Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nyuszi, mint házi kedvenc

Torolt_felhasznalo_173562
Torolt_felhasznalo_173562
Létrehozva: 2003. Április 18. 18:50
Sziasztok! Minden hozzászólást szívesen veszek, hogy tanuljak egy kicsit a tapsifülesekről, mielőtt esetleg veszek egyet. Ellentmondásos dolgokat olvastam a témáról. Leginkább az érdekelne, hogy mekkora ketrec kell neki? Mennyire kezes? Etetési szokások? Jellemző betegségek? stb. . . , mindenki véleménye, tapasztalata érdekel.
  1. Torolt_felhasznalo_600334
    Torolt_felhasznalo_600334
    2003. szeptember 11. 12:29301.
    A nyuszik akár a szülés napján magukra veszik a himet (egy helyen véletlen nyuszikupac lett, mert szülés után 3 nappal herélték ki az apát, aki addig is a nap jó részében másik szobában volt), és csak a nőstény uri kedvén mulik, mikor hajlandó rá. . .

    A két him remek ötlet, de a legjobb, ha testvérek, és jóban vannak egymással (akkor lehet két nőstény is), ha nem, akkor meg kell őket ismertetni egymással vétel elött. Ha jóban lesznek, nyertél. Mondjuk lesz némi himek közti szexexön, de a nőstények közt is lenne, és nyuffkáknál az nem ollan, mint emberéknél, max odadörgöli magát a hátához vagy az oldalához (viszont ugyanez a szitu lehet plüssállattal, macskával, kutyával is :), a lényeg, hogy kölyök nem lesz belőle, a feszültség meg eltünik.
    Nem véletlenül mondják, hogy szapora, mint a nyul, képzelj el megfelelő körülményeket (meleg van, kaja van, ragadozó nincs), és simán lehet néhány havonta 10-15 kölök. . .
    Nem véletlenül szokták ritkán pároztatni, és a nőstényt vinni a himhez :o) Végignéztem egy félnapos nyusziduót, hát mit ne mondjak, nemsemmi! :-DDDDDD
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554287 (300)
     
  2. Torolt_felhasznalo_554287
    Torolt_felhasznalo_554287
    2003. szeptember 11. 12:14300.
    Szóval ez azt jelenti, hogyha egyszer majd két nyuszit szeretnék -kölykök nélkül-, akkor legyen két fiú? A nyusziknál nincs olyan, hogy "párzási időszak", mint pl. a kutyáknál?
    És az vajon miért van, hogy az állatorvos korábban nem tudta pontosan megállapítani a nyuszkó nemét?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_600334 (299)
     
  3. Torolt_felhasznalo_600334
    Torolt_felhasznalo_600334
    2003. szeptember 11. 06:44299.
    Nagyon fiatalon, ezért kell miután az anya elválasztotta a kicsket elkülönöitetni a himet, mert egy hét mulva már rámászna a tesókra - ha hagynák, nyuffkáknál nőuralom van :-D Egyébként a himet vagy rendszeresen érdemes pároztatni, vagy totál nem, de akkor akár ivartalanithatod is (esetleg egy alom után, hogy legyenek utódok, de csak ha tudsz szerezni gazdikat hozzá) Most is tudok véletlen alomról és véletlen alom után nyakon maradt totál szelid, de sajnos him kölyökről, akit emiatt el kell különiteni a nőstényektől :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554287 (297)
     
