Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

PCOS

Jussy
Létrehozva: 2003. Április 28. 09:15
Sziasztok! Szeretném tudni, hogy hallott-e valaki a PCOS-ről (policisztás óvárium szindróma)? Tudja valaki, hogy milyen kezelési lehetőségek vannak ? Kérem aki tud ezzel kapcsolatban valamit az írjon. Sajnos hazai internetes oldalakon nem találtam semmilyen infót a PCOS-ről.
  1. 2013. Április 28. 18:0195701.

    Sziasztok!

    Új vagyok a fórumban, de gondoltam megosztom veletek a történetemet.Két éve kezelnek pajzsmirigy-alulműködéssel, euthyroxot szedek. Idén decemberben elmentem a bőrgyógyászatra mert rengeteg hajam kihullott és híztam 20 kilót.elküldött a nőgyógyászhoz. Fogamzásgátlót abbahagytam, három hónap múlva vissza. hüvelyi UH és a hormon vér kimutatta a pco-t. december óta nem védekezünk, de baba nem jött. Az orvos múlt héten felírta a Clostilbegit-et, és azt mondta ha megjön a mensesem kezdjem el szedni. Nem jött meg, csináltam tesztet.mind a kettő pozitív lett. Holnap megyek ultrahangra.Jelenleg az euthyroxon kívűl nem szedek semmit. spontán létrejött a terhesség,úgy hogy mindkét petefészkem tele van cisztával.Holnap már többet tudok, de nagyon bízom benne hogy megmarad a baba.Ne adjátok fel, kitartás! 

  2. 2013. Április 25. 22:1695700.

    Nekem az Eucreas szedésekor a hormonok lettek rosszabbak.

    3 havi adagtól a tesztoszteronom 2,7-ről 3,54-re nőtt. Tűű dr. óriási javulást ígért, és szerinte ez nem romlás...

    Cukorterhelést nem csináltattam, de a végére azt éreztem, hogy hamarabb megéhezek evés után.

     

    Most nem szedek gyógyszert.

     

    A Competact-nak azért olvassatok utána.

    http://www.ema.europa.eu/docs/hu_HU/document_libr ary/EPAR_-_Product_Information/human/000655/WC500032620.pdf

     

    előzmény:
    csenciko (95688)
    2013-04-22  21:29
  3. 2013. Április 24. 11:1195699.

    Adrienn: igen, MM-be járok Tűű doktorhoz. De tudomásom szerint az ott dolgozó orvosok konzultálnak egymással, így gondolom nagyjából hasonlóan kezelhetnek és megfelelő szaktudásúak.

    Nekem rendszerint (van mikor kevesebbet) a TSH, FSH, LH, tesztoszteron, ösztradiol,progeszteron, prolactin mérést kell végeztetnem. Ezekből vissza lehet következtetni arra, hogy mi va az inzulin szinttel, hisz az (is) nagyban meghatározza a hormonokértékeket.

     

    Csenciko: nem, nálam nem volt semmiféle pillanatnyi mellékhatása a Competactnak. Bízom benne, hogy később sem lesz (erről szólnak ilyen-olyan kósza hírek). 

    Sok szerencsét a gyógyszerválasztáshoz!

  4. 2013. Április 23. 14:1295698.

    Borokafenyo: koszi a valaszt a gyoygyszeres kerdesre! Ezek szerint a competact-nak nem volt Nalad mellekhatasa? Ez nagyon jol hangzik! Teszek meg 1 probat az Eucreas-sal a heten, aztan lepek, ha most is vacakul leszek tole.

     

    Adrienn: remelem, hogy "csak" az IR zavar be most (is). Sajna nekem a terhesseg/szules rontott az IR-en, azaz tulajdonkeppen a terhelesesem jobb lett szules/szoptatas utan, de a hormonjaim megsem reagalnak rendesen a kezelesre, elkezdtek rovidulni a ciklusaim, furcsan megborult minden.  Ezert irta fel a doki az eucreast. 

    Es igen, en az MM-be jarok dokihoz. 

    előzmény:
    szabo.adrienn (95696)
    2013-04-23  11:39
  5. 2013. Április 23. 11:4195697.
    Én egyébként Merckformin XR-t szedek napi 500 mg-ot. És melyik hormonokat szokták nézni? Mensmentisbe jártok? Én március elején voltam először, szimpatikusak voltak! Azt mondta a doktornő, hogy másfél-két hónap múlva menjek vissza, és akkor vizsgálatok lesznek. Amikor először ott voltam, nem sok mindent nézettett meg, mert akkor még terhes voltam!
    előzmény:
    borókafenyő (95695)
    2013-04-23  11:29
  6. 2013. Április 23. 11:3995696.
    Csenciko: tudom, hogy biztatásnak szántad!!! Nekem a 6. héten még volt szívhang, a 7. már valamiért nem. A lényeg, hogy legalább tudom, hogy tudok spontán teherbe esni, remélem mielőbb újra sikerül, és addigra már hormonálisan is készen fogok rá állni remélem, és akkor nem lesz semmi baj! Hiszen most még épp az elején jártam a dolgokban, mikor megtörtént! Szóval ez vigasztal! És tudod esetleg, hogy most miért nem sikerül a kistesó??? Az IR zavar be???
    előzmény:
    csenciko (95694)
    2013-04-23  10:45
  7. 2013. Április 23. 11:2995695.

