Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pocak növekedés mikortól?

zöldfülü
Létrehozva: 2006. október 3. 17:34

Sziasztok

Ma vagyok 15 hetes terhes,de......nem nő még a pocakom,nincs még egy 0.5 kg súlyfeleslegem sem(na nem mint ha ez zavarna),ezért kezdtek már parázni rendesen 

Nézegettem mások bemoldalát,és majd elájultam mikor megláttam 16 hetes pocakfotókat  Jesszusom egy hetem van,hol fog nekem ennyit nőni a pocakom?

Nektek mikor kezdett nőni látványosan? Mikor jött fel a legelső plusz kg? Mikortól nem ért össze rajtatok a farmer?

Ijedtemben felhívtam a védőnőt,aki kinevetett,mondván mit akarok még 15 hetesen,hisz majd csak 20 hét körül lesz látványos és már feltünő a pocak...........ezek után már nem meséltem el neki hogy milyen fotókat láttam

gyertek meséljetek!

akinek van, fotót is tehet úgy 15 hét tájékáról  

 

  1. 2013. július 4. 11:2851.
    Sziasztok segítsetek légyszíves nekem,nagyon el vagyok keseredve 15 hetes vagyok +2 es nem nő a hasam plusz fogytam 3 kg és nincsen étvágyam ez mitől lehet ?? Kérlek segítsetek 
  2. Torolt_felhasznalo_564205
    Torolt_felhasznalo_564205
    2011. Április 11. 13:4150.

    Szia

     

    Én most léptem be az 5. hónapba. Ne aggódj velem is úgy volt,és azt hittem már nem is vagyok terhes.

    Nincs baj szerintem. De ha nagyon aggódj menj el dokihoz, nem fog kinevetni.

     Inkább mint aggódj.

    előzmény:
    zöldfülü (2)
    2006-10-03  17:44
  3. Torolt_felhasznalo_975208
    Torolt_felhasznalo_975208
    2006. október 18. 13:0349.

                                              Szia!

    Jó hogy láttam a képet 24 hetes vagyok és kb ekkora az én hasam is .pedig eleinte nagyon nőt.

    előzmény:
    vikieszter (32)
    2006-10-03  18:58
  4. 2006. október 13. 22:5048.

    Szia boszika8! Röviden tömören: én eddig szinte mindig gép előtt voltam/vagyok. Suliba nem tudtam menni, dokibá' kiírt, így csak az evés, a hányás, és a néhai egy-két órás pihenő miatt nem voltam gép előtt. Jövő7en viszont folytatódik nekem is a suli, vagyis a ti időtök szerint kb du. 2-től este 6-ig leszek gép előtt. Mi 6 órával visszább vagyunk.

    De minden nap itt vagyok!!

    Feltétlenül várom a vizsgálat eredményét, és hogy mit csináltak veled.

    Vigyázz magatokra! Jó éjt nektek!!

    Szióó

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_830653 (47)
    2006-10-13  16:34
  5. Torolt_felhasznalo_830653
    Torolt_felhasznalo_830653
    2006. október 13. 16:3447.

    Szia! Igen, rájöttem, hogy miért voltatok 5-en a képen!  Én is hallottam arról, hogy a cápákkal szemben védtek meg egy embert! Igazából, már ha rájuk nézek, látom az értelmet, szeretetet a szemükben!

    Én szerdán megyek az AFP vizsgálatra, ma megkérdeztem a védőnőmet, vizeletet nem kell vinni, nem néznek, csak vérvétel lesz és lehet előtte enni! Nekem fontos, hogy előtte ehessek, mert sokat kell várni mire bejutok és nem szeretnék rosszul lenni! Még én is tartom a súlyom, bár én eleve súlytöbblettel indulok, nem vagyok vékony alkat!

    Bemoldalt nem készítettem, de kérdezz nyugodtan, elmesélek bármit! Majd később lehet csinálok és teszek fel képet is magamról!

    Most lelépek, majd írd meg, te mikor vagy általában gépközelben, mert akkor próbálok úgy időzíteni!!!!

    szió

    előzmény:
    Evis (46)
    2006-10-12  18:27
  6. 2006. október 12. 18:2746.

    Szia Boszika!

    Tényleg fantasztikus állatok a delfinek.  Leírhatatlan. Ne hagyd ki, ha egyszer lehetőséged lesz erre!! Én kétszer voltam delfinekkel úszni: Dominikán és Floridában. Nem olcsó mulatság, de megéri. Volt egy régi műsorban: delfinek kimentettek egy embert az óceánból, a cápák elől. Azóta imádom őket. Valahogy olyan emberiek. Nemhiába tüdővel lélegeznek és emlősök. Még előadáson is voltunk, ahol mutatták hogyan születnek, rendes köldökzsinór van, aztán szoptatja az anya a gyerekét. A delfin is terhes volt, amelyik a képen van, hátára feküdt, hagyta a pociját is simogatni. Nagyon szelídek, hihetetlenül okosak.

