Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Magyarok fóruma Németországban

szamarfül
Létrehozva: 2003. Április 21. 11:33
Szervusztok!
Ahogy tudom, eleg sokan vagyunk itt Nemetorszagban mi magyarok. Miert ne lehetne nekünk egy ilyen forumunk, ahol elcsevegnenk mindenröl !? Kivancsi vagyok, jelentkeztek-e. . . . .



--------------------------------------

Nem állás és szálláskereső topik!!
  1. 2003. május 5. 03:22151.
    Szia Agi!

    Örülök, hogy jo volt a benyomasod az elsö latogataskor. Ugy-e mondtam, nem olyan fekete az ördög, meg a nemet sem.
    Különben, van egy talalo nemet mondas, ezt jegyezd meg : "wie man in den Wald reinruft, so schallt es raus".
    Magyarul ezt ugy mondjuk, ugyebar, hogy amilyen az "Aggyonisten", olyan a "Fogaggyisten".
    Tehat szep mosolygos "Aggyistent" kivantok a vilagnak es az is vissza fog ratok mosolyogni.
    No, ebben maradjunk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_683327 (123)
     
  2. 2003. május 5. 01:19150.
    Ok! köszi és kereslek ha nem zavarlak. szia
    előzmény:
    ogologomam (149)
     
  3. 2003. május 5. 01:18149.
    Aludj jól! jójci
    előzmény:
    Gabi.de (147)
     
  4. 2003. május 5. 01:18148.
    :)))))
    előzmény:
    ogologomam (146)
     
  5. 2003. május 5. 01:17147.
    Na, ezt most hosszú lenne itt elmesélni, és már kaptam két sárga lapot, mert még mindíg nem megyek lefeküdni. A pirosat nem várom meg, így most eltűnök. Ha érdekel a történetem, megírom priviben. Különben meg holnap este újra leszek!
    Jó éjszakát!
    előzmény:
    ogologomam (145)
     
  6. 2003. május 5. 01:15146.
    Augusztusban és a Fest-en voltunk a gyereknél, de olyan boldog volt, hogy 9000X körbe járatta velünk a várost.
    előzmény:
    Gabi.de (144)
     
  7. 2003. május 5. 01:13145.
    Hidd el jobban jártál, hogy nem maradtál itthon!
    Ha néha haza jössz, akkor feltöltődsz és jöhet aminek jönnie kell. Főleg ha boldogok vagytok:_))
    előzmény:
    Gabi.de (143)
     
  8. 2003. május 5. 01:12144.
    Pont az a baj, hogy nem értem!:)) A bajor még csak nem is hasonlít a németre! Persze ez a városban biztosan nem olyan rossz, mint a vidékieknél. München különben is elég vegyes lakosú, ott jobban beszélik a németet, mint a bajort.
    előzmény:
    ogologomam (142)
     
  9. 2003. május 5. 01:09143.
    Hát az biztos! Nem is nagyon szeretik őket! Én 8 éve bolondultam meg és ide jöttem férjhez. Azóta időnként úgy érzem, hogy osztódással kellene szaporodnom. . . Hogy minden hova jussak. :) Elég nehezen megy ez az egy fenékkel két lovat játék!:)))
    előzmény:
    ogologomam (140)
     
  10. 2003. május 5. 01:09142.
    Azzal nincs baj, hogy kéznél van, mert kevesen vannak, így állandóan dolgozik. Egyébként októberben lejár a 11/2 éve és jön haza. Ha jön :-((
    Miért baj, hogy érted őket?
    előzmény:
    Gabi.de (141)
     
  11. 2003. május 5. 01:05141.
    Ja, úgy könnyű!:)) Csak az a hátránya, hogy túlságosan kéznél van!:( Gondolom, ha bárki hiányzik, őt találják meg elsőnek.
    Ha érteném, mit beszélnek itt, akkor sokkal jobban szeretnék itt lenni. . :)) De viccen kívül, nem olyan borzasztó, mint sokan írják, bár nem vagyunk gazdagok. . . De azért megélünk a párom fizetéséből.
    előzmény:
    ogologomam (138)
     
  12. 2003. május 5. 01:04140.
    Az biztos, hogy a hegyek gyönyörűek. A bajor még mindig jobb mint a régi keleti részből valók. Régóta vagytok kinnt?
    előzmény:
    Gabi.de (139)
     
