Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Epidurális:-(

ámornyila
Létrehozva: 2006. október 8. 12:35
Sziasztok!


Apukámat csütörtökön műtötték. Hatalmas vizes gennyes zsák volt a térdében. Ki kellett fejteni az egész zsákot, mert a leszívás olyannyira semmit nem ért, hogy pár óra alatt telítődött.

Szóval a lényeg, hogy műteni kellett. Gerincbe kapott érzéstelenítést . Amit már eleve nem értek. Miért nem lehetett a térdet körbeinjekciózni. Miért kell deréktól lefelé lebénítani valakit egy ilyen műtéthez?:-(:-(

Csütörtök délben volt a műtét. Amikor elmúlt az érzéstelenítés hatása, nagyon megfájdult a feje. Ez nem szokatlan, ez a mellékhatás. Én császárral szültem, szintén gerincbe kapott injekcióval, de pár órányi tompa fejfájással megúsztam, másoknak 24 óráig fájt.
Neki viszont ez a 4. nap. :-(
A rettenetesen kemény ember a sírással küszködik, mert már dugig van infúzióval, gyógyszerrel, és még csak nem is tompul az őrült fájdalom. Szinte mozdulni nem bír:-(
hallottam olyat, hogy valakinek két hónapig nem múlt el, és már az őrület határán állt, eszméletvesztésig fájt az illető feje:-(

Mi lehet a baj? Miért történik ez? Lehet, hogy valami idegszálat ért az injekció? Talán valami nagyobb baj is lehet? Ugye nem??:-(

Aki átesett ilyenen, és szintén ilyen hosszú fejfájása volt, az írjon!!
Remélem, valami bíztatót tudtok, mert nagyon nagyon aggódunk Apukámért!!!

Előre is köszönöm.

Kriszta
  1. 2006. október 8. 22:3232.


    Sziasztok!


    Csak egy pillanatra ugrottam be, és beleolvastam a topikba.

    Nem tudom elégszer megköszönni a segítséget, különösképpen nyhpraxis-nak.
    Amit javasolt és elmagyarázott, bevált.

    Igaz, holnap reggelre ígérte az orvos, de olyan mértékű volt a fejfájás, hogy Apukám kérte, hogy még ma adják be az epidurális injekciót, ami a saját vére.
    Kb. két perc alatt teljesen helyrejött. Hihetetlen és bámulatos:-):-)


    Jóéjt Mindenkinek!

    ámornyila
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2006. október 8. 17:2131.

    Bocs, hogy ilyen szakaszokban írok, nem akarok úgy járni, mint délután.

    Szóval, amiben vitáznék veled, az az ágynyugalom. Én elég régen szakvizsgáztam, de már akkor túlhaladott volt a 24 órás fektetés. /Jelesre szakvizsgáztam, az egyik tételem pont a gerincközeli é. volt, és a Károvits prof. éppen rákérdezett erre, ugyanis ő akkor már sokszor dolgozott "nyugaton", s akkor már kint sehol sem dívott a hosszú fektetés. Természetesen, ha eleve fáj a paciens feje, persze hogy jobban fáj, ha mozog./  Mi rengeteg spinált, epidurált csináltunk, és nem voltak rosszabbak az eredményeink a pospunctios szövődmények terén, mint másoknak. Csak azért jegyeztem ezt meg, mert ebben a kérdésben teljesen mást írtunk.

    /Nézz át a hálapénz topikba!/ Szia!     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (27)
    2006-10-08  16:34
  3. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2006. október 8. 17:0330.

    Szégyelld magad! Ha eü-i dolgozó vagy, és ennyit tudsz a spinál és epidurál érzéstelenítésről, akkor nem hülyeségeket kell írni, hanem mars vissza a könyv mellé tanulni! Különösképpen felhívnám a figyelmedet az oldatok fajsúlyára -mi a jelentősége, miért nem mindegy, milyen magasra "száll" fel a beadott folyadék-, miből, hány ml-t /-tól-ig/ kell beadni, és az oldatok százalékos arányára! Irány tanulni! Priviben várom a leckét!

    Egyébként aneszteziológus vagyok én is, és ha választhatnék, csakis gerincközeli érzéstelenítést kérnék!!!

    előzmény:
    bubóca (17)
    2006-10-08  14:00
  4. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2006. október 8. 16:5129.
    Amiben egyetértek veled, hogy tényleg időnként fals információk kerülnek így a köztudatba, ezért is bosszantott, hogy nem ment át az üzenet, de figyelem emberek! A topikindító már jelezte, hogy okafogyottá vált az ügy! Természetesen, méltányolom a segítőkészséget, de ismételten felhívom mindenki figyelmét, hogy lehetőleg a beavatkozást végző orvost kell megkeresni, vagy  m  e  g  k  e  r  e  s  t  e  t  n  i, annál inkább, mert ez nem műhiba, de igen ritkán előforduló szövődmény, amiről tudnia kell az illető orvosnak!
    előzmény:
    everytimez (23)
    2006-10-08  15:40
  5. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2006. október 8. 16:3728.
    A kezelőorvos traumatológus, aki elvégezte az érzéstelenítést: aneszteziológus. Nem egy osztályon dolgoznak, az altatóorvos nem tudja, hogy fellépett egy posztpunkciós fejfájás, ha nem szólnak neki...
    előzmény:
    bubóca (19)
    2006-10-08  14:05
  6. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2006. október 8. 16:3427.
    Szia kollegina! Én még részletesebben leírtam, amit te, éppen azért, hogy ne kerüljön be ennyi fals vélemény. Leírtam a megoldást, az epidurálisan adandó saját vér injekciót, csak a meglehetősen hosszú hozzászólás eltűnt, nem ment át. Ezért priviben megbeszéltük, hívtuk egymást, és közben sikerült ottani kollégával is beszélni, a topikindító édesanyja is beszélt ottani kollégával, holnap elvégzik az epidural vértamponádot.
    előzmény:
    everytimez (23)
    2006-10-08  15:40

Címlap

top