Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Magyarok fóruma Németországban

szamarfül
Létrehozva: 2003. Április 21. 11:33
Szervusztok!
Ahogy tudom, eleg sokan vagyunk itt Nemetorszagban mi magyarok. Miert ne lehetne nekünk egy ilyen forumunk, ahol elcsevegnenk mindenröl !? Kivancsi vagyok, jelentkeztek-e. . . . .



--------------------------------------

Nem állás és szálláskereső topik!!
  1. wg
    wg
    2003. május 2. 14:33101.
    Hát, faxom sajnos nincs. :( De majd megnézem a honlapot.
    Hm, akkor ezek szerint Te a Charlotten Platz közelében laksz? (Ha jól emlékszem, arra van a Magyar Intézet is, ugye?)

    Az egész napos buli sajnos nekem sem megy, mert 13h-ig nyelvsuliban tengetem a napjaimat, de persze még meggondolom és a barátommal egyeztetem a délután lehetőségét. Egyébként köszönöm a meghívást, és egyszer valóban összefuthatnánk!
    előzmény:
    alchri (100)
     
  2. 2003. május 2. 14:22100.
    Szia!
    Ha van faxod, elküldöm Neked a programmot.
    Egésznapos buli, sajnos valószinü én nem tudok menni, de ha Te jössz, beugorhatsz hozzám, 5 percre lakom az Intézettöl. Egy pici babára kell itthon vigyáznom, de ha esetleg közbejönne valami a mama részéröl, akkor ott a helyem.
    előzmény:
    wg (99)
     
  3. wg
    wg
    2003. május 2. 13:5299.
    Halihó!
    Végre itt vagyok, letudtam a nyelviskolát, úgyhogy egy egész hétvégére jön a pihenés és a szórakozás! :) No, meg a német tanulás. :(

    Alchri, írtad, hogy máj. 6-án lesz valami nagyobb buli Mo. EU csatlakozása miatt. Tudsz erről részleteket is, vagy inkább nézzem meg a Magyar Intézet honlapját?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2003. május 1. 20:2398.
    Miért kell az orvosnál fizetned???
    Nincsen betegbiztositásotok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435103 (96)
     
  5. 2003. május 1. 20:2297.
    Szombaton egy nagy ünnepség lesz Stuttgartban, a Krähewaldon, a lovasegyletben, ott leszünk du. 16 órától.
    Különben tavaszi munkálatok, takaritás, kerítésfestés, stb.
    Ti mit csináltok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435103 (96)
     
  6. 2003. május 1. 19:2496.
    A fütési díjunkat most emelték meg 32 százalékkal, mindent megemelnek, mindenhol (orvosnál) fizetni kell. A fizetést szépen lefelezték, egyszerüen nem tudom, hogy hogyan lehet pénzt szaporítani, de jó lenne, ha menne. . .
    Nos, elég a panaszból, beszéljünk másról. Ki mit csinál a hétvégén?
    előzmény:
    alchri (95)
     
  7. 2003. május 1. 17:0595.
    Szia!
    Az árakkal én is egyetértek, mióta Euró van, ugyanannyit költök, csak Euróval fizetek
    Sajnálom, hogy nem találtál barátokra, nekem, a 24 év alatt, amit itt töltöttem, nagyon sok, kedves német barátom akadt.
    Persze a magyarok többségben vannak, de a németek közül sikerült a hozzánk hasonló vérmérsékletüeket kihalásznunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435103 (94)
     
  8. 2003. május 1. 15:3394.
    Hallo Munk és a többiek! Én is a Fekete Erdöben lakom, vagyis mellette. Freiburg közelében. 24 éve élek itt és ugyancsak nagyon nagy a honvágyam. . . Freiburgban is van egy Magyar Klub, voltam már ott, de nem tetszett, tele van sznobokkal. A 24 év alatt nem találtam egy jó barátra sem, pedig sok emberrel jöttem össze. Jómagam szeretek bárkivel összebarátkozni, aki ezt szintén akarja, de a németekkel nem tudtam közelebb kerülni. Lehetetlen, a fal fel van húzva közénk. . Ez az én egyéni tapasztalatom.
    Még valami, én nem tudom nagyon ajánlani, hogy egy négyfös család itt Németországban minden további nélkül meg tud élni! Ezen a környéken biztosan nem. Mi ketten a férjemmel egy 3 szobás, 80 négyzetméteres lakásért fizetünk melegen 811 Eurot. Nem luxus lakás, csak egy parkoló van hozzá(garázs helyett). Amióta átírták a DM árakat Euróra, alig lehet megélni. És az árak még mindíg emelkednek. Nálunk ez a helyzet.
    előzmény:
    munk (15)
     
