Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A HIT gyülekezetről

farkasnora
Létrehozva: 2003. május 5. 11:48
Számomra olyan ellentmondásos ez a dolog. Egyrészt rengeteg riportot láttam, ahol a hozzátartozók mindenféle rosszat mondanak a HIT gyülekezetről, közben meg azt látom a közvetítésekben, hogy rengeteg boldognak, kiegyensúlyozottnak látszó, jólöltözött, jókülsejű emberek ezrei vesznek részt ezeken az istentiszteleteken.
Hipnotizálva vannak, vagy tényleg ilyen kiegyensúlyozottak és boldogok ezek az emberek? Nagyon sokat gondolkodom mostanában ezen, és irigylem őket, mert én mindig olyan feszült, zaklatott és kiegyensúlyozatlan vagyok, róluk meg sugárzik a béke és a harmónia.
Nagyon várom a véleményeteket!
  1. 2003. július 11. 17:29251.
    Szia! Igen, szerintem is így van. Sokszor csak saját magunkat okolhatjuk vagy dícsérhetjük rossz vagy jó sorsunkért. De vannak, akiknek könnyebb, ha "Isten kezét" látják mindenben. Ez a legegyszerűbb, nincs felelősség, nincs lelkiismeret-furdalás, nincs döntéskényszer stb. Tényleg sokszor úgy érzem, hogy könnyebb a hívőknek, mert átháríthatnak mindent Istenre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_406365 (250)
     
  2. 2003. július 10. 10:28250.
    Szia Ambra! Bizony jó tudni mi történik a világban mert nem mindegy hogyan dönt az ember a saját és családja sorsával kapcsolatban. Mert lehet rosszul is dönteni és azt kenni az Úrra!!!
    Szép napot Neked!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_406365 (248)
     
  3. 2003. július 9. 18:33249.
    Szia cica! Nagyon jól látod, ebben teljesen egyetértünk. Igaz eltértünk a tárgytól, de jó tudni, hogy vannak olyan hívők is, akik nem csak a saját lelki üdvükkel törődnek, és nem "hárítanak" át mindent Istenre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_406365 (248)
     
  4. 2003. július 8. 08:44248.
    Szia Ambra! Én úgy gondolom, hogy az am-i elnök nem hivő, csak annak van kikiálltva, és úgy gondolom, hogy nem ő irányit (csak látszólag) hanem kiszolgálja a háta mögött lévő érdekcsoportot - akik talán a kezdetek óta (am. történelem) irányitják a mindenkori elnököt, kormányt. Egy céljuk van - a globalizáció. Egy kézre ill. célcsoport (egészen kicsi létszám) kezére játszani a világ irányitását. Ez az iraki háború is csak erről szólt, és következik észak korea stb. stb.
    Eltértem a tárgytól, bocsánat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_937026 (247)
     
  5. 2003. július 7. 21:59247.
    Kedves m61! Most itthon élek, de nagyon jól ismerem az amerikai életet és körülményeket. Vannak biztos információim bôven. A jelenleg folyó világesemények, viszont arról tanuskodnak, hogy az am. -i népnek jobban kell tudnia, hogyan válasszon a jövôben. Minden esetre ne egy olyan hívôt, aki háborúkat kezd.
    Egyébként hittel élem az életem, de nem a bizonyíthatatla, misztikus dolgokban hiszek.
    előzmény:
    m61 (246)
     
  6. Torolt_felhasznalo_514083
    Torolt_felhasznalo_514083
    2003. július 7. 13:58246.
    Szia. 6-3O 13. 28 beirásodra a válaszom: Az amerikai nép tudja, hogyan válasszon nem kell a Te segitséged, de még a tanácsod sem. Ezt nem sértésként irom, de nem élsz itt, nem ismered a körülményeket. Inkább azzal törödjél, hogy otthon hogy választanak és kit az emberek, hogy végre Nektek otthon jobb legyen. Azt ismered, hiszen otthon élsz ott bele tudsz szólni. Persze hit nélkül nehéz lehet az életed bárhol élsz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_937026 (225)
     
  7. Torolt_felhasznalo_316408
    Torolt_felhasznalo_316408
    2003. július 7. 11:56245.
    Bocs, hogy csak most reagálok.
    Nem a rossz cselekedetekre, hanem a ROSSZ DOLGOKRA gondoltam.
    Nem tudom, hogy hogyan kerültek a képbe az olasz maffiózók, de az a véleményem, hogy őket is megbünteti Isten ha kinyírnak egy családot. De ez nem azt jelenti, hogy ezen a tragédián keresztül Isten nem tud jó dolgot kimunkálni az övéi számára.
    Tudod, ebbe könnyű belekötni és demagógnak minősíteni, de a hit a láthatatlan dolgokban való reménység. Úgyhogy nem is várom el, hogy egyetérts velem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_937026 (237)
     