  4. Torolt_felhasznalo_600334
    Torolt_felhasznalo_600334
    2003. szeptember 11. 06:40298.
    Sziasztok! :o) Most láttam a topicot, nem tudom irta-e már valaki, de okt. 4-5 10-17 óráig kisállat kiállitás lesz a TITen, a madaraktól a tengerimalacon át a görényig, és persze lesznek nyuffkák is. Ha jól tudom, az elsőn lesz a nyulcsapat :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_554287
    Torolt_felhasznalo_554287
    2003. szeptember 10. 11:40297.
    Sziasztok! Örülök, hogy a nyuszi jól van:-)))
    Nekem is van egy sztorim a nyuszkóimról! (merthogy már 2 van!)
    Írtam korábban, hogy a barátom szüleit meg akartuk lepni egy kisnyuszival, mert mindig "le akarják nyúlni" a miénket. Végülis nem kisnyuszi lett belőle, hanem egy -a miénkkel egyidős- fiú nyuszi (a miénkre azt mondta az állatorvos, hogy lány). Mivel kijelentették, hogy nem kell nekik (ami elég nagy csalódás volt. . . ), hozzánk került. Sajnos összeengedni nem lehet őket, mert a miénk (Ormi) mindig rámászik a "fiúra" (Hópihe), ráadásul a fejénél. . . Amikor levettem Ormit, így megakadályozva a próbálkozást, akkor láttuk meg, hogy FIÚ!!! (Heréje van!) Megnéztük Hópihét is, annak nincs ilyen! Tehát valószínűleg a nemük pont fordítva van! Ez persze nem baj, csak nagyon meglepődtünk!
    Egyébként tanulnak egymástól, uis Ormi olyan rendetlen, hogy mindig rázza a ketrecet, ha ki akar jönni Eddig ezt a másik nem csinálta, csak tegnap először!:-)))
    Egyébként nagyon különböznek egymástól külsőre és viselkedésben is!
    Meg tudjátok mondani, hogy a nyuszi mikor lesz ivarérett?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_430274
    Torolt_felhasznalo_430274
    2003. szeptember 9. 16:32296.
    Sziasztok!
    Koszi mindekinek az aggodast. Gaspar jol van, doki bacsihoz meg nem tudtunk eljutni, de holnap remelem osszejon. Egyebkent az a furcsa, hogy teljesen jokedelyu, nem ugy tunik, mintha baja lenne. Remelem, nincs is:-)
    Fentegro, jo a torteneted, remelem, valami hasonlo kaliberu lesz ez is:-) Bar gyanitom, hogy a hereket azert felismertem volna. Ja, kulonben en is szoke vagyok:-) De talan nem ennyire:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_806771 (295)
     
  7. 2003. szeptember 9. 15:16295.
    Jó sztori! :-)
    Azért két nagy herét elég könnyű felismerni, csak nem erről van szó. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_806771 (295)
     
  8. 2003. szeptember 9. 14:58294.
    Szia!
    Hát, nem tudom. Az eukaliptuszolajos bekenést próbáltad? Vagy elektromos vezetékekről van szó?
    Esetleg menj el egy nagy barkácsáruházba, hátha találsz vmi megfelelő dróthálót, v. ilyesmit.
    előzmény:
    barato (293)
     
  9. 2003. szeptember 9. 14:34293.
    Sziasztok! Van valami jó ötletetek arra, hogy a lakás (nappali) egy részét mivel lehetne elkeríteni, hogy a nyulam-bulam ne tudjon bemenni?!
    Szeretjük Őt, de mindent megrág, ezért ki kell találnunk valamit, mert már nem lehet az erkélyen hűvös időben, bezárni pedig nincs szívünk!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. szeptember 8. 16:23292.
    Mi hir Gasparrol? Izgulok erte!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2003. szeptember 6. 11:11291.
    Húú, nem tudom, remélem, semmi komoly! Gyorsan ahhoz a dokihoz!
    előzmény:
    rereka (290)
     
  12. Torolt_felhasznalo_430274
    Torolt_felhasznalo_430274
    2003. szeptember 5. 16:48290.
    Sziasztok!
    Talan tud itt valaki segiteni nekem. Gasparom (egy eves fiu nyul) feneke tajan apro kinovesek jottek elo. Eloszor azt hittuk, csak a szore csomosodott meg, de ugy tunik, hogy a bore is alatta. Es ahol nincs szor, latszanak a kicsi kinovesek. Mindenkepp elviszem dokihoz, de ha esetleg volt mar valakinek tapasztalata hasonloval, legyszi irja le, amit tud! Kulonben nem latszik, hogy fajna neki vagy zavarna, ugyanolyan jokedvu, mint regen, de azert ezek a csomocskak kicsit aggasztoak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2003. szeptember 5. 16:34289.
    Szerintem, ha hallgat rád, akkor nem fogja. Elég párszor erélyesen rászólni, hogy "Nem!" (vagy amilyen tiltószót használtok). Legalábbis nekem a német vizslám szegény majd megbolondult a különböző rágcsálóimtól, de így még azt is elűrte, h. a hátára rakjak egy-egy ezt-azt. (Hű, de gonosz voltam). Pedig reszketett az idegességtől, s látszott rajta, nagyon szívesen bekapná őket. De sosem bántott egyet sem. :-) A mostani kis bolognese-ünkkel pedig kifejezetten szeret kergetőzni a nagyobbik nyuszink, olyannyira, h. sokszor ő megy oda a kutyához, és megbökdösi az orrával, hogy "na, mi lesz már?!"
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268432 (288)
     
