akar. Most egyenlőre nagyon hüvös és hideg szél fuj, egyáltalán nem vágyódom ki, de elmegyek koszoruzni cseppet.

     

    Köszönöm hogy válaszoltál, további kellemes napot szeretettel

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (9981)
    2010-03-13  22:38
  20. 2010. március 14. 01:329982.
    Szia Agika.Ne felj mar nem fajj neki.Es  ez elott aztmonja igy ugy 8-osztalyban fajt neki.Szoval minden esely meg van ra.hogy jo drabig megint nem jon elo.De a doktornonk is aztmondja,jobb ha biztosak leszunk,hogy mi van ott.De nagyon ugy nez ki a novestol van neki.En is ilyen problemas voltam.Mar nem nol sokaig azthiszem.Hisz nemsokara 18 lessz. Igen vigyazok a cukrommal most nagyon.Na most egyszerre ittam meg a Kalcium italt,a nonit es utanna megettem a flax  sedet is daralva. Hat igen eszegettem mar jobbat is.de mit csinaljak ezt is kell.Napi egyszer kibirom.csak neha elfelejtem es akkor aztan egyszerre kell elfogyasztani.Hat az izek orgiaja. Kiveve a flax mert az finom mint a dio daralva. Sutogessel csak Agikam.Te nem vagy elhizva es a boldogsag hormonok legalabb igy meglatogatnak . Legalabb kenyezteted magad kicsit. Vigyazz magadra.es bizz benne,hogy mindig van jo is,amiben bizni lehet.
    előzmény:
    nekezd (9979)
    2010-03-13  20:29
  21. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. március 13. 22:389981.

    igen, ezentul majd atirom magyarul is, termeszetes hogy nem erted, en hibaztam!

    No ma kinn voltam a bankba...jaj de csodas az ido. Az osszes vadkortefa es a cseresznyefak tiszta viragba borulva. Ma egyebkent 22C meleg volt. Ez mar tavasz!!!!!!!

    hurrrrrrrrrraaaaaaaaaa!

     

    az azaleam egyedul aminek nem artott se ho, se fagy, most ott van, hogy ahany agacska vege van, a bimbok szinte szem latomast bomlanak. Ez egy csoda bokor egyebkent, majd ha tiszta pompajaban, kuldok kepet..csodas!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (9974)
    2010-03-13  19:38
  22. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. március 13. 22:359980.

    oh...igy mar ertem jobban!

     

    17 eves fiad van! ez igen...nekem 17 eves unokam!!!!

     

    az en unokam neve Julian, ugyan ugy ejtve mint a Jamie meg a Justin.. persze ezt igy irva aki nem hallotta a kiejtest, nehez leirni. 

    Igy megertem mirol beszelsz! 

    előzmény:
    csipogo (9976)
    2010-03-13  20:06
  23. 2010. március 13. 20:299979.

    Editke ugy szeretek setalni, mennek is veled.

    Remelem, minden jo Jamike labaval. Nagyon sokara adtak idopontot.

    Lassan csak ideer a tavasz, jo lesz mar nagyon. Jol eltelt nalatok is a tel, a masik hazban, ahol laktatok, hidegebb telek voltak azt hiszem. 

     

    Vigyazz a cukroddal, en most sokat nessolok, nem lenne szabad de itthon ulok es neha sutok valamit es meg is eszem sajna.

    előzmény:
    csipogo (9978)
    2010-03-13  20:19
  24. 2010. március 13. 20:199978.

    Szia Agi.Mar annyit kerestelek.De sosem jon ossze. Jami labat megfogjak rontgenezni.Mar meg van az idopont.es akkor kiderul,hogy m is van vele.Azert a rontgen az sokkal pontosabb kepet tud adni,mint a tapogatodzas.Amugy regen elesett.Es lehet annak a kovetkezmenye.de nem biztos. mert nagyon ritkan fajj neki.de ha fajj akkor alig tud rajta menni.hat majd kiderul aprilis 19-en megyunk vele a rontgenre. En meg a jovoheten megyek vervetelre.Igy nem igen merek eszegetni.csak nagyon modjaval mindent. nehogy felvigyem a cukromat. Igy is torkoskodtam eleget.Lehet lessz eredmenye is. Majd kiderul.  

    Lanyok itt olyan jo az ido.Sut a nap, 3 fok van most.de meg lemegszik

    Lessz 10-fok is par nap mulva. Ma is ugy 5-fokot josoltak.Szoval nem rossz egyanltalan. Igen most mar az arfolyammal tisztaban vagyok.Csak tudod Agikam tegnap mar este 11-korul volt mire megneztem.es mar az agyam sem fogott.de megijedtem,nagyon,hogy hogy lehettem ilyen hulye hogy elszamoltam magamat. De most mar megnyugodtam. Westhill kuldott egy nagyon jo valutavalto helyet.es ezutan majd oda megyek tajekozodni.Ha valamit tudni akarok. Ma olyan untakozos nao van.Ugy elemennek valahova setalni.

    előzmény:
    nekezd (9970)
    2010-03-13  13:41
  25. 2010. március 13. 20:129977.

    Jo szorakozast Bozse! 

    Talaltam koffeinmentes kv-t, de nalad az is siman kivaltana a cigi utani vagyodast, azt meg el kell kerulni. Milyen jo, hogy nem dohanyzom, biztos nehez lenne elhagyni, jobb, hogy meg idoben letettem. 2-3 evig dohanyoztam csak.

    Majd jelentkezz, amikor megfelelo a helyzet a tarsalgasra :)

    Jelentkeztem egy onkentes munkara es egy arva szot sem szolnak vissza. Hihetetlen komolyan.  Ha mar ingyen sem kellek, akkor nagy a baj valahol.

    Erdekel, amirol irtal, kuldjed!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (9973)
    2010-03-13  19:37
  26. 2010. március 13. 20:069976.
    Jamie a fiam neve.kell hogy ismerd ezt a nevet mert ez van itt is ott is nallatok.. Jamike volt picinek. nem irtam ki rendesen itteni irassal a nevet mert a magyar orszagon eloknek meg igy is furcsa.de mindenki tudja kirol van szo. 17-eves amugy.  A masik neves Justin. Azt meg nehezebb kiolvasni otthonrol.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (9969)
    2010-03-13  05:31
  27. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. március 13. 19:409975.

    Szia Évikém

    Köszönöm hogy elmagyaráztad a hőmérséklet diffit,mert egyébként tisztán elhittem volna,hogy annyi amennyi, amennyi nagyon sok még józan ésszel is. Kedden délután futok el a dr.nőhöz megmutatom a leleletet,meg kérek egy beutalót a cukrom ellenőrzésére, és 18.-án megyek izotop vizsgálatra,oszt majd fény derül rá,hogy rendben van -e minden, vagy egyébként mástól gömbölyödtem fel ennyire.

    Vigyázz magadra és kellemes hét végét szeretettel

    előzmény:
    WestHill (9959)
    2010-03-12  14:46
  28. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. március 13. 19:389974.

    Szia, most az előbb épp westhill elmagyarázta a hőmérsékletet, ugyhogy megnyugodtam felőle. Hóóóóóóóóóóóóóó? azt elintézte nektek a kertet, de kár érte, de remélem nem okozott nagyobb gondot.

    Itthon teljesen elolvadt már, de hüvös bolond szél fuj.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (9954)
    2010-03-11  05:25
  29. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. március 13. 19:379973.

    Ágiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, de jó neked,hogy megnézed, és nagyon örülnék ha lenne is belőle valami. A kávét még azóta sem ittam, nem is merek,pedig néha annyira vágyódom rá, de nekem csak cigivel esik jól, azt meg elhagytam,és visszaszokni nem szabad,örülök,hogy letettem minden gond nélkül. Ám nagyon szerettem kávét inni mellé. Nemköhögök és nem fulladok azóta.

    Ird majd meg mi lett a munkahellyel és a lakással. majd mélben elküldöm ami ujabbat kinéztem, igaz drágább.de ott van közel, ahol lennie kell. Nagyon tetszik.

    Örülök,hogy jól vagy,ne hari hogy nem hivtalak,de nem tudok kibontakozni ha zsindely van. Majd lesz ez még másképp is.

    Vigyázz magadra kellemesebb hét végét szerettel, holnap nem leszek itthon megyek a gyerekekhez születés és névnapot tartani.

    előzmény:
    nekezd (9952)
    2010-03-10  16:29
  30. 2010. március 13. 13:489972.
    Bocs,most latom, hogy te mar megfejtettedaz arkulonbozetet, csak en meg nem olvastam el. Kapkodtam
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (9963)
    2010-03-13  03:25
  31. 2010. március 13. 13:469971.

    Sziasztok!

     

    Még új vagyok itt!Olvasgatlak titeket!

    előzmény:
    Bogie (1)
    2006-10-12  19:56
  32. 2010. március 13. 13:419970.

    Sziasztok!

    Lassan olvadozik a ho nalunk is. Tiszta canadai tel volt ebben a szezonban, csak a canadai eletfelfogas hianyzott .

