Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2006. okt.-től babára gyur

Torolt_felhasznalo_271790
Torolt_felhasznalo_271790
Létrehozva: 2006. július 31. 21:50

Sziasztok,

én 27 éves vagyok és a párommal elhatároztuk hogy oktobertől nekilátunk egy babának!

Azért inditok én is egy topikot hogy az elejétől kezdve kitárgyalhassunk mindent ami egy baba megfoganásához szűkséges annak érdekében hogy egészséges legyen.

Mindenkit várok aki babavárásra készül vagy akinek már van tapasztalata és segit nekünk tapasztalatokat gyűjteni hogy mi vár ránk.

  1. 2009. február 13. 12:0222501.

    Halihó

    Látom senki

    merre vagytok?

    Skri hogy vagy? Nem látlak mostanában a parkban, minden rendben?:

    Dumboci?

    Többiek?

    Nálunk ma van a farsang az oviban, ennek örömére benő ma hajnal 6 óta hisztizett nem volt csendben. Kicsit hagytam sírnio de végül átmentem és otta aludtam a földön nála 1 órát aztán 7-től meg vissza a Barnushoz a mi szobánkba mert ő ébredt

    Ilyen vagyok most

    Aztán természetesen későn ébredtünk, bevágtattunk az oviba, a Benő végig üvöltött a kocsiban amíg a Barnust beöltöztettem 1 élmény volt....

    Na ezek azok a napok amikor sajnálom a Barnust is, és úgy érzem elég lett volna nekem 1 gyerek is...

    Elvégre ez az ő napja lett volna, erre ez a kis csipasz meg kint üvölt és idegel minket (ha beviszem benn üvölt, ha meg a kocsiból kiveszem mérhetetlen károkat okoz.- wc-be nyúl, bedobja a szappant amíg öltöztetek stb)megőrülök tőle, tiszta meg van zakkanva a műtét óta....

    Nem alszik, ver, csíp, harap, visít, kezelhetetlen lett.....

     No mindegy remélem most jól érzi magát a is méhecském...

    Olyan aranyosak voltak a jelmezben a gyerekek! Bár volt 1-2 aki nem volt abban őket sajnáltam, gondolom annyi idejük volt rá....

    Én is szétizgultam magam hogy megjön e meg ezért vaterázok annyit mert így nem kell kimozdulnom érte...

    Ja Benővel tegnap voltunk kontrollon és érdekes módon 1 hónap múlva megint menni kell vele, bár azt mondta szép és minden rendben...

    Megkérdeztem hogy kiújulhat e a ciszta és azt mondta igen de szerinte nem fog mert ő kiszedte rendesen...

    Lehet ezért kell ilyen sűrűn vissza vinni mert azt nézi nem e kiújul?

     Teszek fel pár képet Barnusról

     

    előzmény:
    makilla (22500)
    2009-02-11  21:38
  2. 2009. február 11. 21:3822500.

    Megjött a jelmez, baromi aranyos!!!

    :-)))))

     

    előzmény:
    makilla (22499)
    2009-02-11  12:07
  3. 2009. február 11. 12:0722499.

    Látom ma még senki..

    Izgulok, hogy megjön e a jelmez....

    Ha nem ér ide holnap akkor holnap este /éjjel vmit csinálnnuk kell ill méhecskét mert a fiam az akar lenni

    Drukkoljatok!

    Elsőbbségivel jön ha igaz és hétfőn lett feladva...

     

    előzmény:
    makilla (22498)
    2009-02-10  22:07
  4. 2009. február 10. 22:0722498.

    Tip nagyon hasonlít rád Zsófi!

    Ja és ha jól látom a képen mi is néztünk olyan kanapét is, nekem nagyon tetszik csak túl könnyen tönkretennék azt is.

    Most a bőrön gondolkodom, az legalább lemosható lenne viszont Jóanyám szerint könnyen szakad....(mármint ő ismeri a gyerekeimet és látta már őket ugrálni az ágyon)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271790 (22495)
    2009-02-08  01:24
  5. 2009. február 10. 22:0022497.

    Halihó!

    Megvagyunk, a héten ujraindult az ovi, pénteken farsang lesz (mi nem mehetünk be, reggel gyerek bead jelmezestől, meg a kaja, pia, aztán du mehetek érte ja és persze lehet kérni DVd-t 3500-ért amit csinálnak és 1 órás lesz össz vissz:-)))

    No comment

    Barnus méhecske lesz- már ha ideér a ruci amit a vaterán lőttem , majd fotózok itthon 

    Közben megőrülünk, megy a felújítás tervezése, hétvégén egész szombaton rohangáltunk, csempét vettünk (fél nap volt mire kiválasztottam) , munkásokkal találkoztunk.

    Vas ugyanez.

    A héten már csütön indul a munka, kezdenek a vizesek, kiszedik a régi kádat, lebontják a fürdőt, átrakják a mosdót, berakják az uj kádat, és van még jó pár dolguk, átviszik a vizet a mostani gardróbba (ez nekem mosókonyha lesz majd)

    Folyamatosan fotózunk majd teszek fel képeket...

     

     

    előzmény:
    Veronka_ (22496)
    2009-02-09  15:26
  6. 2009. február 9. 15:2622496.

    négyszeresen is szépek vagytok!

     

    Ugy döntöttem nem veszünk olyan széket, az is csak egy ujabb pakolgatnivaló lenne...

    Van sima kisszékünk, s van kis hintaszékünk is, bőven elég az, nem költünk feleslegesen, de azért köszi az infót!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271790 (22495)
    2009-02-08  01:24
  7. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2009. február 8. 01:2422495.

    Sziasztok!!!

     

    Dumbinak külön üdv ismét köztünk!

    Gratulálok a babához és az új kapcsolathoz!

    A hányingerre visszatérve nekem nem múlt el ,mert még a szülés reggelén is hánytam de az 5. hónaptól javult!

    Az 5. hónapig a napi 8szori hányás ami már nem is ennivaló volt még semmi nem lett volna ha nem gyengültem volna le és az a folytonos émelygés szünni akart volna ,legalább hányás után! Nekem az az állapot volt durva ,h minden percben ugy éreztem magamat mint aki röktön hány.

    De az 5. hónaptól már csak reggel hánytam 3-5-öt és elmúlt az émelygés köztesen! Különben a fogmosáskor mindig hánytam és ha éhgyomorra inni merészeltem ,bár ha ittam evés után akkor is kijött minden. Szénsvasat ne igyál és ha birsz reggel egyél szárazat, pl: keksz,kifli, piritós.... és csak utána igyál hátha bent marad.

    Én a tejtől és a hústól már akkor is hánytam ha kimondta vki előttem ugy úndorodtam a 7. hónapig!

    De lehet ,hogy pszihésen ment ez a hányás mert akkor kezdtem jobban lenni mikor már a családnak bejelentettük a 3. hónapban ,mert addig nem birtam kimozdulni se  a szobából ,utána is csak a kertig jutottam.

    De az öröm az ürömben ,hogy méga szüléstől is rettegtem és sokan mondták ,h az semmi nem lesz ahhoz képest amit most itt összehánykolodok és VALÓBAN nálam jobban senki sem félt és egy nagy nulla volt a terhességhez képest!

    Remélem most megnyugodtál!

     

    Veronka: lehet kapni fisher price tanuló széket azstalkával

    a szék ilyesmi mint a mienk csak 2 cm-rel kb magasabb de stabil és hozzá asztalka felszerelve telefonnal kis lámpával stb...

    A corában láttam 3000ért kis fotelt ,ekkora mint a székünk de szivacsból van ,de ha a karfára támaszkodik mikor beülne Bia akkor az összenyomodik mert puha szivacs ennyi a hátránya.

     

    Maki: sok gyógypuszit a babucijaidnak!

     

    Skri: még nem irtad meg ,h fiút vagy kislányt szeretnél?!

    Te Daninál is nagyon csini, fitt kismama maradtál ,ezt még lehet überelni?!

     

    előzmény:
    dumboci (22468)
    2009-01-26  12:47
  8. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2009. február 8. 01:2422494.

    Sziasztok!!!

     

    Dumbinak külön üdv ismét köztünk!

    Gratulálok a babához és az új kapcsolathoz!

    A hányingerre visszatérve nekem nem múlt el ,mert még a szülés reggelén is hánytam de az 5. hónaptól javult!

    Az 5. hónapig a napi 8szori hányás ami már nem is ennivaló volt még semmi nem lett volna ha nem gyengültem volna le és az a folytonos émelygés szünni akart volna ,legalább hányás után! Nekem az az állapot volt durva ,h minden percben ugy éreztem magamat mint aki röktön hány.

    De az 5. hónaptól már csak reggel hánytam 3-5-öt és elmúlt az émelygés köztesen! Különben a fogmosáskor mindig hánytam és ha éhgyomorra inni merészeltem ,bár ha ittam evés után akkor is kijött minden. Szénsvasat ne igyál és ha birsz reggel egyél szárazat, pl: keksz,kifli, piritós.... és csak utána igyál hátha bent marad.

    Én a tejtől és a hústól már akkor is hánytam ha kimondta vki előttem ugy úndorodtam a 7. hónapig!

    De lehet ,hogy pszihésen ment ez a hányás mert akkor kezdtem jobban lenni mikor már a családnak bejelentettük a 3. hónapban ,mert addig nem birtam kimozdulni se  a szobából ,utána is csak a kertig jutottam.

    De az öröm az ürömben ,hogy méga szüléstől is rettegtem és sokan mondták ,h az semmi nem lesz ahhoz képest amit most itt összehánykolodok és VALÓBAN nálam jobban senki sem félt és egy nagy nulla volt a terhességhez képest!

