Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rokkantnyugdíja sok vagyunk

Torolt_felhasznalo_356101
Torolt_felhasznalo_356101
Létrehozva: 2006. szeptember 30. 12:12
Tartsunk össze!
Bűnbakok lettünk, pedig nagy többségünk tényleg beteg! Élősködőknek tartanak, az állam pénzét jogtalanul használóknak, pedig csak nem volt szerencsénk. 1-3 évente bizonyítanunk kell a betegségünket, meg is aláznak sokszor, a közvélemény mégis ügyeskedőknek tart. Talán van olyan is, de biztos, hogy nem az a jellemző!

Ne bántsatok minket! Emlékezzetek! "Mindenkit érhet baleset"


Csak mert valamelyik topikban megint minket szidtak...
  1. 2006. október 1. 20:51125.

    Na megjöttem a mamától.Ő avolt férjem anyukája kicsit erőszakos,kicsit kellemetlen emberke,dehát mégiscsak a két nagyobbik lányom mamája,bár a legkisebb is úgy hívja. 

    Erre meg hogy az offoló emberkék mindenhol megjelennek az az egy ellenszer van,hogy nem kell nekik válaszolni.Na pont én mondom aki egy regényt írt neki mérgében. Szégyelltem is magam hogy így beugrottam neki,én nem szoktam,vagy nagyon ritkán válaszolni az ilyen nyilvánvalóan provokatív hsz-re ,de most annyira az elevenembe vágott hogy valaki hogy irigyelheti egy beteg gyerektől még a számítógépet is,hogy kikeltem magamból. Többet nem fogok.

    Rúzsa Magdit meg én is nagyon szeretem,végig neki drukkoltam,dehát nem is volt igazi ellenfele.

    előzmény:
    szekine (121)
    2006-10-01  18:40
  2. Torolt_felhasznalo_963149
    Torolt_felhasznalo_963149
    2006. október 1. 20:38124.

    Szia!

    Mit érzel? Fáradt vagy?

    Mik a tünetek?

    Az jó,hogy ilyen pozitívan állsz a promlémádhoz.

    előzmény:
    nagyszáju (120)
    2006-10-01  18:31
  3. Torolt_felhasznalo_963149
    Torolt_felhasznalo_963149
    2006. október 1. 20:21123.

    Megértelek!

    Őszintén együttérzek veled.

    Bízzunk,hogy nem lesz semmi baj!!!

    előzmény:
    Tigriske14 (119)
    2006-10-01  17:35
  4. 2006. október 1. 18:58122.

    Nekem csak 1 kislányom van, 14 éves... nagyon csodálom az erődet és mindazokét, akik a beteg gyerekükért küzdenek. 

    Hál' Istennek a kislányom egészséges, nagyobb baja nem volt eddig/kop-kop/, csak a szokásos gyerekbetegségek.

    Nagyon nehéz lehet úgy élned, hogy közben a gyereked egészségéért aggódsz folyamatosan. Én 42 éves vagyok, de nekem az Anyukám nagyon sokat tett azért, hogy mindig átvészeljem  a nehéz pillanatokat.

    Nagyszájú! Örülök, hogy itt vagy. Neked is a legjobbakat kívánom.

     

    előzmény:
    Tigriske14 (119)
    2006-10-01  17:35
  5. 2006. október 1. 18:40121.

    Köszi, nagyon kedves vagy .

    Az ilyen emberek, akik belekötnek az élő fába is, azért csinálják, mert nekik valszeg ez a legjobb szórakozásuk. Már kész röhej volt, de volt egy topic, ahol sokan ujjongtunk, hogy Rúzsa Magdi győzött.... volt egy kitartó Magdit útáló topictárs, akinek hiába mondtuk, hogy ok, szíve joga útálni Magdit, mi akkor is szeretjük,addig nem nyugodott, míg szét nem offolta a topicot.