    Amikor a férjem megkérdezi, hová menjünk nyaralni, én csak annyit kérek: oda, ahol delfinek is vannak.  

    A babyről: érdekes, hogy hogy tud így megnőni, mikor alig eszek valamit, vitamint rendszerint kihányom, csak fogyok, még a tea is visszajön sokszor. Néha úgy nyelem le a falatokat, hogy nem is érzem az ízét, csak hogy a gyomorsav ne marja szét a gyomromat, meg, hogy a babának legyen minden, ami kell.  De úgy látom, neki nagyon is megvan minden. Kiváncsi leszek ajövő szombati vérvételre (16.hét). Eddig semmilyen vitaminhiányom nem volt, tökéletes vérképem volt. De majd most!! Tényleg, most vizeletet is vizsgálnak majd?? Mert gáz, ha igen. Én ébredéskor szoktam csak, aztán már csak délután. Hiába itatnak meg velem egy vödör vizet.. Hm.. Te mostanában fogsz menni a vizsgálatra.... Remélem megírod, mi volt és milyenek az eredmények.  Kérhetek jelszót?

    Szióó

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_830653 (45)
    2006-10-12  15:41
  7. Torolt_felhasznalo_830653
    Torolt_felhasznalo_830653
    2006. október 12. 15:4145.

    Szia Evis! Örülök, hogy írtál, mert úgylátom, a topicindító eltűnt!

    Ne aggódj a baba mérete miatt, mikor a 14.héten voltam a dokimnál uh-on, azt mondta, hogy ez a baba, akkor most 15 hetes és 6 napos! Kérdeztem, hogy miiii????? hiszen még csak 14+ 5 vagyok! De a babám akkorára nőtt, hogy ez van! Megvizsgált és megerősítette, hogy nagy a baba, de azt is mondta, ennek örülni kell!  Szóval örülünk!  Csak furcsa, hogy ugye az utolsó menszesz első napjától számolják a baba korát, akkor a mi drágánk meg még az utolsó menszesz előtti héten fogant???? érdekes lenne,de nem ez a helyzet, hanem, hogy nagyra nőtt a baby! Szóval ez lehet nálatok is, ezért mondtak mást, mint ahogy te számoltad!!!

    Megnéztem a bemedet, és irigyellek! Imádom a delfineket, olyan őszinte állatok!!! Megesz a sárga irigység!!!!!!!!!! 

    Remélem írsz majd még!!!!!!!!!

    szia

    előzmény:
    Evis (44)
    2006-10-11  05:02
  8. 2006. október 11. 05:0244.

    Szia Boszika8!

    Gratula, én is hasonlóképpen ma 15 hetes vagyok.  Én elszámoltam kicsit magam, kevesebbet gondoltam pár nappal, de a doki a méretek alapján ennyit mondott (8 és fél cm). (Utoljára júl 5-én jött meg, ezért furcsa, hogy már ennyi idős vagyok, mert nekem sehogy se jön ki a 15 hét) 

    Mekkora a méretetek? Nekem is kérdezgetik, hogy nem értettem-e félre, hogy több idős vagyok, mert elég nagyok vagyunk. Nem tudom, mi a normális méret, nincs viszonyítási alapom. Csak hányok és fogyok, és az 51 kg-ot nem tudom átlépni. Pocsék a közérzetem.  

    Ti mikorra vagytok kiírva? Én ápr. 11.

    Alig várom a nagyvizitet, amikor mindent részletesen megvizsgálnak. Kicsit ideges vagyok, nehogy akkor derüljön ki vmi rendellenesség. Itt csak a 20. hétben végzik. Akkor tudom majd meg a nemét is. Nagyon várom.

    Pocak.. Hát az van. Furcsán is érzem magam miatta. Én olyan kis gebe típus voltam mindig, most meg körtébe mentem át. Nem jön rám semmi ruhám. Nem mondom, hogy rossz érzés, de itt usa-ban nincsenek tekintettel senkire, azért mert terhes, ugyanúgy fellökik, és nem adják át a helyet. De azért jó érzés tudni, hogy van, hogy fejlődik, hogy én adok neki életet.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_830653 (42)
    2006-10-06  19:03
  9. 2006. október 7. 10:5643.

    Szia Zöldfülü!

