Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szent István Kórház

vájolet
Létrehozva: 2003. Április 25. 11:48
Sziasztok!

Mivel most próbálkozunk a babócát összehozni, lassan aktuális lesz nőgyógyászt találni. Szóval mindenképpen a Szent István Kórházban szeretnék majd szülni.
Elég magasak az igényeim, én a következőket szeretném a leendő orvosommal kapcsolatban:
-Legyen nagyon jó szülész-nőgyógyász
-Legyen magánrendelése, ahol minden van, ami szükséges egy vizsgálathoz, tehát UH is
-Ez a magánrendelés ne kerüljön vagyonokba (itt úgy gondolom, max 5000 ft/vizsgálat)
-Ne legyen pénzéhes
-Legyen nagyon türelmes, empatikus, kedves
-Legyen rám ideje
-Hagyja hogy úgy szüljek, ahogy nekem jó)
-Ne utasítsa el a gyengéd szülést
Nagyjából ennyi :)
Akiket eddig ajánlottak, és akikkel kapcsolatban főleg szeretnék érdeklődni, azok a következő orvosok:
-DR. Gajdos Edit
-Dr. Koiss
-Horváth Tamás
-Horváth Mihály- ő különösen érdekelne
-DR. Németh
Ezen felül természetesen várom azon orvosok nevét, akik a fenti kritériumoknak megfelelnek :))
Ha van kedvetek, szülésetek történetét is megírhatjátok.
Ui: Ha valaki csak privátban szeretné elküldeni, kérem tegye meg!

Köszönöm!
Vájolet
  1. 2012. február 29. 13:44976.

    VOL 2:

    És ami kimaradt: a burok repesztésnél mecóniumos volt a magzatvíz. Erről ott abban a pillanatban nem tájékoztattak, sőt még utána sem, az én zárójelentésemben van benne, a gyerekében nem. Sérült a tájékoztatáshoz való jogom. Ezt az infót a Pető Intézetben a konduktor olvasta el először, akihez azért kerültem mert a gyerekem 3 hónaposan nem nyitotta ki a kezét… tipikus oxigén-hiányos tünet…. de hát a szülésem tökéletesen rendben volt. A babám azért csúszott vissza, mert 2 szer a nyakára volt a köldökzsinór tekeredve, ez is az én zárójelentésemben szerepel, a gyerekében nem. ja, a zárómat meg sem kaptam távozáskor…. Itt is sérült a tájékoztatáshoz való jogom és asszem az emberi méltósághoz való fogom is azzal, hogy rám szóltak nem jól nyomok és azért nincs meg a baba. 3 napig voltam bent és senki, de senki nem kérdezte meg, h mi a helyzet velem. A bejövő egészségügyes rokonom kérdezte, h minden rendben volt e mert olyan lila a gyerek… de hát mit mondtam volna, amit mondtak, hogy persze. Az ügyeletes dokinő benézett az ajtón és megkérdezte, hogy ugye miden endben.  Itt emberileg csalódtam, mert ha a tőlem kapott szülési díjból csak mondjuk egy tízezrest oda ad a dokim egy rezidensnek, mondván „most szült, naponta 5ször kérdezd meg, h jól van e” már sokkal jobb a közérzetem. A kakis magzatvíz után mondták, hogy akkor lehet menni szülni, se CTG, se vizsgálat, se semmi nem volt a gyerek felé, pedig a zöld magzatvíz egyértelműen az oxigénhiány jele. Hónapok kellettek, hogy felépüljek a sok vágásból és repedésből (pedig tudni lehetett, h nagy a  baba és robbanni fog ekkora előre tágulásnál), hogy el tudjak gondolkozni azon, hogy milyen is volt a szülésem, hogy mit csinálnék máshogy ha vissza tekerhetném az időt. A férjem felhívta a doktornőt, amikor kiderült, hogy az oxigén hiány miatt kell fejlesztőbe járnia a babának. P.D. doktornő szerint ő sem szakmailag, sem emberileg nem hibázott. De üljünk le megbeszélni. Mit van erről beszélni, ha ő nem érzi, h mi a baj én nem fogom bizonygatni, pot az kellet volna még a nyakamba. Ja, kb 1 évvel utána találkoztam egy anyukával, aki utánam pár nappal szült a dokinőnél és nem is konferencián volt, hanem családi pünkösdi kiruccanáson, ami nem baj, csak akár lehetne az igazat mondani. Az ügyvédünk szerint nem volt értelme beperelni, feljelenteni, és ezt a Pető Intézetes konduktorunk (aki egy igazi tündér, szakmailag meg Nobel díjat érdemelne) is merősítette, mert hála Istennek semmi maradandó kár nem lett a babával. Ép és egészséges most már, és szép, és okos, és és és J J J Én a nehéz szülés miatt a mai napig orvosról orvosra járok, hogy a kitágult és megsüllyedt hüvelyemmel mi legyen.  Azért írtam meg röviden és tárgyilagosan ezt a történetet, mert jobb ha mindenki tudja, h mire számítson a doktornőnél, hogy lehet, h pont rossz napja volt, de nekem meg lehetett volna az a 3 nap a legszebb. Most gyűrűzik a Geréb Ágnes ügy, nem mondom, h lelkes otthonszülő lettem, de igen is el kell gondolkozni, hogy mégis csak jó, amit ő mond és feltétel nélkül azt gondolom, hogy brutálisan szigorú a büntetés, amit kapott. Össze kéne fogni orvosoknak és bábáknak és meg kéne teremteni a „máltósággal és biztonsággal szülés” intézményét. 

