Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Forgalmi vizsga

Torolt_felhasznalo_460518
Torolt_felhasznalo_460518
Létrehozva: 2006. szeptember 28. 06:51
Sziasztok!

Már a 12-ik pótóránál tartok, és még mindíg nem úgy megy, ahogyan kellene...legalábbis az oktatóm szerint.
Először a kereszteződés nem ment, lassan reagáltam.
Most a parkolással van egy kis gondom..amikor az autók egymás után állnak, és tolatva kell közéjük beállni.Tegnap harmadszorra sikerült megcsinálnom, de hozzátenném, hogy a tegnapi napot leszámítva talán ha 5-ször gyakoroltuk.

Arra lennék kíváncsi, hogy kinek hogy ment, illetve mennyi pótórát kellett vennie?

Előre is köszönöm a válaszokat.
  1. Torolt_felhasznalo_460518
    Torolt_felhasznalo_460518
    2006. szeptember 28. 08:2426.
    Szia!

    Mindegyik parkolás megy, kivéve amikor egymás után állnak az autók, és tolatva kell beállni.Van amikor sikerül, kis korrigálással..

    Megígérem, hogy elkerülöm parkolásnál az autódat.
    Vagy inkább megtanulok parkolni.
    előzmény:
    rudola (19)
    2006-09-28  08:07
  2. 2006. szeptember 28. 08:2025.
    Valahol igazad van, de nem kell mindenkit egy kalap alá venni! Nekem nyílt alkalmam gyakorolni, és már van saját autóm, és nem Merci csak egy kis Suzuki.

    Bár én amondó vagyok, h ha valakinek nincs a jogsi után kilátásban autó amin gyakoroljon, teljesen felesleges belekezdenie a jogsiba! Van egy nem egy ismerősöm akinek már évek óta van jogsija, de nincs min gyakorolni. És az a tudás igenis elvész! Gondolj bele! Egy olyan ember kerül a forgalomba, akinek ugyan 5 éve van jogsija, de azóta nem vezetett egy kilómétert se... hát kb olyan mint egy kezdő Mazsola

    Igazából nem tartom én se helyesnek, h minél előbb jogosítványt szerezzen vki. De ehhez a kötelező órákat kellene növelni sztem, mert 30 óra szerintem édes kevés h vki megtanuljon vezetni, aki pl akkor lát először autót, vagy nincs hozzá érzéke... Bevallom, én kevésbé érzem az autóban kényelmesen és biztonságban magam mint motoron. A motorra mintha rászülettem volna TAlán mert kicsi koromban sokat ültem apukám nagymotorján De az autóvezetést is meg lehet tanulni, meg azt is h sokfelé kell figyelni és bármikor felbukkanhat egy váratlan autó... Tényleg hihetetlen sztoriknak voltam már részese vezetés közben. Nem baleseté, csak balesetveszélyé... de az is elég...
    előzmény:
    rudola (19)
    2006-09-28  08:07
  3. Torolt_felhasznalo_942065
    Torolt_felhasznalo_942065
    2006. szeptember 28. 08:1724.

    Szia!

    Amit rudola írt az egy jó dolog: én is teszkós meg nagybevásárlóközpontos parkolóban tanultam meg igazán parkolni, az Anyukám vadonatúj kis Fiat Pandájával 

    Persze egy karcolás sem lett rajta 

    Szóval csak ajánlani tudom én is, próbálgasd/próbálgassátok ott este, amikor alig van autó.

    előzmény:
    Garbo (22)
    2006-09-28  08:11
  4. Torolt_felhasznalo_299624
    Torolt_felhasznalo_299624
    2006. szeptember 28. 08:1423.

