Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

HOLDház horoszkóp!!!:)

Arrogancia
Létrehozva: 2006. augusztus 4. 17:21
El kell, hogy mondjam, én nem hiszek a Nap-jegy-horoszkópban! Mert ugyebár amikor valaki azt mondja, hogy pl. ő Rák, akkor a csak Nap-jegye Rák! Szerintem ez bonyolultabb! Nem 12-féle ember létezik a világon! De ha az aszcendenst is belevesszük, akkor is korlátozott az emberek fajtájának a száma! Nem tudom, lehet, hogy most hülyének nézel, de feltaláltam valamit (lehet, hogy már előttem is fel volt fedezve, de esküszöm nem "lestem" sehonnan), a neve: HOLDHÁZ-horoszkóp! Vannak teóriák, amik a Nap-jegyet helyezik előtérbe, vagy a Hold-jegyet, vagy az ASC-t helyezik előtérbe! Ez kicsit bonyolultabb: mint tudjuk az asztrológiában házak is vannak, 1-12-ig! Jegyből is 12 van! És ezek a házak és jegyek analógiában állnak egymással: Kos-1.ház, Bika-2.ház, Ikrek-3.ház, Rák-4.ház, Oroszlán-5.ház, Szűz-6.ház, Mérleg-7.ház, Skorpió-8.ház, Nyilas-9.ház, Bak-10.ház, Vízöntő-11.ház, Halak-12.ház! Namost: a Hold pl. a 3.házban áll! 3.ház=Ikrek! Tehát ez olyan mint ha ikrek holdja lenne az illetőnek! A Holdat pedig rengetegen helyezik előtérbe! Mint a lélek és érzelmek bolygója! Átszámoltam az összes ismerősöm horoszkópját, s mindenkinek egy olyan jegy "jött ki" új holdnak, amelyik nagyon illett rá! Sok ember képes magárakenni a mindennaphallott Nap-jegy horoszkópját, amikor nem is igaz rá! Én nem azt mondom ezzel, hogy 12 ember létezik a világon! 12 féle út van csak a világon! Mindenkinek van egy domináns jegye (azaz elindulhat annak a jegynek útján) aztán, hogy mi lesz vele azt ő dönti el! Ezt a jegyet kapja útravalónak, örök kisérőnek (őrangyalnak)! Nekem ez a jegy a KOS! Ja és még valami! Mindenkinek a "Nap-szülinapja" az, amit valójában ünnepel! Minden jegy 30 fokos! Ha valaki május 1-jén született, az a Bika 11.fokja! Ha van Nap-szülinap, akkor van Hold-szülinapis (a jegy szerint), de ami nekünk fontos az a holdház szülinap! Ez nekem április 13 (mert az 1.ház 23.fokán áll a holdam!)
  1. 2006. augusztus 4. 21:5526.
    KÖSZÖNÖM mindazoknak akik végigolvasták a tömérdek hozzászólásomat! És várom a véleményeiteket!
    Nekem a lelkem van ebben a rendszerben, a szivemet beletettem, őszintén beszéltem, lehet, hogy még a 15éves koromnak köszönhető ez a lelkesedés! DE úgy érzem sikerült felfedeznem magam, s ez mindenkinek, minden korban jól jöhet! Eddig egy barátnőmet (a legjobbat) avattam be mindebbe, aki nagyon megért! 13 éve vagyunk barátnők, s igazi lelki rokonok vagyunk! Ő Ikrek a holdház szerint! A legfontosabb: amig nem érted a 12 jegyet, addig egészet nem nagyon lehet! Az a baj, hogy itt, a neten rengeteg gagyi, rossz cikk van! Sajnálom, ha valaki nem fedezte fel még önmagát, de kivánok neki sok sikert és kitartást! Úgy érzem 15 évesként bölcsebb vagyoka koromhoz képest! Egyszer szeretnék erről a rendszerről könyvet is irni, s azt elérni, hogy a világon ha 2 ember találkozik, s megkérdezik egymás ("jegyét") akkor természetesen a holdházra legyenek kiváncsiak! De EZ a fiatalos álmodozás! De egy könyvet még irni fogok!



