Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Unatkozó nyugdíjasok

veliana46
Létrehozva: 2006. szeptember 13. 13:02

Sziasztok!

Tudom sok ehhez hasonló topik indult már, de én sok keresgélés után sem találtam meg azt a helyet amelyikben jól éreztem volna magam, vagy túl sokan voltak, vagy nem fogadtak be a csapatba.

Próbáljuk meg nyissunk egy olyan topikot ahol nem az a lényeg, hogy kinek milyen a szemeszíne, vagy a testmagassága, esetleg iskolai végzettsége, hanem az, hogy megtaláljuk a közös hangnemet, közös témát  és jól érezzük magunkat az esetleges unalmas óráinkban, mert vagy beismerjük, vagy nem, de szerintem mindenkinek van olyan időszak amikor nem tud magával mit kezdeni, és akkor itt van  ez a topik és érezzük jól magunkat, dumcsizzunk és szórakozzunk.

Ha kedvet éreztek ehhez, akkor gyertek és alakítsunk egy jó kis társaságot.  Minden érdeklődőt szeretettel várok.  

  1. 2006. szeptember 15. 18:0576.
    Itt vagyok én is Veliana ! Az előbbi témához én úgy gondolom,hogy ha magányról van szó,akkor inkább a szülőföldemen legyek az,mint külföldön,idegen emberek között.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519357 (75)
    2006-09-15  16:54
  2. 2006. szeptember 15. 16:5475.

    Itt vagyok újra. Jött az egyik unokám és kitúrt a gépről. Valakinek mindig át kell adnom a helyet, inkább csak az esti órák az enyémek, akkor már nem jön senki és a férjem ki olvassa magát.

    Bizony addig örüljünk amig nem vagyunk egyedül, mert az borzasztó rossz lehet. Én elég sokat voltam az életemben egyedül mert a férjem általában éjszaka dolgozott és dolgozik még egy keveset most is, pld. ma is. De egész más igy egyedül lenni, mint  ha valaki teljesen egyedül marad. Én bizony néha vágyom a csöndre és nyugalomra, és akkor csak ugy elvagyok. Persze ha sokáig nem jönnek a gyerekek, vagy az unokák, akkor már az a bajom, hogy túl nagy a csönd és miért nem jön már valaki.

    Biztos jó dolog igy élni ahogy Dapazsó él, hogy hol a világ egyik részén van, hol a másikon. Sok mindent látni, sok féle embert megismerni jó lehet.

    előzmény:
    i.nora (74)
    2006-09-15  16:02
  3. 2006. szeptember 15. 16:0274.
    Egyébként nem műveltebb, csak mindig szerettem a földrajzot bár most már bőven meglehet fogni a sok új ország nevek miatt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519357 (70)
    2006-09-15  13:14
  4. 2006. szeptember 15. 16:0073.

    Igen ismerem a fórumról, szoktunk beszélgetni különböző topicikban, ha találkozunk. Nagyon klassz, bátor nő.

    Egyébként én is egyetértek vele, hogy azrét szeretünk talán egyedül lenni, mert soha nem voltunk egyedül és nem tudjuk, hogy milyen. Nekem is nagy családom van, így néha jólesik ha elvonulhatok. sokszor gondoltam már arra, hogy akkor is szeretném, ha nem lenne senkim? Akkor biztos magányosnak érezném magam.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519357 (72)
    2006-09-15  13:52
  5. 2006. szeptember 15. 13:5272.

    Köszi a választ, mostmár én is tudom legalább.

    Úgy látom, hogy te már régebbről ismered Dapazsót.

    előzmény:
    i.nora (71)
    2006-09-15  13:37
  6. 2006. szeptember 15. 13:3771.

    NewYorkhoz tartozó sziget, ami egészen közel van a szárazföldhöz.

    Nem tudom miét van ott Dapazsó, mert régebben ha jól emlékszem Csikágóban volt egy ideig, de már több mint egy éve itthon.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519357 (70)
    2006-09-15  13:14
  7. 2006. szeptember 15. 13:1470.
    Tényleg ez egy jó téma, hátha te műveltebb vagy. Te tudod, hogy hol van Long Island? mert én sajnos nem.
    előzmény:
    i.nora (66)
    2006-09-15  12:47
  8. 2006. szeptember 15. 13:0869.

