Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2006. okt.-től babára gyur

Torolt_felhasznalo_271790
Torolt_felhasznalo_271790
Létrehozva: 2006. július 31. 21:50

Sziasztok,

én 27 éves vagyok és a párommal elhatároztuk hogy oktobertől nekilátunk egy babának!

Azért inditok én is egy topikot hogy az elejétől kezdve kitárgyalhassunk mindent ami egy baba megfoganásához szűkséges annak érdekében hogy egészséges legyen.

Mindenkit várok aki babavárásra készül vagy akinek már van tapasztalata és segit nekünk tapasztalatokat gyűjteni hogy mi vár ránk.

  1. 2008. november 22. 09:5622301.

    Bia is szereti a hintát, ha meglátja kéreckedik bele , s ő is ugrabugrál, forog benne.

     

    A mi uj tudományunk, hogy felül. Négykézlából indulva hátrafelé tolatva nyomja fel magát  s már ül is stabilan. Gondok még csak a visszahasalással vannak, mert beszorul alá az egyik lába, s aztán nyekereg, mert nem birja kiszabaditani.

     

    Ami viszont nem megy neki, az előrefelé haladás, csak mm-ig jutottunk eddig. Kuszás és a mászás is hátrafelé megy. De pörögve, forogva, hátrakuszva, mászva is bárhova eljut már.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271790 (22298)
    2008-11-21  23:20
  2. 2008. november 22. 09:4922300.

    gratula a vizsgádhoz! ügyes vagy!

     

    Vizhólyagot mg nem láttam, csak összegyült fagyucsomót...de remélem azóta jobb neki...

    előzmény:
    makilla (22297)
    2008-11-18  12:32
  3. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2008. november 22. 09:4322299.

    Sziasztok!

     

    Maki gratula nagyon ugyen vagyes akkor most kapsz egy autot apatol?

    Tipego dehogy irsz dicsekvisen termeszetes hogy buszke vagy a pici lanyodra aki mar ilyen ugyes!

    Kelya beteg lett es szegenykem nem jar mar:( az antibiotikum elegge kiutotte elvesztette az onbizalmat es az egyensulyat tegnap hagytuk abba remelem visszater a batorsaga is.

    Haaaaaaaaaaat nekem nagy hirem van talaltam munkat. Nagy szam mar evek ota nem dolgoztam nagyon boldog vagyok persze nem hosszutavo de en mar ennek is nagyon orulok egyelore 2 het aztan meg a decemberi honap meg jan es februarra is kene nekik segitseg fel munkaidoben 22 ora hetente. Egyelore az anyos jon vigyazni Kelyara mert bolcsiben nincs hely sehol igy nyugodt vagyok. Aztan meglatjuk talaltam egy bebiszittert itt mellettunk hozza viszem majd ha megtartanak a 2 het utan is vagyis decemberben nem tudom hogy lesz mert neha tobbet kell majd ott lenni a karacsony miatt ha az anyos nem tud maradni sajnos ugrott a melo. Egyebkent egy butikban elado leszek.

    Nem tudom korai e meg de en mar evek ota nem dolgoztam nagyon ramfer es hat csak felnapos munka ez igy nekem nagyon jonak tunik.

    Sajnos Tipego en is igy vagyok vele hogy elnevetem sokszor magam amikor rakiabalok de egyebkent meg nemis nagyon halgat ram nagy kope Kelya az biztos. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2008. november 21. 23:2022298.

    Sziasztok!!!

     

    Hűű visszaolvastam és micsoda fejlődésen ment mindenki keresztűl!! Bia is milyen nagy már? Szereti azt a hintát?-Zsófinak is van és mint egy gumi maci ugy ugrál benne meg forog is ,tök mókás.

    Gratula Kelyának az elinduláshoz ,remélem Zsófi is menni fog Karira!

    Jóbulást a kis betegeknek!

    Jót nevettem Benin, h apának hivja Makit - különben néha Zsófi engem is hiv igy, de ma mama voltam.

    Zsófi szerencsére 12 órákat minimum huny ha leteszem este, igy nem panaszkodhatom ,nem kell ugrálnom.

    Ti hogy birjátok ugy leszidni ,h komolyak maradtok az ő reakciója után ,én akárhányszor ráorditok ,ő meglepödve megfordul majd egy kaján mosoly után elkezd nevetni és közben néz engem és újra probálja és nevet tovább ,és mindig elnevetem magamat!!! Nem birom megállni!

    És mikor megyek felé akkor elkezd kapkodni és gyorsabban hajtja végre  a tilosat és sikit és neet mégjobban.

    Tök jó ,h nyilik az értelme. HA kérek tőle ezt azt hozza nekem meg feladogatja,vagy ha mutatom ,h menjen oda játszani megy és elvan egyedül is. Bár mostanában anyás és mikor a doki megvizsgált engem ő sirvafakadt és mikor felszsszenem mégjobban sirt pedig csak az ölemben ült és nézett fel ,h mit csinálnak velem, féltett engem olyan aranyos volt.

    Mond már csomó mindent: pa, ba,mama,a NEM-re egyből vágja rá ,hogy DE vagy azt ,h "HÁT DE",ha kérdezek babára, cicára erre arra rámutat.Meg a maga nyelvén egésznap gagyarászik nekem és közben mutogat, mint aki vmit meg akar értetni velem csak nem közös nyelvet beszélünk.

    Van egy hintalóva az a kedvence és ugy üli meg ,h átbillenésig hajtom neki, és élvezi és egyedül nyomul vele.A játékboltban ránk szóltak ,h még kicsi hozzá és nagyobb gyerekeknek való de mikor bemutattuk, h neki is akkor leesett az álluk és csak nevettek ,ahogy lovagolt, persze nem mondtam ,h van nekünk már ilyen.

    Remélem nem dicsekvően irok ,csak beszámolok ,h Zsófi mikert tud.

    Kapaszkodva jár körbe körbe. Persze igy ,h nem mindenről a maga idejében irok igy sokat nem jelent de legalább végre irok én is ide.

    A babakocsiban sokáig nem marad meg,állandóan feláll benne vagy kihisztizi magát, na ilyenkor felrobbanok de van vkinek vmi jó ötlete ez ellen?

    Nincs véletlen vmi jó bébikajás receptetek amit nagyon szeret a baba és egy normális ebédnek való és nem édesség ,persze vmi pépes.

    Van 2 foga Zsófinak, meg talán felül is jön neki. Unokatesonak aki 9 nappal idősebb már 8 foga van és 10 hósan megy.

    ZSófi nagyon bújos ,hizelgős, és folyton a nyomomban és kapaszkodik fel rajtam.

    Maki egyszer összehozunk egy kikás talit mert már rossz idő van a játszótérhez???

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. november 18. 12:3222297.

    Sziasztok

    Jelentem túl vagyok a forgalmi vizsgámon és sikerült!

    Nagyon-nagy megkönnyebülés, rengeteg munkám van benne. a múlt héten minden nap mentem, tegnap meg 4 órán át vezettem mert lemondta az utánam levő az óráját és gyakoroltunk még!

    Szegény Benő már sír ha meghallja a kaputelót mert tudja, hogy jön a néni aki vigyáz rá én meg elmegyek megint....

    Alig voltam vele mostanában, ma reggel is olyan szívfacsaró volt itthagyni kötöttem be a cipőmet, ő meg sírva vette le rólam

    Imádja egyébként a bébi szittert, utána meg azért sírt mert ő ment el, csak szerintem már sok volt neki ez a sok távollét...

    Mindeki jól van?

    Meggyógyultak már a betegek?

    Mi se nagyon alszunk éjjel, mostanában Benő is szenved, sír, feláll, dajkálni kell, Barnus már este 10-kor átjön, visszaviszem, az éjszaka közepén ált bepisil,  ha ráadom a leszoktató pelenkáját akkor viszont nem pisil be vmi miatt!

    Arra gondolok, hogy azért mert az melegíti a fenekét, vagy nem tudom miért de vissza fogunk rá állni...

    Velünk ennyi...

     Ja Benő fütyijén van 1 ún vizes hólyag, még nem is hallottam róla, azt mondta a doki majd kipukkad magától, de el kéne vinni urológushoz mert közvetlen a húgycső mellett van....

    Majd mindjárt kérek is isdőpontot mert eddig arra se volt időm, de kiszúrni nem engedem az tuti!!!

    Veronka hallottál erről vmit??? (mármint a hólyagról)

    előzmény:
    Veronka_ (22296)
    2008-11-15  20:08
  6. 2008. november 15. 20:0822296.
    Oh már edtzett vagyok! Az Ádi megedzetdt, ez ahhoz képest semmi, ami vele virrasztottam, s ölben kellett cipelni egész éjjel. Bia legalább visszaalszik...s tegnap éjjel is csak kétszer vot fent...ugyhogy hol jobb, hol rosszabb...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329860 (22294)
    2008-11-15  13:53
  7. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2008. november 15. 13:5422295.
    Skri gyogypuszik Daninak!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2008. november 15. 13:5322294.

    Kosoznjuk a gratukat, sajna miota beteg nem megy bizonytalan lett a lepese es gyenge is a kis dragam. Kozepfullgyulladasa me torokgyulladasa is van minden egyben meg a hasa is megy neha szoval van bajunk szegeny alig tud enni mert faj ha nyel este kap pepeset hatha az lemegys zegeny mindig sir beveszi a falatot a szajaba aztan legorbul a szaja ugy sajnalom. Szerencsere Kelya jo alvo kopp kopp mindig is az volt meg ha beteg sem ebred fel ejszaka ma is felhuztam az ebresztot hajnal 2-re hogy atmenjek hozza megnezni nem lazas e.

    Veronka nem lehet konnyu most hogy ilyen keveset alszol hatha rendezodik hamarosan. A fiuk hogy vannak? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. november 14. 21:0722293.

    Jobbulást a kis betegeknek! Na és persze nagy gratula Kelyának!!!!

     

    előzmény:
    Veronka_ (22292)
    2008-11-14  14:39
  10. 2008. november 14. 14:3922292.
    Ha már pöttyös az jó! Azzal már nicns gond, elmulnak 1-2 nap alatt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198592 (22288)
    2008-11-14  13:36
  11. 2008. november 14. 14:3822291.

    Bia 6 hnapos koráig nagyon jó alvó volt. Letettem 8-kor aludni, s reggel 6-ig aludt, aztán egy szopival tovább 9-ig.

     

    Na ez már nicns meg nem alszik el egyedül, ha leteszem, hanem öklendezésig bir visitani. Csak cicin, vagy kézben. S éjjel az már jónak számit, ha csak 3x ébred  valószinioüleg a fogacska, a mozgásfejlődés, s a betegségek, amik voltak rátettek a lapátra, hogy elromlott. S ha felébred éjjel, s apa megy át, hogy én legalább 3 órát tudjak egyben aludni, akkor ránéz az apjára, s rázendit, s addig kiabál, hogy "aja aja aja " ami át nem megyek, s át nem veszem apától.  Ugyhogy meg is van már az első szavunk  a második pedig a "tetyi",az pedig Kitti lenne.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403818 (22285)
    2008-11-12  08:38
  12. 2008. november 14. 14:3322290.

    Gratula! Ügyes! S gyógyulást is a kis betegnek!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329860 (22287)
    2008-11-14  13:28
  13. 2008. november 14. 14:3122289.
    s ha nem nagy ágy, hanem a földre egy kétszemélyes szivacs? S ha legurul sem gond, mert nem pottyan?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403818 (22285)
    2008-11-12  08:38
  14. Torolt_felhasznalo_198592
    Torolt_felhasznalo_198592
    2008. november 14. 13:3622288.

