Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A HIT gyülekezetről

farkasnora
Létrehozva: 2003. május 5. 11:48
Számomra olyan ellentmondásos ez a dolog. Egyrészt rengeteg riportot láttam, ahol a hozzátartozók mindenféle rosszat mondanak a HIT gyülekezetről, közben meg azt látom a közvetítésekben, hogy rengeteg boldognak, kiegyensúlyozottnak látszó, jólöltözött, jókülsejű emberek ezrei vesznek részt ezeken az istentiszteleteken.
Hipnotizálva vannak, vagy tényleg ilyen kiegyensúlyozottak és boldogok ezek az emberek? Nagyon sokat gondolkodom mostanában ezen, és irigylem őket, mert én mindig olyan feszült, zaklatott és kiegyensúlyozatlan vagyok, róluk meg sugárzik a béke és a harmónia.
Nagyon várom a véleményeteket!
  1. Torolt_felhasznalo_291321
    Torolt_felhasznalo_291321
    2005. Április 4. 17:50301.
    Szeretném ha elhinnéd amit irok a világban vannak jok és vannak gonoszak, ez vonatkozik az egyházra is és a gyülire is ahol vannak bárányok ott lehetnek farkasok is. Én elmondanám neked, hogy nagyon sokunknak van önálló gondolata, többek közőtt nekem is. De amig a vilá az világ addig sajnos ez igy fog müködni, azonkivül önállóan döntöm el, hogy mit egyek mit igyak vagy mire költöm a pénzemet. én amiota oda járok csak gyarapodok eznkivül normális embernek érzem magam, hitem van Istenre és jézusra ez nam azt jelenti, hogy beledugtam a fejem a homokba. én pl senkit nem akarok megtériteni minden ember maga döntse el, hogy rontja el, vagy, hogy javit az életén Isten sem erőszakos akkor mi hogylennénk azok. nagyon sok mindent nem tudtok a gyülekezetről Iskolákat tart fenn kórházokon segi hajléktalanokon károsultakon nagycsaládosokon szegényembereken segitenek, bejárnak börtönökbe , kórházakba, kinn voltak a cunaminál segiteni, egyelőre ennyi de ha akarsz még valamit tudni csak kérdezz bármikor válaszolok minden kérdésedre.
  2. 2005. Április 4. 13:14300.
    Akkor mivel magyarázod a barátnőm viselkedését? (lejjebb olvashatod a történetemet) A régi (HIT előtti) életéből senkivel nem tartja a kapcsolatot, pedig elválaszthatatlan barátnők voltunk, még a munkahelyéről is kilépett 25-30 év után!
  3. 2005. Április 4. 10:07299.
    Én ezért nem értem a Hiteseket és a nagy Sándorukat.
    Nekem furi hogy ilyen nagy ellenségnek tekintik főleg a katolikus egyházat.

    Úgy volt hogy ez a srác lesz a kisebbik lányunk keresztapja, mint a párom régi gyerekkori jóbarátja.
    De hitezni kezdett, ezek után ő már nem teheti a lábát katolikus templomba mert ott a démonok lakoznak.
    Ugyanezért kereszteltette meg újból, vagy át a kisfiáta hiteseknél hogy kiűzze belőle a rosszat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_697386 (298)
     
  4. Torolt_felhasznalo_697386
    Torolt_felhasznalo_697386
    2005. Április 4. 08:12298.
    Szia dobolyka!

    Atya ég!!!!!!!
    Hogy mondhat valaki ilyen eszeveszett baromságot! Teljesen kiakadtam. Emellett nem lehet elmenni szó nélkül, pedig nem nagyon szeretek fórumozni!
    Ez az ember elmebeteg, agymosott zombi.
    Azt hiszem, nekem ez lett volna az utolsó találkozásom vele.

