Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Féltékenyek ide!

monibonbon
Létrehozva: 2006. szeptember 25. 12:06

Sziasztok,

azoknak nyitom ezt a topicot, akik OK NÉLKÜL féltékenykednek (hülye komplexusok, régi sérelmek, stb miatt), és azon küzdenek, hogy ezt legyőzzék. A Wellness Caféban is van "ÉPP MOST..."  topic, ahová abban a pillanatban kell írni, amikor JÓTETTET (pl.épp most sportoltam) tudunk elújságolni, és nem csak ígérgetünk, hogy "majd holnap". Hasonlót szeretnék, pl.: "épp most győztem le magamban a hisztit, pedig a párom egy lánnyal emailezik, na és akkor mi van?"

Segitsünk rádöbbenteni egymást, hogy nem éri meg apró-cseprő ügyeken rágódni, és rossz érzéseikkel mérgezni a kapcsolatot,  az ezt követő lelkiismeretfurdalásról nem is beszélve.

Biztos ti is megbánjátok, amikor bizalmatlankodva hülyeségeket kérdeztek a párotoktól egy sms vagy telefonhivás kapcsán.

Próbáljuk fejleszteni az önuralmunkat és szép dolgokkal ápolni a szerelmünket  

Írjatok olyasmiket, hogy milyen jó megbízni a barátotokban, férjetekben...és milyen jó ez a férfinak. Milyen jó neki a szabadság, ha póráz nélkül is nagyon jól tudja, hol a helye.

Ilyesmiket osszunk meg egymással 

M.

  1. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. szeptember 27. 15:0676.

    Hát sajnos igazad van.Ő nap fégére fáradt,én meg szeretnék pezsegni.

    Sajnos nincs hová visszamennem s ez is nyomaszt,mert tudom,hogy gyerekkel k...nehéz. (nekem meg 3 van). Tudom,hogy ez is nyomaszt,mert igazságtalanak tartom, hogy a gyerekeseket büntetik, munkájukat lenézik,vagy éppen fel se veszik,mert hát mindig beteg a gyermek... 

    előzmény:
    Gabri80ke (73)
    2006-09-27  14:30
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. szeptember 27. 15:0275.

    Sajnos nincsenek nagyon aktiv nagyik. egy-két órára ha fontos meg lehet kérni őket,de nem igen tudunk együtt sokat kimozdulni.

    Ha letámadom,akkor benne van,de jó lenne,ha inkább ő kezdeményezne,mert jobb lenne a női önbecsülésemnek. Biztos ebben benne van,hogy egyrészt ő fáradt a nap végére,én nem,másrészt,hogy ő nyugodtabb,én pedig inkább "vérmesebb" 

     

    előzmény:
    monibonbon (68)
    2006-09-27  14:13
  3. 2006. szeptember 27. 14:4074.

    De legalább most már ő is kimondja, hogy nem érdekli. Meg látod, hogy miket leveleznek, ez is pozitív, sőt az is világos, hogy a csaj ragadt rá. Azt nem igazán értem, miért nem koptatja le, hiszen az ő státusa nem ruházza fel állandó kiváncsiskodásra, meg kéne elégednie néha 1-1 "hogy vagy-mi van veled" jellegű kérdéssel.

    Legközelebb azért ne vállald fel a gépiró kisasszony szerepét, hiszen téged miért érdekelne az ő sorsa. Intézzék el egymás között, te pedig rá se hederits. Javasold a lekoptatását, ha ilyet lehet neki mondani.... Talán most már lehet!!!

    előzmény:
    Gabri80ke (72)
    2006-09-27  14:26
  4. 2006. szeptember 27. 14:3073.

    OK

    Mekkora a gyermek, mikor mész vissza dolgozni?
    Nálam ezek a gondolatok kb. egy év munka után helyre rázódtak.
    Te egész nap arról ábrándozol, hogy hazajön és akkor "indul az élet", ő meg arról, hogy hazamegy és végre pihizhet.

