Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Unatkozó nyugdíjasok

veliana46
Létrehozva: 2006. szeptember 13. 13:02

Sziasztok!

Tudom sok ehhez hasonló topik indult már, de én sok keresgélés után sem találtam meg azt a helyet amelyikben jól éreztem volna magam, vagy túl sokan voltak, vagy nem fogadtak be a csapatba.

Próbáljuk meg nyissunk egy olyan topikot ahol nem az a lényeg, hogy kinek milyen a szemeszíne, vagy a testmagassága, esetleg iskolai végzettsége, hanem az, hogy megtaláljuk a közös hangnemet, közös témát  és jól érezzük magunkat az esetleges unalmas óráinkban, mert vagy beismerjük, vagy nem, de szerintem mindenkinek van olyan időszak amikor nem tud magával mit kezdeni, és akkor itt van  ez a topik és érezzük jól magunkat, dumcsizzunk és szórakozzunk.

Ha kedvet éreztek ehhez, akkor gyertek és alakítsunk egy jó kis társaságot.  Minden érdeklődőt szeretettel várok.  

  1. 2006. szeptember 14. 22:4451.

    Én meg azon csodálkozom, hogy annak ellenére, hogy már évtizedek óta kint éltek milyen szépen beszélitek a magyar nyelvet és ez nagyon szép dolog. Sokszor látunk olyan embereket TV-ben vagy máshol,hogy pár éve élnek kint és annyira törik a magyar nyelvet, mintha sosem lettek volna magyarok. Talán ugy érzik, hogy nagyobb valakik akkor ha nem találják a megfelelő magyar szót arra amit mondani akarnak. Ezt valahogy sosem értettem meg, ha valaki magyarnak született szerintem az anyanyelvét sosem felejtheti el, és nem is felejti ha nem akarja.

    Ja hát a becézések és a mindent lerövidítésű szavak, hát ezek a fiatalok mai szókincse, nemtom, ja, hy. stb,  meg én sem tom, hogy mit akarnak sokszor mondani. Ez nem tudom, hogyan jött divatba, de mostmár  nem csak a gyerekek művelik, hanem sajnos egyre többen az idős korosztály is kezdi ezt a beszédstílust felvenni, talán igy akarnak fiatalok maradni.

    Én magamrészéről, nem vagyok ennek a híve, az unokáimra is mindig rászólok, hogy nem lehetne rendesen kimondani, vagy esetleg rendesen köszönni, mert ugye most  nálunk nagyon menő a " heló" köszönés, hellót köszönnek kicsinek, fiatalnak, öregnek, szóval mindenkinek.  Én ettől is hidegrázást kapok - biztos öreg vagyok már erre  - köszönjünk már egymásnak tisztességesen, és főleg magyarul.  De hát ez a módi és nem lehet ellene tenni semmit. Ha szólok akkor azt mondják, hogy a unokáim is, hogy "jaj mama levagy maradva" Igy változik a világ.

    előzmény:
    Bagoly (50)
    2006-09-14  22:21
  2. 2006. szeptember 14. 22:2150.

    Nagyon aranyosak vagytok, orulok, hogy betevedtem!  Na igen, hol van fenekig tejfol... habar nem szeretm a tejfolt. Hidd el, sok nehez oran mentunk keresztul, de az '56-osok szerencsesek voltak. (az un. oreg kanadasok haragudtak rajuk) Elsosorban, volt munkalehetoseg. Masodsorban, akik abban az idoben kijottek, legtobben szakmunkasok voltak, s konnyeden talaltak allast. Tobb milliomos kerult ki beloluk. Sajnos, en (mi) nem tartozunk ebbe a csoportba, de Isten zokon venne, ha panaszkodnek. Szeretem Kanadat es szeretem Magyarorszagot. Lelkes olvaso vagyok, habar a mai, modern magyar irokat nem ismerem, de annal jobban a regieket.

    Eszre vettem, hogy itt mindenki olyan szepen ir magyarul, nehany csoportba beneztem es sajnalattal tapasztaltam, hogy olyan pocsekul beszelnek, a felet sem ertem. Egy nemzeti betegseg, hogy mindent "lebeceznek"? Pl.: ubi, (mi a fene???) vacsi, cuki, ciki,  kari (!!!) - esdve kerlek benneteket, ti ne tegyetek! Gondolom, szegeny Kazinczy forog a sirjaban, hiszen nyelveben el a nemzet es a magyar nyelv  olyan szep!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519357 (46)
    2006-09-14  20:22
  3. 2006. szeptember 14. 22:0149.