  13. 2003. május 5. 01:00139.
    Honnan vettem, hogy lány???:))
    Hát én a hegyeket szeretem, bár ez sem sík vidék. . . :)) Viszont könnyen eljutunk az igazi hegyek közé. :)) A bajorok meg egy külön "állatfaj"!:)) Csak ne lenne ez a borzalmas dialektusuk. . . Sosem fogom igazán érteni őket!:))
    előzmény:
    ogologomam (137)
     
  14. 2003. május 5. 00:59138.
    A pénz egyébként jó, lakásra nem kell költenie, utazásra sem, mert 25 lépcső választja el a munkahelyétől. Szeretsz ott élni?:-))
    előzmény:
    Gabi.de (136)
     
  15. 2003. május 5. 00:54137.
    Biztos szép helyen laktok. Szeretem azt a bajor részt. Egyébként fiú a kincsem. Unatkozni azt nem tud!
    előzmény:
    Gabi.de (136)
     
  16. 2003. május 5. 00:52136.
    Ez egy kis "falu" Petershausen. Hát, nem irigylem a leányt, biztosan nem unatkozik. . . Legalább rendesen megfizetik? Azért mi az idén már kétszer voltunk otthon.
    előzmény:
    ogologomam (134)
     
  17. 2003. május 5. 00:42135.
    Merre éltek?:-)
    előzmény:
    Gabi.de (133)
     
  18. 2003. május 5. 00:40134.
    Jönne, ha tudna szegénykém, csak marha sokat dolgozik. Karácsonykor volt itthon. Szakács. Igazad van 8 óra alatt simán itthon lehet lenni
    előzmény:
    Gabi.de (133)
     
  19. 2003. május 5. 00:37133.
    Én meg München mellett vagyok 30 km-re!:)) Elhiszem, hogy hiányzik, de innen azért elég gyorsan "haza lehet szaladni". . . Persze, nem minden héten. :(( Én is mennék, de az kicsit drága játék volna. :(( Mit csinál itt a "gyermek"?
    előzmény:
    ogologomam (132)
     
  20. 2003. május 5. 00:24132.
    Olyan messze nincs, csak Münchenben, de nagyon hiányzik a kis mocsok:-(
    előzmény:
    Gabi.de (129)
     
  21. 2003. május 5. 00:22131.
    Szia mikko, csak aláirni tudom, amit irsz. A lakbérünk iszonyu magas, ezen kivül 4 gyereket nevelünk. . iskola, kirándulások, ruházkodás, zeneiskola. Pld. a lányom szemüvege NYOLCSZÁZ márka volt, azaz 400 euro(szerencsére a márka óta nem romlott a szeme) - erös rövidlátó, a kassza egy nevetséges összeget fizet, azt hiszem, ez üvegenként volt 20 (HUSZ) Márka. . .
    Az Euro miatt iszonyuak az árak, amikor fizetek a "közértben", még mindig átszámolom, és nem akarom elhinni, hogy az a pár vacak (nem a nagy bevásárlás, csak a napi csipp-csupp) 2x ennyi márka lett volna. Nagyon sok mindent 1-1-ben számoltak át. Nem vicc, sajnos.
    A gyerekek mind keresnek, korrepetálnak.
    A háziorvosunk, aki egyébként "barát", mert a feleségével jóban vagyok, pld. egyszer megtette, hogy amikor nálunk voltak ebéden, és belenézett az akkor még kicsi, köhögö kisfiam szájába, késöbb ezt leszámlázta, és vasárnapi tarifával. . .
    Na, én sem akarok panaszkodni. .
    Mi is az AOK-nál vagyunk, de ez hatunknak HAVI 279 Euro.
    nos, most ennyi. . sziasztok, és jó éjszakát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435103 (120)
     
  22. 2003. május 5. 00:22130.
    :)))))
    előzmény:
    Szidi (127)
     
  23. 2003. május 5. 00:21129.
    Szia, azért vagy szomorú? Mi a baj? Nagyon messze került? Ritkán látod? Ne szomorkodj, ha csak ez a baj!:)
    előzmény:
    ogologomam (128)
     
  24. 2003. május 5. 00:14128.
    Sziasztok! én csak egy szomorú mama vagyok, kinek csemetélye dolgozik kinnt
    előzmény:
    Szidi (127)
     
