Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A HIT gyülekezetről

farkasnora
Létrehozva: 2003. május 5. 11:48
Számomra olyan ellentmondásos ez a dolog. Egyrészt rengeteg riportot láttam, ahol a hozzátartozók mindenféle rosszat mondanak a HIT gyülekezetről, közben meg azt látom a közvetítésekben, hogy rengeteg boldognak, kiegyensúlyozottnak látszó, jólöltözött, jókülsejű emberek ezrei vesznek részt ezeken az istentiszteleteken.
Hipnotizálva vannak, vagy tényleg ilyen kiegyensúlyozottak és boldogok ezek az emberek? Nagyon sokat gondolkodom mostanában ezen, és irigylem őket, mert én mindig olyan feszült, zaklatott és kiegyensúlyozatlan vagyok, róluk meg sugárzik a béke és a harmónia.
Nagyon várom a véleményeteket!
  1. 2003. június 6. 11:20201.
    forras - www. hit. hu (a HGY honlapja):

    "A Hit Gyülekezete az újkori reformáció egyik magyarországi képviselőjének tartja magát. A Gyülekezet elfogadja a korai kereszténység és a reformáció, valamint más, a kereszténységet előbbre vivő megújulási mozgalmak eredményeit és szellemi-erkölcsi értékeit. Napjainkban ez a megújulási folyamat világszerte új lendületet kapott, amely egyaránt érinti a hagyományos keresztény felekezeteket és a századunkban létrejött pünkösdi és karizmatikus egyházakat.
    A Hit Gyülekezetét teológus hallgatók alapították 1978-ban. Az alapítók - így Németh Sándor, a gyülekezet vezető lelkésze - célja a Szentírás mind jobb megismerése, és az abban leírt dinamikus keresztény élet megvalósítása volt. A Hit Gyülekezete elítéli a faji és etnikai, valamint vallási alapon történő diszkrimináció valamennyi formáját. A Hit Gyülekezete nyitott egyház: hitvallása, története, hitgyakorlata és szervezeti működése nyilvános és megismerhető.

    A felekezet gyors növekedése szükségessé tette az intézményesülést, amely különösen az elmúlt években gyorsult fel. A Hit Gyülekezete iskolafenntartó egyház. 1990 óta működik teológiai főiskolája, a Szent Pál Akadémia, 1997-ben egy új, 12 osztályos, a neves magyar protestáns reformer, Bornemisza Péter nevét viselő általános iskolát és gimnáziumot alapított, amelynek több mint 450 diákja van. Lelkészei részt vesznek a Magyar Honvédség tábori lelkészi szolgálatában.

    A Hit Park elkészülte után a gyülekezetnek először nyílott lehetősége arra, hogy saját igényeinek megfelelően rendezkedjen be. A Hit Gyülekezete arra készül, hogy erős, virágzó és növekvő közösség lesz a jövőben is"
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (199)
     
  2. Torolt_felhasznalo_547262
    Torolt_felhasznalo_547262
    2003. június 6. 11:18200.
    Minden jovedelmuk 10%-a a gyulekezete. Regen ezt tizednek hivtak.
    előzmény:
    merleg2 (198)
     
  3. 2003. június 6. 11:17199.
    Ha jol tudom (de ennek alaposan utana kellene nezni) a HGY a 70-es evekben indult Magyarorszagon, nehany katolikus (!) papnovendek vezetesevel. . . . Ami ebben gyanus - ha igaz -, hogy a 70-es evekben vajon ki ment papnovendeknek Magyarorszagon???
    előzmény:
    merleg2 (198)
     
  4. 2003. június 6. 11:15198.
    Es meg azt is szeretnem hozza tenni, felhaborodasomba, h a HGy-nek a keze ne tudjatok meg(talan Amerikabol indult es M. O. -on 10-15 eve mukodik)Erdelybe is elert, az en kisvarosomba is. Van, van penzuk, de nem perselypenz!megvettek egy nagy hazat imahaznak. Nemondja nekem senki, h ki mennyit akar annyi az adomanya. Me van az biza szabva.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (150)
     
  5. 2003. június 6. 11:10197.
    Vagy a csuda tudja, szabadegyhaznak hivjak. A szabadegyhazak koze tartozik meg a "Biblia Szól Egyház, a debreceni Élet Gyülekezet, Agapé Gyülekezet, Budapesti Autonóm Gyülekezet, Evangéliumi Pünkösdi Közösség, a Golgota Keresztény Gyülekezet, az mádság Háza gyülekezet, Isten Egyháza Magyarország, Keresztény Advent Közösség, Lévita kör - Dicsőítésvezetők köre, Őskersztyén Apostoli Egyház, Sekina Gyülekezet (Karizmazikus cigány gyülekezet)". (forras: www. kereszteny. hu)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (196)
     