    A valutaarfolyammal kapcsolatban csak azt tudom gondolni, hogy mas eladni es mas venni, ez ket kulon dolog, ezert jott ki neked mindig mas osszeg.

     Mi lehet a Jamike labaval?  Talan a testnevelesi oran megutotte.

    Nagyon szep amit  francia nyelvbol elert , buszke lehetsz ra, gratulalok neki.

     

    előzmény:
    csipogo (9962)
    2010-03-13  03:03
  33. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. március 13. 05:319969.

    igazad van ha vettel jo parat! En is vettem volna..tuti..mert meg ilyet nem is hallottam! foleg hogy borbol van!

     

    Jami...ez gondolom a fiad ugye? ez igazi nev, vagy bece nev? Hany eves? 

    előzmény:
    csipogo (9967)
    2010-03-13  04:02
  34. 2010. március 13. 04:119968.

    Evikem megmentetted az ejszakamat.El is raktam magamnak ezt az oldalt.Kell ez meg nekem maskor is. Komolyan olyan ideges lettem. De most mar megnyugodtam.Ma utaltam at kora delutan.Szoval remelem akkor a mai arfolyammal kapja majd meg. Es akkor tenyleg oke vagyok. Mar a fraszt akartam kapni,hogy azthiszi becsaptam.Meg jo,hogy kicsit raraktam. Sok puszi neked.    Sok puszi mindenkinek.   Es szep jo ejszakat. Koszonom szepen mindenkinek a gyors megnyugtato valaszt.

    előzmény:
    WestHill (9966)
    2010-03-13  03:38
  35. 2010. március 13. 04:029967.
    Igen jol ertetted. 25 cent volt a borkesztyu parja. Vettem egy egy ujjasat es egy 5-ujjasat.Mind a ketto bor volt.Es meg vettem nagyon szep kotottet is. Minden par kesztyu 25 cent volt mert mar teli,es mar nem kell.Mindenesetre en meg ijen olcson arleszallitva sem vettem.hat nem birtam otthagyni.Pedig van mar egy jo par. de hat elfer.  Nincs semmi fele fa. 5-eves volt a haz tava mikor vettuk.es meg a lakok nem alakitopttak ki semmit.Csak fu van. Rendes lombos fakat nem is akarok.mert medencet rakunk le a hatso reszre es nem kell nekem a sok fa;avel a vizbe. De fenyo,tuja majd johet.Nincs meg kerites sem.De az orgonat jol irtad,mert kell.Imadjuk a parommal.Kell feher is,meg lila is. Meg amijet kapok.Csak legyen. Hat igen en ezt sem tudtam,hogy osszel ultessem el a hagymas viragokat. Hiaba na.Nem ertek hozza.De legkozelebb minden problemamat kiirom,es egyutt megoldjuk. Majd a ferjem csinal nekem viragagyasokat is.Es utanna lehet ultetni.mar nagyon varom.de hat azt is meg kell tervezni.mert Jaminek is kell hejj. Traktorral vagja a fuvet.Ez volt a vagya. Ahoz meg hejj kell. tavaj egessz nyaron kint volt.Mindig a traktor volt mellette.Istvan csinalt hozza utanfutot is neki.Igy legalabb sokat van a levegon.Igy tiszta haszon volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (9963)
    2010-03-13  03:25
  36. 2010. március 13. 03:389966.

    Szia Editke,

    ne izgasd magad feleslegesen, mert nem kuldtel kevesebb penzt, ha ramesz a www.xe.com most neztem a Canadai $ arfolyama most 192.52 Ft. 259.71 CDN$ kb. 50.000.00 Ft. Aludj nyugodtan, mert nem utaltal at kevesebbet.

    előzmény:
    csipogo (9962)
    2010-03-13  03:03
  37. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. március 13. 03:319965.
    Ne haragudj, elfelejtettem hogy nemelyiktek Mo. lakik, tehat a F -t nem ismeri. Majd ha megjon a nyar, es bizony lesz 100- meg meg folotte...megirom hogy mennyi C-ban is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (9948)
    2010-03-10  10:45
  38. 2010. március 13. 03:309964.

    Exclusive Tours logo      Volksbank            183.9600      271,80 CAD
    Exclusive Tours logo     K&H Bank              187.2200     267,07 CAD
    Exclusive Tours logo     OTP Bank              194.4100     257,19 CAD
    Exclusive Tours logo     Raiffeisen Bank     194.7400     256,75 CAD
    Exclusive Tours logo     OberBank             195.0700     256,32 CAD
    Exclusive Tours logo     MKB Bank             195.5900     255,64 CAD
    Exclusive Tours logo     UniCredit Bank     195.6600     255,55 CAD
    Exclusive Tours logo     Budapest Bank     196.8500     254,00 CAD
    Exclusive Tours logo     CIB Bank               197.4800     253,19 CAD
    Exclusive Tours logo     Citibank                197.5900     253,05 CAD
    Exclusive Tours logo     Erste Bank            198.5100     251,88 CAD c

    Csipi minden banknal mas az arfolyam meg az is ha veszel es eladsz ott id differencia van  a sraert lapon neztem meg es ott az 50000 forintra ez jott ki

    előzmény:
    csipogo (9962)
    2010-03-13  03:03
  39. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. március 13. 03:259963.

    a ket osszeg kozotti differencia nem az akart lenni, hogy egyiket veszed, masikat eladod (a megnezesed alapjan). Amikor azt nezed hogy forit a Ca$ akkor az tobbet mutat, mert ugy gondoljak hogy TE VESZED... vagyis tobbe kerul mint amit te eladsz.

     

    Pl. ha en viszek 100 dollart, es azt bevaltom, kapok x osszeget.

     

    de ha odamegyek az ablakhoz, hogy kerek 100 dollart, akkor tudjak hogy nekem forintom van, tehat en akarok venni toluk, ami tobb forint lesz, mint az aki bevaltotta az o szazasat .

    A ketto kozotti differncia a bank haszna a valtasokert. 

     

    A te kertedben semmi fele fa nincs? Keritesed van? Ezt azert kerdem, mert tudod uj vagyok, nem tudom hogy hol laksz, de ha van tel, (ha jol ertem canadai vagy) akkor a kerites melle gyonyoru az orgona. Imadom az orgonat, ezert rogton ez jut eszembe, de nekem itt , sot Califban sem lehetett mert nincs teli fagy. Es az orgona igenyli a teli fagyot.

    A sogornom fenn lakott Califban a magas sivatagban, (3000 m ) de ott van tel, ho, fagy...ott imadja az orgona. 

     

    Minden olyan viragot aminek tavaszi es hagymaja van, osszel kell elultetni. 

    Mekkora kerted van? 

    Jol irtad? 25 CENT volt egy par bor kertyu???????

     

    neked is kellemes hetveget!

     

     

    előzmény:
    csipogo (9962)
    2010-03-13  03:03
  40. 2010. március 13. 03:039962.

