Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cikornya

chouette
Létrehozva: 2003. Április 19. 23:19
???
+304957)
"'^$*˛ŕ"č'
*********
++++++++++++++++++
-
%ľ%ľ% ľ%ľ%ľ%9%9
  1. 2012. január 2. 14:4215051.

    Lányok, nagyon szépen köszönöm a részletes beszámolót... nem irigykedtem, hanem örültem neki, hogy együtt vagytok, és jól érzitek magatokat

    Vizuális típus vagyok, láttalak ám benneteket

     

    Nekem is nagy öröm volt, hogy hazajött Gergő az anyukájával... most nagyon boldog vagyok... én viszem sétálni délelőttönként, amig a szülők takarítanak, pakolnak, stb......

     

    Legyen szép az esztendő mindenkinek

     

    előzmény:
    ANDREA * (15050)
    2012-01-02  05:42
  2. 2012. január 2. 05:4215050.

    Nagyon nagyon boldog, bekes, egeszsegben gazdag uj evet kivanok nektek !!!

     

     

    Decemberben 8-14-ig vagyis 6 napig voltam Mo-on. Izgalmas utam volt. Mivel a ferjem remek programszervezo, igy kerulovel mentem haza. Biztosan lattatok a facebookon, hogy alig 8 ora alatt eloszor elmentem Bostonba persze BUSSZAL. Ott aludtam egy baratnomnel, akit szinten az NLC-rol ismerek. Masnap reggel visszarepultem Montrealba repulovel. Volt 2.5 oram atszallni, igy kicsekkoltam, es ittam egy jo hazai kavet a kedvenc kevezomban a sokszor emlegetett Tim Hortonsban, sot ettem egy jo chilibabot is, majd visszacekkoltam, es 6.5 oran at repultem Zurich-ig. Nagy rohanva elertem a csatlakozast, es meg ujabb bo orat repultem Bp-i. Viharos leszallasunk volt, meg a varrotut sem lehetett volna bedu..i a popomba, ugy de ugy feltem, mert a hurrikan epp akkor tombolt. Ezek utan persze nagy elmenyben volt reszem, egyszer azert mert leszalltunk veghre, na es azert mert mert egy regi baratnom vart a kijaratnal. Meg indulas elott nehany hettel leveleztem vele, es mondta, hogy kijon elem. Gondoltam ugy is elfelejti, de nem igy tortent. Vele legalabb 16 eve nem talalkoztam. Kaveztunk, kozben megjott, igaz kesve a be'rautos ficko, akit teljesen feldobtunk a vidamsagunkkal. Olyanok voltunk, mint ket kamasz. Azt mondta, hogy orul, hogy vannak ilyen emberek, mert akik a masik foldreszrol jonnek, azoknak a tobbsege nagykepu, kimert stb ... en meg "tok normalis" vagyok. Ez jol esett, es jot nevetgeltunk ezen is.

     

    A repterrol egyenesen a fogorvoshoz mentem :)

    Gyonyoru uj fogam lett nehany nap alatt, igaz meg itt Kanadaban elokeszitette a fogorvosom(joooo pizert ;), aztan otthon szinte negyed aron befejezte a masik fogorvos.

    Sok-sok intezni valom volt, szinte leulni sem volt idom. Ha leultem akkor meg ettem. Minden nap ettem csirkehuslevest csigatesztaval. Ezt rendeltem minden rokonomnal. Az anyu azt mondta, hogy nem igaz, hogy nem unom meg. Ettem finom, hazi hurkat es kolbaszt. Ettem megyszoszt cigany meggybol, es ettem ... es ettem ... es ettem ... hiztam gyorsan 2k-ot :)

    Anyosommal, Marikaval jottem vissza Kanadaba. Nagyon aranyos, elvezi az itt letet, allandoan a kedvembe jar. A mosogato gepem igy be fog rosdasoni ;-) Nagyon halas, hogy itt lehet velunk. Talaltunk neki itt egy remek biztositast, 3 havonta kerul kb: egy havi nyugdijaba(500$), de nekunk ez megeri, mert igy nyugodtak vagyunk. Napkozben segit, a konyhaban a kezem ala dolgozik, delutanonkent rejtvenyt fejt, vagy olvas, estenkent pedig egy magyarorszagi vetelkedo musort nez az interneten. Neha skypozik a baratnojevel, vagy az anyukammal. Tanul angolul ... valamikor tanult, es sok minden eszebe jutott mar.
    Jovo hettol jarunk a konditerembe, hetente 2x, mert o eddig is tornazott. 72 eves, de remek formaban van.

