Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Unatkozó nyugdíjasok

veliana46
Létrehozva: 2006. szeptember 13. 13:02

Sziasztok!

Tudom sok ehhez hasonló topik indult már, de én sok keresgélés után sem találtam meg azt a helyet amelyikben jól éreztem volna magam, vagy túl sokan voltak, vagy nem fogadtak be a csapatba.

Próbáljuk meg nyissunk egy olyan topikot ahol nem az a lényeg, hogy kinek milyen a szemeszíne, vagy a testmagassága, esetleg iskolai végzettsége, hanem az, hogy megtaláljuk a közös hangnemet, közös témát  és jól érezzük magunkat az esetleges unalmas óráinkban, mert vagy beismerjük, vagy nem, de szerintem mindenkinek van olyan időszak amikor nem tud magával mit kezdeni, és akkor itt van  ez a topik és érezzük jól magunkat, dumcsizzunk és szórakozzunk.

Ha kedvet éreztek ehhez, akkor gyertek és alakítsunk egy jó kis társaságot.  Minden érdeklődőt szeretettel várok.  

  1. 2006. szeptember 16. 20:56126.
    Bocsánat az elírásért:
    BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KIVÁNOK.
    Klári
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_786846 (125)
    2006-09-16  20:53
  2. 2006. szeptember 16. 20:53125.
    BOLDOG SZÜLETÉSNAPOZ KIVÁNOK.
    Klári
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519357 (124)
    2006-09-16  20:44
  3. 2006. szeptember 16. 20:44124.

    Szia i.nora!

    Az már  régen volt, hogy különbséget lehessen tenni falusi, vagy városi emberekről. Ma a falusiak is ugyanugy rohannak, és ugyanaz a stressz mint a városiaknak. Régen ugy 40 - 50 éve akkor még igen, akkor a falusi emberek általában földműveléssel foglalkoztak - természetesen ma is van aki azzal keresi meg a kenyerét - hajnalban kelltek, elvégezték a munkát, délben megebédeltek, pihentek, mert meleg volt, és este időben lefeküdtek és kipihenték magukat és másnap kezdték előlről. Tél pedig a pihenésé volt, mert  más nem volt. De ez már nem igy van. Ma már a falusi fiatalok is ugyanugy dolgoznak mint a városiak, ugyanugy rohannak, kapkodnak, háztartást vezetnek, gyereket nevelnek, tehát nincs különbség város vagy falu között ebből a szempontból. Sőt már a mi korosztályunk is ebben a rohanó világban nőtt fel.

    Az igaz, hogy a kertészkedés jó mozgási lehetőség, de aki aktivan dolgozik, kinek van kedve munka után még kertészkedni, meg a családot ellátni, háztartást vezetni.

    Én is azért maradtam itthon, mert én is ugy gondoltam, hogy elég volt a rohanásból és a nyüzsgésből, volt benne részem 40 évet. Most már megérdemlem a nyugalmasabbat életet.

    előzmény:
    i.nora (113)
    2006-09-16  10:09
  4. 2006. szeptember 16. 20:29123.

    Most egy kicsit kezdek már éledni. Megnéztem a bem.oldalat, mivel megengedted.

    Szép a családod, nekem három felnőtt gyerekem van és 6 unokám.

    Kicsit irigykedve olvastam, hogy  bejártátok pároddal a fél világot. Gondolom, hogy sok szép, és  érdekes dolgokat láttatok.Kuba, Japán, az én vágyam is  mindig az volt, hogy ezekre a helyekre eljussak. Ezek az én életemből kimaradtak, és már azt  hiszem, hogy be sem pótolhatom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_318584 (114)
    2006-09-16  12:45
  5. 2006. szeptember 16. 20:16122.

    Szia'

    Mi az hogy féltél az éjszak, hol vannak a munkaadóid ? Miért nem vittek magukkal téged is, és akkor te is kikapcsolódhattál volna.

    Milyen helyen laksz te ahol még sétálni sem lehet, valahol a sivatagban ?  Na  ezt csak viccnek szántam.