    Remélem most megnyugodtál!

     

    Veronka: lehet kapni fisher price tanuló széket azstalkával

    a szék ilyesmi mint a mienk csak 2 cm-rel kb magasabb de stabil és hozzá asztalka felszerelve telefonnal kis lámpával stb...

    A corában láttam 3000ért kis fotelt ,ekkora mint a székünk de szivacsból van ,de ha a karfára támaszkodik mikor beülne Bia akkor az összenyomodik mert puha szivacs ennyi a hátránya.

     

    Maki: sok gyógypuszit a babucijaidnak!

     

    Skri: még nem irtad meg ,h fiút vagy kislányt szeretnél?!

    Te Daninál is nagyon csini, fitt kismama maradtál ,ezt még lehet überelni?!

     

    előzmény:
    dumboci (22468)
    2009-01-26  12:47
  9. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2009. február 8. 01:2322493.

    Sziasztok!!!

     

    Dumbinak külön üdv ismét köztünk!

    Gratulálok a babához és az új kapcsolathoz!

    A hányingerre visszatérve nekem nem múlt el ,mert még a szülés reggelén is hánytam de az 5. hónaptól javult!

    Az 5. hónapig a napi 8szori hányás ami már nem is ennivaló volt még semmi nem lett volna ha nem gyengültem volna le és az a folytonos émelygés szünni akart volna ,legalább hányás után! Nekem az az állapot volt durva ,h minden percben ugy éreztem magamat mint aki röktön hány.

    De az 5. hónaptól már csak reggel hánytam 3-5-öt és elmúlt az émelygés köztesen! Különben a fogmosáskor mindig hánytam és ha éhgyomorra inni merészeltem ,bár ha ittam evés után akkor is kijött minden. Szénsvasat ne igyál és ha birsz reggel egyél szárazat, pl: keksz,kifli, piritós.... és csak utána igyál hátha bent marad.

    Én a tejtől és a hústól már akkor is hánytam ha kimondta vki előttem ugy úndorodtam a 7. hónapig!

    De lehet ,hogy pszihésen ment ez a hányás mert akkor kezdtem jobban lenni mikor már a családnak bejelentettük a 3. hónapban ,mert addig nem birtam kimozdulni se  a szobából ,utána is csak a kertig jutottam.

    De az öröm az ürömben ,hogy méga szüléstől is rettegtem és sokan mondták ,h az semmi nem lesz ahhoz képest amit most itt összehánykolodok és VALÓBAN nálam jobban senki sem félt és egy nagy nulla volt a terhességhez képest!

    Remélem most megnyugodtál!

     

    Veronka: lehet kapni fisher price tanuló széket azstalkával

    a szék ilyesmi mint a mienk csak 2 cm-rel kb magasabb de stabil és hozzá asztalka felszerelve telefonnal kis lámpával stb...

    A corában láttam 3000ért kis fotelt ,ekkora mint a székünk de szivacsból van ,de ha a karfára támaszkodik mikor beülne Bia akkor az összenyomodik mert puha szivacs ennyi a hátránya.

     

    Maki: sok gyógypuszit a babucijaidnak!

     

    Skri: még nem irtad meg ,h fiút vagy kislányt szeretnél?!

    Te Daninál is nagyon csini, fitt kismama maradtál ,ezt még lehet überelni?!

     

    előzmény:
    dumboci (22468)
    2009-01-26  12:47
  10. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2009. február 8. 01:2322492.

    Sziasztok!!!

     

    Dumbinak külön üdv ismét köztünk!

    Gratulálok a babához és az új kapcsolathoz!

    A hányingerre visszatérve nekem nem múlt el ,mert még a szülés reggelén is hánytam de az 5. hónaptól javult!

    Az 5. hónapig a napi 8szori hányás ami már nem is ennivaló volt még semmi nem lett volna ha nem gyengültem volna le és az a folytonos émelygés szünni akart volna ,legalább hányás után! Nekem az az állapot volt durva ,h minden percben ugy éreztem magamat mint aki röktön hány.

    De az 5. hónaptól már csak reggel hánytam 3-5-öt és elmúlt az émelygés köztesen! Különben a fogmosáskor mindig hánytam és ha éhgyomorra inni merészeltem ,bár ha ittam evés után akkor is kijött minden. Szénsvasat ne igyál és ha birsz reggel egyél szárazat, pl: keksz,kifli, piritós.... és csak utána igyál hátha bent marad.

    Én a tejtől és a hústól már akkor is hánytam ha kimondta vki előttem ugy úndorodtam a 7. hónapig!

    De lehet ,hogy pszihésen ment ez a hányás mert akkor kezdtem jobban lenni mikor már a családnak bejelentettük a 3. hónapban ,mert addig nem birtam kimozdulni se  a szobából ,utána is csak a kertig jutottam.

    De az öröm az ürömben ,hogy méga szüléstől is rettegtem és sokan mondták ,h az semmi nem lesz ahhoz képest amit most itt összehánykolodok és VALÓBAN nálam jobban senki sem félt és egy nagy nulla volt a terhességhez képest!

    Remélem most megnyugodtál!

     

    Veronka: lehet kapni fisher price tanuló széket azstalkával

    a szék ilyesmi mint a mienk csak 2 cm-rel kb magasabb de stabil és hozzá asztalka felszerelve telefonnal kis lámpával stb...

    A corában láttam 3000ért kis fotelt ,ekkora mint a székünk de szivacsból van ,de ha a karfára támaszkodik mikor beülne Bia akkor az összenyomodik mert puha szivacs ennyi a hátránya.

     

    Maki: sok gyógypuszit a babucijaidnak!

     

    Skri: még nem irtad meg ,h fiút vagy kislányt szeretnél?!

    Te Daninál is nagyon csini, fitt kismama maradtál ,ezt még lehet überelni?!

     

    előzmény:
    dumboci (22468)
    2009-01-26  12:47
  11. 2009. február 7. 08:5422491.

    Miért kellene elnézést kérni??? Csak nyugodtan sird ki magad  

    Én nem maga miatt a terhesség miatt hánytam végig! Hanem az összenövés miatt nem tudott rendesen kiürülni a gyomrom!

    előzmény:
    dumboci (22489)
    2009-02-06  14:25
  12. 2009. február 6. 20:1122490.

    Én is nagyon sokat hánytam Benővel, jutott mindenhova a nappali közepére, fogmosás közben stb...

    nem a 12. héten múlt el hanem vmivel később.... Kitartás ha rosszul vagy és hánysz erősek a terhességi hormonok és minden rendben van...

     

    előzmény:
    dumboci (22489)
    2009-02-06  14:25
  13. Torolt_felhasznalo_529416
    Torolt_felhasznalo_529416
    2009. február 6. 14:2522489.

    Jajj, tényleg, emlékszem, te sem voltál túl jól, sőt... ne hari, nem akartam itt siránkozni, csak néha annyira el vagyok keseredve. Én azért még reménykedem benne, hogy a 12 hét után elmúlík, mert így még dolgozni is nehéz elindulni.

     

    Őszintén szólva néha nagyon félek, hogy minden rendben lesz-e a babócával. Mindenki azzal riogat, hogy ki, hányadik hónapban vetélt el. :( És képzeljétek minden nap azt álmodom, hogy vérzek és.... de tudom, ezt nem szabad programozni, de az álmaimat nem tudom befolyásolni.

     

    Annyira örülök, hogy nektek mind ilyen szép, és egészséges babáitok vannak, jó látni. :)

    előzmény:
    Veronka_ (22488)
    2009-02-06  12:14
  14. 2009. február 6. 12:1422488.
    Óhh én végig hánytam a 9 hónapot, s még a mütétet is, amig kivették a gyereket, s ha a kezedben tartod, akkor ezsedbe sem jut a béranyaság!! S örülsz, hogy te magad hordtad ki, pedig én sem szeretek terhes lenni!
    előzmény:
    dumboci (22487)
    2009-02-06  11:03
  15. Torolt_felhasznalo_529416
    Torolt_felhasznalo_529416
    2009. február 6. 11:0322487.

    Semmi gond, mint kiderült itt is van valamiféle védőnő, de még nem értem rá jobban foglalkozni a témával. :(

     

    Amúgy ma még csak 2x hánytam, de naaaaaagyon rossz :( ha én ezt előre tudom, béranyát fogadok fel (már ha tudtam volna h mostanában lesz gyerkőcöm) :D

    előzmény:
    Veronka_ (22486)
    2009-02-06  09:05
  16. 2009. február 6. 09:0522486.

    Bocs kiment a fejeből, hogy te nem itthon élsz!

     

    Hogy vagytok kismamáék? Rókakoma kerülget?

    előzmény:
    dumboci (22485)
    2009-02-03  12:25
  17. Torolt_felhasznalo_529416
    Torolt_felhasznalo_529416
    2009. február 3. 12:2522485.
    Köszi Veronka, csak nem tudom van-e ilyen itt München-ben is. Még egy csomó dolgot ki kell nyomozzak..
    előzmény:
    Veronka_ (22482)
    2009-02-03  11:57
  18. 2009. február 3. 12:1522484.

    :-)

    Kedves tőled kösz! Majd megkérdem az urat, én vmi gomba vagy méhecske dologra gondoltam ahhhoz csak csíkos felső léne meg fekete gatya meg szááárny:-)

    No majd kiderül, holnap felhívom az ovit hogy egyáltalán tudjam mikorra kell varázsolni vmit...