     

    Csodalatos kozos karacsonyunk volt. Kapott uj dzsekit nadragokat, polokat, pulovert, meleg sapkat-kesztyut-salat. Me'g egy jo csizmat szeretnek neki venni.

     

    Semmibe nem szol bele, nagyon jo, hogy itt van velunk.

     

    Iliek jottek Karacsony utan, es ma mentek haza. Kepzeljetek, mar tobb mint 8 eve vagyunk baratnok :)))

     

    Annyira jo volt, hogy itt voltak. Teljesen feltoltodtunk...

     

    Lanyok, emlegettunk am benneteket :)))

    előzmény:
    chouette (15048)
    2011-12-31  20:40
  3. 2011. december 31. 22:3015049.

    Szep estet, lanyok, o, bar ideteleportalhatnank barkit kozuletek, aki szivesen velunk tartana :) Andi konyhajabol tudositok, keszitjuk a vacsorat, sutiket, a fiuk elvittek a gyerekeket a moziba, a Mama mosogat, Andi  jelenleg epp buzeralja a napraforgo pogacsamat, aminek a dagasztos reszet vallaltam....aztan elkezdtem kifele hajtogatni a leveleket, egyre gyorsabban ;) Kozben persze morogtam, addig kellett ezt szinkronban csinalni, amig Andi arrebb nem lukott hogy majd o megcsinalja mert igy ugyis csunya lesz a vegen :)

    Agikam, buli volt is es lesz is, legalabbis remeljuk , ilyen a terv :) Tegnap kocsmaztunk; barnak hivtak a helyet, de mi eloleptettuk kocsmava, elkisertuk O.t  UFCt nezni, omlott a ver a tizenot tevekepernyorol, mi idonkent kisse rosszullettunk es humocskaztunk :) Meg ettunk-ittunk :)

    Meg tervunkben szerepelt hogy elmegyunk Davidhoz kotoszkodni de aztan azt elfelejtettuk :)

    Es mossst.... el kell mennunk tejert

    Boldog Ujevet kivanunk szeretettel, minden jot

    Bort, buzat, bekesseget *******

    előzmény:
    chouette (15048)
    2011-12-31  20:40
  4. 2011. december 31. 20:4015048.
    en egyenlore jo kis szilevszteri bulit kivanok, ujevet utana
    előzmény:
    ciss (15047)
    2011-12-31  18:44
  5. 2011. december 31. 18:4415047.
    Én is!
    előzmény:
    mano--- (15046)
    2011-12-31  16:43
  6. 2011. december 31. 16:4315046.
    Boldog új évet kívánok mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2011. december 26. 04:2615045.
  8. 2011. december 25. 11:4615044.

    Én is minden szépet és jót kívánok Mindenkinek!

    http://www.youtube.com/watch?v=e9GtPX6c_kg&feature=digest_thu

     

    előzmény:
    azott (15043)
    2011-12-25  11:39
  9. 2011. december 25. 11:3915043.
    Kellemes unnepeket, boldog Karacsonyt kivanok Mindannyiatoknak.
    előzmény:
    chouette (15042)
    2011-12-24  20:51
  10. 2011. december 24. 20:5115042.
  11. 2011. december 24. 13:0515041.

    Mindenkinek kívánunk mi is kellemes, békés, Ünnepet

     

    Katának köszönöm a lapot, még nem volt időm viszonozni.... Ági azért ne hajtsd magad túl.... picit pihenj is...