    Gyosi, gratula Kelyanak az önnáló lépésehez.

    Dani is beteg 3 napos láz, konkrétan 3 napja nem alszunk mert nem ment 38 alá a hője és éjjel volt a legrosszabb, mert akkor 39,6-8 között ingadozott. Kapott nurofent az szerencsére levitte, de nem sokat aludtam. Szerencsére mára elmúlt a láz és kb 2 órája megjelentek a pöttyök. Remélem ezek nem okoznak galibát, mert ma már végre szeretnék aludni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2008. november 14. 13:2822287.

    Sziasztok!

     

    Kelya elindult!!!!!!! nagyonboldogok es buszkek vagyunk apaval egyutt. szepen jon felenk ha hivjuk 8-10 lepest megtud tenni egyedul!!!!

    Mi is szerencsesek vagyunk en is csak berakom az agyba es alszik persze o is cirkuszol egy kicsit de nem megyunk be ha egyszer bemegyunk vege ugyhogy megszokta hogy igy van este es delutan is.

    Milyen nagy mar Bius istenem!!

    Kelya tegnap ota lazas ejszaka is szegenyt fel kellett ebresztenem hogy beadjam neki a gyogyszert aztan egy oran kerestzul nemis aludt vissza szegenykem na meg en szegeny ugye remelem csak a foga merta  kaki is higabb a szokottnal ugyhogy csak az lehet. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2008. november 12. 21:1122286.

    Ebben nekem nagy szerencsém van, mert Benő első napjától kezdve le van téve az ágyába, kicsit műsorozik, de ott van hagyva és elalszik egyedül...

    Mondjuk ez abszolut gyerekfüggő, a Barnabást soha nem lehetett így letenni és még ma is ő a rossz alvó kettejük közül, ő az aki minden éjjel jön át közénk....

    Ezért sem teszem át Benőt nagy ágyra, legalább 1 a helyén ébredjen .-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403818 (22285)
    2008-11-12  08:38
  17. Torolt_felhasznalo_403818
    Torolt_felhasznalo_403818
    2008. november 12. 08:3822285.

    akkor ezek szerint inkább örüljek, hogy 1 évig nem volt gond az elalvással. Már kipróbáltam én is, hogy mellé ülök, és úgy simogatom, de az nem jó, mert akkor játszik az arcommal :( Apának is a nagy ágy jutott eszébe, mert akkor legalább mellé lehetne feküdni, azzal nem lenne gondom, de Emma még pici hozzá :(

     

    Gondoltam a szomjúságra is, iszik, ha adok neki, de ugyanúgy ott kell lennem vele míg elalszik. Hétfőn adtam neki még este banánturmixot, hogy eltelítse, de az nem kellett, tegnap este a kakaót elfogadta, és nem volt műsor, a fene tudja mitől függ :(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198592 (22282)
    2008-11-11  12:38
  18. 2008. november 11. 21:0722284.

    Ó a kézharapás az teljesen oké dolog! jutott belőle mind a 2-nek nálunk is! Benő nevelése halad mert már elég rászólni mikor a szándékot látom, és nem harap meg, de ha nagyon dühös, magát harapja meg ő is...

    Így vezeti le a frusztrációját, mert téged nem akar bántani...

    Benő engem azzal bosszant., hogy apának hív folyamatosan, nem mondja, hogy anya csak ritkán, ma pl a kaját se fogadta el tőlem, Barnus adta a kezébe a zsömlét úgy kellett, de tőlem nem....

    Naggyon dacol velem ez a gyerek és iszonyat hisztis...

    Tiszta égő volt ma is úgy visított a villamoson...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198592 (22283)
    2008-11-11  12:40
  19. Torolt_felhasznalo_198592
    Torolt_felhasznalo_198592
    2008. november 11. 12:4022283.

    Kitarttás a kis "idegbetehez".

    DAni ha valamin nagyon felidegeli magát akkor elkezdi harapni a saját kezét...szerintem ez sem norális, de remélem egyszer csak leszokik róla

    előzmény:
    makilla (22280)
    2008-11-10  12:47
  20. Torolt_felhasznalo_198592
    Torolt_felhasznalo_198592
    2008. november 11. 12:3822282.

    Sziasztok!

     

    Chipet, Dani sosem aludt el egyedül, eleinte szopival, aztán az ágyban fekve hátát simogatva, nagyon fárasztó volt ott hajolni az ágya melett és simogatni, de kivettem az ágy rácsait (olyan van nekünk amiből 2 ki lehet venni) így mostanában mellette ülök a földön. A hát simogatást pedig igyekszem leredukálni annyira, hogy csak megnyugodjon aztán már egyedül alszik el, de a szobából nem tudok kijönni, mert akkor üvöltés van.

    Most gondolkodunk rajta, hogy szétszedjük az ágyat teszünk rá leesésgátlót és megpróbálom rászoktatni az egyedül alvása.

    Szeretném ha mire jön a kistesó már nem kéne 30-40 percekett ott görnyedni a földön, nagy pocakkal meg pláne nem.

    Az éjszakai felkelésekel mostanában nekünk nincs gondunk (kopp-kopp-kopp), egyre ritkábban ébred és ha mégis akkor csak iszik pár korty vizet és már alszik is tovább, még az ágyból sem kell kivennem, ami nála nagy szó. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. november 10. 12:4922281.

    Chiepet a nem alváshoz meg kitartást, időnként Benő is műsorozik, olyankor én kihozom, kap kaját, dajkit, aztán megy vissza a helyére....

    De szerencsére ő imád aludni!

    Tényleg nem lehet, hogy csak szomjas??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403818 (22279)
    2008-11-10  08:53
  22. 2008. november 10. 12:4722280.

    No Veronka akkor ezt megmondom apának, mert ő már elkönyvelte tegnap, hogy ez a gyerek károsodott mikor született, csak eddig nem vettük észre

    Nos én se mindig látom csak kb úgy hetente egyszer....

     Örülök, ha lehet így mondani, hogy akkor ezek szerint ez a normális viselkedés közé tartozik...

    Viszont ezt én is be fogom vetni, hogy azt hiszi mindenki ha így viselkedik, hogy idegbeteg,  ez jó fegyvernek tűnik...

     

    Chipet! Én is nagyon remélem, egyenlőre még nem izgulok, ma adjuk le a papírokat, aztán viszi a hiteles csaj a bankba őket...

    Remélem nem szőröznek sokat, semmi tartozásunk nincs, mindent a 0-ra raktunk emiatt.....

     

    előzmény:
    Veronka_ (22278)
    2008-11-10  08:17
  23. Torolt_felhasznalo_403818
    Torolt_felhasznalo_403818
    2008. november 10. 08:5322279.

    sziasztok,

     

    Gyosi, gratula az eslő lépésekhez. Már én is nagyon várom, hogy Emmus elinduljon, titkos vágyam, hogy karácsonykor már megy :)

    Mi most az elalvással küszködünk, egyik napról a másikra elkezdte, hogy ha éjszaka felébred, akkor addig nem jöhetek ki, míg el nem aludt, az utóbbi 2 este már ha leteszem, akkor is mellette kell lenni. Védőnő szuper ötlete, biztos éhes, etessem meg éjszaka, mondtam neki, hogy nem szeretnék visszafele lépkedni, és éjjelente etetni. Ez kb azóta van, hogy este nem iszik tápszert, lehet, hogy ez lenne a gond, de hiába adok neki, nem fogadja el, helyette tejet kap.

    Az a fárasztó benne, hogy be kell hajolni a kiságyba hozzá, és ez nem igazán tesz jót a rossz derekamnak.

     

    Maki, de örülök, hogy találtatok lakást, remélem a hitellel is minden rendben lesz, ebben a mai helyzetben....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. november 10. 08:1722278.

    Nincs vele semmi gond  az Ádám a fejét szokta ütni! Vagy a falat rugdosni.

    S még a Béci is szokott időnként idétlenül viselkedni, persze vele már megbeszélhető, hogy ez nem normális viselkedés, s ha ezt csinálja, akkor azt fogják hinni, hogy idegbeteg.

     

    Az, hogy tőled zeng az egész ház két fiu mellett előfordul sokszor másként meg sem hallják, amit mondok nekik, csak akkor, ha felemelem a hangom, mert annyira bele vannak merülve a rosszalkodásba. Az alsó szomszéd szokta mondani, hogy hallja nevelem a fiukat

    S ilyet én is szoktam csinálni, hogy amig benne van a kisördög, addig az ágyában kell maradnia.

    S most már azt is bevetettem, hogy ha ők nem hallják meg azt, amit normális hangnemben kérek tőlük, vagy nem figyelnek rám, akkor én sem hallom meg azt, amit ők mondanak, kérnek. Eddig ez a leghatásosabb módszer!

    előzmény:
    makilla (22277)
    2008-11-10  07:58
  25. 2008. november 10. 07:5822277.

    sziasztok

    Veronka tök aranyosak a gyerkők a hintás képen! Beválik a hinta? szereti Bia? 

     

    Gyosi: amit írsz nagyon ismerős, én már belefáradtam...az ember reggel még csak nyugodtan tilt dolgokat aztán estére már tőlem zeng a ház...

    Én bevallom nem bírok velük...Nem mondanám, hogy neveletlenek, mert igyekszem, de itthon maximálisan neveletlenek annak fejében, hogy az utcán nem annyira....

    Ja és mindig azt érzem, hogy nem érdekli őket amint mondook, azt nem is várom el, hogy tartsa tiszteletben mert tiszteletet nem várok el a gyerekemtől, inkább a kölcsönös együttműködésre törekednék...

     

    Egyébként Barnus még néha továbbra is bekattan és tombol, komolyan gondolkodom a pszichomókuson, mert a párom tegnap halál komolyan azt mondta, hogy szerinte  a születésnél sérült kiicsit, ilyet ép ember nem tesz...

    Kimarja magát  mikor üvölt stb.... Mindezt azért mert apja nem ment neki vonatpályát építeni....

    Veronka szerinted is el kéne vinni vhova???? Most tegnap azt csináltam, hogy nagyon csúnya szó, de kiközösítettem mikor hisztizett, mi a nappaliban éltünk, ettünk, zenét hallgatunk, stb, ő üvöltött.....

    Nem mentük oda hozzá mikor öklendezett akkor sem, elegem van abból, hogy ő irányítja a családot a hisztivel....

    Beszóltam mindig, hogy kijöhet ha befejezte...

    Kb 40 perc múlva jött ki hüppögve bújt az ölembe...

     

    előzmény:
    Veronka_ (22276)
    2008-11-08  20:53
  26. 2008. november 8. 20:5322276.
    Ez a rugós hinta a karácsonyi ajándéka, amit a Jézuska elküldött előre a Biának, hogy tudja erősiteni a lábait karácsonyig
    előzmény:
    Veronka_ (22275)
    2008-11-08  20:48
  27. 2008. november 8. 20:4822275.

    Eszünk gyümiket: alma, szilva, meggy, körte,banán illetve bébiételes málna, abban nicns mag, jah és áfonya.

    Fözelékekből: sütőtök, krumpli, répa, paradicsom, cékla

     

    Hát most több nem jut eszembe...s eszünk már husit is, s májat.

     

    A hazai kajákat akárhogy késitem is el nem nagyn dijjaza, pedig már adtam neki levesből kivett zöldséget is, ami izesitett...abl kevesebbet eszik, viszont az üveges nagyon bejön neki, s abból benyom délben egy üveggel.

    Béci is ilyen volt, az üvegest favorizálta, s válogatós a mai napig is, de már olyan szinten, hogy ami egyik nap a kedvence volt, azt a másik nap már meg sem kóstolja, mert nem szereti

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329860 (22274)
    2008-11-08  13:40
  28. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2008. november 8. 13:4022274.

