Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A HIT gyülekezetről

farkasnora
Létrehozva: 2003. május 5. 11:48
Számomra olyan ellentmondásos ez a dolog. Egyrészt rengeteg riportot láttam, ahol a hozzátartozók mindenféle rosszat mondanak a HIT gyülekezetről, közben meg azt látom a közvetítésekben, hogy rengeteg boldognak, kiegyensúlyozottnak látszó, jólöltözött, jókülsejű emberek ezrei vesznek részt ezeken az istentiszteleteken.
Hipnotizálva vannak, vagy tényleg ilyen kiegyensúlyozottak és boldogok ezek az emberek? Nagyon sokat gondolkodom mostanában ezen, és irigylem őket, mert én mindig olyan feszült, zaklatott és kiegyensúlyozatlan vagyok, róluk meg sugárzik a béke és a harmónia.
Nagyon várom a véleményeteket!
  1. Torolt_felhasznalo_508664
    Torolt_felhasznalo_508664
    2003. június 30. 13:37226.
    A jó, és a rossz Isten gondolata. . . és azért bújkál előlünk, hogy kérdőre ne vonjuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_406365 (224)
     
  2. 2003. június 30. 13:28225.
    Szia! Ez nagyszerű! Csak sürgessétek meg kicsit, mert az Usa-ban jövőre választások lesznek, és jót tenne a világnak, ha az amerikai nép jól választana.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_406365 (224)
     
  3. 2003. június 30. 13:18224.
    Szia Ambra! Majdnem jó ahogy gondolod de csak majdnem. Isten nem a szabad akaratot szünteti meg mint okot - itt a "rosszon" van a hangsúly.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_937026 (219)
     
  4. 2003. június 30. 13:02223.
    Szia kedves kysslina! Remélem, senki nem kiált ki hülyének. Nagyon szép, amit leírtál, csak sajnos én a lélekvándorlásban sem tudok hinni, mint ahogy nem tudok hinni a misztikus dolgokban.
    Mindenesetre ez sokkal szimpatikusabb, mint a Hit gyülekezet Las Vegas-i show műsorhoz hasonlatos igehirdetése és a beszélni, olvasni nem tudó igehirdetője.
    előzmény:
    kysslina (222)
     
  5. 2003. június 30. 05:45222.
    Nem, nem azt akarom mondani. Azt, hogy meg a legszornyubb eletet is az ember lelke mar jo elotte kivalsztotta. . . nehez ezt igy leirni par szoban, mert blodsegnek tunik. Ha en a dualitasban hiszek (az ego es lelek kettossegeben), akkor tudom ezt megerteni. A lelkem/lelkunk fejlodesehez bizonyos helyzeteket kell atelnunk, de nemelyik lelek azert jon csak ide ide, hogy a karmankhoz kapcsolodva segitsen a fejlodesben (korai halal, gyermekhalal), tehat ezek a lelkek meg mielott a kovetkezo eletuket jonnek leelni a Foldre, segitenek mas lelkeknek a fejlodesben azzal, hogy azokat a helyzeteket megeljek, hogy gyaszolnak. Ez nagyon durva, es nem ilyen egyszeru, mint amilyennek ebben a par szoban tunik. Nem is akarok errol beszelni itt, mert ennek megertesehez nekem is evek kellettek, vesztesegek, hatalmas gyaszok megelese, de persze en nagyon szerencses vagyok sokmillio emberhez kepest. Mindamellett fajdalom barkit is elvesziteni, de elfogadom ezt a fajdalmamat, segit megelnem. Sok kulturaban a gyasz nem feltetlen szomoru unnep, hanem bucsu mindossze. Egy uj hazaba tavozott a szerettunk, egy olyan hazaba, ami igazan nem is uj, hanem mindannyiunkke.