    előzmény:
    kisparna2 (975)
    2012-02-29  13:43
  2. 2012. február 29. 13:43975.

    VOL 1.: szülésem az Istvánban, Petik drnőnél:

     

    A 8. hónap végén már 3 ujjnyira kitágult a méhszájam és ezzel meg is voltam elégedve, mondván biztosan így könnyebb lesz a szülés. Jöttem-mentem éltem a boldog kismamák életét. A 38. héten egyik éjjel elkezdett fájni a hasam, azt gondoltam csak a szokásos. Kimentem a mosdóba, ha már úgyis felébredtem egy pislés nem árthat, akkor láttam, h nagyon vérzek. JUJ, teljes pánik ez így nem jó. gyorsan férj felkeltés, beálltam a zuhany alá. Kb 5 perc múlva beindultak a fájások, 3 percesek. Kocsiba be irány az István Kórház. Ott az ügyeletes nőnek mosolyogva mondtam, hajnali 3 felé, hogy fájásaim vannak, a 38ik héten és remélem, h nem jóslók mert nagyon nagyon fájnak. A dokim P.D. doktornő, nem volt érkezésem még hívni és amúgy hetek óta 3 ujjnyira ki vagyok tágulva. Erre a fapofa ügyeletes: „az nem lehet, valami félre értett.” Magamban ezt lerendeztem azzal, h hát ilyen a magyar egészségügy, de jön a fogadott dokim és a fogadott szülésznőm és minden a legnagyobb rendben lesz, hiszen 10 éve járok a doktornőhöz, végig csinált velem mindent, amit lelkileg egy végül lombikossal lehet (füvek, akupunktúra, tea, bogyók, kineziológia, alternatív hókusz-pókusz, az összes orvosi hókusz-pókusz, állandó vérvételek, inszem, stb stb stb stb), ő maga is szült, nő és édesanya. Nem mellesleg egy vagyont fizetek zsebből zsebbe, azért, h csak is kizárólag rám és a babámra figyeljen. Az ügyeletes hívta a dokimat, aki 5 percen belül ott is volt. Megvizsgált és burkot repesztett, asszem ezt még mondta, h most repeszt ha nincs ellenemre, de nekem nem volt, mert végig úgy készültem a szülésre, h a legjobb fej orvos legjobb tudása szerint segít nekem. A repesztés után gyanúsan összenézett a szülésznővel, abban a pillanatban megfordult a fejemben, h megkérdezem mi a  baj, de hamar elment ez a gondolatom, mert hiszen én bízok. Hangsúlyozom 3 perces fájások közepette. Azután bekísértek egy iszonyat lepukkant szülőszobába, kicsit csalódott voltam, h miért a legszarabbat kapom, de tájékoztattak, hogy max 1 óra és meg van a baba. Itt mondták, h jobb lenne ha oldalra fordulnék vagy ahogy jól esik, de én vagyok az a 0,5% akinek hanyatt fekve volt a legkényelmesebb. A fájások jöttek, toltam, fújtam, ahogy az a nagy könyvben meg van írva. De baba sehol. Egy adott pillanatban rám