Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Magyarok fóruma Németországban

szamarfül
Létrehozva: 2003. Április 21. 11:33
Szervusztok!
Ahogy tudom, eleg sokan vagyunk itt Nemetorszagban mi magyarok. Miert ne lehetne nekünk egy ilyen forumunk, ahol elcsevegnenk mindenröl !? Kivancsi vagyok, jelentkeztek-e. . . . .



--------------------------------------

Nem állás és szálláskereső topik!!
  1. 2003. május 21. 20:26401.
    vagy csináltassá tortát a te fényképeddel a közepén, vagy egy üveg ital valamilyen feliratozással nekük most lesz 1 éve hogy megkérte a kezemet, és csináltatok neki egy szívalakú egérpadot az esküvői fényképünkkel
    előzmény:
    Cobra (399)
     
  2. 2003. május 21. 20:23400.
    hát igen a pasiknak elég nehéz, én is így vagyok a férjemmel, mindene megvan nem tudok mit venni neki. Az enyémnek most volt a születésnapja és végső elkeseredésemre vettem neki egy bilincset, játék és mellé megkapta a Bon-bon-nak a Rabod vagyok című számot, mellé egy képeslapot azzal a felírattal, hogy itt nincs harmadolás ez életfogytiglanra szól.
    előzmény:
    Cobra (399)
     
  3. 2003. május 21. 20:19399.
    8-ik az a baj, hogy igazán nincs is olyan ötletem amit vehetnék, mert csak dolgozik-dolgozik. Hobby a munka jelszóval:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2003. május 21. 20:16398.
    hányadik lesz?
    előzmény:
    Cobra (396)
     
  5. 2003. május 21. 20:16397.
    örülök, hogy sikerült a hibát elhárítani. Akkor most megint lehet telefonálni
    előzmény:
    alchri (391)
     
  6. 2003. május 21. 20:11396.
    Igen köszönöm a túrorudi is jo de én sokmindent szeretek még azon kivül! De megyek most hozok magammal sokmindent, ugyanis házassági évfordulónkra megyünk haza. Nincs valami ötletetek mit ajándékozzak a páromnak?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2003. május 21. 20:10395.
    Szia! Alchri Erika, de örülök, hogy te is jól vagy:-)ráadásul irigykedek a pizza miatt:-)
    előzmény:
    Molnarka22 (393)
     
  8. 2003. május 21. 20:07394.
    Cobra - ne szomizzal - hozzak Neked Turorudit ha megyek?? haza :-)))) Drusza - örülök, hogy megoldottak a telcsiproblemak!!!!
    előzmény:
    Cobra (392)
     
  9. 2003. május 21. 20:02393.
    Szio! Melyik Erika? En jol vagyok - ferjecskem eppen sörözni van a kollegakkal. En meg pizzat majszolok :-)) Majd holnap elmegyek edzeni :-)) Legalabbis ezzel nyugtatom magam miközben tömöm a fejem. . . :-)))
    előzmény:
    ogologomam (380)
     
  10. 2003. május 21. 20:00392.
    Sziasztok!Molnárka, és a délen lakók!:)Jó nektek ti egy-kettö otthon tudtok lenni akár hétvégére is mehettek haza. Most szomorkodom:(((((De nem baj megyek én is jövöhéten ez vigasztal!üdv:Cobra
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2003. május 21. 19:55391.
    Végül is központi hiba volt, szerencsére simán megjavitották anélkül, hogy kijöttek volna.
    előzmény:
    ofelia (389)
     
  12. 2003. május 21. 19:50390.
    Jo estet Mindenkinek! Münchenben tenyleg sok lehetöseg van. Zoli is most ott kap munkat szerintem - tegnap jol sikerült az interju :-) Jo sokan leszünk arrafele akkor :-))) A nemettel en is küzdöttem, de eleg hamar bele lehet jönni szerintem. Es itt delen sokkal baratsagosabbak az emberek - örülnek es segitenek ha nem menne annyira a nyelv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_683327 (382)
     
  13. 2003. május 21. 19:10389.
    rájöttél már, hogy miért nem működik a telefonod? Hát hiába az ember annyira hozzá van szokva a technikához, hogyha bekrepál akkor borzasztóan tud hiányozni
    előzmény:
    alchri (377)
     