  9. 2003. május 1. 12:3593.
    Szevasztok!
    Eljen majus elseje!. . . . . Mar csak azert is, mert nem kell dolgozni.
    Kisse fekezi a jo hangulatomat ez a ronda idö, ami most itt legalabb is nalunk Hanau-ban van. Egy magyar baratnömhöz vagyok igerkezve; majus elsejere mar evek ota csinal egy tradicionalis magyar-összeröffenest. Van egy szep kertje, tehat ott van a buli, vagyishogy kellene lenni. Igencsak log a laba au esönek, hat nincs is nagyon kedvem menni. Inkabb leültem ide a gep ele es belenezek mart miröl csevegtretek, amig en nem voltam itt? Latom van egy neheny uj latogatonk: Örülünk minden uj tagnak !!!! Csak gyertek!

    Szep napot kivanok mindenkinek, en meg most majd kapom lelkemet es ellodulok a kerti ünnepelyre, ami szerintem a nappaliban fog megrendezödni.
    Sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. Április 30. 21:3492.
    Örülök és jó éjszakát!
    Jelentkezzél!
    előzmény:
    wg (91)
     
  11. wg
    wg
    2003. Április 30. 21:3291.
    Szia Alchri! Köszönöm szépen a felajánlást, de jól meggondoltad? :) Mert az az igazság, hogy ha mindig, amikor honvágyam van, Hozzátok mennék, előbb-utóbb együtt is laknánk! :))))

    Ja, egyébként én Ludwigsburgban lakom, és hallottam már -sőt jártam is ott - a Stuttgarti Magyar Intézetről.
    Hát, ezúttal nem tudtam sokat itt lenni, mert most mennem kell, de pénteken újból jelentkezem, addig is minden jót, és még egyszer köszönöm az írásodat, és azt, hogy ilyen kedves voltál, máris jobb a hangulatom! :)
    Jó éjt,
    wg.
    előzmény:
    alchri (89)
     
  12. 2003. Április 30. 18:5190.
    Hú de szörnyen írtam:(((( Bocs.
    Tehát Magyarország uniós csatlakozását ünneplik.
    Na, igy már jobban hangzik.
    előzmény:
    alchri (89)
     
  13. 2003. Április 30. 18:4989.
    Szia!
    Merre laksz?
    Ha egyedül érzed magad, csak jelentkezz nálam, Stuttgart központjában lakom 24 éve.
    Nálunk elfelejted a honvágyadat, az biztos:))), férjem magyar, gyerekeim meg itt született magyarok.
    Hallottál már a Stuttgarti Magyar Kulturális Intézetröl?
    Most 6. -án lesz egy egésznapos programm, ünneplik Magyarország csatlakozását az unióhoz.
    előzmény:
    wg (88)
     
  14. wg
    wg
    2003. Április 30. 16:3088.
    Sziasztok Szintén-Németországi Magyarok! :)
    Első alkalommal vagyok itt közöttetek - mármint a fórumon -, és ezennel szeretnék bejelentkezni én is, mégpedig Stuttgart mellől.

    Egyébként majd' egy éve élek kint, lassan megszokom ezt az életet, a honvággyal is több-kevesebb sikerrel megküzdöm, mégis van egy nagy "bánatom", mégpedig hogy barátokat nem sikerült (eddig még) találni. De nem adom fel, hátha majd most, végtére is ez egy fórum nekünk, és rólunk szól. :)

    Remélem még beszélgetünk, sziasztok, wg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2003. Április 30. 12:0887.
    Rajta nadrág volt, szoknyát sajnos ritkán hord.
    14 éves kora óta ö szabja meg, hogy mit vesz fel, meg miket vásárol magának.
    Azt tényleg nem tudom, hogy engem miért szóltak meg vagy 5-ször a veszprémi szinházban a bör blézerem miatt. Furcsa érzés mikor rádszólnak, hogy vegyem le a kabátomat. Férjemnek volt egy jó ötlete, csak én gyáva vagyok ilyesmihez, azt mondta, hogy legközelebb ne legyen rajtam semmi a blézer alatt és ha rámszól, vegyem le és akkor ott állok pucéran.
    Nagy szám lett volna, de nem vagyok ilyen bátor:))))
    előzmény:
    Carmen27 (86)
     
  16. 2003. Április 30. 11:5986.
    Szerintem nem a sportos cipővel magával volt a baj, hanem, hogy németországban nagy szeretettel veszik fel a szoknyához a tornacipőt, amit itthon még csak a divatozni akaró tinilányok hordanak max. . . .
    A munkahelyemen valószínüleg kiröhögnének. . . de a baráti körömben is. . . meghát tinilány sem vagyok már. . . ugye. . .
    előzmény:
    alchri (85)
     