    Utána meg nyitott egy önsajnáltató topicot... ahhoz már nem szóltam, csak olvastam /közbne jókat mososlyogtam magamban/... nem tudom, hogy miért jó egyeseknek, hogy addig piszkálódnak, míg az ember legyint egyet és ott hagyja a témát, mert kár a gőzért és az időért.

     

     

     

     

    előzmény:
    Tigriske14 (118)
    2006-10-01  17:29
  6. 2006. október 1. 18:31120.
    Sziasztok! Most találtam Rátok! Mióta van net-ünk, gondoltam, kellene rólunk is nyitni topikot. Ezt megtetted, igy én is köszönöm. Még csak valamennyi hsz-t olvastam el, kevés aki hozzászólt, mert nagyon sokan vagyunk, akik ,,saját jogon,, rokkantnyugdijasok. Én pl. 43 éve vagyok beteg, még általános iskola 3. osztályába jártam, akkor vették észre, hogy évek óta beteg vagyok. Ki tudja mikor kezdődött? S rajtam sem látszik ennyi év után sem, a kedélyem társaságban nagyon jó - ha nem jó, akkor el sem megyek sehová. Nem nyafogok, nem panaszkodom ha nem bántanak. Rendszeres munkát vállalni nem tudok, igy csak mint egyéni vállalkozó segitek - általában - a beteg embereken. Ha legalább annyira birnám magam, nem szégyellnék máshoz eljárni hetente 1-3 alkalommal takaritani, vasalni, gyerekre felügyelni. De nem birom. Még itthon sem. Nem szégyen a munka, tudjátok Ti is, mert mindannyian dolgoztunk, ki ennyit, ki annyit. Amennyit az egészsége megengedett, vagy az orvosa. Ebben is egyetértünk. De hiszem, hogy mindenben. Irjatok nyugodtan, mindenkinek válaszolok, akár nyiltan, akár priviben. Örüljünk annak, hogy nem adjuk fel, bármennyire is elbánt velünk a ,,sors,, (hogy mi vagy KI volt a sors?).  Ha jönnek a sötét felhők? Reméljük, mögötte ott van a NAP, majd ragyog ránk a fénye.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_356101 (1)
    2006-09-30  12:12
  7. 2006. október 1. 17:35119.

    Eléggé megviselte a szakítás a lányomat anno,már túl van rajta .A legkisebbik még középiskolás,nem túl megterhelő a suli neki,inkább az a probléma hogy ő autimmun beteg is,és nagyon kell vigyáznia hogy ne kapjon el v.mi betegséget mert neki mesterségesen le van nyomja az immunrendszere,az autoimmun betegsége miatt is,meg a vesekilökődés lehetősége miatt is.

    Ezért is nehéz nekem elhelyezkedni mert nincs olyan munkahely ahol azt tolerálnák hogy én akkor maradok itthon mindig amikor a gyerekem beteg. 

    Na most egy kicsit nem leszek,el kell mennem a volt anyósomhoz  sziasztok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_963149 (114)
    2006-10-01  16:42
  8. 2006. október 1. 17:29118.
    Én azt tudom ismerlek régóta és nagyra becsüllek  azért amit eddig végigcsináltál,nem is értem hogy olyan emberek akiknek közük nem volt ilyen,vagy hasonló"élményekhez" mint a mienk hogyan tudnak ilyen véleményeket alkotni rólunk 
    előzmény:
    szekine (116)
    2006-10-01  17:08
  9. 2006. október 1. 17:09117.

    Sziasztok!

    Köszönöm a bíztatást, nem vagyok ám belesüppedve az önsajnálatba, sőt nem is látszik rajtam, hogy csak 33%-os vagyok!Vigyorgok,bohóckodom még a mentők hordágyán is!

    Szerencsére nekem van munkahelyem, 6 órás, viszonylag tisztességesen fizetnek, de annyira szeretnék egy "normális" munkát-sajnos erre semmi esélyem-és kicsit tartok attól, ha megszűnik, hol fognak alkalmazni...?