    Persze persze csak neha az ember a feladas hataran van mert mar ezerszer elmagyaraztam neki es ujra csinalja, de azert kitartok

    Bius miket eszik mar hogy fogadta a kanalat? A fiuk a mai napig odaig vannak a hugicaert?

    előzmény:
    Veronka_ (22273)
    2008-11-08  13:09
  29. 2008. november 8. 13:0922273.
    Még mindig azt tudom mondani, hogy nyugi! Érti Ő azt, csak próbálgatja a határait! Légy következetes és határozott, s meghozza a gyümölcsét!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329860 (22272)
    2008-11-08  12:58
  30. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2008. november 8. 12:5822272.

    Sziasztok!

     

    Jaj de pang a forumunk olyan kar! Mi jol vagyunk Kelyanak kijott ket uj foga eszre sem vettuk tok jo azt hittem ilyen nem is letezik se laz se nyugi semmi igy mar 8 fogacskank van hasznaljuk is oket eloszeretettel:) Nagyon jol eszik a kiscsaj mostanaban aminek orulok. A jarastol sem sok valasztja mar el. Szoval novunk fejlodunk, szepen mond szavakat magyarul es franciaul is tud mar egy parat. Az uj szo a baba ha meglat egy babat rogton kiabal hogy baba baba!

    Viszont tovabbra is nagyon huncut nem gyozom nevelni de nem sok hatasom van ra nem akarja megerteni a nem szot hiba tiltok meg neki dolgokat szabok hatarokat nem nagyon tartja tiszteletbenlehet meg tul kicsi, d enem akarok arra ebredni hogy uristen milyen neveletlen a gyerekem es hat ezt joval korabban kellett volna elkezdeni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2008. november 4. 08:5822271.

    inkább csak nyügi volt, s ezért kevesebb volt a türelme...

     

    Esetleg láz, nyirokcsomó duzzanat, nyügösség...semmi extra

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198592 (22270)
    2008-11-03  22:21
  32. Torolt_felhasznalo_198592
    Torolt_felhasznalo_198592
    2008. november 3. 22:2122270.

    Sziasztok!

    Gyosi gratula az első lépésekhez!

    Maki drukk a lakáshoz, biztosan nagyon jó lesz!

    Veronka Danit sem érdekelte sosem, hogy épp megjöttmost sem érdekelné semmi csak ha d szopizzonde már csak este kap elalvás előtt és ha reggel nagyon korán ébred akkor úgy szoktam visszaaltani, hogy magam mellé veszem szopizik kicsit és alszunk tovább.

     

    Szerencsére Dani meggyógyult! MOst átestünk a ló túloldalásra és szorulása van.  Pontosabban 3 napja nagyon nehezen kakl, de vettem neki aktiviát az be szokta lendíteni.

    Ma kapta meg a 15hós és a pneumo oltást. Szegényt nagyon sajnáltam, hogy egyszerre 2x szúrják, de egész jól viselte a dolgot.

     

    Azt hallottam, hogy a 15hós oltásnak(MMR) kb 1 hét múlva lehetnek tünetei, mire kell számítanom? Az egyik anyuka azt monda a játszin, hogy aző gyereke agresszív lett, ez tényleg lehetett az oltástól?

     

    Na megyek aludni, hosszú volt a nap!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2008. november 3. 11:3422269.

    Gyosi gratula az első lépésekhez!!!

     

    Barnus is a konyhában rámoló típus volt, Benő viszont a mindenre felmászós, és harapós....

    Tipp, hogy szoktassam le???? Ma kikapott érte mert nagyon megharapta a vállamat, és nagyon fájt....

    Aztán volt a de során olyan szitu hogy harapni akart és rákiabáltam, és inkább vmi mást harapott meg...

    Mondtam is neki, hogy szájkosarat kap karácsonyra

    előzmény:
    makilla (22268)
    2008-11-03  11:30
  34. 2008. november 3. 11:3022268.

    Hát Veronmka én is nagyon remélem hogy minden rendben lesz, de 2 hitelkalkuláción is megfelelt a dolog.

    Annyira nem izgulok, mer ha minden kötél szakad ott van anyukám ingatlanja plusz fedezetnek , úgy tuti megkapjuk, de nem fog kelleni azt mondták.

    Mindesetre most rakjuk össze a papírokat, hogy azért minél előbb be legyen adva. A válság ott mutatkozik, hogy nagyon magas a törlesztő, de azt mondják fog lejjebb menni (remélem)

    A lakás 82 nm, jelenleg 3 nagy szobás, ezt alakítani fogjuk úgy hogy az egyik nagy szobát (20 nm) felezzük, abból lesz nekünk háló, és nappali.

    Aztán az előszoba, konyha falat kiszedjük, hogy legyen nagy tér.

    A lakás Káposztás I-en van Újpesten, eléggé nyugis inkább már családi házas övezet, ez 4 emeletes cseréptetős panel (jelenleg távhővel, le fognak válni)

    Ja a mennyi 14,8 lett a vége, nem sokat tudtunk belőle lealkudni, mert klímás, nagy erkélyes, és ami nagyon megdobja, hogy a tetőretet csak mi vehetjük meg majd ha akarjuk (most nem akartuk) és ott még egy 60-65 nm lakás alakítható ki benne.Tehát ezt senki nem veheti meg csak mi, ezért baromi jó szerintem.

     Nagyon sok munka lesz benne, de már nagyon várjuk, is tervezgetünk minden este, rendezzük be gondolatban, csempét válogatunk stb...

     

    előzmény:
    Veronka_ (22263)
    2008-11-01  10:30
  35. 2008. november 2. 08:1922267.

    Egyszerüen valamivel zárd be a többi szekrényt, hogy ő ne tudja kinyitni. Van gyerekzár, vagy ha két fogantyuja van köss rá egy zsinórt, amig ő a sajátjával játszik. Meg fogja érteni, hogy az nem nyilik, s egy idő után már nem is próbálkozik mással csak a sajátjával. Nálunk a többit nem tudta knyitni, mert felül volt a fogantyuja, amit enm ért el, csak az alól lévő szekényt kapta meg, ahol müanyag és félm tálcák, müanyag dobozok, fakanalak, müanyag kanalak voltak nekli. A fém tálcákban nézte a babát illetve jól csörgött a járólapon

     

    Érdekes módon Ádinak nem volt ilyen szokása, ő a mindenre felmászok tipus volt, s nem a rámolgatós. Bia viszont imád rámolgani, s már ki is néztem a polcát, mert azóta már változott a konyha, amióta Béci pici volt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329860 (22265)
    2008-11-01  18:10
  36. 2008. november 2. 08:1422266.
    természetesen szólj rá mindig, hogy tudja ez nem helyes, de ebben a korban ez normális, ahogy okosodik majd abba fogja hagyni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329860 (22265)
    2008-11-01  18:10
  37. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2008. november 1. 18:1022265.

    Na latod azt biztosan nagyon szeretne, csak szerintem nem ertene meg hogy miert lehet az egyik szekrenybol ramolni a masikbol meg nem. Annyira nehezen erti meg a dolgokat gondolom nemis akarja oket megerteni.

    Peldaul alandoan doballja az etelt amikor eszik mar szep szoval elmagyaraztam neki kiabaltam racsaptam a kezere megbuntettem de semmi nem hasznal. Van valami jo otletetek? vagy ebben a korban ez normalis?

    előzmény:
    Veronka_ (22264)
    2008-11-01  10:33
  38. 2008. november 1. 10:3322264.

    gratula az első lépésekhez!!!

    Esetleg, ha nem játékokat, hanem a konyhában csinálnál neki egy pakolós polcot, ahova müanyag edéynket, konyhai eszközöket tennél neki, s ott rámolhat kedvére. Béci imádta kipakolni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329860 (22260)
    2008-10-31  16:12
  39. 2008. november 1. 10:3022263.

    Huu ez jól hangzik! Reméljük nem kavar be ez a vacak válság a hiteletekbe!!! Bár nagy előny az önrész!!!

    S mesélj milyen a lakás? Hol? Mennyiért? Mekkora? Hányszobás?

    előzmény:
    makilla (22259)
    2008-10-30  22:41
  40. 2008. november 1. 10:2522262.

    Igen szopizik a Bia, még talán többet is, kis mazohista  mert sok gyerek olyankor kevesebbet szokott, mert változik a tej ize, de nekem Bia alatta is egész nap cicin lógott :)

     

    A teherbeesés esélyét csökkenti a szopi, de az az egész napőos szopi, azért a hozzátáplálás melett már nem szopizik annyit...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329860 (22257)
    2008-10-28  14:52
  41. 2008. november 1. 10:2222261.
    agyál neki a normaflor mellé smectát! S ehet krumplit, banánt, ezek is jók!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198592 (22256)
    2008-10-28  13:07
  42. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2008. október 31. 16:1222260.

    Sziasztok!

     

    Maki nehogya zt hidd hogy annyira laza vagyok nagyon is gorcsolok mindenen, de ez kellett nekunk es tenyleg jo volt.

    Orulok hogy megvan almaitok lakasa remelem minden gond nelkul sikerul es hamarosan elvezhetitek az uj keglit.

    Kelya ma 3 lepest megtett egyedul!!!!!hamarosan itt fog nekem rohangalni.

    Mostanaban eleg nehezek vele a napok igy minden delelott megyunk a klubba ott jol erzi magat sok gyerek meg uj jatekok vannak meg en is beszelgetek az anyukakkal. Itthon annyira nem koti le semmi nem olyan baba aki leul egy jatekkal es orakig elvan vele o meg percekig sem. Jon megy kopogtat az ajtokon szedegeti a cipoket stb... ezzel foglalja el magat. Ujra beirattam a babamegorzobe hetente egy delelott akarom beadni hogy szokja a kozosseget nelkulem kivancsi vagyok milyen lesz.

    Lanyok ki merre adjatok eletjelet magatokrol! 

    előzmény:
    makilla (22259)
    2008-10-30  22:41
  43. 2008. október 30. 22:4122259.

    Sziasztok

    Gyosi szupi hogy ennyire laza anya vagy én nem tudnám őket ott hagyni senkire, még Barnust se pedig ő már nagy. 

    a nagyinál is csak egyszer volt 1 napot eddig...

    Szóval én a másik véglet vagyok, pedig én is kivagyok tőlük, de tudnopm kell, hogy minden opké velük.mostanában eljárkálok nagyon sokat, és elég sok ember vigyáz rájuk de mindig itthon. Így viszont nem féltem őket, bárkire itthagyon aki megbízható...

     

    Skri jobbulást Daninak! Aztán meg mindent bele!

     

    Mi úgy néz ki de nem akarom elkiabálni megtaláltuk a megfelelő lakást, ma voltunk szerződni, tulképp megvan az adásvételi, totál hivatalosan, ügyvéd stb, könnyebbek lettünk pár millával, és indul a banki ügymenet. a hiteles csaj biztat, azt mondja minden oké lesz, a mai kalkulációval is az jött ki, hogy hitelképesek vagyunk...

    Elméletileg dec végéig kell folyósítaniuk, de a mostani tulaj, csak jan közepén vagy legkéőbb végén megy ki...