    Én most tartok a 16. hétnél és eddig csak fogytam, és semmi sem látszik a hasamon, ugyanolyan mint eddig volt, sőt még vékonyabb is lettem a sok rosszulléttől. Eddig minden nadrágom ami eddig szűk volt, simán feljön rám, sőt még le is csúszik.  De én is nagyon várom már, hogy mikor fog növekedésnek indulni. Ne aggódj, minden rendben van és nekünk is lesz jó nagy pocink nemsokára

    Szia!

    előzmény:
    zöldfülü (1)
    2006-10-03  17:34
  10. Torolt_felhasznalo_830653
    Torolt_felhasznalo_830653
    2006. október 6. 19:0342.

    Sziasztok! Zöldfülü! Annyira jó, hogy nyitottál egy ilyen topicot! És a többiek, pedig nagyon rendesek, hogy így segítenek!

    Én ma töltöttem be a 15.hetet, de a dokim szerint már 16 hetesnek felel meg a baba a mérete alapján! Tehát elég nagy babóca, ami nem baj a dokim szerint, örülni kell neki! Örülünk is, bár a szülésnél azért könnyebb egy kisebb gyermeket szülni, ezt az ismerőseimtől tudom, akik nagy babákat szültek! Nekünk első baba! Már én is sokat gondolkodtam azon, hogy mi lehet a baj, hogy nem nő igazán a pocakom! A párom szerint nőtt már, de én nem látom! Igaz sok rajtam a felesleg( sajnos, hormonok miatt) így talán ezért is nem látom! Azonkívűl van olyan nap, hogy nem érzek semmit, azt hittem baj van! De szerdán megnyugtatott az uh, amin láttam a mi izgő-mozgó babánkat! Szóval kicsit megnyugodtam, de jó lenne már ha megmutathatnám a világnak, hogy babát várok!!! Egyébként tényleg változó a has növekedése, hiszen itt a topicban is láttam, ( és bocs, hogy nem név szerint)akinek 12 hetesen már jó nagy pocija volt, valakinek 15 hetesen és így tovább! Nekem azt mondták a 20.héttől válik igazán láthatóvá!!!

    Züldfülü! fel a fejjel, már csak 5 hetet kell kibírnunk és mi is büszkén mutogathatjuk!  Te mikorra vagy kiírva? és hogy tellik a várandósságod? Jó lenne beszélgetni, hiszen majdnam egyidős terhesek vagyunk!!!

    Bocs, hogy ilyen hosszú lett!

    előzmény:
    zöldfülü (1)
    2006-10-03  17:34
  11. 2006. október 6. 14:3341.
    Ne aggódj!!!!Attól is függ,hogy kinek milyen erős a hasfala!Akinek kicsit puhább (kevéssé izmos) hasa van annak előbb kezd el növekedni,ráadásul 2. vagy többedik gyereknél viszont mindenképpen gyengébb a hasfal,tehát előbb is látszik,nagyobb is lesz .Attól is függ,hogy mekkora,hogy hol van a méhlepény,hol a baba....Mellesleg szerintem nincs két ugyanakkora pocak!!!!!
    Nagyon boldog babavárást kívánok Neked és nyugodj meg,meg fog nőni az a pocak!!!!Nekem az elsőnél a 18.hét környékén kezdett el valami látszani!!!
    előzmény:
    zöldfülü (36)
    2006-10-03  19:07
  12. 2006. október 4. 09:0240.

    Nem kérdezzük meg a baba nemét, szerintem ez olyan izgalmas. Az első babánál sem kérdeztük meg és amikor a megszületett okozott is meglepetést. A doki felemelte ( háttal nekem, csak a fenekét láttam ) kinézett a baba mögül és mosolyogva mondta, hogy kislány! Azt a pillanatot nem tudom szavakba önteni!

      

    előzmény:
    zöldfülü (39)
    2006-10-03  19:18
  13. 2006. október 3. 19:1839.
    és milyen nemű babát vársz?
    előzmény:
    vikieszter (32)
    2006-10-03  18:58
  14. Torolt_felhasznalo_719203
    Torolt_felhasznalo_719203
    2006. október 3. 19:1438.
    Szia!

    Csak azt tudom írni, amit a többiek: ne aggódj, ez egyéni adottságoktól függ. Én pont a másik véglet vagyok. Az én pocim hatalmas (legalábbis mindenki ezt mondja) és állandóan azt kérdezik, hogy ikreket várok- e. Ez is eléggé idegesítö, hidd el! Nekem a 9. héten már látszódott, a 11. héten nem tudtam a nadrágjaimat begombolni, viszont hízni csak a 18. héten kezdtem el, most +5 kilónál tartok a 28. héten.

    Ha a babóval minden rendben, akkor nincs semmi okod az idegeskedésre! szorítok, hogy ezúttal minden rendben legyen!!!