szóltak, hogy állandóan visszacsúszik a baba, mert nem jól nyomok. Amennyire tolófájások mellett lehet teljesen magamba roskadtam, h én nem jól csinálok valamit, én miattam nem jön ki a baba, szenved ő is és én is…. Tájékoztatott, h kénytelen gátmetszés csinálni, mert nagy a baba. Szerintem nem lett volna időm tiltakozni akkor sem ha szerettem volna. Aztán egyszer csak az utolsó nem is legnagyobb fájdalom és nyomás után ott feküdt a babám. Minden összesen 1,5 óra leforgása alatt. Nagyon megkínzottnak éreztem magam és ezzel együtt határtalan volt a boldogságom, ami azóta is töretlen. Rögtön megkaptam a csöppséget, rátették a hasamra. J Nem is emlékszem, h a zsinór elvágás mikor és hogyan volt. A lepény a baba után már csúszott is ki. Ezután összevarrt a doki, ami kb annyira fájt, mint maga a szülés. Utána gratuláció, puszi-puszi a doki és a szülésznő elment mi meg1,5 órát lehettünk hármasban. Ezután jött egy nő, aki letakarított és tolókocsival letolt az osztályra, végig a kórházon át abban a hálóingen amiben szültem, de egy takaró se egy lepedő, semmi (méltóságom ismét a kukában), addig a baba apukája kíséretében ment a csecsemős osztályra. A doki mondta, h ő nem lesz sajnos bent ebben a 3 napban mert konferenciára megy, de ha kell valami hívjam. Ennyi a szülés, röviden és lényegre törően, hogy most emlékszem rá. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2011. november 9. 00:41974.

    Köszönöm a választ, sokat segítettél, én tavasszal szültem ott 2008-ban és akkor már nem fűtöttek.

     

    Ez a kaja kérdés nekem is vicces lesz, mert nem ehetek semmit amiben fehér liszt van és/vagy cukor. Na mindegy, majd valamit okozunk a férjemmel. Süt nekem kenyeret itthon a gépben és behozza és azzal eszem meg a mackósajtomat. :)

    előzmény:
    kocili (972)
    2011-11-05  16:12
  4. 2011. november 5. 16:17973.

    Mindent vinni kell magadnak is és a babának is, néhány kivételtől eltekintve:Napi 3-4 pelust adnak, de az kevés. Ezen kívül a köldökápoláshoz is van minden és popsikenőcs. A többit vinned kell. Elvileg a mamáknak ls adnak nagy betétet, de ezt nem reklámozzák, kérni kell. A kaja ehető, de a házikoszt azért jobb. Az ebéd még elmegy, de a reggeli 1 zsömle 1 mackósajttal elég vicces. Szóval olyan menza jellegű.

     

    Most hirtelen más nem jut eszembe...

    előzmény:
    borcsa1975 (971)
    2011-10-27  14:01
  5. 2011. november 5. 16:12972.

    Szia Mackósajt!!