  6. 2003. június 6. 10:54196.
    Protestans, termeszetesen.
    előzmény:
    merleg2 (195)
     
  7. 2003. június 6. 10:53195.
    Egy par TV adast felig-meddig megneztem vasarnaponkent, mert ez a "gyulekezet vagy mi?", is Isten neveben szolt hozzank, mindenkihez. De tulajdon keppen a hatuk mogott ki van? mert van v-ki/valakik, biztos. Nem szekta -allitolag, akkor melyik kereszteny felekezethez tartozik? Nem tudom eldonteni. Vagy egyhez sem, akkor mi? En nem tudom ha v-ki protestans-akkor az, az. Ha katolokis az, az. stb. Minden fele felekezetet elfogadok-szektat nem de neharagudjatok, tudtok v-mi tisztat irnni errol a gyul-rol? Kosz elore is.
    előzmény:
    18228 (189)
     
  8. 2003. június 2. 18:33194.
    . . . . Boldogok a sajtkészitők. . . . .

    Ez jó, ez a Brian életéből van ugye???? :oDDDDDDD

    . . és boldogok a heringek. . . . . . ha jól emlékszem?!
    előzmény:
    18228 (189)
     
  9. 2003. június 2. 18:21193.
    Hidd el megértelek. Edződjünk tovább vidáman!!! :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_316408 (192)
     
  10. Torolt_felhasznalo_316408
    Torolt_felhasznalo_316408
    2003. június 2. 17:13192.
    Marcicia!

    Köszi. Örülök, hogy van aki megért. Igazából én nem akarok vitatkozni, de azt nem tudom elviselni, ha valaki megszól és lebecsül egy ilyen dolog miatt.
    Annak a korszaka van, hogy "fogadjuk el a másságot, és minden ember különböző". Tüntetnek a drog legalizálása mellett és jövőre összeadják az egyházak a meleg párokat. Ha ezeket társadalmi szinten el tudjuk fogadni, akkor egy teljesen veszélytelen dolgot, miért kell bigottságnak és az embreket őrültnek tekinteni??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_406365 (186)
     
  11. Torolt_felhasznalo_316408
    Torolt_felhasznalo_316408
    2003. június 2. 17:06191.
    Kreatívka,

    nem akartalak megbántani. Tudom, hogy agresszív voltam. Nagyon felhúztam magam azon, hogy miért becsülöd le azt ahogyan él megélem a párkapcsolatomat. Amúgy ha elolvastad a régi hozzászólásomat (arra regáltál, tehát elolvastad) abban világosan leírtam, hogy NEM VAGYOK hit gyülis és nem szeretem azt ha valaki ráerőlteti a kereszténységről szóló infokat a másikra. TEHÁT nem ítélem el, azt aki nem keresztény, de azt is elvárom, hogy engem se ítéljenek el, amiért így élem az életem. A hozzászólásodból ezt a negatív hozzáállást éreztem ki, ezért reagáltam elég hevesen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275715 (183)
     
  12. 2003. június 2. 16:35190.
    Hú, ne haragudjatok, nem olvastam a topicot, de a HIT-től egyből rámborul a vörös köd. Az egyik ált. isk. osztálytársnőmet a saját anyja(!!!) akarta ördögűzésre(!) vinni, mert nem akart elmenni az istentiszteletre. Ez nem kamu! Nem gazdagok, 4 gyerek van náluk, értelmes emberek voltak és így elborult az agyuk!. . . döbbenet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2003. június 2. 16:31189.
    . . . és boldogok a sajtkészítők.
    A hit gyüli egy újgazdag közegnek felállított "színház", amely manipulációkon és bálványimádáson alapul. Ehhez elég néhány fanatikus (magát épphogynem Istennek képzelő) hamis próféta és máris kész az agymosó gépezet. Persze mindenki azt csinál , amit akar és egyesek még ezen is túl mennek és azt akarják, hogy mindenki úgy csinálja, ahogy ők diktálják.
    Nekem két fiatal ismerősöm "halt bele" a hitgyülis karrierbe.
    Bocs. . .
    Ha valakit megbántottam, akkor bánkódjon, majd a gyüli megoldja.
    Sziasztok!
    Ez egy vélemény és nem is várok reagálást. köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2003. június 2. 15:58188.
    Légyszives olvasd el a hozzászólásaidat!!!! . . . vitatkozni csak úgy lehet ha érvel az ember - lehetőleg alátámaszthatóval!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275715 (187)
     
  15. Torolt_felhasznalo_275715
    Torolt_felhasznalo_275715
    2003. június 2. 15:54187.
    Mindenkitől bocs, ha valakit megbántottam, de nem én inditottam el ezt a topicot csak bekapcsolódtam, tehát ne nekem essetek feltétlenül. azt hiszem ki is szállok, mert nem igazán lehet veletek vitatkozni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_406365 (176)
     