  25. 2003. május 5. 00:02127.
    bocs, látom, hogy gabi már válaszolt :-))
    előzmény:
    Szidi (126)
     
  26. 2003. május 4. 23:44126.
    szia miffy,
    mitteleuropäische Sommerzeit!
    üdv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_505212 (122)
     
  27. 2003. május 4. 22:51125.
    De hülyén fogalmaztam. . . :) Szóval, én is sokáig törtem rajta a fejem, mikor megláttam. . . :)
    előzmény:
    Gabi.de (124)
     
  28. 2003. május 4. 22:47124.
    Szia! S=Sommer. :))Tehát közép európai nyári idő. . . :)))De ne keseredj el, én is órák ota járattam az agyam rajta!:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_505212 (122)
     
  29. 2003. május 4. 22:26123.
    Sziasztok! Szerencsésen hazaértünk, eléggé elfáradtunk. Tetszett minden, és most már tuti, hogy megyünk. Férjemnek jól sikerült a bemutatkozás, azt mondták, hogy már "tegnap" kezdhetne. Pici hely Nabburg, de én mindig is Balatonparton akartam élni, és ott sincs sokkal nagyobb város. A környék szép, megnéztünk pár környékbeli várost. Amberg, Weiden, Regensburg. Nagyon tetszett, hogy NO-ban tisztelik a hagyományokat, és nem bontanak le épületeket csak azért mert régi. Akárhova néztem mindenhol találtam valami vendégváró, vendégmarasztaló dolgot. (egy cserép virág, egy pad. . . ) A kertek szépen renben tartva, a közterületek tiszták, az eladó akkor is mosolygott, ha nem vettünk semmit. Nem azt akarom mondani, hogy eztán Magyaro. nem is tetszik, csak itthon az emberek még a megélhetésért gürcölnek sokan 2 munkahelyen is, és nem sok idő marad pihenésre, a lakás és udvar csinosítgatására. Na és a pénz. . . Itthoni fizetésből 20 inget tudunk venni, a majdaniból meg 200-at. A tej, joghurt nálatok olcsóbb, a kenyér ugyanannyi. A műszaki cikkek olcsóbbak, a benzin picit drágább. a ruhák a H & M-ben nagyon jó minőségűek, és ugyanannyi vagy olcsóbb mint nálunk. Vettem is a gyerekeknek több garnitúrát. Már nem félünk, főleg, hogy lehet, hogy adómentes kategóriába fogunk tartozni. Ismerőseink pedig 309 Euroért bérelnek egy 67 nm-es, 3 szobás lakást rezsivel, és az önkormányzat nekünk is segíteni fog. A főorvos jóban van a polgármesterrel. Kedves mikko, elszomorodtam amit írtál. Úgy látszik mindenhol vannak árnyékok. Egyébként nekünk a lakásbérleten kívül fog megmaradni kb 800 Euro, csak kajára, ruhára és benzinre. Így már biztatóbban hangzik, nem?
    Most már a kiköltözésen törjükm a fejünket, hogy mivel, és főleg mit vigyünk ki. Két gyerek mellett nem mondok le a gépeimről. Ha van tippetek, köszi. Most lefekszem, mert hulla vagyok. (Szombaton 22-órakor már itthon voltunk. Sok volt a km, kevés az idő. ) De megérte!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2003. május 4. 22:10122.
    Sziasztok: Tudom, nem ide tartozik, de egy kis segítség kéne. Németül olvasgatom a ahíreket és gyakran találkozom azzal, hogy egy időpont után ott áll: MESZ pl. 4. 17 Uhr MESZ, ez biztosan a középeurópai időt jelenti, de nem értem a "S"-t.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2003. május 4. 20:12121.
    Lányom már keres kis pénzt, a luxus cuccait maga fizeti, a többit mi álljuk. Nincsenek nagy igényeink, valahogy kijövünk. De mondom fontos, hogy mellékes is legyen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435103 (120)
     