  14. 2003. szeptember 5. 15:58288.
    Sziasztok! Nalunk sincs sok fejlemeny a csaladban, Nyuszot meg mindig nem mertuk osszeereszteni a kutyussal. . . Pedig egyre huvosebb van, igy mar nem nagyon van szivem a Szaffit kinntartani a kertben, igy folyton valasztanom kell, hogy melyik allatkamnak okozzak oromet a szobaba valo engedessel. Hol Nyuszo kuksol a ketrecben, es akkor Szaffi jon-megy, hol Nyuszo rohangal a szobaban, akkor viszont Szaffi nyuszit elkeseredetten a teraszajto elott. Jo lenne, ha osszehaverkodnanak, de nagyon feltem a Nyuszit, pedig Szaffi igen szelid kutya, am hatha megis bekapja. . . Szerintetek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2003. szeptember 4. 14:33287.
    Szia! :-) Végre valaki! Én is kezdtem már elsiratni a topicot.
    Kisnyuszi, remek ötlet!!! :-))))) Sajnos nekünk mégsem lett. . . :-( Nem értem. pedig úgy nézett ki, sikerült nekik. Na mindegy, türelmesen várok.
    Jaj, én is nagyon sajnálom őket. . . Fura nekik biztos, h. nem lehetnek kint reggeltől estig. Zsályika a telken ásott nekem csapdákat, én meg 2x is beleléptem a lukakba, s majdnem kitörtem a bokám, akkorát zakóztam. . . A térdem is bedagadt. De ő nagyon imád kaparni, túrni. Meg a kiskutyival kergetőzni. Ettek erjedt almát a földről, izgultam, nehogy berúgjanak, de szerencsére nem. . . :-)
    Sajnos nálunk csak külön lehet kint a srác meg a lány így a lakásban, mert Zsályika spriccel. :-( Csak néha engedem ki őket. De Prünytike pl. éjszakára is kint maradhat, mert ő jó nyuszi. Nem úgy, mint Zsályika!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554287 (286)
     
  16. Torolt_felhasznalo_554287
    Torolt_felhasznalo_554287
    2003. szeptember 3. 10:54286.
    Sziasztok Nyuszisok! Hova tűntetek? Van vmi új nyuszis topic, amiről én nem tudok?
    Olyan jó lenne, ha tudnátok nekem tanácsot adni, és mesélnétek a kisnyuszikról!
    Mi lehet, hogy unoka helyett az anyósomékat meglepjük egy kisnyuszival, mert a miénket imádják!

    Mit csináltok a nyuszkóval ebben a hűvös időben? Én úgy sajnálom, hogy bent kell lennie a lakásban egész nap!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2003. augusztus 4. 15:09285.
    Na, egy megbeszélésen voltam, most lett csak vége. Mesélek:
    Nagyon profi a ketrec, pedig nem volt olcsó mulatság, végül a tesco-ból vettük. Eleinte aggódtam, hogy nem használja a nyalogatós-itatót, de amint kivettem a vizes tálkán, rögtön megtalálta, hol a víz. Nagyon sokat futkározik, leginkább az ágyunkban szeret lenni, meg a kanapé hatalmas párnáin. Néha ott ki is nyúl, akkor a legaribb:) Pedig nem sokszor fekszik a földön, inkább rohangál mint egy kergebéka. Néha ezt megelégelem, mert olvasás, vagy tv-nézés közben engem sem kímél, simán átnyargal rajtam. Simogatni még nem nagyon hagyja magát, csak egy-két simi erejéig. Felvenni határozott mozdulattal kell, mert menekül. Általában, ha azt akarom, hogy visszamenjen a helyére, akkor rendezgetek valamit a ketrecben és akkor rögtön megnézi mit csinálok és beugrik és nem jól bezárom:)
    A kedvencem, amikor rajtakapom valami rondaságon (falrágás, leginkább) és csapok egy nagyot a falra vagy a földre mellé akkor rögtön ugrik egy pici egy másik irányba nézve, mintha ő azt se tudná miről van szó. Szerintem sokkal okosabb mint amit mutat, ebben kicsit talán macskaszerű, pontosan tudja, hogy mi a helyzet, és mit akarunk tőle, csak tojik rá.
    Az hogy szobatiszta egy főnyeremény, most próbálkozom olyannal, hogy külön, kivehető tálcán legyen az alom, hátha tudom majd külön cserélni. Hát ez szerintem jó sok mese volt, majd pénteken gondolom úgyis találkozunk, akkor még mesélhetek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_241242
    Torolt_felhasznalo_241242
    2003. augusztus 4. 10:36284.
    Jullantyu,