    Nincs Isteni diktatura, mert (mint dualitasban hivo) vallom, hogy Isten mindannyiunk resze. Egy hatalmas egesz reszei vagyunk, ami maga az Isten. Mindannyiunkban bennunk lakozik az Isteni en.
    Most aztan lehet ostorozni, meg hulyenek kialltani, mostmar leirtam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_937026 (221)
     
  6. 2003. június 29. 10:36221.
    Szia! Csak nem azt akarod "mondani", hogy szenvedéseink megszűntetése után "isteni diktatúra" következik?
    előzmény:
    kysslina (220)
     
  7. 2003. június 28. 20:21220.
    Ahoz, hogy ezt megertsd, ahoz nagyon sokat kell foglalkozni a dologgal. Igy van, ahogy leirtad te is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_937026 (219)
     
  8. 2003. június 28. 20:07219.
    Hogy is van ez? Isten szabad akaratot adott, mi pedig rosszul választunk, ezért van a sok szenvedés a Földön, de Isten megszünteti a szenvedéseinket, vagyis az okot, ami a sok szenvedést eredményezi, azaz a szabad akaratot? Vagy mit?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_406365 (218)
     
  9. 2003. június 28. 16:54218.
    Szia!
    Erre a válaszom a 06-22 22:03-ai hozzászólásom második részében megtalálható.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_937026 (217)
     
  10. 2003. június 27. 17:31217.
    Örömmel "hallom", hogy Isten ilyen ígéretet tett, csak siessen, mert nem sokára nem lesz emberiség, kinek a szenvedését megszüntethené.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_406365 (216)
     
  11. 2003. június 22. 22:03216.
    Bár nem nekem cimezted a hozzászólásodat, de mégis szeretnék röviden válaszolni Neked. Isten meg fogja szüntetni a a szenvedést a Földön, még kérnünk sem kell, mert megigérte!!!!!!!

    . . . és miért van a világban annyi rémség???? Isten szabad akaratot adott a választásban, - az ember rosszul választott és választ a mai napig is!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_937026 (214)
     
  12. 2003. június 22. 20:49215.
    Ne haragudj, nem akarlak megbántani, de ez nevetséges: olvass bele egy biológiakönyvbe. Egyik sem írja, hogy a gyerek a "bolond hitesek imájától" fogan. Az meg, hogy milyen egy jó család, nagyon relatív. A család célja, hogy a gyerekekből boldog kiegyensúlyozott, talpraesett felnőttet neveljen, nem az, hogy vallási fanatikust. :)))
    A hitesek már nem is Istenben, hanem a gyülekezetben hisznek. . .
    előzmény:
    sznayder (208)
     
  13. 2003. június 20. 21:25214.
    Kedves Judit. h! Ha a Hitesek tényleg tudnak hittel imádkozni és ezért meghallgatásra találnak Istennél, akkor tegyék már meg azt a szivességet az emberiségnek, hogy imádkozzanak erôs hittel a világban dúló rémségek (háborúk, éhinség stb. ) megszünéséért! Biztos olyan jól közvetítik majd több millió ember leghôbb vágyát, hogy Istennél meghallgatásra találnak. Akkor velük együtt mondhatjuk boldogan, halleluja, imánk meghallgattatott és Istené az érdem, hogy megszünt minden szenvedés a Földön!
    Ez a legkevesebb, amit megtehetnének értünk, "Isten bárányaiért".
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_316408 (212)
     
  14. 2003. június 19. 15:44213.
    Igy igaz, az ember csak közvetiti Isten gyógyitó erejét. Más gyülekezetekben is "működik" Isten ereje ilyenmódon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_316408 (212)
     
  15. Torolt_felhasznalo_316408
    Torolt_felhasznalo_316408
    2003. június 19. 14:24212.
    Sznayder, bocs, hogy beleszólok, de szerintem nem a hitesek "műve", hogy a gyerek leszokik az anyagról, hanem ISTENÉ. A hitesek tényleg tudnak hittel imádkozni és ezért találnak meghallgatásra. De ne felejtsük el, hogy az érdem Istené. A hit gyüli csak közvetít. :))
    előzmény:
    sznayder (208)
     
