Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A HIT gyülekezetről

farkasnora
Létrehozva: 2003. május 5. 11:48
Számomra olyan ellentmondásos ez a dolog. Egyrészt rengeteg riportot láttam, ahol a hozzátartozók mindenféle rosszat mondanak a HIT gyülekezetről, közben meg azt látom a közvetítésekben, hogy rengeteg boldognak, kiegyensúlyozottnak látszó, jólöltözött, jókülsejű emberek ezrei vesznek részt ezeken az istentiszteleteken.
Hipnotizálva vannak, vagy tényleg ilyen kiegyensúlyozottak és boldogok ezek az emberek? Nagyon sokat gondolkodom mostanában ezen, és irigylem őket, mert én mindig olyan feszült, zaklatott és kiegyensúlyozatlan vagyok, róluk meg sugárzik a béke és a harmónia.
Nagyon várom a véleményeteket!
  1. 2003. május 5. 17:40151.
    Na, mind1, nem indokoltad meg, hogy miért van annyi vallási műsor hollandiában, és, te kezdtél el példálózni hollandiával, miközben Mo. -on vagyunk, igaz, te nem, de most magyarországi gyülekezetekről, vallásról volt szó. Neked is szép napot:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (150)
     
  2. 2003. május 5. 17:36150.
    Ezt irtad:
    "És, amit leírtál műsoridőt - a holland műsoridőt, ne felejtsd el, hogy hollandia nagyon szabad ország, ugye bevezették az eutanáziát, Amsterdamban nagyon sok homoszexuális pár megesküdött márstb. . . És, azért van hollandiában ennyi vallásos műsor, mert az egyház ezek ellen tiltakozik!"

    Na, most ez nem igaz.

    A szazalekos aranyt pedig azert irtam, hogy konnyebben megertsd: a holland kozszolgalati mediaban szereplo vallasos musorszolgatatokrol letjogosultsagarol vitatkozni velem, (mint irtam "en katolikus vagyok es ferjhez mentem egy olyan holland ferfihoz, akinek a csaladja nagyon vallasos. Kalvinistak. Raadasul az aposom az Evangelische Omroepnal dolgozott nagyon magas beosztasban. Hollandiaban elek. "). . . szoval egy kicsit furcsa :-))))

    Persze nem tudhattad, de latod, ezert "eletveszelyes" ezen a forumon olyan kijelenteseket tenni, amik nem felelnek meg a valosagnak, mert mindig lehet itt valaki, aki helyreigazit.

    Reszemrol a tema lezarva, csatabard elasva, tovabbi szep napot! :-)))))))
    előzmény:
    >Philoména (148)
     
  3. 2003. május 5. 17:32149.
    Tehát, nem bíráltam a tudásod, amit már sokszor leírtam, de, nem kéne leírni, hogy
    "Az én birtokomban 100-as skálán 90-es méretű információhalmaz van, neked meg 10 sincs. "
    Én nekem csak ez nem tetszett, ezt akarom már mondanim 1 órája.
    előzmény:
    >Philoména (148)
     
  4. 2003. május 5. 17:29148.
    Azért, mert nem vagyok vallásos, és nem hiszek a gyülekezetben és az egyházi tanításokban? Vagy mert nem vagyok annyira fanatikus, és elvakult? Vagy mert nem nagyon tudom a holland szokásokat? Vagy miért vagy morcos? Nyugodtan fitogtasd, de azt ki lehet mutatni írásban.
    Én csak arra lettem morcos, hogy miért kell neked százalékban kifejezned a tudásképességedet, mert akkor ezek szerint a zsenik bejönnének, és leírják, ha neked 100, akkor nekem 300%.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (147)
     
  5. 2003. május 5. 17:22147.
    Azt nem ertem, hogy mire fel oktatsz ki engem? Miert ne "fitogtathatnam" a tudasomat - ha van?
    Te is ezt tetted.
    Vagy mas szemeben a szalkat is. . . ?