    Jaj, mesélj már picit a "kisunokánkról". Olyan kiváncsi vagyok :-)
    előzmény:
    jullantyu (283)
     
  19. 2003. augusztus 4. 09:32283.
    NA végre, már azt hittem mindenki nyaral, csak én dolgozom nap mint nap. . .
    Carmen333, majd feltétlenül küldj képet, ha megszületnek, olyan aranyosak picin!!
    Winston már nagyon nagy, már nem is fér be a komód alá, pedig ott nagyon szeretett elbújni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_241242
    Torolt_felhasznalo_241242
    2003. augusztus 3. 08:20282.
    Na akkor úgy látom ugrott a randi Bogyóval :)))
    előzmény:
    carmen333 (279)
     
  21. 2003. augusztus 1. 14:01281.
    Szia ribizlii! :-)
    Igen, már nagyon várom őket! Olyan jó, mikor kicsik vannak a háznál! :-))))))
    Nálatok mi újság??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268432 (280)
     
  22. 2003. augusztus 1. 13:33280.
    Nahat!
    Edes kis puha nyuszibabaitok lesznek! Hurra, ez aztan az oromhir!
    előzmény:
    carmen333 (279)
     
  23. 2003. augusztus 1. 12:17279.
    Képzeljétek, Zsályikáról kiderült, h. fiú!!!!!
    ! Megfordult velem a világ. Azt hittem kislány. . . A doki mondta, h. eléggé hermafrodita szerű, de valszeg lány. Erre! Fiú. Most fedezte fel Prüntyikében a nőt, s szerencsés egybeesés, h. Prüntyike is ezzel egyidőben fedezte fel magában ugyanazt! Úgyhogy azt hiszem, lesznek babáink. . . :-))))))))) Úgy 25 nap múlva. :-))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2003. július 23. 11:41278.
    Nagyon örülök a nyuszidnak! :-)Csudaédes, puszi a fülecskéjére! :-)))
    előzmény:
    jullantyu (277)
     
  25. 2003. július 22. 16:19277.
    ja bizots mindenki nyaral. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2003. július 22. 16:18276.
    Na, akkor tisztázandó: LGee a gazdipapa, én meg az új tulaj:) LGee-é az én Winston manóm anyukája meg apukája, és a képeket ő készítette még amikor náluk lakott a nyusz. Már nem olyan kicsi, és veszettül gyors!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. Torolt_felhasznalo_554287
    Torolt_felhasznalo_554287
    2003. július 22. 14:22275.
    Sziasztok!
    Valamit nem értek: LGee-nek is Winston a nyuszkója, vagy LGee és Jullantyu ugyanaz a személy? Bocs, de elvesztettem a fonalat! Na, mindegy! Winston nagyon aranyos, és még olyan kicsi! (Irigyellek is ezért!) Voltatok már vele kint a szabadban?
    Én megőrzésre kiadtam az apósomnak a nyuszkót, mert hosszú hétvégés pihenésen voltunk, és sajnos pár napra meg kellett válnunk tőle! De már nagyon hiányzik (ma megyünk érte).
    Egy kicsit haldoklik ez a topic, nem?!
    előzmény:
    jullantyu (274)
     
  28. 2003. július 22. 11:55274.
    Sziasztok!