    Ne félj semmitől, mi már nem kellünk senkinek.

    Én nagyon sokat voltam egyedül éjszakánként az életemben, a férjem ugyanis vagy 30 éve olyan munkahelyen dolgozott ahol állandó éjszakás volt, és van még ma is. Hetente 3 napot biztos egyedül voltam, mostmár kevesebbet, mert kevesebbet dolgozik.

    Olyan helyen lakunk, a város szélén, egy sarkon ahol már nincsen több ház. Ameddig még a gyerekek otthon voltak eszembe sem jutott, hogy féljek. Sőt még az  utóbbi 15-20 évben sem. De őszintén megmondom, hogy mostmár egy pár éve bizony rám rám tör a félelem, és állandóan nógatom a férjemet, hogy maradjon már itthol, mert már unom az egyedüli éjszakákat.Valószínű, hogy ez a korral jött, hogy már nem szeretek éjszaka egyedül lenni, nappal jól elvagyok. Rossz alvó is vagyok a tetejében, és van amikor én is igy vagyok mint te, hogy csak arra figyelek, hogy zörög valami,  miért ugatnak a kutyák, nézem az órát, hogy sosem lesz reggel.  Keress magadnak egy kis elfoglaltságot, vagy ameddig a szemed bírja ülj a gépnél és akkor hamarabb elmegy az idő.

    Én ma kipörögtem magam,  igy ma biztos elfogok tudni aludni.

    Puszika

    előzmény:
    dapazso (117)
    2006-09-16  16:57
  6. 2006. szeptember 16. 19:59121.

    Szia nagyszájú!

    Örülök, hogy meg vagy már aggodtam érted. Megkaptam a privit is. Amiket leírtál azt végig olvasni is sok volt, nem végig csinálni. Az api jó  bírja a strapát, de ugy látom te is. Ti sem mondhatjátok el, hogy unalmas az életetek, de ez a jó.

     Én ma hulla vagyok, tartottuk a szülinapomat és hát sajna az ünnepelt strapálja magát. Persze az én apim is nagyon segítőkész és sokat segített, meg az egyik unokám - fiu -egész nap ott volt nagyon aranyos volt, nagyon sokat segített 11 éves, mert csak du. 3 kor volt a buli, de mire elmentek este lett, a menyem ugyan elmosogatott, a lányaim rendet csináltak, de utolsó mozzanatok a sok pohár, meg berámolás az már ugyancsak nekem maradt, és hát nem szégyenlem el is fáradtam . Na hiába öregszem.

    Gyönyörű kis baba a Gyöngyöd.

    Pussz.

    előzmény:
    nagyszáju (118)
    2006-09-16  17:07
  7. 2006. szeptember 16. 19:50120.

    Szia Rozó!

    Szeretettel köszöntelek körünkben. Remélem itt maradsz velünk és jól fogjuk magunkat érezni.

    Ma kicsit tulzsufolt volt a napon, igy nem tudtam bejönni, most meg hulla fáradt vagyok. Ugyanis a születésnapomat tartottuk a szűk kis családunkkal - ami 14 fő - hát mit mondjak, elég volt. Most lettem kész az utolsó simításokkal, kezem-lábam remeg, hosszú volt a nap. Azért még arra maradt egy kis energiám, hogy benézzek, hogy mi törént.

