Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Unatkozó nyugdíjasok

veliana46
Létrehozva: 2006. szeptember 13. 13:02

Sziasztok!

Tudom sok ehhez hasonló topik indult már, de én sok keresgélés után sem találtam meg azt a helyet amelyikben jól éreztem volna magam, vagy túl sokan voltak, vagy nem fogadtak be a csapatba.

Próbáljuk meg nyissunk egy olyan topikot ahol nem az a lényeg, hogy kinek milyen a szemeszíne, vagy a testmagassága, esetleg iskolai végzettsége, hanem az, hogy megtaláljuk a közös hangnemet, közös témát  és jól érezzük magunkat az esetleges unalmas óráinkban, mert vagy beismerjük, vagy nem, de szerintem mindenkinek van olyan időszak amikor nem tud magával mit kezdeni, és akkor itt van  ez a topik és érezzük jól magunkat, dumcsizzunk és szórakozzunk.

Ha kedvet éreztek ehhez, akkor gyertek és alakítsunk egy jó kis társaságot.  Minden érdeklődőt szeretettel várok.  

  1. 2006. szeptember 17. 20:03151.

    Szia!

    Az én gépem sz......kodik már tegnap este óta. Egyidő után azt iírja ki, hogy jelenleg nincs internet kapcsolat. de közben van, csak nem  tudok semmit sem elküldeni. Igy ki kell lépnem és ujra belépni és akkor megint működik az egész. Fogalmam nincs, hogy mi a csoda van vele.

    MÉg te mondot azt, hogy már eleget láttál és kényelmesedsz, amikor még most is mindig a világ másik részén jársz.  Amikor még nem voltál kényelmes, akkor mennyit utaztál?  Nagyon érdekes helyen lakhatsz? Nekem legalább is  nagyon érdekesnek tűnik.

    Az biztos, hogy úgy kerek a világ ha sok mindent látunk belől. Én magam részéről vágynám is rá. De sajnos nem minden csak a vágyódáson  múlik. Mo.-on már sok szép helyen jártunk,de még rengeteg helyre nem jutottunk el. Pedig sok szép hely van még amit látni kellene.

    Külföldre meg a fránya anyagi okok miatt nem jutottunk el fiatalabb korunkban, most meg már lehet hogy egy közelebbi országot megengedhetnénk magunknak, de valahogy én már úgy érzem, hogy már talán késő van elkezdeni utazgatni. Te nagyon bátor, agilis ember vagy aki egyedül is neki vág az ismeretlennek.

    Szép napot neked, és várjad a gyerkőcöket haza.

    Fel a fejjel, mindjárt  február lesz.

    Zsófikádnak pedig igy ismertlenül is BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK.

    előzmény:
    dapazso (146)
    2006-09-17  19:34
  2. Torolt_felhasznalo_318584
    Torolt_felhasznalo_318584
    2006. szeptember 17. 19:50150.

    Hát az egri szüret és az egri bor és persze az egri menyecskék.

    Igen gyönyörű időnk lett délutánra, reggel el voltam keseredve, mert hideg, borús, esős volt. De  még az idő is jókedvre derült.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519357 (149)
    2006-09-17  19:43
  3. 2006. szeptember 17. 19:43149.
    Ez biztos  jó  kis buli volt. Nagyon szép népviseletben voltak a felvonulók. Az unoka is nagyon bájos .Még talán az idő is kedvezett a felvonulásnak. Elárulod, hogy melyik város lesz ilyen szép?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_318584 (147)
    2006-09-17  19:35
  4. Torolt_felhasznalo_318584
    Torolt_felhasznalo_318584
    2006. szeptember 17. 19:36148.
    Bocs a levél külalakjáéert de  itt a hol írtam nem így nézett ki. Még tanulnom kell. hogy elfogadható legyen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_318584 (147)
    2006-09-17  19:35
  5. Torolt_felhasznalo_318584
    Torolt_felhasznalo_318584
    2006. szeptember 17. 19:35147.

    Kedves Liana és Mindenki!   

    Igazán örülök, hogy nektek is tetszik ez a természetii és történelmi csoda. Majd keresek még fotókat és mesélek is.