     

     

    Pihenjetek, egyetek, igyatok....

    előzmény:
    chouette (15040)
    2011-12-23  22:04
  12. 2011. december 23. 22:0415040.

    szep estet es karacsonyi keszulodest

    Pixie, ne  busjakodjal, most mar csak keszen lesz az a lakas es jon vissza a kisunokad

    nagyon szep fat allitottal !!!

    Ili a te regi fad is szep volt

    Andi remelem jo van a kibovult csaladdal

    Ciss boldog unnepeket !

     

    en az iden is kihagyom sajnos az unnepelest, minden ami (munka) utan futottunk egesz evben hatastalanul mostanra eledt fel es erre koltozott meg egy ugy de ez mar az ugyvedeme

    ehhez kepest az en almaim netovabbja egy vegre normalis alvas

     

    remeljuk az uj ev  kevesbe tesz probara mindannyiunkat vagy ha megis akkor legalabb valami haszonnak nevezheto eredmennyel

     

    szep unnepeket Nektek es mindenkinek aki erre tevedne

     

    előzmény:
    Pixi- (15039)
    2011-12-22  13:03
  13. 2011. december 22. 13:0315039.

    Szia

     

    Nem lesz készen karácsonyra, úgyhogy megy a gyerekem is le Karcagra a családjához. Festés ha minden igaz készen lesz ma, de még a padlószőnyeg, a pvc, a bútorok lehordása a padlásról, az egyéb csetreszekről nem is beszélek...

    már ki vagyunk mint a libák ... és nem láthatom Gergőt sem... szóval kicsit szomorú vagyok, de hát ez van...

    pedig ezt a kis huncut pasit nagyon meg dögönyözném.... 

    ma itthon takarítok, holnap egész nap főzök, és hétvégére összesek :)))

    jó, nem... pihenünk...

     

     

     

    előzmény:
    azott (15038)
    2011-12-22  06:06
  14. 2011. december 22. 06:0615038.

    En egeszen tavalyig rendesen savanyitottam kaposztat, aztan meguntam, abbahagytam es az iden elfelejtettem, aztan huztam-halasztottam

    pedig olyan egyszeru

    a multkor a boltban vettem a szarmahoz es tenyleg nem ertem  hogy miert nem kezdem ujra a savanyitast, kb. hatszor tobbe kerul igy  mint amikor magam savanyitom

    hianyzott az inspiracio vagy mi :)

    de ezennel felvettem a "to do" listamra

    Pixi, koszi a receptet, tenyleg nem lehet mellefogni vele, mar elso latasra latszik :)

    Hogy halad a felujitas? Keszen vagytok , vagy legalabbis a vege fele jartok?

    előzmény:
    ciss (15037)
    2011-12-22  03:01
  15. 2011. december 22. 03:0115037.
    Kösz!
    előzmény:
    Pixi- (15036)
    2011-12-20  18:04
  16. 2011. december 20. 18:0415036.
  17. 2011. december 17. 21:0815035.

    sziasztok lányok.... Ciss, örülök hogy látlak :) itt az oldal, ....igy egyszerűbb: .

     

     http://hvg.hu/gasztronomia/20111215_tokeletes_toltot t_kaposzta_recept

     

    remélem sikerül :)

     

    Azott... a husi recept: 

     

     Tepsibe:

    alulra.. egy sor sonka

    rá: egy sor lisztbe forgatott fűszeres csirkemell szeletek

    rá egy sor párolt gomba.., (rengeteg jó sok petrezselyemel)

    ezt nyakon öntöm besamell mártással, sajtot szórok a tetejére és be a sütőbe 

     

    hidegen, melegen... krumplipürével mennyei

    Nálunk most nagy üzem van, készülődnöm kellene a karácsonyra, de a nagyfiamnál festés van, péntekre el kell készünie a lakásfelújításnak, hogy a menyem a kis unokánkkal hazajöhessen... mindenki mozgósítva van...

    majd jövök  

    előzmény:
    ciss (15034)
    2011-12-17  18:47
  18. 2011. december 17. 18:4715034.