  17. 2003. Április 30. 11:5685.
    Lehet, hogy ez volt szokatlan a lányom öltözködésén, hogy egy tornacipöhöz hasonló Puma cipö volr rajta, amit az elsö keresetéböl vett magának, 150 Euróért! Életemben nem volt ilyen drága cipöm, de ö ragaszkodott hozzá, igy magának fizette. olyan csinos lány, már többször próbáltam rávenni a szoknyára, jó lábai vannak, karcsú is, de nem lehet vele beszélni. imádja a farmert és a sportos cipöket.
    előzmény:
    Carmen27 (83)
     
  18. 2003. Április 30. 11:4784.
    Ez kenyelmesnek hangzik, de nekem mar nem lenne idegem kisgyerekhez. Neha vannak nalunk ismerösök kicsikkel, par ora utan mindig felsohajtok: De jo, hogy mar kinöttünk ebböl. Bar az is lehet, hogy a munkahelyi stressz nelkül mashogy latnam. . . Mindenesetre nem irigyellek.

    Most sajnos mennem kell, kesz a nyomtatas, ujabb adag tablazatok jönnek, amiket meg össze kell allitani. Sziasztok!
    előzmény:
    alchri (81)
     
  19. 2003. Április 30. 11:4583.
    Nekem úgy hozta az élet, hogy a volt pasim és a jelenlegi is Németországban dolgozik, tehát így elég sokat járok ki hozzájuk. . .
    Alapban szeretek csinosan öltözködni, szoknya, magassarkú. . stb. . de most nem a konzervatívra kell gondolni, hanem inkább kicsit merészebbre. . .
    Nahát teljesen mindegy, hogy éppen Berlinben voltam, vagy Münchenben, mindenhol kiríttam és megnéztek az utcán. . . mert nem voltam az az igazi úm. slampos öltözködésű. . tornacipős. . stb. . . (nem akarok senkit megbántani, tényleg). . .
    Kicsit fura, de ez van. . .
    előzmény:
    agi129 (77)
     
  20. 2003. Április 30. 11:3682.
    Szia! Értem mire gondolsz!
    Nekem, ha itt vagyok akkor Magyarország az otthon, ez itt az itthon, ha meg otthon vagyok, akkor fordítva:))))
    24 év ittartózkodás után ez furcsa dolog. Többet éltem itt, mint otthon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_768096 (80)
     
  21. 2003. Április 30. 11:3481.
    Hát ezért nem engedett engem a férjem dolgozni, mert neki is nagyon rendszertelen a munkaidelye és mindig azt szerette, hogy amikor hazajött, itthon voltam és vártam rá. Meg ha pár napra elutazott, mentem vele. A gyerekeimre meg vagy Au Pair lányok vigyáztak olyankor, vagy a Szüleim.
    Most meg kisbabákra vigyázok itthon, ugynevezett Tagesmutti vagyok. Az a praktikus, hogy a férjem kolléganöjének a gyereke, tehát akkor jön érte, amikor a férjem hazajön. Utána szabad vagyok.
    előzmény:
    agi129 (79)
     
  22. Torolt_felhasznalo_768096
    Torolt_felhasznalo_768096
    2003. Április 30. 11:3280.
    Sziasztok!
    Örülök, hogy létrejött ez a fórum! :-)) Volt már egy ilyen, de érdeklödés hiányában befulladt, aztán szerintem törölték is.
    Én Berlinben élek jó 1, 5 éve, elötte Svájcban éltem 2 évig. Írtátok többen is, hogy nyaranként mindig hazalátogattok, kicsit irigyellek Benneteket, mert én évek óta nem voltam a Balatonnál. "Otthon" persze voltam, bár ki tudja, mi az "otthon"? Akár innen megyem Magyarországra, akár onnan jövök vissza, mindig azt gondolom: otthonról haza megyek :-)) Azt hiszem, értitek, mire gondolok :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2003. Április 30. 10:5579.
    Hat megertem a ferjed, biztos ra se tud nezni a repülögepre meg a szallodara mar. Az enyem csak No-on belül van uton, neha azt mondja, hogy reggel felebred, elöször be kell tajolnia magat, hogy hol is van, es melyik ceghez is kell aznap mennie. . .
    Nalam inkabb az a baj, hogy egy viszonylag kis ceg szamitastechnikajat csinalom, es egyedül vagyok. Minden nap, amikor nem vagyok itt, külön szervezes, hogy ki veszi at a munkat. A több napos tavolletektöl meg majdnem sirogörcsöt kapnak. Helyettesitesre viszont nem akarnak penzt kiadni- szoval nalunk ez a gond. Tavaly volt a ferjemnek egy projektje a bodeni tonal, raadasul egesz evben, olyan szivesen elmentem volna a gyerekekkel egy par napra a szünetben (persze vilagos, nekünk kellett volna a költsegeket fizetni), de nem lehetett, mert azonnal arra hivatkoztak, hogy most jöttem vissza alig egy honapja a szabadsagomrol.
    Na mar csak 20 ev van a nyugdijig. . . . .
    előzmény:
    alchri (78)
     
