Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Győri anyukák beszélgessünk

Torolt_felhasznalo_552502
Torolt_felhasznalo_552502
Létrehozva: 2003. május 9. 12:10
Sziasztok!

Zsupsz vagyok. Van egy 18 hónapos kisfiam, őt Ádámnak hívják. Én már visszajöttem dolgozni, ő pedig bölcsibe jár. Amit nagyon szeret. Arra gondoltam, hogy jó lenne egy fórum, ahol földrajzilag egymáshoz közelebb élő anyukák, babák, apák , nagymamák beszélgetnének. Ehhez kérlek benneteket, hogy segítsetek. És dobáljunk fel témákat. :-)
  1. Torolt_felhasznalo_566788
    Torolt_felhasznalo_566788
    2005. május 14. 11:3518041.
    Szia Edu!

    Nincsenek már pöttyök, de szerintem még viszkedhet neki a bőre, mert fürdés közben még vörösre vakarja a pociját. Bevallottam a dokinőnek, hogy egyszer kipróbáltam a babahabfürdőt és azóta ilyan. Valószínű, hogy ennyire érzékeny a bőre és nem bírta. Mi van Hubával? Köhög még? Mit mondtak? Kapott valamit a torkára?

    Mi Hajdu Olgához járunk, de ismerem a Földi K. -t és tudom, hogy ő is nagyon rendes.

    Mondta a vádőnőm, hogy már megint átszervezik a körzeteket és MEGINT mást kapok. Ő már a 4. védőnőnk lesz. Elképesztő!

    Holnap lesz a szülinapom. Meghívtam anyuékat ebédre mára. Már voltam reggel a piacon, Marcit most elaltattam és már minden elő van készítva a kajához. Tegnap este még a desszertet is összedobtam. Tiszta hatékony vagyok : )). Olyan simán megy minden, hogy már félek is tőle. Nem vagyok jó vendéglátó. Valami gixer biztos lesz. Jujj
    előzmény:
    Edu (18040)
     
  2. Edu
    Edu
    2005. május 12. 20:3218040.
    Szia!

    Meggyógyultak a pöttyök? Remélem nem bárányhimlős szegény Marci!

    Lila ecsetelő? még nem is hallottam ilyenről.

    Holnap megint megyünk dokihoz, mert Huba ma elkezdett köhögni. Láza hőemelkedése nincs, de mindenképp elviszem a rendelőbe. Remélem nem lesznek sokan, és nem kap még el vmit pluszban Huba.

    Ti melyik dokihoz jártok? Mi Földi Klárához.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_566788 (18039)
     
  3. Torolt_felhasznalo_566788
    Torolt_felhasznalo_566788
    2005. május 9. 23:4018039.
    Szia!

    Mi is voltunk ma dokinál, mert Marci kiütéses lett. Este azt hittük, bárányhimlő, de reggelre elmúltak azok a jellegzetes pöttyök és csak spontán piros volt itt-ott a bőre. Bekenték lila ecsetelővel, furán néz ki szegény. Azt mondta a dokinő, hogy lehet valami kajától, de ruhától is. Szóval nem tudtunk meg többet. Írt fel testápolót. Szegény Marcinak nagyon érzékeny a bőre, meg hogy a torka is sokszor volt piros, szerintem várunk még a babaúszással. Most 7, 90 kg, de én már néha úgy érzem, hogy egy mázsa. Most csak 100 g-ot hízott 10 nap alatt, de nem mondták, hogy baj lenne. Többet szokott. Csak ő meg már nem éhezik meg, megelőzöm, mert legalább ötször szerintem ennie kell. + 1 gyümi.

    Marcit is sokat toltam ma, nedves időben sokat alszik. Én toltam esőben is : (((. Ez a sorsunk. Ma tökös almás krumplit csináltam neki. Nagyon remegett érte : )). Gondoltam, ha már van ilyan rétes is (tökös-almás) nem lehet rossz. Bevágta a holnapra szánt adag felét is, úgyhogy holnap megint kotvasztok valamit. Asszem' spenót lesz. Fúúúj
    előzmény:
    Edu (18038)
     
  4. Edu
    Edu
    2005. május 9. 19:1118038.
    Szia!

    Ma voltunk tanácsadáson. Huba 9310g. 5 hét alatt 530 g-ot hízott. A doktornő azt mondta, hogy ne erőltessem a gyümölcsöt, zöldséget, ha nem megy, mert még így is biztos eleget szopizik, van tejem bőven, ha ilyen sokat hízik és ilyen kis dagi.

