Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szent István Kórház

vájolet
Létrehozva: 2003. Április 25. 11:48
Sziasztok!

Mivel most próbálkozunk a babócát összehozni, lassan aktuális lesz nőgyógyászt találni. Szóval mindenképpen a Szent István Kórházban szeretnék majd szülni.
Elég magasak az igényeim, én a következőket szeretném a leendő orvosommal kapcsolatban:
-Legyen nagyon jó szülész-nőgyógyász
-Legyen magánrendelése, ahol minden van, ami szükséges egy vizsgálathoz, tehát UH is
-Ez a magánrendelés ne kerüljön vagyonokba (itt úgy gondolom, max 5000 ft/vizsgálat)
-Ne legyen pénzéhes
-Legyen nagyon türelmes, empatikus, kedves
-Legyen rám ideje
-Hagyja hogy úgy szüljek, ahogy nekem jó)
-Ne utasítsa el a gyengéd szülést
Nagyjából ennyi :)
Akiket eddig ajánlottak, és akikkel kapcsolatban főleg szeretnék érdeklődni, azok a következő orvosok:
-DR. Gajdos Edit
-Dr. Koiss
-Horváth Tamás
-Horváth Mihály- ő különösen érdekelne
-DR. Németh
Ezen felül természetesen várom azon orvosok nevét, akik a fenti kritériumoknak megfelelnek :))
Ha van kedvetek, szülésetek történetét is megírhatjátok.
Ui: Ha valaki csak privátban szeretné elküldeni, kérem tegye meg!

Köszönöm!
Vájolet
  1. 2009. január 20. 23:15851.

    Sziasztok!

     

    Én tavaly májusban szültem Dr.Horváth Mihálynál. Nem ő volt a fogadott orvosom, de olyan gyorsan jött a baba, hogy a fogadott dokimnak telefonálni sem volt szinte idejük és hát Dr.Horváth volt az ügyeletes. Nagyon rendes, kedves, nyugodt volt, bár magával a szüléssel sok dolga nem volt, nagyjából akkor lépett be a szobába, amikor a baba feje már majdnem kint volt. Persze nem volt idő vágni, így szanaszét repedtem. Na és akkor leült és elkezdett stoppolni. Hát esküszöm a mai napig a hideg kiráz. Biztos sok munkája volt velem és alapos is volt, de én olyan kínokat álltam ki, hogy az valami borzalom. Maga a szülés nudli volt ehhez képest. Nekem több órának tűnt. Persze annyi nem volt, de félórát tuti fércelt. 

    Az első gyermekemnél is sikerült eléggé szétrepednem, és akkor sem volt kellemes a varrás, de közel nem volt ilyen fájdalmas. 

    Szóval alapvetően nekem nem volt gondom vele, mégsem választanám, ha lehetne.
    előzmény:
    Bridzso (845)
    2009-01-13  09:31
  2. Torolt_felhasznalo_479421
    Torolt_felhasznalo_479421
    2009. január 20. 21:04850.

    Sziasztok!

     

    Sokat gondolkoztam azon hogy megírjam-e a véleményem, hiszen nem szeretek rosszat mondani senkire...

    Nekem a Szent István kórház nőgyógyászati osztályán volt kétszer is rossz élményem Dr. Várnai Ferencnél...

    Már első vetélésem alkalmával is olyan hangot engedett meg magának amit szerintem senki sem viselne el. Én megértem hogy nekik is sok problémájuk van, de szerintem egy orvos legyen türelmes a betegeivel.

    Nemrégen bekerültem ismét a kórházba, és megint hozzá kerültem... ismét rosszul bánt velem, sőt! egy fiatal lány érdeklődött hogy mennyit kell még várni, erre ő elkiáltotta, hogy a hölgy abortuszra vár! Na ezek után főleg meg van róla a véleményem!

    Miért kell azt mindenkinek tudni hogy valaki abortuszra vár? Eléggé megalázó lehetett neki...

    Én egész életemben senkinek nem ártottam, nem értem miért kell eltűrnöm ezt...Fizetjük a TB-t és azt is gondoljam meg 1000-szer hogy hívjak-e mentőt mert félek hogy mivel bántanak meg?ráadásul a mentősök sem viselkedtek rendesen, pedig meg sem szólaltam. De sokszor beszóltak..elég bántóan...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_696743
    Torolt_felhasznalo_696743
    2009. január 19. 11:46849.

    Sziasztok!