    Egyebkent most vegigolvastam a topicot meg egyszer, es mar tudom, mitol lettem olyan morcos Rad.
    előzmény:
    >Philoména (146)
     
  6. 2003. május 5. 17:18146.
    Nyugodtan írd le, mit nem értesz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (145)
     
  7. 2003. május 5. 17:13145.
    Ne haragudj, de nem ertelek.
    előzmény:
    >Philoména (142)
     
  8. 2003. május 5. 17:11144.
    Bocs, hogy kétszre küldtem el
    előzmény:
    >Philoména (142)
     
  9. 2003. május 5. 17:11143.
    Én már mondtam, ha figyeltél, hogy nem illik a tudást fitogtatni saját magadról, mert ez nem az a fórum, vagy tudod mit? Írj könyvet, írd ki a tudásod. Veled, szóval, nem lehet beszélni, ha így fel lehet bosszantani téged?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (140)
     
  10. 2003. május 5. 17:11142.
    Én már mondtam, ha figyeltél, hogy nem illik a tudást fitogtatni saját magadról, mert ez nem az a fórum, vagy tudod mit? Írj könyvet, írd ki a tudásod. Veled, szóval, nem lehet beszélni, ha így fel lehet bosszantani téged?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (140)
     
  11. 2003. május 5. 17:10141.
    Ne ragalmazz meg azzal, hogy en ragalmazlak teged. Ugyan. A kritika neha faj. Nekem is :-)))
    előzmény:
    >Philoména (139)
     
  12. 2003. május 5. 17:08140.
    A "miert" nagyon egyszeru: felbosszantottal.

    A korbeli kulonbsegeket most hagyjuk, en is sokat tudtam mar 16 eves koromban, es baromira ruhelltem, ha valaki a fejemhez vagta, hogy en ezt meg nem tudhatom. :-))))

    Nezd, en katolikus vagyok es ferjhez mentem egy olyan holland ferfihoz, akinek a csaladja nagyon vallasos. Kalvinistak. Raadasul az aposom az Evangelische Omroepnal dolgozott nagyon magas beosztasban. Hollandiaban elek.

    Na, most mar vilagos? :-))))))
    előzmény:
    >Philoména (138)
     
  13. 2003. május 5. 17:06139.
    Ha rágalmazni akarsz, azt ne itt tedd meg, hanem a privtában.
    előzmény:
    >Philoména (138)
     
  14. 2003. május 5. 17:05138.
    Nem értelek, miért jelentesz ki ilyen dolgokat ellenem, komolyan mondom, mint egy lavina:))
    Nem kívánok veled vitázni, de lehet normálisan beszélni, nem?
    Pl. miért kell itt neked nagyzolni, hogy te mennyit tudsz? Kételkedtem valaha a te tudásodban? Éppen, hogy, ha elolvasod a soraimat, dícsértem is meglepődtem, higy tudod az időpontokat, miért kell így visszavégni, tehát, tudod, mit legyél 100%-os tudású:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (136)
     
  15. 2003. május 5. 17:03137.
    Iagazad van Noemina, csak kár, hogy nem ír Nora, hogy tudjuk, milyen a baráti köre, sok van-e, vagy hiányolja őket, lehetséges ezért gondolt a hitgyülekezetre. Tényleg, önerőből kell az embernek magát "felépítenie". . , de szerintetek, hogy tudja az ember magát ilyen esetben "föltornácolni", hogy ne kerüljön ilyen helyre, helyzetbe?
    előzmény:
    Noemina (134)
     
  16. 2003. május 5. 17:01136.
    De nekunk annyira eltero nezeteink vannak. . .
    A masik meg, hogy olyan dologrol kivansz vitazni - jelen esetben velem -, amirol az en birtokomban 100-as skalan 90-es meretu informaciohalmaz van, neked meg 10 sincs. . .
    előzmény:
    >Philoména (133)
     
  17. 2003. május 5. 16:59135.
    Mert nem tudom, hogy az vagy-e, vagy nem
    előzmény:
    >Philoména (133)
     