  14. 2003. május 21. 19:08388.
    Köszi Ági a biztatást. Most nagyon úgy érzem, hogy képtelen vagyok ezt a nyelvet megtanulni, főleg a nyelvtant uuuuuuutálom. De csak azért mert a magyar nyelvtant sem tudom. Azért próbálok pozitívan hozzáállni a dolgokhoz. Most azt találtam ki, hogy 1 évet adok magamnak hogy megtanulják németül. Mert minnél előbb szeretnék kint munkába állni. Nem akarok házi tündér lenni meg különben sem az esetem. Ági ha jól emlékszem a férjed orvos, milyen orvos? Megkérdeztem a férjemet sajnos tőlünk 300 km-re lesztek. De azért egyszer jó lenne valahol félúton összefutni.

    Carmen: neked azt javaslom, hogy gondold át ezt a kapcsolatodat, ha nem tudsz önzetlenül adni, kár az egészért. Én is itthon Marketing asszistensként dolgozom igaz nincs diplomám, de feladom a munkahelyemet a férjemért pedig soha nem gondoltam volna hogy egyszer én No-ban fogok élni. Én még a nyelvet sem beszélem, mégis belevágok pedig nem 20 éves vagyok. Sőt van még egy 10 éves kislányom őt is viszem magammal.
    Csak nagyon kell szeretni a másik és ahogy olvasom a hozzászólásodat hát nem úgy nézki hogy képes lennél mindent megtenni a párodért. És
    hidd el kint jobb az életszínvonal mint itthon, még egy takarítónőnek is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_683327 (381)
     
  15. 2003. május 21. 15:03387.
    Nem dolgoztam vendéglátásban. . . és nem is hiszem, hogy ezt szeretném. . .
    Igazából irodában dolgozom és kereskedelem, marketing területén tevékenykedem. . .
    Az a baj, hogy én úgy gondolom, hogy nem azért tanultam, illetve dolgozom lassan 7 éve, hogy egy olyan munkát vállaljak el külföldön, amit már itt Magyo-n sem tennék. . . Itt nem arról van szó, hogy bárkit is lenézek, csak elértem egy színvonalat, amit nem szeretnék lejjebb adni. . . és pont ez az amitől félek, hogy szép és jó a szerelem, csakhát vannak dolgok, amiket az ember nem szívesen ad fel. . főleg nem egy olyanért, ami kevésbé elégíti ki. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_100346 (386)
     
  16. Torolt_felhasznalo_100346
    Torolt_felhasznalo_100346
    2003. május 21. 14:51386.
    Szia!
    A vendéglátásban talán lenne esélyed munkát találni. Dolgoztál már valaha ebben a szakmában? Mert ha van egy kis gyakorlatod, akkor már tudnál valamit találni. Vagy egyáltalán, mit szeretnél dolgozni, mi a szakmád?
    előzmény:
    Carmen27 (385)
     
  17. 2003. május 21. 14:09385.
    Hát attól félek, hogy a házitündérkedést nem nekem találták ki. . . mármint, hogy csak azt csináljam. . . éppen ezért félek kimenni. . .
    A biztos állásomat nem szívesen adnám fel egy bizonytalanságért. . ráadásul még nyelvet sem kell tanulnom. . sok más nővel ellentétben eltartatni sem szeretném magam. .
    Lehet nem vagyok egy egyszerű eset. . .
    előzmény:
    ogologomam (383)
     
  18. 2003. május 21. 13:18384.
    Szia! Bárcsak nekem ne működne a telefonom! Legalább nem tudnék annyit dumálni! Nekem áldás lenne, különben nem tudom megállni. :) ( a netezést sem )
    előzmény:
    alchri (378)
     
  19. 2003. május 21. 13:15383.
    Szia! az biztos, hogy München lehetőségekkel teli. A fiam is ott dolgozik:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_683327 (382)
     
  20. 2003. május 21. 13:14382.
    Szép napot Neked is! És mindenkinek!