     

    Segítséget szeretnék tőletek kérni: az első babánk császárral született  (nem az Istvánban, farfekvés miatt), és olyan orvost keresek, akinél ez a császár nem ok arra, hogy a következő szülés is az legyen. Vagyis ha nincs különösebb oka, akkor mindenképpen szeretném megpróbálni természetes úton. Úgy hallottam, az István kórházban ez több orvosnál is szokott működni. Ahol az elsőt szültem, ott errre gyakorlatilag alig van esély. Jó lenne olyan orvost találnom, aki támogatja a hüvelyi szülést, de ha esetleg mégis műtétre kerül a sor, azt is jól meg tudja csinálni. (Persze más szempontjaim is vannak, de most elsősorban ez alapján keresnék.)

     

    Sokat végigolvastam a topicból (meg más istvános topicokból is, bár nem mindent) , és a következő orvosokra gondoltam, de nem tudom, jók-e a megérzéseim - csak mert kimondotan ilyen összefüggésben keveset olvastam róluk:

     

    dr. Koiss Róbert (neki már megszereztem az elérhetőségét)

    dr. Gajdos Edit

    esetleg dr. Ujváry Attila (bár róla egy helyen azt írták, hogy már nem az Istvánban dolgozik)

     

    Akinek esetleg volt az Istvánban egy császár után hüvelyi szülése, tudna nekem orvost ajánlani?

     

    Előre is köszönöm az itt megfordulóknak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. január 19. 08:30848.

    voltam kismama tornán pénteken, nagyon kedves hölgy tartja, így csak ajánlani tudom mindenkinek.

    Ha mindenképpen kell valami mást is mondanom, mint azt hogy jól éreztem magam, az az, hogy számomra lehetett volna intenzívebb is... de! volt olyan kismama is, aki nem sokára a karjában tarthatja a Babáját és ő is végig tudta csinálni a gyakorlatokat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. január 19. 08:28847.
    A dokidról megoszlanak a vélemények...
    előzmény:
    Bridzso (845)
    2009-01-13  09:31
  6. Torolt_felhasznalo_482959
    Torolt_felhasznalo_482959
    2009. január 13. 10:03846.
    Szerdán 15 órakor az ebédlőben, a szülészet előtti piros téglás sarki épületben van, megéri időben menni, ha kényelmesen akartok ülni, sokan szoktak lenni.
    előzmény:
    Pampalini (844)
    2009-01-13  09:16
  7. 2009. január 13. 09:31845.

    Sziasztok!

    Látom,hogy nem mostani  a topik,az induló és még néhány hozzászólást elolvastam.

    Igaz,én 99-ben szültem  Horváth Mihálynál,és biztos én leszek az egyetlen ,aki negatívumokat fog róla mondani.

    Két nagynéném is nála szült,és csupa jót mondtak róla,ezért választottuk őt. A szülés első felében meg voltunk vele elégedve,mind a kórházban,mind a magánrendelésén.

    Az egész talán azzal kezdődött,amikor akaratunk ellenére elárulta gyermekünk nemét..

     

    És maga a szülés pokol volt vele,már a végén a hideg rázott csak ha bejött a kórterembe,senkinek sem kívánom azt átélni,amit én átéltem az ő kezei között. És itt nem a fájdalomra gondolok,hanem a bánásmódra.

     

    Ó,és ha valaki nem pénzéhes dokit keres,hát őt nem ajánlom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. január 13. 09:16844.

    hú, köszi a választ,

     

    azt nem tudod esetleg, hogy a felkészítő hánykor-hol kezdődik? Egy barátnémmal arra is elnéznénk.

     

    Köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_482959 (843)
    2009-01-12  22:58
  9. Torolt_felhasznalo_482959
    Torolt_felhasznalo_482959
    2009. január 12. 22:58843.
    Javítom magam, szerdán a torna 17-18 óra között van a felkészító után.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_482959 (840)
    2009-01-11  20:54
  10. Torolt_felhasznalo_482959
    Torolt_felhasznalo_482959
    2009. január 12. 22:51842.
    Egészen frissek.
    előzmény:
    Pampalini (841)
    2009-01-12  22:24
  11. 2009. január 12. 22:24841.

    Sziasztok,

     

    e75, köszi a válaszokat! Meg tudnád esetleg ondani, hogy mennyire frissek ezek a torna időpont infók?

    Ileyna, szerintem akkor hamarosan találkozunk, mert én is fogok ám járni! Szerintem pénteken.

     

    Szerdán meg úgy éáttam, hogy szülésfelkészítők vannak, arra is biztos be fogok nézni, az 6 alkalom. És akkor a tornára is bizti megyek!

    előzmény:
    Ileyna (838)
    2009-01-11  19:37
  12. Torolt_felhasznalo_482959
    Torolt_felhasznalo_482959
    2009. január 11. 20:54840.
    Szerdán 16-17 óra, péntek 15-16 óra között van a torna a B épület alagsorában. Én nagyon élveztem, jól átmozgatott, és a lelkemnek is jót tett.
    előzmény:
    Ileyna (838)
    2009-01-11  19:37
  13. Torolt_felhasznalo_482959
    Torolt_felhasznalo_482959
    2009. január 11. 20:52839.

