Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cikornya

chouette
Létrehozva: 2003. Április 19. 23:19
???
+304957)
"'^$*˛ŕ"č'
*********
++++++++++++++++++
-
%ľ%ľ% ľ%ľ%ľ%9%9
  1. 2012. február 8. 14:3515076.

    Köszönjük Ági... imádom is rendesen a pasit.... :) Kis vasgyúró, pedig szinte csak szopik, most kezdték a gyümölcsöt, főzeléket.

     

    Jó hideg van... én már nagyon unom... Azott, vigyázok vigyázok... nem tudom hogy lehet a hóban közlekedni úgy hogy az ember lába ne fájduljon meg, de ez lehet h csak az én saját nyavalyám...

     

    legyen vége a hónak... tavaszt akarok, virágokat, madárcsicsergést !!

    előzmény:
    chouette (15073)
    2012-02-07  09:00
  2. 2012. február 7. 17:1715075.

    En is kivanok boldogot!

    Nevnapod alkalmabol is meg kulonben is :)

    előzmény:
    chouette (15073)
    2012-02-07  09:00
  3. 2012. február 7. 17:1615074.

    Vegulis azt erezzuk, ugye? A szellel gyutti hofokot

    igazsagos szerintem hogy igy mutatjak ki

    En is beszeltem az otthoniakkal, ok is panaszkodnak hogy nagyon hideg van, a kozlekedes is szinte lebenult a sok ho miatt

    Kitartas elvtarsnok

    nemsokara itt a tavasz

    Tunde, szep a kis csaladod, minden jot kivanok nekik

    te pedig - hotaposo ide vagy oda, vigyazz magadra, nezz a labad ele, nehogy nekem elessel

    nem szoktatok ti hozza az ilyen jeges-havas utakon valo zarandokolashoz

    előzmény:
    chouette (15073)
    2012-02-07  09:00
  4. 2012. február 7. 09:0015073.

    joreggelt, Pixie, kosz a jokivansagokat es a kepeket!

    hatalmas ez a gyerek szerintem es milyen szep!

     

    egyre hidegebb van itt is, ma -10 van a varoson kivul es egesz heten ez lesz

    Andi, elkezdte szamolni a meteofrance a szl miatti hideg erzest ez sem semmi, ratesz meg nehany fokot. Az is, hogy a szigeteletlen hazak pillanatok alatt athulnek, mint a mi hazunk fodeme.........

    ho nincs, azt atengedtuk nektek!
    előzmény:
    Pixi- (15072)
    2012-02-06  13:16
  5. 2012. február 6. 13:1615072.

    Szia Ági:) Boldog névnapot, ha jól láttam tegnap Ágota nap volt.... de mindegy tartod e vagy sem akkor is ünnepelünk

     

    Minket is elért a szibériai hó... hideg van, és bizony a hó .... szóval mégicsak vettem egy hótaposót, az utolsó pillanatban ... ki sem tudunk mozdulni, a picurt viittük volna ma házi orvoshoz, de elmaradt... nagyon hideg van, és a kis utcákban nem lehet közlekedni a nagy hótól. Danival is kihagyjuk ezt a hetet. 

    szóval szoba fogság aminek én azért ürölök egy picit

     

     

    Igen lányok..... nézzetek be egy kicsit ide is

     

     

     

     

     

    előzmény:
    chouette (15071)
    2012-02-05  10:18
  6. 2012. február 5. 10:1815071.

    szep napot mindenkinek

    nalunk esik a ho, kezd szep feher lenni minden ott lenn

    napok ota fagyoskodunk, nektek nevetseges -3 es -6 fokok vannak, csakhogy nekunk meg semmi nincs erre felkeszulve

    hoszigeteletlen epuletek szimpla uvegezesu ablakkal sapka kesztyu csizmam nincsen etc egyedul a salak hatalmasak es abba kell mindent beleburkolni

    a tengeresz ruhakban lehet csak atevszelni a nyirkos hideg szelet

     

    Pixie, tudsz kepet hozni a kislegenyrol?

     

    Manokata, alig latni teged, remelem minden ok

     

    Ili, Andi, lassan kifele megyunk a telbol,

     

    Hema, mi ujsag a kertedben?

    itt a hideg elott mar eppen viragozni keszultek a narciszok szegenykek

     

    Ciss, kepzeld, a Mari egyik macsekja ahogy meghallja a hangomat a telefonon, azaz jonehany meterrol odajon dorombolni bele a kagyloba

    hogy lehet ezt megmagyarazni?