    Aztán felújítunk, olyan márc környékén költözünk:-))))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329860 (22258)
    2008-10-28  14:56
  44. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2008. október 28. 14:5622258.
    Jaj nemis irtam a 4 napos kiruccanasunk nagyon jol sikerult. Kelya szerintem eszre sem vette hogy nem voltunk itthon szepen evett aludt nem volt vele semmi gond. Az anyos naponta ketszer hivott minket igy azert megnyugtato volt az egesz. Sokat pihentunk pancsoltunk a medenceben lovagoltunk is az erdoben meg bereltunk egy robogot azon szaguldoztunk na persze csak modjaval. A 3. napon azert mar nagyon hianyzott a kis huncut de masnap mar jottunk is igy jo volt az egymasra talalas szuper jo volt kaptam egy hosszu olelest ami nagy szam:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2008. október 28. 14:5222257.

    Sziasztok!

     

    Sajnalom Skri a mikit de ahogy irtad talan jobb is igy. De jo hogy ujra izgulhatunk valakiert!mindet bele. Lehet hulyseget kerdezek de a szoptatas nem befolyasolja a teherbeesest?

    Veronka neked miota megjott Bius ugyanugy szopizik nem vett eszre semmi valtozast?

    Nalunk minden oke amiota darabosan adok kajat Kelyanak szepen eszik sajna igy mostanaban a leves es a fozi mellozve de mindig eszik joghurtot is es sajtot is szeret enni ugyhogy nem panaszkodom. Szepen megy ha az egyik kezet fogjuk a falhoz tamaszkodva az egesz lakast bejarja. A klubban egyedul felmaszott 3 lepcsofokot es lecsuszott a csuszdan, nagyon kis ugyes nincs felelemerzete az biztos. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. Torolt_felhasznalo_198592
    Torolt_felhasznalo_198592
    2008. október 28. 13:0722256.

    Sziasztok!

    Csak gyors helyzetjelentés!

    Tegnap reggel megjöttamit igaziból most annyira nem is bánok, ugyanis Daninak szombat óta megy a hasaszegény kenyéren és vizen ál azóta. az unokatesóktól kapta el, így jobb is hogy nincs baba, még azért is aggódhatnék, hogy vele mi lesz ha elkapom, így csak Danit sajnálom.

    Az a baj, hogy muszáj diétáznia, pedig lenne étvágya, de persze ami leginkább csúszna az a jogurt meg a túrórudi, de azt nem kap. Visszatértünk a napi 3-4 szopira, mert folyadékot is alig hajlandó magához venni, abból is a tejet kérné ami nem kaphat.

    Adom neki a normaflort, kap répalevet, eszik almát, pirítost, répát, rizst. Szóval visszatértünk a hozzátáplálás 1. szintjére

    Na megyek, mert én csak akkor tudok enni, amikor alszik, hogy szegény ne kívánja el tőlem

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2008. október 24. 14:4122255.
    A fiuknak is elhuzódott, hallottam hogy még mindig van bent trutyi, s még sem ürült, s eklkor elkezdtem adni nekik a korábban fülorrgégész által felirt limphomiosotot, s ujra megindult kifelé a  nekik.
    előzmény:
    makilla (22254)
    2008-10-23  20:47
  48. 2008. október 23. 20:4722254.

    Hát akkor ezt próbálom figyelni csak nálunk egyáltalán nem köhögött.

    2 napig folyt az orra előtte, ennyi, még hőemelkedése se volt...

    Azt hittem vmi torokgyuszi lesz belőle majd...

    Fenistil cseppből hány cseppet? egyszer vagy 2szer? 

    És arra nincs vmi tipped hogy a diagnosztizált és antibiotikummal ki nem kezelt arcüreggyulladás miért nem gyógyul? 

    Barnus már lassan 1 hónapja köhög, több mint 1 hete lett kimondva hogy arcüreggyulladás kap ACC-t meg a lámpa, és orrcseppek...

    Már majdnem az egész doboz ACC elfogyott de nemhogy javulna hanem rosszabodik

    Láza továbbra sincs csak nagyon köhög...

    Most már nappal is...Pára mindig megy, levegő nem száraz

      hétfőn lvisszaviszem de semmi értelmne mert egygszerűen nem ad gyógyszert a doki....

    És már baromira elegem van ebből, a gyerek itthon ül a nyakamon, oviba nem jár mert nem mehet, ha dolgoznék meg már rég kirúgtak volna, ezt így nem lehet, hogy 1 betegséget 1 hónapig elhúzunk...

     Remélem lesz vmi jó tipped!

    Köszi

     

     

    előzmény:
    Veronka_ (22253)
    2008-10-23  08:04
  49. 2008. október 23. 08:0422253.
    nálunk pont az első jelek közé tartozik, hogy ugatva köhögös kórt kap el, akkor már tudom, hogy fenisztil és sinecod kell éjjelre. De a fenisztilt már alapból adom nekik minden takonyjkórban is. Mert az lehuzzas a nyálkahártya duzzanatot, s ezáltal tágulnak a légutak.
    előzmény:
    makilla (22252)
    2008-10-22  22:27
  50. 2008. október 22. 22:2722252.

    Akkor ezt ezekkel lehet kezelni??? És mi az az 1. jel???? Nálunk nem volt jel, csak hörgött, fuldoklott, nagyon durván...

    Mi az 1. jele? honnan tudhatom, hogy ez készül????

     

    előzmény:
    Veronka_ (22248)
    2008-10-21  15:13
  51. 2008. október 22. 22:2522251.

    Chipet ezt nem 1 köhögésből tudja az ember, a gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy a gyerek próbál köhögni de nem tud és fuldoklik mert nem kap levegőt...

    Rendes fuldokló hangot képzelj el, nem tudja beszívni a levegőt rendesen, le van szürkülve stb, látszik hogy qva nagy baj van......

     

    Nekünk mostanában kezdenek újra nyugodtabb éjjeleink lenni eddig daráztam nagyon ...

     Barnus meg mindig átjön de tőle ezt szoktuk meg sajnos...

     

    Chipet szerintem se kell elsietni a 2. gyerek dolgot, nekünk most vannak néha olyan pillanatok már, hogy kezdenek egymással játszani meg ölelik egymást (cirka 17 hó kellett hozzá)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403818 (22247)
    2008-10-21  08:37
  52. 2008. október 22. 08:5422250.

    itt vannak friss képeink

     

    http://www.veronka.atw.hu/2008oktober.htm

     

    előzmény:
    Veronka_ (22249)
    2008-10-21  15:16
  53. 2008. október 21. 15:1622249.

    Közben az angyali Biababa alvókája is elromlott! Sőtt az ellenkezőjére váltott:( elég sürün ébred éjjel, s este is nehezen alszik el, napközben sem akar aludni. Pedig oylan jó gyereknek indult !

    Valószinüleg a fogzás ill. a sok mozgás ébreszti fel, remélem utána csendesedik ujra...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403818 (22247)
    2008-10-21  08:37
  54. 2008. október 21. 15:1322248.

    Ha találkoztál volna vele, akkor már tudnád, Olyan igazán fuldokló, ugató sipoló levegővétellel járó köhögés, nagyon ronda, s közben nem kap levegőt. Nekem Ádi is és Bia is egymás után fulladt be, de szerencsére mi megusztuk ügyelet és mentő nélkül, de látom nem mindenki ilyen szerencsés.

     

    Én az első jelre adom nekik a fenisztil cseppet és a sinecodot, s ablak kinyit, s hideg párásitó is nagyon jó rá.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403818 (22247)
    2008-10-21  08:37
  55. Torolt_felhasznalo_403818
    Torolt_felhasznalo_403818
    2008. október 21. 08:3722247.

    Jaj szegény Benő, ez nagyon rosszul hangzik. Honnan tudjátok egy köhögésről, hogy az kruppos köhögés? Nekem fogalmam nem volna róla, valszeg azért, mert még nem találkoztam ilyennel.

     

    Skri, drukkolok ezerrel :) Nekem volt egy időszak, hogy úgy gondoltam, jöhet a második, nálunk apa szeretné, de rájöttem, hogy én még nem készültem fel rá.

     

    Veronka, nem irigyellek a mensi miatt, eleinte nekem is nagyon durva volt, még éjszaka is ki kellett mennem cserélni.

     

    Gyosi, gratula az új lehetőséghez, milyen jó is lenne, kiküldetésben Mo-n lenni :)

     

    Ciccel mi újság? Rég volt már errefele

     

    Mostanában az éjszakáink úgy telnek, hogy Emma egyszer-kétszer felébred, és nem mehetek ki, míg el nem alszik, azért ez hajnal 2-kor nem olyan vicces :( reménykedem, hogy majd elmúlik, de probálok erős lenni, és ilynekor nem áltvinni magunkhoz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  56. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2008. október 20. 15:2922246.

    sziasztok!!!

     

    Hát ezt nem hiszem el!!! Itt minden baba kruppos??? Mert Zsófi is az volt 2 hete! Nyomban hivtam a dokit mikor hallottam ,hogy ugató hang jön a torkából mikor hanyatt fekve beszivjaa levegőt és mikor köhögött is olyan volt. Szerencsére mikor megvizsgálta hallotta és mondta ,hogy ez a krupp tűnete és még este kiváltottuk a szteroidos kupot ha baj lenne és mondta ,h éjszaka és hivhatjuk :)

    Bekapcsoltam a hideg párásitót 3 napig ment aztán elegem lett mert olyan pára lett ,h reggel köd volt a szobában ,ugy kerestük meg az ajtót :)))

    És minden nedves lett :) mert a biztonság kedvéért nyomattuk egész éjjel.

    Szerencsére azóta nem ad ugató hangot de még köhög ,holnap ismét doki.

    Hát Maki szőrnyű lehetett nektek!

    Akkor Veronkáéknak is jóbulást mint Makiéknak! És Skrinek meg zebrákat!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  57. 2008. október 19. 22:4822245.

    Sziasztok

    skri drukkolok nektek majd értesíts ám!!!

    Mi nagyon szarul vagyunk!

    Benővel pénteken megjártuk a kórházat mert életében először péntek reggel kruppos rohamot kapott a javából, én nagyon megijedtem mert fuldoklott, hívtam, az ügyeletet, meg apát haza a melóból. És Barnusra nagyon büszke vagyok mert ő segített nekem, ő hozta ki nekünk az erkélyre a mobilt, és ő hozta ki Benő sapiját is nekem. Aztán kb 10 perc alatt ki is ért az ügyletes kocsi, szirénázva jött elég ijesztő volt.

    a doktor nő csak ránézett és hallotta hogy nagyon hörög, már bontotta is ki a kúpot, le se vetkőzött, és mondta, hogy ezt azonnal nyomjam neki be.  Mondta hogy megyünk a kórházba, mentőt hív, pakoljak össze pár napra...:-(((

    Közben apa is befutott halálra váltan így ő vette át benőt az erkélyen én meg tudtam pakoni míg a mentőt vártuk.  Közben Benő kicsit jobban lett már nem húzot annyira a légzése.

     Nagyon gáz volt az erkélyen állni és látni hogy jön a gyerekmentő szirénázva és tudtam hogy az én bébimért jön

    Borzalom, még dolgozom fel a történteket...

    a mentősök rendkívül kedvesek voltak, nagyon jófejek voltak, a kocsiban egész jól lett Benő már nem kellett neki semmit adni, de azért szirénázva robogtunk a villamos síneken:-)

    Barnus szomokodott kicsit mert nem ő mehet mentővel:-)

    Aztrán a kórházban (László) vártunk mert megbeszélés volt, kaptunk ágyat , és ment a gyógyszeres pára neki -amitől tüstént jól lett és innentől kezdve nagyon nehéz volt őt egy helyben tartanom a gép előtt.

    Éjjel még egyszer volt 1 kisebb rohama a kórházban is, de ott már nem kellett gyógyszer, elég volt a hideg levegő, meg a pára.  Aztán szombaton a doktornő hazaengdte őt, itthon még szombat du az alvás alatt köhögött, meg éjjel is volt 2 köhögés,de húzólégzés már nem volt.