    Nálatok nyílt lesz? Úgy értem ti is ott lesztek? Nem tudom milyen lesz nálunk csak Benő annyira bajos hogy inkább itthon hagynám nagyon gáz amiket művel( úgy értem egészségesen kíváncsi és kitartó és rossz) 

    előzmény:
    Veronka_ (22483)
    2009-02-03  12:00
  19. 2009. február 3. 12:0022483.
    maki egy pókember vagy szupermen jelmezt tudok kölcsönadni 
    előzmény:
    makilla (22481)
    2009-02-03  11:53
  20. 2009. február 3. 11:5722482.
    a kismama könyvért keresd fel a körzetis védőnőt! Ha felhivod a rendelőt és a védőnőket kéred, akkor megadják a nevét, esetleg telszámát...
    előzmény:
    dumboci (22480)
    2009-02-02  12:39
  21. 2009. február 3. 11:5322481.

    Sziasztok

    Veronka igen meggyógyultunk már de még a héten valószínű nem viszem oviba mert benő még mindig nem okés teljesen és nem akarok megint vmit hazahozni gyorsban.

    tombol a skarlát meg a himlő....

    Nem is tudom mi lesz a farsangon sőt azt se tudom mikor lesz a farsang, a múltkor lett volna ez szülőin a téma de elmaradt a betegségek miatt mert az óvónők is betegek voltak...

    Szóval először meg kéne tudnom mikor lesz aztán ki kéne találni mi legyen...

    Varrni nem tudok (még zoknit se)  gépem nincs, szóval vagy vmi nagyon egyszerű lesz vagy jelmezt kell venni....

     

    Közben a felújítás még el se kezdődött máris esz minket az ideg mert a munkások variálnak, nem úgy akarja ahogy azt megbeszéltük és ráadásul még meghazudtol (sajnos jó ismerős) úgyhogy már most elegem van az egészből...

    A kocsi szerelőnél mert a hátsó ajtó nem nyílt ki, de azt se tudom hogy hozom majd el meg mikor mert egyedül nem találok oda most úgy vitt minket a srác aki megmutatta hol van, de csak a férjem ismeri azt a környéket és munkából meg nem engedik már el stb....

    Elegem van....de nagyon...

     

    előzmény:
    Veronka_ (22477)
    2009-02-02  11:21
  22. Torolt_felhasznalo_529416
    Torolt_felhasznalo_529416
    2009. február 2. 12:3922480.

    Sziasztok!

     

    Itt vagyok, csak közben egy 4 napos céges nemzetközi rendezvényünk volt Pesten, aminek én voltam a házigazdája, kicsit kipurcantam. Engem ez a várandósság teljesen legyengít. :(

     

    Ma voltam először rendes dokinál, kismama könyvet még nem kaptam, de azt mondta most vagyok a 9. hétben, és 2.2 cm-es a pici. Ott kalimpált, és milyen nagy feje van, de tök édes volt! :-)

     

    Gyosi, mit csináltam eddig? Hát a karrieremet építettem, és szerencsére ezt a szülés után is folytathatom, mert a párom most is otthonról dolgozik, és mindenben támogatni fog. Szóval minden ideális. :-)

     

    Sok gyógypuszi mindenkinek, aki betegeskedik!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. február 2. 11:2222479.
    Maki ti mik lesztek???
    előzmény:
    Veronka_ (22478)
    2009-02-02  11:21
  24. 2009. február 2. 11:2122478.
    jah és a fiuk tini nindzsák lesznek
    előzmény:
    Veronka_ (22477)
    2009-02-02  11:21
  25. 2009. február 2. 11:2122477.

    Huuu de el vagyunk veszve!!!

     

    Hol vagytok?

    Maki meggyógyultatok már?

    Kismamáink????

    Többiek???

     

    Nálunk fiuk ma kezdték az ovit. S már Bia is lassan kilábal telejsen a betegségből.

    Elkezdtünk készülődni a farsangra, varrom a fiuk jelmezét. Egész jól állok vele, s csak két hét mulva lesz a farsang

    Lehet a Biát is beöltöztetem van egy kis piros szokjája, szerzek hozzá egy kis piros felsőt, s varrok neki egy kis piros kendőt, s ő lesz Piroska

    Az Ádi kisegér volt, amikor még enm volt ovis, csak a Béci. Nagy sikere volt Végső esetben még azt a jelmezt is rá tudom igazitani a Biára. S abban még jobban tudna mászkálni is négykézláb, mint a szoknyában. Bár nem hiszem,h ogy sokat lesz lent a földön, mert rengetegen szoktak lenni, s nagy az ugrabugra...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329860 (22476)
    2009-01-28  18:20
  26. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2009. január 28. 18:2022476.

    De jo de jo pocakos kep!! jaj de regen lattunk mar pocakot. Szepen kerekedik azt mondjak a masodik hamarabb meglatszk es hamarabb is erezzuk a mozgolodast odabent. Te erzed mar esetleg? Rokakoma elkerult meg eddig?

    Jaj Maki sajnalom hogy ilyen betegek vagytok szornyu lehet ilyen leteperten latni a picurinkat.

    Chipet, Cic es a tobbiek tessek jelentkezni!!!!!!!! 

    Kelyanak uj szavai vannak a labda es a cipo:) na jo a cipo az csicso de mi tudjuk mit jelent. A kerem szot nagyon szepen hasznalja de a koszonom az meg nem megy neki bar mindne alkalomkor elmondom neki hogy azt kell mondani koszonom de meg nem mutat hajlandosagot ra.

    Itt is van 18 hos oltast nekunk elcsuszik hivtam a gyerekorvost aprilisra adott idopontot nem semmi. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198592 (22475)
    2009-01-28  16:15
  27. Torolt_felhasznalo_198592
    Torolt_felhasznalo_198592
    2009. január 28. 16:1522475.

    MAki jobbulást!

    Még jó hogy már van kocsi így ebbe a szar időbe nem kell a batag gyerekekkel bkv-zni.

     

    Hoztam pocakos képet

    1: Mostani 10 hetes

    2: Dani 12 hetes

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2009. január 28. 15:4522474.

    Üdv ujra köztünk!

    Nagy gratula a babához!!!!

     

    előzmény:
    dumboci (22468)
    2009-01-26  12:47
  29. 2009. január 28. 15:4422473.

    Hát az a gondom hogy nekünk semmi nem használ, én kaptam antibiotikumot tegnap , meg a kiütéseimre is kaptam gyógyszert de a Benőnek is 39 feletti a láza és fürdetem folyton.

    a leg aggasztóbb a Barnus, ő már 5. napja nem eszik, kicsit iszik, és alig kel fel, látszik hogy szarul van, láza már nincs csak hőemelkedése de lehet hogy visszavisszük a dokihoz hogy nézze meg ujra,

    a Benőnek még van gyógyszere addig nem viszem sehova, hátha meggyógyul, de nagyon brutál...

    Esküszöm ez nem vmi kis ovis vírus, olyan mintha biológiai fegyver lenne úgy kidöntött minket és nem javulunk....

     

    előzmény:
    Veronka_ (22467)
    2009-01-26  10:22
  30. Torolt_felhasznalo_198592
    Torolt_felhasznalo_198592
    2009. január 26. 21:5722472.

    Szia!

    Üdv újra itt!

     

    NAGY-NAGY GRATULA!

     

    Biztos, hogy még csak a 8. hét körül jársz? Én 7+5 nél voltam uh-n és akkor volt 1,5mm. Bár nem értek hozzá, de olyan nagynak tűnik a 8. hthez képest?!

    előzmény:
    dumboci (22468)
    2009-01-26  12:47
  31. 2009. január 26. 15:4522471.

    Üdv közöttünk ujra!!

     

    S nagy gratula az uj párodhoz is és a babucihoz is!!!

    előzmény:
    dumboci (22468)
    2009-01-26  12:47
  32. 2009. január 26. 15:2122470.
    Akkor lábméretben már kielőztünk titeket Biának most nagyot nőtt a lába. Kiscipőt még nem adtam rá, csak  kiváncsiságból, hogy mekkora let a lába, s már a 20-s lenne neki kényelmes
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329860 (22469)
    2009-01-26  12:57
  33. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2009. január 26. 12:5722469.

    Dumboci!

     

    Micsoda meglepetes!!! Isten hozott ujra koztunk es gratulalok a babahoz, de jo van 2 kismamank es raadasul Majdnem egyidosek vagytok na a vegen meg mi is kedvet kapunk es csatlakozunk hozzatok Meselj mi tortent veled ezelatt a hosszu ido alatt? Akkor az iden meg eskuvo is lesz? Nagyon szep suru programotok lesz akkor az iden!

    Kelyanak is gorbek meg a labai de nekem eszembe sem jutott aggdni, viszont mindneki megmosolyogja, mert nagyon picikek a labai 18-as cipot hordunk de ez mar nagy szam, eddig 17-es volt nemis vagyok biztos benne hogy nott a laba de mar raadtama  18-ast elegem volt a 17-bol Akaratm neki kiscsizmat venni telre de nemis kaptam a mereteben 20-21-es merettol vannak.

    előzmény:
    dumboci (22468)
    2009-01-26  12:47
  34. Torolt_felhasznalo_529416
    Torolt_felhasznalo_529416
    2009. január 26. 12:4722468.

    Sziasztok Lányok!

     

    Nem tudom emlékeztek-e még rám, kicsit el voltam tűnve, mert hát nem nagyon tudtam hozzászólni a témához.