    Nem erőltetném én, de már alig bírja ki a 3 órát kaja nélkül, és már éjjel is 2 óránként keltünk. Kicsit durva, még újszülöttnek sem evett ilyen gyakran.

    Na de próbálok türelmes lenni!

    ma elég sokat sétáltunk mi is, mert Huba bealudt, és nem akartam addig hazahozni, amíg fel nem ébredt. Szerencsére az eső sem kapott el minket.

    Marci mekkora most? Ő mennyiket hízik?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_566788 (18037)
     
  5. Torolt_felhasznalo_566788
    Torolt_felhasznalo_566788
    2005. május 8. 18:0718037.
    Mi is sokat sétáltunk ma az alvás miatt. Lejártam a lábam.

    Én úgy tudom, hogy ha már alkalmanként 200 g-ot szopizik a baba, akkor célszerű áttérni a szilárd kajára is, mert elérte a gyomra befogadóképességének határát. És persze a tejcsi sokkal hamarabb emésztődik ezért elöbb jön az éhségérzet.

    Na, megyek takarítani, mert úszik a lakás.
    előzmény:
    Edu (18036)
     
  6. Edu
    Edu
    2005. május 8. 14:4918036.
    Nagyon jók az új képek, a Bruce Willis-es nagyon tetszik! És tényleg olyan! Annyit nevettem rajta!!!

    Tettem fel egy fordított cumis képet!

    Olyan bolond idő van, de kénytelenek leszünk elmenni sétálni így is, ha nem akarjuk, hogy Huba megint ne aludjon délután.

    Éjjel már két és fél óránként eszik, úgy járkálok sötétben a lakásban mint egy zombi. Szerintem már nem elég neki a tej. Nem mennyiségre, hanem tápanyagban, energiában.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_566788 (18034)
     
  7. Torolt_felhasznalo_566788
    Torolt_felhasznalo_566788
    2005. május 7. 21:1718035.
    Én is tettem fel új képeket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_566788 (18034)
     
  8. Torolt_felhasznalo_566788
    Torolt_felhasznalo_566788
    2005. május 7. 21:0518034.
    Szia Edu!

    Mi is fel akartuk venni, mikor forgolódik, de akkor persze nem csinálta. Fél órát kameráztuk, de csak röhögcsélt. Mintha szórakozna velünk.

    Én olyan cumit vettem Marcinak, amit nem tud rosszol bevenni. Csak ha a fogóját teszi a szájába, mert ő még nem olyan ügyes, mint Huba.

    Olyan édesek ezek a babák, nem is tudom, hogy voltunk meg nélkülük.
    előzmény:
    Edu (18033)
     
  9. Edu
    Edu
    2005. május 7. 20:5518033.
    Hú de ügyes Marcika!!!! Gratulálok!!! Ez nálunk is nagyon nagy öröm volt, pont fel is vettük videóra, mintha megéreztük volna, hogy most átfordul!

    Huba ma nem aludt semmit sem délután, csak délelőtt másfél órát. Majd leragadtak a szemei, akkor sem tudtam elaltatni.

    De az esti szopi közben úgy bealudt, hogy észre sem vette, hogy kicsúszott a szájából a cici, csak járt a szája tovább. . . Olyan édi volt, ezt már régóta nem csinálta.

    A cumiberakás most már egész napi műsor, jól elfoglalja magát vele, csak néha fordítva teszi be.