    Szép jó estét! Bocs, hogy jobbára csak olvasó üzemmódban működök, de kicsit túl sokat dolgozom mostanában, ráadásul a gépem is dögrováson van, most kisi fiam mini-laptopját használom.

    Pixi, az a káposzta-savanyítás engem igencsak érdekelne!!! Mind a töltöttkáposztát, mind a székelykáposztát, mind a párolt savanyúkáposztát nagyon szeretjük, ill. disznótoroshoz csak úgy natúr is. Sőt, én a levét is szívesen megiszom. Igaz, a kovászos uborka levét is. 

    Tetszenek az elternatív fák, de nálunk évek óta a Zemplénből érkező, igazi karácsonyfa van, egy ottani barátnőm jóvoltából.  

    előzmény:
    Pixi- (15030)
    2011-12-16  09:47
  19. 2011. december 17. 06:3315033.
    Szep a fad, Pixi, ezt elfelejtettem mondani, az egyik evben mi is kekbe diszitettuk fel a karacsonyfankat, nagyon unnepelyesnek hatott
    előzmény:
    Pixi- (15031)
    2011-12-16  10:22
  20. 2011. december 17. 06:3115032.

    :)

    En is telepitettem tavaly alternativ fat, igaz hogy a szerb Karacsonyra, akkorra mar kicsit meguntuk az alfa-fat :) Kicsit furcsan nezegette a csalad nalam is, de idovel rajottek hogy  persze, nagyon szep :)

    itt van--------->

    kicsit megideztem vele az ortodox hangulatot, de oszinten, eppencsakhogy elsuhant mellette, ugyanis az originalis valtozat szerint meg kellett volna gyujtani

    ezt a reszt sem dijaztam tobbekkozott, meg a fa is fals volt, mert leginkabb tolgynek kene lennie, azt meg nem talaltam az udvaron ;)

    Pixike, aruljad man' el a verhetetlen receptedet

    jo az ilyesmit tudni ;)

    előzmény:
    Pixi- (15031)
    2011-12-16  10:22
  21. 2011. december 16. 10:2215031.
    persze hogy kifogyott az elem.. :(( a világítós el is mozdult... nagyon szép, csillog villog királykék pompában úszik az egész... csak a képek nem sikerültek..
    előzmény:
    azott (15029)
    2011-12-15  21:13
  22. 2011. december 16. 09:4715030.

    :) ez nagyon jó :) Mármint amit főzöl a lányoknak. Nálunk egy kis halászlé, ha sikerül :))) rántott hal, és van egy besameles-sajtos-husis receptem, amit évek óta elkészítek, még nem verte le semmilyen étel ..Dani kedvence és persze  az "azott féle" zserbó, aminek hamarosan neki is fogok, állítólag a mélyhűtőből kivéve is nagyon fínom..

     és persze az elmaradhatatlan töltött káposzta, éppen a napokban találtam egy káposzta savanyító receptet, ha ezt hamarabb megtalálom, biztosan nem állok sorba káposztáért. Ha kell bemásolom, ugyanúgy kovászolják mint az uborkát. szuper!

     

    A párom is túl van a karácsonyi céges bulin.... én csak gondolatban.. ma este  megyünk Gittáékhoz, lesz egy nagy alapítványi színházi est, valami hihetetlen csoda folytán, Daninak is van kedve menni, már nagyoin várom, kezdek egy kicsit becsavarodni az itthon léttől...  Gergő már 4 hónapja van távol, (másik nagyszülőknél vannak vidéken amig tart a lakás felújítás) ............és ezt a nagyiszívem nehezen viseli... de most már gőz erővel tart a festés, talán a karácsonyt már itthon töltik..

     

    hááát, az én fámtól most ki van akadva a családom, de nekem tetszik.. és Gergőnek is fog, úgyhogy ez van... majd lefényképezem.. én úgy döntöttem, nem kell fa, van a kertben, én nem bántom őket, a mű fenyőből elegem lett, vettem az IKEÁban egy spirált, amit mostanság faként árulnak, felgyöngyöztem, díszítettem, már vagy két hete itt van a szobában :)) és sztem gyönyörű :)) Már a párom is megbarátkozott vele  :) le sem szedem, olyan szép...