    Hova lettél nagyszájú?

    Kérjél már apitól belépési engedélyt. Várlak.

    Remélem nem sértettelek meg semmivel, és nem azért nem jössz?

    előzmény:
    nagyszáju (31)
    2006-09-14  11:02
  9. 2006. szeptember 15. 13:0368.

    Talán  nem is a kedvességről van szó. Egy kisebb faluban, vagy egy vidéki kisvárosban sok tözsgyökeres lakó van, akik  születésük óta ott laknak és igy természetes, hogy általában mindenki ismeri egymást,vagy majd  nem mindenki, mert mostmár azért vidékre is egyre többen költöznek máshonnan. Én ugyan itt születtem ahol a mai napig élek, de mostmár nagyon sok embert nem ismerek. Ezt Budapestről, vagy egy nagyobb városról már ugye  nem lehet elmondani,  mert sokkal több rétegű a lakosság, betelepülők és stb.  Én  nem tudnám elképzelni, hogy Bp-en éljek, ott mindenki rohan, állandó a nyuüzsgés és még a szomszéddal sem ismerik egymást. A sogormék egy 10 emelet házban laknak a 6.-on, már vagy 25 éve és még a közvetlen szomszédjaikat sem ismerik, hát ez borzasztó. Itt meg kimegyek az utcára és mindig akad egy-két szomszéd akivel az ember vált egy pár szót, és ez jó dolog. Az elírásokkal meg ne foglalkozz, mondtam már, hogy ez nem nyelvtan óra. Majd kisilabizáljuk, hogy mit akartál mondani. 

     

    előzmény:
    i.nora (65)
    2006-09-15  12:45
  10. 2006. szeptember 15. 12:5467.

    Megnéztem a bem. lapodat, szép a családod. Nekem is van férjem, gyerekeim, unokáim, de én is jól érzem magam akkor is amikor éppen egyedül vagyok, sőt kimondottan szeretek egyedül lenni. Régebben többet olvastam, keresztrelytvényt fejtettem, de az internet sok mindentől elvonja az embert, mert sok mindent lehet csinálni, szeretek játszani is.

    Lehet, hogy most én is hülye kérdést teszek fel, hol van Long Island, mert fogalmam sincs róla, és mit dolgozol ott? Lehet, hogy sok beleolvasó alulműveltnek tart, de tényleg gőzöm nincs róla, hogy hol van, és még nem is hallottam róla.

    előzmény:
    dapazso (56)
    2006-09-14  23:38
  11. 2006. szeptember 15. 12:4766.

    kedvesebbek!

    Sajnos én vagyok a figyelmetlen melléütő, aki soha nem javítja ki!

    előzmény:
    i.nora (65)
    2006-09-15  12:45
  12. 2006. szeptember 15. 12:4565.

    Énis erre gondoltam amikor nézegetem a falusi házakat. Meg ott még mindig kedvesebek az emberek, mint BP.-én.

    Sokat vagyok a fiaméknál egy kisvárosban és nagoyn tetszett, hog ymár második alkalommal tudták a közértben, hogy ki vagyok, hogy négyen álltak sorban a pénztárnál mégis fél óráig álltam, hog yrám kelrüljön a sor, mert a pénztáros mindenkivel beszélgetett legalább tíz percet és a sorban állók nem szóltak, természetes volt, itthon ezt nem lehetne megcsinálni, mert megennék az embert a páztárossal együtt ha elkezdenék megbeszélni akár az időjárást is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519357 (63)
    2006-09-15  12:32
  13. 2006. szeptember 15. 12:4464.

    Szia dapazsó!