    Egyetértek. Én elsőre kifogtam egy olyan oktatót, aki mint utólag kiderült sok mindent nem tanított meg nekem. Ő is arra hajtott, hogy majd veszek egy halom plusz órát ( ez a női bénaság duma az agyamra ment, mert volt olyan fiú a csoportban, aki 3 x bukott műszakin ).  Mondtam, hogy márpedig én megyek vizsgázni. Megbuktam. Nem azért mert nem voltam felkészülve, hanem mert előtte éjszaka nem aludtam, buliztam a barátaim tanácsára. Hát reggel majdnem elkéstem a vizsgáról ( Nyiregyen buliztunk és Miskolcon vizsgáztam ) , összetéptem 2 pár kontaktlencsét és alig láttam ki a fejemből. Mondta a vizsgáztató a Tiszai pu-nál, hogy menjek egyenesen a főúton. Hát a főút kanyarodott.  Meg persze a 4 sávon + villamos sineken sem túl bátran hajtottam keresztül.  Mondta a vizsgabiztos, hogy álljak meg és cseréljek helyet az oktatóval. Úgy megörültem, hogy már végeztem is. Kiderült, hogy megbuktam. Utána vagy 2 hétig üldöztem az oktatómat, hogy menjük, haladjunk, újabb órák nekem kell a jogsi, mert már megvolt a kocsim. Az oktató eltünt.

    Kerestem egy új oktatót, aki önbizalmat adott, nem azt beszélte belém, hogy béna vagyok, nem a pénzre hajtott, hanem arra, hogy a lehetőségekhez képest mindent megtanítson. Az igazi dolgokat úgyis gyakorlat közben tanulja meg az ember.

    Szóval bátran és tele önbizalommal és menni fog  dolog.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_942065 (14)
    2006-09-28  07:40
  5. 2006. szeptember 28. 08:1122.
    Szia!
    Én legalább 15 pótórát vettem, de ezt csak utólag tudtam meg, mivel az oktatóm nem azt számolta, hogy "lejárt a kötelező óraszám, most már a pluszt fizeted", hanem azt, hogy mikor engedhet vizsgára!
    A tolatás nekem se ment! A rutin pályán a tolatós garázs se ment, még az 5. próbálkozásra is csak 5 cm-re sikerült az oldalát bevinni, amikor meg nagyritkán sikerült az egész hadművelet még én is csodálkoztam!
    Nem szabad izgulni, sikerülni fog!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_460518 (1)
    2006-09-28  06:51
  6. Torolt_felhasznalo_942065
    Torolt_felhasznalo_942065
    2006. szeptember 28. 08:1021.
    Teljesen egyetértek veled!
    előzmény:
    rudola (19)
    2006-09-28  08:07
  7. 2006. szeptember 28. 08:0820.


    Hát én tényleg sokat vezetek, bár kisvárosban lakom, de vidékre meg Pestre is fel szoktam járni. De annyi hülye sofőrrel találkozik az ember Tényleg veszedelmes a magyar vezetési morál

    Persze vannak kivételek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_942065 (17)
    2006-09-28  07:57
  8. 2006. szeptember 28. 08:0719.
    Ufff.... En most roppant nepszerutlen leszek, de akkor is beszolok.

    A gyakorlati vizsga es a rutin minimalis teljesitese azert elvarhato. Megmondom oszinten - es tokmindegy hogy ferfi -e az illeto vagy no - nem vennem jo szivvel, ha kint az elesben az en autom melle probalna beparkolni, otodjere.

    Altalanos manapsag, hogy az autos es motoros iskolakbol ozonlenek a fissen jogositvanyt szerzett emberek. Tulajdonkeppen azzal a tudassal, hogy melyik pedal mire valo, es kozepen azzal az izevel lehet kormanyozni. Ezutan usgyi megvenni valami dogos masinat, mert - Hiszen O mar tud vezetni! Papirja van rola! - meg kell mutassa a vilagnak, hogy milyen meno.

    Ezekutan csodalkozunk, hogy miert is van annyi koccanas, behorpadt sarvedo, -ajto. Jonnek a balesetek. A keresztezodesben a forgalomiranyito rendorre, tanacstalanul bamulo ifjonc. (akinek mellesleg mar az egesz keresztezodes mutogat, hogy induljon mar el vegre, mert igy sose halad at)

    Emberek! En aki 20 eve vezetek, egy automat sem tortem ossze, letettem egy PAV vizsgat, kivedtem jopar kezdo vezeto kozeledo lokharitojat, azt mondom nektek eppen csak vezetoknek. Nyugalom! A vezetes nem erdem, hogy agy papirral elismerjek. A kozut veszelyes uzem.