  18. 2003. május 5. 16:59134.
    Visszaterve az eredeti temara, Nora ne gondold, hogy ezek az emberek mindig kiegyensulyozottak, optimistak es semmi gondjuk nincsen!
    Szerintem sokkal tobb gondjuk van mint neked! Te azert nem tartozol kozejuk (es remelem nem is fogsz) mert te sokkal erosebb vagy naluk. Meg akkor is ha te ugy erzed, hogy ez nem igy van. Ok annyira gyengek, hogy azt varjak a vezetotol, mutassa meg nekik az utat. Szerintem neked erre nincs szukseged.
    Szerintem az a fontos, hogy az ember sajat magaban megtalalja a harmoniat, a szeretetet (amit adni es kapni is tudni kell) es hogy olyan ertekeket allitson fel magaban, ami neki jo. (Olyan ertekrendszert meg soha senki nem tudott felallitani ami mindenkinek jo lett volna, csak iranyt tudtak adni. )
    Akkor leszel boldog es kiegyensulyozott, ha ezt elered. Apro celokkal kell kezdeni, mert azok a fontosak, aztan mehet tovabb a nagyobb dolgokra.
    De hidd el, szerintem pont az a fontos az eletunkben, hogy amikor kiegyensulyozatlanok vagyunk, hogy az esetleges hibainkbol tanuljunk. Mert mindenki hibazik es mindenki erzi magat neha napjan igy. Es ez igy termeszetes.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2003. május 5. 16:58133.
    Én nem vitatkozni akarok, vitázni, az már más. . . más a nézetünk, nem lehet 2 embernek más a nézete? Gondolom, vallásos vagy?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (131)
     
  20. 2003. május 5. 16:57132.
    :)). . . jaj, istenem:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (130)
     
  21. 2003. május 5. 16:57131.
    Ez mar nagyon off. . .

    Igen, ugy veszem ki, hogy nem vagy nyitott, sem erdeklodo. Mert kijelentesz. Olyan dolgokrol, amikrol hianyos informaciokkal rendelkezel.

    A hollandokrol meg Hollandiarol pedig eppen nem a megfelelo emberrel probalsz meg vitatkozni. . .
    előzmény:
    >Philoména (129)
     
  22. 2003. május 5. 16:54130.
    Akkor meg plane. . .
    előzmény:
    >Philoména (129)
     
  23. 2003. május 5. 16:53129.
    Én 16 múltam:)). . . Én azt hiszem, nagyon is nyitott vagyok dolgokban. . . Én nagyon sokat olvasom, azt hiszem, van vmilyen ismeretem a vallásban, meg más egyéb dolgoban. Pl. amiket leírtam, te abból azt szeded ki, hogy épp egy olyan kölök vagyok, aki nem nyitott? Pl. látod, ezt sem szabad kijelenteni, mert nem tudod, mivel foglalkozol, mi a hobbim stb. . . A hollandoknál igazad van a törvényekben, és tényleg, valósak a dátmok, de nem azt kell nézni, hogy mikor hozták létra a törvényt. . . . tudod, azelőtt is voltak már sok felvonulások:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (128)
     
  24. 2003. május 5. 16:48128.
    Dehogynem. Ez nem is kerdes. De 18 eves koromban meg sokkal nyitottabb voltam. Eppen errol beszeltem. . . .

    Ami meg a "te mar csak tudod"-ot illeti, igen, valoban jol ertetted. Nem vagy vallasos, fiatal vagy, hiaba eltel itt 3 evet, nem igazan lattad at a helyzetet.

    A holland kozszolgalati adokon a vallasos musorszolgaltatok mar akkor is mukodtek, amikor az eutanazia es a homoszexialisok eskuvoje meg a Holdban sem volt. . . Csak a te kedvedert: az eutanaziat es az egynemuek kozotti hazassagot egy eve legalizaltak. . . Az Evangelische Omroep 1946-ban indult, akkor meg csak radioadokent. A KRO 1925-ben.
    előzmény:
    >Philoména (125)
     
  25. 2003. május 5. 16:47127.
    Szívesen:). . . De, hát, nagyon jó dolgot mondtál tényleg
    előzmény:
    pötyike (126)
     

Címlap

top