    Sziasztok!


    Én is nagyon sajnálom a babádat! Szörnyű lehetett átélni... Nálam még "csak" a biokémiai terhesség merült fel, de az is igen megviselt.

     

    Amúgy minden esetleges rossz mellékhatása ellenére Competactot kaptam, szedtem hosszabb időn át. Nekem nagyon bevált, semmi panaszt nem okozott és nagyon jótékonyan hatott a hormonjaimra (mondhatni tökéletesen helyretette). Aztán kb. fél éve újra visszatértem a Meforalra, amit szintén probléma nélkül szedek, és ami még egyelőre újra hat. Bízom benne, hogy már nem kell sokáig taktikázni a különböző szerekkel.

     

    Ami az inzulinterhelést illeti, tényleg nem kell folyamatosan nézetni, hisz az újabb és újabb cukoradag csak ront a helyzeten. A lényeg amúgy sem az, hanem, hogy a hormonjaink helyreálljanak. Hozzáértő doki pár hormonból már mindent lát, tud. 

    Nekem 2010 márciusában volt először és utoljára terheléses vérvételem, és így is tiszta, hogy amennyire csak tőlem telik rendben vagyok hormonálisan.

  8. 2013. Április 23. 10:4595694.

    Koszonom szepen a sok-sok valaszt!   Engem is erdekelne, hogy akinel nem valt be/ nem tudta szedni, az mit kapott helyette? 

     

    Adrienn: sajnalom, hogy elvesztetted a babat, sajnos tudom milyen, nekem is volt hasonlo, 9 hetes magzatot vesztettem el ugy, hogy egyszer csak nem volt szivhang az UH-n. Es muszeres befejezes lett a vege. Ez olyan regen volt, hogy akkor meg azt sem tudtam, hogy van a vilagon IR es PCOS. Viszont az IR kezeles mellett problemamentes terhessegem lett es egy gyonyoru lanyom! (Ezt most biztatasnak szantam. Az mar mas kerdes, hogy most a teso valami miatt nem akar jonni, de majd csak vegere jarunk ennek is.)

    előzmény:
    szabo.adrienn (95692)
    2013-04-23  10:29
  9. 2013. Április 23. 10:3595693.

    Szia

     

     

    Sajnálom ami történt veled. Én merkformint szedek, de most már csak 500 mg-ot naponta. Az inzulin terhelést nem jó sűrűn csináltatni, mert megterheli a szervezetet. Talán évente 1-2X szokták nézni.

     

     

    előzmény:
    szabo.adrienn (95692)
    2013-04-23  10:29
  10. 2013. Április 23. 10:2995692.

    És ti mit szedtek azóta helyette? Én még csak február óta szedem a Merckformin XR-t és még nem volt azóta újra vizsgálatom, szóval nem tudom, hogy hat-e, de ettől nem vagyok rosszul. Januárban kezdtem el a diétát, február elején terhes lettem, február közepén kezdtem el szedni a gyógyszert, akkor még nem tudtam, hogy terhes vagyok, mert amúgy is rendszertelen ciklusaim vannak a PCO-tól, szóval nem gondoltam terhességre, aztán amikor kiderült, azt mondta a Breyer doktornő, hogy szedjem tovább a gyógyszert, de nem nézett kontrollt, úgyhogy nem tudom, hogy mi hogy változott a gyógyszer hatására. Aztán március végén elhalt a magzat, és műtéti úton el kellett távolítani. Akkor kicsit lazítottam a diétán, de mostanában kezdem újra rendesen!

    Nektek milyen gyakran nézik az inzulint, hogy hogy változik???

    előzmény:
    borókafenyő (95690)
    2013-04-22  23:16
  11. 2013. Április 23. 07:3995691.

    Szia

     

    Én is szedtem és nekem is hasonló tüneteim voltak tőle, mint neked. folyamatos émelygés, iszonyatosan rossz közérzet. Szólj az orvosnak nyugostan.

    előzmény:
    csenciko (95683)
    2013-04-19  13:50
  12. 2013. Április 22. 23:1695690.