     

    Én 2x szültem az Istvánban, 3 éve márciusban és idén januárban. Mindkétszer izzadtunk. A babának sem kell extra meleg takaró, csak vmi vékonyabb. Elég rá egy body, vékonyabb rugi (nem plüss) és takaró esetleg vékony sapi.

     

    Üdv.: Cila

    előzmény:
    Mackósajt (969)
    2011-10-23  22:02
  6. 2011. október 27. 14:01971.

    én nem járok felkészítőre....

     

    mit kell bevinni a kórházba??

    előzmény:
    serafina_p (970)
    2011-10-24  10:19
  7. 2011. október 24. 10:19970.

    Sziasztok! 

     

    Szülésfelkészítő: nem tudjátok véletlen, hogy most szerdán hol tart a szülésfelkészítő a szentistvánban? be szeretnék kapcsolódni, és mivel egészjól időben vagyok, gondoltam, megvárom, hogy az első órával kezdjek, csak nem tudom, hogy az most lesz,  vagy jövő héten?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2011. október 23. 22:02969.
    Szült valaki mostanában az Istvánban? Nemsokára szülök és csak tudni szeretném, hogy megy a fűtés rendesen vagy bundabugyit kell vinni a mamának és a babának is? :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2011. október 4. 17:16968.

    Sziasztok!

     

    Tudna nekem valaki abban segíteni hogy dr. Horváth Tamás nőgyógyásznak hol van a magánrendelésének a pontos címe, telefonszáma, ahol be lehet jelentkezni hozzá? Milyen időpontban rendel, mennyit kér a magánrendelésen és van e Uh a rendelőbe? Aki tud segíteni az kérem írjon az e-mail címemre: cselkat@freemail.hu, vagy ide a fórumba.

    Köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2011. október 2. 10:39967.
    Nem tudjátok végeznek fül lyukasztást is a kórházban?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2011. szeptember 9. 08:46966.
    nem,ez ingyenes!Elvileg kell,az egy dolog ha az István rugalmas,de az előző kórházban kérték nekem
    előzmény:
    Mackósajt (965)
    2011-09-08  20:38
  12. 2011. szeptember 8. 20:38965.
    És kellett fizetni a másolatért?
    előzmény:
    borcsa1975 (964)
    2011-09-08  20:34
  13. 2011. szeptember 8. 20:34964.
    az anyakönyvi hivatalban mndták hoyg kell.De inkább legyen egy felesleges papir,minthogy hiányozzon valami.nekem megvan..
    előzmény:
    liziantus (961)
    2011-09-07  18:31
  14. 2011. szeptember 7. 19:11963.

    Köszönöm az infókat! Anno 2008-ban tőlem is 300 napnál nem régebbit kértrek. De mondom most már inkább megkérdezem, mert lehet hogy változott azóta.

     

    Nekem az ismerősöm azt mondta a szobákat is. Most született az unokaöccse az Istvánban. És hogy össze van vonva egy csomó szoba a felújítások miatt.

    előzmény:
    liziantus (962)
    2011-09-07  18:36
  15. 2011. szeptember 7. 18:36962.

    amúgy meg nézd meg ezt: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szu les__1943928-szent-istvan-korhazban-milyen-regi-hazassagi-an yakonyvi-kivonatot-kernek-van-eg

     

    Bocs, de ha csak félinformációid vannak (mert máshol 300 napnál nem régebbit kérnek), akkor inkább ne írd meg...