    U.I. Ha valaki mégis bizonytalan lenne, nyugodtan kérdezzen, szivesen elmagyarázom mégegyszer! Vagy ha a kiszámolással lenne gond, segitek és elmagyarázom!


    Mégegyszer köszönöm, hogy végolvastad!
    Megyek lefeküdni! Jó&kellemes éjszakát mindenkinek, szép álmokat, sok puszi:
    Anna
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_751114
    Torolt_felhasznalo_751114
    2006. augusztus 4. 21:4725.

    Sztem neked asztrológusnak kellene menned!  

    Ekkora érdeklődéssel és elkötelezettséggel biztos nagyon szép sikereket érhetnél el benne, pláne ha új dolgokat találsz ki amit még senki nem fedezett fel 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827548 (23)
    2006-08-04  21:40
  3. 2006. augusztus 4. 21:4624.
    Íme egy ingyenes horoszkóp-készitő program:



    http://sky.info.hu/index.phtml?rovat=5



    DE VIGYÁZZ! Ez a horoszkóp nem egyenlő házakkal készült, tehát: lehet pl. h a 3.ház kétszer akkora mint pl. a 8.! Tehát ha az asc egy jegy 12fokán van, akkor minden jegy 12 fokán kezdődik a következő ház!
    PL: ASC Oroszlán 12.fok, (mint tudjuk ezzel kezdődik az 1.ház!) s mivel egy jegy 30fok, ezért egy ház is! Ezért lesz egyelnőházas! Igy a 2.ház a Szűz 12.fokán kezdődik!

    Szép irogatás a jegyekről, házakról:



    http://web.axelero.hu/stellium/4ast/z01.html



    a kis jegyekre kattintva feljönnek a küldönböző jegyek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2006. augusztus 4. 21:4023.
    Tegyük fel: valaki megtudja, hogy az ő holdháza pl.bak és felkiált: hogy járhatnám én a bak "útját", hogy lenne az domináns bennem! Pedig egy jegy nem 1szóból, nem 2ból és nem is 20ból áll! Egy jegyet a végtelenségig lehetne elemezgetni, irni róla!És nem szavakban, minthogy kötelességtudó,ambiciózus, makacs! HANEM mondatokban, analógiákban!
    A 12 jegy a természetben mindenhol megtalálható (köben, állatban, tájban, időjárásban, autókban minenben!) Ennek az analógiás rendszer összefoglaló-könyve: Nicolaus Klein-Rüdiger Dahlke: Függőleges világkép! Ez a könyv elindit egy hosszú úton, amelyen aztán soha nem tudsz megállni! A könyv olyan mint sok táblázat! Az oldalak tetején, szavak (állatok, gyógynövények, helyszinek, számok, nyaralás, zenei irányzatok, minden!) és fel vannak sorolva az egyes jegyekhez tartozó dolgok! A könyv is csak 411 oldalas, egyszer véget ér! De mivel ez nem olyan könnyed esti olvasmány, az ember belemélyed s mindenről eszébe jut egy jegy! Én speciel ezt a könyvet tavaly májusban olvastam, s a mai napig nézegetem! Sosem tanultam vagy kényszeritettem magam, de akarva-akaratlanul megjegyeztem mindent! Nagyon ajánlom mindenkinek nézzetek utána! Lehet h nem túl olcsó (2900ft) de nagyon megéri, aki érdeklődik ez iránt! Nekem ez a kedvenc könyvem, s ha egy lakatlan szigetre mennék akkor is magammal vinném ezt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2006. augusztus 4. 21:3222.
    Remélem mindenkinek érthető voltam
    Aki a hold fontosságáról akar olvasni, az olvassa el a lenti hozzászólásaimat (Indiáról,amit a harmonet.hu-ról másoltam) Indiában még ott tartanak, hogy holdjegy, nem holdház! Még nem jöttek rá arra ami egyértelmű: a házak-jegyek analógialáncot is alkotnak!