     

     

    előzmény:
    ciss (15070)
    2012-01-18  10:01
  7. 2012. január 18. 10:0115070.
    Kis késéssel, de én is nagyon boldog születésnapot kívánok!
    előzmény:
    ANDREA * (15068)
    2012-01-17  02:45
  8. 2012. január 17. 07:5515069.

    hihi...azott, köszönöm szépen nagyon aranyos ez a vers, úgyis Gergőnek gyűjtögetem az aranyos verseket, meséket .. már másolom is

     

     

     

     

     

    Andikám, hát ez nagyon szép kerek szám, Isten életessen egészségben szeretetben legalább mégegyszer ennyit kívánok, vagy ahogy szeretnéd 

    előzmény:
    azott (15067)
    2012-01-16  15:27
  9. 2012. január 17. 02:4515068.

    Igy igaz. Ez van! Szep szam az 50, ugy gondolom :)

     

    Itt voltak a fiatalok. Kitalaltak egy remek tortat, vagyis a torta a kedvencem volt...de ami r ajta volt az meglepett. 50 db csillagszoro. Nagyon jol  nezett ki. A facebookra tettem fel uj profilkepet.

    előzmény:
    Pixi- (15066)
    2012-01-16  14:14
  10. 2012. január 16. 15:2715067.
    Móra Ferenc: A cinege cipoje

    Vége van a nyárnak,
    huvös szelek járnak,
    nagy bánata van a
    cinegemadárnak.

    Szeretne elmenni,
    o is útra kelni.
    De cipot az árva
    sehol se tud venni.

    Kapkod fuhöz-fához,
    szalad a vargához,
    fuzfahegyen lakó
    Varjú Varga Pálhoz.

    Azt mondja a varga,
    nem ér o most arra,
    mert o most a csizmát
    nagyuraknak varrja.

    Darunak, gólyának,
    a bölömbikának,
    kár, kár, kár, nem ilyen
    akárki fiának!

    Daru is, gólya is,
    a bölömbika is,
    útra kelt azóta
    a búbos banka is.

    Csak a cingének
    szomorú az ének:
    nincsen cipocskéje
    máig se szegénynek.

    Keresi-kutatja,
    repül gallyrul gallyra:
    “Kis cipot, kis cipot!” -
    egyre csak azt hajtja.

    előzmény:
    Pixi- (15066)
    2012-01-16  14:14
  11. 2012. január 16. 14:1415066.

    Vigyázz magadra, remélem azért ki tudsz kicsit kapcsolódni is...

    Itt hideg szél fúj.. lóg a hó lába, de nem esik, pedig érzem az álmaimban, a zsigereimben..és nincs csizmám

     

    Andi, bár ritkán nézel be, és láttam, tegnap volt, de ............ azért boldog szülinapot kívánok

    előzmény:
    chouette (15065)
    2012-01-15  19:10
  12. 2012. január 15. 19:1015065.

    szep estet, koszonom a koszontest!

    jovok am en is de inkabb olvasni, mert elegge osszetornyosultak dolgok a fejem felett es mire irnek...........

    nameg szeretnek csupa jot irni

     

    tegnap jo hideg lett, eddig 10-15 fokok voltak, remenykedunk, hogy a fak nem viragoznak ki mert akkor odaevszhetnek a gyumolcsok.....

    előzmény:
    Pixi- (15064)
    2012-01-14  14:41
  13. 2012. január 14. 14:4115064.
    ..én is!!!!!!!!!! Ági
    előzmény:
    azott (15062)
    2012-01-13  04:42
  14. 2012. január 14. 11:0215063.
    Csatlakozom az előttem szólóhoz!
    előzmény:
    azott (15062)
    2012-01-13  04:42
  15. 2012. január 13. 04:4215062.

    Agi, Isten eltessen  sokaig

     

    előzmény:
    chouette (15061)
    2012-01-09  00:25
  16. 2012. január 9. 00:2515061.
  17. 2012. január 8. 13:3415060.

    Más az amit látsz, és más az ami a valóság--.. rám is azt mondják, hogy mennyire csodálnak az erőmért, stb... nah hát ilyenkor én is rácsodálkozom ..hogy mi van??? egyáltalán nem tartom magam erősnek, én tudom a saját kis völgyeimet, hogy ha egyszer belezuhanok, nagyon nehen jövök ki belőle...de a muszáj nagy úr...

    Egyik barátnőm pár éve mesélte, hogy amikor kis piszlicsáré dolgon kiakad, akkor rám gondol, elszégyelli magát... há, ha már ennyit adtam az emberiségnek, akkor jó :))))))))))

    most már tudom....imádom a töltött káposztát, .. szinte káposztát ennék káposztával...