  32. 2003. május 4. 19:16120.
    Ez nagyon érdekes, én is 24 éve élek itt. . . . Mi sajnos lakbért fizetünk és nem keveset, igaz itt ez jóval magasabb, mint felétek. . . Egy fizetésböl nem lehet már kijönni a mai árak mellett, pedig én ugyancsak jól tudok pénzzel bánni. De ahhoz persze pénz is kell! A férjem szemüvege 600 Euroba került, fogorvoshoz is járunk, férjem hídat kapott. Hát pont erröl írtam, hogy a mai árak mellett már semmi nem megy. Szabadságról szó sem lehet. És miböl ruházkodtok? Én csak reálisan látom az egészet és nem rózsaszinü szemüveg mögül kukucskálok.
    előzmény:
    alchri (116)
     
  33. 2003. május 4. 19:05119.
    Kedves Szamárfül, nagyon kedves Töled, hogy segíteni akarsz, de nem tudom, hogy hogyan tudnál. Férjemnek semmi baja, "csak" erös rövidlátó, a Retinája is rendben van. Februárban voltunk új szemüveget csináltatni, amire a doki azt mondta, hogy ez valószínü az utolsó szemüvege, ha nem marad abba a romlása a szemeinek. (-16, 50 és -13, 25- ezek az értékei)Ezeknél az értékeknél csak a lencse beültetés jöhet számításba, ez lézerrel már nem megy. Hogy az OP sikerül-e, az sem 100 százalék. De a legjobban akkor lepödtem meg, amikor közölte az orvos, hogy ezt nem fizeti a betegsegélyezö, ha szürke hályogja lenne, akkor igen. De a rövidlátás nem betegség. (Mintha tehetne a férjem arról, hogy rövidlátó!!!)Mint már írtam, 4000 Euróba kerül az OP és sajnos nekünk nincs meg a pénz. Pillanatnyilag még jó a szemüvege, állítólag még másfél évig tudja használni és akkor el kell döntenünk, hogy operálják. Erre írtam a megvakulást, mivel február óta megint romlott a szeme. Az AOK-nál is voltunk, ahol ugyancsak közölték, hogy ezt nem vállalják át. Juniusban van terminünk egy kórházban Freiburgban, ahol ezeket a mütéteket csinálják, hogy egyáltalán beszéljünk az operáló dokival, hogy milyenek az esélyei. Ugyanis a Net-en sok negatív véleményt olvastam.
    előzmény:
    szamarfül (118)
     
  34. 2003. május 4. 16:01118.
    Kedves Miko!
    Ha akarod, megkiserelhetem, hogy segitek nektek.
    Elöször is: milyen operaciora van szüksege ferjednek? Lencse-operacio, mert nagyfoku a rövidlatasa, vagy mi a problema? Esetleg " Ablösung der retina" ? Orvos vagyok immar 25 eve itt Nemetorszagban, de ilyesmiröl, hogy valaki majdhogynem megvakul, de a szükseges operaciot nem fizeti akarmalyik biztosito, igazan meg nem hallottam!
    Nagy a sporolas az uj "Gesundheitsreform" miatt, az igaz, de azert ez mar megiscsak furcsanak tünik. Nem akarom megkerdöjelezni azt, amit mondtal, csak esetleg segiteni akarok. Nehogy felreerts!

    En Hessenben lakom es itt is gyönyörü az idö, mindjart kifekszem a kertbe es elvezem ezt a majusban igazan nem tipikus jo idöt.
    A Schwarzwald igazan gyönyörü környek, örülhetsz, hogy ott elsz. Csak egyszer voltam ott, de nagyon tetszett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435103 (115)
     
  35. 2003. május 4. 15:07117.
    bagy=vagy
    előzmény:
    alchri (116)
     
  36. 2003. május 4. 15:06116.
    Kedves Mikko!
    Minket sem vet fel a gazdagság, de ennyi problémát rég hallottam, mint Töled.
    Férjem egyedül tart el minket ( feleség, két gyerek) rengeteget hajt, küszködik, nehezen, de azért kijövünk, persze nagyon fontos a mellékes kereset is. Saját házunk van, még egy kis adóosággal ugyan, de ennyi problémánk az orvosi ellátással, mint Neked , még nem volt, szerencsére. Tényleg nem tudom, hogy Nektek hol történt hiba a számitásban.
    Különben gyönyörü idö van Stuttgartban, a teraszon ebédeltünk, nekem ez nagy élmény, mert 24 év óta elöször tudtam ezt magamnak megengedni. Az elsö alkalom, hogy ilyesmink van:)))Berlintöl kevésbé vagyok "elájulva", inkább Hamburg bagy München tetszik.
    Szép vasárnapot még!
    Hány éve élsz itt?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435103 (115)
     