    Szervusz Draga Evikem.A heten sok idom volt,igy nem is hivtalak.De ez majs valltozik azert.Na a lenyeg mehetek en ahova csak akarok.mert nem igen ismerek en a tulipanon,narcison,meg  Oszirozsan kivul semmit. Szoval jobb ha kerteszhez fordulok.Itt hideg nem igen volt.Szinte vegig -10-C fok alatt volt a homerseklet egessz telen.Es az sem sztediben.Kicsi minusz,es utanna kicsi plussz. Ez jellemzo ide.Igy gondolom ezt a homersekletet sok noveny szreti.kepzeld ma vettem Sansaverat,ha jol irom a nevet.Edesanyamnakvolt gyrekkoromban.Ugy szrettem.hat most vettem. Olyan szep lenne,ha szepen megnone. A Wal Mart-ban talaltam ma. Lanyok a kardomba dolok.vagy en vagyok luke,vagy a gepem az.megneztem a valutavaltot. Es oda vissza mas volt az osszeg. Ha beirtam az osszeget,hogy a magyar forint mennyi Cannadai dollar mast adott ki.Mint amikor beutottem hogy az a Canadai dollar mennyi Magyar forint.mas volt az osszeg,.A vegen mar a hajamat teptem. At kellett utalnom manit. 50000 Ft-ot. Es diferencia van abban,hogy ez az osszeg mennyi Canadaui dollar.es ha beutottem,hogfy $262 dolcsit utaltam at akkor meg kevesebb volt.Jajjjj.vagy en vagyok luke. A noklapjan levo valutavaltot hasznaltam. Ha beutom,hogy $262 Canadai dollar mennyi Magyar forint akkor valami 47000_ Ft-ot ad ki. Ha meg beirom,hogy 50000 Ft mennyi Canadai dollar akkor meg kiadja,hogy 57000 Ft. En ezt nem ertem,de lehet faradt vagyok.Annak oda vissza egy osszegnek kellene lennie nem??????????.Szoval most nemtudom mennyit is utaltam at.A fene egye meg. Az atutalas meg eleg borsos.Hogy most 3000-et potolgassak. pedig ugy nezett ki tobbet utaltam at.aztan most meg meg sem. Szoval nem ertem!!!!! Eleg baj ez. Felnott no,es ilyen ertetlen. Na mindeggy. Mert ugye a gep az nem teved. Csak en.A szemem kisul,ha kevesebb lessz a mani mert ugyvednek kuldtem. De a guta ut meg,ha  $ 5-6 dollaret meg kifizetek $28-ar atutalast.Majd holnap is megnezem. hatha rajovok mi a baj? Ma is jol kisetafikaltam magamat. Hazajottem,Jmikem mar itthon volt./Nem akart velem jonni.Hat igen a baratno fontosabb volt mint en.meg ertem. Betevedtem a Wal Martba mint mar irtam. Es a kesztyuket is megneztem.maniam a szep kesztyu. Es nem akartam hinni a szememnek. 25 cent volt egy kesztyu.Mindegy volt,hogy bor,vagy nem. Igy vettem ket bort,meg ket masfajtat. Meg igy nemjartam. Az egyik $19-os finom puha  bor volt. Nana nem hagytam ott. Jami bartnojenek is vettem szepet.Na meg gyujtom neki mire jon a szep cuccokat. Amit magamnak nem birok megvenni azt megveszem neki.Cuki nyari holmik. Ma is vettem neki egyet.Jaminek is nagyon tetszett. majd orul neki a nyaron,ha jon. Jami gozerovel tanul,nehogy rossz legyen a bizonyitvany. Eddig meg oke. Nem akart franciattanulni sehogyan sem.Na az iskola nem szarakodott,o ugyan nem valasztotta,de besoroltak ra. Es a lokott 92%-os lett.Hogy miert felt ennyire tolle. Hat kent nyelvet mar beszel rendesen. Akkor a harmadiktol mar nem szabad felni. Na ma ejszakara ugy jollaktam zoldseglevessel,hogy nem birok mozdulni. De ez kell.Ettol megy a cukor lefele. Nekem is mennem kell vervetelre jovopenteken. A doktornom akarja az uj eredmenyeket.Irto szimpatikus. Remelem kesobb is az lessz. Jaminek a labat is megrongenezteti,mert fajj neki,es nembiztos az elmondas utan,hogy az a novestol van e? Vagy esetleg porclevalas egy eses miatt.Igy legalabb kiderul. Szegenykem neha szenved miatta.Winnipegen mar mutattuk a dokinonknek.de az megtapogatta es szerinte nem komoly.Es lezarta az ugyet.De Jamikem egy hete nem birt szinte raallni.Utkozben jott ra,es ult a kocsiban,pedig ugy jott volna velem. Ma vettem kavet a Tim Hortons-ban.Egy honapja biztos van,hogy nem ittam.De ma ugy megkivantam.Na mondom adjon hozza sugar free cukrot.Na oda ad feher zacskos cukrot ra is volt irva Sugar.Mondom a csajnak biztos vagy benne,hogy ez sugar free? Igen.Mondom ez nem az.De az az. Hat elhoztam,rittig kristalycukor volt.Na vittem vissza,de mar nm hozza mentem. szoltam egy masiknak adjon mar Splendat.Na az adott.De az meg 3-at.Mondom neki minimum 8-at adjal,mert nagy kavem van.A fene egye meg,.hogy mar evvel is sporolnak. Jol fel ment a ver cukrom a meregtol biztos. Szegyenlek kerni sokat,mert ugye nem akarom,hogy azthigyje viszem haza.De meg keseruen nem iszom meg  a kavet. Meg egy elfert volna bele,de mar restellettem vissza menni. jajj de szretem a narcist,jacintot. Majd ijeneket fogok ultetni.sak hogy hiova? na azt kene meg kitalalni.A kertnek mejik sarkaba is lenne jo.ezek napot igenyelnek?vagy inkabb arnyas hejet talaljak. Na az nehezebb lessz,mert fa az nincs nem is lessz.Csak karacsonyfa. De azt majd akarok egy nagyon szepet.Meg tobb kicsi mast is.De azt majd ad a baratnom. Szervusztok lanyok.szep hetveget mindenkinek

     

    előzmény:
    WestHill (9960)
    2010-03-12  14:52
  41. 2010. március 12. 14:569961.

    Houston, nagyon szep volt a kis kertecsked, de majd ujra rendbe fog jonni ez persze ido kerdese es persze gondolom azert nem minden maradt meg igy potolnod is kell.

    A video nagyon aranyos, amit idelinkeltel a youtube-rol. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (9955)
    2010-03-11  05:34
  42. 2010. március 12. 14:529960.

    Te Editke, a tavaszi viragokat osszel kellett volna elultetni, hogy tavasszal viragozzanak, nekem, a narciszok mar olyan 5-6 cm-t kint vannak a foldbol.

    Egyebkent majd kialakul a kerted, jarj korul a kornyeken es kapsz egy altalanos kepet, hogy mi birja az ottani idojarast jol es annak megfeleloen szerezd be, hogy mik legyenek a kertedbe, 

    előzmény:
    csipogo (9953)
    2010-03-10  18:36
  43. 2010. március 12. 14:469959.

    Sziasztok Lanyok,

     draga Bozsem ne szornyulkodj annyira a homersekleten, mert a 70F az kb 21 Celsiusfoknak felel meg, a 100F az mar razosabb azt nem kivanom neked, plane, ha paras is. Valamikor itt nalunk is Fareinheit-ben volt a homerseklet, de par eve, amikor Canada attert a metrikre akkor atvaltozott ez is.

    Ahogy latom a jovo het megint mozgalmas lesz a szamodra, hiszen mesz a pajzsmirigy vizsgalatra es gpndolom elmesz ujra a laboratoriumba, hogy a hianyzo leletek is meglegyenek. Vigyazz magadra, ugy csinald, hogy mas is hozzaferjen es ne dolgozd magad agyon, mert ugy is megvar, senki nem csinalja meg helyetted.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (9948)
    2010-03-10  10:45
  44. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. március 11. 23:509958.
    előzmény:
    Bogie (1)
    2006-10-12  19:56
  45. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. március 11. 23:409957.
    nem engedte bemasolni..majd megprobalom ujbol!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (9956)
    2010-03-11  23:36
  46. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. március 11. 23:369956.

    hoztam nektek valamit:

     

     

     

    erdekemes vegignezni! nagyon jo! 

    előzmény:
    Bogie (1)
    2006-10-12  19:56
  47. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. március 11. 05:349955.

    tudod en ezt a kis court-yard-ot ugy terveztem meg hogy bementem a Better Home and Garden magazin kerteszeti reszebe.

    Ott fogsz talalni hogy mekkora a kertet, milyen fekvesu, milyen eghajlat alatt laksz, es arra annak alapjan amit beteszel tanacsot. 

     

    Probald meg, biztos fog segiteni a kert tervezesben. 

     

    es ha mar ilyen szepen megdicsertetek, hoztam kepet errol a phillandendonrol, mar csak azert, mert tenyleg egy csoda volt. NEm gyoztem vele beletelni az evek folyaman. Ezert is sajnalom annyira. 

    De a ferjem ma nezte, azt mondja mar kezd bujni uj level... ja..de hat hany ev kell mig megint olyan lesz........mint itt a kepeken.

     

    es ami meg fantasztikus volt benne, (nem tudom latszik e, hogy milyen noveny -foleg fa - bolond vagyok ) hogy es meg ilyet nem latttam, ez a phillandendron viragzott. 

     

    Hoztam kepet a viragjairol. Volt egy egyszerre volt rajta 10 virag is. Egy egy virag kb 25-30 cm meretu. Komolyan mondom mindenki megcsodalta.

     

    no jol van, mar biztos untok phillandenrondostol es kiskertestul egyutt!

     

    beteszem azt a kepet is ami tonkrevagta a kertet...ilyen ho nem volt 20 eve miota itt lakom. 

    előzmény:
    csipogo (9953)
    2010-03-10  18:36
  48. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. március 11. 05:259954.

    jaj de aranyosan irod... hogy ekkora meleg van nalunk!

    Hat nem mondom, nyaron van hogy 100 F felmegy, es foleg hogy paras.

    De tudod Californiaban (Calif) laktam tobb mint 25 evet, ott is meleg volt. 

    Nyaron a haz hutott, a kocsi, az uzlet, a munkahely mind hutott...akkor mindegy... igaz, itt tobb a szonyeg es sajnos egyenes aranyban vagyunk, amennyire szeretnek ok engem, meg annal is jobban utalom oket.

    Szep viszont (szokott lenni, az iden minden mas) a tavasz es osz.. es kellemes , egy ket huves idovel a tel. Szoval nagyon kellemes itt lakni.

    Kiveve az iden! 