    Nem vagyok egy "minden vasárnap tempolmba járó hívő" ember, de a Pápát nagyon tiszteltem, és nagyon fájdalmasan érint az, ha valaki ilyen f@szságokat mond róla.
    Elnézést.
    előzmény:
    dobolyka (296)
     
  5. 2005. Április 3. 18:31297.
    Josagos eg!!!!! Elkepzelhetetlen hogy engem ilyen agymosasnak ala tudjanak vetni. . . . .
    előzmény:
    dobolyka (296)
     
  6. 2005. Április 3. 17:15296.
    Ismerek olyan Hitest aki azért ebben a világban él.
    De a férjem legjobb barátja egyer távolodik tőlünk, mert ő annyira belekeveredett ebbe az egészbe.
    Nincs már étterme, nincs felesége, gyereke, nincsenek barátai.
    Nem igazán keresi a kapcsolatot velünk és senki mással az apján kívűl, aki anyagilag támogatja és eltartja a 35 éves életerős embert.

    Tegnap volt az a nap amikor teljesen ledöbbentem.
    Eljött hozzánk(kb. fél éve találkoztunk utoljára)és pont a pápáról beszéltek a tv-ben.
    Hallottunk egy kiselőadást arról amit Sándor mondott istentiszteleten, hogy most nagy természeti katasztrófák lesznek a világban.
    Kérdeztem miért, erre a srác elmagyarázta hogy ha egy gonosz ember meghal akkor a pokolraszállásnak idején háborog a világ.
    Ezért volt karácsonykor is a Cunami mert akkor halt meg Arafat, most azért lesznek újabb tragédiák mert meghalt a pápa aki gonosz démon volt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. Április 3. 16:48295.
    En sem ertem. . . . . tokeletesen igazad van. . . . a csaladnak kene lenni a "hitgyulekezetnek". . . egymast oktatni, megbeszelni, batoritani, es osszebujni. . . . . . tenyleg milyen igazad van. . . eddig ez meg nekem se jutott eszembe hogy miert nem ezt csinaljak. . . . . en sem vagyok templombajaro, nekem is a szuk csalad a vallas. . . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544252 (294)
     
  8. Torolt_felhasznalo_544252
    Torolt_felhasznalo_544252
    2005. Április 3. 16:42294.
    Azt mondjátok meg nekem, hogy egyáltalán miért kell valakinek gyülekezetbe járnia?! Én is láttam már az ATV-n ezt a kabarét, és közben arra gondoltam, hogy ez a sok nő, férfi miért nem a gyerekeivel, unokáival sétál valahol, nem hasznosabb lenne? Ott ülnek, hallgatják hétről hétre ugyanazt. Nincsenek önálló gondolataik? Ha esetleg lennének, nem tudják ezt családi körben megbeszélni, este a vacsoránál?Nem értem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. Április 3. 14:14293.
    Akiket én ismerek, azok a hitesek normális életet élnek ÉS még SOHA nem próbáltak megtéríteni.
    A Jehova Tanúi pedig rendszeresen nyomják a csengőt, a mamával nagyon jól el tudnak beszélgetni, de ő meg hithű katolikuis, úgyhogy már nem is térítgetik, hanem csak imákat cserélnek, meg újságokat.
    A szomszéd bácsi ügyesen lerázta őket: kiment, hogy ő zsidó vallású, erre úgy elhúzták a csíkot. . . Azóta se jöttek! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. Április 3. 13:56292.
    A jehovistakrol beszeltek? Itt egyszer usaban bekopogtatott ket no teriteni. . . . . mondtam hogy katolikus vagyok. . . . de hogy csak hallgassam meg oket. . . mondom nekik hogy nem tudok angolul olvasni. . . / tudtam/ es visszaadtam nekik a konyvecsket. . . . . megkonnyebbult szivvel leraztam oket a 15 perces kenyszer agitalas utan. . . . . . napokon belul itt voltak ujra. . . . . . magyar nyelvu brossuraval. . . . . akkor mar igen hatarozott voltam. . . . . hiaba. . . evente legalabb 2x becsongetnek, ugyanazok. . . . . hidegrazo. . . ennyi eleg is lenne hogy elmenjen a kedvem a vallasuktol. . . . . . . . . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. Április 3. 13:38291.
    Sziasztok. Volt egy nagyon jó barátnőm, akit "elnyelt" a HIT gyülekezet, azóta nem tartjuk a kapcsolatot, szerintem a férje (aki belevitte) nem engedi. De ez csak szerintem. Van rá esély, hogy valaha észhez térjen?
    előzmény:
    manka67 (288)
     