  16. 2003. június 14. 23:26211.
    Ne rohogtess mar!!! Majd az imajuktol megjon a gyermekaldas, meg leszoknak a narkorol!! Nevetseges. A fiatalok nagy tobbsege azert szokik ra a narkora, mert nem talalja meg az oromet az eletben. Potszerekhez nyul, de ugyanolyan drogisztikus hatassal van ra az ima a HIT gyulekezetben. Teljesen lenyegtelen ebben az esetben, hogy miert veszti el az onmaga kontrolljat: a drog, avagy az agymosas miatt. Mindketto az egyeniseg teljes leepuleset jelenti. Azt, hogy olyan merteku valtozas all be benne, hogy a szertteitol teljesen elfordul, nem neveznem pozitivnak. Egy vallasnak emberszeretetre kellene sarkallnia, nem elfordulasra.
    De te mar ugy latom, jocskan be vagy "love" altaluk, ugyhogy az objektivitasrol kar nyilatkoznod.
    Ha onmagad teljes hitevel imadkozol a gyermekaldasert, ha igaz imaval, ami a szivedbol jon, az sincs kissebb hatassal mint a HITesek rizsai. Es mielott meg jonnel Pajor Tamassal, mint HIT-es gondolom ismered, en is ismerem, de csak egy ember teljes atfordulasat lattam, de nem feltetlenul lett jobba. Mas uton is elerte volna ugyanezt, de a "tomeghatas" elerte nala a celt. Egy tehetseges szuveren egyenisegbol, egy agymosott hulye lett.
    előzmény:
    sznayder (208)
     
  17. 2003. június 14. 23:17210.
    A transzba eses nem feltetlen jelenti a szentlelek altal megszallt allapotot. Ezt az allapotot nagyon sokmindennel elolehet idezni. A pszichologiaban ismert rengeteg modszer. A haus zenevel is, a ritmusa alapjan (a szivverest imitalja) ritmikus tancokkal es bizony az olyan tomeges megmozdulasokkal mint a HIT gyulisek osszejovetelei. Megpedig a tomeg pulzalasa miatt. Nagyon is jol ki van talalva a nephulyites, szakembereket alkalmaznak, pszichologusokat PR-osokat. Attol, hogy valakinek van egy db felveheto oltonye, meg nem biztos, hogy joletben el. En azt gondolom, hogy ha az egyentol elveszik az onallo dontes jogat, ott nagy disznosagok vannak.
    előzmény:
    alcedo (209)
     
  18. 2003. június 14. 12:59209.
    szia

    olyankor nyelveken imádkoznak, és a SZent Szellem betölti őket, ezek természetfeletti dolgok, és nem szokatlan, mert ha elolvasod az Apcsel. 2. fejezetét, ott megtalálhatod a választ.
    előzmény:
    réh (204)
     
  19. 2003. június 14. 11:05208.
    Kedves Hallon! Amiket írsz, annak én pont az ellenkezőjét tudom elmondani. Nálam is tíz év a mérce. Akkor ost melyikünknek van igaza? Merőben az ellenkezőjét! Ott láttam először működő házasságot, olyan kellemes, tisztaarcú, jól nevelt gyerekeket, hogy még én is kedvet kaptam a gyerekválaláshoz, aki annakelőtte azt hittem, én egy tökéletes antianya-alkat vagyok. Az emberek nem dohányoznak, nem isznak, nem beszélnek ordenálé módon és mindezt nem fogcsikorgatva, hanem könnyedén úgymond "szabadon". Elveszik a pénzüket? Szegények. És akkor mitől annyira jólöltözöttek? Nézz meg egy közvetítést, ezek nem kifosztott szakadt emberek. Sőt.
    Még valami: Ne adja Isten! De ha egyszer nem lehet gyereked, és szeretnéd, hogy legyen, akkor fordulj a "bolond Hitesekhez" azok imádkoznak, és lesz gyerek. Ha a nagy liberalizmusban felnevelt gyereked kábszerezni fog, vidd őket az "őrűlt hívőkhöz" és a gyerek lefog jönni az anyagról. . . Ezek is tények, ha objektívek akarunk lenni, ezekről sem feledkezzünk meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (46)
     
  20. 2003. június 14. 10:35207.
    Nem igaz! Ahhoz kell Isten is, nem csak te. ". . . aki közeledik hozzám, ahhoz Én is közeledem. . . "
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_585352 (9)
     