  16. 2003. június 2. 15:54186.
    Judit! Isten meg fogja áldani azt, hogy szeretitek Őt mert: "az szereti Istent aki az Ő parancsolatát betartja", nem szényen a nászéjszaka - nekünk is volt! Isten meg is áldotta. Legyetek boldogok!!!!! :o)

    Ja, ne figyelj rájuk, csak olvasd el a hozzászólásukat, kiderül, hogy nem ismerik "azt" amiről mi itt beszélünk - csak azt gondolják, hogy tudják. De legalább beleolvasnának néha a Bibliába akkor nem irnának "ilyeneket". Szándékosan nem minősitettem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_316408 (181)
     
  17. Torolt_felhasznalo_275715
    Torolt_felhasznalo_275715
    2003. június 2. 15:51185.
    én nem hiszem hogy gúnyolodtam volna.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_406365 (184)
     
  18. 2003. június 2. 15:49184.
    . . és gúnyolódni azt szabad??????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275715 (183)
     
  19. Torolt_felhasznalo_275715
    Torolt_felhasznalo_275715
    2003. június 2. 15:48183.
    Neharagudj, de én csak azt írtam le amit másoktól hallottam, de elmenni nem fogok az biztos, mert nekem megvan a családom, van hobbím és így teljesen tökéletes az életem. De úgy érzem, te egy kicsit agresszív vagy ezzel a dologgal kapcsolatban. Ez a fórum azért van hogy beszélgessünk, nem azért hogy egymás "torkának" ugorjunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_316408 (181)
     
  20. Torolt_felhasznalo_275715
    Torolt_felhasznalo_275715
    2003. június 2. 15:44182.
    Bocsika! Én nem oktattalak ki, csak a véleményemet írtam le. És változatlanul az a véleményem, hogy jobb ha úgy éljük az életünket ahogy mi érezzük, nem ahogy mások parancsolják. Persze vannak azért alap erkölcsi szabályok amit illik betartani. Egyébként nincsenek rossz tapasztalataim, de ez az öt év gondolom nem csak számomra furcsa. De ha Ti így tartjátok jónak biztos így jó. De változatlanul nem hiszem, hogy feltétlenül így a jó. Ennek ellenére azt kivánom neked, hogy amikor oda kerül a sor igazán találjátok meg egymásban a testi szerelmet is, mert bocsi de szorosan hozzá tartozik az élethez, és ha ez nem tökéletes szerintem az egész semmit sem ér. Szeretném tudni mi a mások vélemény erről. De hidd el bántani nem akartalak. Én már 49 multam, de most is fontos számomra és a férjem számára is, hogy ne csak plátóian szeressük egymást.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_316408 (179)
     
  21. Torolt_felhasznalo_316408
    Torolt_felhasznalo_316408
    2003. június 2. 15:25181.
    Kreatívka!

    Te voltál már valaha "gyülekezetesek" között? Mi lenne ha egyszer elmennél és nemcsak a szomszédotok lányának az osztálytársának a véleményével támasztod alá az érvelésedet?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275715 (175)
     
  22. Torolt_felhasznalo_316408
    Torolt_felhasznalo_316408
    2003. június 2. 15:25180.
    Kreatívka!

    Te voltál már valaha "gyülekezetesek" között? Mi lenne ha egyszer elmennél és nemcsak a szomszédotok lányának az osztálytársának a véleményével támasztod alá az érvelésedet?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275715 (175)
     
  23. Torolt_felhasznalo_316408
    Torolt_felhasznalo_316408
    2003. június 2. 15:21179.
    Édes vagy, hogy kioktatsz arról, hogy szerinted hogyan kéne élni az életem. Engedd meg, hogy ezt én döntsem el.

    1. Nem azért vagyok hűséges, mert a Biblia azt mondja. Hogy gondolod, hogy megkérdőjelezed a szerelmemet és hűségemet a párom felé?
    2. Igen, biztos vagyok benne, hogy a párom nem csalt meg. Lehet, hogy neked rossz tapasztalataid vannak a pasikkal, de én tudom, hogy az enyém hűséges.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275715 (172)
     
  24. 2003. június 2. 14:37178.
    . . és még ha tudnátok is, hogy mit jelent a "boldogok a lelkiszegények" !!! Nem biztos, hogy igy és itt használnátok.
    előzmény:
    Magdolna9 (171)
     
  25. Torolt_felhasznalo_275715
    Torolt_felhasznalo_275715
    2003. június 2. 13:10177.
    én nem is irigylem, ezt egy szóval sem mondtam. Meg is őrülnék ha folyton mennem kellene.
    előzmény:
    Magdolna9 (171)
     

Címlap

top