    Most jöttünk haza a szüreti ünnepségről. Küldök néhány fotót. Nagyon hangulatos és kedves volt az egész. Több zenekarral, lovasokkal, népviseletben , énekelve, táncolva vonultak fel a város és környékének lakói, köztük az unokám iskolája is. Ők  és csak Ők kaptak a várostól jutalmat és oklevelet. Nos hangolódjatok egy kicsit az őszre nálunk ezzel az ünnepséggel kezdődik a nagy-nagy szüret.

    Az első két képen a felvonulók,                                                      3.az unokámudvarunkon                                                                4. a Nagyival, /nálunk a papa a nagyi/,                                          5 . imádott városom belvárosának makettje, a vakok számára készült,                                                                                           6. ilyen jókedvet mindenkinek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519357 (144)
    2006-09-17  18:25
  6. 2006. szeptember 17. 19:34146.

    Sziasztok!!Beengedett ez a sz.r gep,azt nem tudom hanyadszorra,de most kibojtoltem..

    No,Long Island egy sziget amelynek Manhattan-hez kozelebb eso resze meg New Yorkhoz tartozik,de mi akozepefele Hunttingtonban lakunk.De ez igy nem igaz,mert inkabb ehez akisvaroshoz tartozo lakoparkban,egy domb(Cold Sprins Hill)tetejen.Nos,mint altalaban alakoparkokban aludni jarnak haza,es csak az oregek,vagy kicsi gyerekesek vannak itthon.Mivel mindenki kocsival jar(meg az olyan oregek is,hogy szerintem mar gyalog 50 m-t sem tudnanak menni)nem csinalnak jardat.Igy azutan babakocsival is ovatosan kozlekedek,bar delelott semmi mozgas...De,a bajom az,hogy ez afranya dombteto magasan van,aztan lefele se tul jo aderekamnak,de felfele,meg alig birom..igy azutan,megyek akicsivel,de szoloban,megnezem alejtot magamnak,ragondolok,hogy vissza is kell jonni,haaat,inkabb maradok.

    Kulonben meg  a csalad baratokhoz ment,es vittek volna ha lett volna hely,de igy is Allen szallodaba ment(igaz neki kifizetik)..De,tudod nem is banom,mert harom gyerekkel egy 4 oras autout nem setagalopp.Probaltam mar eleget,inkabb jobb itthon(?!)

    Kitakaritottam kedvemre,rendberaktam agardrobokat is,minden ragyog,most varom,hogy kell-e kaja,vagy esznek valahol..

    Most mar pihenek estig..

    Ma van Zsofikam nevnapja ,kuldtek alanyomek kepet a"bulirol"(jol kibogtem magam...de,hat ,ez van,mar egy honap letelt..

    Az utazassal en mar ugy vagyok,hogy eleget lattam..Most mar inkabb kenyelmeskedek,furdokbe jarok(hahaha),dee mostmaraztantenyleg....de az utazas izgalmaibol mar nem kerek.Volt reszem benne boven,es eleg is volt.

    A telen Paradra utaztam busszal,ment abusz a szerpentinen folfele,elol ultem,es folyt akonnyem,olyan szep volt az ut elottem.A der,zuzmara rafagyott a fak agaira,es olyan volt mintha egy uvegerdoben jartam volna..Csodaszep!!Sok ilyen,es masmilyen gyonyoru kepet orzok magamban,es ha magamele varazsolom,csak koszonni tudom a Teremtonek,hogy megadatott nekem ennyi szepseg...

    Ezert aztan magertem aki vagyik a szepre,az uj  elmenyekre.

    Ugy kerek avilag,ha sokat forgolodunk benne..

    Bar van aki afalujat sem igen hagyta meg el,de azt mondja ha kifekszik a fube,es folotte csillagos eg,..nem vagyik tobbre..

    Ezt is megertem.Egyszer mar nem tudom hol voltam este,valahol delen,tan Floridaban,este felneztem az egre,hat azt hittem nem fer mar tobb csillag ra,annyi volt...csak ugy kapraztam tole,de a Goncol-t nem talaltam...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519357 (144)
    2006-09-17  18:25
  7. 2006. szeptember 17. 19:02145.

    Lányok nézitek a TV-t ?

    Nem poltizálok, de ez ami most folyik minden csatornán, ez azért már nem semmi. Pont most látom, hogy Gyurcsány hogyan  reagál a hírre, hát az sem semmi, egész másról beszél.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2006. szeptember 17. 18:25144.

    Szia rozó!