    Meg a mai alvásnál is volt meg az előbb is volt de csak köhögés ami félig ugat féliug hurutus...

    Telibe kapja a párát, és nem fűtünk a szobájában és kicsapom néha az ajtót-jegeskúra nekem ( azóta fáj a torkom) mert vele alszom most.

    Barnus még köhög, arcüreggyulladása van, holnap megyünk a dokihoz mind2-vel aztán kiderül Barnust vissza kell e vinni a gégészetre, Benővel meg mi lesz nem tudom....

     Az biztos, hogy veszek még 1 párásítót talomba a szekrénybe hogy legyen itthon, mert azt mondták, hogy elég gyakran előfordulhat és 6 éves korára növi ki.

    Itthonra még szombaton irattam fel kúpot, mondtam a kórházban hogy én anélkül nem jövök ki!

    Hát velünk most ennyi.

    előzmény:
    Veronka_ (22244)
    2008-10-18  14:36
  58. 2008. október 18. 14:3622244.

    huuu drukk nektek!!!!

     

    Már tulvagyok a mikin! Még 1-2 ilyet kell tuléálnem, s aztán viszaáll a normálisra ujra.

     

    Mindhárom gyerekem beteg, de már javulóban. Bia már 3. hete taknyoskodik, igy aztán neki irattam antibiot, s már javul. Bécinek a fülére ment, de már ő is javul, Ádi meg befulladt a kruppos köhögéstől, de már ő is javul.

     

    Én pedig ugy döntöttem, hogy ezentul hazahozom a fiukat délben az oviból, mert Biának nagyon jót tesz. Mivel nem akar semmiből kimaradni, igy gyorsabban fejlődik mozgásilag , igaz a fiuk bajban voltak ma is, mert leboritott a vonatsinjüket, de egész jól tolerálják, arrébb pakolják, ami jó a Biának is, mert ujra vissza kell tornáznia magát

    Ma elkezdett négykézláb előre-hátra hintázni is, jót tesz neki az egész napos izomerősités jah és ujra önállóan elaludt a kiságyában az előbb, kifáradt a lelkem

     

    S igy megoldódik egy időre Ádi problémája is, mert az ovikezdéssel ujra bepisil alvás közben, s a helyzet csak egyre romlott, mert már oviban is bepisilt a délutáni alvás alatt is nem csak éjjel. Igy leszünk tavaszig, s aztán ujra megpróbáljuk az ottalvást, addigra már Bia is nagy lesz le lehet vinni a játszóra, s nem lesz egyedül.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198592 (22242)
    2008-10-18  08:54
  59. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2008. október 18. 10:3022243.

    Sziasztok!

     

    Wow Skri hajra megy a drukk istenem de furcsa meg csak most beszelgettunk perol meg mikirol az elso babanal es ti mar a masodiknal jartok. Batrak vagytok mindent bele!

    Igazabol a hirdetesben Magyaroroszagra kerestek embereket ezert is jelentkezett de kiderult hogy az eleg tavlati terve a cegnek, de igazabol az a cel hogy ott kossunk ki egyszer. Tegnap megjott a szerzodese alairta ma felmond a cegnel es kesz. Nagyon izgulunk hogy hogyan fogadjak a felmondasat foleg hogy meg 3honapig marad annyi a felmondasi ideje.

    A lenyeget nemis mondtam meg holnaptol Daniel szabin van es elmegyunk kettesben 4 napra kicsit pihenni es egymasra talalni. Az anyosek jottek tegnap es ok maradnak Kelyaval. Hu nagyon nehez itthagyni meg sosem tettem ilyet biztosan kicsit belehalok majd a hianyaba, de teny kell egy kis kikapcsolodas nekunk is meghat jo kezekben hagyom az anyosomban 100%ig megbizok.

    A tuti hogy nem tudom hogy hova megyunk meglepetes izgi nagyon. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198592 (22242)
    2008-10-18  08:54
  60. Torolt_felhasznalo_198592
    Torolt_felhasznalo_198592
    2008. október 18. 08:5422242.

    SZiasztok!

     

    Veronak részvétem a mmiki miatt

    Maki hogy vagytok, meggyógyult Barnus?

    Gyosi, drukkolok a meló miatt! A kelet-európa jelentheti magyarországot is?

     

    Képzeljétek apa anélkül, hogy cseszegettem volna úgy döntött jöhet a következő gyerekúgyhogy lehet drukkolni

    Sajna ez a hónap valszeg kilőve, mert bár múlt hét végén jött az isteni szikra, de azóta csak egyszer voltunk együtt mert beteg lett (begyulladt a füle) és emiatt élni is alig van kedve, persze dokihoz csak ma ment el, pedig már 5. napja szenved veleNA mindegy elvileg 29.-én nem kéne megjönnie, de egyenlőre inkább csak annak örülök, hogy apa is belement a többi meg majd megy magától.

    Puszi mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  61. 2008. október 15. 13:5422241.

    Hu ez nagyon jól hangzik!

    S Kelya pedig kamatoztathatja a nyelveket, amiket megtanul

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329860 (22240)
    2008-10-14  17:10
  62. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2008. október 14. 17:1022240.
    Azt nem tudni elore hogy hova megyunk kelet europat kertuk meg europat attol fugg hova telepitik a ceget hova kell az ember. Jo lenne keletre menni ott meg olcso az elet es egy itteni fizuval nagyon sok penzt raknank felre, meg ennek a kulfoldis kikuldetesnek rengeteg elonye termeszetbeli juttatasai vannak miket jol ki lehetne hasznalni. Kelyanak fizeti a ceg a francia maganovodat mahgansulit nekunk havi 80 oras nyelvtanfolyamot lakast stb....szoval nagy lehetoseg lenne meglatjuk mi lesz, bar teny nagy aldozat is a reszemrol.
    előzmény:
    makilla (22239)
    2008-10-13  13:20
  63. 2008. október 13. 13:2022239.

    Sziasztok

     mi is élünk csak szintén nagyon elfoglaltak vagyunk ám

     Gyosi hova mennétek kiküldetésbe?

    Veronka részvétem a niagara miatt, én a hónap elején akartam megpusztulni 3 napig olyan erős fájdalmaim voltak mintha pé lenne de szedek gyógyszert szóval nem tudom mi volt az.

     Mi jól vagyunk, Barnus kicsit náthás sajnos mert szombaton libegni voltunk és megfázott az erdőben. de remélem nem lesz belőle semmi komoly, azért ma elvittem oviba nincsnagy baja, de meglátjuk milyen lesz du...

    Elméletileg pár héten belül megkapjuk végre azt a pénzt amire vártunk eddig úgyhogy kitartóan keressük az otthonunkat! 

    Szinte biztos , hogy itt maradunk égis és Káposztásmegyeren veszünk lakást ott vannak 2+2 félszobás nagyok is.

    Nem akarunk nagyon sok hitelt felvenni ezért döntöttünk a használt mellett mégis...

     

    Benő is hol eszik, hol nem , tegnap este pl annyit evett, hogy megijedtem nehogy fájjon a pocakja, tojásrántotta, kifli, süti, gyümilé, és még a tápi is:-))

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329860 (22238)
    2008-10-12  14:14
  64. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2008. október 12. 14:1422238.

    Sziasztok!

     

    Juj Veronka sajnalom hogy megjott a miki, nekem kicsit kesobb jott meg azt hiszem aprilisban de en sem orultem neki, szerencsere nekem nem volt sok de pl a mult honapban volt niagara itt is megis ijedtem tole.

    Hogy lekopogjam Kelya egeszen rendesen eszik csak ki kell talalni hogy fogadja el az etelt ma a krumplipuret kis golyocskak formajaban tettem ele es egy csomot evett belole majd egy fel banant is benyomott.

    Meg nemis meseltem nektek bar mar egy fel eve tart hogy Daniel uj helyre megy dolgozni ha minden jol megy mar ott tartunk hogy a szerzodeset varjuk postan. Elmeletileg egy masfel ev mulva kulfoldre mennenk "kikuldetesbe". Izgalmas a dolog meg persze felelmetes is de egy eletunk van miert ne? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  65. 2008. október 11. 07:0622237.

    Nagylány lettem niagara s ráadásul takonykór

    Fiuk, apa takonykór, Bia fogzik ezerrel, már csak dentinox után tud szopizni, s most ment ki a hasmenésesből, amit már nem tudok eldönteni, hogy virus volt e, vagy a foga miatt...ugyhogy zajlik az élet

    előzmény:
    Veronka_ (22236)
    2008-10-10  09:52
  66. 2008. október 10. 09:5222236.
    Tegnap 3 gyerekkel el bkv-ztam a gyerekfogászatra, s jobban sikerült az utunk, mint vártam
    előzmény:
    Veronka_ (22235)
    2008-10-10  09:51
  67. 2008. október 10. 09:5122235.
    Én is szeretném Biát legalább 1 éves koráig szopiztatni. Akkor viszont elkezdek diétázni, mert tovább nem birom ki. S a diéta következménye nálam sajnos a tejelapadás, ugyhogy valószinüleg tovább nem fog szopizni...Ádi is feladta (nála 15 hósan kezdtem el diétázni), aztán lehet Bia kitartóbb lesz, majd meglátjuk...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329860 (22234)
    2008-10-09  13:01
  68. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2008. október 9. 13:0122234.

    Sziastzok!

     

    Hi Skri en azert irigyellek picit a szopi miatt szerettem volna Kelya ilyen sokaig szopiztatni bar ennek is megvannak a nehezsegei mint irod de ugyik vagytok gratula.

    Akkor egy cipoben evezunk bar Kelya azert ettol tobbet eszik ha virslirol van szo szerintem egy parat benyomni en egyet adok neki ahhoz probalok betuszkolni picit zoldseget. A tesztat imadja minden mennyisegben de nem adhatok neki minden nap azt lelkiismeret furdalasom lennemost borsofozit foztem borjuhussal kivancsi vagyok mit szol majd hozza. 

    A paprikas krumplit virslivel csinalom neki es picit kevesebb paprikaval de egyebkent ugy mint magunknak. Estere valami rizottot kene neki csinalni hatha szeretne.

    Mi most fulbevalos gondokkal kuzdunk az egyik fulenel a fulbevalonal pici duc keletkezett megduzzadt neki nem faj de azert kivettem a fulbevalot kis antibiotikumos keneoccsel kenem meg fertotlenitem neki, de remelem ha visszarakjuk nem lesz megint ugyanez. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  69. Torolt_felhasznalo_198592
    Torolt_felhasznalo_198592
    2008. október 9. 12:3122233.

    Gyosi, Dani ugyenezNem eszik szinte semmit, ő nem válogatós egyszerűen nincs ideje enniEz azóta így van mióta elkezdtük a szilárd dolgokat, már a kezdetektől ha fele annyit megevett, mint amennyit az ő korában minimum enni kéne már boldog voltam. Ez most sem változott.

    A mai reggelije kivételesen egész nagy mennyiség volt 3/4pohár joghurtez volt fél 9-kor azóta semmit nem evett, hazajöttünk a játsziról, visít, hogy éhenhal és meg bírt enni egy FÉL virslit 2 falat kennyérrelez nála a normális mennyiségJa és azóta hogy elkezdtem neki adni darabosan a dolgokat (kb 8 hónapos korától), másképp nem hajlandó megenni semmit csak kézzel, ha valamit kanalazni kell akkor 2kanállal eszünk és azon imádkozom, hogy bírja ki legalább 5-10 percig egyhelyben, mert akkor bele tudok diktálni 5kanálnyi kaját.