     Marika ! Csak ámulok és  bámulok és csodálattal nézek rád. Fantasztikus vagy igazán, kevés ilyen korú ember mondhatja el ezt magáról.

    Én csak 60. vagyok és az én nagyunokáim nagyon büszkék arra, hogy az ő mamájuk internetezik és még honfoglalón is játszik.

    Hát ha ezt elmesélem nekik, hogy ez mind semmi, hogy én 60 évesen elbibelődök az interneten, amikor Te 78 éves vagy  és csapod vágod a témát. El sem fogják nekem hinni. Csak csodálni tudlak .  Szerintem igy kell élni ahogy te élsz, és ezért maradsz meg fiatalnak.  Csak igy tovább még sokáig.  Szia  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_541187 (47)
    2006-09-14  21:48
  4. 2006. szeptember 14. 21:5148.
    Ugy látom, hogy ebből ma nem lesz pletyka, de még csak beszélgetés sem,  ha én saját  magammal  csacsogok itt már 1 órája. Ilyenkor már nincs munka, hagyjátok meg holnapra. Nagyon jó műsor lehet a TV-ben, eseetleg  mindenki azt nézi, vagy  szomszédoltok a szomszédtopikokban? Azért ide is  ide nézhetnétek néha.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_541187
    Torolt_felhasznalo_541187
    2006. szeptember 14. 21:4847.
    Kedves veliana46! Tudod én mindig kiváncsi emberke voltam (na nem a szomszédasszony pletykáira) Egy éve sikerült összeköltöznöm különböző anyagi manőverek és egy uj családi ház összehozása után együtt lennem lányommal, vőmmel, két tündéri kis (185 és l83 centis 23 és 2l éves unokámmal) Ámuldozva, szent rémülettel néztem, hogy az egész család internetezik, jó ez részben a foglalkozásukből is ered. Addig-addig nézegettem, mig egy szép napon bejelentettem, hogy nekem azonnal kell egy laptop. Volt egy kis megtakaritott nyugdijam és vettem magamnak egy készüléket. Ez május végén volt, ma már sejtegetek valamit az egészből, helyenként egész biztosan mozgok. Tényleg 78 éves vagyok, bár nem érzem magam annyinak, állitólag nem is nézek ki annyinak, de ennek ellenére nagyon nyitott vagyok a világra  - csak ne legyen benne erőszak, akció és lehetőleg politikamentes legyen. Várlak benneteket, addig is  üdvözlettel Marika
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519357 (38)
    2006-09-14  16:41
  6. 2006. szeptember 14. 20:2246.

    Kicsit bunkó voltam, mert csak kapkodtam az írással és azt sem mondtam, hogy fogadd őszinte részvétem édesapád elvesztéséért.

    Akkor az egész családod kint él Torontóban. Persze, hiszen 56-ban még te kislány voltál.  Mi itthoni magyarok szerintem egy kicsit irigykedve nézünk rátok, akik kint éltek Kanadábasn, vagy Amerikában, azt gondoljuk, hogy a ti életetek biztos más, mint  idehaz, hogy ott minden fenékig tejfel. Biztos  nem igy van, csak mi látjuk ezt innen igy, mert azt az életet mi csak hallomásból, vagy a TV.-ből ismerjük.

    előzmény:
    Bagoly (39)
    2006-09-14  16:46
  7. 2006. szeptember 14. 20:1445.
    Ez nem nylevtanóra, hogy ne véthessünk hibákat. Én is  folyton elütöm a betűket, pedig ez volt a szakmám 25 évig, de most csak írok írok és nem arra figyelek, hogy milyen hibát vétettem. Én is csak akkor veszem észre amikor visszaolvasom a saját hozzászólásomat, hogy úristen miket írtam. Üsse kő, szerintem igy is  tudjuk, hogy mit akart a másik írni.  
    előzmény:
    KNM1947 (43)
    2006-09-14  19:42
  8. 2006. szeptember 14. 20:1144.
    itt vagyok újra,kicsit elcsendesedtetek, nézitek valamelyik sorozatot? Én barátok közt párti vagyok, más sorozatot nem nézek, de ezt az egyet ha tehetem megnézem. Különben nem nagyon érdekel a TV műsor, inkább elvagyok az internettel és a TV háttérként szól, persze a férjem az nézi az összes híreket, meg a hülye lövöldözős filmeket. Az a jó film, ha minél több halott van benne, én meg ezeket nem szeretem.
    előzmény:
    KNM1947 (43)
    2006-09-14  19:42
  9. 2006. szeptember 14. 19:4243.
    Szia,Veliana! Köszi a bíztató szavakat és a kedves invitálást.Később én is még benézek. Az előbbi irásomban hibát vétettem,bocsi: beneteket=benneteket Üdv.Mariann
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519357 (41)
    2006-09-14  19:08
  10. 2006. szeptember 14. 19:1242.

    bocsánat- bocsánat- bocsánat a tájékozatlanságomért. Azt  gondoltam én is, hogy kanadai, csak nem tudom mi a fenéért írtam, hogy amerikai. Én ugyan nem tudom, hogy mi a különbség közte, de mégegyszer bocsika.