    Carmen, majdnem ugyanez nálam is, csak én előbb kicsit babázok, aztán keresek talán valami melót. Bár én nem dolgozni megyek ki. Csak ha valami kihagyhatatlan lesz. :) Szerintem München tele van lehetőségekkel, elég nagy város. Előbb menj ki, nézz körül, aztán lehet, hogy nem is akarsz dolgozni, csak házitündérkedni, meg élni. :)
    előzmény:
    ogologomam (380)
     
  21. 2003. május 21. 13:10381.
    Szia Marcsi! Szerintem ne félj annyira a nyelvtől. Én gimiben tanultam, középfokuztam, aztán nyaranta a Balatonon a vendégekkel (nyaraltattunk) beszélgettem, de kb 7 éve szinte semmit. Már meg sem értettem, amit akartak mondani. Egyszer felhívott egy ismerős szállás ügyben, és szó nélkül adtam át a telefont a férjemnek. Most május elején voltunk kinn 3 napot körülnézni, és először nem értettem semmit. Második este közös vacsora férjem leendő kollégáival, és 2 pohár bor után jöttek elő a szavak, a nyelvtan, és visszajött az önbizalmam. Másnap már nagyjából értettem az eladókat is, pedig bajorul beszéltek. Szóval kitartás, meg néha pár pohár bor. :)
    előzmény:
    ofelia (375)
     
  22. 2003. május 21. 12:26380.
    Sziasztok! szép napot mindenkinek:-) Hogy vagy Erika?:-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2003. május 21. 12:13379.
    Nem tud nekem senki valamilyen biztatást vagy tanácsot adni???
    előzmény:
    alchri (376)
     
  24. 2003. május 21. 12:07378.
    Druszám! A lányom kb. másfél évre rá született, miután papa kivizsgáltatta magát és mondta a doki neki, hogy kicsit utazzon el, vagy engem küldjön el, hogy regenerálódjnanak a dolgok megoldottuk egyszerübben, egy hétig kerültük egymást és lásd a csodát, a nehéz hét után, egyböl teherbe estem. Gondolhatod, hogy lányomnak hányszor kellett már hallania, hogy "miatta" egy hétig nem ölelgethette a mamát a papa. Még szerencse, hogy jó humora van:))))
    A fiam aztán 3 év mulva, rögtön összejött.
    Még egy történet! Férjem unokaöccse kb. 10 éve nösült, egy bübáj osztrák nöt vett el, aki 8 évvel fiatalabb nála, azóta próbálkoztak gyerekkel, sehogy sem sikerült. Már szinte feladták, amikor Angie terhes lett. Idén márciusban született a 4, 4 kilós fiúk.
    Nálatok egészen biztosan elöbb is sikerülni fog!!!!
    előzmény:
    Molnarka22 (370)
     
  25. 2003. május 21. 11:56377.
    Szia Marcsi!
    Képzeld, a netem müködik, a telefonom nem. meg vagyok löve:(((
    előzmény:
    ofelia (375)
     
  26. 2003. május 21. 11:54376.
    Szia, itt vagyok, csak a telefonközponttal telefonáltam a mobilommal, mert besz. . . . rt a központom.
    előzmény:
    Carmen27 (374)
     
  27. 2003. május 21. 11:54375.
    Nekem is küldheted a számodat, mert ha kint leszek akkor már tudlak hívni. A közös süti készítésben benne vagyok.
    Jópofa lehetet a férjed, a 8 éves beszédjével.
    Be kell valljam, hogy félek egy kicsit a német nyelvtől, mert most is járok tanfolyamra, de úgy érzem magam mintha kínai órán ülnék. Remélem kint nem lesz ennyire rossz.
    előzmény:
    Molnarka22 (369)
     
  28. 2003. május 21. 11:41374.
    Na most mindenki hirtelen eltűnt???
    előzmény:
    alchri (373)
     
  29. 2003. május 21. 11:13373.
    Valószinü nálam van a bibi. Nem tudok telefonálni. Kezdhetem a nyomozást, hogy mi történt, de utálom a technikát!
    előzmény:
    alchri (371)
     
  30. 2003. május 21. 11:12372.
    Sziasztok, nem tudok bekapcsolódni az eddigiekbe, mert nem olvastam végig, amiket írtatok.
    A helyzetem röviden annyi, hogy a barátom kint él Münchenben és kint is dolgozik (magyar) és szeretné, hogy kimenjek én is hozzá. . .
    csak éppen fogalmam sincs, hogy mit csinálhatnék kint. . .
    a koromat látjátok, németül perfekt vagyok. . . viszont baby-sitterkedni, takarítani. . stb. . . annyira nem szeretnék. . .
    szerintetek van esélyem vmilyen más munkára???
    Igazából ez az egy dolog, ami visszatart, hogy nem szeretnék egész nap otthon ülni és nézni a 4 falat. . .
    Ha van ötletetek vagy tapasztalatok, akkor szívesen meghallgatnám. . .
    előzmény:
    Molnarka22 (370)
     
  31. 2003. május 21. 11:11371.
    Szia Erika!
    Nekem már irhatod is!!A számodat!