  21. 2003. június 10. 08:03206.
    Minden uj, a Hit-hez hasonlo intezmeny csakis azert bir ilyen erovel, mert az emberekben hatalmas ur tatong. Nem csak most. Mindig is igy volt. Azonban akik ismerik a Bibliat, azok tudjak, hogy Isten egyaltalan nem azt szajkozza, hogy boldogtalan, donteskeptelen, meghunyaszkodo birka legyel, hanem, hogy talald meg onmagadban OT. A legtobb HIT gyulekezethez kapcsolodo hivo, valamilyen lelkitrauma utan csatlakozik, mert tamaszt keres. Jol kitalalt pszichologiai huzasokkal, es show elemekkel jatszanak veluk, mindaddig, ameddig mar nem ura onmaganak, majd szepen kizsigerelik. Nem az a baj, hogy az emberek nem jarnak templomokba, hanem az a baj, hogy az emberek remenyvesztettek. Az eletuknek a megoldasat nem feltetlenul valamilyen kozossegben kell megtalalniuk, hanem melyen a lelkukben. Az ima akkor is celt er, ha csak onmagad mondod el. Nem szukseges ahoz tomeg. A templomok akkor jok, ha a hiveket szolgaljak, nem ha a hivek a templomot.
    En egyebkent a szexualitasra ily modon mert dogmatizmusokat melyen elutasitom, ugyanis a tiszta szerelemnel nincs nagyobb szentseg szerintem. Es sokszor az nem a hazassaggal kaphato meg. Az ember legyen huseges ahoz, akit szeret. Ne a papirhoz. De ahoz akit szeret joban-rosszban. Azt gondolom, hogy a legnagyobb veszelye a HIT gyulekezet (es hasonlo borzadalyoknak), hogy eppen a fiatal nemzedeket tudja megfogni, mert meg keplekenyek, hihetetlenul naivak es szeretet ehesek. Ezaltal kiszolgaltatottak es egy eletre tonkretszik oket. Raadasul minden felelosseg leesik roluk, hiszen nincs onallo dontesuk. Ez a "szeretet" duma a legaljasabb, hiszen az ember egyetlen gyenge pontjat tamadja. Holott azt onmagunkban megtalaljuk, kereshetjuk evtizedekig masfele. . csak onmagunkba kell nezni. Isten mindenkit egyarant egyforman szeret, barmilyen gyulekezetbe jar is. Annyi a kulonbseg mindossze, hogy az illeto mit veszit. Jobbik esetben csak a penzet, a rosszabbik, hogy onmagat es a szeretteit is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2003. június 10. 06:56205.
    En is csak tagra nyilt szemekkel neztem a modern Istentiszteletet. Ne lepodjunk meg biztos leven h uj felekezet a stilusa ez, ilyen a rituale. Hajlanganak, lengedeznek, integetnek. Bizonyara igy elik at Istenbe valo hituket, kozelseguket. Semmi sem kizart. Igy kell elfogadni. Furcsa. Nalunk a rom. kat-nal azert amikor be lepsz a templomba a kulvilaggal *legalabb is en igy erzem*megszunik a kapcs. es a szertartason mindenki fegyelmezetten vesz reszt.
    előzmény:
    réh (204)
     
  23. 2003. június 6. 15:40204.
    Láttam az istentiszteletüket a tv-ben. Meg tudná valaki magyarázni, hogy amikor ott rangatóznak meg magukba beszélnek egyes jelenlévö emberek, akkor mi is történik igazából velük. ( A szent lélek szállt éppen beléjük vagy az "ördög". ) Olyan szokatlan látvány.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2003. június 6. 15:22203.
    Én nem vagyok hites csak szimpatizáns. Sokukat ismerem. A közzöség történetét is vágom nagyából. Nem Amerikából indult, az más kérdés hogy megfordultak külföldi tanitók, missziónáriusok a gyülekezetben (Chavda, Derek Prince stb, stb. ) De ők egy fillérel nem támogatták az ügyet. És szerintem Ők talán még büszkék is erre, hogy "csak" szellemileg és imával támogatták a gyülit és mégis közép európa legnagyobb karizmatikus közzöségévé fejlődött. Az adakozásról annyit, hogy mindekinek a lelkiismeretére van bízva mennyit vet. Itt nem egy államilag finanszirozott történetről van szó. Annyira módos a gyülekezet amennyire nagylelkűek a hivők. Nincs tudomásom arról, hogy tönkre tettek, kiforgatak volna embereket a vagyonukból.
    előzmény:
    merleg2 (198)
     
  25. 2003. június 6. 14:09202.
    A Hit Gyülekezete pontosan: pünkösdi-karizmatikus keresztényi közösség, a protestantizmus egyik - csúnyán irva - "fajtája".
    Tényleg egy pici katolikus közösségből indult, a Német Sándor felesége - Judit - is katolikus volt.
    előzmény:
    merleg2 (198)
     

Címlap

top