    Sajnálom, hogy elvesztetted a férjedet,  szép hosszú éveket éltetetk együtt.  Mi is már 41 éve élünk a férjemmel. Majd még jövök, de most vendégem jött.

    előzmény:
    Bagoly (39)
    2006-09-14  16:46
  11. 2006. szeptember 14. 19:0841.

    szeretettel üdvözöllek közöttünk Mariann!

    Köszike a jókívánságokat.

    Gyere közénk, érezd magad itt jól. Nyugodtan hagyd magad úszni, én azt mondom,hogy megdolgoztunk érte, majd gatyába rázod magad akkor amikor ugy érzed, hogy most már itt az ideje. Megérdemeljük,hogy most már úgy éljünk ahogy nekünk jó. Nem kerget bennünket senki, nincs főnök, igy magunknak osztjuk be az időnket, mert megérdemeljük. Amit nem csinálunk meg ma, majd megcsináljuk holnap., nem vagyunk időhöz  kötve.  Az egész életünk a rohanásról szólt, mostmár  szóljon arról, hogy élvezzük az életet, ameddig lehet.

    Én már 2 éve itthon vagyok, azt mondták a volt kolleganőim, hogy meg fogok otthon őrülni az unalomtól, mert egy örögmozgó vagyok.. Hát nem igy történt, nagyon jól érzem magam itthon, meg sem hülyültem, depis sem lettem. Ha éppen nincs dolgom, akkor élvezem a semmittevést és csak ülök és jól érzem magam. Csak még jó sokáig élvezzem ezt a nyugalmat.  Te is tegyél így, és örüljünk annak, hogy megérhettük azt, hogy nyugdíjasok legyünk. 

    előzmény:
    KNM1947 (40)
    2006-09-14  18:25
  12. 2006. szeptember 14. 18:2540.

    Sziasztok,kedves Egykorúak! Szeretnék hozzátok csatlakozni,és elbeszélgetni erről-arról.Én május 1-től vagyok nyugdíjas és nem ismerek magamra.Ugyanis hagyom magamat úszni az idővel,ami rám egyáltalán nem volt jellemző.Azt hiszem ideje lenne gatyába ráznom magamat és nem úgy csinálni,mintha semmi dolgom nem lenne! A kedves topicindítónak boldog szülinapot kívánok! Üdvözöllek beneteket Marianna

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2006. szeptember 14. 16:4639.

    Kezzel-labbal tiltakozom: nem amerikai, kanadai allampolgar vagyok. Nagy a kulonbseg! Fiatal koromban, '56-ban kerultem ki, azota is Torontoban lakom. Eleg szep, nyugodalmas eletem volt, aztan a Sors megelegelte es alaposan fejbevagott, Ferj tobb, mint 45 evi hazassag utan hirtelen meghalt. Gyerekek, sohse tudjatok meg, min mentem (megyek) keresztul.  Mar kezdtem valamikeppen magamhoz terni, mikor edesapam is meghalt, most szombaton lesz erte a gyaszmise az itteni magyar templomban.  De ne beszelgessunk szomoru temakrol!

    Itt nagyon erdekesek az emberek, diszkretek, hallatlanul udvariasak, mindig megkerdezik, hogy' vagy, de nem azert, mert akarjak tudni, s ok lennenek legjobban meglepodve, ha elmondanad ugyes-bajos dolgaidat. Az egyetlen biztonsagos tema az idojaras. Nos, a mai nap meg mindig borus, esore all, de fulledten meleg van. Gondolom, valahol a felhok mogott ott bujkal a nap es elobb-utobb rank sut!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519357 (36)
    2006-09-14  16:15
  14. 2006. szeptember 14. 16:4138.

    Szia Marika!