     

    De azért követtem az eseményeket, gratulálok az új bébikhez és az újabb kismamának. :-)

     

    Ha visszafogadtok, akkor talán mostmár én is elárulhatom, bár még nem vagyok túl a 12 héten, hogy úgy tűník, nekünk becsúszott a baba.  :-)

     

    Az új párommal szept. közepe óta vagyunk együtt, és igaz már megkérte a kezem, de a babát csak 1 év múlvára terveztük, de úgy tűník korábban akart jönni. :-)

     

    Az online számolók szerint 8. hétben vagyok, és nagyon szarul. :(

    Egyfolytában rosszul vagyok, tegnap jöttünk haza a 3 hetes ázsiai nyaralásunkról, ahol megtudtuk, hogy mi a helyzet. És most annyira félek, rendes dokinál még nem voltunk, csak ott kint egy hüvelyultrahangot csináltak, mert annyira görcsölt a hasam, és akkor láttuk: 6 mm-es volt 2 hete és hallottuk a szivecskéjét is. Na az hihetetlen élmény volt. :-)

     

    Jajj, tudom sokat írtam... de teljesen készen vagyok, annyira rosszul vagyok, emlékszem Tipegő is mennyit hányt. Neki mikor is múlt el?

    Jobbulást a betegeskedőknek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2009. január 26. 10:2222467.

    Szerintem ugyanezt kaptuk meg mi is, csak éppen egy hasmenős-hányóssal karöltve

     

    Nálunk már orrfolyáson és köhécselésen kivül nincs más szerencsére. S állitolag a köhögés még hetekig megmarad. Legalábbis a dokinéni ezt mondta, hogy ez a betegség lefolyása.

     

    különben már megint a homeopátias hozott minket rendbe. Csak  mindig elfelejtkezek rola az elején, s csak a végén, amikor már semmi sem használ jut eszembe alkalmazni.

    Elkezdtem adni nekik az echinaceát, s a homeos orrsprét vettem, s másnap szemlátomást mindeki jobban lett.

    Nagyiék is elkapták, nekik még vettem belladonnát is, s igy 2 nap alatt tullettek a nehezén, pedig nagyi ki sem birt kellni az ágyból.

    előzmény:
    makilla (22462)
    2009-01-26  07:50
  36. 2009. január 26. 10:1722466.

    Ilyen piciknél telejsen normális az O láb! Majd ahogy egyre stabilabban fog járni ki fog egyensedni!

     

    Bia már 9 hónapos, de  ő is 8 hósan állt fel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271790 (22461)
    2009-01-25  23:30
  37. 2009. január 26. 10:1522465.

    Remélem már ti is jobban vagytok!

    Mi már ugy néz ki javulunk!

     

    Lázgörcsnél: mivel a két karja széttárt helyzetben görcsölt, igy nem tudtam oldalra forditani a félrenyelés megakadályozására. Igy aztán ölbe vettem , ha hány, akkor kifollyon a száján.

    Aztán, amikor vége lett a rohamnak, akkor irány intenziv hütőfürdöre.

    S annak ellenére, hogy szegény napi 6-7x hütőfürdözött nem utálta meg a fürcsit. De azért árgus szemekkel nézi mit csinálok, ha már nyitva hagyom a csapot, akkor szoritja a kislabdát, amivel fürdik, s figyel. Ha elkezdem kevergetni a vizet, akkor menekül, ha nincs semmi ilyen, akkor felszabadultan játszik.

    előzmény:
    makilla (22460)
    2009-01-24  17:28
  38. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2009. január 26. 08:3922464.

    Sziasztok!

    Jaj latom mindenki betegeskedik jobbulast minden kicsi es nagy betegnek. kibujt egy uj fogunk eszre sem vettuk pedig orlo fog:) Kelyanak van 2 uj szava a cipo es a labdana jo a cipo az csicso a labda med ladda de kezdetnek nem rossz:)

    tenyleg Veronka mit kell csinalni egy lazgorcsnel es egyaltalan az milyen egy roham?

    Skri orulok hogy a kakaos csiga lemegy nincs is annal jobb:) en is ennek most kaptam egy receptet megis csinalom ma bar nem hianyzik foleg hogya  parom fogyozik na nem baj eldugom elole.

    Kelya nem tudom hogy csendes baba e nem annyira rossz az biztos lattam mar energikusabb gyerekeket de azert neki sem alszik meg atej a szajaban.

    Maki milyen izgi lehet felujjitani lakasotokat es koltozni na jo persze biztos nem lesz konnyu de izgi lesz!!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. Torolt_felhasznalo_198592
    Torolt_felhasznalo_198592
    2009. január 26. 08:2722463.

    Sziasztok!

     

    Mindenkinek jobbulást!!! Remélem mi egy darabig megússzuk elég volt ez a 2 hét.

    Maki, remélem Banő nem lesz nagyon beteg, bár nem könnyű megúszni, ha össze vagytok zárva!

    Nem is tudtam, hogy már ilyen közel vagytok a költözéshez. Mesélj milyen lesz a lakás?

    Veronka nektek is jobbulást! BIa hogy viseli, jobban van már?

     

    Gyosi tüneményes Kelya!

     

    Tip ma vagyok 9+3Annyira nem vészes a rosszullét, pláne hogy szerencsére még nem hánytam. Most inkább aza rossz, hogy semmit nem kívánok, egyszerűen nem csúszik semmi, csak a kakaós csiga, túrós táska és társai. De legalább már nem fogyok!

     

    Most kicsit rossz a hangulatom, meg Danié is, mert apa 3 napra elutazott Bécsbe (dolgozni) és eléggé hiányzik mmindkettőnknek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2009. január 26. 07:5022462.

    Halihó

    Barnus olyan kemény vírust hozott már megint haza hogy én is elkaptam, tegnap fel se bírtam kelni az ágyból de ma is magas lázam van...

    Ő már jobban van, Benő pedig most kezd taknyosodni, bár igyekeztem nem felvenni, nem puszilni de odamászott hozzám és rámfeküdt

    Veronka ti jobban vagytok?

     

    előzmény:
    makilla (22460)
    2009-01-24  17:28
  41. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2009. január 25. 23:3022461.

    Gyosi nagyon szép kislányod van! Olyan aranyos csendes baba nem ?

    Biztos jó kislány!

    Skri lehet kicsit irigyellek , ahhoz képest ,h gyűlőltem a terhességi rosszullétet és azt mondtam soha többet ,mégis szép emlékeim vannak róla! Jó lehet ismét babát várni! Hány hetes is vagy?

     

    Veronka hány hónapos Bia? 8? Nagyon ügyes baba, ZSófi is 8 hósan állt fel! De ha fiatalabb Bia ,akkor le a kalappal!

     

    Én most azon aggodók ,h még nem teljesen egyenesek a lábai ,remélem még kiegyenesednek!

     

    Tök jó Maki ,h már márciusban lehet költöztök!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2009. január 24. 17:2822460.

    Hú Veronka jobbulást!

    Nem semmi lehet 1 lázgörcs! Ügyeletet hívtad? És amíg vártál mit tettél?

    Mi is betegek vagyunk és pont ezen gondolkoztam hogy mit kell tenni akkor ha lázgörcsöt kap, mert Barnusnak is egész nap állandóan 39,4 körül van a láza ha meg aludt akkor félrebeszélt, görcsölt a keze, lába...

    Mi is hűtőfürdőztük egész éjjel, nurofen, mexalen, amidozofen kúp,  reggel 6-kor hívtuk ki az ügyeletet, és 11-re értek ide, kapott antibiotikumot és megjósolta hogy hamarosan a kicsi is elkapja...

     

    Az oviban meg báráyhimlő tombol, kiderül mit tud az oltásuk, ill hogy én elkapom e...

     

    előzmény:
    Veronka_ (22459)
    2009-01-23  16:37
  43. 2009. január 23. 16:3722459.

    Szisztok!

     

    Mi is élünk még...

    Benyaltuk a hányós-hasmenős virust, s szegény Bia ugyí tünik még mellé bacit is.

    Ádi/Béci hányás hasmenés, ronda köhögés. Ádinak láz, Bécinek hőemelkedés.

     

    Szegény Biával viszont majdnem a kórházban kötöttünk ki, mert olyan gyorsan ment fel a láza, hogy lázgörcsöt kapott :( egyelőre megusztuk szurival, s remélem igy is marad. ma már csak 38-ra ment fel, akkor kapott gyorsan kupot, s hűtőfürdöt is, s ugy tünik megállt. Most alszik, de folyton figylegetem, megtapintom, hogy melegszik e. Csak sajnos olyan gyorsan megy fel a láza, hogy tapintással se nagyon lehet megállapitani, mert kivül még csak langyos, belül meg már 40 fok  igy egész nap lázmérés, ha lanygos, akkor azonnal, s alapból kapja a nurofent egész nap. S minden nyekre rohanok, nem e egy ujabb roham..

    előzmény:
    makilla (22458)
    2009-01-23  14:38
  44. 2009. január 23. 14:3822458.

    köszi a kérdést, szuperál a szerszám :-) tegnap voltunk kontrollon, minden ok, a géz is kijött pár napja és szerdán kipotyogott az összes felső varrat, már csak alul van 1 meg a makkon 1...

    Már fürdik, motorozik, és tegnap próbaképp kapott ujra mosható pelust is az se bántotta és minden nap továbbra is pisil a wc-be esténként  

    Barnusnak meg van barátja itt laknak ők is és egy csoportba járnak na most a délutánunk 4. napja úgy néz ki, hogy egyszercsak kopognak, jön át a kissrác, aztán ha itt megunták mennek át hozzájuk, és ma ott is alszanak náluk ha minden igaz:-)

    Nagyon be vannak zsongva mind a ketten...

     

    Skri de fura lehet ujra kiskönyvezni...