    Ezek a sziklák ez valami fantasztikus látvány, és milyen lehet akkor élőben látni. Elhiszem, hogy felejthetetlen.

    Őszintén megmondom - most megint butuskának tűnök - hogy amikor a bem. oldaladon néztem a képeket, alatta  a felírat, hogy a " csodálatos Petra", az az  igazság, hogy nem is a sziklára figyeltem, azt gondoltam, hogy a hölgy aki azon van annak a neve a Petra. Csak most ahogy nézem a feltett képeket akkor  jöttem rá, hogy a szikla a csodálatos Petra. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_318584 (139)
    2006-09-17  09:04
  9. 2006. szeptember 17. 17:55143.

    Derűsebb és napsütéses vasárnap délutánt kívánok nektek!

    Itt minálunk beborult az ég és hűvös szél fujdogál. Már nem lehet kint ücsörögni csak felöltözve. Eddig kint ücsörögtünk a nővéremmel, de már fáztunk és bizony zoknit kellett felhúznom. Az is lehet, hogy mindjárt esni fog az eső. Persze az nem ártana, mert tiszta homok minden és fújja a szél a port. Bár az éjszaka volt  párcsepp eső, de semmit sem ért. Csalhatatlanul itt van az ősz. Nem szeretem a szeles, esős időt, mert akkor a hangulatom és borongós.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2006. szeptember 17. 14:03142.
    Ma viszont a TI BAGLYOTOK olyan lekvár, hogy üvegbe sem lehetne rakni. Még jó, hogy csak vacsorát kell főznöm. Megoldottam. Kivettem egy nagyobb adag fagyasztott z.bablevest, pipihusból pörkölt lesz /természetesen ma nem lesz nokedli, esetleg tarhonya/ és főzök pudingot. Én nagyon szeretem gyümölcsösen, Papi nem dijazza. Igy holnapra is lesz kaja, hiszen mindketten, de külön utakon megyünk Bp-re. Igy nem kell azon izgulni, hogy szegény ,,lefogy,,. A levesekkel szoktam azt csinálni, hogy nagyobb fazékban főzöm, adagokban fagyasztom. S mikor nincs időm, vagy ,,jam,, vagyok, akkor csak előveszem. Igy mindig van leves, mert néha nem is igényel mást. Csak édességet az édességgel. E most kiböjtöltetem vele, mig nem lesz kész a főzőfülkém az elgondolás szerint. Hogy nagyobb helyen tudjak ülve sütiket késziteni. Ha egyszer megtalálom a barackjaimat, elküldöm Nektek. Addig is birjuk ki egy kis  -val. Hátha feldob. Aki tul van az ebéden,  -n, pihenen. Erősen fuj a szél, bár van +22 fok. Csak én nem csipem a szelet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519357 (141)
    2006-09-17  11:34
  11. 2006. szeptember 17. 11:34141.

    Szia te éjszakai bagoly!

    Hogy lehet ilyen késő éjszakáig tenni-venni. Én ugyan nem tudok aludni, mert hiába voltam tegnap is nagyon fáradt, és le is feküdtem időben, még 1/2 2-kor nem aludtam, de arra képtelen lennék, hogy én éjszaka befőzzek, vagy ilyen hasonló munkákat csináljak.  Hiába te még fiatal vagy, és birod energiával.

    előzmény:
    nagyszáju (137)
    2006-09-17  01:51
  12. 2006. szeptember 17. 10:57140.

    Szia rozó!

    Ugy látszik telepátiával működünk. Ugyanis este miután elköszöntem eszembe jutott, hogy irok,hogy meséljél ezekről a szép helyekről, ha lehet tegyél fel képeket, de a gépem meghülyült és nem küldte el  a hozzászólásomat, vagy én voltam túl fáradt és rosszul csináltam. Pepipultam és kiléptem és tényleg elmentem aludni.

    Erre mit ad isten, most  belépek és látom, hogy felraktál képeket. Ez valami csoda volt. Meséljél még majd sokat, engem nagyon érdekel és biztos másokat. Most ugyan főzni kell, de majd délután jövök és hallgatlak.

    Pusszi. Juli

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_318584 (136)
    2006-09-16  23:02
  13. Torolt_felhasznalo_318584
    Torolt_felhasznalo_318584
    2006. szeptember 17. 09:04139.