     

    a kertem inkabb kiskertnem lehet am csak nevezni, mert igazabol csak egy kis court-yard. De nem kell tobb, mert hatul van az igazan szep, a golf palya ami csupa fa, meg gyonyoruen van apolva... 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (9948)
    2010-03-10  10:45
  49. 2010. március 10. 18:369953.
    Szia Houston.Csodaszep volt a kerted.De ne busulj most az ujj majd meg szebb lessz. Biztos talalsz meg mast is amit elultethetsz. En meg nem is lattam Tulipanfat,csak most  a te fotoidon. De klassz. En is vettem szep lila tulipanokat.Tavasszal fogom ki ultetni oket.Csak nallam megkellene tervezni az egessz kert kepet.mert itt csak fu van.En  meg nem vagyok kert tervezo.Szoval nehez lessz. na meg nem is ertek a novenyekhez.Pedig jolenne szep eveloket kifogni.de majd megyek en is a kerteszetbe es ott kerek tanacsot. Hatha sikerul valami szepet varaszolni nekem is. Legalabb mar vegre jo az ido nallatok is. Hozzakezdhetsz a kerthez megint.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (9945)
    2010-03-10  04:58
  50. 2010. március 10. 16:299952.

    Kepzeld Bozsem! Holnap megnezem az egyiket. A lanyom azota sem szolt egy kukkot sem  a dologgal kapcsolatban. Viszont ... akkor is megnezem!

    Nagyon kellemes latvanyt nyujtott a kaves foto, amit idetettel, kivanom a kv-t, ugy innek egy jo forro kv-t!  Amiota teljes joggal felrohant a vernyomasom, azota nem mertem kv-zni, de kaptam koffeinmenteset, teljesen megfelel. Megyek es csinalok is magamnak most egy klassz decaff-ot :) Tudok en elniNem vagyok irigy, kavezzatok velem!  Ettol nem fog kalapalni a szivetek Olyan jo dolog kv mellett beszelgetni...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (9950)
    2010-03-10  10:54
  51. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. március 10. 10:559951.
    Katikám,akkor ezt kiveséztük, jobb a békesség
    előzmény:
    brampton (9940)
    2010-03-09  16:20
  52. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. március 10. 10:549950.

    Szia Ágikám

     

    az előbb irtam,hogy azok 2-n nem jelentkeztek az ügyben,és engem is a lányom észre rakott,hogy rossz felé kereskedem, ugyhogy most más csatornát vadászok, de azért nem mondok le ezekről sem,mert nagyon tetszett. A lányod meg ne ágáljon,hanem amit betettél, vegye ki és rakja másikba,nem irom ki ide, de te tudod miről beszélek. 

    Amiket elküldtem legalább probáld meg telefonon megkérdezni,mert neked tuti jó lenne, bár nekem is, de a gyerekektől messze van,meg a testvéremtől, a lányom azt mondta,ezt vegyem figyelembe.Ne idegeljem már őt is, hát igy volt.

    Te vigyázz magadra ilyen hidegbe ne tekeregjél,én jól vagyok, ma kivétgelével nem megyek sehova de holnap megent futásom lesz, ám el fognak mulni ezek a futkosos napok.

    előzmény:
    nekezd (9941)
    2010-03-09  16:30
  53. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. március 10. 10:499949.

    Szia Évikém

    nem tudom hogy lehetett ilyen kelekoty, hogy a felét a lényeget elhagyta, szétszórt szerintem, vagy mi, mert ilyennel még nem találkoztam.

    Majd szóvá fogom tenni oszt most miatta mehetek majd ismét vérvételre,pedig de nagyon utálom.

    március 18.-án megyek 12-13 órára a Szent Imre kórházba izotop laborba,mert ott fogják csinálni a pajzsmirigy vizsgálatot.Nagyon kiváncsi vagyok most már,hogy mi lehet a hizás mögött, ha itt sincs gond,akkor másutt keresendő,de ki fogom bogozni,nyugodt lehetsz.

    Puszikállak és további kellemes napot

    előzmény:
    WestHill (9944)
    2010-03-10  04:06
  54. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. március 10. 10:459948.

    Szia Houston,

    milyen szép a kerted, ekkora meleg van nálatok? az őrület,nagyon sok,én nem is birnám ki, a növények hogy birják? nyilván ehhez vannak szokva.

    Köszönöm,hogy megmutattad,nagyon szépek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (9945)
    2010-03-10  04:58
  55. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. március 10. 10:449947.

    Szia Ági

     

    mit takar az az önkénte irói munka,mert ezt nem ismerem. Érdekes megfogalmazás.

    ird meg kérlek, válasz a hirdetésektől nem jött, ugyan m a nem néztem még a levelezést,de mindjárt arra kanyarodom.

    Örülök,hogy ilyen lehetőség előtt állsz, kérem égieket,hogy segitsenek.

    Nem kell hogy emberhez kösd a neveket,elég ha be jössz ide,és bármit irsz magadról, látjuk legalább hogy meg vagy,mert ha hetekig nem jelentkezel már ideges lesz az ember,nehogy bajod legyen,világos nem?

    Puszika és vigyázz magadra,legyen kellemes a napod

    előzmény:
    nekezd (9946)
    2010-03-10  09:37
  56. 2010. március 10. 09:379946.

    Sziasztok!

    Csipike!

    Kar, hogy mindig elkeruljuk egymast. Nagyon orulok, hogy ilyen jol erzed magad az uj hazban es az egesz kornyeken. Jo pozitiv hireket kapni

    L A N Y O K!

    Szeretnek mindenkitol elnezest kerni, akinek szemely szerint kulon nem irik, de sajnos keptelen vagyok a neveket kotni a tortenesekhez, kiveve egy-egy embert. Nagyon szegyellem, ez valami olyasmi nalam, mint masnal a rossz arcmemoria. Az en arcmemoriam nagyon jo, de a tobbi....

     Kepzeljetek, talaltam egy onkentesmunka felhivast, ahol iroi kepessegekre lenne szukseg. Drukkoljatok, hogy legalabb az ingyenmunkat megkaphassam please !  Boldogan csinalnam!

    Majd meg benezek hozzatok , addig is

    előzmény:
    csipogo (9943)
    2010-03-10  03:28
  57. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. március 10. 04:589945.

    szep jo reggelt...

    vegre sikerult a kepeket felrakni, es most mar azt hiszem konnyu latni miert nyivakolok itt a kiskertem miatt.  Az a phillandendron a bejaratnal 7 eve nevelgettuk...most egy csutka.. a tobbi majd biztos kinol, meg ujbol ultetem, de hat a legszebb dolog a kertben meghalt. Biztos ez is ki fog hajtani, de hat hogy olyan nagyon szep legyen, ahoz majd megint evek kellenek.

     

    most mar megjon lassan a langyos ido, igaz borus, de a fak kezdenek kirugyezni, a tulipan fak pedig teljes pompajukban vannak. 

     

    60-70F kozott van a nappali homerseklet. 

     

     

    előzmény:
    Bogie (1)
    2006-10-12  19:56
  58. 2010. március 10. 04:069944.

    Sziasztok Lanyok,

     

    Bogie, milyen jol tetted, hogy elmentel es egy kicsit felujjitottak radfert, hiszen ilyen "luxus" dologra az utobbi honapokban nem volt alkalmad.

    Szepen haladtok a felujjitassal, varom majd ha kesz lesz, hogy lassam az eredmenyt.

    Oromhir, hogy Zsuzsika jol van es semmi utokezelesre nincs szuksege, es anyukad is elfogadhatoan van.

     

    Bozse, a te doktornod is amikor a beutalot irta hol jart az esze, hogy felibol harmadarol kert laboratoriumi vizsgalatot, vagy gondolja, hogy nyugdijas vagy, belefer az idodbe, az a lenyeg, hogy az eredmeny jo, es remeljuk, hogy a lemaradtrol is jo lesz az eredmeny. Az izotopos vizsgalatra mikor mesz? 

     

    Csipogo, te is tul vagy az uj doktorno megismeresen, nagyszeru, hogy egy jot sikerult kifognod.

    előzmény:
    Bogie (9937)
    2010-03-09  02:43
  59. 2010. március 10. 03:289943.

    Sziasztok lanyok.Agikam a fraszt hoztad ram.Raadasul el sem birlak kapni. Orulok,hogy akadt azert valaki aki torodott veled. Es Bozsikenk hejre rakott.Puszi neki erte.Te meg vigyazz magadra.es tobbet ne gondolj semmi rosszra.Ha nem gyere es kerj tanacsot. Csak van aki tud valami megoldast.    Bojana merre vagy? A jovoheten fogom megrendelni a csoppeket.ma beszeltem rolla a dokinomnek is. nem ismeri.de akceptalja az elhatarozasomat.irto rendes valaki.Ma talalkoztunk elosszor,de mar is megszerettem. Nagyon korrekt adatokat is kaptam tolluk.igy nem lessz gond a manit atutalni nekik.

    Julikam veled orulok,hogy Zsuzsika jol van.es egyre jobban lessz. Es nem kell semmi rossz kezeles neki. Gondolom edesanyad is erorekap az ilyen hirektol.