    Mindegy, fel a fejjel! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2006. október 1. 17:08116.

     Aki engemet kóstolgat, vegyen be Bilagitot is, mert megfekszem a gyomrot ... a zsíros sonkáim miatt is, amit pár sztreroidkúrának "köszönhetek" 

    Türelmem meg van még bőven, kipihent nyugdíjas vagyok ...

    előzmény:
    Tigriske14 (111)
    2006-10-01  16:20
  11. 2006. október 1. 17:03115.

    Nagyon kiforgatod a szavaimat... eddig is tudtuk és elismertük, hogy valóban vannak olyanok, akik visszaélnek a törvények adta lehetőségekkel.... csak nem azokat kellene cseszegetned, akik nem tartoznak ezen táborba... egyébként nem gerinc, hanem agyműtétem volt már 3*/tumorok miatt/... de ez most itt mellékes.

    A férjem vegyi üzemben dolgozik... veszélyes üzem. Félévente van orvosi kivizsgálásban részük emiatt.

    DE!

    Lényeges különbség, hogy amíg egy vegyi labor, üzem elismeri, hogy veszélyes üzem, addig ilyen szétszerelő üzemeket a "jótékony" vállalkozók és önkormányzatok arra hoznak létre, hogy a megváltozott munkaképességűeket bagóért dolgoztathassák adómentesen.

    Mert  ugyebár ők azt nem ismerik el, hogy milyen veszélyes az általuk végzendő munka, illetve az anyagok feldolgozása során keletkezett mérgező anyagok belélegzése...... nem véletlen, hogy nagyobb műszaki áruházakban a használt műszaki cikkeket beveszik és arra késztetnek, hogy ne a kerti hulladékakl együtt dobd ki a kukába.

    Itt a kizsákmányolás fogalmán van a lényeg... persze, minden veszélyes... csak van, ahol ezt el ismerik és kellő védőfelszerelést biztosítanak számukra.... az ilyen rehab. intézmények tojnak arra, hogy azok, akiket alkalmaznak, amúgy is betegek. Itt erről van szó.... remélem megérted, hogy milyen különbségről beszélek.

    Munkát vállalni pedig azért nem kötelező, mert egészségtől függetlenül sokan nem tudnak elhelyezkedni.

    Csak annyit a munkához való hozzáállásomról... amikor kicsi volt a lányom, helyi vállalkozónál dolgoztam, jóval kevesebbért, mint pl. azelőtt Pesten.... de a lényeg azon volt, hogy a gyerekkel ha van valami, elérhető távolságban legyek.... ez a vállalkozó sokszor adott olyan munkát, amit sokan szó nélkül ott hagytak volna /pl. ablakok festése. / .... akkor azért vállaltam mindent, mert nem volt más, a pénz kellett, /előtte építkeztünk/, meg akkor még nem voltak egészségi problémáim és bírtam a terhelést.

     

    előzmény:
    zuzus (104)
    2006-10-01  15:57
  12. Torolt_felhasznalo_963149
    Torolt_felhasznalo_963149
    2006. október 1. 16:42114.

    A fiam kitartóan keresik az igazit.

    Duma!!! Félnek a házasságtól a felelősségtől.

    Felbomlott az eljegyzése????Hú 

    A kicsi meg tanul.Megy neki nem terhelő???

    előzmény:
    Tigriske14 (113)
    2006-10-01  16:37
  13. 2006. október 1. 16:37113.

    Na akkor neked is 3 gyereked van!! A két fiú még nem nős??Nálunk a nagyobbik lányom van csak férjnél,neki van 2 gyereke,persze imádom a lányunokám is hiszen ő már egy kis hölgy,3 éves lesz novemberben,szupi értelmes okos kislány egy jó adag hisztivel megáldva,de ez a szülők "érdeme",tulajdonképpen azért örülök a fiúnak,mert én is szerettem volna egyet leglább a három lányból,dehát nem jött ösze,de legalább így sikerült. 