    Winston nagyon rendes gyerek, nem rág semmit (egyelőre) csak a ketrecbe végzi a dolgát viszont szemmel láthatóan növekszik!
    Néha behülyül és akkor mint egy mérgezett egér rohangál. Megfogni még nem nagyon engedi magát, ezért meg szoktam várni, (már ha van időm, főleg esténként) hogy ő menjen vissza a ketrecbe, és akkor bezárom. Kajálás közben jobban fel lehet venni, de nem akarom, hogy ezt a két dolgot összekösse, és oda jukadjon ki, hogy inkább nem fogad el tőlem semmit, mert akkor felveszem és bezárom. A fűszernövényeket szereti, ma adtam neki bazsalikomot és nagyon tetszett neki!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2003. július 18. 12:06273.
    Bizony, bizony!!!:))) Winston üdvözli a mamát meg a papát meg a gazdijaikat is! (LGee: Megyek feliratkozni a lev. listára!)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. Torolt_felhasznalo_241242
    Torolt_felhasznalo_241242
    2003. július 17. 21:57272.
    Jaj, nem sikerült igazán, de ha a pontok után kitörlitek a szóközöket akkor működni fog.
    előzmény:
    LGee (271)
     
  31. Torolt_felhasznalo_241242
    Torolt_felhasznalo_241242
    2003. július 17. 21:50271.
    Szerintem már van is fenn kép Winstonról :-)

    http://www. torpenyul. hu/pictures/kisnyulak/2003_0715_01. jpg

    http://www. torpenyul. hu/pictures/kisnyulak/2003_0715_10. jpg
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554287 (270)
     
  32. Torolt_felhasznalo_554287
    Torolt_felhasznalo_554287
    2003. július 17. 13:48270.
    Szia! Gratu a nyuszidhoz! Biztos nagyon cukorfalat! Csak majd vigyázzatok a bútorokra, cipőkre, ha kiengeditek a lakásban. . . Küldesz majd fotót?! Vagy a www. torpenyul. hu honlapon fel is lehet tenni!
    Üdv Mr Churchillnek!
    előzmény:
    jullantyu (269)
     