     

    Andi, örülök h látlak... :) gyere sűrűbben lécci...és a többiek is...

    előzmény:
    azott (15058)
    2012-01-07  04:54
  18. 2012. január 8. 06:0515059.

    Szia Agota!

    Kerestelek a minap a facebookon. Hol vagy elveszve?

     

    Egy bolondos jotanacs gyujtemenyt osztok meg veletek. Az egyik baratnomtol kaptam. Talan van benne igazsag ;)

     

     

    "Hogyan fogadjuk a pénzt.

    A megdolgozott pénz úgy fog gyarapodni és szeretni a Te házadat, ha fizetési napon abból egy fillért sem költesz, hanem az ott tölt nálad egy éjszakát. Egyes bölcs papok szerint egy nagyobb összeget egy éven keresztül kell tartani egy számlán, amely „feltöltődik” az energiáddal és vonzani fogja a többi pénzt hozzád. Nem lessz pénzed ha fütyülsz a lakásban, vagy kézzel törlöd le az asztalról a kenyér morzsát. Nem szabad a szomszédtól egyszerre kenyeret és sót kölcsön kérni a szerencse elmegy a házadtól másik családhoz. Ha a házba fertőzött pénz kerül a seprűt nyéllel lefelé kell tárolni.

    Fizetésemelést csak szerdai napon szabad kérni. Ne fogadj el pénzt hétfőn, ne adj kölcsön kedden és ne add meg az adósságod pénteken. Megadni vagy adni pénzt reggeli előtt nem szabad, mert az esti ígéretedet teszi tönkre. Óvakodj a váltásoktól és a gyakori kölcsönzéstől, törekedj arra, hogy a pénzed visszakerüljön hozzád.


    A szekrényben hagyott szezonális ruháidban soha ne hagyj pénzt és számlákat. A pénz nem szereti a lyukas zsebeket és a gombnélküli ruhát sem.
    A pénztárcád soha ne maradjon üresen, mindig hagyj benne egy érmét. A papírpénzek mindig arccal feléd álljanak benne. A tárcád legkisebb zsebében tarts egy 1 dollárost háromszögbe összehajtva és mellé tégy egy olyan apró pénzérmét, amely lehet ( első fizetésedből, egy jó embertől vagy jó üzletből származó is). Ezt az érmét soha ne költsd el, mert ez egy szerencsés talizmán lesz, hogy a pénz ne haragudjon meg rád és vonzza a többit a kezedhez.

    Nyereményből származó, nem becsületesen szerzett, talált, pénzek nem hoznak szerencsét ezeket ne tartsd magadnál soha. Add ezeket a rászorultaknak, vagy mihamarabb költsd el.

    Elolvasva ezeket a sorokat, megérted mostantól, hogy a pénzt nagyon könnyű elveszíteni és nagyon nehéz megtartani. Ahhoz, hogy ne veszítsd el a pénzedet tartsd be a fent említett törvényeket!

    Azért, hogy minél több pénz vonzódjon hozzád ..."

     

    A veget nem irtam, mert nem szeretem ha olyat irnak a vegen ami negativ, nem szeretem azt, ha meghatarozzak mit tegyek, hany baratomnak kuldjem el stb ... Nos en megosztottam veletek, es azt gondolom, akkor is hasznal, ha nem adod tovabb. Nem vagyok babonas, de azert kiprobalom...megprobalom betartani a jo tanacsokat :)

    előzmény:
    chouette (15048)
    2011-12-31  20:40
  19. 2012. január 7. 04:5415058.

    Egyik kedvenc idotoltesem hogy ennek a mechanizmusan gondolkodjam, hobbim :)

    De ez a no, Annanak hivjak egyebkent , egyik a peldakepeim kozul

    sugarzik rola az orom, pedig baratok kozt is sokkal nagyobb problemai voltak mar mint nekem

    valahogy maskeppen viseli oket

    Sok sok bizalommal van a Teremto irant, meg a teremtmenyek irant is

    aztan barmi bajom van, azt mondja: egyel kaposztat, az jo ra :)

    Ezt el is tanultam tole, mostanaban en is ezt mondogatom, meg csak a hangsulyozast kell kicsit gyakorolnom ;)Nehogy igy jarjak mint ez a kiskatona itten :

     http://www.youtube.com/watch?v=_8t4zsEUHXk&feature=related

    előzmény:
    Pixi- (15057)
    2012-01-06  08:18
  20. 2012. január 6. 08:1815057.

    akinek iylen erős hite van, arra nyugodtan rábízhatod magad:)

    kicsit olyan nekem mintha az Univerzumra bíznád...  hiszen tudod, mindent elintéz, csak kérni kell...