    12-13 E forintba kerülnek az alapítványi szobák, egyben voltam, hááát nem dobtam hátast a gyönyörtől.

    Vannak, akiknek fogadott orvosuk sincs mégis a legnagyobb elégedettséggel távoznak szülés után. Mondjuk nekünk volt mindkettő, nekem ez volt a megnyugtató, és azért fogadott szülésznő, hogy akkor is bent legyen, ha éppen nem dolgozik. De ezt úgyis megbeszélitek, hogy van-e valami halaszthatatlan elfoglaltsága, ami miatt nem tudja vállalni a feladatot.

    Én alapjában véve elégedett voltam a kórházzal. Ha valami kellemetlen emléket hagyott bennem, akkor az a tisztaság, egyfelől nagyon tiszták a szobák, másfelől vannak bizonyos hiányosságok, tiszta ágyneműt a saját kérésemre kaptam, pedig véres volt (nyugi, csak a vénám durrant el), és saját magam húztam át szinte friss császárosként . Bár órákkal később mondták, hogy miért nem vártam, áthúzták volna, de nem szívesen vettem volna mégegyszer magamhoz abba az ágyba a babámat.

    Amúgy 1-2 kivétellel minden szülésznő nagyon kedves és segítőkész volt, az altatóorvos is, az ápoló is.

    Van még egy pozitívuma-negatívuma a kórháznak: bababarát, ragaszkodnak a szoptatáshoz, olykor minden áron. Nekem ezzel nem volt problémám, szerencsés voltam, a császármetszés ellenére hamar lett tejem, a fiam pedig ritka jó szopási reflexszel rendelkezik, de például a szobatársam sokat kínlódott, szószerint kínlódott, a szoptatással, állandóan éhes volt a picije. De az is igaz, hogy rengeteget segítettek neki (helyes mellretétel, masszírozás, fejési technika, teát főztek neki, és a végén hagyták pihenni is).

    Mindent egybevéve, én elégedett vagyok, nem alapítványi szobában voltam, hanem három ágyasban, de jól jött a beszélgetés, a társak segítsége.

    előzmény:
    Ileyna (837)
    2009-01-11  19:36
  14. 2009. január 11. 19:37838.

    Persze kifelejtettem még valamit:

     

    Elvileg jövő héttől vagy az azt követő héttől járnék kismamatornára. Mennyi ideig tart?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. január 11. 19:36837.

    Sziasztok!

     

    Sikerült végig rágnom magam az összes hozzászóláson (több hétbe telt), de legalább kialakult bennem egyfajta kép.

    Sajnos az orvosom nevét egyetlen egyszer láttam itt, akkor is csak rákérdeztek (nyilván priviben ment a válasz).

    A kérdéseim a következők:

     

    szült vki mostanában az Istvánban és milyen tapasztalattal? Csak a friss infók kedvéért...

     

    Ismeri valaki Fedina Laura doktornőt? Jó lenne róla is hallani valamit...

     

    Ő Csűrösnét ajánlotta szülésznőnek, de még nem voltam bent, így megkérni sem tudtam rá. Kérdéseim: érdemes felkérni bárkit is? Úgy értem, hogy ha nincs bent a felkért szülésznő, akkor bejön vagy az ügyeletesnél fogok szülni? Mennyit szoktak adni a szülésznőnek? Erről a dokim nem nyilatkozott, de jelezte, hogy szoktak adni.

     

    Mennyibe kerülnek az alapítványi szobák?

     

    Hát egyenlőre más kérdés nem jut az eszembe...

    Köszönöm a válaszokat.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. január 9. 19:27836.

    Köszi! Hát én sem állok fényesen anyagilag. Márciusban megint lombik! Az elég húzós kiadás lesz!

    Köszi a jókívánságokat! Én is gyors, fájdalommentes szülést kívánok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_751757 (835)
    2009-01-09  07:31
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. január 9. 07:31835.

    Hűű, nehezet kérdeztél! Amennyi nem terheli meg a családi kasszát!

    Hallom van aki  szülésért is fizet 90 e . Ft-ot is...hát mi bizti nem tudunk.

    Sikeres beavatkozást, gyors felépülést kívánok

    előzmény:
    agnyes (834)
    2009-01-08  17:07
  18. 2009. január 8. 17:07834.

    Köszi! Ez megnyugtató! Már csak az anyagiakról érdeklődnék! Szerinted egy laparoscopiás és hysteroscopiás műtétért mennyit illik adni!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_751757 (833)
    2009-01-08  16:35
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. január 8. 16:35833.