    Elolvastam a bem. lapodat és hát mit mondjak a sárga irigység kapott el. Ha 30-ban születtél akkor is, de ha 28-ban akkor meg főleg. Én most 60 évesen is - hogy szépen mondjam -  túl korosnak érzem magam. Hogy csináltad, mit kell ahhoz tenni, hogy ennyi évesen is ülsz a gép előtt és internetezel. Szerintem ha én, esetleg meg is érem ezt a kort, nem hogy internetezni tudjak, talán már ahhoz sem lesz erőm, hogy bekapcsoljam a gépet.   Csak gratulálni tudok neked ehhez és kívánom, hogy még sokáig legyél ilyen aktiv, erőben egészségben, és legyél itt sokat közöttünk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_541187 (29)
    2006-09-14  10:32
  15. 2006. szeptember 14. 16:1837.

    Szia!

    Köszönöm szépen a gratulációt, és a jó kivánságokat.   Ugy legyen.

    Én is boldog szülinapot kívánok a lánykádnak. Szeretném ha én is annyi éves lennék mint most ő. De ez elmult. Lehet, hogy  nem is szeretném?

    előzmény:
    i.nora (32)
    2006-09-14  11:08
  16. 2006. szeptember 14. 16:1536.
    Szia! Akkor neked jó reggelt,    és igyál még egy bögre kávét, mert ha a számításaim nem csalnak akkor még nálatok reggel van. Sosem értettem ezt az idő eltolódást tisztán. Na de nem is ez a lényeg. A lényeg az, hogy jól érzed magad ott ahol vagy. Mikor kerültél ki? Sokra becsülöm az olyan külföldre szakadt hazánkfiait, akik megmaradtak ott is magyarnak. Biztos régóta élsz kint ha már amerikai állampolgár vagy. Kiváncsiak vagyunk sok mindenre, kérdés nélkül meséljél nekünk sokat.
    előzmény:
    Bagoly (35)
    2006-09-14  15:58
  17. 2006. szeptember 14. 15:5835.

    Szervusztok, kedves U. Ny. (Unatkozo Nyugdijasok), amint latjatok, szokasom a koszones, de csak reggel, mikor megjelenek. Elofordulhat, hogy este szivelyes joejt kivanok, aztan meg haromszor visszaterek, inkabb hallgatok. Aztan mindenkinek legyen olyan ejszakaja, amilyet megerdemel!  

    Testveremek tegnap este ertek vissza, nem elso utjuk volt, majdnem minden evben haza latogatnak, de elso eset, hogy az autojat feltortek. Ja, innen repulovel mentek, ott bereltek. Az ido eltolodas pontosan 6 ora - ebben a pillanatban nalatok 3 ora 52  -javitas: 58  perc van.  En most ittam a masodik bogre kavemat.

    Szeretek itt lenni, valasztott hazam Kanada,  becsuletes allampolgara vagyok, de utoljara nem szavaztam, mert nem volt olyan, aki megerdemelte volna! Ha valamire kivancsiak vagytok, nyugodtan kerdezzetek, s nem igaz, hogy ha nem tudom a valaszt, akkor kitalalok valamit!!! (neveletlen gyerekeim ramfogtak meg regen)!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_541187
    Torolt_felhasznalo_541187
    2006. szeptember 14. 15:1534.
    Szia Bagoly! Rádtaláltam, és nyagyon kiváncsi vagyok rád. Igérem, sem biliről, sem szilvabefőzésről, sem a porszivózásról nem foglak kérdezni. A bilizésről azért nem, mert már lassan dédunokáim lehetnének, és az a szülők dolga, a befőzésről nem, mert soha nem csináltam, a porszivózásról azért nem mert a mosogatással együtt utálom. A bem oldalamról azért nem, mert egész más képet fest rólam, mint amilyen vagyok. De azt hiszem, hogy priviben lenne sok dolog, ami érdeklne, de talán a többieket untatná, vagy nem éppen közkincs. Irok neked ugy, aztán meglátod, hogy érdemes-e velem kapcsolatba lépni. Politikáról egy szót sem szeretnék hallani, herótóm van tőle.               Üdvözöllek Marika Ja, itt Pesten, a zöldövezetben ragyogó népfény és délután 3 óra van.
    előzmény:
    Bagoly (6)
    2006-09-13  14:33
  19. 2006. szeptember 14. 11:1033.
    Kellett neked családi házba költözni, mindjárt azt hitték, hogy gazdag is vagy.
    előzmény:
    nagyszáju (23)
    2006-09-14  09:57
  20. 2006. szeptember 14. 11:0832.

    Akkor boldog születésnapot! Az isten éltessen sokáig egészségben, békességben, na meg ha nem is gazdaságban, de legalább ne szűkösségben.  