    Mostanában ugyan nem, de régebben elég sok rózsaszín lufit küldtem fel a kívánságommal  :) úgy látszik elrendeződött, mert mostanában nincs lufi fellövési kényszerem :)

     

     lövöm a pizsamát

    előzmény:
    azott (15056)
    2012-01-06  03:16
  21. 2012. január 6. 03:1615056.

    Re:

    szóval, semmi aggódás

    Van egy neger kolleganom ( na, majd kimoderalnak hogy ciganyozok ;)), aki hit-ugyekben verhetetlen, amint  latja rajtam hogy aggodom, ramugrik es leteremt hogy nem hiszek elegge :) Nem is jol imadkozom, aszondja :)

    Merthogy o azt ugy csinalja, hogy ejszaka felebred es amikor mindenki alszik, akkor o nyugodtan fel-ala jarkalhat a szobaban, mormolaszik es rogton tudja is  hogy az Ur meghallgatta, nem igy mint en hogy recitalok tovabb :)  Ilyenkor en csak hallgatom sunyin es titokban irigylem ezert a rendithetetlen allaspontjaert :) Azt is szokta mondani hogy en menjek es csinaljak valami mast es majd o lerendezi az imadkozos reszt

    előzmény:
    Pixi- (15055)
    2012-01-05  08:16
  22. 2012. január 5. 08:1615055.

    Aranyos vagy Azott... szeretem olvasni a gondolataidat, mindíg megnyugtatsz... most szeretnélek én is Téged... nem tudom mi lesz, de nem lesz semmi baj.... nem mindig olyan, mint aminek elsőre  látszanak..

     

    Képekkel mi is tele vagyunk... bár most Gergő átvette a terepet :) jó nézni ahogy nyíílik a kis értelme... az ember egy csoda ..újra és újra rá kell jönnöm....

     

     

    szóval, semmi aggódás

    előzmény:
    azott (15054)
    2012-01-05  07:50
  23. 2012. január 5. 07:5015054.

    Ne vegyel csizmat az iden, anyosom mondja hogy majdnem kinyiltak a hoviragok

    ezt a telet mar elvitte a

     

    Nem mondtam am hogy ne keseregj, Pixike, csak kiemeltem az oromteli reszt a csomagodbol

    ugy felek a holnapi naptol hogy at akartam aludni a varakozast de nem sikerult, muszaj lesz szembeneznem vele

    Itt nalunk amikor elalszik a kompjuter, a regi csaladi fotoink valtakoznak rajta kepernyovedokent , ez most arrol jutott eszembe, hogy irtad, nem volt idod racsodalkozni a gyerekeidre

    nekem sem

    de olyan megnyugtato igy utolag nezni a kis mosolygos kepeiket, szent a beke rajtuk is, bennunk is

     

    előzmény:
    Pixi- (15053)
    2012-01-03  14:29
  24. 2012. január 3. 14:2915053.

    Végül is igen, asszem jó dolgom van, nem is tudom minek kesergek időnként Gergő imádni való, most fedezte fel a környezetét, ahogy nyílik a kis értelme nagyon jó látni, figyelemmel kísérni... a saját gyerekeimnél erre nem volt időm...

     

    - 23?  atttya ÉG!!!!Akkor Ági felé tart ez a hideg... és jön hozzánk ááááááááááááá

     

    Itt most nagyon jó idő van...

    Meg akartam spórolni ebben az évben a csizma vásárlást, de úgy látom elkezdhetek gyűjteni rá

     

     

     au

     

     

     

    előzmény:
    azott (15052)
    2012-01-03  13:54
  25. 2012. január 3. 13:5415052.

    Ugy legyen

    Jo dolgod van, Pixike, aranyos a Babu :)

    A beszamolobol persze  kihagytuk a pikans fordulatokat, azt majd eloben elmondjuk :)

    Ujevi fogadalmam is van kivetelesen, az elet megtanitott ra hogy ne vegyem felvallrol az ilyen eselyeket hanem igenis fogadkozzak :)

    Minusz 23 van kinn, meg nem dontottem hogy morogjak-e erte, ami ugyis tudom hogy hiabavalo  de jolesik, vagy oruljek neki hogy eddig nem volt igazi fagy :)

    előzmény:
    Pixi- (15051)
    2012-01-02  14:42
8 9 10 11 12

Címlap

top