     

    előzmény:
    barnamackó (66)
    2006-09-27  14:01
  5. 2006. szeptember 27. 14:2672.

    Nem bosszantani, ez a legrosszabb, mert velem mindent meg lehet beszélni! Mert nekem van agyam! 

    A gáz, hogy pl. gépírónőként közre is működtem az emileknél! És már tökre elegem volt belőle! Mintha egy közös ellenséget zrikálnánk együtt, és nem volt képes felfogni, hogy ez nekem nem esik jól!

    előzmény:
    monibonbon (64)
    2006-09-27  13:55
  6. Torolt_felhasznalo_775050
    Torolt_felhasznalo_775050
    2006. szeptember 27. 14:2371.

    hihi...büszke lehetsz a párodra...tényleg.

    viszont...sztem az a nő beteg, és valleg még mindig nem akar leszállni a párodról, ezért mesél ő neki el mindent...hátha akkor abbahagyja.

    szóval ha zavar, akkor mondd meg a párodnak, h nem szeretnéd, ha ennek a nőnek teregetné ki az életeteket, s kérdezd meg, valójában miért csinálja. hogy tényleg azért, mert unja már, és ezzel úgy gondolja egyszerűbb lekoptatnia?

    mert ha ez az indok, akkor egyszerűen sztem üljetek le pároddal, és találjatok ki sztorikat, h mi történt veletek. mittomén...arab nyaralásokat, meg mindenféle hihetetlen csodatörténeteket, s együtt nevethettek majd rajta, h ezeket meséli.

    de egyébként továbbra sem értem, mi szükség van az exxel való kapcsolattartásra? párod, ahogy leírtad, a háta közepére nem kívánja...akkor miért veszi fel a telefont v ír e-mailt?

    huhh, tényleg rohannom kell...sziasztok mindenki! este még sztem leszek!

    előzmény:
    Gabri80ke (69)
    2006-09-27  14:14
  7. Torolt_felhasznalo_775050
    Torolt_felhasznalo_775050
    2006. szeptember 27. 14:1770.

    nah, sztem ezek azok a dolgok, amik valleg minden pasi fejében megfordulnak. nem vagyok annyira naív, h elhiggyem az ellenkezőjét.

    DE!

    ezek azok a dolgok, amikről nem is akarunk tudni és hallani SOHA. és sztem, ha uúgy éreznénk, soha nem vallanánk be, mert a mi női monogám erkölcseink ezt nem teszik lehetővé. szerintem, bár ez magánvélemény.

    viszont az, h ezt elmondta neked...lehet, h direkt. hallottam már olyant, hogy pasi szivatja a nőjét, meg beszólogat neki, mert ez szórakoztató - remélem nálatok nem ilyen típusú a párkapcsolat.

    de ami a valószínűbb, h nem fogja fel, ez mennyire gáz - mert egyébként sztem is gáz. a pasiknak annyira más rugóra jár az agyuk, h az hihetetlen. szóval én közölném vele, ez mekkora paraszt megszólalás volt, vagy megérti vagy nem, de törődni vele nem érdemes.

    azt viszont el lehet neki mondani, h képzelje magát a helyedbe, mert mostantól, ha együtt mentek az utcán, neked folyamatosan az fog a fejedben járni, h a csaj, akire rápillantott a párod, most hogyan ágytornázik a párod agyában. szerintem, ha felfogja most mi zajlik benned, akkor bocsánatot kér, és elmagyarázza, h na azért ez nem mindig így van!

    de egyébként valójában semmit nem lehet ezzel tenni.  persze, h féltékenykednék én is....de OK NÉLKÜL! és ha így, akkor az eddig leírtakat kell betartanod.

    azért én vmi kis bosszút kitalálnék neki   még gondolkodom, de most mennem kell

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_317453 (65)
    2006-09-27  13:57
  8. 2006. szeptember 27. 14:1469.