    Ha tartanám a tempót most májusban kéne szüljek megint...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198592 (22457)
    2009-01-23  13:09
  45. Torolt_felhasznalo_198592
    Torolt_felhasznalo_198592
    2009. január 23. 13:0922457.

    Sziasztok!

    Tegnap voltam a védőnőnél, megkaptam a kiskönyvet, immár hivtalosan is kismama vagyok

    Dani megkapta a 18 hós oltást szerencsére ettől nem lett semmi baja. Hála a z égnek egy időre letdtuk az összes oltást

    Maki hogy van Benő? Kijött már a géz ami beragadt?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2009. január 20. 14:5122456.

    Koszi Maki amikoet kimasoltal hat ebbol par dolog igaz Kelyara de nem zavarja a pisis pelus meg tenyleg kicsi meg hozza. De a bili nagyon praktikusnak tunt mert kesobb szet lehet szedni az uloke ramegya  wc-re az aljabol meg fellepo lesz.

    A wc-re mindig jon velem es ha megkerdezem mit csinal anya rogton mondja hogy kaka pisi:) Na majd meglatjuk szerintem tavasz lesz idealis erre a nagy lepesre. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. Torolt_felhasznalo_198592
    Torolt_felhasznalo_198592
    2009. január 20. 13:5322455.

    Gyosi hajrá!

    Én még nem szántam rá magam, de nem is akarom siettetni. Dani tudja, mi a külöbség kaki és pisi között és altalában szól is előtte, de csak kb 5 másodpeccelPersze ehhez nálunk azt is tudni kell, hogy kb 2 hónapos kora óta minden este fürdés előtt legalább egy fél órával puckosan van. Ő mondhatni a saját kárán tanulta meg a dolgotEgyre inkább érdeklődi a wc iránt is mindig jön velem pisilni és aztán neki is rá kell ülnie, de sziorúan ruhástól, próbáltam anélkül, da nagyon megijedt. Azóta mindig megkérdezem, hogy lehúzzuk-e a gatyát és mindig azt mondja, hogy nemViszont annyira tündéri, mert ráül, de csak annyi időre, hogy elkérje a wcpapírt, amivel úgy csinál mintha megtörölné a popsiját és kész.

    Na megyek mert ébredezik!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329860 (22451)
    2009-01-19  15:13
  48. 2009. január 19. 21:5522454.

    Egyébként tök nagylányos ahogy ül a bilin és szuper ez a magas bili...

    Ilyet nálunk nem láttam még, csak kis alacsonyakat.-(((

     Barnussal mi játszottunk olyat is, hogy müzlit kellett lepisilnie a wc-ben és ha eltalálta nagy boldogság volt :-)))

    Csak nem tudom ülve pisinél ez működhet e....

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329860 (22451)
    2009-01-19  15:13
  49. 2009. január 19. 21:5222453.

    Gyosi!

    Nekem van 1 könyvem a szülők iskolája sorozatból a bilre szoktatásról.

    Van pár érdekes dolog benne: Elsősorban az hogy akkor érett agyilag és testileg a szobatisztaságra ha zavarja hogy vizes lesz a rucija (na erre rácáfol nekem benő de ő 1 csodabogár, az átlagra szerintem igaz, legalábbis barnus így volt vele)

    na kimásolok neked pár jelet:

    - kényelmetlenül érzi magát és zavarja ha piszkos a pelenkája

    -elkezdi leszedni a pelenkát ha pisi van benne

    - kezdi megérezni mikor kell wc-re mennie

    -Megérti amit mondunk neki és végrehajt utasításokat

    -a pelenka hosszabb ideig száraz marad

    -ügyesen fel-le húzza a bugyiját

     -rendszeres időközönként vannak bélmozgásai

    stb

     

    A lányeg szerintem az hogy menjen veled mindig pisilni, lássa hogy te a wc-be pisilsz, sőt rakd le a bilijét veled szemben és pisiljetek eggyütt...

    És ha nem köti le vagy nem akar ráülni ne erőltesd...

    Első gyereknél sajnos sokkal nehezebb ez én nagyon sokat szívtam a Barnussal mire szobatiszta lett, erre tessék benő meg magától akarja/ta....(meglátjuk a műtét menyire vetette vissza)

    Próbáld ezt a könyvet vagy vmi hasonlót megszerezni mert szerintem praktikus tanácsok vannak benne!

     

    Lakás: már vettünk írtam is, most hétvégén költöznek ki, és utána felújítunk, falakat döngetünk, stb jó kis muri lesz

    Ha minden szuperül megy akkor márc elején költözhetünk...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329860 (22451)
    2009-01-19  15:13
  50. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2009. január 19. 15:1522452.

    Ja igen a frejem ma kezdett az uj munkaheleyb remelem tettszik neki es jol dontottunk hogy otthagyta a regit.

    Maki szoktal vezetni hogy megy? A lakasvasarlassal hogy alltok?

    Skri jo hogy mindne rendben van veletek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2009. január 19. 15:1322451.

    Sziasztok!

     

    Milyen gyonyorui topikbabaink vannak! Csak amulok! Nagyon jok a kepek Maki a 2 fiu tenyleg nagyon helyes! Zsofi meg igy latasbol is huncut:)

    Mi jol vagyunk utalom a telet hideg van fuj a szelsz azert szepen eljarunk a babaklubba kelya imadja meg ne is.

    Vettunk neki szuper bilit elmagyaraztam neki mire valo akarhanyszor odamegy mindig modnja hogy kaka pisi, de ha raultetem nem pisil meg bele nem tudo egyaltalan tudja e a pisi kaka jelenteset. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  52. 2009. január 19. 12:0122450.

    Tip írok privit, a régi lakásunktól 5 percre lakunk most!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271790 (22448)
    2009-01-18  21:42
  53. 2009. január 19. 08:4422449.

    Tavasszal már lehet a saját lábán megy majd el a talira

     

    Tegnap elfelejtkezett magáról. Lopott egy kártyát a fiuk asztaláról, s két kézzel megfogva kapaszkodás nélkül állt másodpercekig, csak akkor ült seggre, amikor szóltam nagyinak, hogy nézzen rá, s erre Bia nézett rám, s kibillent az egyensulybol a fordulással.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271790 (22448)
    2009-01-18  21:42
  54. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2009. január 18. 21:4222448.

    Veronka: Duna Plaza játékboltban a mozi szinten vette ezt a kis széket az apja,de ez etetőszék és van hozzá rápattinthatós tálca.

     

    Hát akkor megvárhatjuk a jó időt mig összejön egy tali és addigra Bia is nagyobb lesz!

     

    Maki ti most merre laktok? Elmehetünk hozzátok Zsófival és dumálhatunk egy jót! ZSófi imádja a gyerekeket nagy élmény lenne neki!

    AHogy Beni játszik Barnussal ahogy letámadja hát oltári édesek együtt és a házból kilesvén meg nagyon jóképű mind kettő, de nem hasonlitanak!

    Dani baba is már egy kész kislegény de azt hiszem neki sem lesz gondja a csajokkal!

    A hintaszéke Zsófinak is bejönne!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  55. 2009. január 18. 20:1222447.

    Nagyon komoly a  hintaszékes kép!

     

    Barnus is a Jézuskától kapta az autót, meg még sok más duplot is:-)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198592 (22445)
    2009-01-18  10:19
  56. 2009. január 18. 20:0922446.

    Hú hát az már több mint 1 éves de a kikában vettük és talán 5 ezer körül volt.....

    Több magasságra lehet szerelni, szerintem tök jó, és a Barnus egyedül kezeli:-)

     

    előzmény:
    Veronka_ (22443)
    2009-01-18  09:45
  57. Torolt_felhasznalo_198592
    Torolt_felhasznalo_198592
    2009. január 18. 10:1922445.

    3. képen kakaót nyalogat

    4. hugomtól kapta a hintaszéket azóta abban ül állandóan

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  58. Torolt_felhasznalo_198592
    Torolt_felhasznalo_198592
    2009. január 18. 10:1722444.

    Sziasztok!

     

    Tündériek a pasik és a csajok is

    Dani is olyan nínós autót kapott a jézuskától mint Barnus, a nínóját azóta is cipelni kell mindenhova

    Dani még mindig köhög, hétfőn viszem vissza a dokihoz. Elvileg csütörtökön kapná a 18 hós oltást, de szerintem elhalasztjuk

    Én sajna még mindig küzdök a rosszulléttelMost úgy állok, hogy bár még nem hánytam, de amikor a tesztet csináltam 49,5kg voltam most 48,8 vagyok! Szinte csak ropin meg vizen élekRemélem hamarosan jobb lesz. Viszont ha háton fekszem akkor már ki lehet tapintani a méhem, Danival ez kb a 10-12 hét körül volt csak (most vagyok 8+2)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  59. 2009. január 18. 09:4522443.

    nagyon aranyosak a kispasijaid!!!

     

    Azt a fellépős wc ülőkét hol és mennyiért vettétek?

    előzmény:
    makilla (22442)
    2009-01-18  09:40
  60. 2009. január 18. 09:4022442.
    utolsó
    előzmény:
    makilla (22441)
    2009-01-18  09:39
  61. 2009. január 18. 09:3922441.
    még
    előzmény:
    makilla (22440)
    2009-01-18  09:38
  62. 2009. január 18. 09:3822440.
    néhány kép
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271790 (1)
    2006-07-31  21:50
  63. 2009. január 18. 09:1422439.