    Elolvasgatom még a hozzászólásokat és ha összeszedem magam fizikailag akkor még itt maradok.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_318584 (114)
    2006-09-16  12:45
  8. 2006. szeptember 16. 17:59119.
    Amint látom,minden unatkozó nyugdíjas ki sem látszik a munkából.Azt hiszem a mi korosztályunk még ilyen.Érezd magad jól ebben a topicban.Én más topic.-ban is be-betérek
    Üdvözlettel:Klári
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_318584 (116)
    2006-09-16  13:04
  9. 2006. szeptember 16. 17:07118.
    Hát költözünk-költözünk? Mi 40 pár ezres városból költöztünk egy 2800 fős (kb) kicsi faluba. Igy mi is a városba járunk vásárolni, de a kenyeret itthon sütöm. Tej meg a dobozban van. Paradicsom, paprika, bab a kertben. Meg egy kicsi hagyma. Meg 3 tő tök. A héten kissé elmaradtam. Itt az igazolás: A Papim egy csodapók, mindenki sorsát a szivén viseli (család, barátok), igy nem tudnak olyan kérni, hogy nem-et mondjon rá. Kiscukrászpótlányunk külföldre megy (már tudjuk,h.hétfőn), igy mobiltel.javitás, a kiskölyökkel itt nézegették egész délután az eladó motorokat, s már másnap du. mentek is érte Veszprémbe. De délelőtt még meg kellett tennie 100 km-t, mert meghozták a rendelt alkatrészt, pénteken egész délelőtt orvosnál voltam (de HUJJÉ!! megvan a beutaló, délután fagyasztószekrényt szállitottunk a DRÁGA GYÖNGYÖM szüleinek, akkor is lenyomtunk közel 200 km-t. Későn értünk haza. Ma meg itt a nagy rakás szilva, várja az üvegeket. De megyek Papimért, mert Kiscukrászpótlányunk szüleinél az autóba olajcserét csinál (18-kor végez a melóval a városban, megyek érte, holnap ujra dolgozik). Igy búcsúzom is Tőletek, vigyázzatok egymásra, magatokra. Küldök egy kis mosolyt a GYÖNGYÖMTŐL:
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_994072 (110)
    2006-09-15  22:39
  10. 2006. szeptember 16. 16:57117.

    Sziasztok!!Most jottem egy kicsit,mert egyedul vagyok..Na,ne tudjatok meg,hogy be vagyok sz,,,va ejjel.Nem szeretek egyedul lenni,mert zajosak ezek a hazak,valami mindig reccsen-roppan,a legkondicionalo is ki-be..Szoval koltoztem haromszor is az ejszaka.Azen szobam,lent van apinceben ajatszoszoba mellet,a ki Wc,meg az eloszobabol nyilik,igy ejszaka ha fel kell kellnem (es fel kell,mert a gyogyszereimben vizhajto van) szoval meskor nincs gond,mar csukott szemmmel is megteszem az utat,de most,feltem lent.Felkoltoztem az egyik kislany szobajaba az emeletre,mellette afurdi,de ott nem jo az ajto,belulrol nem zarhato a kilincs,ugyhogy felora forgolodas utan ,elmentem a fiatalok szobajaba aludni,ott a halobol nyilik afurdi,ki se kell mennem,aztan ejfel utan vegre elaludtam.Nyugtalanul,de legalabb nem feltem,ma is ott alszom,aztan holnap rendberakom,ugyis csak este jonnek meg Bostonbol acsalad.

    Ma,rendberaktam aszobamat,megreggeliztem,most kicsit gepezek,aztan lefurdok,hajat mosok,es elmegyek valahova setalni...Ha,ha elmegyek,mert nincs hova..

    A hetkozben a kicsivel megyek,de igazabol masmerre nem is tudiok menni,csak ahazak kozott,mert mindentol nagyon messze van ahaz(itt senki sem setal),mert nincs is jarda.Vagy kocsival,vagy joggingolnak,en meg nem joggingolok,mert allandoan edzesbe vagyok...

    Ugyhogy alegkozelebbi Super Stop Shop,kb 1 ora jaras oda,ott meg mit nezzek,aztan egy ora vissza..nem tudom,meggondolom..

     

    De,lehet,hogy csak pihenek,de az abaj(es otthon is igy van),hogy en nem tudok pihenni.Nekem el kell menni otthonrol,mert 5 perc nyugi utan,nekem minden bajom akad.Vagy gazolni akarok a kertbe,vagy takaritani az udvaron,de akifekves nekem nem megy..Itt se nagyon...mert munkat mindig talal az ember,plane ha azert fizetik...