    Nemtudom most ki mit gondol rólam, lehet hülye kis pinának hinni, aki össze-vissza hablatyol, vagy bárminek, de tényleg sokat filóztam ezen, és egy bonyolultnak látszó (ám egyszerű és könnyen kiszámolható rendszert alakitottam ki!) Sehonnan sem lestem ki, sehol sem olvastam! Amit olvastam, az a jegyek alapvető jellemzése! Olyan mintha a téglákat ismerném, de én épitettem fel egy házat!
    Ahogy irtam, rengeteg horoszkópot néztem már s ez mindenkinek "bejött" Kedves olvasó, ha nálad véletlenül nem jönne be (milyen vicces, kicsinyes sz&oacute...akkor sem kell kétségbe esni!
    Nem gondolom magamat sem mindenhatónak, sem úristennek, sem mindenki felett állónak, de úgy érzem ez egy örök érvényű rendszer, amit valaki vagy beismer magának vagy nem! Ami fontos: nincsenek jó jegyek, s rossz jegyek! Mindegyiknek más a "tennivalója" az életben!
    Senki sem mondta, h 12féle ember van a világon! Minden ember külön személyiség! DE 12 út van,amin elindulunk! 12út, amelyről ha letérsz, akkor letérsz de akkor nem jársz a sorsodon! Sokat lehet arról az emberről olvasni, aki nem jár a sors által kiszabott útján (mégpedig azon az úton,amelyet a holdház-horoszkópja kijelölt!)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2006. augusztus 4. 21:2221.
    Az egész világon a napot tekintik a legfontosabbnak! Kétség sem fér, ereje nélkül nem is léteznénk! De a Hold (mint a Nap kisérője) szimbolizálja a tudattalant, a szellemet, a lelket, az érzelmeket, érzéseket, a nőiességet!
    Nem véletlen: régen matriarchátus volt, s nem patriarchátus! Félre ne értsetek, nem vagyok feminista, de ez az igazság! Az anya az életet adó,ő a nélkülözhetetlen! Ő az aki a háttérben meghúzódik, s onnan irányit! A Nap csak a látszat!

    Voltak emberek akik rájöttek hogy valóban a hold a fontosabb, ő az útmutató! Ám nem elég egy jegy! Ez igy túl egyszerű lenne, ha csak úgy át lehetne számolni (hogy eljuss magadhoz) mint a Napnál (a rendes szülinapnál)
    mert ha vkinek a holdja az ikrek 5.fokán tudja h a holdszülinapja május 26. (május.21-ikrekkezdete+5fok=5nap!)
    Sok embert megnéztem, s rájöttem, hogy a holdjegy sem szimbolizál mindket igazán!

    Így kerültem a HOLDHÁZhoz!

    Mint tudjuk, az ASC-sel kezdődik az 1.ház! Az ASC mindig az 1.ház 1.foka,azaz a Kos(1.ház=Kos) 1.foka, azaz március 21.! Tehát ha valakinek a holdja az asc-én áll, akkor az illető HOLDHÁZA-horoszkópja KOS (mégpedig az 1.fokon!)

    Nekem az asc után 24.fokon áll a Holdam MERT: március 21.(kos kezdete)+24.fok(=24nap)=====&rt;kos 24.foka (azaz április 13.!)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2006. augusztus 4. 21:1220.
    Ezt nem csak a Nappal csinálhatjuk meg, hanem az összes bolygóval, sőt még az ASC-vel, DSC-vel, MC-vel, IC-vel is!
    A horoszkópban pl. oda van irva, hogy a Mars az Ikrek 9.fokán áll, akkor (mint tudjuk Ikrek=máj.21.-jún.21) máj.21+9fok(9nap)=május 30.! Tehát akkor van az ikrek szülinapod!! Érted?
    Ezt eljátszhatjuk mindennel!

    A LÉNYEG!

    Ha a Nap az 5.házban van (tökmindegy melyik jegyben), akkor az a a Napház-horoszkóp szerint az oroszlánban van!
    Tehát lehet úgy oroszlán napházú valaki kos nappal ugyanúgy, mint rákkal, vagymint szűzzel (vagy bármelyikkel)
    Csak azt kell nézni, h hányadik házban áll!