    A friss jogsisoknak azt javaslom, hogy marmennyire is ego a kispolski, vegyenek egyet. Vezetgessenek vele 1-2 evet. Tanuljak meg a kozlekedest, szokjak a tobbi autot az utakon. (hisz rajtuk kivul van meg mas kezdo autos is, akivel adott esetben osszetalalkozhat) Ne doljenek be az erzesnek, hogy attol mert nyomom a pedalt, tudok vezetni. Az autovezetes egy masik dimenzio. Ott leteznie kell egy hatodik erzeknek. Erezni kell a forgalmat, latattlanban is tudni kell mi zajlik korulottunk, merrol milyen veszeforras varhato.

    Ha tehetitek gyakoroljatok ismeros kiskategorias autojaval. Lehetoleg ne egy merci SL szeriaval kezdjenek, mert fontos, hogy kezdetben lassa hol van az auto eleje, es hatulja. Kivalo erre a celra bevasarlokuzpontok parkoloja hetvegen este, amikor tokures.

    Es vegezetul. Vegyetek figyelembe friss jogsisok, hogy a T betu nem ved meg semmitol. Maximum azt tudatja a mogotted jovovel, hogy toled meg szamitani lehet varattlan, es a forgalmi helyzetbol nem kovetkezo manoverekre, reagalasokra.

    Tehat sok gyakorlas. Gyakorlas, es forgalomban mozgas. Ha bizonytalan vagy egyedul, akkor inkabb hajnalban, vagy este vezess, gyakorolj a varosban kozlekedni.

    UFF! Én beszóltam!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_942065
    Torolt_felhasznalo_942065
    2006. szeptember 28. 07:5918.
    A "te sem"-et persze nem magamra értettem, mert nekem is minden sikerült elsőre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_942065 (17)
    2006-09-28  07:57
  10. Torolt_felhasznalo_942065
    Torolt_felhasznalo_942065
    2006. szeptember 28. 07:5717.
     Nekem a nyugodt vezetési stílust azért emelkte ki, mert a vizsgán az egyik kereszteződésben nekem volt elsőbbségem, amit egy "kedves" már jogosítvánnyal rendelkező sofőrtársam nem észlelt és elkezdett rám veszettül dudálni, én viszont nem ijedtem meg, nem kezdtem el kapkodni, hanem nyugodtan konstatáltam, hogy "Na te sem mentél át elsőre a KRESZ vizsgán!" 
    előzmény:
    Mazsola24 (16)
    2006-09-28  07:52
  11. 2006. szeptember 28. 07:5216.
    Hát engem is megdicsért, bár pont azért mert mert dinamikusan vezetek Ahol én megyek ott biztosan nem dugul be az utca! És a dinamikus nem azt jelenti, h száguldozom! Hanem h nem totojázom, nem bénázom. Sőt, utálom azokat a sofőröket akik bénáznak... nagyon fel tudnak húzni Ja, meg az irányjelző! Az a gyengém ha vmelyik barom nem képes kitenni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_942065 (14)
    2006-09-28  07:40
  12. 2006. szeptember 28. 07:4815.
    Szerintem az oktatótól függ. Ha nem megy ,akkor válts másikra. Én elsőre átmentem mindenből. Azóta is vezetek, és minden simán megy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_460518 (1)
    2006-09-28  06:51
  13. Torolt_felhasznalo_942065
    Torolt_felhasznalo_942065
    2006. szeptember 28. 07:4014.

    Szia bart!

    Arra azért annyira ne adjál, hogy mit mond az oktató, nyílván a lehető legtöbb bőrt akarja lehúzni rólad.... 

    Nekem is előadta anno, hogy a nőknek -ez már eleve felháborító- mindig venniük kell minimum 5 pótórát. Én erre azt mondtam, hogy köszönöm nem, majd legfeljebb megbukok, és majd a kkor, csak jelentsen le vizsgára.

    Nemhogy átmentem, a vizsgáztató megdícsért milyen nyugodtan, megfontoltan, és jól vezetek. 

    Úgyhogy szerintem próbáld meg, ne hagyd hogy megkopasszon! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_460518 (1)
    2006-09-28  06:51
  14. Torolt_felhasznalo_936705
    Torolt_felhasznalo_936705
    2006. szeptember 28. 07:3213.

     

    Helyes! Vágj bel, és semmi esetre sem szabad kudarcként megélned, ha nem sikerül.