    Képzeld el, az elöbb felhivom Anyut Almádiban, annyit mondtam, hogy szia, én vagyok, egy reccsenés és azóta egyfolytában foglalt a száma, még a mobilja is, meg a pesti szám is egyböl foglaltat jelez. Most mindjárt megpróbálok még más számokat is felhivni, de nagyon fura az egész.
    Mintha a telefonközpont felrobbant volna. Ez most egy durva hasonkat, de még ilyen nem történt. Akármilyen számot hivok, foglalt. kezdek ideges lenni:(((
    előzmény:
    Molnarka22 (370)
     
  32. 2003. május 21. 10:23370.
    Szio drusza! :-)) Igen - HSG volt es mindkettö el volt zarodva, de allitolag mar nem. . . Meglatjuk :-) Zoli szegeny mar kivizsgaltatta magat - azota is nevetnem kell szegenynek az arcan a rendelöben - mintha az összes fogat ki akartak volna huzni ugy ment be a vizsgalatra. . . :-)) de nala minden OK. Es mennyi idö utan sikerült a gyerköc? Mar nagyon, de nagyon jo lenne!!!!! :-))) Akkor eleg sokan vagyunk igy Del-nemeto. -ban :-) Ha gondoljatok, irok privit aki keri a telcsiszamommal - talan igy könnyebb ertekezni es valamikor egy sütizest összehozni közeputon :-)))
    előzmény:
    alchri (364)
     
  33. 2003. május 21. 10:16369.
    Szio! Az enyem is szamitastechnikaval foglalkozik es mi is webkameraztunk :-))) A nemethez drukkolok - en gimiben tanultam, de persze az nem sokat ert meg el is felejtettem mar mire kiköltöztem. Igazabol a munkahelyen jöttem bele valamennyire megint es most mar elboldogulok. Zoli magyarul kellett tanuljon tölem - mert Ö meg mar 30 eve itt elt es bar Pesten született, a szülei akkor jöttek ki amikor mg gyerek volt. Edes volt az elejen - egy 8 eves gyerek szokincsevel beszelt egy 37 eves ferfi :-))))Szep napot Nektek!! Erika
    előzmény:
    ofelia (359)
     
  34. 2003. május 21. 08:43368.
    Remelem nem csinal a volt ferjed gondokat.
    Bar, volt ferjeknel sosem lehet tudni. . .
    előzmény:
    ofelia (367)
     
  35. 2003. május 21. 08:21367.
    Sziasztok lányok! Sajnos hiába itélte nekem a lányomat a bíróság, kell az apa írásos beleegyezése, mert a láthatást biztosítanom kell az apa számára. Sajnos enékül a papír nélkül nem tudom beadni a gyereknek a vízum kérelmét. Csak az a baj, hogy nagyon szorit az idő szeptember 8-án kezdődik kint az iskola, addigra jó lenne valahogy túlesni a dolgon. De ha addig nem lesz semmi, nem tudom hogy mi lesz. :(((
    Gabi kezded már megszokni, hogy kint vagy? :))
    Egyébként az apának, felajánlottuk az őszi, téli, tavaszi illetve nyári szünetek nagy részét, de neki ez kevés, ja és még azt is hogy haza hozzuk a gyereket. Elvileg neki kéne kijönnie, és nem kellene ennyi időpontot adni. De úgy voltunk vele csak az apja, találkozzanak. Egyébként nem azért akarja látni a gyerekét mert annyira szereti, hanem azért hogy ne legyen olyan egyszerű nekem. És hogy keresztbe tegyen nekem és főleg a gyerekének, csak az a baj, hogy hiába mondjuk hogy milyen nagy esélye van ha kint fog iskolába járni, ezt agyilag nem fogja fel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_787897 (361)
     