    Jajj ma a fraszt kaptam a dokinal. A baratnom kisert minket oda.Mivel o ajanlott be.Itt igy szokas,hogy akkor o is visz el oda. Na elkezdtunk beszelgetni,mire sorrakerulunk van ido meg. Es levettem a bor dzsekimet.Mivel majd le esett a szekrol,hat igazitottam rajta, es meg hult bennem a ver. A dzseki egyik ujja a honom alatt vegig volt szekadva de teljesen alul.Hat nem akartam elhinni,hogy jol latok. Hat jol lattam. $150-volt a Costcoban es meg csak dec-ben kaptam istvanektol.mert a kert fiu kozosen akarta nekem.Meg alig hordtam.Radasasul ma csak az volt rajtam,es egy vekony rulex pulcsi aminek az ujja nincs egybe.Kis ekkoves gombok fogjak ossze.szoval kabat nelkul szellos. Hat mindeggy irany doki utan a Costco. Blokk az nem volt.De nem baj a kartyank eleg volt.meg is talalta a holgy a kompjuteren.es vissza is kaptam az arat. Nem volt semmi vita.en meg mar rakeszultem,hogy majd nem kapom vissza az arat.De semmi gond nem volt vele. Hat nagyon megkonnyebbultem. Na de kabat a holdban. A lenyeg,hogy nem vitaztak velem.Udvariasan,kedvesen elinteztek es kesz. Egy pacak utanna fogta bele rakta egy zacskoba .Jol osszenyomta es irany a szemetes.  Amugy mar teljesen jolvagyok. kezdek belejonni a napi dolgokba.nem lehet henyelni mindig.De nem is akarnek.istvan is csinalt tegnap a mososzobaba egy klassz polcrendszert.Igy mar ott is van hova pakolasznom. Sokkal jobban nez ki mint eddig. Vegre baratsagos lett. Itt is jobb az ido.kepzeljetek meg 8-fpkot is josolnak.A heten mar csak plusszok lesznek.remelem elolvad a hobol sok.es nem jon vissza.Eso az lessz.de az legalabb elolvasztja a sok havat.Kepzeletek ma betevedtunk Jamivel a Canadian Tire-be is. Hat mar meginnt jo hejen voltam teljesen veletlenul.Tavajrol maradt nekik egy $172-os Bistro sett.2-szek,es egy asztal mozaikkal kirakva. Es nem hittem a szememnek. $49.99-ert volt kirakva. Hat ott nezegetjuk a gyerekkel,hogy ez igaz lehet? Mert ha igaz evek ota vagytam ra en megveszem.Mindig nyar vegen is $100-ig vittek le az arat a Wal Mart-ban is.Hat egy idos hazaspar is meg allt.na mondom en nem erdeklodom,ha tobb itthagyom.Levettem az arcedulat es a kezembe vittem.Es eltoltuk onnan az idos hazaspar akkor ment tovabb.Ha devankozunk,hat nemvesszuk meg az tuti,mert ok vittek volna.|n

     

    Nekem meg a verendamon de szepen fog mutatni. Es meg fizetes utan mivel a kartyajukat hasznaltam kaptam egy ajandek $10-os kartyat.Azt oda is adtam Jaminek,mert ez meg meg van veszve a jo szerszamokert.Hagy vegyen valamit.Majd kipotolom neki az arat.Ugy orult neki. Szoval ma csupa jo napom volt. Lanyok szep estet nektek.szervusztok.

    előzmény:
    nekezd (9941)
    2010-03-09  16:30
  60. 2010. március 9. 16:359942.

    Olvasom, hogy minden szepen alakul nalatok, ennek nagyon orulok.

    Kesz csoda ahogy edesanyad beilleszkedik a csaladba, az o koraban, nem mindenkinek menne ilyen jol.

    Orulok, hogy Zsuzsikanak nem kell tovabbi kezeles, ez nagyon jo hir.

    Love

    előzmény:
    Bogie (9937)
    2010-03-09  02:43
  61. 2010. március 9. 16:309941.

    Sziasztok!

    Bozse , nagyon kivancsi vagyok, mit fognak mondani a vizsgalat utan.

    Drukk megy neked

    Ma be kellett mennem a citybe de nem hivtalak, mert tudom, hogy sok a dolgod folyton. En bezzeg raerek.

    Megszemleltem a kepeket, amiket kuldtel, atkuldtem a kislanyomnak. Hm.... varok....varok... 

    Nem tudom, meddig varok.... 

    Mar terveztem is gyenge pillanatomban, de hamar eszhezteritettek...

    Mara ennyit rolam.

     

    Vigyazz magadra, jo kislany legyel! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (9938)
    2010-03-09  15:54
  62. 2010. március 9. 16:209940.

     Na itt ugyan az a helyzet  ha a parom alszik fonnt lennt a konyhaban is hallani ezert kulon kulon  mert soha nem tudnam magam kialudni [o meg azt mondja en ugy horkolok  hogy a falpapir le fol  gondorodik] szoval jobb a bekesseg   kulon szoba  es igy mindenki pihent

    Amikor dolgoztam  hetfo/kedd meg ok volt  de szerdan mar embert tudtam volna olni     olyan  nyugos voltam  ejjel tobbszor  lokdostem ebresztettem  ok ok mondta aztan megfordult es gozerovel tovabb

    Ilyet meg nem lattam csukott szajjal oldalt es ugy tud  hogy ihaj

    De mint irom azt mondja en se vagyok piskota

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (9939)
    2010-03-09  15:56
  63. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. március 9. 15:569939.
    milyen rendes is vagy, de mivel nem együtt alszunk, igy pláne jól pihenek, nem zavar,hortyog senki a fülembe,meg viszont.
    előzmény:
    brampton (9935)
    2010-03-08  20:50
  64. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. március 9. 15:549938.

    Szia Julcsikám

     

    de jó hogy most épp erre jártam és benéztem, örülök,hogy haladtok, biztos szép lesz a házatok most már.Várjuk majd a képeket. Az is öröm,hogy Zsuzsi jól van, és semmilyen káros kezelést nem csinálnak neki.Hálistennek. Anyukád meg szegénykém nem fiatalodik és nyilván megviselte őt sok minden, meg az időjárás változás is.

    De összességében mindannyian jól vagytok, én is, a vérvétel eredményem nagyon jó lett, kivéve a cukor és vizelet nem lett analizálva,mert a dr.nő erre nem irt beutalót,amit irt,azon meg nem kérte,ugyhogy majd utólag fogok még egyet kérni.

     

    Megyek 18.-án izotopos vizsgálatra és ahhoz kellett ez a vizsgálat.

     

    Vigyázzatok magatokra,örülök,hogy olvashattam felőletek, további kellemes napokat szeretettel

    előzmény:
    Bogie (9937)
    2010-03-09  02:43
  65. 2010. március 9. 02:439937.

    Sziasztok lanyok, remelem mindenki jol van )))) Mi is megvagyunk a kisebb, nagyobb zokkenoket leszamitva. Pentek delutan elmentem a kedvenc helyemre, reg voltam, mar alig ismertek ram ;))) a dermatologist doktornomhoz. Kaptam egy szuper kezelest es osszessegeben isteni jol ereztem magam utana........igazan jolesett a kis pempozes, masszir stb stb. A hetvege eltelt, a szokasos modon, tegnap megint az epitkezos boltokat jartuk, vegre megvan a padlozat, irto nehez volt szinben megfelelot talalni, de mostmar ez is le van tudva, marmint a vetel.

    Westhill, sikerult nagyon szep csempeket venni a falra, nem fenyes hanem matt, inkabb keramia, mint csempe. Majd ha kesz lesz mindenakkor lefotozom es hozok kepet. Meg egy kabinet hianyzik, illetve nem hianyzik mar megvan, csak az ajtaja lesz kicserelve uvegre, es utana lesz felteve. Szoval haladunk, haladgatunk.....ha lassan is.

    Kirandulas, hat ti nagyszeruen haladtok, orulok neki, remelem sikerrel jartok es jol jottok ki anyagilag ebbol a "kalandbol" is )))))

    A nonap eszembe se jutott, Bozsem koszi, hogy hoztad a versiket meg a kepeket, pusssssssz erte. 

    Westhill , Zsuzsika jol van, nincs szukseg se sugar se chemo kezelesre !! ugyhgoy orvend a csalad apraja nagyja )))))))))) 

    Anyukam is megvan, egyenlore jol erzi magat, igaz kisse gyengebb, mitn tavaly volt, dehat elteltegy ev is azota es nagyon beteg is volt kozben. 

    Na menek......vacsoraztatas van......jo ejt es szep napot holnap mindenkinek *********)))))))))) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  66. 2010. március 8. 23:359936.

    Röviden benézek, sajnos elkaptam a járványt, 3 napig a mellékhelyiség volt a viláagom.. Ma már jol vagyok, igaz csak iszom, étvágyam nincs mondjuk nem is baj...

    Közben meg rengeteg intézni valo, majd minden nap jön valaki szerelni stb.

    Szakink is meggyogyult, visszajött, azzal is kell lennem.