    Haraggal váltak el, ex szőke, hosszúcombú, karrierista. Rá három hónapra jöttem én, kedves, barna, molett kislány. Mikor exike látta, hogy ez komolyabb, mint gondolta és esélye nincs rá, hogy a párom nála kuncsorogjon folytatásért, megpróbálta magát visszakönyörögni, el lett hajtva. (5 éves kapcsolat volt.) Ekkor elterjesztette a baráti körben, hogy a párom megerőszakolta. Csak azt vettük észre, hogy mindenki kerül minket, mint a büdös húst, míg az egyik srác kibökte az okát. Ezután a párom felhívta, számon kérte az állításokat. A csajszinak évekig nem volt senkije, pszichiátriai kezelésre járt, stb., a régi-közös baráti kör a páromat folyamatosan tájékoztatta a "hogylétéről". Talán ezért is nem tudott olyan könnyen kikerülni nálunk a köztudatból. Míg frissek voltunk voltak próbálkozások arra is, hogy úrja összeboronálják őket. Ezeket a párom sikeresen hárította. (Kiderült, hogy a hosszú hétvégére, ahová meghívtak minket, ő is hivatalos.)(Gyanítom, hogy ez fordítva is működött, tehát ő is kapta rólunk az infokat.) Mi már hetedik éve vagyunk együtt, van egy három éves kislányunk, és idén jutottunk el addig, hogy rászól a srácokra, ha elkezdenek beszámolni az ex életéről, hogy őt ez tulajdonképpen nem érdekli! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_775050 (62)
    2006-09-27  13:51
  9. 2006. szeptember 27. 14:1368.

    Ne várd tőle, hogy másképp szeressen, mint ahogy az ő természetéből fakad, mert ha ezt megérzi, az nagyon lelombozza, tudod...a kompetenciáját vonnád kétségbe. Ezt a kedvesemtől tudom, én is néhányszor már reklamáltam, hogy nekem más elképzeléseim voltak az ő szeretet-megnyilvánulásáról, dehát a szándék a lényeg. Esetleg támadd le te, vagy lepd meg valami különlegességgel, amitől annak rendje és módja szerint rádmászik majd .

    Szerintem jó úton haladsz, biztos valami kihívással teli izgalom az, ami még hiányzik. Valami különleges táncra gondoltam, ahová együtt járhatnátok...vagy hasonló.

    Nagyikat nem lehet gyakrabban kihasználni?

    előzmény:
    barnamackó (66)
    2006-09-27  14:01
  10. Torolt_felhasznalo_775050
    Torolt_felhasznalo_775050
    2006. szeptember 27. 14:1167.

    na, ha depikor kitör, egyszerű a képlet, nem kell vele foglalkozni. ahogy monibonbon tanácsolja, másra kell gondolni gyorsan, s megvárni h mielőbb visszajöjjön a józan eszed.

    a szellemileg lefárasztást nagyon is meg tudom érteni. esetleg nyelvtanulás? ha nem tudsz eljárni, lehet ilyen öntanuló csomagokat kapni, vagy vmilyen szakmádba vágó tanfolyam? bár én inkább a nyelvet választanám.

    az meg, hogy a férjedet hogy vadítsd be...jajj, ez lehet a legnehezebb   esetleg néha ilyen-olyan célozgatás? ha a baba elaludt, fel a necchrisnyát, és úgy bebújni a takaró alá meglepiből?  vagy ha hazajön, s mondjuk nézitek az esti dögunalom megszokott sorozatot (bocsi az általánosítgatásért, csak a hatás kedvéért csinálom), malacságokat súgnál a fülébe? lehet, hogy kiakadna rajta (az elég nagy baj lenne), de ha elneveti magát, és belemegy a játékba, akkor nyertél.

    előzmény:
    barnamackó (66)
    2006-09-27  14:01
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. szeptember 27. 14:0166.

    Járok fodrászhoz,kozmetikushoz,szoktam venni új ruhát (ma délelött is vásároltam&nbsp,járok ide-oda,kávézgatni,dumcsizni...