  8. 2003. július 6. 20:32244.
    Álszenteskedni hiába megy. . . ez legfeljebb a többi templomjáró szemében jó pont, Isten szemében semmiképp :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_406365 (243)
     
  9. 2003. július 6. 19:09243.
    Igen Hadasa én is igy gondoltam, de tegyük fel, hogy a mi kis maffiózónk bizony gazember a javából és csak álszenteskedni megy a templomba. Ezektől bizony nem sok jót vár az ember.
    előzmény:
    Hadasa (241)
     
  10. 2003. július 6. 19:07242.
    "Tudjuk pedig, hogy azoknak, akik Istent szeretik, minden a javukra válik, mint akik az ő végzése szerint hivatalosak. " Róma 8. 28.

    Sajnos ezt igy, kiragadva szokták emlegetni a keresztények de ez a német és az angol Bibliában is egységet alkot a következőkkel:

    "Mert reménységben tartattunk meg, a reménység pedig, ha láttatik nem reménység, mert amit lát valaki, miért reményli is azt?
    Ha pedig amit nem látunk, azt reméljük, békességes tűréssel várjuk.
    Hasonlatosképpen pedig a Szellem is segitségére van a mi erőtelenésgünknek. Mert azt, amit kérnünk kell, amint kelleni, nem tudjuk, de maga a Szellem esedezik mi érettünk kimondhatatlan fohászkodásokkal.
    Aki pedig a sziveket vizsgálja, tudja mi a Lélek gondolata, mert Isten szerint esedezik a szentekért" Róma 8. 24-27

    Tehát mi van a mi javunkra? A reménység, békességes tűrés, és ami nagyon nagyon nagy segitségünk: a Szent Szellem, aki Istennél közben jár a hivőkért.

    Nagyon jó példa még Jób története, ő minden tekintetben igaz, Istenfélő ember volt, a Sátán kikérte Őt Istentől, hogy próbára tegye a hitét. Isten odaadta de annyit mondott, hogy az életét nem veheti el - viszont mindene oda lett, gyermekei, háza, gazdagsága, egészsége stb. Ez a helyzet bizony hitpróbáló de Jób kiállta, és Isten még bőségesebben megáldotta! Mert a kipróbált hit az igaz hit az Úr előtt. Isten nem emberkinzó, mindennek meg van a maga értelme az életünkben.
    Nem tudom mennyire voltam érthető Ambra!?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_406365 (240)
     
  11. 2003. július 6. 18:58241.
    Igen, cica, meghallgatja, de csak akkor, ha szívből szól. . . és utána az illető változtat a magatartásán, de gyökeresen!
    Vagyis, ha fent említett maffiózó megtér, és elhatárolja magát addigi életétől és magába nézve bűnvallást tesz, akkor Isten megbocsát neki. Persze ellenkező esetben valóban hatástalan az imája!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_406365 (240)
     
  12. 2003. július 6. 18:51240.
    Kedves Ambra, a katolikus maffiózókra nem mondanám, hogy hivők, inkább a jó meghatározás a vallásos szó. . . . . és bizony különbözik a kettő egymástól. Miért?
    "Szivvel hiszünk az igazságban és szájjal teszünk vallást hitünkről" a hivő ember szivében: "a hit pedig a reménylett dolgok valósága és a nem látott dolgokról való meggyőződés" alapján működnek a dolgok. Folytatom: "Hit nélkül pedig lehetetlen Istennek tetszeni, mert aki Isten elé járul, hinnie kell, hogy ő létezik és megjutalmazza azokat, akik Őt keresik. " Folytatom: ". . . . . dicsekedünk a háborúságokban is, tudván, hogy a háborúság békességes tűrést nemz. A békességes tűrés pedig próbatételt, a próbatétel pedig reménységet. A reménység pedig nem szégyenit meg. . . . . . . . "stb.
    A nehézségek és megpróbáltatások azért vannak az ember életében, hogy "csiszolódjon" az emberi lélek, személyiség, stb.