    Boldog babavárást!
    előzmény:
    zöldfülü (1)
    2006-10-03  17:34
  15. 2006. október 3. 19:0837.

    Sziasztok!

    Én is pont ma kezdtem el azon parázni, hogy habár állva már elég szép kis pocim van, ha hagyadt fekszem, akkor úgy beesik az alhasam, mintha mi sem történt volna. Azóta már nyugtatgattak, de még nem 100%-os nyugodtságom! Viszont már 1 hete kismamanacit hordok, mert a régi gatyáimból csak 1 volt jó rám, de az meg már a pocak alatt lecsúszott.

    Ja, és 1. baba.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2006. október 3. 19:0736.

    jesszus ez tényleg naaaaaagy!!!!

    na az ilyen képektől ilyedek meg és ez 12 hét? 

    előzmény:
    ritasuni (31)
    2006-10-03  18:55
  17. 2006. október 3. 19:0535.
    hát a te pocid az javából poci ám,már a 13hetes is látszik. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_774679 (30)
    2006-10-03  18:54
  18. Torolt_felhasznalo_907869
    Torolt_felhasznalo_907869
    2006. október 3. 19:0034.
    elmeyek fürdetni de majd még visszanézek! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_774679
    Torolt_felhasznalo_774679
    2006. október 3. 18:5833.
    Talán így egyszerübb!!!   
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_774679 (30)
    2006-10-03  18:54
  20. 2006. október 3. 18:5832.

    Sziasztok!

    Szerintem ne aggódj a pocakod nérete miatt. Ez annyira változó, mindenkinél máskor  kezd el látszani. Nem olvastam végig a hozzászólásokat, de gondolom, hogy mások is ezt mondták. Az első babámnál a 20-22. hétig szinte semmi nem látszott. A régi ruháimat hordtam. Most várom a második babánkat, ez a terhesség már jóval hamarabb látszott, bár szerintem az ismerőseimhez képest most sincs nagy hasam.

    Most vagyunk a 28. hétben, így nézünk ki!

     Kívánok neked könnyű és nagyon boldog 9 hónapot, meg persze egy gyönyörű egészséges babát! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2006. október 3. 18:5531.

    Szia!

    Ne izgulj, ez egyenenkent valtozo. Nekem elso gyerkocnel mar a 12. heten latszodott, es azt hittem, hogy mar mekkora hasam van  A kepeket visszanezve meg elcsodalkozok, hogy a vegehez kepest semmiseg volt. De mindig megkerdeztek, hogy ikereket varok-e, ami majdnem igaz volt, mert a fiam csaknem 5 kiloval szuletett.

    Most ujra babat varok, a hasam mar jo nagy, 9. hetesen kismamaruhakat vasaroltam  De a tesomon kb. a 25. hetig alig lehetett latni, hogy babat var. Sajna nincs ezen a gepen 15 hetes, igy egy 12 hetes kepet csatolok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_774679
    Torolt_felhasznalo_774679
    2006. október 3. 18:5430.

    Szia Zöldfülü!!

    A bememen találsz 15 hetes pocifotót  , de úgy nézd, hogy itt ezerrel erölködtem, meg kinyomtam ahogy bírtam.  Èn most 21 hetes vagyok, de még egy kiló se jött fel. Pedig ha valami megtetszik azt megeszem. (egyébként hízós fajta vagyok). Èn sem értem mi zajlik bennem, de nem is bánom, hogy nem híztam, és azt sem, hogy nincs mega pocakom. Àllítólag a börödnek is jobb, ha nem kell annyit tágulnia, könnyebben visszanyeri az alakját, és nem lesz (annyira) csíkos. Ùgyhogy szerintem ne aggódj!!

    Nagyon Boldog babavárást!! 

    előzmény:
    zöldfülü (1)
    2006-10-03  17:34
  23. 2006. október 3. 18:5429.

    az nekem épp elég lenne.

    én 2kg voltam születésemkor  mégis itt vagyok,ovis koromra meg egy szép példány lett belőlem 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_907869 (27)
    2006-10-03  18:49
  24. 2006. október 3. 18:5228.
    az igen! 5 és fél hónap? na akkor én kussolok 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_907869 (25)
    2006-10-03  18:42
  25. Torolt_felhasznalo_907869
    Torolt_felhasznalo_907869
    2006. október 3. 18:4927.
    mellesleg van egy barátnőm egy hónapja van hátra pontosan nov 1 re van kiírva és még kisebb hasa van mint nekem volt az elsővel kb 8 kilót hízott összesen ebből a babát 2.5 kilóra tippelik eddig szóval az ő hasa igazán ici pici de mégis lesz neki 3 kiló mire megszületi  
    előzmény:
    zöldfülü (1)
    2006-10-03  17:34

Címlap

top