    No ezt én is tartom lévén hogy az ovi kiatt eleve a közelben kell legyek meg nekem még ki tudja meddig 1 pelenkázás 1 komplett kezelés, nem akarok patikát vinni sehova magammal, 1 nagy dobozban vannnak a krémek, géz stb érdekes lenne:-)

    De Tip eljöhettek nyugodtan ha van kedv! Én bárkit szívesen látok de mozdulni nem tudok míg Benő teljesen meg nem gyógyul...

     Írj majd, Barnus oviban van, úgyhogy bármikor jó...

     

    előzmény:
    Veronka_ (22438)
    2009-01-18  09:02
  64. 2009. január 18. 09:0222438.

    Ami a talit illeti én 3 gyerekkel nem hinném, hogy messzire elmegyek ilyen beöltözködős időben...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271790 (22434)
    2009-01-17  00:12
  65. 2009. január 18. 09:0022437.

    Nem is éertem mit takar az első mondatod mitől féltél miket irunk?????

     

    Nagyon ugyi a kiscsaj! S igen a bébikomp bezavarhat az egyensulyban is, mert lábujjhegyen próbálnak menni, mert ahhoz szoktak ohzzá a kompban. Amig a maguktól elindulok kezdettől telitalppal lépnek le, s ez adja a stabilitást!

     

    Nagyon jó az a kis szék, hol vettétek???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271790 (22436)
    2009-01-17  21:22
  66. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2009. január 17. 21:2222436.

    Maki, el se hiszed ,h azért megnyugodtam mert féltem ,h majd irjátok ,hogy....

    Igen ,még imbolygosan ment :)

    Most már nagyon tud sietni ,de még terpeszben jár :)

    Már cipekedik ,hoz visz ezt azt...

    Érdekes ,h az unokatesó 10 hósan kezdett menni és esett kelt dölöngélt mint aki a kocsmából tört ki, de ő kompos volt. Zsófi meg 1 éves korára ment ugy ,hogy bármennyit de előtte két héttel kezdte el és sosem esik el és nem dölöngél ,mikor fárad és forog a hangok felé akkor max seggre ül. Ez általános, hogy a komposok ugy akik meg maguktól tanulnak azok igy kezdik ,vagy csak véletlen?

     

    4. apjától kapta a kis széket és nonstop benne ül és nézelődik ,imád benne fészkelni

    3. szeretgeti a plüsseit

    2.kezdeti lépések

    1.kistáskával és Ormival :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  67. 2009. január 17. 08:4622435.

    Tudod mi a véleményem?

    az hogy nagyon aranyos!!!!

    Igazi kiscsaj!!!

    Imádnivaló ahogy imbolyog!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271790 (22434)
    2009-01-17  00:12
  68. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2009. január 17. 00:1222434.

    NE haragudjatok ,ha néha ugy tűnik ,hogy Beni jobban foglalkoztat mint a többi baba, csak Makilla és Skri akikkel már személyesen is taliztam és igy egész más mikor elképzelem az ő  a babáikat az adott szituban ami éppen róla szól. És Dani baba még nagyon pici volt akkor, és keveset láttam ,igy őt sem ismerem annyira de mindenki története ugyanugy érdekel!!!

    HA gondoljátok valahol megejthetnénk egy talit ahol talizhatnának a babák és mi is és akkor talán fellendülne itt az élet!

    Mi a véleményetek?

     

    Mi a vélményetek az 1, 2,-es képek alapján?

    Mikor megláttam frászt kaptam ,hogy milyenek a szemei ,igaz akkor kelt, de a beteg embereknek ilyen karikás!

    Szerintetek jelezhet betegséget?

     

    A 3. 4.-es képet csak ugy tettem fel ;)

    Jó lenne ha mindenki töltene fel mert már rég nem láttam őket!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  69. 2009. január 16. 15:5722433.
    Nagyon ügyi Beni! Igen a megéreik agyilag a szobatisztaságra ilyen egyik napról a másikra is nehet! Béci is igy lett egyik nap szioba, majd másik nap ágytiszta.
    előzmény:
    makilla (22430)
    2009-01-15  11:58
  70. 2009. január 16. 11:4522432.

    Voltunk ma is kontrollon és minden rendben!

    az is normális hogy alul bele van ragadva a géz azt mondta majd leázik!

    Kezdek fellélegezni...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271790 (22431)
    2009-01-15  19:05
  71. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2009. január 15. 19:0522431.

    Hűűű de ügyes Beni!!!

     

    előzmény:
    makilla (22430)
    2009-01-15  11:58
  72. 2009. január 15. 11:5822430.

    Nálunk ezen a téren az a hír van -csak nem írtam- hogy  a műtét előtti napon Benő teljesen egyedül a wc-hez fáradt letépte magáról a rucit, odatette a Barnus ülőkét, ráraktuk és pisilt!!!

    Aztán nagyon dicsértük és azt a napot végig kis alsóban töltötte mikor érezte hogy kell rohant mi meg utána, rátettük és pisilt, sőt kétszer kakilt is bele!

    Olyan hihetetlen ez, hallottam ezt a majd megérik rá dumát de nem tudtam hogy ez ilyen, én annyira büszke voltam rá, hogy azt elmondani nem lehet....

    És továbbra is akarná, sajnos minden nap azon hisztizik hogy nem wc-zhet, nehogy fertőződjön, szóval megy a sírás hogy nem ülhet rá...

    Van 1 olyan érzésem hogy mire meggyógyul és lejön a liberóról már nem kell rá vissza adni a moshatót mert megy egyből a wc-re...

    Úgy tűnik nagyon akarja!

     

     

    Skri gratu a kis 14 mm-eshez!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329860 (22427)
    2009-01-14  16:12
  73. Torolt_felhasznalo_198592
    Torolt_felhasznalo_198592
    2009. január 15. 11:2222429.

    Sziasztok!

     

    Csak gyors helyzet jelentés!

    Az uh-n minden ok volt! Dobog a szíve és 14mm

    Legközelebb febr 18.-án megyek akkor már a tarkóredő szűrésre és akkkor megyek dokihoz is!

    Most próbálom hívni a védőnőt.

     

    Puszi mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2009. január 14. 16:5222428.

    Skri voltal mar Uh-n? remelem jossz utanna beszamolni:) Olyan hihetetlen hogy meg mindig szoptatsz lesz akkor irigykedes ha majd a kisteso fog cicizni:)

    Jaj most en is ugy vagyok ra hogy ujra kismama legyek persze csak ugy erzelmileg most meg geyaltalan nem aktualis tartom magam a 4 ev korkulonbseghez. Most tok sok uj picibaba van a babaklubban olyan jo oket fogni tegnap vegre megismertuk a legujjabbat Kelianak hivjak szinten az en Kelyam utan az anyukaja kerdezte hogy nem zavar e ha ezt a keresztnevet adna a babanak nemhogy nem zavar meg orultem is neki ez bizonyitja hogy jol valasztottunk nincs belole sok az biztos:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  75. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2009. január 14. 16:1222427.

    Veronka boldog nevnapot!

    Maki orulok hogy a gyogylas utjan vagytok!

    Lanyok ti elkezdtetek mar az ismerkedest a bilivel? Kelya 16 honapos lehet ideje lenne venni egyet. Mar megvan am kineztuk mar csak meg kell rendeleni olyan ami kesobb atrakhato a Wcre ulokenek az alapjabol pedig fellepo lesz az ulokeje szivacsos kenyelmesnek tunik. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  76. 2009. január 14. 12:5322426.

    Hát én is gondolom, hogy a Barnus szintén lesz vagy 6 éves mire feljön neki, most félig jön fel neki csak .

    de neki nincsen szűkület ezt tisztán látom ezek után, neki csak letapadva van...

    ez vigasztal engem is, hogy márt nem lesz vele gond de msot kiszenvedi a magáét!

    Ma már csináltam kis kamillás ülőfürdőt neki mégis mert nagyon sok gézcsík bele van ragadva alul és félek nehogy begyulladjon tőle, de alig jött le vmi róla, mert nem áztattuk sokáig....

    Mindesetre nem csípte...

    Reggelre bele volt ragadva a kötés, úgyhogy holnap reggel eleve áztatással kezdem nem szenvedtetem szegényt, mert ma brutál volt...

     

    Barnust ma már elvittem oviba ha jól saccolom péntekre már beteg is lesz, ma is reggel 9!-kor már jött vissza 1 anyuka a gyerekért aki nem látott a láztól, azt nem hiszem el hogy reggel nem vette észre hogy beteg! az ilyenek miatt betegszik meg mindenki...

     

    előzmény:
    Veronka_ (22425)
    2009-01-13  15:24
  77. 2009. január 13. 15:2422425.
    de legalább már a javulás utjára léptetek! S soha többé nem kell fütyit huzógatnia, tágitgatni!!! Nálunk még mindkettőnél van egy kis letapadt rész...Bécinek mostanában kezdett felvállni ez a kis csik, ami még le van tapadva, s mindjárt 6 éves. Nála is sokat szenvedtünk, mindig összegyült alatta a trutyi, begyulladt...ők mindketten gombostüfejnyi szükületről indultak, ahhoz képest mütét nélkül  egész jól haladunk...
    előzmény:
    makilla (22424)
    2009-01-13  12:22
  78. 2009. január 13. 12:2222424.

    Sziasztok

    Veronka boldog névnapot!

    Benő fütyiből kiszedték tegnap a csövet, elég brutál látvány volt, a doki kicsit meg is sebezte a szikével, mert ki volt varrva a cső a makkhoz

    De azóta jól van köszöni szépen.

    az első pisi nagyon fájt neki, gondolom jól végig marta belül, és reggel is sírt az első pisinél, de nappal amikor iszik rendesen ár nincs baj és végre nem kell mindig utána szaladni...

    a doki szerint a seb szép, bár őszintén olyan mintha rohadna, most épp fehéres, sárgás, de a doki azt mondta rengeteg cucc ki fog még belőle jönni, és igazán szép csak 1 hónap múlva lesz.