    No,puszi a regieknek,meg az ujaknak is,megyek egy kicsit  mast csinalni..!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519357 (1)
    2006-09-13  13:02
  11. Torolt_felhasznalo_318584
    Torolt_felhasznalo_318584
    2006. szeptember 16. 13:04116.

    Szia Klári!  

    Kösz a fogadtatást, remélem sok érdekeset tudunk majd megbeszélni a többiekkel is. Te miért is nem vagy fiatal? Arra a két évre nem nagyon lehetek büszke. Most nemrég volt a 40 éves érettségi találkozónk, ugyanolyan csitrik voltunk a régi suli falai között mint régen. Nagyon jó volt nosztalgiázni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_786846 (115)
    2006-09-16  12:55
  12. 2006. szeptember 16. 12:55115.

    Üdvözlünk rozo,megnéztem a bem.oldaladat és inkább te tartozól a fiatalok közé.Én magam nevében kijelenthetem,hogy 60 évesen nem tartom magam öregnek.Látom a párod is nagyon fiatal,Jordániában gondolom jól érezte magát.

    Én is később kapcsolódtam be,kivánom,hogy érezd jól magad köztünk.

    Üdvözlettel:Klári

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_318584 (114)
    2006-09-16  12:45
  13. Torolt_felhasznalo_318584
    Torolt_felhasznalo_318584
    2006. szeptember 16. 12:45114.

    KOP...Kop...kop !!  

    Szervusztok Fiatalok!  bebocsátást kérnék, ha nincs ellenetekre, hogy éjszaka alvás helyett végig olvastam az egész topicot. Azt hiszem,hogy jól meglennénk együtt. Magamról egyenlőre csak annyit, hogy  egy szép kisvárosban élek /hétközben/, hétvégén a Tisza mellett egy iciri piciri kis faluban. Most is itt vagyunk a párommal.A szokásos kötelező programm a fűnyírás, / de az rengeteg/ a kertben egyenlőre csak virágok. Bemutatkozás miatt a  bemoldalamat felnyitottam.   Leszek még : Rozó

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519357 (1)
    2006-09-13  13:02
  14. 2006. szeptember 16. 10:09113.

    Akkor én is hasonlóan járnék. Mert igaz, hogy én felébredek korán, de annyit tudok reggelente szöszmötölni, azért is hagytam abba a már a munkábajárást, mert rájöttem, hogy az a bajom, hogy már elfáradtam és nem kívánkozom sehova.  Igaz nekem van egy kutyám akit lekell vinni sétálni és ha falun laknák akkor is elkellene vinni, mert már nem fiatal és megszokta, legfeljebb vele mennék reggelente vásárolni. Még itthon is  úgy szoktam mióta itthon vagyok.

    Ez biztos azért alakult ám így ki nálunk, mert annyit rohantunk kora reggeltől, hogy már belefáradtunk. A falusi emberek lényegesen lassabban, nyugodtabban élnek, ami azrét megfizethetetlen. A jó levegőről, a kertről nem eis beszélve. Jó kis mozgási lehetőség egy kis kertészkedés.

    Na meg ott újra bicajozhatnák, mert itt Pesten úgysem merek. Biztos ha itt szoktam volna meg, akkor nem zavarna a forgalom, de így nagyon.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_994072 (110)
    2006-09-15  22:39
  15. 2006. szeptember 16. 07:53112.

    Jó reggelt mindenkinek.Én megszokásból is korán kelek.Itt is korán kell vásárolni,hogy kapjak kenyeret,tejet.

    Küldök mindenkinek kávét.  

    Nagyon szomorkás az ídő,az őszt én nem szeretem.

    Klári 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519357 (111)
    2006-09-15  22:58
  16. 2006. szeptember 15. 22:58111.

    Szia Piros!

    Szerintem csak azért nehéz neked most, mert hozzá voltál szokva a városi élethez, hogy csak lementél a utcára és minden sarkon volt egy bolt, vagy bevásárló központ, és ez most nincs és biztos hiányzik, de hidd el mindent meg lehet szokni. 13 km nem egy nagy távolság, alakítsd ki ugy az életed, hogy nagybevásárlásokat ott intézd el és akkor minden megoldódik. Nem kell reggel korán kellned. Azért ma már vidéken is általában mindent meg lehet kapni, egy jó kereskedő mindent be tud szerezni ha akar.