    Oroszlán napházú egyénnek lehet:

    Kos napja Nyilas ascvel
    Oroszlán napja Kos ascvel
    Nyilas napja Oroszlán asc-vel

    mert, Nyilas+5JEGY=KOS
    mert Kos+5JEGY=OROSZLÁN
    mert Oroszlán+5JEGY=Nyilas

    !!!!!! Érthető vagyok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2006. augusztus 4. 21:0519.
    TEHÁT: mindenkinek va egy...ű
    Nap-jegye
    Hold-jegye
    ....(összesbolygó-jegye)
    asc-j e
    dsc-je
    mc-je
    ic-je

    Amikor valaki megkérdezi tőled h milyen jegyű vagy, azt feleled oroszlán (ha júl.23. és aug.23. között születtél). Az Oroszlán a Nap-jegyed! Sokan képesek csak úgy azt mondani h "én egy tipikus oroszlán vagyok"! Amikor az egész nem is erről szól!

    A Nap 30-31 naponként vált egy jegyet, 1FOK=1NAP! Igy minden jegy 30 fokos!! Tehát ha valaki aug 9.-ei, akkor a Napja az Oroszlán 18.fokán áll a Napja! (mert júl.23+24.+25....aug.9.=16nap)
    16 nap=16 fok (mint ahogy már mondtam)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2006. augusztus 4. 20:5618.
    Egy horoszkóp abból áll, hogy a Nap, Hold, Merkúr...(minden bolyg&oacute+ az ascendens, descendens, medium coeli, imun coeli egy-egy jegyben áll!

    Minden jegy 30 fok (12x30=360---&rt;egy kör)

    Az 1. ház az ascendenssel kezdődik, a 4.ház a IC-ve,a 7.ház a descendenssel, a 10.ház a bakkal

    Az ascendens a horoszkópban a személyiséget az ÉN-t jelöli (nem véletlen: az 1.háznak is ez a témája!) S mivel 1.ház=Kos (a kos is önző, s magára gondol

    Az IC a horoszkópban a gyökereket, az eredetet jelképezi (Rák=4.ház) Így lesz a rákból családszerető jegy!

    A descendens a párt ( a Te-t) jelképezi! 7.ház=mérleg, tehát a mérleg a párkapcsolati jegy, harmonikus, figyelmes...

    Az MC pedig a hivatást, kötelezettséget képviseli a horoszkópban! (10.ház=Bak) A bak egy kötelességtudó, szorgalmas, munkabiró és kedvelő jegy!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2006. augusztus 4. 20:4917.
    Van 12 állatövi jegy! (Kos, Bika, Ikrek, Rák, Oroszlán, Szűz, Mérleg, Skorpió, Nyilas, Bak, Vízönt, Halak) Vannak bolygók (Nap, Hold, Merkúr, Vénusz, Mars, Jupiter, Szaturnusz, Uránusz, Neptunusz, Plút&oacute És van 12 ház (1-12-ig)

    A 12 jegy polaritásokba, elemekbe és minőségekbe osztható:
    polaritás: pozitiv (férfias) és negativ (nőies) jegyek
    elem: tűz, föld, levegő, víz
    minőség: kardinális, fix(szilárd), változékony

    Kos: pozitív, tűz, kardinális
    Bika: negativ, föld, fix
    Ikrek: pozitív, levegő, változékony
    Rák: negativ,viz, kardinális
    Oroszlán: pozitiv, tűz, fix
    Szűz: negativ, föld, változékony
    Mérleg: pozitiv, levegő, kardinális
    Skorpió: negativ, viz,fix
    Nyilas: pozitiv, tűz, változékony
    Bak: negativ, föld, kardinális
    Vízöntő:pozitiv, levegő, fix
    Halak: negativ, viz, változékony

    Namost: Minden jegynek van uralkodó bolygója (kos-mars, bika, mérleg-vénusz, ikrek,szűz-merkúr, rák-hold, oroszlán-nap, skorpió-plútó, nyilas-jupiter, bak-szaturnusz, vízöntő-uránusz, halak-neptunusz)
    A házak pedig analógiában állnak a jegyekkel (1.ház a kossal, s igy sorrendben egészen a 12.ház-halak-ig!)

    Egy horoszkópban van 2 tengely! Az ascendens(ASC) az a jegy, amely a születés pillanatásban felkel a horizonton),a descendens (DSC) az amelyik pontosan vele szemben áll, a medium colei (MC) amelyik "delel"az imun colei (IC) az, amelyik az ég"mélypontján" van!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2006. augusztus 4. 20:3916.
    Nem tudom ki mennyire járatos az asztrológiában, de elkezdem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2006. augusztus 4. 20:3815.
    Elmagyaráom akkor szájbarágósan
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2006. augusztus 4. 19:1714.