    Ne csak beköszönjél, ne legyél hűtlen, hanem gyere közénk rendszeresen és akkor tudod követni, hogy miről van szó. Ne a gondjainkról és bajainkról beszélgessünk, az ugy is van mindenkinek, és mi kivűlállók ugy sem tudjuk megoldani, de ha tanácsra van valakinek szüksége, akkor szívesen adunk, persze ha tudunk. Bármi téma ami érdekes jöhet, és igenis kérdezzél, ha kérdésed van, mert ugy lehet elindítani egy beszélgetést. Az sem baj ha olyant kérdezel amiben nem vagy otthon, ha tudunk válaszolunk rá, ha mi sem vagyunk benne otthon, akkor pedig megvlaszoltatlanul marad, vagy válaszol rá olyan aki otthon van a témában. Hiszen azért van ez a topik, hogy beszélgessünk, szórakozzunk és esetleg választ kapjunk arra amihez nem értünk.

      

    előzmény:
    dapazso (56)
    2006-09-14  23:38
  14. 2006. szeptember 15. 12:3263.

    Szia Piros716!

    Légy üdvözölve közöttünk. Gyere többször és dumálgassunk, még kevesen vagyun, igy tudjuk egymást követni, de bízom benne, hogy leszünk többen is. Én is vidéken lakom, itt azért jobban el lehet tölteni az unalmas időnket mint Budapesten esetleg egy panelban, mert ki lehet menni a kertbe és matatgatni, ameddig még az idő engedi. Ma nagyon fúj a szél, és ezt az időt nem szeretem, igy inkább bent foglalom el magam. Ne is fogyózz, jól van már  nekünk igy ahogy van, ugy sem megy le 1 kg sem, csak feleslegesen strapáljuk magunkat.

    Gyere beszélgessünk, várlak.   ebéd után egy finom kávé nektek, én már tul vagyok rajta.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_994072 (59)
    2006-09-15  04:44
  15. 2006. szeptember 15. 12:0362.

    Pedig azt mondta, hgoy többet nem megy!

    Világcsavargó Dapazsó!

    előzmény:
    riverina1 (60)
    2006-09-15  11:17
  16. 2006. szeptember 15. 12:0261.
    Mondj csak ilyen ijesztő dolgokat, mert bennem is bújkál a kisördög, hogy kellene egy kis falusi csönd, de lehet, hogy  hamar megunnám?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_994072 (59)
    2006-09-15  04:44
  17. 2006. szeptember 15. 11:1760.
    Anyám, Te már megint megléptél??? Nem birsz a fenekeden otton maradni???
    Hogy hütlen vagy, azt tapasztaltam.....Amig odavagy jó társalgó vagy, de aztán????????????? megszünik a honvágy....??? vagy mi???
    előzmény:
    dapazso (56)
    2006-09-14  23:38
  18. Torolt_felhasznalo_994072
    Torolt_felhasznalo_994072
    2006. szeptember 15. 04:4459.

    Szia Unatkozó nyugdíjas!

    Budapestről költöztem falura, nagyon nehezen szokom meg. Néha unatkozom. Jó lenne  valakivel eldumcsizni. Most kertészkedéssel, olvasással, TV nézéssel és  levelezéssel foglalkozom. Minden érdekel, bármiről beszélhetünk. Szeretek utazni, utálok fogyizni most keztem bele. Nehezen indul.

    Szia piros 716

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519357 (1)
    2006-09-13  13:02
  19. 2006. szeptember 15. 01:0558.
    Ne hagyd magad! Hallo amikor beszolsz a telefonba. A magyar nyelv olyan szep... eh, mit dormogog  itt magamban, senki sem torodik mar vele! Nezz be a Kanadai Vandorlelkek forumaba! Tokeletes, szep magyar nyelvu emberekre talalsz. Velem egyutt regota kulfoldon elnek es ragaszkodnak az anyanyelv helyes hasznalatara. Visszaterve a hellora, az meg csak elmegy, hogy hallo! de talalkoztam  ilyennel: hellosztok, helloka,  oh, kerem szepen, kimeljetek!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519357 (51)
    2006-09-14  22:44
  20. 2006. szeptember 15. 00:0657.

    Szia!

    Te már megint mit keresel ott?

    Látom nem férsz a bőrödbe itthon!

    előzmény:
    dapazso (56)
    2006-09-14  23:38
  21. 2006. szeptember 14. 23:3856.