    Napsütötte szép reggelt mindenkinek. Itt zuhog az eső, sötét van és hideg.    

    Másodszor futok neki talán most nem dob ki a gépem.

    Nóra! A képen lévő palotának csak a bejárat faragott.Évszázadokig terményraktárnak használták. Nincs olyan nagy mint a sopronkőhidai. Az egész régi-régi városból csak ez maradt meg és egy közelében lévő un. Colosseum maradvány,

    Majd estefelé még leszek, mert megyünk haza és készíteni kell az unokát a délutáni szüreti bulira.

    Szép napot, jó időt mindenkinek.

    előzmény:
    i.nora (138)
    2006-09-17  08:04
  14. 2006. szeptember 17. 08:04138.

    Látom, nagyon szép!

    Belül is díszitett? Mert én csak  a sopronkőhidai faragott kőbányát látta, ami nekem nagyon nyomasztó volt, ki is menekültem onnan, azt hiszem egy koncertet képtelen lennék ott végignézni, mert mindig arra gondoltam amig ott voltam, hogy vajon kik voltak azok a rabok akik ezt csinálták.

      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_318584 (136)
    2006-09-16  23:02
  15. 2006. szeptember 17. 01:51137.
    Ne csináljátok már ezeket a nosztalgiákat! Mindjárt sirva fakadok! Olyan gyönyörü gyerekkorom volt.Falun nőttem fel.2 fiu között.Én voltam a bátor   ! Volt,h.4-kor keltünk,meglestük az ébrendő madarakat.7 körül kecsketejtől kávé reggelire (mikor mi hozz&aacute, s utána mentünk mi 3-an a 2 kecskét legeltetni ki a határba.Megmásztunk minden fát.Naponta ellenőriztük a madárfészkeket.S ha naponta szakadt a gatya, naponta kaptam az anyutól.De akkor is meg kellett nézni a madártojásokat,kikelt fiókákat.Ismertünk minden virágot,naponta uj búzavirágkoszorúval a fejünkön mentünk haza.Soha nem féltünk,féltettek bennünket. Nem ugy ma. Egyedül biciklivel sem engedem el a 11 éves Csillusunkat.a barátnőjéhez, 700 m-re. Igaz, olyanok vagyunk neki, mint a barátszülőnagyszülő. Ő a hugicám kicsi ,,babalánya,, aki időnként itt hetel az itteni barátnőjével nálunk. Szeretek egyedül lenni - van is rá mód és lehetőség, a párom időnként sokszor van 1-1 hetet külföldön, belföldön, de az első este-éjszaka a legnehezebb.Minden zajra nyitva a szemem. Pedig csak a kóbor kutyák riogatnak  ! (szerencsére). Jelentem, jó 1 órája végeztem is a befőzéssel,mosogatással,rendrakással a főzőfülkében.A család szerint előző életemben bagoly voltam. De most lassan megyek aludni,mert ha 2 után fekszem le, nem tudok rendesen elaludni. Álmodjatok, s ébredjetel frissen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519357 (124)
    2006-09-16  20:44
  16. Torolt_felhasznalo_318584
    Torolt_felhasznalo_318584
    2006. szeptember 16. 23:02136.

    Remélem sikerül átküldeni a fotókat.

    Petra egy ősi Jordán város volt ahonnan kormányozták a tartományt. Aztán a háborúskodások során  kihalt város lett és 6ralán/ 700 évig a hegyek és a sziklák miatt senki nem tudott a városról.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_318584 (135)
    2006-09-16  22:47
  17. Torolt_felhasznalo_318584
    Torolt_felhasznalo_318584
    2006. szeptember 16. 22:47135.
    oké föltétlen küldök képeket. A párom azt mondja itt is van pár fotó majd mindjárt megpróbálom
    előzmény:
    i.nora (134)
    2006-09-16  22:37
  18. 2006. szeptember 16. 22:37134.
    Dehogy hosszú, mesélj, nagoyn szeretem olvasni. Tudod, ha mi nem voltunk ilyen szép helyeken legalább így halljunk róla. Ha hazamentek tegyél még fel képeket. elsem tudom képzelni a sziklába vésett palotát. Tegyél fel róla képet jó?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_318584 (132)
    2006-09-16  22:30
  19. 2006. szeptember 16. 22:34133.