  12. Torolt_felhasznalo_925971
    Torolt_felhasznalo_925971
    2005. január 13. 13:01290.
    Én az egyik ismerősömtől azt hallottam hogy a jövedelme egy bizonyos százalékát a Hit Gyülinek kell mindenhónapban befizetnie. Az ige ezt hirdeti ezért! Ha valaki ennyire buta hogy befizeti az csak fizessen!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. január 13. 12:33289.
    . . . . . . miert halt meg ez a topic, ha a tema el?????????????????
    Meg tudja mondani valaki?
    előzmény:
    manka67 (288)
     
  14. 2004. február 10. 23:11288.
    Sziasztok!

    Most találtam ezt a topicot.

    -ez cinizmus vagy jókedv?

    Sajnos ez ennél súlyosabb. . . Ismerek egy csomó emberkét, akiket "betérítettek" még a gyüli elején, a 80-as években. Nagy részük
    ideg, vagy akaratgyenge, befolyásolható, esetleg függő személyiség, narkós, piás, stb. Lásd emblematikus emberüket, Pajor Tamást. (Rocktérítő)
    Itt tömeghipnózis folyik. Ismerjük el, N. S. egy igen karizmatikus, szuggesztív személyiség.
    Figyelted, ahogy elsétál a gyülekezet előtt beszéd közben, akik előtt elvonul mind bólogat kimeredt szemmel?
    Nagyon rossz a pali kisugárzása.
    Van egy Golgota gyülekezet nevű hely, ahol ilyesfajta társaságokból fogadnak be kilépőket és kitagadottakat. Ők tudnak nagyon szomorú történeteket mesélni.
    Pl. az öcsém ismer egy lányt, akinek udvarolt egy darabig, (Hites)
    aki folyamatosan átverte, hazudozott neki(Keresztény erkölcs, hol vagy?) és amikor a "tárgyra" tért volna, kiderült, hogy már gyerekkorában kijelölték a leendő férjét!!! Folyamatosan figyeli, kíséri valaki, hogy ne érintkezzen másokkal, sőt, ha nem engedelmeskedik, meg is verik. (30éves!!!!) Iszonyú!
    Egy másik barátunkat a családja rúgta ki, a gyerekeit sem láthatja, a háza is odaveszett, mert elhagyta a gyülit.
    És sorolhatnám.
    Ez mindenről szól, csak a szeretetről, meg az Istenhitről nem.
    Párommal csak akkor kapcsolunk oda, ha piszkálni akarjuk egymást, de mindíg-kaaaaapcsold mááááár kiiiii!!!- visításba torkollik a dolog. Meg játékos birkózásba a távkapcsolóért :-)
    Eszetekbe ne jusson elmenni oda!
    előzmény:
    misstick (287)
     
  15. 2004. február 7. 23:27287.
    ha nem találok erre a topikra én indítok egyet h mi ez a vidám vasárnap kabaré az átévén.
    kész röhej. a ceremóniamester hagyján hogy beszélni nem tud de olvasni sem. . . na mindegy.
    cirka 30 perc után sem értettem hogy miért csinál viccet a bibliából? miért röhögött a közönség egyes passzusokon?
    ez cinizmus vagy jókedv?

    sherpa :-) 5 évig szex nélkül. . . . nem is tudnám hova tegyem azt a rengeteg energiát. . . . olyan szívből szólt amit írtál :-) (40re)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (40)
     