    Azonban ennek ellenére néha olyan depis vagyok,s akkor kitör belölem a zöldszemü szörny.

    Szerintem egyrészt az a bajom,hogy nem vagyok szellemileg lefárasztva,másrészt pedig hülye romantikus ábrándokat kergetek. Tudod, állandó kényesztetés,szerelmes szavak,bókok..amitől nőnek érezném magam.

    Ő jó ember,romantikus,gyengéd...stb.csak nem mindig érzi,hogy mi kell nekem. 

    Pl. imádnám,ha azonnal rám vetné magát ha hazajön. 

    Lehet,hogy az a baj,hogy ő olyan óvatos,finomlelkü,gyengéd, lassú,én meg néha szeretnék rossz kislány lenni. (tudud olyan szexistennő&nbsp

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_775050 (60)
    2006-09-27  13:47
  12. Torolt_felhasznalo_317453
    Torolt_felhasznalo_317453
    2006. szeptember 27. 13:5765.

    Sziasztok!

    Pár napja kaptam egy elég furcsa kijelentést a páromtól.

    Kérdezte, én szoktam -e fantáziálni ha meglátok egy jó hapsit, milyen lenne lefeküdni vele. Montam, hogy nem. Válasz: Ha látok egy jó nőt, elgondolkodom, hogy milyen lenne jól meg...ni. De nem teszem meg!

    Na, és ezek után ne legyek féltékeny. 

    Szerintem ez nagyon gáz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2006. szeptember 27. 13:5564.

    Gabri,

    Engem is idegesítene, ahogy magamat ismerem. Nem kéne erről beszámolni neked, bosszantani akar?

     abban nincs semmi, ha néhanapján emailt vált a párod és az ex-nője. És az is természetes, hogy a boldogságotokról, hiszen az ő élete ez, erről tud mesélni. Ez sztem nem baj, miért ne lehetnének barátok azzal a lánnyal? Persze, attól függ, hogyan mesél neki rólatok, s hogyan mondja el Neked mindezt.

    Te nem mesélsz olykor-olykor régi szerelmednek az új kapcsolatodról? Én például szökőévben egyszer igen, és minden hátsó szándék nélkül, mert minimálisan azért mindenkinek az élete érdekel, és én is szivesen mesélek, ha boldog vagyok.

    Mi az, ami miatt dicsekvésnek minősited? Nemcsak mesél egyszerűen? Azt akarja, hogy irigykedjen az ex? Ez biztos?

    előzmény:
    Gabri80ke (58)
    2006-09-27  13:34
  14. Torolt_felhasznalo_775050
    Torolt_felhasznalo_775050
    2006. szeptember 27. 13:5563.

    doktortárs kiváló meglátásokkal rendelkezik!  

    már ha tényleg ez a helyzet...háttérinfók kellenének!

    gabrinak: de az, hogy elmondod neki, hogy ez zavar téged, az tényleg az egyik első kéne legyen. de mindenképp indokokkal...amiket barnamackó leírt, azok súlyosak...így érzed te is?

    és egyáltalán mennyi ideje vagytok együtt, mennyi ideje szakított az ex-szel, s meddig voltak együtt....stb. bocsi, ha túl kíváncsi vok 

    előzmény:
    barnamackó (61)
    2006-09-27  13:50
  15. Torolt_felhasznalo_775050
    Torolt_felhasznalo_775050
    2006. szeptember 27. 13:5162.

    huhh...kissé mélyebben bele kéne ásmi magunkat a témába, hogy a konzílium sikeres legyen, ugye monibonbon doktornő?  (itt olyanokra gondolok, h hogyan váltak el az exével, stb. én az exparáról regényeket tudnék mesélni sajnos)

    na szóval:

    az, hogy arról beszél, hogy ti boldogok vagytok és tervezitek a jövőt, az még a lehető legjobb dolog.