    Sziasztok!

     

    Bár régi motorosnak számítok már sajnos a kezelés tekintetében is, de nagyrészt csak olvasó üzemmódban működöm, így nem ismertek. 

     

    A Eucreas témában azonban nekem is nagyon rossz tapasztalatom volt, gondoltam megosztom, hátha lépésre késztet.

     

    Én is Meforal után - amit minden probléma nélkül szedtem - kaptam az Eucreast, mert leállt a hormonértékekben addig észlelt javulás. Nagy reményekkel kezdtem szedni...és mivel a motivációm nagyon erős (baba), így minden rettenetes mellékhatása ellenére a következő ellenőrzésig rendületlenül szedtem. Én balga! Minden nap menetrendszerűen jött a hasmenés, minden éjszaka pedig a hányás.... A 3. hónapra le is ment 3 kg az 55-ből (168 cm vagyok), szóval zörögtek a csontjaim rendesen. Az ellenőrzéskor Tűű doki - rá nem jellemzően, de teljesen jogosan - rám is szólt, hogy a következőkben azonnal jelezzem, ha bármi gond van.Mentségemre szóljon, hogy ez még a kezelésemnek nagyon az elején volt.

     

    Szóval szerintem ne gondolkozz, jelezd és kérj másik szert. 

     

    Sok sikert!

    előzmény:
    csenciko (95688)
    2013-04-22  21:29
  13. 2013. Április 22. 21:4195689.
    Én is szedtem. Sem pozitív, sem negatív hatása nem volt.
    előzmény:
    csenciko (95688)
    2013-04-22  21:29
  14. 2013. Április 22. 21:2995688.

    Fannimannika, koszonom a valaszt! 

    Nekem nem is a hasfajas a bajom, hanem, hogy iszonyat emelygek tole, hanyingerem van, felmegy a pulzusom tole, es nagyon rossz a kozerzetem (meg aludni sem tudok). Szoval ezek mellett a hasfajasra nem is tudtam figyelni, bar fajt egy kicsit.

    Bevallom, pentek ota nem is vettem be belole, nem tudtam magam raszanni. 

    Az IR-en rontott Nalad? Roszzabb lett a terheleses eredmeny? Vagy a hormonok lettek rosszabbak? Es most mit szedsz? (ha egyaltalan szedsz) 

    előzmény:
    fannimannika (95687)
    2013-04-22  21:14
  15. 2013. Április 22. 21:1495687.

    Én szedtem Eucreast. Az elején, elég sokáig nagyon fájt tőle a hasam. 1-2 naponta tudtam 1 szemet bevenni. Aztán megszoktam. Sajnos nem hozta az ígért óriási javulást, csak rontott.

     

     

    előzmény:
    csenciko (95683)
    2013-04-19  13:50
  16. 2013. Április 22. 11:4095686.
    Ne haragudjatok, most esett le, hogy 2012, szóval akkor ez lejárt, akkor inkább kidobom. Bocsi mégegyszer.
    előzmény:
    EmmA (95685)
    2013-04-22  11:08
  17. 2013. Április 22. 11:0895685.

    Sziasztok!

    Nem tudom mi a legutóbbi hozzáállás az Eucreas-al kapcsolatban, de van egy szinte teljes dobozom, amit szívesen odaadnék valakinek ingyen. 

    Eucreas 50 mg/850 mg (61 db van még benne)

    Felhasználható: 2012.07. (gondolom júli végéig)

    Vácon élek, nem tudom postaköltség mennyi lenne, de pár száz ft-ot még bevállalok, ha valaki tudja postosan mennyibe kerülne.

    Szerencsére babázok itthon, úgyhogy most nem szedek semmi ilyet.

    További szép napot nektek!

  18. 2013. Április 19. 14:0995684.

    Szia!

     

    Engem, amikor elkezdtek kezelni 4,5 éve, az első fél évben sikerült fogynom 15 kilót, aztán ugyanolyan életmód mellett megállt a fogyás, majd szépen elkezdtem visszahízni. Gondolom, hozzászokott a szervezetem a gyógyszerekhez, diétához, stb. Innentől tudomány nem tud mit kezdeni velem:-(

    előzmény:
    ruzsmi (95672)
    2013-03-22  21:11
  19. 2013. Április 19. 13:5095683.

    Sziasztok!

     

    Szedett valaki kozuletek EUCREAS-t?

    En most kezdtem szedni szerdan, es nagyon rosszul vagyok tole. (2x1 tablettat kell szednem.) Ma reggel mar be sem vettem, mert akkor tutira nem tudok bejonni melozni sem.  