  24. 2003. Április 30. 10:0278.
    A világot csak úgy tudom járni, hogy saját magam állom a költségeket, amikor a férjem hivatalosan utazik. Mivel ö annyit van úton, különbözö országokban, hogy ha szabin van, akkor csak Magyarországra hajlandó menni. Ezért döntöttem ugy, hogy elkisérem az érdekesebb helyekre. Úgy nekem is olcsóbb, mert csoportos kedvezményt kapok.
    előzmény:
    agi129 (77)
     
  25. 2003. Április 30. 09:5677.
    Szia Alchri!

    De jo Neked, hogy igy jarhatod a vilagot! Nekem meg az evi 2szer 2 het szabadsag is nehez összeegyeztetve a ferjemmel, es meg iskolaszünetben is.
    Az en lanyaim meg fiatalabbak, a kicsi most lett 14 eves, aprilisban volt Angliaban csereprogrammon az iskolaval, es nyaron megy Mo-ra busszal, a ket magyar kislannyal. A nagyobb 16 eves, nyaron Argentinaba repül, szinten csereprogramm. Nyaralni eddig mindig csak velünk voltak, egyebkent csak edzötaborokba mentek egyedül- pontosabban csoportosan.

    Az öztözködes Mo-n tenyleg görcsösebb, mint itt. Nem is emlekszem, mikor hallottam itt utoljara olyat, hogy valaki hogy van felöltözve, ha moziba megy. Bar evekkel ezelött nekem is furcsa volt, hogy az emberek a szinhazba eleg lezserül öltöztek, de aztan hozzaszoktam. Szerintem ezen ne bosszankodj, ez egyszerüen megszokas kerdese, es az unokabatty egyszerüen mashoz van szokva (meg a jegyszedö is). Ha ott elnel, valoszinüleg Te is maskepp itelned meg. Meg emlekszem az en elsö szinhazamra itt, meg nem regen voltunk No-ban, hat en ugy kiöltöztem. . . . es ugy kirittam a többiek közül. . . .
    előzmény:
    alchri (71)
     
  26. 2003. Április 30. 09:5076.
    Szia Ági!
    Jó utat, vigyázzatok magatokra, lehet, hogy nagy forgalom lesz, mert május 1-e van holnap.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_683327 (73)
     
  27. 2003. Április 30. 09:4975.
    Szia!
    A találkozón egy barátnöm volt csak, a többiek nem értek rá. De igy is nagyon kellemes volt. A másik ´topicról, a "Lányok, nök külföldön", senkivel nem tartom a kapcsolatot.
    Ha erre jársz, jelentkezz!
    Nagyjából ráérek, most egy 10 hetes bébire vigyázok de csak pár órát, mert a mamája a férjem kolléganöje és most dolgozik egy kicsit.
    Puszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_875099 (74)
     
  28. Torolt_felhasznalo_875099
    Torolt_felhasznalo_875099
    2003. Április 30. 00:4374.
    sziasztok lányok!

    szia alchri!
    hogy sikerült márciusban a stuttgart és környékiek összeröffenése, amit szerveztetek? én sajnos nem tudtam elmenni, pedig itt lakom reutlingenbe stuttgarttól 40 km-re! sajnálom, hogy kihagytam, de legközelebb ott a helyem nekem is!:O)
    ma pl. pont stuttgartban lófráltunk, mert a húgom kijött egy kicsit babázni (van egy 5 hónapos kislányom, Hanna) és nem hagyhattuk ki a canstatter wasen-i frühlingsfest-et sem. felültünk egy pár pörgettyűre, nagyon élveztük. olyan régen voltam már gyerek egy kicsit! :O)

    milyen volt párizsban?

    ezen a fórumon is megjegyezném: a csatka babái szuper édesek, mindig küldi róluk a friss képeket, de remélem, hogy a 7végén "élőben" is találkozhatunk!:O)

    mi vasárnap megyünk egy kicsit magyarországra nagyszülők és barátlátogatóba. . . . :O))) már nagyon várom. . .
    előzmény:
    alchri (72)
     
  29. 2003. Április 29. 23:3873.
    Szia! Mi szerda éjfélkor indulunk Nabburga, megnézzük a helyet, ahova ősszel költözni fogunk. Akkor most milyen ruhákat vigyek? honnan tudhatom, hogy MO-on mit fognak viselni az emberek 25 év múlva? :)))))))))))))))))))
    Na, majd beszámolok hétfőn, vagy vasárnap este. Jó éjszakát, és jó hosszú hétvégét kívánok mindenkinek!
    előzmény:
    alchri (72)
     