    nem tudom, miért akarja ezeket elmondani az exének (ehhez kéne a háttértörténet), de lehet, már csak amolyan havernő szinten mozog az egész, s a csaj is ugyanígy kedveli (nem tom, találkoztál-e már vele, ismer-e téged)...de lehet, ő is örül annak, ha ti boldogok vagytok. és nem biztos, h bezzegből csinálja...vagy úgy érzed?

    előzmény:
    Gabri80ke (58)
    2006-09-27  13:34
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. szeptember 27. 13:5061.

    szió,

    Hát én is kiakadnék,ha az ex-et folyamatosan tájékoztatná a mi életünkről. Én is utálnám,mert úgy érezném,hogy kiad engem,az életemet,érzéseimet,dolgaimat. 

    Nekem sajnos az jött le,hogy a párod érzelmileg még nem tudott felnöni és leszakadni az extől,s ezért akar neki görcsösen bizonygatni,hogy no lám,meg vagyok én nélküled is...

    Bocsi,ha elszomoritottalak,de innen távolról nekem sajna az az érzésem,hogy a párod érzelmileg még nem független. 

    Szerintem ha neked fontos,akkor mond meg neki,hogy neked ez-az rosszul esik,mond meg neki,hogy nem akarod,hogy az életed minden fontos eseményéről tudjon más.

    Kommunikálj sokat vele erről,s ha tudsz akkor ne hisztizz. 

    Csak ügyesen!

    előzmény:
    Gabri80ke (58)
    2006-09-27  13:34
  17. Torolt_felhasznalo_775050
    Torolt_felhasznalo_775050
    2006. szeptember 27. 13:4760.

    akkor nincsen is semmi baj, legalábbis vele.

    neked kell magadat jobban érezned a bőrödben. impulzosoknak teret kell teremteni, járj társaságba, akár csak babával kirándulni vagy ilyes...most inkább arra koncentrálnék, h te mitől éreznéd újra nőnek magad. mondjuk menjetek el babajógára (hű, ezt most olvastam, anyunak-babának egyszerre, s a jóga maga kiegyensúlyozottabbá tesz), vag vágasd le a hajad, festesd be, vegyél egy csini ruhát, festesd pirosra a lábkörmeidet, de egyébként egy kényeztető nap csodát művelne veled (tudod: masszázs, utána manikűr, pedikűr...egy napra mondjuk szüleidre, vagy anyósodékra bíznád a babát)

    na? milyen lenne?

    előzmény:
    barnamackó (59)
    2006-09-27  13:35
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. szeptember 27. 13:3559.

    Hát sajnos csak 7-8 fele jön,mert sokat dolgozik. 

    Különben nem olyan független,mindig buliba járok tipus,hanem olyan rendes,jólelkü,családcentrikus,becsületes,korrekt ember. 

     

    előzmény:
    monibonbon (57)
    2006-09-27  13:31
  19. 2006. szeptember 27. 13:3458.

    Ok, akkor a következő szituban okkal, vagy ok nélkül vagyok féltékeny?

    E-mail-ek, SMS-ek, telefonhívások a párom ex-ével, melyekről folyamatosan be is számol! Téma: a mi boldogságunk. (Ház, karrier, gyermek)

    Fizikálisan nem megcsalás, persze, ez érzelmileg az.
    Mi köze van neki a mi életünkhöz, és miért fontos, hogy ezzel dicsekedjünk? Miért esik jól az, a páromnak, hogy az orra alá lehet dörgölni, hogy vele bezzeg nem sikerült?

    Ha ezt meg tudjátok nekem magyarázni, én is jöhetek öngyógyulni! 

     

    előzmény:
    monibonbon (53)
    2006-09-27  13:21
  20. 2006. szeptember 27. 13:3157.
    Megkérdezhetem, mivel foglalkozik a férjed, és mikor tér haza hozzátok? Ő afféle független, vagy siet a fészekbe?
    előzmény:
    barnamackó (54)
    2006-09-27  13:23
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. szeptember 27. 13:3156.

    Szia!