     

    Regi "motoros" vagyok, szedtem mar meforalt gond nelkul, aztan szultem aztan merckformin xr-t egy keveset, de attol nagyon rosszul voltam aztan ujra meforal gond nelkul, de kiderult, hogy igy szules utan mar az nem eleg, ezert valtottunk, mert kistesot szeretnenk, de ugy tunik, az eucreast se birom valamiert - volt valaki hasonlo szituban?

     

    Arra gondoltam, hogy megprobalom felezni az elejen, es csak este bevenni par napig es figyelem magam. Mit gondoltok?

     

    Elore is koszi, ha tudtok valami okosat.

    Szep hetveget, sziazstok! 

  20. 2013. Április 1. 09:4495682.
    Sziasztok!

     

    Bocs, ha OFF-olok, a segítségeteket szeretném kérni. Lehetséges, hogy Ti már profik vagytok endokrinológia, ciszta, stb. témában és hozzájuk tartozó profi orvosokban.

    Nekem már van gyerekem, és az eddig problémamentes menstruációk után másfél hónapja botrányos fájdalmakkal jött meg a vérzésem. Két napig fájdalomcsillapítókon éltem, majdnem elájultam az egyik nap. Mivel ezt nem tartottam normális elmentem dokihoz, aki hüvelyi UH alapján az egyik petefészkemben endometriózisra utaló képletet talált. Mondta, hogy nézzük meg három hónap múlva ismét.

    Pár napja ismét megjött, most egyik pillanatról a másikra jött akkora fájdalom, hogy azt hittem meghalok, hánytam is. Viszont egy éjszaka után már jobb lett.

     

    Szeretnék találni egy olyan intézményt, ahol van jó endokrionológus (csak feltételezem, hogy kell az is) és egy olyan jó nőgyógyász aki profi az endometriózis laparoszkópiás kezelésében, de tud gyógyszereket is ajánlani, ha esetleg a hormonokkal is gond van.

     

    Tudnátok ilyet ajánlani? 

     

    Köszi.

  21. 2013. március 27. 14:5195681.
    Szia! Egyáltalán nem kotyogsz bele, minden véleménynek örülök, a tied meg különösen tetszik, hiszen pozitív eredménnyel "zárult": baba és jobb eredmények is, hát én is ezt szeretném. :)
    Nekem a nyugalmi 6 volt, az elvileg normális. Vagy nem? Néha már én magam sem tudom mi a normális és mi nem. :)
    előzmény:
    czege (95679)
    2013-03-27  10:19
  22. 2013. március 27. 10:3595680.

    hát jó neked!! csak a probléma ott kezdődik, hogy általában teherbe se esik az ember lánya.....nekem a nyugalmi inzulinom 1év diéta után lett 7, vmi 14-ről indultam? nem emlékszem...

     

    emszii: köszi!!! ez csak 1-2 hét csökkentett ch volt, rlem nem zavart be annyira, persze visszaállok! inkább a mozgást kell növelnem, az valóban kevesebb volt...

    előzmény:
    czege (95679)
    2013-03-27  10:19
  23. 2013. március 27. 10:1995679.

    bocsánat, hogy belekotyogok - mint érintett és zugolvasó évek óta :)

    A hiperinzulinaemia gyakorlatilag az IR "továbbfejlesztett" változata, azaz azt jelenti ,hogy a szervezet már nyugalmi állapotban is túltermeli az inzulint. Nekem is az volt, 7,89 volt a nyugalmi inzulinom.

     

    Azóta van egy 2,5 éves kislányom - a kezelés 2. hónapjában fogant -, és gyakorlatilag "meggyógyultam", már amennyire az IR-ből meg lehet, a terhesség meggyógyított. Azóta nincsenek inzulingondjaim, nincsenek hormongondjaim és a súlyom is beállt. Gyógyszert ne mis kaptam, pedig könyörögtem rendesen a metért :D

     

    előzmény:
    Mlány (95650)
    2013-03-18  08:27
  24. 2013. március 27. 10:1995678.

    Szerintem ha visszaállsz hogy meglegyen a 160 g és mozogsz is mellette, akkor simán megindul a fogyás újra :)

    Hajráhajrá :)

    előzmény:
    ruzsmi (95677)
    2013-03-27  09:59
  25. 2013. március 27. 09:5995677.

    igen, köszi!!!

    be se vallom, hogy 1 hétig 110-120 volt...de mondom elment az agyam is a 30kilóval...

    persze tudom, hogy meg kell lennie a 160-nak, másfél éve csinálom a diétát, tehát fejembe verték, meg ezt is csináltam, csak azt hittem meg lehet gyorsítani.....uh.akkor visszaállok és 160...

    köszi a megerősítést!

     

    előzmény:
    emsziii (95676)
    2013-03-27  09:51

Címlap

top