    A második lányom egy 8 éves kapcsolat után,már menyasszony volt-költözött haza,a legfiatalabb 15 éves,középiskolás.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_963149 (112)
    2006-10-01  16:27
  14. Torolt_felhasznalo_963149
    Torolt_felhasznalo_963149
    2006. október 1. 16:27112.

    Gyerekeim:

    29éves lány /asszony/ a kisunokám édesanyja

    28 éves fiu

    24 éves fiu

    Gratulálok a pici trónörököshöz Persze a kislány unoka az is boldogság 

    Kösz a protekciót  

    előzmény:
    Tigriske14 (111)
    2006-10-01  16:20
  15. 2006. október 1. 16:20111.

    Mennyi idős a fiad?Ha úgy jár haza akkor gondolom már felnőtt.

    Nekem 3 lányom van +egy lányunokám,na meg most született2,5 hete egy fiúunokám.Már ideje volt ennyi nő után.

    Ha gondolod a japán tolmácskodáshoz beprotezsállak aztán majd megtanítasz bennünket is japánul. Az meg hogy olyanok is beszólogatnak akik abszolút kívülállók elég furcsa,én javasoltam kipróbálni a helyzetünket,de nem reagált.De ne is ,mert már attól ideges leszek,hogy Szekinét kóstolgatja.de ő nem azzal van leszázalékolva amivel én úgyhogy türelmesebb.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_963149 (106)
    2006-10-01  16:07
  16. Torolt_felhasznalo_963149
    Torolt_felhasznalo_963149
    2006. október 1. 16:19110.

    Ráklikk egy ajánlóra.

    Most nem néztem vissza.De nem is ajálja,hogy tovább lépj

    előzmény:
    ezso (100)
    2006-10-01  15:43
  17. Torolt_felhasznalo_963149
    Torolt_felhasznalo_963149
    2006. október 1. 16:17109.

    Kapcsold be a javat!

    Megy mint a golyó 

    előzmény:
    Tigriske14 (105)
    2006-10-01  16:07
  18. Torolt_felhasznalo_963149
    Torolt_felhasznalo_963149
    2006. október 1. 16:11108.

    Engem érdekelne ez a japán tolmácskodás   

    Az ország 85-90 %-a csak magyarul beszél.

    Na már aki úgy is tud?? 

    előzmény:
    Tigriske14 (105)
    2006-10-01  16:07
  19. 2006. október 1. 16:11107.

    "ki a csuda az a Balogh Lajos?"

    Jobb is , ha nem tudod , különben is úgy 10 éve történt a dolog .

    Őt emlegették akkoriban "százhalombattai rém"-ként , minden bulvárlap címlapján . Megölte a 16 éves sógornőjét , 1 kis tini lányt , majd 2 felnőttebbet , 20 körülieket . ( Ja , elsőnek az apját , mondjuk azon kevésbé csodálkoztam , de a lányok igazán nem ártottak neki. )Azelőtt postást próbált kirabolni . A szegény leszázalékolt . ( természetesen semmi köze Hozzátok , de ez a tény nagyon csípte  a szememet ) . Most a szegedi Csillagban  morzsolgatja életfogytiglanját , remélem , akkora marha nem lesz a billegő magyar igazságszolgáltatás , hogy valaha is kiengedje a rács mögül , bár az illúziókkal régen leszámoltam .

    előzmény:
    ezso (102)
    2006-10-01  15:49
  20. Torolt_felhasznalo_963149
    Torolt_felhasznalo_963149
    2006. október 1. 16:07106.

    Az nagyon jó ha van egy összetartozó csapat.

    Nem is értem meg,hogy jut eszébe valakinek úgy bemenni egy topicba,hogy nem érintett az ügyben semmilyen formában.

    Nekem szerencsém van a géppel mert csak akkor nem használom amikor a fiam haza jön.Ez hetente-két hetente van.