  33. 2003. július 17. 09:57269.
    Sziasztok!
    Tegnap hoztuk el a nyunyunkat, ma 6 hetes, irtó édes!! Reggel evett egy kis petrezselymet, nagyon szerette. Érdeklődő, kiváncsi, egyáltalán nem félős, szeret a kezemben lenni, olyankor kocogtatja a fogát. A neve Winston Churchill:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. Torolt_felhasznalo_173562
    Torolt_felhasznalo_173562
    2003. július 12. 18:46268.
    Sziasztok! Én is szeretnék egy társat és hát nyúlra gondoltam. Azt szeretném tudni, mennyire jön ki kb: egy hónapra a költsége? Széna meg egyéb kaják? Zöldségekből mit eszik meg és ezen kívül pl: van vmi extra amit szeretnek a nyulak, vagy ez inkább egyedi dolog náluk? Pl: a mogyit, almát szeretik? Én úgy gondolom, amit meg tud rágni, azt meg is eszi, ha elénk falánk, de ha válogatós, akkor más a helyzet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2003. július 11. 21:40267.
    Ma a madár-diszhalasnál láttam egy fekete-fehér oroszlánfejű/igy kell mondani?/csodaszép nyulat. Sajnos a férjem velem volt, és a nyuszkónak is szépen megkérték az árát, így a fiúnyuszim egyenlőre sajnos egyedül marad. A férjem szerint 1 nyúl is elég büdi, nemhogy 2. Lehet hogy azért mert nincs ivartalanítva?/a nyúl/.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. Torolt_felhasznalo_554287
    Torolt_felhasznalo_554287
    2003. július 11. 13:30266.
    Nyusszantás Mindenkinek!
    Hova tűntetek? Napok óta nem ír senki! Nyaraltok?! Az OK, de akkor írjatok, amint visszajöttetek!
    Üdv!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. Torolt_felhasznalo_554287
    Torolt_felhasznalo_554287
    2003. július 8. 15:52265.
    Igen, a Család utcában voltunk! Tényleg mindenki nagyon aranyos, türelmes, pedig rengetegen voltunk páciensek! A nyuszim most majdnem 4 hónapos! Majd küldök róla képet is, csak be kell hoznom. . .
    Sajna azt nem tudom, hány kiló; már próbáltuk lemérni, akkor kb. másfél volt, de nem tetszett neki a mérleg, így elég pontatlan volt a mérés!
    Bumisaca: Nem lehet, hogy egyedül érzi magát a nyuszid? Szerintem érdemes megnézetni nyuszihoz is értő állatorvossal, mert nehogy vmi komolyabb baja legyen!
    Oltással kapcsolatban: én nagyon bízom a szakértőkben, így az állatorvosokban is, nekem ő ajánlotta az oltást. Szerencsére vasárnap óta semmi baja Orminak, úgyhogy talán nem olyan veszélyes az oltás! (Bár ha ezt hallom ezelőtt pár nappal, biztos nem mertem volna beoltatni!)
    Majd írj, mi lett a nyuszimusziddal!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. 2003. július 7. 23:50264.
    Mit csináljak?Van egy 1, 5 éves lógófülű fiúnyuszim. A problémáim a következők:
    1. A ketrecben nem csinál semmit
    2. Ha kiengedem, a lakás egy meghatározott részében lefekszik, nem mozdul. Képes egész délután egy helyben maradni.
    Cak ha kirakom a kertbe, akkor boldog. Rohangál, nagyokat ugrik, gödröt ás. Sajnos a telkünk fekvése elég rossz, nincs árnyék, igy csak estefelé tudom kiengedni, de akkor már jönnek a szúnyogok. Sajnos, hamar vége a nyárnak, és nem tudom a kertben elengedni. Miért nem csinál semmit a lakásban?
    3. Oltassam, vagy ne?Hallottam, hogy az oltás is veszélyes. Nálunk az áll. orv. -nak nem is volt, csak 20 adagos vakcinája.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2003. július 7. 20:43263.
    Szia Ildi! Csak nem a Család utcában voltatok Varga Józsiéknál? Ők tényleg nagyon ügyesek!
    Most mennyi idős a nyuszkód?
    Nincs róla fényképed? Átküldhetnéd, mert lehet, hogy tudok segíteni a fajta meghatározásban: zsilaksa@freemail. hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554287 (261)
     
  40. 2003. július 7. 16:33262.
    Szia!
    Igen, mi is voltunk nála.
    Hány kiló a nyusszancs? Nekem Prüntyikém 2, barátaink Tapsija 3. Mindkettő lógófülű törpe. (A nagy házi nyuszink 6! kiló volt).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554287 (261)
     
  41. Torolt_felhasznalo_554287
    Torolt_felhasznalo_554287
    2003. július 7. 14:56261.
    Kellemes napot!
    Voltunk tegnap doktor bacsinal! Nagyon aranyos volt mindenki a rendeloben, megcsodaltak nyuszkonkat, olelgettek, stb. Kicsit feltekeny voltam. . . :-))) Kiderult, hogy megis torpenyuszi (bar csodalkoztak rajta, hogy ilyen nagy, de allitolag ennel nagyobb nem lesz), de arra nem kaptam valaszt, hogy miert nem log a fule, es pontosan milyen fajta, de nem is szamit, mert a mienk, es nagyon aranyos!!! Kapott oltast, mi pedig sok hasznos tanacsot! Ugy orulok, hogy talaltam egy ilyen rendes orvost! Lehet, hogy ismeritek (a torpenyul honlapon talaltam), mindenkinek ajanlom! (nem csak nyuszikkal foglalkozik)
    Egyebkent a Duna Plazaban vettuk Ormit, a nyuszkot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. Torolt_felhasznalo_910263
    Torolt_felhasznalo_910263
    2003. július 6. 19:04260.
    :o))))))
    kis tündér!!!!
    :o)))))
    előzmény:
    carmen333 (259)
     