  16. 2004. január 16. 23:58286.
    Én sok gyüliben jártam már, és az a tapasztalatom, hogy a "kilépőket" nagyon könnyedén veszik, "aki akar, hadd menjen" hozzáállással, ezért nem is csoda, hogy sokan úgy érzik, ha nem fontosak ott senkinek, akkor miért is legyenek éppen ott?
    előzmény:
    Tici (285)
     
  17. 2004. január 16. 14:32285.
    Többen írtátok, hogy rengeteg olyan ember van a Hit Gyülekezetben, aki más egyházból ment oda valamiért. Például azért, mert a "régi" egyházában nem találta a helyét, nem érezte jól magát, történt ott vele valami kellemetlen. Sajnos az én legjobb barátnőm (és családja) is elment a HIT gyülibe, nem mondom meg, hogy milyen közösségből, és azért nem, hogy ne ócsároljam azt, ahonnan elment. De az biztos, hogy nem ment volna el máshova, ha itt normálisan bántak volna vele. Nem az Isten volt vele szemét, hanem az emberek. Ezért más emberek közé ment, akik ugyanabban az Istenben hisznek, csak másképp. Én maradtam, mert szerintem ott is vannak csúnya dolgok, mint ahogy tényleg minden közösségben vannak, meg nekem sem fekszik a HGY. De szerintem a barátném nem ment volna máshova, ha a mi gyülekezetünk jobban vigyázott volna rá. És még sokan mások sem mentek volna el. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. január 16. 13:41284.
    Lányok, fiúk, én egy kis ideig voltam a Hit Gyüliben, vannak azért ott normális, rendes, igazán hívő emberek is, akik segítőkészek (nem pénzért), és őszintén odafigyelnek egymásra. Aki képmutatásból "fetreng", arra meg nem kell odafigyelni! Nem mindenki csaló, hazug és képmutató, aki oda jár! A "főnökséget" nem ismerem, közöm nem volt hozzájuk, meg nem is akartam, hogy legyen.
    A lelkileg sérült embereket pedig máshol is kihasználják, nem csak a H. Gy-ben!
    Corennek abban igaza van, hogy az "egyház" intézmény, és nem elengedhetetlen egy őszinte Isten-ember kapcsolahoz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. január 14. 18:33283.
    nem is értem igazán azokat az embereket, akik ott ülnek minden vasárnap!nincs jobb dolguk, mint ott ülni??
    írtma nekik sms-t, nehogy azt higgyétek, hogy beolvasták, dehogy4a számukra nem megfelelőt, meg ami lehúzza őket, azt a világért se olvasnák be!de bezzeg a mézes-mázas dumát minden további nélkül. .
    képmutatás. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. január 12. 20:30282.
    tökéletesen igazad van, egyszerűen gusztustalan és elszomorító ami ott megy vasárnaponként, de az első sorban mosolygó elégedett arcok, meg a "szentlélek által megszállt" emberek fizetett emberkék, mellesleg hazugok álszentek és képmutatók.
    előzmény:
    Tisin (262)
     
  21. 2004. január 12. 20:28281.
    hát amit leszűrtem innen onnan a hit gyűlevésze, tipikus szekta tulajdonságokkal rendelkezik.
    elhitetik az emberekkel, hogy rajtuk kívül nem számíthat senkire, érzelmileg megsebzett kiszolgáltatott embereket hamis szerettel "maguk közé fogadnak" aztán kiforgatják mindenéből, anyagilag is függővé válik a társaságtól, hiszen már minden dolog a szektáé ami az életet jelentheti, érzések anyagi javak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_607447
    Torolt_felhasznalo_607447
    2004. január 12. 08:05280.
    (262)
    Szia, szia. . . . részben igazat adok neked, ugyanis hallottam többektől, hogy valóban különleges dolgok történnek a HIT-gyülekezetben, amiken mások, kivűlállok megbotránkozhatnak. . . . ami az Istenben való hitet illeti. . . ajándék, kegyelmi ajándék. . . . s mint ilyen, nem mindenki részesűl benne. . . ám, ez nem jelenti, hogy élete végéig bármikor meg ne kaphatná bárki:))))
    előzmény:
    Tisin (262)
     