    Most sajnos nem. Pedig igérte!!!

    előzmény:
    Tigriske14 (103)
    2006-10-01  15:57
  21. 2006. október 1. 16:07105.

    Nálatok is ilyen lassú a net vagy csak az enyém szaraxik ennyire?Pedig új gép !!Egy rokkantnyugdíjasnak mindenre telik.A párom még nem volt munkanélküli amikor vettük,meg nem is én voltam a célszemély hanem a lányom de most nagyon kiborít,nem akarja megtalálni a topicot,néha azt írja ki hogy már nem létezik. 

    Nekem mindegy lenne,tul.képpen én egy adatfeldogozást céloznék meg ha lehetne,eddig ha lett volna az mind nyelvvizsgához kötött volt,vagy programozói szint kellett volna.

    Hiába írtam be hogy a nyelvtudásom magyar egyfolytában küldték hogy menjek japán tolmácsnak 

    előzmény:
    ezso (101)
    2006-10-01  15:45
  22. 2006. október 1. 15:57104.

    "mindezt köszönhetjük azoknak az embereknek, akik kamuból vannak otthon, mutatva ezzel a negatív példát."

    Na végre , beismered , hogy bőven vannak kamu-betegek , hadd ne örüljek nekik , miközben 60-hoz közelítve  minden csontom sír a nyugalomért , így 38 év gürizés után  . Naon helyes , ha megpiszkálják picinykét a dolgot , biztos vagyok benne , hogy nem Te leszel ( ha jól emléxem gerincműtéttel , gyógyulást kívánok ) az , akit finoman visszaterelnek a rabigába .

    "Ezek veszélyes hulladékok... "

    Ja , egy vegyi labor , egy kőolajfeldolgozó , cserzőüzem kész szanatórium , persze , az épebbekért nem kár , legfönnebb majd leszázalékoltatják magukat . Veszélyes üzem szerintem az egész világ , idő kérdése , kire mikir kerül sor . Munkát vállalni meg tudtommal nem kötelező ,megszűnt a közveszélyes mkakerülés fogalma . ( jó vicc volna az érvényessége , kifejezné az egész időszak abszurditását . Szerintem )

    előzmény:
    szekine (92)
    2006-10-01  15:03
  23. 2006. október 1. 15:57103.

    Hát a profiságtól messze vagyok,de nagyon szeretem a számítógépet,ahhoz hogy ilyen mama korú vagyok,sokan csodálkoznak rajta ,de én a volt munkahelyemen is gépen dolgoztam,és itthon is sokszor összeveszünk a többiekkel rajta.

    Azért is a reggeli időszak az enyém,amikor a kuty felébreszt,ellátom az állatokat/1 kuty,és egy macs/ és főleg hétvégén-akkor a többieket sem kell keltenem enyém a gép.

    Van egy topicunk a tartósan beteg gyerekeket nevelő szülőké,bár most nagyon lecsökkentünk,de nagyon jó barátnők lettünk amióta megy a topic.Ott aztán nincs egy beszóló ,vagy rosszakaró sem.Remélem hogy idővel itt is letisztul a banda és jókat dumcsizunk,és segítjük egymást olyan infókkal amiről a másik nem tud.Vagy csak annyival hogy elmondjuk egymásnak gondunk bajunk,örömünk, bánatunk.Remélem sokáig leszünk

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_963149 (98)
    2006-10-01  15:38
  24. 2006. október 1. 15:49102.
    ki a csuda az a Balogh Lajos? már annyiszor említetted, de gőzöm nincs ki ő?
    előzmény:
    zuzus (97)
    2006-10-01  15:37
  25. 2006. október 1. 15:45101.

    a delegáción és is regisztráltam tegnap este, de még nagyon homály van bennem.

    A távmunka, az a ruházati féle jobban érdekelne, na majd meglátom.

    előzmény:
    Tigriske14 (95)
    2006-10-01  15:25

Címlap

top