  30. 2003. Április 28. 16:2972.
    Sziasztok!
    Alig egy órája mesélt a lányom egy történetet, tegnap jött haza ( Stuttgartba) Peströl, ahol nagyon jól érezte magát, imád Magyarországon lenni.
    Az unokabátyjával és annak barátnöjével akartak moziba menni.
    Lányom, mivel elmult 18 éves, régóta maga veszi ruháit, semmiben nem tér el a mai divatos fiataloktól. Otthon is létezik Mango üzlet, nem tudom mond-e Nektek ez a név valamit, egy nadrág volt rajta, amit itt, 20 Euróért vett. Otthon ugyanez a nadrág 20 000 Ft-ba kerül. Ismerem öltözködését, itt még a legdrágább, legmenöbb diszkóba is így jár.
    Unokabátyja kijelentette, hogy "-Igy nem jössz velünk a moziba, azonnal öltözz át!-"
    Lányom, akinek különben eléggé felvágták a száját, szó nélkül átöltözött, de mondanom sem kell, hogy az egész estéje el volt szúrva. Nagyon felbosszantottam magam, amikor elmesélte és mondtam neki, hogy én az ö helyében, nem mentem volna velük.
    De ez nem az elsö eset, ami otthon történt velünk.
    A Veszprémi Petöfi Szinházban, minden alkalommal ( 4-szer) rámszólt a jegyszedönö, hogy azonnal vegyem le a kabátomat, ami egy bör blézer volt, abszolút nem kabát jellegü.
    Iszonyu furcsa helyzetben érzi magát az ember, legalábbis én, mintha hirtelen visszacsöppenne 25 évvel korábbra.
    Ilyesmit itt még életemben nem éltem át. Mindenki úgy öltözik, ahogy szeretne, ahogy jól érzi magát. Senkire nem szólnak az öltözködés miatt.
    Sorry, de ez kikivánkozott belölem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2003. Április 28. 16:0471.
    Szia!
    Lányom 18 múlt és most vonattal utazott, méghozzá hálókocsival. Nagyon élvezte, mert aludni is tudott és reggel finom reggelivel ébresztették. györig jött, onnan busszal Almádiba.
    Mi is csak Magyarországra megyünk nyaralni, öszintén megmondom, én vágynék máshová is, azért szervezem úgy, hogy ha a férjem hivatalosan a világot járja, megyek vele. Igy jutottam el New Yorktól- Athénig, Londontól Sevillaig.
    Ahogy szabadsága van, irány a Balaton.
    előzmény:
    agi129 (70)
     
  32. 2003. Április 28. 12:4270.
    Szia Alchri!

    Hat en is tudom, hogy mi rontottuk el, azzal, hogy nemetül beszeltünk velük, raadasul ha Mo-ra utazunk, az ismeröseink velük gyakoroljak a nemetet, ök meg mar kiskorukban rajöttek, hogy kenyelmesebb megprobalni, hatha tudnak nemetül. Egyedül az en szüleimnel nincs szerencsejük, ök egy arva szot sem beszelnek nemetül, ott össze is szedik magukat, es jol-rosszul elmondjak magyarul, amit akarnak.
    Most junius közepen jön ket vendeg kislany Mo-rol 5 hetre, tavaly a Balatonnal ismertük meg öket, aztan az en kisebbik lanyom utazik hozzajuk Mo-ra, es meg a Balatonnal is együtt leszünk, remelem, ez majd ad egy jokora lökest nekik.
    Magyarorszagot ök is nagyon szeretik, többek között azert is, mert sokkal könnyebb kapcsolatot teremteni. Akar a jatszoteren, a strandon, szinte percek alatt kialakulnak kisebb tarsasagok, meg a nyelvi nehezseg ellenere is. Itt meg elmegyünk valahova, es csak a mi agyunkra mennek a nyavogasukkal, minden unalmas. Szoval mi mar csak Mo-ra megyünk nyaralni meg telelni.
    Mennyi idös a lanyod, es mivel utazik Mo-ra (egyedül?).
    előzmény:
    alchri (69)
     
  33. 2003. Április 28. 08:4869.
    Szia Ági!
    Nálunk nagyon bejött, hogy mindkét gyerekem perfektül beszél magyarul, bár itt születtek, nagyon imádják Magyarországot.
    Lányom tegnap jött haza Peströl, romokban hever, hogy legközelebb csak nyáron mehet megint és mélységesen irigyli szintén itt született magyar barátnöjét, aki ott jár föiskolára.
    előzmény:
    agi129 (66)
     
  34. 2003. Április 28. 08:4568.
    Szia! Még ma bepótolhatod:)))
    előzmény:
    kisnyusz (67)
     
  35. 2003. Április 28. 08:4367.
    Szia. . . hű. . én elfelejtettelek. . legalábbis a házi feladatot. . . látod ilyen lusta dög vagyok. -)))
    előzmény:
    alchri (64)
     
  36. 2003. Április 28. 08:3866.
    Szia Szamarfül!