    Fel is raktam egy képet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_566788 (18032)
     
  10. Torolt_felhasznalo_566788
    Torolt_felhasznalo_566788
    2005. május 7. 13:4318032.
    MArci átfordult!!! Alig hittünk a szemünknek! Olyan ügyesen csinálta, mintha már rég tudná, csak titkolta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_566788 (18031)
     
  11. Torolt_felhasznalo_566788
    Torolt_felhasznalo_566788
    2005. május 6. 22:4918031.
    Szia Edu!

    Képzeld, ma a Marci szinte semmit nem aludt napközben. Délelött benn voltunk a városban, akkor sunyt úgy 3/4 órát, és utána egész nap egy szemhunyást sem. Vajon egészséges ez? Bezzeg vacsi után nem is kellett ringatni! : )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_566788 (18030)
     
  12. Torolt_felhasznalo_566788
    Torolt_felhasznalo_566788
    2005. május 6. 14:3418030.
    Én meg a Tomába mentem ki tegnap, láttam egy édes napozót egy babán és mondták, hogy onnan van. Persze már nem volt Marci méretében.

    Marcinem annyira nyűgös csak alig alszik, bár estefelé már igencsak cipelteti magát. A fürdés már jó, de az esti elalvás elég változatosan alakul.

    Marci annyira nem izzadós, csak akkor folyik a hátán a víz, ha túlöltöztetem, vagy sokat ül a hordozóban. Nem tudom, hogy bírjuk majd a nyarat.

    Nincs valami jólbevált altatási módszered? Nem tudom, hol rontottam el, nem alszik el a kiságyban. Bár máshol se nagyon. Már belefáradtam a napi 2-3-szori sétába.

    Szétkente rajtad Huba a főzeléket? Olyan már velünk is megtörtént, ohgy a paradicsomos krumpli a hajamba repült. : )))
    előzmény:
    Edu (18028)
     
  13. Torolt_felhasznalo_566788
    Torolt_felhasznalo_566788
    2005. május 6. 14:2118029.
    Szia! Mostanában olyan fáradt vagyok, nem tudom hogy a tavasz miatt e, vagy mert Marci nem hagy sok nyugtot nekem.

    Édes lehet a kis Huba, tiszta önkiszolgáló már a cumibepakoló tudományával. Marci rossz alvó lett. Napközben alig alszik, talán csak ha tolom. MA is egy órája próbálom elaltatni, ki-be teszem az ágyba, de semmi. Pedig ezeregy dolgom lenne. Őnála most az a sláget, hogy a fejére húzza a pelenkát vagy a rongyát és "fuldoklik" alatta. Aztán ha lekapom róla, látom, hogy nincs semmi baja, csak vigyorog.

    Nekem is jobban tetszik a SCS-t, de annyi időm nem volt, hogy odáig elmenjünk. Meg nem is tudom pontosan az utat, legutóbb is csak véletlenül találtunk oda. Vettem magamnak 1-2 felsőt, ujjatlant, nyárra, hogy kocsitolás közben ne süljek csíkosra. Marcinak találtam a Mexxben egy édes napozót (csak kicsi, ill. most épp jó), meg egy kiskalapot. (az is kicsi) : ). Melegítőért mentem, de az nem volt.
    előzmény:
    Edu (18026)
     
  14. Edu
    Edu
    2005. május 5. 20:2718028.
    Szia Judlo!

    Mi is voltunk ma a kistesóban, vettem 3 rövidujjú body-t. Az egyiknek olyan a mintája, mint a kedvencnek baris-macis. úgy megörültem neki, azt nagyon szeretem Hubán.

    Ma főzeléket ettünk, nem nagyon ízlett az sem Hubának, de legalább evett pár kanállal. A többit szétkente rajtam.

    Marci nem volt ma nyügi? Hubával alig lehetett bírni, főleg este. Fürdésnél már mindenért hiszti volt, alig bírtam felöltöztetni. Csak a vízben volt csendben, azt mmost is élvezte.

    Marci nem izzad? Huba haja állandóan vizes a tarkóján, pedig szerintem ma nem is volt meleg. Nem tudom kitől örökölte, mert egyikőnk sem izzadós.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_566788 (18024)
     
  15. Edu
    Edu
    2005. május 5. 11:1718027.
    A barátnőm hozzá járt, nála szült, és csak jókat mondott róla.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_122926 (18025)
     
  16. Edu
    Edu
    2005. május 5. 11:1718026.
    Általánban a délelőtti alvás után szoktam gyümit adni Hubának, akkor már éhes szokott lenni. De vagy eszik belőle, vagy nem.