    Lehet, hogy pörgősebb most a falusi élet, de azért mégis csak nyugodtabb, vagy nem? Esténként a fiaméknél kiűltünk a  kertbe és bezségettünk, mi meg ülünk e tv előtt, vagy olvasunk, vagy a gép előtt vagyunk.

    Nekem hiányoznak a csillagok, itt legfeljebb ha nagyon tiszta? az idő, akkor egyet talán látok is, a legfényesebbet, vagy talán a legnagyobbat, talán esthajnal csillag, de igazából nem is lehet tudni, mert nem látni a teljes égboltot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519357 (124)
    2006-09-16  20:44
  20. Torolt_felhasznalo_318584
    Torolt_felhasznalo_318584
    2006. szeptember 16. 22:30132.

    Koszi!  De az utazások, a java m,ár régen volt. Az utóbbiak a jordánia és a tunézia voltak.

    Nagyon szép volt. A képen a bem oldalon Petra az valami csoda  volt. Imádom a hegyeket, sziklákat. Hát ott volt bőven és valami csodálatos. Mintha valami rózsaszín ékszerkő lett volna. Végiggyalogoltunk a hosszú bevezető sikátoron és amikor elénk tárult a rózsaszín sziklába vésett palota egyszerűen csak álltam és könnyes lett a szemem.  Most gondolom furcsán hangzik, de tényleg olyan felemelő, és megrendítő volt az egész. Én a mai napig megborsózem ha rágondolok. Majd egy pár képet megpróbálok bedtenni, csak most nem otthon vagyok, hanem a Tiszaparton . Bocs hogy ilyen hosszúra sikeredett.

    előzmény:
    i.nora (130)
    2006-09-16  22:16
  21. 2006. szeptember 16. 22:28131.

    A lányodat ezért a kiküldetésért nem irígylem.

    A férjeddel is úgy jártad be a nagyvilágot, vagy csak kiránduldulgattatok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_318584 (128)
    2006-09-16  21:13
  22. 2006. szeptember 16. 22:16130.
    Tyűűű, de jó képek, nagy csavargások! Nem unatkoztál az biztos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_318584 (114)
    2006-09-16  12:45
  23. 2006. szeptember 16. 21:46129.

    Köszi a gratulációt, aranyos vagy.

    Én bizony tudom, hogy mit jelent egy-két unoka. Nekem ugyanis 6 van, a 20 évestől 8-ig mindenféle korosztály megtalálható. 4 fiu és 2 lány. Bizony a nyár nekem is hosszú volt, mert általában 4-5 mindig itt volt ebédre. Velük sincs már semmi gond, mert nagyok, csak mindig tele legyen a pocakjuk, és legyen mit nassolni, és persze szabad legyen a gép, hogy ott lehessen ülni.

    Azt hiszem, hogy a mai nappól elég volt, elvonulok aludni, vagy legalább is pihenni, mert aludni nem biztos, hogy tudok. Maradj velünk.

    Holnap találkozunk.

    Jó éjt.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_318584 (128)
    2006-09-16  21:13
  24. Torolt_felhasznalo_318584
    Torolt_felhasznalo_318584
    2006. szeptember 16. 21:13128.

    Koszi a szives invitálást.

    először is Boldog szülinapot,  Pihenj sokat!

    A családdal kapcsolatban a nagyobb unokám most velünk van, mivel a lányom külföldi kiküldetésben van. Gondolhatod hogy egy 2 gimis nagylány azért nem semmi . De  összetehetem a két kezem semmi probléma nincs Vele. Csak az a fránya Net ne lenne.  De most már kezdődik az iskola és a tanulás.

    A kicsi még nagycsoportos de mint az égető tűz. Ma kivételesen nincs velünk, ma csak pihizés volt és persze fűnyírásl. Amikor kész lett akkor kezdett esni az eső.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519357 (120)
    2006-09-16  19:50
  25. 2006. szeptember 16. 21:02127.
    Nagyon aranyos vagy, köszönöm szépen. Már csütörtökön volt, csak a családot  nehéz összehozni, hogy mindenki ráérjen és igy ma tartottuk, de még igy sem volt teljes, mert a vejem csak 6 órakor tudott jönni, mert dolgozott. De muszáj volt ma tartani, mert holnap meg a férjem dolgozik. Ez van ha nagy a család, valaki sosem ér rá.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_786846 (126)
    2006-09-16  20:56

Címlap

top