    Nalunk is hüvös volt a hetvege, de mi nem bantuk, mert a kertet astuk, es ehhez nem kell höseg. Neha pihentünk az esö miatt, de mi nagyon edzettek vagyunk, mert 7 evig eltünk Bochumban, ahol gyakorlatilag allandoan esett az esö. A gyerekek aztan erdeklödve szemleltek itt Mainzban a kerti locsolot, de mar teljesen hozzaszoktunk a jo idöhöz, vegülis mar 8. eve vagyunk itt (na azert egy kis esö nem vag földhöz).
    Igy aztan hetvegen nem is jutottam Internethez, en egyebkent is alt. a munkahelyemröl szoktam netezni.

    Szia masik Agi!

    Az idöt szerintem szerda este nezd meg az interneten, a 4 napos elörejelzesek meg eleg bizonytalanok, 1 napra esetleg mar eltalaljak.
    A kislanyod nemet tanitasaval varhatsz nyugodtan, inkabb az lesz majd a gond, hogy elfelejt magyarul, ha oviba jar, nemet TV-t nez, meg a szomszed gyerekek is nemetül beszelnek. Ha ugy tervezitek, hogy esetleg visszaköltöztök Mo-ra, akkor beszelj hozza magyarul, es kapcsolj be neki neha nemet adot a TV-n (az en ket lanyom ugyan sokat megert magyarul, de alig beszelnek, en sajnos ezt elrontottam. Vannak itt ismeröseink, akik következetesen magyarul beszeltek a gyerekekkel, es a gyerköcök gyönyörüen beszelik mind a ket nyelvet. En azzal vigasztalom magam, hogy mi ugyse költözünk mar Mo-ra. )
    Melyik ceghez megy a ferjed dolgozni?
    előzmény:
    szamarfül (65)
     
  37. 2003. Április 28. 02:4965.
    Szia!
    Termeszetesen emlekezünk! Te vagy, aki az olcso repülöjegyröl irt, igy van?
    Hogy is volt az? Azt hiszem Köln-böl megy a jarat. Majusban repülök, valoszinüleg Pestre. eddig az l`tur volt alegolcsobb 190 Euro Frankfurt-Budapest oda-vissza. Lufthansa jarat.
    Tudtok ettöl olcsobbat, en azt hittem eddig ez a legkedvezmenyesebb.
    előzmény:
    alchri (64)
     
  38. 2003. Április 27. 23:0264.
    Jó estét MINDENKINEK!
    Megjöttem Párizsból, lehet, hogy már nem is emlékeztek rám:((((
    Ha lesz idöm, visszaolvasok.
    Puszi Nektek, holnap találkozunk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2003. Április 27. 22:5363.
    Oké-oké. Már alig várom. :)))))))))))
    Apropó. Milyen idő lesz nálatok csütörtöktől? Itt 28-30 fokot mondanak. nem akarok sok felesleges cuccot vinni.
    Kislányomnak elkezdetem németül beszélni, egy darabig vigyorgott, aztán nézett, és elkezdett utánozni. Persze halandzsa. De imádom. Azt mondta, hogy szép ovit keressünk neki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. Torolt_felhasznalo_422733
    Torolt_felhasznalo_422733
    2003. Április 27. 22:4062.
    Elegge egy idöben lettünk anyucik! Na jo, kb. . . Kristof 3 eves volt marciusban es Anna oktoberben lesz 2 eves.
    Teny, hogy az utobbi evekben itt kicsit romlott az eletszinvonal es az euroval dragult az elet, de nagy a panikkeltes is, aminek nem kell nagy jelentöseget tulajdonitani!
    Anyukam az Aldiban vesz meg sokmindent! Olcsobb sok dolog, mint Magyarorszagon. Pl mososzerek, kozmetikai dolgok. Az Aldi mososzerei Henkel-termekek, alneven. Tehat amit az Aldiban megveszel, az egyenlö pl a Persillel, csak feleannyiba kerül.
    Csak a friss hus, zöldseg, kenyer dragabb, minden mas kb annyi, mint otthon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_683327 (60)
     