    Röviden és tömören: a legjobb kezekben vagy!!!!! Fantasztikus nagy koponya, a szakmájában az egyik legjobb, ja és ráadásul kedves nagyon.

    Üdv!

    előzmény:
    agnyes (832)
    2009-01-08  16:24
  20. 2009. január 8. 16:24832.

    Sziasztok!

     

    A Siklós dokihoz megyek laparra! Szeretnék véleményeket róla! 

    Előre is köszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. január 7. 09:37831.

    Sziasztok Anyukák, Kismamik!

    Nagy sajnálatomra elég ritkán írtok, órákig tudnék olvasgatni a topikban.

    13 hetes várandós vagyok, vidéken élek 4 hónapja, de vissza szeretnék szülni menni a fővárosba, pontosabban az István kórházban. Úgy terveztem doki bácsit nem választunk, szülésznőt igen. Sok jót hallok a szülésről, gyermekágyról. Látom nektek is jók  a tapasztalataitok

    Ha van egy percetek írjatok, ne hagyjuk parlagon ezt a klassz topikot!

    Üdv: Lívia

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_847645
    Torolt_felhasznalo_847645
    2008. december 3. 19:58830.

    Sziasztok!

     

    Én is az Istvánban fogok szülni. A Siklós dokinál, a Csűrös Erzsébet lesz a bábám. Nagyon jó fejek. Egyébként Ők rajta vannak azon a Szülés DVD-n, amit most kaptam ajándékba. Mármint ők tanítanak rajta. És a legtöbb felvétel szerintem ott készült, mert a helyeket ott mutatja be a Csűrös. Vajúdó, vizsgáló, szülőszoba, meg ilyesmi. Szóval kicsit be is lehet kukkantani. Szóval szerintem nagyon jó a hely.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_334520 (1)
    2003-04-25  11:48
  23. 2008. szeptember 2. 20:05829.

    Sziasztok !

     

    Hátha még aktuális lesz v.kinek... :)

     

    Én még nem szültem, de majd a Szent Istvánban fogok. Az én dokim is Lázár Gábor. Én a magánrendelésére járok, az a József krt-on van. Nem mondom, hogy a legolcsóbb, de szerintem - eddig legalábbis úgy tűnt -, hogy nagyon alapos és jó doki. Feleslegesen nem küld el sehová, és korrektül tájékoztat mindenről. Remélem, a szülésnél sem lesz gond vele.

     

    A magánrendelés sem olyan "orvosi", mint más nőgyógyászoknál általában, én pozitívan csalódtam ebben a részében. Az asszisztense pedig nagyon kedves, segít, amiben tud. UH (2-3-4 D) és ctg is van a rendelőjében. Ha kell, a vért is le tudják ott venni, nem kell a kórházba menni várakozni.

     

    Az ár az sajnos valóban nem a legkevesebb, de - pedig nagyon nem vagyunk gazdagok, SŐT ! - úgy gondolom, az ilyen kényes témánál valóban meg kell fizetni a jó dokit. Nem mernék SZTK-s dokihoz menni vizsgálatra, vagy szülni, mert már sajnos sok rossz tapasztalatom van. :(

     

    ui.: és nem kapok jutalékot tőle, ha pácienst szerzek, mert így is mindig tumultus van Nála :)

     

    Sok sikert mindenkinek!

     

    Szaffycat :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_529704
    Torolt_felhasznalo_529704
    2008. július 21. 14:36828.

    szia!

     

    Én a kisfiamat 2 éve szültem az Istvánban, Dr. Horváth Mihálynál, és ódákat zengek róla:) Nekem nagyon megfelelt a doki, a szülésznőm Pruha Krisztina volt, őt is nyugodt szívvel merem ajánlani. Sztem a dokihoz nehéz bekerülni, mert nagyon sokan járnak hozzá, de megéri várni rá!!!

     

    sok sikert

    Szizsi 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_596696 (826)
    2008-07-01  13:58
  25. Torolt_felhasznalo_940742
    Torolt_felhasznalo_940742
    2008. július 18. 20:18827.

    Én Lázár Gábornál szültem. Az első fiamat a Margit kórházba. Az borzalmas volt. Aztán ajánlották Lázár doktort. Azóta szültem nála két fiút simán és most májusban iker lányokat császárral. Mindkét dologban nagyon otthon van. Szülésznőm Józsa Andi volt, aki szintén nagyon kedves volt.

    Nekem csak jó élményeim vannak. Bár a császár nem volt szimpatikus. Sajnos faros illetve haránt fekvésűek voltak a babócák. De most már túl vagyok rajta. A lányok egészségesek,40. hétre szültem és minden nagyon csodás volt.

    Mindenkinek sok sikert kívánok! Nagyon fontos a jó orvos de talán a szülésznő még fontosabb! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top