  43. 2003. július 6. 09:56259.
    Jaj, persze, ne haragudj, csak hhiirtelen nem azonosítottam be a körmös lányt a nyuszis lánnyal. . . :-)
    Azért még most is vannak, akik csodálkoznak: nyulat lakásban? Húsvétról maradt? Miért nem eszik meg? stb. Jaj.
    Most van nálunk egy kis vendég is, barátaink Tapsija, 1 hétre, míg ők nyaralnak. Hátha Prüntyikém mégis ráfanyalodik. . . De sajnos nagyon úgy néz ki, h. nem. :-( Pedig úgy szeretnék már nyúlbabákat! Zsályika még nem érett hozzá. Prüntyit meg csak a lányok érdeklik. :-( /Kimehetett volna a meleg felvonulásra is, nyugodtan, annyira leszbikus. . . :-)))/
    előzmény:
    meli. (258)
     
  44. 2003. július 5. 13:21258.
    Már régen volt, kb. 13 éve. Nagyon ari volt, imádnivaló.
    Kb. 2-3 évig élt (ha jól emlékszem)
    Irtam neked privibe, hogy csak az erkélyre piszkitott (megtanulta)
    , elég sokat volt szabadon eresztve.
    Akkortájt ha valakinek azt mondtam szobatiszta a nyulam gyagyának néztek. Pedig tényleg az volt.
    Titeket olvasva nosztalgiázom :)
    előzmény:
    carmen333 (256)
     
  45. Torolt_felhasznalo_910263
    Torolt_felhasznalo_910263
    2003. július 4. 22:01257.
    a vezetékekre a gégecsövet próbáltátok már?
    vagy nyuszmóknál az annyi, mint halottnak a szenteltvíz? :o)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. 2003. július 4. 16:48256.
    Jaj, ne is mondd, ne is mondd! :-(((
    Én igazi nyuszirajongó vagyok! :-) A tiétekkel mi lett?
    előzmény:
    meli. (255)
     
  47. 2003. július 4. 16:46255.
    Igen, nagyon értelmes vidám kis állatok a nyulak. Nekünk is volt egy. Sokan nem hiszik el, hogy mennyire értelmesek tudnak lenni, eszméletlen mit művel velük némelyik ember :((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554287 (253)
     
  48. 2003. július 4. 16:02254.
    Hol vettétek őkelmét?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554287 (253)
     
  49. Torolt_felhasznalo_554287
    Torolt_felhasznalo_554287
    2003. július 4. 15:53253.
    Sziasztok!
    Olyan jo, hogy egyre tobben leszunk nyuszibaratok! Egy javaslatom van: vasarlaskor nagyon oda kell figyelni (talan egy hozzaertot is erdemes elvinni), mert ha nem ertesz a nyulakhoz, konnyen atvaghatnak (bar lehet, hogy ez Hollandiaban nem fodul elo. . . )! Az en parom ugyanis logofulu torpenyuszkot vett nekem (a boltos tajekoztatasa szerint), de szegeny nyuszko csak no es no, a fule nem log (korabban irtam neketek, hogy az egyik fule logott, de akkor azt biztos vmi trauma okozhatta, mert mar visszatert eredeti poziciojaba). Ezek utan elhataroztam, hogy elviszem doktor bacsihoz, mert aggodom erte. Nem szeretnek ugy jarni, mint "Tentebaba", es egyebkent mar ugy hozzank nott, hogy fajna a szivem, ha meg kellene valni tole. A ragassal kapcsolatban annyit, hogy en mindig elpakolok elole mindent (cipo, taska, stb), es amikor azt hiszem, hogy mar vegkepp nincs semmi, amit raghatna, akkor is talal vmit (CD-allvany, fuggony, szonyeg szele), na ezeket viszont nem lehet elpakolni, ugyhogy ilyenkor jon egy kis fenyites:bezarom a ketrecbe, esetleg kiteszem az erkelyre, es csak akkor szolok hozza ujra, amikor mar lenyugodott. En vallom, hogy a nyuszik vannak annyira ertelmesek, hogy megertsek: mit szabad es mit nem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2003. július 4. 10:44252.
    Sajna nyusziknál ez nem mindig használ. . . Manócskám ivartalanítva volt, de a területvédő ösztönei megmaradtak. :-( Prüntyikét mindig üldözte. Kicsi állával jelölt is, sőt, asszonykáját is megkívánta néha. . . Fura, mi?!
    De nem hiszem, h. ebből gond lenne náluk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_910263 (251)
     

Címlap

top