    A levest úgy főzöm, hogy szinte nincs is leve, úgyis csak a zöldségeket meg a husit eszi ki, azt is csak kézzel, de a másik kezében ott a kanál isamivel ha akar nagyon szépen tud enni, csak általában nem akar

    Már nem idegelem magam rajta. Boldog kiegyensúlyozott , jó kedvű. Ha neki ennyi elég, hát legyen!

     

    Viszont nagy hírem van (bár lehet, hogy már meséltem), Dani 3 hete nem szopizik a délutáni alváshoz, na nem önszántából, hanem én szoktattam le róla, de már csak az esti alváshoz cicizik, és ha reggel nagyon korán kell, akkor magam mellé teszem és cicivel még visszaalszik. Szóval haladunk az elválasztás rögös útján

    Veronka, hogy bírja Bia, hogy a fiúk nincsenek otthon?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329860 (22229)
    2008-10-08  21:35
  70. 2008. október 9. 12:1822232.

    A tápszeres babáknak kicsit könnyebb bevezetni a tehéntejet, mert csak annyit kell csinálni, hogy a forralt tejet kevered a tápszerrel, s egyre emeled benne a tej arányát.

     

    Anyatejesnél , vagy lefejed a tejet, s azzal kevered, vagy pedig apránként adagolod emelekdő mennyiségben magában forralva.

    előzmény:
    Veronka_ (22231)
    2008-10-09  09:47
  71. 2008. október 9. 09:4722231.

    nyugi! Nem fog éhenhalni! Barátnőm kislánya volt ilyen, két falatot ugy kellett beleimádkozni, s lám felnőtt! S már kamasz nagylány!!! S kinőtte a nemevős korszakot!!!

    Amit tehetsz, hogy azt adsz neki, amit szeret, s mellette adsz neki valami multivitamint, hogy ne legyen hiánya semmiből.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329860 (22229)
    2008-10-08  21:35
  72. Torolt_felhasznalo_403818
    Torolt_felhasznalo_403818
    2008. október 9. 08:3822230.

    tegnap elolvastam a könyvben a 12-18 hónaposokra jellemző dolgokat, és egyből Kelya jutott eszembe, hogy ebben a korban van a dackorszak, azt írja a könyv, hogy majd enyhülni fog, szóval kitartás :)

    egyébként a paprikás krumplit hogy főződ Kelyanak, ugyanúgy mint magatoknak? kolbászt is főzöl bele, meg pirospaprikát is?

    nálunk sajna megy a fulldoklás, kicsit horror most a reggeli, hogy néha egészben akarja lenyelni a kenyeret, így próbálok minél kisebb katonát csinálni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329860 (22229)
    2008-10-08  21:35
  73. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2008. október 8. 21:3522229.

    Szia Chipet jo hogy beneztel. ugyes nagyon a kis Emma hogy mar jarkal ha fogod a kezet Kelya csinallja mar egy par honapja de meg messze van a menestol nincs meg egyensulya de majdcsak belejon.

    O soha nem fuldoklott a darabos akajatol sott kifejezetten azt szereti pl husit is darabolom neki azt ra a talcajara es emelett kanallal nyomom neki hozza a rizst vagy krumplit. 

    Jaj ilyen tapi kiskanallal nekunk is volt majd bele bolondultam

    Kelya hisztizik nagyon akaratos es merges is tud lenni neha szinte ketsegbe vagyok esve hogy mi lesz ezzel a gyerekkel vagy inkabb mi lesz envelem

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403818 (22228)
    2008-10-08  13:21
  74. Torolt_felhasznalo_403818
    Torolt_felhasznalo_403818
    2008. október 8. 13:2122228.

    sziasztok,

     

    Gyosi, szerintem Kelya egyszerűen csak válogatós, tegyél sok virslit a paprikás krumpliba, akkor többet fog enni :) Emma mostanában el kezdte, hogy nem kell este a tápi, max kiskanállal, így most este tejpépet kap, és reggelire el kezdtünk falatozni, csinálok neki kiskatonákat, nagyon élvezi, rájött, hogy ha kinyitja a tenyerét, akkor be tudja kapni a kezében lévő falatot, olyan édes, ahogy cuppog rajta, majd kap egy kis kakaót tápiból, na az bezzeg lecsúszik :) Ti milyen felvágottat tesztek rá? és milyen virslit adtok, láttam tescos mini pulykavirslit gyerekeknek, azt próbáltátok már? A védőnő azt mondta, lassan lehet adni tejet is, bármilyen bolti nem tartós tejet merjek kipróbálni? és mennyit először?

     

    Kelya nem szokott fulladozni a kajától? ha Emmának olyan kaját adok, ami picit darabosabb (pl viáálval összetöröm a répát), azt nem eszi meg, múltkor visszajött egy fél üveg kaja, addig öklendezett, de a kenyérdarabkákat egész jól megeszi. azt még nem mertem kipróbálni, hogy mit csinál, ha adok a kezébe egy darab főtt répát.

     

    Ez az orrszívó ezt nálunk is horror, csak még Emma nem túl elfutni előle :) de nagyon nehéz egy kézzel lefogni a kezét, és még az orrába is betalálni, miközben rugdos ezerrel

     

    Jaj, még egy kérdés, pár napja kézen fogva sétálunk, innen kb mennyi idő, míg egyedül elindul? kb 2 hónapja állt fel először.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  75. Torolt_felhasznalo_198592
    Torolt_felhasznalo_198592
    2008. október 7. 13:5822227.
    alam= alma
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198592 (22226)
    2008-10-07  13:57
  76. Torolt_felhasznalo_198592
    Torolt_felhasznalo_198592
    2008. október 7. 13:5722226.

    Sziaszok!

    Jobbulást mindenkinek!

     

    Bocsi hogy megint nem voltam, de a szemét ucp megszivatott minket és 2 hétig nem volt netünk.

    Mi is betegek vagyunk, demár gyógyulóban. Nálunk "csak" nátha volt, és szerencsére Danit kevésbé strapálta le mint engem. Még küzdünk a kemény takonnyal, DAni nem hagyja rendesen kiszívni, menekül ha meglátja az orrszívót a kezemben, így csak immel ámmal tudom neki egyedül kiszívni. Este mikor jön apa, vagy ha valaki van nálunk napközben, akkor tudom csak rendesen kiszívni, mert van aki lefogja.

    Amúgy minden ok. Dumál mint a gép. Már van egy igazi mondat is amit ki tud mondani: nem megyezt használja ha valami nem sikerül, ha nem megy az autó, ha nem fog a cseruza, vagy ha nem tudja kinyitni az ajtót, szóval szinte mindenre. Két tiszta szava van, az alam és az apa, a többit leginkább csak én értem, meg apa, mások csak sejtik, hogy mit akar.

    A legújabb mutatványa, hogy elkezd forogni a szoba közepén és addig csinálja míg el nem szédül, aztán elesik és hatalmasakat kacag azon, hogy nem tud egyenesen menni

    Mennem kell jók legyetek!

    előzmény:
    makilla (22225)
    2008-10-07  13:26
  77. 2008. október 7. 13:2622225.

    Sziazstok

    jobbulást a betegeknek, mi tegnap óta ujra ovizunk remélem a hetet végigjárjuk!

    Gyosi ne stresszeld annyira magad nem fog éhenhalni, csak rossz ha látja, hogy feszült vagy és ezzel tud rád hatni, mert aztán később jön az hogy 3 féle kaját főzöl neki, de egyikből se eszik. 

    Hagyd rá!

    Ha igazán éhes lesz enni fog!

    Nekem Benő 2 napja nem eszik megint de nem igazán érdekel, most nem adok neki tápit pluszban , ha éhes lesz majd jegeszi amit eléteszek! Extrém esetben egész nap semmi!

    Ha az megnyugtat kaja után adj neki tápot ha elfogadja, ha már nagyon nem eszik én is azt szoktam, az folyadék is kaja is , űrhajós étel:-)))

     

    előzmény:
    Veronka_ (22224)
    2008-10-06  15:13
  78. 2008. október 6. 15:1322224.

    Sziasztok!

    Mi tettünk egy villámlátogatást mamánál. Amig én elmentem a nagybátyám temetésére, addig apa vigyázott a fiukra és a nővérem fiaira mamánál.

     

    Visszafelé viszont mi is benyaltunk valami hasmenéses virust. Én az éjjel voltam rosszul, de azóta szerencsére nem. De Bia tegnap óta lázas és megy a hasa, s fájdalmasan felsir, valószinüleg fáj a pocija, s csak ölben van el egész nap. Most bekapcsoltam neki kicsit a mesét, azzal kicsit elvan, s tudok pihizni.

    Reggel már Béci is mondta, hogy fáj a hasa, de elment oviba, s azóta nem hivtak, hogy rosszul lenne....

     

    Na ennyi volt, jelenésem van...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329860 (22223)
    2008-10-04  13:51
  79. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2008. október 4. 13:5122223.

    Sziasztok!

     

    Remelem mindenki jol van es picurkaink novekednek. En kivagyok nem tudom nalatok hogy mukodik a gyerekek evese de Kelya egy katasztrofa csak a felvagott , hus meg virsli kell neki nem erdekli a krumpli a rizs vagy a teszta ez utobbit azert picit eszi ha elerakom ma paprikas krumplit foztem neki kiszedte belole a virslit alig tudtam par szem krumplit adni neki. Mi lesz ennek a vege? Vagy szreintetek csak atmeneti allapot? Mar telljesen kivagyok minden eves kesz idegkimerultseg meg stressz. Felek hogy ez az egyoldalu evese nem tesz jot neki.

    Mar 6!!! fogacskank van:) szepen felal mindenhol fogva az asztal sarkat szepen setal de az egyensulyerzeke meg nem az igazi.

    Emlekeztek volt nalunk egy ominozus vervetel aminek rossz volt az eredmenye majd a kontrol jo lett kedden ujracsinaltattuk a vervetelt es minden rendben vannagyon orulunk neki.

    Anyukam holnap megy hazajo volt vele ez a masfel honap bar teny jo lesz ujra harmasban is lenni, ilyenkor csak az a nehez hogy hozzaszoktam ahhoz hogy mindig van aki segitsen egyedulmaradva nehez lesz az elejen. Bocsi hosszu voltam

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  80. 2008. október 2. 21:5722222.

    Egyébként Barnus nem ment oviba egész héten elég brutál hányós vírust hozott haza, minket is megfertőzött, csak  mi felnőttek 1 nap alatt kihevertük, de Benő ma este pl megint belázasodott.

    Veronka nem tudsz vmi hatásos immunerősítőt nekik? 

    mert már lassan 3 naponta viszem valamelyiket a dokihoz és a fél fizunk a,patikában van hagyva.

    Az oscillo csak a hurutus dolgokra jó úgy tudom...

     

    Ja és nem ment el kirándulni sem már, mert vasárnap lett rosszul, olyan gyomorfájása volt, hogy a földön sírt és ott fetrengett, a Heim Pálba vittem be, mert azt hittem vakbele lesz, anniyra kemény tüneteket produkált szegény...

     Állítólag ez most 1 ilyen vírus.

    Valóban nekem is nagyon fájt a gyomrom, kicsit hasonlított a szülési fájásokhoz, de szerencsére csak egyszer hánytam, viszont 1 napig feküdtem.

     

    előzmény:
    makilla (22221)
    2008-10-02  21:51
  81. 2008. október 2. 21:5122221.

    na igen mivel én ált minden este sokáig egyedül vagyok velük, én fektetem őket egyedül, ált mindegy hogy egész nap mennyit foglalkoztam a Barnussal este megkapom tőle hogy engem nem is szeretsz, csak Benőt szereted...

