Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Övsömör fertőz?

caillou
Létrehozva: 2006. augusztus 15. 21:29
Sziasztok!

Sürgősen tudnom kellene, hogy az övsömör fertőző-e. Tudom, hogy ugyanaz a vírus okozza, mint a bárányhimlőt, de mégis más a betegség. A férjem holnap együtt utazna valakivel, akinek övsömöre van. A párom valószínűleg nem esett át gyerekkorában a bárányhimlőn.
Légyszi írjatok, ha tudjátok, hogy fertőző-e.

Köszi
  1. Torolt_felhasznalo_119771
    Torolt_felhasznalo_119771
    2007. október 2. 18:5834.
    Mikor a gyerek bárányhimlős lett az apja is elkapta,pedig ő már túl esett rajta gyerekkorában.Vagy még tartott nála a gyerekkor? A doki szerint,ahány himlő annyi féle.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2007. október 2. 18:4433.

    Help!

    Végig olvastam. Mi lett a sofőrrel?

    A barátnőmön volt 1 folt vasárnap. Hétfőn ment le a dokihoz. Most nem merek sehova menni a gyerekkel, hátha fertőzünk. Igazából nem dörgölőztek, vagyis bekente az orrát egy krémmel, hátt hogy most előtte fogdosta-e a sebét, azt nem tudom  

    Ha jól veszem ki, elvileg, én és a párom nem kaphattuk el, hisz max egy puszit adtunk, mikor érkezett. (vagy már ettől is?&nbsp Mi voltunk bárányhimlősök, a fiam, 16 hónapos, ő még nem.

    Meddig dekkoljunk itthon? 2 hét, 3?  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. ppp
    ppp
    2007. június 3. 15:1932.

    Övsömörös embertől lehet bárányhimlőt kapni, ha valaki még nem esett át rajta.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_836913 (31)
    2007-05-31  22:09
  4. Torolt_felhasznalo_836913
    Torolt_felhasznalo_836913
    2007. május 31. 22:0931.

    Sziasztok!

    A http://www.baranyhimlo.hu/hml/himlo/ovsomor oldalon találtok bővebb infót a betegségről. Ebből az is kiderül, hogy nem fertőz az övsömörös beteg.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_610187
    Torolt_felhasznalo_610187
    2007. május 18. 16:1030.

    Sziasztok!

    Ha esetleg valakinek aktuális mi épp most néztünk utána, igaz bárányhimlő kapcsán. Szóval, nekünk azt mondta a doki, hogy az övsömör a SAJÁT - elraktározott - varicella vírusunk újra aktiválódása, ha valami legyengíti a szervezetünket (stressz, betegség). Nem lehet mástól elkapni.

    Üdv

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_792836
    Torolt_felhasznalo_792836
    2006. augusztus 16. 09:0929.

    Na igen, a fájdalomcsillapító. Adtak valamit, már nem emlékszem, csak arra, hogy maximum 6 szemet szabadott belőle bevenni naponta. Így aztán szedtem egy másik fajtát is. 12 szemmel kibírtam a napot. Rettenetesen tud fájni!
    Viszont nekem elsőre fel sem ismerték. Igaz, csak egy vacak kollégiumi orvos látott, így aztán el sem különítettek a többiektől, csak aztán annyira fájt már a nyakam, hogy hazaküldtek végül, de annyi esze nem volt a nevelő tanárnak, hogy átkísérjen a bőrgyógyászati klinikára, ami kábé 20 m-re volt a kollégiumtól! Szóval az első tünetek után 7 nappal látott először szakorvos, valami szárító kencét írt fel, meg az injekciókat. 3 naponta kellett mennem vissza hozzá, hogy leszedegesse, ami már elhalt, de nagyon hosszú lefolyású betegség ez. Nekem 3 hétig tartott, de emlékszem, még úgy mentem vissza az iskolába, hogy a sebeim még nem gyógyultak be teljesen addigra sem. Szóval az a sofőr nem normális, ha így útnak indul!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_640816 (19)
    2006-08-15  22:30
  7. Torolt_felhasznalo_792836
    Torolt_felhasznalo_792836
    2006. augusztus 16. 09:0128.
    Hát ez furcsa nekem is. Akinek ilyen betegsége van, az miért nem marad otthon, míg meggyógyul?
    Amúgy csak a lappangási ideje alatt fertőz, én úgy tudom. Nekem 14 éves koromban volt. 3 hétig voltam beteg, a nyakamon jött ki, tele volt a fejem, az arcom, a fülem, de még a hátam is hólyagokkal és rettenetesen fájt, de nem a pötty fáj, hanem ez a sz*r megtámadja az idegeket, úgy hogy nem is bírtam mozgatni a fejemet. Injekciókat kaptam rá minden másnap. Ismertem olyat, akinek a térdén jött ki, ő meg járni nem tudott hetekig, szóval nem értem én ezt az útitársat! Amúgy én is bárányhimlőssé tettem az egyik osztálytársamat vele, pont akkor jött ki neki, mikorra én meggyógyultam.
    előzmény:
    Kleopatra (11)
    2006-08-15  21:58
  8. 2006. augusztus 16. 09:0127.
    Ha már hegesedtek a "kelések", akkor nem fertőz.

    Ne használjanak egy törülközőt/ruhát, ne nagyon ölelgessék egymást, S ha lehet, akkor külön szobában legyenek (WC, fürdőkád, stb. miatt).

    előzmény:
    caillou (1)
    2006-08-15  21:29

Címlap

top