    A lányomnak is ma van a születésnapja, reggel már felhívtam, mert most személyesen nem tudom köszönteni, elutaztak egy kicsit messzire.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519357 (25)
    2006-09-14  10:05
  21. 2006. szeptember 14. 11:0231.

    Apitól kaptam 40 perc netezést az este, mig meccsezett. De nem jött. Ugy láttam, hogy nem láttam, ébren van-e, vagy elaludt. Nagyalvó. Ő várt, nem szólt, nem jött, igy maradtam olyan sokáig. Ma kora hajnalban (8,30-kor) meg megjegyezte, hogy nem tartottam be az időmet. Ő várta, hogy cseréljünk. Én vártam, hogy Ő jön. 1 órát várt. Én többet. Mondtam: Néma gyereknek az anyja sem érti a szavát! Hát ennyit az én drága Apimról. Az engedékenyről. A kedvemet keresőről. És a Bolygó Hollandiról.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519357 (26)
    2006-09-14  10:09
  22. 2006. szeptember 14. 10:5830.

    Szia Marika!

    Érezd magad ebben az alakuló csapatban jól, gyere máskor is.

    Gondolom a választ majd meg kapod Bagolytól, ezeket a kérdéseket én is fel szerettem volna neki tenni. Én is kiváncsi vagyok arra, hogy milyen ott az élet, más-e mint idehaza és ehhez hasonló dolgokra.

    Szia

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_541187 (29)
    2006-09-14  10:32
  23. Torolt_felhasznalo_541187
    Torolt_felhasznalo_541187
    2006. szeptember 14. 10:3229.

     üDVÖZÖLLEK bENNETEKET A bem-oldalamat elolvashatjátok, de nem mond sokat, mert amikor irtam, nem mindent gondoltam át /minek irtam, hogy szeretek kézimnkázni, amikor már régen kikoptam belőle és unnám is/. Nemcsak egy kedvenc iróm van, hanem több is és egyéb más változásokat is fogok eszközölni benne.

    Engem inkább Ti érdekeltek, ahogy kiveszem a hozzászólásokból, sokan éltek külföldön. Milyen ott az élet, hogy tudtatok beilleszkedni, miért mentetek ki(csak ne a politikára hivatkozzatok), ki és miért tart ott bennetek. Otthon érzitek-e magatokat, mennyivel más az emberek gondolkodásmódja  -mert erről leveleteikből nem tudom kihámozni - . Tudom, az ember semmire sem ér rá - éppen mert nyugdijas -  ezer dologgal tudja lekötni magát, nekem is rövid minden napom. Ha valaki szivesen válaszolna, irjon privit, várom a leveleteiket. Ismeretlenül is minden jót     Marika

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519357 (1)
    2006-09-13  13:02
  24. 2006. szeptember 14. 10:3128.

    Szerencséje volt az apinak, hogy az igazolványokat visszaadták, mert az a legnagyobb tortúra, mire ujra megcsináltatsz mindent.

    A menyem elhagyta a pénztárcáját az állatorvosnál, természetesen mire visszament már hült helye volt, benne volt neki minden igazolvány, a gyerekek taj-kártyájától kezdve a forgalmi engedélyig, tehát amilyen igazolvány van az minden és 20.000 Ft. Sajnos nem hogy a pénzt de még az igazolványokat sem küldték vissza. Mondta, hogy törjön el a keze annak aki ilyet ellop, mert legalább annyi becsület lett volna benne, ha már a pénzre szüksége volt, hogy az iratokat beteszi egy borítékba és visszaküldi. 4 hétbe került a menyemnek mire mindent megcsináltatott, és vagy 40.000 Ft-ba.  Sajnos vannak nagyon szemét emberek. Arra nem gondolt, hogy ha ő járt volna igy akkor mit érzett volna.

    előzmény:
    nagyszáju (23)
    2006-09-14  09:57
  25. 2006. szeptember 14. 10:2527.

    Szia Kapucinó !

    Légy üdvözölve közöttünk, remélem, hogy szép lassacskán majd többen is leszünk. Köszike a felvilágosítást, valahogy igy gondoltam én is, csak nem tudtam pontosan, hogy - 8 óra vagy + 8 óra.

    Most csak benéztem, hogy van-e valami mozgás. Iyenkor általában akad tenni való, fől az ebéd, már vasaltam , közben a gép kimosott, kitegregettem. Majd délután újra jövök. Szép napot.

     

    előzmény:
    kapucino (17)
    2006-09-13  22:45

Címlap

top