    Én ilyenkor beszéltetem, hogy miért gondolja ezt, elmondom hogy igenis szeretem, és Benőt is szeretem,. és akkor mondja magától attól függően hogy milyen kedve van, hogy én nem szeretem (vagy szeretem) Na apa ezért már szól, én meg csak kérdezgetem,hogy miért nem szereted, meg emlékeztetem milyeneket motoroznak eggyüt, meg hogy Benő mindig átöleli és megpuszilja és ő szereti nagyon..

    a mondókám végére ált már ki is jelenti, hogy ő is szereti Benőt

    De én inkább kibeszéltetem, mert észrevettem ha ezt a féltékenységet nem beszéli ki, akkor veri a kicsit.

    ja igen és mi most vagyunk abban a korban hogy szinte semmit nem tudok senkivel játszani mert festeni nemlehet mert benő felmászik és kiborítja a vizet, kirakósozni nemlehet mert elrontja stb, Benővel se tudok kis játékokat játszani mert abba már Barnus kotyog bele hisz ő mindazt már tudja:-)

    Viszont nagyon tündér, minden este mesél Benőnek, miután én befejeztem a mesét, ül és kívülről meséli az anna és petit Benőnek, az meg hallgatja:-)

    előzmény:
    Veronka_ (22218)
    2008-09-30  13:25
  82. 2008. október 2. 21:4222220.

    oké de azt hogy minket üssön, hogy akadályozzam meg? Régebben nem volt ilyen, mióta Benő megvan azóta ver minket, nem is tudom van 1 pont mikor lefogom, de igazából régebben tényleg nem csinálta...

    Apját viszont már régen is csapkodta csak ő nem szólt érte, most viszont már szól, mert nagyot tud ütni.

     

    előzmény:
    Veronka_ (22217)
    2008-09-30  13:06
  83. 2008. szeptember 30. 13:2622219.
    Hány év van köztetek a tesóddal?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403818 (22209)
    2008-09-26  12:16
  84. 2008. szeptember 30. 13:2522218.

    Azzal, hogy a nagyobbnak kell kivivni dolgokat, kitaposni az utat nem értek egyet.

    Nálunk vagy szabad, vagy nem. Nincs olyan, hogy kivivom akkor is, ha nem szabad. Azzal már el is veszett a következetesség!

     

    S ugyanazok a szabályok vonatkoznak a másikra is, hiába kisebb! S az Ádui simán megérti azt, hogy Bécinek kis helyzeti előnye van a kora miatt, s ha majd olyan nagy lesz, mint a Béci, akkor neki is szabad...de ilyen nagyon kevés van, mert nálunk az Ádi a vagányabb, bevállalósabb, mozgásban ügyesebb. Béci az ész, Ádi a tettek embere:)

    S amig kisebb a kicsi (1-3 év), addig másként nem is tudod megadni a nagyobbnak a plussz életkornak megfelelő foglalkozást csak akkor, ha a kicsi alszik. PL. társasozni nem lehetett sokáig a Bécivel csak akkor, ha Ádi aludt. Mert Ádi még nem értette meg , hogy szabályok vannak, s nem lehet össze vissza lépkedni. Viszont mostanra már érti, s csak akkor játszhat , ha betartja a szabályokat!

     

    S igen, maki jól csinálod! Igenis a nagytestvér szerepét kell benne erősiteni, hogy sajátjának tartsa a kicsit, saját kis tesójának, akivel törödni kell, segiteni kell. S azzal, hogy együtt gondozzátok a kicsit máris fontosnak érzi magát, s az is egy közös elfoglaltság. Nemcsak a leülök veled játszani lehet közös tevékenység a gyerekkel. Nagyon szeretnek ebben a korban segiteni a takaritásban is, vagy a főzésben.

    S amig a kicsi alszik a nagyot be lehet vonni ezekbe, s nagyon tudják élvezni!!!

     

    De amig ez a különbség a nagyobb korkülönbségnél egyre nagyobb és nagyobb az idő haladtával, addig a kis korkülönbségeseknél egyre kisebb, mert összenönek, s később 1-2 év különbség már észre sem lehet venni. S ez nagyon hamar eljön, mi már ebben vagyunk benne! S nagyon élvezem!

     

    Tip, majd ha lesz még egy, akkor rájössz, hogy nem is olyan egyszerü két gyerek korának megfelelő igényeit összehangolni, ha csak nem tudsz ketté/háromfelé szakadni! Maki már érti miről beszélejk, mert már benne van...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271790 (22212)
    2008-09-26  14:18
  85. 2008. szeptember 30. 13:0622217.

    Viszont azt, hogy titketet üssön, vagy a játékokat csapkodja dobálja mindenképpen határozottan akadályozd meg.

    Én volt, hogy a játékopt, amit dobált elvettem tőle, és eltettem, hogy aki nem tud normálisan játszani vele, az nem is kapja meg.

    előzmény:
    Veronka_ (22216)
    2008-09-30  13:05
  86. 2008. szeptember 30. 13:0522216.

    Nálunk ilyen brutális azért már nincs, de volt. Olyankor felkaptam és betettem az ágyába, s nem enegdtem le, amig ki nem dühöngte magát. De nem hagytam ott egyedül én sem, hanem megvártam, amig lecsillapodik.

    El fog mulni, ez korra jellemző viselkedés, nem lesz nagykorában ilyen! 

    Ádi már inkább csak duzzogásig jut el, olyankor keresztbeteszi a karjait, száj bigyeszt duzoggásra, s elvonul saját magától duzzogni, s kis idő mulva mivel látja semmit enm ér el vele, jön nyalizni

    előzmény:
    makilla (22211)
    2008-09-26  13:27
  87. 2008. szeptember 30. 13:0122215.
    de küözben látom már lekéstem, mert ma van a kirándulás
    előzmény:
    makilla (22210)
    2008-09-26  12:42
  88. 2008. szeptember 30. 13:0022214.

    Maki először is az ovibqan telejsen msáként viselkednek, mint otthon!

     

    Mondjuk a mi ovinkban nem viszik a kis csoportosokat még a mostani ovis kirándulásra, pont ilyen megfontolásból, hogy enkik a feladatuk egyelőre a beszokás. S majd csak az év végi nagy kirándulásra mennek csak, addigra mindenki beszokik.

    De valószinüleg a kiscsoportosokra fognak odafigyelni a legjobban, mert a naygobbak már tudják a viselekdési szabályokat. Én elengedném az Ádit, ha vinnék.

     

    S különben is nem olyan könnyü ott benyulni a medvékhez, mert dupla kerités van! Vagyis egy drótos, és egy hálós is. Csak egy hosszu fakanállal lehet beérni, azzal szokták mézzel etetni a macikat.

    előzmény:
    makilla (22210)
    2008-09-26  12:42
  89. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2008. szeptember 28. 22:2522213.
    Szia Maki, küldtem privit!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  90. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2008. szeptember 26. 14:1822212.

    Sziasztok!

     

    Veronka én ugy gondolom ,hogy az első gyereknek a legnehezebb mert neki kell kitaposnia az útat a szülőknél, elérni, kikönyörögni a tiltott dolgokat, mig a kicsi a kitaposott uton halad ,hogy "ha ő megtehette ,akkor jár nekem is" alapon. A nagyobb vmennyire érti ,hogy nem az ővé minden és egyenlően kell osztozni stb... szerintem ez nevelés kérdése.

    Ha nagy a korkülönbség akkor anyáskodik akicsi felett a nagyobb és olyankor már a szülő sem kéynszeritheti a nagyot ,hogy vidd magaddal vigyázz rá stb...

    Ha kicsi a korkülönbség akkor meg a nagyobbik sokat sziv ha a jogai a kicsitől függenek a szűlő miatt. De szerintem nem KELL a kissebbet elkényeztetni, amikor a kicsit öltöztetik etetik azzal párhuzamosan lehet a nagyobbat dicsérni ,hogy látod te már milyen ügyes vagy magadtól megcsinálod őt meg még etetni kell ,gyere etessük együtt.... és igy a figyelmed a nagyobbra terelődik és őt dicséred azaz kényezteted, igy egyenlően kaptak és nincs hiánya egyiknek sem. Amikor a kicsi alszik akkor meg lehet a nagyobbat testileg is kényeztetni nem csak szellemileg és mondani neki ,hogy ez a mi óránk és csak veled vagyok.... ,h tudja ,hogy van olyan is mikor őt kényeztetik csak!!!

     

    Maki most ilyen járvány van ,Zsófi is két napon keresztül este 38,6-ra belázasodott ,de szerencsére már 3 napja semmi baja. Én eddig még nem adtam neki antibiotikumot és egyre gyorsabban gyűri le az ilyen betegségeket a szervezete. Oké a hétfő jó lesz de inkább 11 felé? És akkor hol talizzunk?

     

    előzmény:
    Veronka_ (22208)
    2008-09-26  08:41
  91. 2008. szeptember 26. 13:2722211.

    Veronka!

    te hogyan kezeled a dührohamokat?

    Barnus minden hétvégén produkál egyet mikor az apja itthon van de megmondom őszintén, félelmetes amit művel, dobál, rombol, tör, zúz, a szobája mint a csatatér és közben nincs magánál úgy üvölt...

    Nagyon meg tudok ijedni annyira agresszív, Benő is fél tőle olyankor. Múltkor már lekevertem neki 2 büdös nagy pofont és közben én is kiabáltam hogy ezt nem tűröm ezt a viselkedést...

    ez biztos hogy nem volt jó megoldás, azért is kérdezem hogy mit tegyek hogyan kezeljem?

    Ha bezárom rá az ajtót az gáz mert önveszélyes, egyszerűen ki van fordulva magából.

    a kiváltó ok ált apával 1 vita (mármint ők ketten nem mi)

    Múltkor már próbáltam hogy gyűrjön papírt, meg tépje azt össze ne minket üssön de nem válik be....

    Valahogy kezelni akarom mert nem akarok nagykorában rettegni tőle! Már a nevelési tanácsadón is gondolkoztam, kiváncsi vagyok most hétvégén lesz e...

     

    előzmény:
    makilla (22210)
    2008-09-26  12:42
  92. 2008. szeptember 26. 12:4222210.

    Sziasztok

    Én is rég jártam már erre!

    Veronka tök jól megfogalmaztad a 2 gyerek közti különbséget, tényleg ez van ahogy leírtad, ha Barnus itthon van gagyog és nem beszél, de igyekszem őt inkább a nagytesó szerepével felruházni és nem babásítani.

    Tegnap este pl Benőnek felment a láza megint (mert beteg lett ő is, kap antibiot annyira csúnya a torka) , szóval a lázra adtam 1 kúpot..

    Azt kb 5 perc múlva kifosta. oké csere, akkor kapod fiam a nurofent szájon át. 

    Na azt meg fél percen belül kihányta a tejjel., mindennel eggyütt...

    mindezt este 21-kor. És az én Barnusom jött és segített nekem, mert egymásra vagyunk utalva, és benyomtam Benőt 1 hűtőfürdőbe és amíg én takarítottam addig ő vigyázott rá a kádban hogy ne álljon fel, ne nyúljon a csaphoz stb...

    Vitt neki autót, és meg is fürdette

    Sőt mikor végeztem és mentem volna be én is, kizavart hogy menjek innen majd ő vigyáz rá és ő megfürdeti...

    így amíg ő vigyázott rá én megnéztem a Bk első részét.-)))

    Aztán asszisztált a 2. kúp beadásnál is.

    ezt megfigyeltem hogy imád nagytesó lenni és mindig meg kell bízni valamivel....