    én sem bántani akartam... na, enyém meg SZŰZ nap, SKORPIÓ aszcendens & OROSZLÁN hold...

    a holdházról asszem'a nők lapjában olvastam, lehet tavaly, lehet,h régebben, már nem emléxem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_570844 (13)
    2006-08-04  19:01
  14. 2006. augusztus 4. 19:0113.
    Mostanában kezdtem belemélyedni a horoszkópomba. 1980.03.03-án, 14.00-kor születtem, Halak jegyű Oroszlán ASC-sel. A többit is szívesen kiszámolnám, ha érteném mit írtál (nem bántani szeretnélek, csak ösztönözni, hogy szépen szájbarágósan leírd a teóriád, hogy mi is megértsük Amit kivettem belőle, egész érdekes!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_751114
    Torolt_felhasznalo_751114
    2006. augusztus 4. 18:4312.

    Ha Indiában élnék én tuti Ikrek jegyű lennék ezek szerint!  mert az a holdjegyem

    egyébként 78. 05. 09. 05. 30 perckor születtem (de ez utóbbi csak körülbelül)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827548 (2)
    2006-08-04  17:22
  16. Torolt_felhasznalo_384559
    Torolt_felhasznalo_384559
    2006. augusztus 4. 18:3411.

    Szia!

    Érdekes , az enyém mi? 1978.10.13. 23:15.

    Köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827548 (1)
    2006-08-04  17:21
  17. Torolt_felhasznalo_769179
    Torolt_felhasznalo_769179
    2006. augusztus 4. 18:1710.
    Kb. 21:50 az születésem ideje, de anyukám nem emlékszik pontosan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827548 (6)
    2006-08-04  18:06
  18. 2006. augusztus 4. 18:119.
    ezt találtam, de így sem sem érthetőbb: HOLDHÁZ (xiu)
    A kínai csillagászat lényegileg vallási és asztrológiai jellegű volt, és ezen belül is jelentős szerep jutott a holdházaknak. A kínai xiu szóra nem a legpontosabb kifejezés a holdházak. A xiu-k tulajdonképpen az alap-csillagok voltak, amelyek titokzatos jelentőségükön kívül, az idő mérésére és az égboltozat többi csillagának megjelölésére is szolgáltak. Eredetileg 24 xiu volt, amelyek helyzete ma eléggé rendszertelennek tűnik nekünk. Kétségkívül azért választották ki őket, mert azonosításuk egyszerű volt, és a lehetőség határain belül közel voltak az egyenlítőhöz. A 24 xiu-nak legjobban megfelelő egyenlítő, e körnek a III. évezred közepe táján egyezik meg: a xiu-k megválasztása ezek szerint ebbe a távoli múltba nyúlik vissza. A xiu-k összekapcsolva az égi pólusokkal, óraköreikkel durván egyenlőtlen gömbszeleteket határoznak meg. Ezek a gömbszeletek a holdpályát vágják át egyenlő ívekre, és ezek az ívek a szomszédos csillagképekkel Hold-állatövet adnak (l zodiákus). A Zhou-dinasztia idején már 28 xiu-t különböztettek meg, mert hozzájuk számították az évszakokhoz kapcsolódó négy csillagot is. Az arabok a kínaiaktól vették a xiu-kat, de jelentésüket megváltoztatták /http://www.terebess.hu/keletkultinfo/lexikon/holdhaz.html/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827548 (1)
    2006-08-04  17:21
  19. 2006. augusztus 4. 18:078.
    Majd veszem magamnak a fáradtságot, és leirom érthetőbben
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2006. augusztus 4. 18:067.
    Kár h nem világos! Nem skierült megfogalmaznom
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2006. augusztus 4. 18:066.
    meg kell adnod az órát is...
    mert ugye ascdenssel kezdődik az 1.ház
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_769179 (4)
    2006-08-04  17:58
  22. 2006. augusztus 4. 18:055.

    hát ez engem érdekelne, csak nem naon értem... szőke azzal egyetértek, hogy nem lehet csak 12nap-jegyet ill. 12 aszc. vagy csupán 12 hold-jegeyt elkülönteníteni. szerintem a 3 vegyítése az okés, nem...? mellesleg a hold-házról is hallottam már...