  36. 2003. május 21. 00:45366.
    Szevasztok, itt az éjszakai múszak!:))
    Örülök, hogy szaporodik a kis társaság!:)
    Ági, nem vagy egyedül a vasalási undoroddal!:))
    Ofélia, nekem azt mondták annak idején, hogy csak az első tíz lv nehéz, azután megszokom. . . :)) Még csak alig 8 év telt el. . . :))
    Alchri, hívj, csak előtte küldj SMS-t!:))Hogy vészeltétek át a vihart??
    előzmény:
    alchri (365)
     
  37. 2003. május 20. 22:38365.
    Gabi! ha ma még jössz, akkor sok puszi és köszönöm a mailt!!! Ma reggeli vendégem volt, délután meg egyéb elfoglaltságom volt, lehet, hogy holnap délelött felhivlak:)))10. 30-tól elvileg szabad vagyok.
    Puszillak és még megismételjük a találkozót, jó??
    előzmény:
    Gabi.de (348)
     
  38. 2003. május 20. 22:34364.
    Szia Erika! Druszám:))
    Már délután elkezdtem Neked egy hosszú választ irni, de a családi teendök közbeszóltak és mire visszajöttem, újból be kellett jelentkeznem és amit irtam, elúszott.
    A hosszú távollétröl én is tudnék mesélni. Férjem egy évvel elöbb jött ki, mint én, Regensburgba, de ahogy tehette, tépett haza, nem volt könnyü, mi is kb. 2 havonta láttuk egymást. De! Akkoriban még nem volt internet(1979), vagy legalábbis nem Magyarország és Németország között. Csak telefon, de az orrvérzésig. :))) és sok, sok pénzért.
    valahogy átvészeltük a szituációt és azóta is együtt vagyunk.
    Ami a fájdalmas beavatkozást illeti, amit átéltél otthon, a baba érdekében, az petevezeték átfújás volt?
    Mert azt volt szerencsém nekem is átélni, itt, Stuttgartban, 1982-ben, amikor már nagyon szerettünk volna gyereket. 20 éves voltam, férjem 30, de természetesen engem küldött el elöször vizsgálatra, hogy miért nem leszek terhes. Az orvos elsö dolga az volt, hogy, átfújta a petevezetékeimet, késöbb kiderült, hogy nem ott volt a hiba, hanem kedves páromnál.
    Egyszerüen mint fiatal házasok, tul sokat voltunk együtt:)) és ezért nem stimmeltek a milliók. Nem a lottóban:))), hanem a spermában:))
    Szóval a lényeg, hogy a férjed is vizsgáltassa ki magát!!!
    Örülök, hogy jól érezted magad otthon! Mi csak junius végén megyünk megint haza. Akkor is csak pár napra!
    Puszi, Erika
    előzmény:
    Molnarka22 (357)
     
  39. 2003. május 20. 22:19363.
    Jajja de jó, hogy Ofelia idetalált, meg sokan mások!
    Szép estét MINDENKINEK!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. wow
    wow
    2003. május 20. 21:46362.
    eszembe nem jutna a volt ferjedet sajnalni
    előzmény:
    ofelia (359)
     
  41. wow
    wow
    2003. május 20. 21:45361.
    Ha Birosag Neked itelte a gyereked, akkor is kell az apa beleegyezese???
    előzmény:
    ofelia (359)
     
  42. 2003. május 20. 21:21360.
    Szasztok! köszi a segítséget, azoknak is akik, akik priviben írtak. A fordítás a suliba kellett, és az intelligens épületekről szól. Mindenkinek szép estét!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2003. május 20. 21:19359.
    Sziasztok! Ágival már találkoztunk egy másik topicon, de röviden bemutatkozom, hiszen itt még új vagyok, de remélem nem sokáig. Szóval ez nekem a második házasságom, tavaly decemberben volt az eskűvönk, mi interneten ismerkedtünk, bár nem volt szerelem első látásra, mégis azt mondjuk hogy ez életünk nagy szerelme kerekedett ki. Egyébként a férjem magyar bár németállampolgár 23 éve él kint, keletnémet felesége volt, és van két nagy lánya. Nekem egy 10 éves kislányom van, akit a bíróság nekem ítélt, de sajnos az apa nem engedélyezi hogy kivigyem No-ba. Nekem már megvan az állandó tartozkodási engedélyem, a munkavállalásim, állandó bejelentett lakcim. Gyereknek sajnos még nem tudtuk elintézni az apja miatt a papírokat, egyedül csak az iskolába irattuk be. Most beadtuk a kérelmet, hogy újból állapítsa meg a bíróság a láthatást mert igazából ezt kevesli a kedves apa. Ne sajnáljátok mert csak látszólag játsza a jó apát. Szóval amint már irtam júliusban költözünk ki. Gaba ti merre laktok?
    Hogy bíruk ki?? A férjem számítástechnikával foglalkozik, és mindennap látjuk egymás webkamerán keresztül, és kb. 2 havonta haza látogat, vagy én megyek ki. Így egy kicsit jobban el lehetet viselni a másik hiányát.
    Én még nem beszélem a németet, most tanulom, hát elég nehéz, munkát egyenlőre nem keresek nyelv hiányában, otthon leszek és a gyereknek segítek beilleszkedni suliba. Hát röviden és tömören ennyi. Ha kérdésetek van írjatok bátran, most már én is rendszeresen fogom látogatni a topicot. Szép estét mindenkinek.
    előzmény:
    Molnarka22 (357)
     