    Na és? Majd sikerül másodszorra.

    Egyébként pedig sokat segít a helyzeteden, ha el tudod vele hitetni, hogy magabiztos vagy, és a viselkedése nem tud kimozdítani a lelkiegyensúlyodból.

    Megvívja ezt a harcot mindeki, de minden nő biztosan. Szerintem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_460518 (12)
    2006-09-28  07:28
  15. Torolt_felhasznalo_460518
    Torolt_felhasznalo_460518
    2006. szeptember 28. 07:2812.
    Már én is gondoltam arra, hogy nem érdekel az oktató, és megyek vizsgázni...ki tudja? Lehet, hogy sikerül.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_936705 (11)
    2006-09-28  07:25
  16. Torolt_felhasznalo_936705
    Torolt_felhasznalo_936705
    2006. szeptember 28. 07:2511.

    Itt a kulcs mondat. 

    Mondtam Neked, hogy burkoltan meg fogja mondani.

    Meg is mondta: Attól függ!

    Ez egy 10 pontos kérdés.: - Mitől függ????  

    Vágj neki a vizsgának. ha úgy érzed Ő szab határt a sikerességnek, kérhetsz más oktatót is. De....., itt is érvényesül az a mondás, mint annyi más helyzetben az életben, hogy szebb lehetsz, de okosabb nem! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_460518 (9)
    2006-09-28  07:18
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. szeptember 28. 07:1910.

    megfogja mondani, mi a sikeres vizsga titka

    hihi, ez jó!    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_936705 (8)
    2006-09-28  07:17
  18. Torolt_felhasznalo_460518
    Torolt_felhasznalo_460518
    2006. szeptember 28. 07:189.
    Szia!

    Hát az én oktatóm is kicsit bunkó. Bár egyszer elmagyaráztam neki, hogy ha durván beszél velem, akkor úgy nem fog menni...azóta visszavett.
    Hiába kérdezem, hogy szerinte mennyi van még vizsgáig, azt mondja, hogy attól függ, hogylegközelebb hogyan fogok vezetni, illetve hogyan reagálok a forgalomra.
    Szerintem ez hülyeség...neki tudnia kellene, hogy mennyit tudok.
    előzmény:
    Mazsola24 (7)
    2006-09-28  07:14
  19. Torolt_felhasznalo_936705
    Torolt_felhasznalo_936705
    2006. szeptember 28. 07:178.

     

    Értettem amit írsz, és burkoltan én is ezt üzentem Neked, amit a férjed mond. Igaza van.

    Tehát ne úgy éld meg, hogy nem vagy ügyes, így vag úgy, de meg kell csinálni a vizsgát, aztán menni fog az, ha gyakorlod.

    Egyébként meg konkrétan kérdezz rá az oktatóra mi a célja az időhúzással.Aztán figyeld a választ, mert Ő nem konkrétan, sokkal inkább burkoltan, de megfogja mondani, mi a sikeres vizsga titka. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_460518 (5)
    2006-09-28  07:11
  20. 2006. szeptember 28. 07:147.
    Szia bart!


    Hát, én nagyon megszenvedtem a vezetéssel. Majd fél év telt bele mire sikerült letennem, pedig a KRESZ, rutin elsőre sikerült. A forgalmi csak harmadszorra. Nekem összesen vagy 50 órám volt a végén, és oktatót is cseréltem. A rutin 3 plusz óra a forgalmi meg nem is tudom... vagy 16!
    Bár az oktatóm elég bunkó volt, már rutin után le kellett volna cserélnem, pénzt és rengeteg idegeskedést spóroltam volna meg vele... Gyomorgörccsel mentem vezetni, nem is volt kedvem. Aztán átmentem máshoz (ahhoz a sráchoz aki KRESZt oktatott és tök jó fej volt ) vettem 5-6 plusz órát, elmentem forgalmira (másodszor, mert elsőre a régi oktatóval voltam, bár az én hibámból nem sikerült, de talán mert idegesített h az a bunkó mellettem ül ) Másodszorra is elszúrtam, mert izgultam és utolsó pillanatban iszonyú baromságot követtem el már épp mentünk vissza a kiinduló pontra...
    Aztán harmadszorra, még ha nehezen is, de sikerült Meg lettem feddve, hogy nem tudok parkolni De most h megvan, már nem érdekel, másfél éve van jogsim, és úgy érzem h jól megy a vezetés, bár a rutin rész nem az erősségem (tolatás, parkolás mehetne jobban is) de a forgalomban megállom a helyem! Persze van már pár kilometer alattam mert szerencsémre van saját autóm. Szeretek is kocsikázni, biciklit azóta nem igazán vettem elő
    Szóval, ha szerinted normális az oktatód és nem bunkó, illetve úgy érzed h a plusz órákon azért fejlődsz, akkor nem lehet gond. Csak beszélj az oktatóval, hogy ő hogyan gondolja, mennyi idő még mire mehetsz vizsgázni. Meg persze oda kell koncentrálni, vagyis meg kell tanulni koncentrálni! Ez a lényege!