  41. 2003. Április 26. 22:1761.
    Ugy latom, kicsit meg tudtunk nyugtatni.
    Egy kis izgulas ilyen nagyobb lepes elött, termeszetes. Talan normalis is. Felelösegteljes szülök vagytok, vilagos, hogy elgondolkodtok, hogy is lesz ott az "idegenben", persze a gyerekek miatt is. . Majd meglatjatok nem is olyan sokaig lesz idegen. Fiatalon az ember gyorsan beilleszkedik mindenhova.
    Különben, megkerdezhetem, mi a ferjed foglalkozasa es milyen üzemben fog dolgozni?
    Azoknak, pedig, akik azzal ijeszgetnek otthon, hogy "nincs ott kolbaszbol a kerites" mondd csak batran, hogy "hala istennek, mert akkor megenne a kutya es egyszerre csak nem lenne keritesünk". . . . .
    Vedd a vidam oldalarol az egeszet es örülj az ujnak ami most az eletedbe fog jönni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_683327 (60)
     
  42. 2003. Április 26. 20:5560.
    Sziasztok! Köszönöm a válaszokat. Szamarfül, én nem miattam aggódok, én ellaknék bárhol, de a két picinek nem mindegy. (3, 5éves és 16 hónapos). Már eldönntöttük, hogy megyünk, csak szeretnénk minél tisztábban látni. Nagyon beindultunk, kapjuk is rendesen otthonról, hogy: "nehogy azt higgyétek, hogy ott kolbászból van a kerítés. " Még mindig gyereknek tartanak minket. (29 ill. 30 év) éppen ezért szeretnék minél többet megtudni NO-ról. Egyébként balatoniak vagyunk, mindkettőnk családja lakáskiadással foglalkozik, nagyon sok némettel beszélgettünk már, de akkor még nem tudtuk, hogy megyünk. Mindenesetre emberségesebbnek tűnik ott a világ. És februárban leesett az álam, amikor Ausztriában azt láttam, hogy Kb. azonosak az áraink. Már szeretnék narancssárga jellel irogatni. :)

    csatka, mekkorák a gyerekek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2003. Április 26. 19:3859.
    Szia Agi szomszedasszony!

    A sok Agibol, most jutott eszembe, te vagy a Mainz-bol jövö.
    Mizujs? Nalatok is ilyen lehetetlen hideg van, vagy csak nekünk a Frankfurttol keletieknek jutott ilyen cudar szombat?
    Most, amikor egy kicsit kidughatnam az orromat, hat csöpörög az esö. . . . . . Tehat nem dugom ki, hanem egy kicsit internetezek.
    előzmény:
    agi129 (51)
     
  44. 2003. Április 26. 19:1758.
    Meg fogtok elni, ebben biztos vagyok. Ha itt lesztek, majd latni fogod, hogy van itt olcso üzlet, meg arlesszallitas is minden.
    Azt mondhatom, hogy talatni fogsz sok üzletet, ha okos vagy es keresed, ahol joval olcsobban bevasarolhatsz mint mondjuk egy Cora vagy Tesco vagy pl a szegedi Metro, amit ismerek. Itt nagy a kinalat, tehat sok üzletnek az az erdeke, hogy minel olcsobban adja az arut. Itt az üzleteknek nagyon kell "vetelkedni" a vevöert.
    Ne aggodjatok mar annyira!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_683327 (53)
     
  45. 2003. Április 26. 19:1157.
    Szia Agi 74 !!( olyan sok Agink van, alig tudlak különtartani benneteket)
    Tehat: ne aggodj anyira, te se, de a ferjed se. Nem olyan fekete az ördög, mint amilyennek neha tünik. Meg a nemet ördög se! No, nem akarom öket nagyon vedeni, termeszetesen van nagyon sok utalatos, akit aztan joravalo ember nagy ivben elkerüli. Azert vannak nagyon rendesek is, hodd el! En mar nagyon reg ota itt elek es sokfelevel talalkoztam.
    Ami a "lakaskereses gyerekekkel" temat illeti az biztos, hogy sokan ugy velekednek, mint ahogy masok is irtak: tehat inkabb kutyat, macskat, de ne gyereket! No, de nem mindenki igy tartja. Ez az allaspont ellen nagyon harcolnak itt is sokan, a normalisabbak. Ezt az allaspontot nagyon sok nemet is eliteli, nem csak a fiatalok, fiatal csaladok, de az idösebb korosztaly is, es persze azok inkabb akinek kiado lakasa van.
    Egy tanacs: semmifele keppen nem nemmek kis gyerekekkel panel-lakasba. Az ilyen "Hochhaus"-ok altalaban szemelytelen "gettok", tisztelet a kivetelnek.
    Csakis kissebb epületbe mennek. Tehat, ahogy itt nevezik "kleine Wohneinheit", ami azt jelenti, hogy 6 - 8 lakas maximalisan. A rezsi költsegek is itt sokkal kevesebbek ( nincs lift-karbantartasi kiadas, satöbbi)
    Vegül is, meg egy biztato szo : a bajorokrol különben is olyan hir jar, hogy ök csalad szeretök es inkabb gyerek. szeretök, mint pl. a hesseniek. Azon kivül pedig kis varosba mentek, es ott mindig emberibb a hozzaallas mindenhez.
    Oda se neki, ne izguljatok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_683327 (52)
     