     

    Houston, az eü-ben dolgozok, egy nagy complex, korház, öregotthon, rehab stb. Most évek ota az öregotthonban dolgozgatok, éjszakás vagyok. A gyrekek miatt mentem, igy mikor kisebbek voltak váltottuk egymást a férjjel esténként. Volt mindig valaki itthon velük, aztan a gyerekek nagyok lettek,  s én meg maradtam. Na ennyit rolam..

     

    Kirándulás, rád gondoltam, mert mikor vettük a házat, s mielött el kezdtük a renoválást kihivtam egy céget akik a home energy audit-ot csinálják. 

    Kihivod öket, fizetni kell persze, felmérik a házat megállapitják mit kellene kijavitani, hol megy el az energia, fütés stb. Kitöltenek egy papirt, majd van 18 honap hogy kicseréljél dolgokat, (kazán, viztank, szigetelés stb) s mikor visszajönnek akkor megint végigmennek, s kitöltve elküldik a papirokat az ontárioi meg a Canadai govermenthez s azok visszafizetnek valamit. Nagyon felületesen irtam le, de ha utánanézel ha még nem ismered, akkor pontos infot találsz erröl. Nektek is érdemes esetleg megcsinálni, ha a felsoroltak között van amit kicseréltek, stb. (Application for Ontario"s Home energy Audit/Retrofit Grant.)

    No megyek mert csak rohanva tudtam leülni. Nem sok idöm van mostanában olvasni, irni.

    További szép hetet! 

    előzmény:
    kirandulas (9909)
    2010-03-06  11:17
  67. 2010. március 8. 20:509935.
    hagyom en pihenni  soooot az a baja
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (9933)
    2010-03-08  19:22
  68. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. március 8. 19:269934.
    Elköszönök tőletek, és további kellemes napot valamennyiőtöknek szeretettel
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  69. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. március 8. 19:229933.

    Lehet örülne,ha őt felváltaná valaki és végre megnyugdva pihenhetne,nem gondoltál még erre?

     

    Most elköszönök,megyek tv-t nézni,mert leszakad a derekam, további szép napot szeretettel

    előzmény:
    brampton (9932)
    2010-03-08  19:08
  70. 2010. március 8. 19:089932.

    nem keresem mert lehet a szivroham vinne el

    meg az apjuk nem tudom mit szolna a nonapi ajandekomhoz????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (9931)
    2010-03-08  18:50
  71. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. március 8. 18:509931.

    nem mondod? konkrétan ilyet? hát persze nem csodálom, de hun tanálni mán ilyet, alig alig látni belőlük egy-egy példányt nem?

     

    Ha megtanálod,váljék egészségedre

    előzmény:
    brampton (9930)
    2010-03-08  18:05
  72. 2010. március 8. 18:059930.
    Bozse a masodik kepen ami van csokorral  azt hiszem az orvosom is pont ilyet irt fel nekem nyugtatonak
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (9929)
    2010-03-08  18:00
  73. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. március 8. 18:009929.

    Drágáim

     

    ezt hoztam nektek nőnapra szeretettel:

     

    "E napon a tavasz lehelete töltse el a lelkedet..."

     

    Krancz Béla: Köszöntő

    Végre újra tavaszodik,
    még, ha ez most nem is látszik.
    A Mecseken a hóvirág
    már újra kinyílik.

    Az ibolya,
    és a tulipán, a párja,
    e három,
    a tavasz legelső virága.

    S, mert olyan finom,
    nemes, és egyszerű,
    Talán ezért adjuk át,
    mint a nőnap virágát.

    Hiszen e naphoz,
    ez illik igazán,
    mert, nem csak ma,
    kéne, hogy imádják.

    A férfiak sorsát,
    és örök gondját,
    az életünk sóját,
    magát a csodát.

    Ezért ma köszöntjük,
    ezzel megtiszteljük,
    és, mindig szeretjük,
    őket.

    A titokzatosan egyszerű,
    terhesen is gyönyörű,
    anyákat és szeretőket,
    vagyis, a nőket!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  74. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. március 8. 17:509928.
    igeeeeeeeeeeeeeeen, láttam,köszi
    előzmény:
    brampton (9926)
    2010-03-07  20:39
  75. 2010. március 7. 20:499927.
    Mivel mindent kiszed  de ugy ertsd total mindent ami a gepeden kep van  akkor esetleg delete folder vagy remove from picasa es akkor elmegy az ami nem kell mivel nekem gamek is vannak fennt meg azok kepeit is kiszedte idorendbe sorba rakja nagyon klassz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (9922)
    2010-03-07  20:06
  76. 2010. március 7. 20:399926.
    ATMENT!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (9923)
    2010-03-07  20:09
  77. 2010. március 7. 20:379925.
    Na mindjart kiprobalom
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (9923)
    2010-03-07  20:09
  78. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. március 7. 20:129924.

    Kislányok

     

    Ágit felhittam telefonon már jól van, kicsit feldobtam őt,most jobb kedve van, küldtem neki nézegetni valót, ugyhogy alaposan elintéztem megent az éccakáját, de nem direkte, vagy direkte? nem is tudom.

    Most viszont elmegyek lefekszem tv-t nézni,eleget bámészkodtam a gép előtt, ugyhogy kicsit elfáradt a lábam,és a szemem is. Reggel nem jövök ne várjatok,megyek vérvételre, oszt majd jelentkezem.

     

    Vigyázzatok magatokra,további kellemes vasárnap délutánt mindenkinek szeretettel

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  79. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. március 7. 20:099923.
    mán megcsináltalak,ha még mindig nem tudol bejönni, esküszöm kihajitom ezt a szart, az tuti
    előzmény:
    brampton (9917)
    2010-03-07  15:33
  80. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. március 7. 20:069922.

    Jaj megint nagyon jo tanacsot adtal. Most dogozosba vagyok, egeszen estig, de holnap kiprobalom, ha nem megy, mert meg nem tudom pontosan hogy mukodik...kiabalok....segitsegert!

     

    koszi szepen!

     

    előzmény:
    brampton (9919)
    2010-03-07  15:44
  81. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. március 7. 20:069921.
    De még én sem regiztem,bár másoktól már hallottam,hogy nagyon jó képtároló és igen ügyes is, majd meglátom,most már nem vacakolok vele.
    előzmény:
    brampton (9919)
    2010-03-07  15:44
  82. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. március 7. 20:059920.

    akkor ott van, azért volt olyan ismerős,mert 2 hete jötem arra felé el, és most emlékeztem arra,hogy láttam,minnyá megcsinálom megint,már hülyét kapok ám tőle, tudod?

    Ágival jól kipletykáltam magam, és most jobb kedve van, tőlem. Puszkó

     

     

    előzmény:
    brampton (9917)
    2010-03-07  15:33
  83. 2010. március 7. 15:449919.
    Keress ra a  picasa  programra az piszok jo  minden kepet kiszed a gepedbol rendszerezi es ott javithatsz rajta  exporttal kicsinyithetsz amilyenre akarod  egyatalan nem bonyolult  es  jo
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (9918)
    2010-03-07  15:41
  84. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. március 7. 15:419918.

    tegnap probaltam betenni kepeket a kiskertemrol, hogy hogy nezett ki valamikor meg most. De a mostanit nem engedte be, mert hogy tul nagy. A probram meg ami volt ami kicsinyitett elment, mert az egesz komputert fel kellett a fiamnak ujjitani, mert valami nyavajas virus megfertozte. Teljesen le kellett "tisztitani" es ujra kezdeni. Most meg az a program ami kicsinyit nincs meg. Majd segit valami mas modszerrel , mondta, lekicsinyiteni a kepet.

    Nekem egyebkent nagyon kicsi kertem van, mert townhome-ban lakom golfpalyan. De van egy kis court-yard. Az a haz elott van, ott voltak a szep dolgaim. Hatul meg a golf palya, de hat az majd rendbejon tavasszal magatol.

    Egyebkent az iden tavasszal szerintem az osszes kerteszeti boltnak nagyon jo fog menni, mert mindenki kertje tonkrement.

    A legszomorubban a palmafak neznek ki. Mind olyan mintha mu fa lenne, a nagy sarga levelekkel. Gondolom azok majd kihajtanak, nekem olyan nem volt.

    Erdekesseg kepen az azaleamnak semmi baja nem lett.

     

    Es mar latni minden egyes agacska vegen ott a bimbo. Pedig meg nem mondhatni hogy  langyos ido van. Inkabb huves, meg hideg. Dehat mar megiscsak marcius van, mar majd jobb lesz.

     

    Ez az azalea viszont egy csoda mikor nyillik. Millio virag van rajta.

     

    előzmény:
    csipogo (9908)
    2010-03-06  05:49
  85. 2010. március 7. 15:339917.

    Nem ez Upesten van az allami aruhaz  es a piac kozott

    Ez mar gyerekkoromban is ott volt es meg mindig megvan

     

    Mellesleg a leveled meg mindig nem mukodik probara kuldtem es kiirta csak barattol fogad

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (9912)
    2010-03-07  14:53
  86. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. március 7. 15:129916.