    Fürdeni csak hétvégén lehet, ill tusolni, aztán fürdeni majd csak a műtét napjától számított 2 hét után lehet...

    szegény már fürdene nagyon, mindig megy kezet mosni ezzel pótolja,meg tegnap már belelépett a lavórba és pacsált kicsit...

    a gyomorgörcs szerű tünetek is elmúltak, mégis a cső okozta azt is, ui a húgycsövébe a doki szerint elég lett volna 6 mm átmérőjű cső de ő 10-st tett bele, mert így pont akkorára fog visszazsűkülni hogy jó legyen neki, de valószínű az a nagy cső bántotta olyan nagyon....

     Szóval javulunk...

    apa még itthon, a pelenkázás még 2 emberes...

     

    előzmény:
    Veronka_ (22422)
    2009-01-13  11:08
  79. 2009. január 13. 11:0822423.
    Köszönöm a köszöntést!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198592 (22420)
    2009-01-13  09:00
  80. 2009. január 13. 11:0822422.

    maki mi van Benifütyivel??? Kivették a csövet?

     

    Mi ma voltunk tornán. reggel 8-ra mentünk. Majd meg fagytam, Bia ugy nézett ki, mint egy mislen gumiemberke...

    előzmény:
    makilla (22419)
    2009-01-12  09:24
  81. 2009. január 13. 11:0622421.
    Bia cicifüggő  éjjel minimum kétszer cicizünk, napközben pedig minimum a 3, de 4-5 vagy mégtöbb cicizés az általánosabb. S mindemellett már csak a reggeli az, ami csak szopi. Tizóraizunk, ebédelünk, uzsizunk, s vacsizunk mellette.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198592 (22418)
    2009-01-12  08:50
  82. Torolt_felhasznalo_198592
    Torolt_felhasznalo_198592
    2009. január 13. 09:0022420.
    Veronka boldog névnapot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  83. 2009. január 12. 09:2422419.

    Szia Skri!

    annyira ismerős amit írsz, én Barnust úgy pelenkáztam , hogy kendővel be kellett dugnom az orromat, mindenki rajtam nevetett!

    meg a friss húslevest kiöntettem mert büdös volt tőle a hűtő!

    a fogmosaásra pedig nekem a gyerekfogkrém segített, csak azzal mostam fogat próbáld ki esetleg te is, nekem attól nem volt hányingerem csak...

    a kávé nekem is hiányzott de én is hánytam tőle.....

    Remélem Dani jobban van már, akkor én várok a 2. oltással sokat!!!

     

    Ma megyünk kontrollra, ma veszik ki a csövet, már nagyon gyomoridegem van előre...

    Nagyon fáj neki ha hozzáérek, előtte adok neki cataflamot hátha jobb lesz, csak attól meg gyomorgörcsei lesznek:-(((

    Este se aludtunk, ma apa aludt bent nála, kb 2 óránként keltek és reggelre véres volt a csőnél a géz, mert beljebb ment neki na azóta van egyben a gyomrom hogy ezt megláttam, sajnos túlontúl eggyütt érzek vele, milyen fájdalom lehet már az hogy csúszkál benned 1 cső....

     

     drukkoljatok nekünk!!!

    Már csak az vigasztal hogy ha egyszer végre meggyógyul a fütyivel soha többet az életben nem lesz gondja, Barnusnak még most se jön hátra teljesen, vele még mindig kínlódni fogunk, Benőnek meg már nem lesz rá gond....Csak kicsit nagy ár ez érte...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198592 (22418)
    2009-01-12  08:50
  84. Torolt_felhasznalo_198592
    Torolt_felhasznalo_198592
    2009. január 12. 08:5022418.

    Sziasztok!

     

    Boldog szülinapot Zsófiank!

    MAki örülök, hogy gyógyul Benő! Barnus hogy viselte, hogy nem volt veletek?

    Veronka Bia hogy áll a szopizással?

     

    MI sajnos nem vagyunk túl jól. DAni a 2 perevenar oltástól nagyon beteg lett. Múlt hét kedden kapta és még mindig köhög és folyik az orra, ma volt az első éjszakánk azóta, hogy 2 óránál többet aludt egyhuzamban. Semmi baja nem volt az oltás előtt, doki is megvizsgálta és az oltás után már aznap este belázasosott. Azt mondta a doki, hogy ritkán, de előfordul ilyenRemélem már a javulás útjára léptünk, ma már reggelizett is egy keveset. Visszatértünk a szopizásra, ugyanis már több mint egy hete nem szopizott és egyer ritkábban jutott eszébe, de most abetegség miatt ha kérte adtam, legalább az is folyadék és némi táplálék.

     

    Nekem egyre durvább a hányingerem, kávét már nem iszomm mert attól extra rosszul vagyok, pedig nagyon hiányzik. A másik húzós dolog a fogmosás. Nagyon rossz, mert Danival szinte egyáltalán nem voltam rosszul, most meg folyamatosan. Ha éjszaka felébredek pisilni, vagy be kell mennem Danihoz akkor rögtön émelygek 

    Dokinál voltam szerdán, megvizsgált, azt omnda amenyire ő érzi minden ok, biztosan méhen belüli a többit most szerdán az uh-n meglátjuk.

    Kéne mennem vérvételre de mivel az utóbbi napokban egyáltalán nem aludtunk, még nem mentem el. Holnapra tervezem.

     

    Egyenlőre ennyi, majd még jelentkezem amint tudok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  85. 2009. január 11. 20:3522417.

    Sziasztok

    Ma jobban volt! Voltak görcsök, de már nem olyan erősek, és Barnus mióta itthon van mintha kicserélték volna, akora arca lett hogy csak na!

    A fütyi se pirosabb olyan mint volt a betadin jó rá véleményem szerint!

    És már csak pár óra és kirántják a csövet!!!

    Nagyon féltem mert nagyon sír ha hozzáérünk de tudom hogy utána sokkal jobban lesz!!!!

    Tetranunk nincsen itthon! De holnap már úgyis megmondják mit tegyek rá!

     

    Gyosi! velem volt apa végig, nem is tudta volna ő se otthagyni de egyébként képzeljétek rajta kívül 1 apuka se volt ott! Behozta reggel a 2 hós babát és mamát és elment!

    mindenki irigykedve nézett minket hogy itt a férjem! 

    Nekem meg ez olyan természetes hogy ha a kisfiamnak baja van akkor ő is ott van mert ő is aggódik!

     

     

    Gyosi jól hangzik ez a babavigyázás!

     

    előzmény:
    Veronka_ (22416)
    2009-01-11  19:37
  86. 2009. január 11. 19:3722416.
    tetrnt tehetsz rá, nekünk is azt irt fel a dokinéni a fütyire....
    előzmény:
    makilla (22414)
    2009-01-11  09:53
  87. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2009. január 11. 10:3322415.

    Maki nagyon ugyesek voltatok orulok hogy tul vagytok rajta. Belegondoltam hata z az egy ora amig a mutoben volt nagyon nehez lehetett volt ott veled valaki a ferjed?

    Hu de durva hogy nincs bent senki aki megnezne ez hihetetlen de remelem rendezodik a dolog es ne lesz szuksegetek bevinni ma. Gyere holnap mesellj!

    Velunk smemi kulonos Kelya felfedezi a vilagot nagyon ugyesen szalad maszik fel az agyra kis eletveszelyes.

    Sajnos a kislany anyukja a akire vigyaztam elvesztette az allasat igy mat nem jon hozzank de tegnap is voltunk naluk nagyon jo volt holnap visszaterunk a babaklubba.

    februartol egy honap alatt elvegzem a tanfolyamot ami ehhez a kulsos gondozonoi allashoz kell es aprilistol megprobalok egy uj gyereket talalni.

    Boldog szulinapot Zsofinak!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  88. 2009. január 11. 09:5322414.

    Sziasztok

    Tegnap nem írtam de sajnos egész nap nagyon erős gyomorgörcsei votak. mikor épp nem fájt neki akkor volt jó a hangulata.

    estére már annyira össze voltunk zavarodva hogy bevittük a kórházba, mert a varratnál is piros lett a fütyi (nem duzzadt , nem nedves de piros) és azt hittem az fájhat neki.

    erre képzeljétek közlik velünk hogy nincs sebész, a sebészeti ügyelet a heim pálban van vigyem oda a gyereket....

    Ennyit arról hogy ott  mindig van vki, mert a doki aki műtötte azt mondta vigyük bármikor ha gond van....

    Egy altatóorvos volt csak ott, azt mondták szólnak neki, nos este 20 után nem vártunk rá 15 percnél többet....

    Most saját kútfőből betadinos oldatot csináltam, azzal locsolom le pelusozásnál és keverek a lidocainba 1 kis neogranormont így kezelem....

    Aztán vagy bejön vagy nem, de nagyon durva hogy úgy adnak haza 1 ilyen gyereket hogy nem tudom mit rakjak a sebre

    Csak a lidocaint mondták, egyébként elolvastam a papírt hosszú távon az is okozhat pirosodást...

    Éjjel is voltak görcsei, 3-tól 4-ig elmot néztünk, aztán sikerült elaludni

    reggel kakilt, de most is vannak kisebb görcsök és nem tudom mitől!

     Már semmi gyógyszert nem kap, mert figyeljük hátha vmelyik gyógyszer okozza....

    Nagyon várjuk már a holnapi kontrollt, de ha jól tudom ma már van bent sebész ha gáz lenne....