    Szervusztok!Bekoszonok,nem tudom van-e valaki ebren.A bem.oldalam nyilvanos,akit erdekel nezze meg,talan tobbett tud meg rolam.

    Egyebkent en egy nagyon hutlen emberke vagyok.Sok topikba bementem mar,de elobb utobb kikopok belole,mert nem vagyok folyamatosan netezo.Nem tudom kovetni az esemenyeket,es a memoriam sem tul jo,mert elfelejtek sok mindent,kerdezni meg nem merem,meg hulyen is jon ki amikor olyan a tema,hogy mindenki otthon van benne csak en nem.Igy ha idom van foleg a politikai,a kotos,fozos,sutis topikokon koborlok,es ha van mondanivalom elmondom,de tobbnyire csak olvasgatok.

    Nem szeretem a negedeskedo,a minden leben kanal embereket,nem tudom fejben tartani az emberek gondjat-bajat.Altalaban,csak kerdesre felelek,vagy ha valami rendkivuli dolog tortenik velem,vagy olyasmi ami kozerdeklodesre tart szamot.Nem szoktam privit irni,de valaszolok ra,ha el tudom olvasni.Sokszor  nem porgetem vegig,es ebbol mar volt sertodes...

    Szoval,most februarig Long Islandon elek,mert itt dolgozom.Most megyek vacsorat fozni,aztan,tv.-t nezek,ha eltakaritottam a"romokat"...

    Az alvoknak Jo ejszakat,az ebredoknek majd :Jo reggelt kivanok!!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519357 (1)
    2006-09-13  13:02
  22. 2006. szeptember 14. 23:1855.
    Kellemes lubickolást,Veliana! Látod az előbb úgy szólítottalak,hogy Valiana,bocsi...Valahogy nekem érthetőbbnek tűnt.A keresztneved Vali vagy Anna? Vagy egyik sem,lehet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519357 (54)
    2006-09-14  23:10
  23. 2006. szeptember 14. 23:1054.

    Szia Marianna ! Sajnálom, hogy ilyen későn jöttél, én már itt egy magammal beszélgettem, és éppen elköszöntem, hogy ideje aludni térni. A férjem is nézett valami filmet és most lett vége, és azt mondja, hogy ő elmegy aludni. Én persze még meg sem vagyok fürödve, igy most elvonulok fürdeni és nyugovóra térni.

    Gyere holnap korábban ha tudsz .

    Szia

     

    előzmény:
    KNM1947 (52)
    2006-09-14  23:02
  24. 2006. szeptember 14. 23:0653.

    Én akkor elbúcsúzom mindenkitől, vagyis azoktól  akik  itt vannak. Nem jöttetek, remélem, hogy holnap majd  lesztek.Későre jár ideje aludni térni, bár álmos nem vagyok, de hát erről szól az élet, ha este van lefekszünk aludni, hogy holnap újra, frissen kezdjük előlről a napot.

    Bagoly neked szép napot kívánok, a többieknek pedig jóéjszakát.

    Sziasztok.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2006. szeptember 14. 23:0252.
    Szervusz,kicsi Bagoly Kanadából! (jó messziről) Először is fogadd őszinte együttérzésemet Édesapád halála miatt. Ó bárcsak az enyém is többet élt volna meg 61 évnél. A magyar nyelv csak a netes használatban rövidül.Sokan nem fáradoznak a teljes kiírással,ezért rövidítenek.Sokszor én is töröm a fejem,hogy mit is érthetnek egy-egy szó alatt.(ubi=uborka) Azért csak most jövök,mert én is megnéztem a Barátok köztet,aztán az Árulkodó nyomok I.részt és az Este műsorát.Én sem szoktam ilyen sokat a TV előtt ülni,mert mint Valiana nemigen találok kedvemre valót.De űgy látszik a mai nap más volt.Üdvözöllek benneteket ha még itt vagytok,ilyen későn Marianna
    előzmény:
    Bagoly (50)
    2006-09-14  22:21

Címlap

top