    A vallásos ember pl: egy maffiózó, a szájával közeleg Istenhez. Gondolod, hogy Isten meghallgatja a bocsánatkérő imáit???????
    Folytatom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_937026 (235)
     
  13. 2003. július 6. 17:23239.
    Aki mélyen hisz, eleve nem lehet maffiózó! Ez olyan lenne, mint a humánus hóhér!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_937026 (235)
     
  14. 2003. július 6. 10:55238.
    Bocs, "gondolhatott", "egyszerűen".
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_937026 (237)
     
  15. 2003. július 6. 10:53237.
    Szia kysslina! Nem hiszem, hogy erre gondolhatot, hiszen a 06-20 21:25-ös beírásomból kiindulva kezdődött ez a "rossz"-vita. Nagyon is "emberi" eredetű rosszról beszéltünk, és ezért tartom nagyon károsnak és veszélyesnek, hogy a hívők egyszeűen elintézzék ezt a kérdést azzal, ahogy judit. h tette most. Nagyon messzire és nem jó irányba vezet az ilyesfajta felfogás és az erre való buzdítás.
    előzmény:
    kysslina (236)
     
  16. 2003. július 6. 00:17236.
    Szerintem judit nem a rossz cselekedetekre gondolt, hanem a rossz tortenesekre. A maffiozok maguk csinaljak a rosszat, nem hiszem, hogy ezzel a lelki udvuket szolgalnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_937026 (235)
     
  17. 2003. július 5. 13:39235.
    Szerintem ez nem elrugaszkodottan hangzik, hanem egyszerűen álszent álláspont. Pusztán arra jó, hogy levegyük vele a felelősséget a rosszat okozók válláról, és így megússzák a felelősségre vonást. Nem véletlen, hogy nagyon sok mélyen hívő katolikus van az olasz maffiózok között is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_316408 (234)
     
  18. Torolt_felhasznalo_316408
    Torolt_felhasznalo_316408
    2003. június 30. 15:23234.
    Ha figyelmesen olvasod a Bibliát megtalálod benne, hogy akik Istenben bíznak azoknak mindent a javukra munkál. Tehát ez nem azt jelenti, hogy nem történhet meg velem rossz dolog, hanem azt, hogy ez a rossz dolog a javamra válik.
    Ebben az esetben nincs értelme eltörölni a rossz dolgokat, mert az azon keresztül megvalósuló jót sem kapod meg.
    Ez nagyon elrugaszkodottnak hangzik, de ha végiggondolod akkor igaz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_937026 (214)
     
  19. 2003. június 30. 15:01233.
    Nem baj, a szived tudja . . . . és egyszer elér az agyadig az információ!!! :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_508664 (232)
     
  20. Torolt_felhasznalo_508664
    Torolt_felhasznalo_508664
    2003. június 30. 14:06232.
    Lehet, hogy süket vagyok. . . az EKG görbémből meg nem tudom kiolvasni. :-((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_406365 (231)
     
  21. 2003. június 30. 13:53231.
    Szint vall minden szivünk dobbanásában!!! . . . hát nem hallod Apika!????? :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_508664 (230)
     
  22. Torolt_felhasznalo_508664
    Torolt_felhasznalo_508664
    2003. június 30. 13:43230.
    Értelek. Tehát a Sátán és Tsa. bújtatja előlünk? Olyan jó lenne, ha személyesen vallana színt, és akkor megnyugodnék.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_406365 (228)
     
  23. Torolt_felhasznalo_711476
    Torolt_felhasznalo_711476
    2003. június 30. 13:43229.
    Nekem is van HGY-s rokonom, sajnos rettenetesen erőszakos. Mi is vallásosak vagyunk, az egyik történelmi egyház tagjai, és ő is ide tartozott, mielőtt átment volna egy kisegyházba, mostanában pedig a HGY-be jár. Ami engem zavar, hogy állandóan szidja az én vallásomat (protestáns vagyok egyébként), és a katolikusokat még jobban. A párom katolikus. Vitatkozni vele nem lehet, igaz, nem is akarok, mert én tolerálom, hogy ha neki az a jó, ott talált meg valamit, akkor hajrá. Viszont elvárnám, hogy ő se hordja le az én vallásomat. Mostanában úgy érzem, nagyon kezd betelni a pohár vele kapcsolatban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2003. június 30. 13:41228.
    Apika, a bújkálás a Sátán és társai privilégiuma!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_508664 (226)
     
  25. 2003. június 30. 13:40227.
    Szia! :o) Látod ez nem rossz ötlet!! De úgy látszik, hogy bizony a világ a centralizáció felé halad expressz sebességgel. Egy ember kezére akarják a világot "átjátszani" -- elkeseritelek, sikerülni fog ----legalábbis egy kisideig. Szép napot Neked ---mindennek ellenére!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_937026 (225)
     

Címlap

top