    :)) 

    előzmény:
    azott (15029)
    2011-12-15  21:13
  23. 2011. december 15. 21:1315029.

    En spagettit:) Most hogy itthon vagyok, a gyerekek rendelgetnek, tobbnyire ilyeneket hogy tejfeles teszta, krumplisteszta, krumplileves palacsintaval, fank, langos..... madartej.....nagyanyaink  kosztjat tobbre becsulik, mint a kulinarok osszes gyujtemenyet :) A multkor toltottkaposztat foztem,  savanyukaposzta leveleibe csavartam, tudod, mi igy szoktuk csinalni, szarmanak nevezzuk, jo nagyokra sikerultek, Anna fiuja tomte, tomte befele, aztan feladta, nem birta megenni az egeszet, megkerdezte hogy hazavihetne-e a maradekot, olyan jo...:)

    Andi otthon van, aposa halalanak apropojan, szoval nem vagyok benne biztos hogy fel fog keresni benneteket ezalkalommal.

    Nekem is tetszik a notebook, kis cuki, de en nem hasznalnam, nem latnam azt sem....

    Mi mar felallitottuk a karacsonyfat, tudod, itt ez a szokas, hogy joval Karacsony elott elkezdunk unnepelni. Zoldfulu koromban az otthoni szokas szerint  Szentestere diszitettunk, aztan masnap mar senki sem unnepelt velunk, mivel az itteniek ezt mar elore elinteztek :)) A munkahelyi karacsonyi bulikon is tulvagyunk. Elo fat vettunk megint, finom illatos az egesz lakas.Es ti?

    Aginak majd idekeszitem a bejglit meg a bablevest, ugyis tudom hogy a gep mellett megtalalja

    előzmény:
    Pixi- (15028)
    2011-12-15  20:32
  24. 2011. december 15. 20:3215028.

    jól van távolmaradás megbocsájtva

    Egyébként én is kinlódom.. a nagy gépünk monitora a tvénk... a klavi messze van... ezt már írtam is... 

    Danitól kaptunk egy note- bookot  én szeretem, viszem is minden hová...azóta még főzni is van kedvem, amikor kint van velem ... főleg filmeket nézek /hallgatok/ rajta ..

     

    Andiról tudsz valamit? 

     

    Készülődtök a karácsonyra? 

    Mit főztök lányok? 

     

     

     

    előzmény:
    azott (15027)
    2011-12-15  18:33
  25. 2011. december 15. 18:3315027.

    Aki var az nyer ;)

    Nem? :)

    En minden nap benezek, vagy majdnem minden nap, gondolatban valaszolgatok is csak irni vagyok lusta

    erre mondjak azt hogy lelekben veletek

    Az az igazsag, hogy kenyelmetlenne valt a kompjuterezes, regebben kenyelmes nagy forgos szekben ultem a nagy asztal, nagy ekran elott es ugy elvoltam mint a dunszt akar ejjel- nappal is, irtam, olvastam, mindent csinaltam egyszerre :);  aztan a ferjem eliminalta a nagy gepet, a laptopokat meg nem szeretem, pedig mar egeret is vett nekem hozza meg mindig igyekszik ratenni egy lapattal a dicsergetesbe, amibol en nem sokat ertek :) Pl ilyeneket hogy agyba is vihetem, na ott meg vegleg nincs ra szuksegem, amint lefekszem, elalszom akar van mellettem laptop, akar nincs :)

    Na most lathatjatok, hogy milyen objektiv okom van a tavolmaradasra, ugye ?

    De tovabbra is erdekeltek am

    Csak lustasagom hatartalan

    Majd  idovel megszokom/ megszeretem a masinakat is

    most legalabbis igy gondolom ;)

    előzmény:
    Pixi- (15026)
    2011-12-13  06:57
9 10 11 12 13

Címlap

top