  37. 2003. május 4. 13:47115.
    Sajnos attól még nincsen másképp, hogy nem érted. . Kívánom Nektek, hogy ne kerüljetek ilyen helyzetbe. Otthon majd ugyanannyiba kerül az operáció , nem beszélve az egyéb költségekröl (pld. kettönek hazamenni etc. . ) Mi már beletörödtünk, legfeljebb az állam zsebén fogunk lógni. Csak a mostani lakást nem tudjuk fenntartani, ezek már komoly gondok. Nem akartalak Titeket az én bajommal terhelni, csak már nem bírom hallgatni, hogy a nyavajgás itt több, mint a probléma, mert nem így van! Aki tele van pénzzel, annak jó, de ebböl bizony kevés van. Én is ismerek pár gazdagot, de nem foglalkozom velük, mert az egy más világ. És most beszéljünk vígabb dolgokról.
    Nálatok is ilyen gyönyörü idö van, mint itt? Ragyogóan süt a nap, nyári meleg van. A balkonomon nem lehet már meglenni, olyan forró a levegö. .
    Jártatok-e már errefelé egyáltalán? A Fekete Erdö gyönyörü, az egész környék nagyon szép. Én mindíg csodálkozom, amikor a németek elutaznak külföldre, hiszen itt Németországban annyi szép hely van. És bizony kevesen ismernek minden szép helyet itt!
    Berlintöl vagyok elájulva, szívesen élnék ott. Gyönyörü város! Nektek melyik német város tetszik?
    előzmény:
    Gabi.de (114)
     
  38. 2003. május 3. 17:41114.
    Nem tudom, mit mondjak erre. . . Lehet, hogy nekem, nekünk szerencsénk van. Lehet, hogy tényleg a háziorvosban van a hiba - akkor keresgélj tovább, míg egy megfelelőre találsz, hiszen szabadon választhatod. Hogy a drogosokat hogyan és miből gyógyítják, szerencsére nem tudom, mett a környezetemben nincs olyan. De nem hiszem (nem akarom hinni!), hogy mások kárára rájuk többet költenének. . . . De azt sem tudom elhinni, hogy ha tényleg vakság fenyegeti a férjedet, csak saját pénzből lehet megműttetni. . . . Ja, és pl. az anyósomnak (83 éves!) egy kórházra való baja van, többször műtötték mindenfélével - szintén ingyen. Nem értem a dolgot. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435103 (110)
     
  39. 2003. május 3. 14:06113.
    Sajnálom, de ehhez már nem tudok mit hozzászólni.
    Nekünk szerencsére még ilyen komoly problémával nem volt dolgunk.
    A legnagyobb összeg amit eddig orvosnak fizettünk, az a férjem új hídja volt a szájában, kb. 800 Euró. Neki a munkaadója is hozzájárul, mert a "szájával" keresi a kenyerét, ugyanis énekel.
    Esetleg otthon nem lehetne operálni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435103 (112)
     
  40. 2003. május 3. 13:25112.
    Freiburg mellett lakom, a Fekete Erdönél, de ez teljesen mindegy, mert itt ugyanazok a szabályok érvényesek, mint Nálatok. A férjemnek szüksége lesz nemsokára egy szemmütétre, mivel az utolsó szemüveget kapta. Jön a vakulás, erös rövidlátó és az AOK nem fizeti a mütétet, mert a rövidlátás nem betegség. Ha szürke hályogja lenne, fizetnék, de így nem. 4000 Euróba kerül a mütét. Miböl fizessük? Bezzeg a kábítószereseket ingyen gyógyítják. Na erröl mi a véleményetek? Még egyszer hangsúlyozom, az AOK sehol nem fizeti ezt a mütétet, nem attól függ, hogy hol élsz. A férjem utolsó szemüvege 620 Euróba került, amiböl az AOK 60 Eurót vállalt át. Ez már a Fielmann-nál sem megy!
    előzmény:
    alchri (111)
     
  41. 2003. május 3. 11:05111.
    Merrefelé laksz?
    Nálunk ugyan az van, mint amit Gabi irt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435103 (110)
     