    előzmény:
    borcsa1975 (960)
    2011-09-07  18:23
  16. 2011. szeptember 7. 18:31961.
    a kórházban nem ezt mondták a felkészítőn, hanem, hogy régen valóban így volt, de mostmár nem szükséges a 300 napnál nem régebbi
    előzmény:
    borcsa1975 (960)
    2011-09-07  18:23
  17. 2011. szeptember 7. 18:23960.
    házassági 300 napnál nem régebbi lehet.Mondták,a hivatalban is én már kikértem ez 4 éve is igy volt..
    előzmény:
    liziantus (959)
    2011-09-07  17:26
  18. 2011. szeptember 7. 17:26959.
    csak a szülőszobákat újítják fel, ez tart két hétig-addig is a szülés egy szinttel lejjebb zajlik, egy külön és egy paravános rendszerű szobában... Ez most azért elég gáz és az épp érintettek annyira nem boldogok tőle...
    Anyuka, apuka személyije , lakcímkártyája, TAJ száma (lehet, hogy TAJ-ból anyukáé is elég), házassági anyakönyvi kivonata (bármilyen régi lehet!)/apasági nyilatkozat kell ill. terhesgondozás összes lelete. Asszem ennyi.
    előzmény:
    Mackósajt (955)
    2011-09-07  09:44
  19. 2011. szeptember 7. 14:54958.

    Lányok! Aki mostanában szül(t) az Istvánban!

    Milyen papírokat és dokumentokat kell bevinni a gyerek.....stb. papírjainak az intézéséhez?

     

    Köszi!!!!

     

    ancsunti: Köszönöm kérdésed, jól vagyok, csak jön a szokásos terhességi inszomniám. Hajnali 3-tól fent vagyok....

     

    Szerintem személyesen kéne meggyőződnöd a dolgokról.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. 2011. szeptember 7. 14:21957.
    Dikó.szerintem az a jó betét a Tena ldy volt én azt használtam az első szülés után..de sima betét is jó ha éjszakai szerintem
    előzmény:
    dikó01 (953)
    2011-09-06  15:10
  21. Torolt_felhasznalo_503449
    Torolt_felhasznalo_503449
    2011. szeptember 7. 12:20956.

    De jó ennek én is örülök. Máshol ha olvastam István kórházról topicot ,negatívumként a szobákat hozták fel. Hát reméljük ,hogy azokat is felújítják .

     

    Jó vagy,minden rendben veled?

    Még mindig nem döntöttem.....

    Lehet úgy kellene ,hogy megfogom magam és elmegyek.

    Csak idő is kellene....

    előzmény:
    Mackósajt (955)
    2011-09-07  09:44
  22. 2011. szeptember 7. 09:44955.
    Most mondta egy ismerősöm, hogy felújítják most a Szt. István szülészetét. Ennek örülök mert november elejére vagyok kiírva és addigra készen lesznek. Most valahogy a 2 hétben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2011. szeptember 6. 15:30954.
    Totál kiakadtam, hogy szept. 1-től nincs már ingyenes kombinált teszt az Istvánban. Nem tudjátok mennyibe kerül egy ilyen magánúton?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2011. szeptember 6. 15:10953.
    ja! Most jut eszembe! A betét! Én vittem éjszakait, az a legnagyobb, de szerintem amit ők adtak a kórházban, az sokkal jobb volt, még haza is csempéztem belőle, bár feleslegesen, mert nem is volt nagy vérzésem, csak az első két nap!!! A lepedőre másodjára vittem törölközőt, mert elég sok volt a vérzés, és nem akartam, ha kisebb foltok után hívogatni a nővért, hogy cseréljen lepedőt, inkább én cseréltem a törölközőt, mert a látogatókat sem akartam kitenni néhány csepp véres folt látványának! Bocsi, de ez is hozzá tartozik!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. 2011. szeptember 6. 15:06952.
    A babának szinte mindent! Ha véletlenül nincs, akkor adnak, de olynnal nem is találkoztam, aki ne vitt volna mindent. A krémeket (fürdető, popsi, alkohol a köldökre) adnak, csak popsitörlő kell, és én vittem pelenkázó alátétet is, és pelust is, mert napi 2-3 darab jár, az nem elég! Ruha, pléd, sapi, törölköző kell. A mamának a szokásosak és én vittem fejőt is, mert az segített fokozni a lassan beinduló tejtermelést! De először adtak, mikor kértem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top