    /ez ugye önreklám... ami nem baj... /
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827548 (1)
    2006-08-04  17:21
  23. Torolt_felhasznalo_769179
    Torolt_felhasznalo_769179
    2006. augusztus 4. 17:584.
    Őszintén... én egy mukkot sem értek az egészből. Azért érdekes.

    Nekem mi a jegyem a te teóriád szerint? (79.02.19)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827548 (1)
    2006-08-04  17:21
  24. 2006. augusztus 4. 17:333.
    Vélemény??

    megáll az ész
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2006. augusztus 4. 17:222.
    Íme egy pár cikk a harmonet.hu-róla Hold fontosságát illetően!

    A védikus vagy indiai asztrológiai rendszerben a Hold pozíciója minden más bolygóétól fontosabb szerepet kap. Amikor egy indiai ember vagy a védikus kultúra egy követője megkérdezi a másiktól: „Milyen jegyben születtél?”, akkor a Hold jegyére kíváncsi. Annak az oka, hogy a Hold pozíciója nagyobb jelentőségű, mint bármely más bolygóé, beleértve a Napot is, nyomós okokra vezethető vissza, és összhangban van az asztrológia ősi bölcseinek transzcendentális szellemével.

    Az asztrológiát ősi formájában dzsjótis sasztrának, „a fény tudományának” nevezik. India védikus látói, mint Parásara, a Legfelsőbb Abszolút Igazság képviselői voltak. Parásara szankszkritul tanította, jóval régebben már, mint ahogy ez a tudás eljutott volna nyugatra, beleértve Európát is. E látók minden tekintetben képzettek voltak – spirituálisan és tudományosan is –, és mentesek voltak az emberi gyengeségektől, mint a csalás, tapasztalati spekuláció, tökéletlen érzékszervek stb. Egyszóval a védanga dzsjótis legkorábbi képviselői elsősorban a Legfelsőbb Abszolút Igazság követői voltak, és csak másodsorban asztrológusok.

    Közismert, hogy az asztrológia újabb, nyugati rendszerében a Nap pozícióját nevezik a születési jegynek. A születés napjának alapján könnyű nyomon követni a Nap-jegyet. Azok, akik erre építenék az asztrológiát, nemcsak túlzottan leegyszerűsítenének egy nagy és komplex tudományt, hanem elveszítenék a dzsjótis teljes képét is. Míg a Nap a zodiákus övén körülbelül egy fokot mozdul el egy nap alatt, és minden hónapnak körülbelül ugyanannak a napján vált jegyet, addig a Hold kevesebb mint 2 és ¼ nap alatt tesz meg egy teljes jegyet. Ezért a Hold-jegy meghatározása nagyobb figyelmet vagy erre alkalmas táblázatokat igényel.

    Pandit Gopesh Kumar Ojha, a dzsjótis egyik jeles képviselője így ír a Hold-jegyek fontosságáról: „A hindu asztrológia egyik alapelve az, hogy a bolygók által képviselt hatások a Holdon keresztül érnek be, és mindenkinél a Hold képviseli az ember ’szívét’. A nyugati asztrológiában a bolygók tranzitjait a bolygók fokának egymáshoz viszonyított helyzetéből ítélik meg, míg a hindu asztrológiában a legáltalánosabban elfogadott gyakorlat szerint minden tranzitot a Holdtól számítanak. Azt a jegyet, amiben a Hold a születéskor állt, egyszerűen csak az egyén rásijának hívják. A rási szó szerint csillaghalmazt jelent, de mivel a hindu asztrológiában a jegyek a csillaghalmazokhoz kötődnek, a rási jelentése kiterjedt, és ma már csak az egyén Hold-jegyét nevezik rásinak.”

    „Ősidők óta a Hold jegye hordozza azt a szerepet, mint amit a Nap-jegy a nyugati asztrológiában: a nyugati Nap-jegyhez hasonlóan Indiában népszerű jóslatokat hoznak a Hold-jegy alapján, és még magazinokban, néha újságokban is megjelentetik őket.”
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top