    Pusszantás mindenkinek sok szeretettel, jól vagyok, esett a hav nálunk, de ez már csak mérgesitésre való volt, nyoma nincs sehun sem,hála istennek, hideg van, de majd felmelegszik most mán. Jön a  tavasz mán itt jár a kertek alatt.Láttam az almafán a rügyeket alaposan meg vannak duzzadva,mint énde majd kibonakozunk,megigérhetem.

    Vigyázzatok magatokra, nagyon kellemes hét végét, jó ház eladást, betegnek gyógyulást, másoknak meg minden jót, én meg megyek tovább.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  87. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. március 7. 15:099915.

    Ágiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, valami gond van? hogy ekkora kiárusitást csinálsz? Egek,csak nem. De azé csak kellene aludnod is valamit,nem csak kitenni mindent. Tudod amikor lomtalanitás van,akkor szoktak igy kirámolni, hékáskám.

    Igen, mi tudjuk,hogy mi a dörgés,helyzet, de nem hagyjuk,hogy bárki is a lábát beléd törölje,vagy ártson neked. Van szájad, tudol beszélni, és mi azért vagyunk,hogy segéjjünk,ha igényled,ha nem , akkor is.

    Muszáj biznod a barátaidban,mert roppant keményen azt akarjuk,hogy rendbe jöjjön az életed, világos nem? Ugyhogy kezdjél el talán rendesen enni is,olyasmit,amiből sok vitamin mén beléd,hogy megerősödjél,mert igen nagy szükséged lesz az erőnlétre. Ezt én mondom neked. Ha meg nem fogsz enni,akkor bekenlek valami trutymákkal,és az segiteni fog.

    Gyógyulj meg, és hivni foglak telefonon este.

    Puszikállak,és örülök,hogy hallattál magadról

    előzmény:
    nekezd (9906)
    2010-03-05  08:04
  88. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. március 7. 15:029914.

    Te mit mondol,hogy én tettem beteggé? dehogy tettem, csak látszott rajta,hogy fázik, és fejére huzta a kabátja kapucniját, szoval megfázott, nem volt meleg, fujt a hideg szél,és aki le van gyengülve, az igy jár sajnos,és ő eléggé immunilag szerintem cseppet ki van akadva,és ezért megbetegedett.

    Csak most tudnám minek árul ki mindenfélét, sejtéseim vannak, de majd felhivom telefonon,hogy tudjam mán történik körülötte. Még szerencse,hogy néha bejár ide,és tudunk róla.

    Te vigyázz magadra, kellemes hét végét szeretettel

    előzmény:
    Bogie (9894)
    2010-03-04  03:16
  89. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. március 7. 14:559913.
    a szivbajt hozzátok mán rám, akkor megyek ezt is megcsinálom,bocsi
    előzmény:
    brampton (9884)
    2010-03-03  19:48
  90. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. március 7. 14:539912.
    Katiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ez nem a Délinél volt?
    előzmény:
    brampton (9897)
    2010-03-04  20:04
  91. 2010. március 7. 12:359911.

    En minden harom honapban jarok fogtisztitasra ugyanis ugy termelem a fogkovet mintha fizetnenek erte.....

     

    Ha fogyni szeretnel az bizony sok lemondasal jar. Peldaul a sajtok tiltolistara kerulhetnek nagyon konyen. A legjob ha husal csak zoldseget eszel, legyen az nyers vagy parolt. A tesztak, rizsek, krumplik mind 'no-no'. Kenyer se jo, bar en anelkul nem tudok letezni sokaig. Ha nem eszem krumplit akor a kenyeret kivanom. Hogy ne zavarodjak bele es ne adjam fel en ugy szoktam hogy ilyenkor ot napig dietazom es a hetvegen meg eszem. Hosszab ido mire lefogysz hisz a hetvegen hajlamos vagy a heti kajat megenni, de egy ido utan egyre keveseb kaja eleg a hetvegen is es szepn elindul a fogyas.

    előzmény:
    csipogo (9910)
    2010-03-07  04:41
  92. 2010. március 7. 04:419910.

    Szervusztok lanyok. Jajj de jo Evikem akkor mar lassan be is fejezodik a haz projekt.Kivancsi vagyok a vegeredmenyre en is.Es szurkolok,hogy sikeruljon a tervetek. En is imadom ami turos. Ugy szretnek sutni egy turos sutit. De nincs jo receptem.olyat szretnek,hogy kozepen lenne a finom turo toltelek.es alul felul,meg finom omlos teszta. Porcukorral a tetejen. Anyum csinalt regen.na de hat mar nem tudja a receptet. Nekem meg csorog a nyalam.ma vettem turot.Fel kilot.mar csak egy jo receptecske kellene .ha megszannatok Esetleg engemet vele Nagyon orulnek neki.hatha sikerulne egy egyszeru de nagyon fini edesseget csinalnom.A lusta asszonyt tudom.Nem arra vagyom.Olyan finom turos pitere.Finom mazsolas turoval a kozepen.Na nem borzollak titeket.mert a vegen mindenki megkivanja. Ma elvoltunk Jamikemmel. Most jottunk haz este 8-korul.Vetten finom husit rantani holnapra.  Meg vettem egy hattamlas puha ulesu barszeket az izlandhoz.Ugye,hogy tudjak ulve alkotni. A fa ulokes torte a hatsomat.Ma vegre jot talaltam.Elo husveti.mert karacsonyra nemsikerult megvenni. Mind elvittek az orrom elol amit kineztem.Ami meg maradt az olyan is volt.ma kellett venni egy merleget is magamnak,mert ami volt mind megsinylette a koltozkodest sajnos. Na msot vettem egy jot vegre.Igy figyelemmel tudom kiserni a fogyasomat is.Ha lessz. Eddig leadtanm mar ugy masfel kilo korul.Igy azert  csak meneget lefele. A fiam ma meglepodott,hogy mijen keves etel eleg lett nekem.

    A fogorvoshoz en is csatlakozom.A hideg is kiraz.Meg ragondolnom sem szbad.Akkor betudok panikolni rendesen. Jajj de sokat kinlodtam,mire sikerult Magyarorszagon elmenni a dokihoz,es vegigcsinalni mindent.Ha itt megyek el,meg nincs fogam,ahogy ezek dolgoznak.Mindenert kulon kell menni.Istvannak a maradek ket szem foga miatt ketszer rendelte be a doki.azthittem meg ut a guta., egyszer tisztitotta azt a ket darabot,.egyszer meg betomte az egyiket.a fene enne meg hat nem birta egyszerre megcsinalni? Nehogy mar annyi dolga lett volna avval a ket darab foggal.El megy a........Na nem is folytatom.Otthon elmentem.megnezett a doktorno.,a kezet meg mos is aldom neki. megmondta mit kell csinalni.Vagy 9-fogat tomott,egyet gyoker kezelt es tomott,egyt huzott. aztan egy halom fogat csiszolt lefele.Tisztitotta is a fogaimat. Es hat mintavetel ketszer. megmondta mennyibe fog kerulni.es masfel honap alatt meg is voltunk.Na itt mennyit kene mennem hozza. hat meg mindig jarnek. Jol jartam az tuti,hogy otthon csinaltattam. ha megyek haza egyszer el is megyek hozza,hogy nezze meg mijen.Na meg jo lessz kicsit talalkozni vele. Ezt a csiga tempot nem birom en itt elviselni.En tenyleg panikos vagyok. De mar sokkal jobb,mint evekkel ezelott az biztos. Lanyok szep hetveget mindenkinek.jo pihenest es jo idot.Holnap 5-fok lessz itt is.de ma is kis kabatban szladgaltam.olyan jo volt 3-fok volt es sutott a nap.

    előzmény:
    kirandulas (9909)
    2010-03-06  11:17
  93. 2010. március 6. 11:179909.

    Sziasztok!

     

    Bogie a hazat a honap vegere akarjuk piacra tenni. Nagy project foleg igy kezdoknek. A kulso falakon kivul semmi sem volt biztonsagba tolunk (foleg a ferjemtol). Majd csinalok kepet a kesz termekrol es megmutatom.

     

    Csipogo orulok hogy mar jobban vagy es tudsz mindenfele finomsagokat fozni csaladodnak.

     

    Koala en is ugy vagyok a fogorvosal mint te. A furot mikor meghallom mar szalladhatnekom tamad.

    Mi lett a mosogatogep sorsa? Emlekszel a regi tevekre? Azokat utogetni kellet az hasznalt nekik. Ugy hivjak hogy orosz javitasi modszer :))

     

    Westhill, ne is mond a nokedlit. Nem csinaltam mar miota..... Nincs turelmem hozza pedig igen egyszeru mutatvany lenne. Foleg a mosogatas utana ami rosz. Azt hiszem velem van nagy problema. Pedig meg tojasal is jo volt regen. Melle meg fejes salata.