    Igaz én jobb helyzetben vagyok, mert ez egy 14.000 lakosú kisváros, és itt már van Spár, Reál, Pennyi, és millió butik, tehát nekünk már nem kell Pestre menni bevásárolni, itt mindent meg lehet kapni.

    Amikor még kisebb létszámú falu volt, bizony mi is bejártunk Bp-re vásárolni, ami 50 km-re van hozzák, de közelebb nem volt semmi.

    Azért ne keseredj el, gondolj arra, hogy mennyi sok minden a falu előnyére szól. Csend, nyugalom, jó levegő, nincs rohanás, dugó.

    Majd belejössz és megszokod és akkor már nagyon jól fogod magad falun érezni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_994072 (110)
    2006-09-15  22:39
  17. Torolt_felhasznalo_994072
    Torolt_felhasznalo_994072
    2006. szeptember 15. 22:39110.

    Szia I.nora!

    Igen én Budapestről költöztem vidékre. Meguntam a sok rohanást, dugót. Itt viszont nehezen szokom meg, hogy nem tudom megvásárolni a megszokott dolgokat. Csak  a közeli városba tudok bevásárolni de az csak 13 km-re van ide. Mire elmegyek  a boltba olyan 9 óra körül azt mondják, hogy ilyenkor már elfogytak a kért dolgok.  Csodálkoznak mit csinálok ilyen sokáig reggel. Pl: nehezen ébredek, háromnegyed óra mire megfőzöm a kávémat és megiszom, addigra felébredek. Csodálkoznak, hogy talán lusta vagyok , hogy ilyen sokáig alszom.

    Szia piros716

    előzmény:
    i.nora (61)
    2006-09-15  12:02
  18. 2006. szeptember 15. 22:18109.

    Szia Dapazsó!

    Hogy  mit meg nem tesz egy szülő a családjáért ?

    Azért ez nem lehet könnyű, sem lelkileg, sem fizikálisan, itt hagyni családot és nem is teljesen egészségesen kimenni dolgozni, hogy segíteni tudjál. Fantasztikus vagy, erre csak egy anya képes az biztos. Én biztos, hogy erre képtelen lennék, talán még fiatalkoromban is képtelen lettem volna, de igy ebben a korban meg plána. Minden elismerésem neked.

    előzmény:
    dapazso (108)
    2006-09-15  21:53
  19. 2006. szeptember 15. 21:53108.

    Sziasztok!!Gyorsan gyorsan irok,mert kidobal a gep,es nincs idom kivarni mig megint bejutok.Sajnos,ez a gep regi is meg agyon van gyapalva(gyerekek jatszanak rajta ),meg valami nem stimmel az internet kapcsolatunkban sem.

    No,szoval elmondom a mondokamat,igyekszem mindenki kerdesere valaszolni,aztan kivalogatjatok kinek mit szantam..Eloszor is Klarikam bocsanatot kerek,de nem tudtam irni neked amikor igertem.Nekem rossz amszemem,es este nem nagyon muxik lampanal,viszont csak akkor van idom.Irok haza az enyeimnek(lanyomeknak leginkabb) aztan vagy sikerul irnom,vagy nem latok a konnyeimtol.Aztan,szepen elfeledkezem,vagy valahol mashol irom ki magambol azt az egy-ket hsz.-t amire kapacitasom van.Mindig hosszan irok ,ha irok,mert ha felnezek es kozben olvasom is akkor a feny miatt mar nem tudok tobbett irni.Raadasul,kozben kidob a gep,igy beszelgetni nem is lehet.No,szoval ide irok es itt tudunk beszelgetni,ha kerdes van szivesen valaszolok is.