  42. 2003. május 3. 09:39110.
    Hát ez nagyon vidám, amit írtok, és ez így rendben van? Pontosan egyröl beszélünk, én is az AOK-nál vagyok, mégsem tetszik, hogy a betegbiztosítás mellett fizetnem kell majd mindenért. Ez nem betegbiztosítótól függ, ha még nem vettétek észre. . . . És ami most jön majd, az az igazi! Ha szakorvoshoz mész, átutaló nélkül 15 Eurót kell alkalmakként fizetni. Ez nálam kritikus, mivel olyan betegségem van, amihez bizony szakorvosok kellenek. A háziorvosom viszont egy állat és mindenröl le akar beszélni. Egyszerüen nem találok egy aránylag jó orvost, ennyi dilettáns orvost egy rakáson még nem láttam, mint ezen a környéken. 4 évvel ezelött költöztünk ide Karlsruhe-ból, ott már sikerült jó orvosokra találnom, itt sajnos rossz a helyzet.
    előzmény:
    Gabi.de (109)
     
  43. 2003. május 2. 23:59109.
    Jesszus, miért nem váltassz biztosítót?! Én sem vagyok fiatal, szükségem is volt már különböző extra vizsgázatokra (izotópos szívvizsgálat, pajzsmirigy, stb. ) és eddig még egyikért sem kellett fizetnem. Még a nőgyógyásznál sem a székletvizsgálatért, vagy a rákszűrésért. Igaz, az oszteoporózis vizsgálatért már igen. Fogorvosnál a húzás, tömés ingyenes, csak az egyéb (híd, korona) kerül pénzbe. Rendszeresen járunk a párommal vérvizsgálatra (koleszterin) - ingyen. Sőt, őt decemberben megműtötték, csak a kórházban töltött napokra kellett ellátási hozzájárulást fizetni! Minden egyéb ingyen volt! Szerintem sürgősen keress másik biztosítót! Mi ol az AOK-nál vagyunk, ráadásul én nem is saját jogon, hanem a fétjem után - és mégis ingyenes.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435103 (106)
     
  44. Torolt_felhasznalo_422733
    Torolt_felhasznalo_422733
    2003. május 2. 23:36108.
    Te jo eg, ez melyik biztosito?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435103 (106)
     
  45. 2003. május 2. 20:38107.
    "nagyon" fiatal vagyok, csak 41 leszek, de tényleg nem járok orvoshoz. kapok is a fejemre a családomtól. Ma voltam a szemüvegüzletben, a Fielmannál, ott rögtön megcsináltak egy tesztet, ingyen és bérmentve, az orvosnál órákat kell várni. Ingyen kerettel kapok egy ingyen szemüveget.
    De a nögyógyászt már nem úszom meg. Meg a fogorvost:(((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435103 (106)
     
  46. 2003. május 2. 19:01106.
    De van és annak ellenére, már minden vizsgálatért fizetni kell. Látszik, hogy Te még fiatal vagy, nem jársz orvoshoz. (Még a széklet vizsgálat is pénzbe kerül a nögyógyásznál, 7 Euro!)
    előzmény:
    alchri (98)
     
  47. wg
    wg
    2003. május 2. 14:48105.
    Igen, megkaptam a privit, köszönöm szépen! És megjegyzem! :)

    Egyébként sajnos most én sem sokáig vagyok, mert indul a hétvégi nagybevásárlás és most pótolom a hétközbeni elmaradt - családnak szánt - e-mail-beli beszámolókat is, de mindenképpen jelentkezem és megkereslek!!
    Köszönöm!

    (Egyébként meg csak azért kérdeztem a Charlotten Platzot, mert oda járok nyelvsuliba nap, mint nap. :)

    szia, jó hétvégét (én már csak hétfőn tudok újból jönni)
    wg.
    előzmény:
    alchri (104)
     
  48. 2003. május 2. 14:38104.
    Küldtem privit, elolvastad?
    előzmény:
    wg (101)
     
  49. 2003. május 2. 14:37103.
    De gyalog egyszerübb, mert két megálló között fekszik.
    előzmény:
    wg (101)
     
  50. 2003. május 2. 14:36102.
    Az intézet az a Haußmannstr. -én van, a Charlotten Platztól még 2 megálló a 15-ös villamossal, vagy a 42-es busszal.
    Tul. képpen én felülröl közelitem meg az intézetet, tehát szintén 2 megálló a 42-es busszal, da a másik irányból.
    előzmény:
    wg (101)
     

Címlap

top