  23. 2004. január 12. 07:48279.
    A tapaszalatom hogy nem sok esély van rá. Egy ismerőspárnak voltak problémáik, és a nő elköltözött otthonról. A féfi egy idő után a hiteseknél talált vigaszt. Elöszőr nem is aggódtunk nagyon, mert leszokott a piáról, fűről. Két hónap kellett ahoz hogy a gyerekkori barátait is elhanyagolja, pedig próbálták továbbra is bevonni a programjaikba.
    Úgy tünt a feleségével rendeződnek a dolgok, újból összeköltöztek, de már nem ua. volt mint azelött. A nővel beszélgetve az volt az utolsó csepp a pohárban mikor a lelkészhez fordult a srác hogy milyen pozitúrában lenne illő szeretkezni. Tíz évi együttélés és egy gyerek után.
    Sajnos odáig fajult a helyzet hogy a válásba a gyülekezet is be lett vonva, mert szerintük a gyereknek nem az anyjánál van a helye, jobb helye lesz neki a papánál akinek most egy 60 éves gyülekezeti nő az élettársa(papa 34). Annak a srácnak akinek soha nem voltak anyagi gondjai, nem volt pénze megtankolni az autót hogy meghívásunkra jöjjenek le a gyerekkel a Balatonra egy hétvégére. Az üzletét már csak az apja tartja felszínen, ami bevétel marad azt mind felajálnja a gyülekezetnek.
    Nem akarlak elkeseríteni, de minnél hamarabb lépni kell valamit mert egy ilyen társaságból már nehéz kiszálni. Nem a hitükkel van a baj, hanem hogy tudatosan manipulálják az embereket és szakítják el a családjuktól és barátaiktól.
    előzmény:
    khmelcsi (274)
     
  24. 2004. január 11. 21:57278.
    elmondok valamit, kövezzetek meg én nem vagyok hívő ember, biztos van ami mozgatja a világot, hogy azt istennek hívjuk vagy bármi másnak gyakorlatilag mindegy. alapvetően egyik valláshoz sem kellenének sem papok, sem templomok, hiszen aki hisz abban a vallásban akkor ő maga saját temploma, és a lekiismerete a papja.
    ezek az egyházak mint a hit gyűlekezete egy dolog miatt jött létre, az pedig a pénz. volt egy két ismerősőm aki mesélt ezt azt, szállodai alkohol és szexpartikról, amiken természetesen csak a "vezetés" vett részt. kíváncsi vagyok hogy az odaadó "hívek" tudják e hogy az úriember aki minden vasárnap a tévében saját magának tetszeleg, az 15 éve még gyógypedagógus volt győrben, de milyen kár kirugták, azt nem tudom hogy miért, de kedves felesége is így járt. elgondolkodtató, hogy egy ember aki megbukik mint nevelő oktató, aki fogyatékos gyerekkel foglalkozott, de kudarcot vallottaz milyen jogon játszik ilyen szerepet, szerintem becsapott emberek életében.
    előzmény:
    Tisin (268)
     
  25. 2004. január 11. 21:37277.
    Biztosan hallottatok arról, hogy letiltották a halapenz. hu nevű website-ot azok a nagyhatalmú orvosok. Na nem sokáig örülhettek, mert átköltözött a http://www. halapenz. info helyre, amit nem lesz olyan könnyü kikapcsolni. Eléggé érdekesnek tünik a vitainditó.

    Ez is csak Magarországon lehetséges, hogy az orvosok ilyen nagy hatalmuak legyenek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top