  44. wow
    wow
    2003. május 20. 21:08358.
    Szia, en Ausztriaban vagyok. De belekotyogtam. Bocs.
    előzmény:
    szamarfül (1)
     
  45. 2003. május 20. 21:02357.
    Jo estet Mindenkinek! De jo ofelia - 3 ev utan vegre, vegre! Hogy birtatok? En a megismerkedesünkkor voltam külön Zolitol fel evig es nagyon nehez volt mar az az idöszak is. . . Szegeny Agi - en nagyon utalok vasalni, de szerencsere anyosom szeret, igy ezt mindig atvallalja tölem :-))) Remelem a kislanyod nem fog csalodni es itt is tetszik Neki majd az ovi - befogadjak majd a többiek. Szio Mindenkinek! Erika
    előzmény:
    ofelia (354)
     
  46. 2003. május 20. 20:29356.
    Sziasztok!
    Még mielőtt megszólnátok, két pici gyerek, háztartás, dolgozó férj, szóval rengeteg ruhát termelünk. És mindig a vasalás marad el. Nem vasalok hetekig, mindig csak pár darabot, és akkor rengeteg lesz, már üres a szekrény és tornyozom a vasalatlant. Örök veszekedés forrása. Szóval ne azért ítéljetek el, mert vasalok, hanem mert trehány, lusta disznó vagyok. (vasalás terén) :)
    Nálunk is csúnya idő lett hirtelen, de legalább felfrissül a levegő, és nem kell öntözni. Iszonyú a szárazság.
    Pénteken lesznek kész a fordítások, amit el is küldünk nyomban, és onnantól kezdve 3 hét mire megjön a munkavállalási, és azzal mehetünk vízumot intézni. Már alig várom, hogy kinn legyünk. Kislányom kihúzza magát, ha arról beszél, hogy németországba költözünk. Remélem nem lesz nagy csalódás neki. MOst kezdi megszeretni az ovit.
    Szép estét mindenkinek!
    előzmény:
    alchri (347)
     
  47. Torolt_felhasznalo_875099
    Torolt_felhasznalo_875099
    2003. május 20. 19:47355.
    szia ofelia!

    juj de jó, juj de jó, akkor itt lesztek kb. 6 km-re tőlünk! :D
    nagyon sok szeretettel várlak!
    volt már, hogy éltünk mi is pár hónapig külön a férjemmel a munka miatt (én magyarországon, ő pedig itt) és mondhatom, hogy nagyon rossz volt. de ez a 3 év. . . . . . . . . durva lehetett! :O( de most végre kezdődhet újra a boldogság! :O)))

    puszi: gaba
    előzmény:
    ofelia (354)
     
  48. 2003. május 20. 18:48354.
    Szia! Én nyáron fogok kiköltözni a férjemhez Ehningenben ez Ulm-tól nincs olyan messze?
    Már nagyon várom végre 3 év után együtt lehetünk
    előzmény:
    banyoci1 (334)
     
  49. 2003. május 20. 18:39353.
    Szia szegény Miffy!
    Bocs, de pont nem értem rá délelött, nagyon sajnálom! Meddig kellene a forditás?
    De szerintem jó minden, hogy öszinte legyek, ilyen szöveggel nem sok dolgom volt eddig!:)))
    Nagyon ügyes vagy!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_505212 (352)
     
  50. 2003. május 20. 10:33352.
    nincs itt senki? csak van valaki aki jobban tud nálam németül. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top