    Sok sikert neked!

    Mazsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_460518 (1)
    2006-09-28  06:51
  21. Torolt_felhasznalo_460518
    Torolt_felhasznalo_460518
    2006. szeptember 28. 07:126.
    Köszi a bíztatást!
    Kicsit már magam alatt voltam, hogy csak nekem nem megy...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_936705 (4)
    2006-09-28  07:11
  22. Torolt_felhasznalo_460518
    Torolt_felhasznalo_460518
    2006. szeptember 28. 07:115.
    Szia!

    Nem, még nem vizsgáztam...de már szeretnék.
    Én úgy érzem, hogy vannak hibáim, de megy.
    A férjem szerint is az oktató szándékosan húzza az időt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_510420 (3)
    2006-09-28  07:09
  23. Torolt_felhasznalo_936705
    Torolt_felhasznalo_936705
    2006. szeptember 28. 07:114.

     

    Ne keseredj el! 

    Érezned kell, hogy mennyire tudod megoldani a feladatot. Ahhoz képest dönts, hogy szükséged van-e pótórára. Sajnos a vizsga sikeressége nem feltétlen a Te ügyességeden múlik. Ugye értesz? 

    Nekem, mondjuk elsőre sikerült a rutin, de a legtöbb embert a vizsgán legalább egyszer visszatapsolnak. Ez nem minősíti a további vezetésed.

    Kérdezz meg olyan embereket, akik évek óta vezetnek, vannak olyan rutin feladatok amit  ha teheti az ember lánya, (és hidd el meg is oldja),  kihagyja az életéből. Aki azt mondja nem így van az csak tagadja. 

    Én 16 év vezetés után jobbra hátra járdaszegély mellé csak akkor próbálkozom, ( vagy akkor sem &nbsp,ha már túl vagyok a tizedik körön, és más hely nincs.Egyébként pedig szerintem jól vezetek.

    Fel a fejjel, ismétlés, vagy gyakorlás ( ahogy tetszik) a tudás anyja.

    Sok sikert, ügyes vagy, és megfogod csinálni, mint annyian mások. Én drukkolok Neked! 

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_460518 (1)
    2006-09-28  06:51
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. szeptember 28. 07:093.

    Szia!

    Én nemrég ( kb 3 éve ) csináltam jogsit, amikor autót tudtam már venni magamnak. Tehát mondhatjuk, hogy elég vén voltam hozzá   Elsőre megbuktam, mint sokan mások (akkor nem vettem pótórát) , de másodjára sikerült (vettem még kb. 10 pótórát ). Szerintem sok múlik az oktatódon, mennyit gyakoroljátok a kritkus pontokat, mi pl. sokat parkoltunk, mert az nekem is nehezen ment, igaz, tök rendes srác volt a tanár.

    Volt már vizsgád? vagy most mész csak elsőre? Bírom ezeket az "oktató szerint kell még pótóra" dumákat, persze, hogy szerinte kell, hiszen neki ez pénz. Ha te úgy érzed, megy már, akkor rugaszkodj neki, de ha magad is bizonytalan vagy, akkor inkább vegyél még órákat és vedd rá az oktatót, hogy azt gyakoroljátok, ami nem megy. Vagy válts oktatót. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_460518 (1)
    2006-09-28  06:51
  25. Torolt_felhasznalo_460518
    Torolt_felhasznalo_460518
    2006. szeptember 28. 06:512.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_460518 (1)
    2006-09-28  06:51

Címlap

top