     

    előzmény:
    Veronka_ (22413)
    2009-01-11  09:01
  89. 2009. január 11. 09:0122413.

    Örülök, hogy viszonylag könnyen kijötettek az egészből!!! Gyógyulást Benifütyinek!!!

     

    Ádifütyi köszöni szépen jól van

    előzmény:
    makilla (22411)
    2009-01-10  11:42
  90. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2009. január 10. 20:3022412.

    Köszönöm ZSófi nevében mindenkinek!

     

    Maki az elöző hsz-det nem birtam végig olvasni, mert vizuális tipus vagyok!

    De röülök ,h már ilyen jól van BEni!!!!

    előzmény:
    makilla (22411)
    2009-01-10  11:42
  91. 2009. január 10. 11:4222411.

    Na és azóta mióta megírtam már kajált is, nem akar aludni, ugrálna az ágyában ami tilos a cső miatt mert kemény lenne ha arra ráesne szóval a hangulata a régi .-)))

     

    Veronka Ádi fütyivel mi van?

     

    előzmény:
    makilla (22410)
    2009-01-10  11:39
  92. 2009. január 10. 11:3922410.

    Sziasztok

    köszönöm a sok drukkot jó volt olvasni hogy mindenki aggódott értünk.

    Csütörtökön reggel 8-ra bementünk, 10-re be is vitték a műtőbe.

    előtte egy órával be kellett adni neki 1 kúpot aminek az utolsó  25 percben olyan hatása volt mintha részeg lenne, dülöngélt az ágyában és röhögött :-)

    Szerencsére elvihettem a műtőig, az ajtóban vette át csak a műtősfiú, de nagyon rendes volt és megbarátkozott a gyerekkel úgyhogy nem sírt amikor elvitte.

    Aztán vártunk, 5 perc híján 1 órát volt bent, utána hozták is ki.

    Nyöszörgött majd az ágyában nagyon sírt. Iszonyatosan őrjöngött, csapkodott, ijesztő volt, és félelmetes. Félóra után szóltunk a nővérnek eki odáig ránk se bagózott, és azt mondta ez teljesen normál, így szoktak ébredni az ilyen kicsik...

    De nem hagyta abba a sírást és végül 1 másik nővér előkerítette a dokinkat aki adott neki vénásan 1 algopirint meg kis c vitamint és attól nyugodott meg....

    Utána mesét nézett, adtam neki a homeós arnicat nagyon sűrűn, aztán mire elaludt 3 körül jött a doki újra hogy akor pelenkázzuk át eggyütt.

    Hát elég gázul néz ki, nem teljes katétert kapott csak kis csövet ami fléig kilóg, a kilógó részre egy kartika van varrva hogy ne tudjon becsúszni a húgycsőbe, kifele viszont ki tud csúszni...

    Aztán aznap este hazaengedtek...

    a pelenkázás , pisilés aznap pokol volt,  semmiféle fájdalomcxsillapítót nem adtak neki, az orvos rokon adott aznap ete cataflam cseppet nekünk, így tudtunk aludni.

    szerencsére végigaludta az éjszakát, aztán péntek reggel még nagyon sírt, azóta már egyre gyorsabban kötözök én is, ő meg csak megszokásból jajgat.

    minden pelenkacserénél át kell tekerni a fütyit lidocainos gézlappal, ez segít, de sajnos a géz mindig beleakad a karikába és fáj neki emiatt sírás van.

    a csövet hétfőn szedik ki ha addig nem jön ki magától.

    Most épp megint aggódok kicsit mert erős hasgörcsei vannak (bár tegnap már kakilt is ) meg este is kicsit meleg volt, meg reggel is de láza nincsen.Csak maga a seb is minha pirosabb volna egy csíkban, de figyelem , és remélem nem gyullad be...

    Azt mondta a rokon doki hogy akkor nagyon fájna neki és folyamatosan sírna ellenben a hangulata már a régi, ma már  hisztizett is.....

    Itt pörög reggel fél 7 óta és még nem aludt....

    Nagyon 2 emberes, Barnus holnap jön haza nem tudom hogy lesz.

     

    Tip!

    Zsófinak boldog szülinapot!

     

     

    előzmény:
    töndércic (22409)
    2009-01-09  20:33
  93. 2009. január 9. 20:3322409.
    ez a dádás dolog elég durva. Jól tetted, hogy kiosztottad!
    Ezért jó, hogy nekünk aztán senki nem szól bele. Mert sajnnos nincs aki beleszóljon. Most anya is mamánál van, ápolja. Bár nincs túl sok reményünk, hogy sokáig kell
    előzmény:
    Veronka_ (22405)
    2009-01-09  11:58
  94. 2009. január 9. 20:3222408.
    útólag is boldog szülinapot Zsófinak!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271790 (22406)
    2009-01-09  18:01
  95. 2009. január 9. 20:3122407.
    Sziasztok!

    Beniről még semmi? Tud valaki vmit?

    NA ma végeztem az utolsó vizsgámmal ebben a félévben. Még lesz egy - két védés, de az nem vészes. Baromi nehéz volt így tanulni.

    Veronka: Tényleg elég élethű a kutyus:

    A haját nem szeretem így megcsinálni, de nem viseli el a pántot meg a csatot.

    Gyosi: Grat a melóhoz. Mindegyik fogadat kiszedték??

    Bia, Zsófi nagyon ügyesek. Mi még nem beszélünk. Ez baj? Hogy lehetne fejleszteni? Pedig annyit magyarázok neki. És már egy csomó mindent felismer, csak nem mondja: azt se, hogy apa, anya, baba. 
    AMit mond: nem, gyere, dob (dobjad, dobom).  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  96. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2009. január 9. 18:0122406.

    Nagyon ügyes Bia akkor ő is kis cserfes lesz, ZSófi is korábban kezdett gagyogni mint a mozgásban előrébb haladni.

    Zsófi ugy kezdte ,h baba,pappapa,mammama,pápá,tete...

    Aztán ez visszafejlődőtt egy szótagura pa,apa,pá,ma csak a baba meg a mama meg az aná,apa maradt meg.

    De a mama,papa akkor vagyunk ha kell vmi ,ha utánunk kiált akkor meg aná,apa :)

    ZSófinak most minden ami tetszik baba,de azért tudja ,ha a baba meg a kisbaba a baba de a cica is baba meg a mesekönyvekben a száméra tetsző figurák ,pl maci vagy a tortán a marcipán figurák is baba.

    Hiába mondom ,hogy az nem baba neki minden ami tetszik baba.

    Ő is mondja ,h deje,köszi,tetyék.

    Kameráztam a szülinapot igy nincs fényképünk csak előtte meg utána :(

     

     

     

    előzmény:
    Veronka_ (22405)
    2009-01-09  11:58
  97. 2009. január 9. 11:5822405.

    nekünk meg beindult a beszélőkénk

    eddigi szavak:

     

    anya

    anya gye-e (anya gyere, ölbe kércekedéskor, bugo, nyalizós hangon )

    nem nem nem (ez megy két napja egész nap)

     

    Ma meg itthagytam anyósommal fél órára, s arra jöttem haza, hogy mondja, hogy "dá-dá", s közben üti a babát.

    Ez abból indult, hogy mi simi simizni szoktuk a babát, tesót, mindenkit. De ez a simi simi persze még nem ugy sikerül, mint ahogy kell, légyan, hanem kicsit ütögetősen. S amig odavoltam simizte a babát, anyósom meg egyből lecsapott rá, hogy veri a babát, s még mondja is neki, hogy dá-dá megvered a babát Na nem kellett kétszer mondani Biának, mire hazajöttem már mondta. Ugyhogy anyósom helyretettem kicsit, hogy simi simire tabitjuk a gyereket, s nem verekedni. S erre azt mondja, hagy tudjon verekedni, hagy tudja megvédeni magát. De leállitottam, hogy azért nem kéne, hogy nekimenjen a fiuknak, s verje őket. megvédeni még ráér magát később is....

    előzmény:
    Veronka_ (22404)
    2009-01-09  11:49
  98. 2009. január 9. 11:4922404.

    Boldog szülinapot a nagylánynak!!! Kérünk szülinapi képeket!!!

     

    Nekem is pont igy indult el a Béci, az egy éves szüli napja előtt két héttel.

     

    A fülüket azért tépik, mert fáj, viszket az inyük s nem tudják hol és mikor, s a fülük van kéznél na meg ki is sugározhat a fájdalom nekik. Az enyémek mind tépték a fülüket fogzáskor.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271790 (22403)
    2009-01-08  22:44
  99. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2009. január 8. 22:4422403.

    Sziasztok!!!

     

    Jaj de édesek a kis csajok!

     

    Bia babának is keresztbe van a piskóta szájában  és jobulsát neki!

    Dorka azzal a copfal tündéri.

     

    Maki szoritottam Beniért! Remélem jól van!!! Irj mielőbb!!!

     

    A foguk miatt miért  piszkálják a fülüket?

     

    Zsófi ma lett 1 éves és 2 hete elkezdett egyedül menni de ma már begyorsitott ,egyre magabiztosabb és meg nem áll megy fel alá már nem is mászik.

    Pedig 2 héttel ezelőtt azt mondtam ,h nem fog 1 éves korára menni erre rácáfolt

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  100. 2009. január 8. 14:1622402.
    Mostanra remélem már tul vagytok rajta! Kitartás az elkövetkező pár napban!!! Átérzem a helyzeted, Ádi is visit tegnap óta, hogy fáj a fütyije, most vihetem a dokihoz...
    előzmény:
    makilla (22399)
    2009-01-07  19:17

Címlap

top