    Igazad van. Különben egyrészt az impulzusok hiánya,másrészt halad idő felettem,mint nő ,harmadrészt pedig inkább olyan anyukásnak érzem magam. 

    A férjem rendes,régóta ismerem,csak bujkál bennem,hogy mi van,ha én már nem vagyok elég neki?

    Megjegyzem teljesen átlagos /nekem persze ő szexi,kedves,jó hapsi/,de ennek elenére mostanában néhe tök hülyeségeken kiakadok. Ezért meg utálom magam. 

    előzmény:
    monibonbon (52)
    2006-09-27  13:13
  22. Torolt_felhasznalo_775050
    Torolt_felhasznalo_775050
    2006. szeptember 27. 13:2455.

    meg onnan is tudod, hogy mikor elvonul a vörös köd, vagy zöld szörny, ki tudja már  akkor bánod az egészet, és a sokat emlegetett racionális éned tudja, h nincsen okod féltékenykedni.

    mert? te nem tudod eldönteni, hogy okkal v ok nélkül?

    előzmény:
    monibonbon (53)
    2006-09-27  13:21
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. szeptember 27. 13:2354.

    Szió!

    Nem ülök otthon,járok csajos bulikra,nem unatkozok,sok barátnöm van,mindenhol olyan duma gép vagyok.

    Csak az a baj,hogy mindenhol csak anyukák vannak,s nem lehet egy jót flörtölni sem. 

    Már több éve vagyok itthon,ezalatt elvégeztem másoddiplomás képzést,járok ide-oda, nem otthon ülök...

    Azonban úgy érzem nekem sokkal sivárabb az életem,mint a férjemé,nincs elég impulzus körülöttem.

    Ja! imádok fiúkkal dolgozni,dumcsizni,szeretnék már végre munkahelyre járni,ahol értelmes dolgokat csinálnék.

    A férjem szerintem nem veszi ezt annyira súlyosnak ,de én érzem,hogy nem ilyen voltam.

    Különben ő még nem csalt meg,más se csalt meg,nincsenek rossz élményeim.

    Barátaim,családom körében sok a jó házasság,a fiúk rendesek,nem csalják a párjukat, csak a világban látok,hallok ezt-azt és ez egy kicsit elbizonytalanit.

    Lehet,hogy túl sokat olvasom a nlc-t?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_775050 (47)
    2006-09-27  12:59
  24. 2006. szeptember 27. 13:2153.

    Szia Gabri,

    ó, az nagyon egyértelmű. Ha lenne okom a féltékenykedésre, akkor nem az zavarna, hogy miért vagyok ilyen, hanem rettegnék, hogy megcsalnak.

    Az én féltékenységemet a saját képzelődésem okozza, és olyasmik váltják ki, mint pl. egy 65 éves néni, vagy Britney Spears.

    Ez  persze sarkitás, de a lényeg a lényeg: valójában csupa olyan dolog, amitól nincs félnivalóm, én mégis fantáziálok néha. Semmi más, csak a gyermeki én előtörése, hiszti.

    Már nem.

    Legalábbis próbálok!!

    előzmény:
    Gabri80ke (49)
    2006-09-27  13:02
  25. 2006. szeptember 27. 13:1352.

    Igen, van olyan, hogy arra vagy féltékeny, hogy Te nem olyan körökben mozogsz, nincs annyi barátod - kollegád - telefonhívásod. Nem is olyan ez, hogy valamilyen nőre vagy féltékeny, hanem hogy kevesebbnek érzed magad, és ettől leszel túlérzékeny. Pedig mindannyian tudjuk elvileg, hogy a legszebb hivatás édesanyának lenni, és valószinű a párod is így gondolja.

    Szerintem is kellene keresni valamilyen baba-mama klubot, vagy elfoglaltságot, amivel lefoglalod magad, amikor csak lehetőség van rá gyermek mellett.  Hogy telik egy napod? Vagy társaságban eleget? Közös programok apukával? Mekkora a pici?

    előzmény:
    barnamackó (46)
    2006-09-27  12:43

Címlap

top