    Képzeld, Huba új tudománya, hogy berakja a szájába a cumit. Tegnap délelőtt is amikor leraktam aludni már nagyon álmos-hisztis volt, nem tudtam elaltatni, hiába ringattam, így betettem a kiságyba, hátha ott elalszik. Sírt egy sort, aztán megnyugodott. Bementem megnézni, édesen cumizott, holott előtte kiköpte síráskor. Azóta szorgalmasan gyakorolja a cumiberakást, nagyon ügyes!

    És miket vettél Pandorfban? Én csak egyszer jártam ott, de semmit. Továbbmentünk Bécsbe az SCS-be.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_566788 (18024)
     
  17. Torolt_felhasznalo_122926
    Torolt_felhasznalo_122926
    2005. május 4. 22:3718025.
    Sziasztok!
    Tud valaki dr Parányi Jánosról véleményt mondani?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_566788
    Torolt_felhasznalo_566788
    2005. május 4. 21:0018024.
    Szia!

    Lehet, hogy Huba egyszerűen nem éhes, amikor kínálod gyümivel. Nálunk de. 10-kor van alma (hol répával, hol banánnal) és már úgy megszokta, hogy szinte követeli.

    Ma az esős időre tekintettel Marci sokat aludt. Most fürdeti az apja, nem tudom, mi lesz vacsi után. Szerintem séta-ringatás : ((.

    Én is tegnap szereztem be néhány rövidújú bodyt Marcinak a Kistesóban. Pizsamát is kerestem, de csak 80-as, kétrészes volt nekik, úgyhogy vettem egy vékony rugdalózót inkább. Napozót meg nem is láttam ott. Holnap még a városban is körülnézek. Lesz egy csomó dolgom, remélem jó idő lesz és Marci is hagy intézkedni.
    előzmény:
    Edu (18023)
     
  19. Edu
    Edu
    2005. május 4. 11:3618023.
    De jó nektek, hogy Marci nem finnyás. Huba hétfőn 2/3 üveg őszibarackot benyomott, szinte követelte a következő kanállal. De tegnap már megint nem evett belőle, csak pár kanállal sikerült adnom. Biztos rosszul csinálom, vagy nem tudom már mire gondoljak. . .

    Ma nagyon nyűgös volt a reggel, most sikerült elaltatnom, nagyon sírt, mintha fájna a pocija. De lehet, hogy csak az időjárás viseli meg ennyire, ezen nem is csodálkoznék. Reggel korán elment itthonról Berci, és amikor kb fél 9 körül hazaugrott, Huba még neki sem örült, csak nyafogott, úgyhogy tényleg vmi baj lehet.

    Ma vagy holnap elmegyünk vásárolni, rövid ujjú body-t, nyári hálózsákot vagy pizsamát és rövidnacikat szeretnénk venni, mert szinte nincs is nyári cuccunk. Huba nagyon izzadós, úgyhogy minél kevesebb ruhát szeretnék ráadni. Tegnap a lakásban egy szál pelusban játszogatott, de még így is izzadt szegény, csurom víz volt a haja.
    Vettünk végre fényvédő krémet, 40-est, bejártam a várost, nem kaptam, így a Match-ban sikerült vennem. tök kiakadtam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_566788 (18021)
     
  20. Torolt_felhasznalo_300399
    Torolt_felhasznalo_300399
    2005. május 4. 10:3818022.
    Sziasztok győri anyukák!

    Ha esetleg v. ki közületek megy ballagásra a hétvégén, és még nem vett ajándékot, akkor arra az esetre nekem van egy 21000Ft-os levásárlásom a győri Plaza ékszerüzletében, amit 18000Ft-ért odaadnék.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_566788
    Torolt_felhasznalo_566788
    2005. május 3. 23:4118021.
    Szia!

    Igen, könnyebb így, hogy megeszi Marci cumisüvegből a tápszert, de gondolhatod, hogy feszültek a melleim és így nem volt egyszerű felsőket próbálgatni. Azért sikerült.