  46. 2003. Április 26. 19:1156.
    Szia Agi 74 !!( olyan sok Agink van, alig tudlak különtartani benneteket)
    Tehat: ne aggodj anyira, te se, de a ferjed se. Nem olyan fekete az ördög, mint amilyennek neha tünik. Meg a nemet ördög se! No, nem akarom öket nagyon vedeni, termeszetesen van nagyon sok utalatos, akit aztan joravalo ember nagy ivben elkerüli. Azert vannak nagyon rendesek is, hodd el! En mar nagyon reg ota itt elek es sokfelevel talalkoztam.
    Ami a "lakaskereses gyerekekkel" temat illeti az biztos, hogy sokan ugy velekednek, mint ahogy masok is irtak: tehat inkabb kutyat, macskat, de ne gyereket! No, de nem mindenki igy tartja. Ez az allaspont ellen nagyon harcolnak itt is sokan, a normalisabbak. Ezt az allaspontot nagyon sok nemet is eliteli, nem csak a fiatalok, fiatal csaladok, de az idösebb korosztaly is, es persze azok inkabb akinek kiado lakasa van.
    Egy tanacs: semmifele keppen nem nemmek kis gyerekekkel panel-lakasba. Az ilyen "Hochhaus"-ok altalaban szemelytelen "gettok", tisztelet a kivetelnek.
    Csakis kissebb epületbe mennek. Tehat, ahogy itt nevezik "kleine Wohneinheit", ami azt jelenti, hogy 6 - 8 lakas maximalisan. A rezsi költsegek is itt sokkal kevesebbek ( nincs lift-karbantartasi kiadas, satöbbi)
    Vegül is, meg egy biztato szo : a bajorokrol különben is olyan hir jar, hogy ök csalad szeretök es inkabb gyerek. szeretök, mint pl. a hesseniek. Azon kivül pedig kis varosba mentek, es ott mindig emberibb a hozzaallas mindenhez.
    Oda se neki, ne izguljatok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_683327 (52)
     
  47. Torolt_felhasznalo_422733
    Torolt_felhasznalo_422733
    2003. Április 26. 13:2555.
    Mi is lakaskeresesnel jöttünk ra, milyen "gyermekszeretö" nep ez. . . Inkabb kutya, macska, kigyo, de gyerekek nem szivesen latott elölenyek az itteni lakaskiadoknal. Röhej. Ha valakinek van egy haza, amiben 6 lakast ad ki, akkor megprobalja a többi berlöt nem "zavarni" azzal, hogy kisgyerekes csaladnak ad ki egy lakast. . . A lakashirdetesekben sokszor ott van feketen-feheren: Közepkoru, gyermektelen, nemdohanyzo parnak lakas kiado. Ahol au-pair voltam, a szomszedok (csupa ven szotty) attelefonaltak, ha a gyerekek vasarnap a kertben jatszottak es ezt a nyugagyukbol rendkivül zavaronak talaltak. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_683327 (52)
     
  48. Torolt_felhasznalo_422733
    Torolt_felhasznalo_422733
    2003. Április 26. 13:1754.
    Sziasztok! En is Konstanzbol jelentkezem, üdv mindenkinek! 2 kis gyerköcöm van, ugyhogy ha valakinek ezzel kapcsolatos kerdese van, akkor hajra! (ovoda, Spielgruppe stb)
    előzmény:
    misstick (17)
     
  49. 2003. Április 25. 21:5953.
    Lányok, lányok, hova tűntetek? Ja, péntek van. Biztos jobb dolgotok is akadt.
    Párommal filózgatunk csendesen, és arra jutottunk, hogy kb 800 eoronk marad (lakáson kívül)megélhetésre. Enni, inni, ruha, ovi, benzin, hazautak. Megélünk majd belőle 4-en?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2003. Április 25. 14:0952.
    Köszönöm a válaszod, és a címeket is! Úgy tervezzük, hogy férjem min. 1 hónappal előbb kimegy, és addig elalszik egy szobában a munkahelyén (van rá lehetőség), és a fizujából már bérelhetünk lakást kaucióval együtt. Ismerőseink 309 euroért bérelnek rezsivel együtt egy 3 szobás panelt. Én a gyerekek miatt szívesebben mennék valami kertesbe, de nem azért megyünk ki, hogy feléljük, amit keres. Majd meglátjuk. A gyerekek miatt amúgy is nehezebb lesz találni, sok helyen kikötés, hogy kutya mehet de gyerek nem. De ezért nem fogom őket elcserélni. :)))
    előzmény:
    agi129 (51)
     

Címlap

top