    Otthon,Tokodaltaron lakom,az exemmel kozos hazban alakitottam ki magamnak egy lakreszt(15 eve elvaltunk),de mivel a lanyomek epitkezesbe fogtak odakoltoztek hozzank,most ok hasznaljak.

    Riverina,i.nori...itt a magyarazat,hogy miert is vagyok megint az USA.-ban,igen muszaj volt jonnom,mert az epitesi vallalkozo atvagta a lanyomekat,elvitte a penzt elolegbe,es nem csinalta a dolgat.Most masokkal epittetik a hazat,es probaljak kicsikarni a vallalkozobol,hol sirassal,hol fenyegetessel a penzt,hogy fizetni tudjanak a szakembereknek,hiszen a kolcsont is akkor kapjak meg az egeszet,ha a haz mar olyan allapotba kerult.No,most otthon ettuk egymast,penzem elfogyott,ide meg hivtak vissza,ezert gondoltam tobbett segitek rajtuk,ha kijovok, igy a lakreszemet nyugodtan hasznalhatjak,es talan konnyebb lesz nekik is,meg segiteni is tudok egy kis penzzel rajtuk.

    Igen,mar faradt vagyok,faj is mindenem,raadasul itt sokat esik es a paras levego nem tesz jot neki,a vernyomasomra is egyre tobb gyogyszert szedek,a szememnek se jo a meleg para,de mi a fenet csinaljak...??A vernyomasomnak az idegesseg jobban art mint a munka,raadasul 1 honap alatt lefogytam 5 kilot,ami kifejezetten jot tesz neki..!

    Az izuleteim otthon is fajtak,a szememnek se tett jot a por,meg a sok siras se...

    No,panasz nincs tobb,itt jol erzem magam,szeretnek itt,csak kozben Bostonbol idekoltoztek,eppen hogy jokor jottem kicsomagolni...

    Nagy a haz,harom gyerek..van mit csinalni,de igy legalabb megy az ido gyorsan...

    Meg most en is megyek vacsorat csinalni,majd jovok meg,ha tudok ,ha nem addig is legyetek jol,es jok...ha tudtok!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519357 (107)
    2006-09-15  21:23
  20. 2006. szeptember 15. 21:23107.
    Nem  baj, neked is jóéjt ha már nem  maradsz itt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_786846 (105)
    2006-09-15  21:19
  21. 2006. szeptember 15. 21:22106.

    Szerintem minden jó, 6 perc alatt 4 üzeneted megérkezett. 

    Lehet, hogy egy kicsit le van lassulva, ilyenek elöszoktak fordulni, türelmesen várd meg. Szerintem térj vissza a régihez, ne variálj.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_786846 (102)
    2006-09-15  21:12
  22. 2006. szeptember 15. 21:19105.

    Jól megemeltem a hozzászólások számát.Most már elköszönök.

    Jó éjszaját mindenkinek.Klári

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519357 (98)
    2006-09-15  21:02
  23. 2006. szeptember 15. 21:19104.

    dehogy nem küldi, minden üzeneted megérkezett,

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_786846 (100)
    2006-09-15  21:06
  24. 2006. szeptember 15. 21:18103.
    az a helyzet, hogy én apszulut hülye vagyok ezekhez a dolgokhoz. Azt hiszem, hogy az explorert használom, de nekem mindig az unokáim csinálnak a gépen olyan dolgokat amikhez én nem értek és szükséges. Nekem nem is szabad hozzányulni, azt mondják, hogy csak elrontanám. Igy én semmi ilyen dolgokhoz  nem értek. Sajnálom, de nem tudok segíteni. Ők telepítenek, meg időnként rendbe rakják. Nekem csak az a dolgom, hogy üljek előtt és böngésszek és játszak, meg beszélgessek. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_786846 (97)
    2006-09-15  21:02
  25. 2006. szeptember 15. 21:12102.
    Az Operánál nem láttam az üzeneteimet.,visszatértem a Mozillához,ami meg nagyon lassu,és itt meg látom,hogy az összes üzenetem megvan.
    Klári
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519357 (98)
    2006-09-15  21:02

Címlap

top