    Marci nem nagyon bírja ezt a meleget. Ha nem alszik a babakocsiban, akkor üvölt. Eszi a főzeléket. Remeg a krumpli-almáért, holnap kipróbálom a krumpli-répát. Azt olvastam egy könyvben, hogy a babákat már 4 hónapos kortól lehet tanítani a pohárhasználatra. Egy-egy étkezésnél ki lehet próbálni. MAjd meglátjuk. . . .

    Akkor jól telt a hétvégétek. Sűrű volt a program.
    Huba hányszor alszik egy nap? És még mindig olyan ügyesen elaltatja magát este? Marci mostanában nem alszik uzsonna után, így egy kicsit nyűgös az este, de már a vacsi közben kipurcan és csak be kell tennem az ágyába.

    Na, megyek aludni. . .
    előzmény:
    Edu (18020)
     
  22. Edu
    Edu
    2005. május 3. 21:1818020.
    Szia!

    Jó volt Szegeden, bár az utazásból oda és vissza is az utolsó fél óra elég nyűgösen telt, a többit átaludta Huba. Nagyon meleg volt hazafelé, szegénynek folyt a hátán a víz, nincs klíma az autóban, sajnos. . .

    Majálison voltunk, ringliseztünk, vettünk lufit, szóval nagyon jól éreztük magunkat, Huba nagyon jól viselte a zenebonát, pedig minden oldalról más szólt. Voltunk Ópusztaszeren, megnéztük Huba vezért, a névrokont! :-))

    Hét és fél óra egyedül??? De jó neked, hogy így ott tudod hagyni Marcit. Huba is elvan apával, de sajnos megetetni nem tudja, így max. 3-3, 5 órát tudok elmenni otthonról.

    Ma az egyik barátnőmnél voltunk, kertes házuk van, olyan jó volt kint lenni. Kiterítettünk egy plédet a fűre, üldögéltünk, játszottunk, beszélgettünk a jó időben. Az ő kisfia 1 hónappal idősebb Hubánál. Nagyon édesek voltak együtt, egymás cumiját cibálták.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_566788 (18019)
     
  23. Torolt_felhasznalo_566788
    Torolt_felhasznalo_566788
    2005. május 1. 10:5818019.
    Szia!

    Az oltásnál nem sírt sokat, a doktornő mondta, hogy a biztonság kedvéért adjak neki lázcsillapítót. Attól sokat szokott aludni, úgyhogy el is rohantam fodrászhoz, de még sorra sem kerültem, amikor Eddi hívott, hogy Marci nagyon sír. Az a nap olyan sírdogálós volt, de másnapra már minden rendben ment.

    Pénteken meg 7, 5 órára egyedül hagytam a fiukat. Nagyon büszke vagyok rájuk, jól viselkedtek. Kimentem Parndorfba egy-két dolgaot venni, persze kértem Eddit, hogy üzenjen rendszeresen, mikor mit csinálnak. Meg írtam egy listát is neki a teendőkről.

    Hogy sikerült az utatok? Bírta Huba a hosszú autózást? MArci Balatonról hazfele az utolsó 10 km-t végigordította. Úgy fájt a szívem, de már nem álltunk meg. Vígasztalhatatlan volt.
    előzmény:
    Edu (18018)
     
  24. Edu
    Edu
    2005. Április 29. 10:3118018.
    Na, sikerült Marcit felébreszteni???? A kis álomszuszék!

    Hogy viselte az oltást? Nem lázasodott be?

    Huba tegnap jól beverte a buksiját, nagyon sírt, de szerencsére semmi komoly nem lett belőle. Viszonylag hamar sikerült megnyugtatnom, azóta figyelem, nem csinál-e furcsát, de semmi, szerencsére.

    Most a szőnyeg lenyomata ott díszeleg a homlokán. Szegénykém!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_566788 (18017)
     
  25. Torolt_felhasznalo_566788
    Torolt_felhasznalo_566788
    2005. Április 28. 12:1718017.
    Szerintem Marci érzi, hogy oltás lesz, mert már 2 órája alszik, pedig már járkálok is mellette, de semmi. Nem akar felkelni estig. De most megyek, és felébresztem, mert elkésünk. : ((
    előzmény:
    Edu (18015)
     

Címlap

top