     

    Houston, en is szeretem a turos tesztat. En meg friss kaprot is szoktam ra tenni a szalona melle :))

    előzmény:
    Bogie (1)
    2006-10-12  19:56
  94. 2010. március 6. 05:499908.
    Szervusztok lanyok. Julikam mar sokkal jobban vagyok.Ket napa nem is  fekszem. Tegna r a futogepre is felmereszkedtem.Csak gyalogoltam.De akartam latni birom e a strapat mert bevallom erosen karbohidrat mentesen etkezem mar jo par npja . A multheten kezdtem. Sok zoldsegleves.Sok zoldseg parolva.Sok gyumolcs.De mindig csak egy felet eszem egyszerre.es csak azt amit nekem is szbad.Pl alma,kiwi. Itt kapok kefirtvis. Igy azt is eszem,meg diet gyumolcs joghurtot/. szinte semmi kenyer.Sajt is zsirtalan,es cukortalan,felvagott is csak extra lean. Sok salata. Istvan hozott alapanyagot.ma kirugtam a hambol mert  paroltam brokolit,es karfiolt aztan beraktam jenaiba es a tetejen  zsirtalan sajtal megsutottem az avenban.De joghuros vajat raktam ala azt is keveset csak. Es sutottm husit .De ugy hogy raktam melle felbevagott koktel paradicsomokat,fokhagymakat,egy narancsot is szet aproztam pici bazsalikomot,es ujj krumplit is ott sutottem meg.Na meg  husit.hat lett olyan finom,hogy  csak na. Netem az RTL Klubon a vacsora csata musorait es ezr a receptet onnan szedrem.merem ajanlani az adasokat.tt isteni kajakat sutnek a szineszek.van egy par amit en is megfogok csinalni,mert nagyon guszta. Na ez a recept is onnan van.A suthusi,a finom ujjkrumpli az a /pici kerek/Es a sult arfiol,meg a brokkoli.Hat nagyo finomak votak. Es nem is hizlal.En nem raktam ala csak egy pici olajat epp csak.Vizet raktam viszont.Es a leveben parolodott.Es a sok finomsag korulotte adta a finom zamatot.Na hat ez volt a mai nap  etel orgiaja. Jaminek meg sutottem melle kolbaszt is.Marhahusbol volt fustolt kolbasz.hat megette egy szalig. rEGGELI AZ KEFIR VOLT,MEG EGY PICI  edes burgonya,meg egy szelet sovany sajt es egy szal Europai virsli.Vacsi zosdeg egy fel alma,meg gyogytea.  Napkozben Mast nem is eszegettem. Ennyi eleg is volt.Tegnap meg egy halom zoldseg leves csuszott  le. Holnap elmegyunk.Vasarnapra meg alkotok valamit majd. Sok fokhagymat is eszunk.Es a teamat csak diet mezzel edesitem. Na hat eddig nem jott fel  savam sem.es remelem mindent jol csinalok.Holnap veszek merleget,mert minden merlegunk megsinylette a koltozest.Most nemtudom,hol is tartok.mert a merlegunk ossze vissza mer mind a ketto.Pedig dgitalis lenne mind a ketto. De megartott az utazas.Hiaba. Par elektromos dolgunk felmondta a szolgalatot salynos. Amit nem bontottunk ki,maradt a dobozaban.Annak viszont semmi baja. Julika nagyon szepek lesztek. Ugyesek vagytok. Biztos nagyon varod mar a veget. De en is aztmondom tessek lazitani is.Mert nem szabad neked sem tulhajtani magad.Mert ha leesel labrol,az nemsegit senkinek sem. Kell tudni,hol van megallj. Orulok,hgy a ferjed i jobban van.Es edesanyad is szret itt lenni.   Koala remelem mar vigan mosol.es semmi baj mar a mosogepeddel.Olyan csodaszep.nekem ugy tetszik.Hat remelem jol is mukodik. Az enyem is jol mukodik,igy nem birom olyanta lecserelni.Pedig olyanra fajj a fogam. Mad egyszer talan...... Viszont drukkolok,hogy a tied vegre jolegyen.Hisz meg nem is tudtal orulni neki eddig.Most vegre lehetne es akkor tessek. Wesrhill menjetek csak sokat setalni.A hideg tel utan Ebon-nak eneked is kell a setalas a jolevegon.Remelem ide is jon a joidi nemsokara. Itt a mult het  kozepe ota elromlott az ido. Hideg az nincs de a sok szel,hofuvas,havazas,jeges dara. Szoval volt itt minden.. A mostani este az elso,hogy nem fuj a szel. Nem dudal itt a fulembe,hogy aludni is alig tudtam eddig tolle. Szervusztok lanyok mindenkinek nagyon kellemes hetveget  kivanok. Houston nallatok is jobb az ido ugye? Drukkolok,hogy egy nagyon szep kertet tudjcsinalni megint magadnak. A hejett ami tonkrement. Biztos szep lessz majd. Fotozd le es mutasd am meg nekunk is majd.   
    előzmény:
    WestHill (9905)
    2010-03-05  04:05
  95. 2010. március 5. 10:519907.

    Lanyok! Nem tudom, szabad-e itt hirdetni, de kiarusitom mindenemet, itt nem tudok garage sale-t csinalni, de jo lenne most. Elado kosar, mozsar, tuzhely (vegyes gaz, villany), konyhamalac, kocsifelhajto melegito (jeg olvasztasra), nagypatronos szodagyarto, vakumos folihegeszto(zoldseg fagyasztashoz) 6 feher fem etkezo szek, skandinav jellegu fa ejjeliszekrenyek, kanape, 1 fotel, stb. Minden.Erdre lehet jonni ertuk. Itt is elmondtam, hatha...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  96. 2010. március 5. 08:049906.

    Sziasztok!

     

    A ma ejszaka  nem  az alvas jegyeben telt, viszont az ebrenlet jegyeben.

    Remelem, ti jot aludtatok , vagy meg alszotok is

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  97. 2010. március 5. 04:059905.
    Te jo Isten, meg nem birtal elaludni? Hat azert probalgasd, jobbulast kivanok, gyogyulj meg minel hamarabb.
    előzmény:
    nekezd (9903)
    2010-03-05  03:39
  98. 2010. március 5. 04:029904.

    Sziasztok Lanyok,

     

    Bogie, Koala, jol vagyunk, megvagyunk Ebonyval, rengeteget csavargunk, setalunk ki kell hasznalni ennek a csodalatos napos tavaszias idonek minden percet.

     

    Koala, remelem most mar egy hozzaerto szerelo fog jonni, aki meg is fogja fixalni a mosogepedet. Jol tetted, amikor mondtad, hogy kuldjenek egy hozza ertot, en azt hiszem a magyar noszemelyekkel nem igen lehet ujjat huzni megmondjak ami a szivukon az a szajukon. En is jomultkorjaban telefonalok a Bellnek, ugye mondani se kell, hogy a lelkem vagy Pakilandbol vagy Indiabol volt, elmondom neki, hogy miert telefonalok, de amikor mar harmadszor is elmondtam es meg mindig nem mentunk otrol a hatra, akkor megmondtam neki, hogy most mar szeretnek egy olyan valakivel beszelni, aki engem is megert es en is megertem ot, hat kellett varjak egy kicsit, de vegul is egy feheremberrel beszeltem akivel meg lehetett beszelni es orvoslasra is lelt a panaszom, az egeszbe az az erdekes, azota mar telefonaltam tobbszor is tobbszor volt E mail problemam, de ugylatszik pirossal hagytak egy felhivo uzenetet, hogy, ha ez a hazisarkany telefonal itteni beszeljen vele.

     

    Bogie, de szorgalmasan dolgozik a ferjed, hogy mar majdnem kesz a konyhad. Vegul is milyen csempet vettetek? Mar elhataroztatok, hogy mi lesz a padlora teve?

    Hogy van a pundurod, mar beszelget? Biztos keveri a szavakat, plane, hogy a dedi mama is itt van.

    Zsuzsika hogy van?

     

    Houston, ahogy irod, hogy az unokadnak a turosteszta a kedvence (az enyem is, a tesztak kozul, vagyis az egyeduli)  az enyemek meg a paprikascsirket szeretik, de csak nokedlival, egyszer tesztat foztem hozza, hat a tudtomra adtak, hogy nokedlival az igazi. Persze igazuk van en is azzal szeretem jobban, de akkor gondoltam lecsalom, mert tobb felet csinaltam es kifutottam az idobol.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  99. 2010. március 5. 03:399903.

    Sziasztok!

    Iszonyu rendes noci vagy Bozse, tuszkolod belem az erot.

    Jo, h koztetek nem kell beszelni, megis ertitek a gondolataimat. Nem is irok

    Folyik orrom, konnyem, mindenem. Ma mar nem alszom, reggel fel 4, ha eddig nem aludtam, mostmar nem eroszakoskodom magammal.

     Nektek ott a Fold tuloldalan szep almokat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (9881)
    2010-03-03  19:28
  100. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. március 4. 21:439902.
    csak megnyugtatasodra, 3 a magyar igazsag, most mar lassan megnyugodhatsz... mar mas nem fog elromolni!
    előzmény:
    koala3 (9899)
    2010-03-04  21:14

Címlap

top