    Egyébként mióta ovis lett azóta sokszor bántja Benőt itthon, tegnap is hazajött és ki akarta csukni a szobából, egyedül akart lenni.

     

    Tip szerintem addigra meggyógyulunk, 10: 30 körül már jó nekem és addigra talán haza is érünk. Kedd óta kapja a gyógyszert hétfőig helyre fog jönni...

     

    Chipet köhögésre jó még a Stodal szirup is homeós, bármikortól lehet adni, 2 kanál per nap. 

     

    Skri Dani dobozos képe nagyon csúcs!

     

    Ja Veronka tanács: szerinted nem korai hogy hétfőn kirándulni vinnék az ovival a gyerekeket? az egész ovi megy nemcsak az ő csoportjuk. Ráadásul nem is közel mennek, Veresegyházára a medvefarmra mennek.

    Én azóta mindenféle rémeket látok hogy a gyerek benyúl a medvéhez és megharapja, hogy elkeveredik, és nem találják meg stb...

    Tudom hogy parás vagyok de szerinted nem korai még ez? Nem is ismerik még a gyerekeket jóformán, hogy ki hogyan viselkedik. Pl az én fiam azt csinálja amit mondanak hogy nem szabad, és lemarad mert mindig bámészkodik...

     Félek hogy nem tudnak rá úgy vigyázni ahogy kéne na meg a busztól is eleve frászt kapok, soha nem engedtem be senki mögé még, ki tudja milyen a sofőr stb....

    Te elengednéd???? Nem akarnám megfosztani sem az élménytől a saját félelmeim miatt....

    jó hosszú lettem:-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403818 (22209)
    2008-09-26  12:16
  93. Torolt_felhasznalo_403818
    Torolt_felhasznalo_403818
    2008. szeptember 26. 12:1622209.

    Tip, a sinecod, az köhögéscsillapító, de úgy tűnik, hogy sajnos ez nem jött be nekünk, mert begyulladtak egy picit Emmus hörgöcskéi, és kezd ráhúzódni a fülére, így most kaptunk köptetőt, antibiot, meg valami teofillines kupot, és szegény kismanómnak még hőemelkedése is lett, így nurophent is kapott. A doki mondta, hogy a kúptól lehet egy kicsit izgága lesz, ezért este 6-kor adjam az utolsót. Méghogy izgága, hajnal 1-ig a fejemen ugrált, alig tudtam lebírkózni :) Annyira sajnálom szegényt, olyan régóta húzodik ez a megfázás, ez a 4. hét, hol jobb, hol rosszabb, volt 3 nap, hogy semmi baja nem volt, aztán meg hirtelen el kezdett köhögni, az volt a vihar előtti csend :(

     

    Én megcáfolom a második gyerek rosszabb gyerek elméletet, én 2. vagyok, és a tesóm a nagy harcos kettőnk közül, valszeg azért mert csak úgy csinálhatott bármit, ha vitt engem is magával, ezek után gyerekként utált engem. Én mondhatni mintagyerek voltam, ha azt mondták üljek a sarokba egy órát, akkor én leültem egy órát, és suli után is ha hazamentem, egyből leültem tanulni, csak utána játszottam, hogy mindennel megvoltam

     

    És Emma szerintem tök nyugis gyerek, nem mondom, tud huncutkodni, eddig még nem nagyon láttam hiszti jeleit, remélem nem is nagyon fogom.

     

    Gyosi, ne foglalkozz azzal, hogy mindenki azt mondja, hogy Kelya nem hízik, nálunk is ez van, Emma még mindig nincs 8 kiló, havi 10-20 dekákat hízik, de kérdem én, tömjek meg a gyereket, vagy mégis mit tehetnék? egyébként pedig szerintem teljesen jól néz ki, nem gebe

    Nálunk családi vonás, hogy kicsit törékenyebbek vagyunk, anyumat nem engedték általános 1.osztályba annyira vékony volt

     

    Bocsi, hogy ilyen hosszú lettem, de már rég voltam itt :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. 2008. szeptember 26. 08:4122208.

    persze függ a gyerek egyéniségétől. Én csak azt mondtam, hogy a második gyereknek ki kell harcolnia a jogait az első mellett!

    S főleg, ha a második még ráadásul középső gyerek is, akkor még jobban rányomja a viselkedésére a bélyeget. Mert nem elég, hogy van egy nagyobb, akivel meg kell harcolnia, de még lett egy kisebb is, s igy már nem ő a legkisebb!

    S itt nagy szerepe van a korkülönbségnek is!

    Ha nagyobb gyerek mellé jön egy kicsi, akkor nagyobb lehet a nagy ellenállása, s ez kijön a vielkedésén. S mivel egy nagyot és egy picit nem lehet azonosan kezelni, a picivel többet kell foglalkozni (etetés, tisztábatecés...) s ebből a nagy azt látja, hogy anya vele foglalkozik többet, s velem meg nem, mert ő már nagy, s tud egyedül öltözni, enni....A kicsi meg elég kicsi ahhoz, hogy a nagy lenyomja, ha egy kicsit erőszakosabban viselkedik.

     

    Viszont, ha egy kicsi mellé jön egy pici, mintnálunk és makiéknál is, akkor még lehet őket közel azonos szinten kezelni. Mert a nagy sem elég nagy ahhoz, hogy teljesen önálló legyen. S náluk inkább ugy csapódik le, hogy kicsit visszababásodnak, s akkor anya többet foglalkozik vele. Viszont mivel a nagy sem olyan nagy, hogy teljesen elnyomja a kicsit, igy az aggresszivebben próbálja érvényesiteni akaratát.

     

    S jelnelg nálunk pont az első felállás van meg.

    A Béci pl. sérelmezte, hogy a Biával többet foglalkozom, mint vele. De itt jön be a személyiség is, mert meg lehetett beszélni vele, hogy a Bia most még pici, s nem tud egyedül semmit csinálni, s ahogy nő ugy egyre önállóbb lesz. Ezt Ő megértette! S igyekszem bevonni őket mindenbe a Bia körül, s közös játékot is kezdeményeztem kezdettől fögva, s most már önállóan is mennek és eljátszanak a Biával.

    Ádi viszont meglepett. Mert amilyen harcos tipus volt a Bécivel, s terhesség alatt is elutasitotta a kistesó gondolatát, ugy most a legnagyobb védelmezője a Biának. Imádja a hugicát. Mondjkuk arra még kiváncsi leszek, hogyan fog viselkedni akkor, amikor már vetélytárs lesz...

    Mondjuk ebbe a viseljkedésbe valószinüleg belejátszott az is, hogy Ő itthon volt velünk, s a nagytesó szerepét töltötte be BIánál születésétől, s a nqagyobb vetélytárs viszont oviban volt egész nap. Pont ezért Ádit sokszor le kell állitanom, hogy ne akarja még kisajátitani a Béci elől a Biát. Mert ha Béci elkezd vele játszani, akkor Ádi egyből közéjük turakszik, s mivel Bia őt jobban ismeri egyből ráfigyel, s nem a Bécire.

    Ugyhogy most az amugy is nagyon érzékeny lelkületű Bécire kell odafigyelnem, hogy ne kerüljön háttérbe, mert ugy látom, hogy Bia inkább az Ádival fog egy huron pendülni...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271790 (22205)
    2008-09-25  16:59
  95. 2008. szeptember 26. 08:2122207.

    sziasztok!

     

    Nagyon jól kezelted le! Ne hagyd magad zsarolni, mert ez még csak a kezdet, lesz még rosszabb is! Ilyenkor határozottan kell viselkedni, s következetesen, akkor is, ha az utcán csinálja, s ezren megbámulnak. Én ilyenkor, ha volt időnk, s nem volt minusz 20 fok, akkor megvártam, amig kihisztizi magát, akár a földön is. Ha nem volt idő, vagy hideg volt, akkor felkaptam a hónom alá (a legbiztosabb, ha egy másik gyerek is még pluszban, mert ugy tuti nem tud kiugrani a nagy hisztiben) és hazahoztam.

     

    Nekem a Béci hisztizett (még néha most is), az Ádámnak viszont dühkirohanásai vannak, de szerencsére már az is egyre ritkább, mostanában inkább játsza a sértődöttet. Vagy hogy jobban hasson, azt mondja nem szeretlek, nem vagyok a gyereked/tesód, unokád.

     

    Én is betettem őket ilyenkor az ágyukba, hogy gondolkozznak el. S ha azt mondta nem szeretlek, akkor elmondtam neki, hogy én akkor is szeretem, s hogy kijöhet, ha kibujt a kisördög belőle :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329860 (22204)
    2008-09-24  17:47
  96. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2008. szeptember 25. 17:0122206.

    Szia,

     

    a sinecod az köptető vagy csillapitó? Mert a szárazköhögésre csillapitó kell és a köptető kifejezetten rossz!!! Múltkor hasonló problémánk volt és a doki mondta ,h a hűlye doki nő pont rosszat irt fel!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403818 (22202)
    2008-09-24  08:41
  97. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2008. szeptember 25. 16:5922205.

    Szerintem a csibészség az nem első vagy második gyerek kérdése mégha nálatok igy is van. Az én ismerettségi körömben avagy nálunk is az első gyerek az égetően rossz és csibész mig a második az elkényeztetettke vagy a nyugalom megtestesitője.Olyat szinte Makiékon egy ismerőseinekn meg rajtatok kivül nem is nagyon ismerek ahol az első gyerek a nyugis de persze biztos épp ennyi van abból is mert ez a gyermek egyéniségétől függ. Szerintem ez a gyerek érzékenységétől és temperamentumától ,mentalitásától is függ ami előre kódolt.

    Bárcsak valaha olyan nyugis ember lehetnék mint a párom és egész életemben nem csibészségeken tőrtem volna a fejem.

    Még igy a 29 évemmel is minden hűlyeségre kapható vagyok akármilyen gyerekes dolog is.

     

     

     

    előzmény:
    Veronka_ (22200)
    2008-09-21  09:23
  98. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2008. szeptember 24. 17:4722204.

    Sziasztok!

     

    Gyogyulast Emmusnak! Mi jol vagyunk Kelya kicsit taknyos a felso 3 fogacskank szepen novoget jol ki is hasznaljuk. Ma elsozor ettunk tejbregrizt nagyon izlett neki, de sajna mar a pepes dolgokat nem nagyon eszi csak a darabosakat azt szereti ha a repat krumplit a kezebe adom es ugy elmajszolja csakhat ez igy elegge dietas semmi habaras ami egy kicsit hizlalna ma is a huslevesbol ette a zoldsegeket a tesztaval meg husival de cak ugy kezzel. Uzsira probalok neki kenyeret adni vajjal sajttal sonkaval mezzel lekvarral de nem nagyon van most odaig a kenyertol a sonkat szepen leszedegeti rola

    Ja es kezd hisztis lenne nagyon mergesen sir leborul a foldre egyszoval hisztizik nem tudom hogy kezelljem ma pl beraktam a kisagyaba a szobajaba hogy lenyugodjon aztan erte mentem amikor mar nem sirt. Van valakinek az neyemen kivul hisztis gyereke? esetleg egy ket jotanacsot szivesen vennek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  99. 2008. szeptember 24. 11:2722203.

    Sziazstok!

     

    Émn a fiuknak használtam, használom a sinecodot, de nálunk eddig mindig javulást hozott.

    Amit még tehetsz, hogy párásitol éjjelre! Nagyon sokat segit!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403818 (22202)
    2008-09-24  08:41
  100. Torolt_felhasznalo_403818
    Torolt_felhasznalo_403818
    2008. szeptember 24. 08:4122202.

    sziasztok,

     

    Csak egy kérdés erejéig ugrottam be. Ti adtatok már a gyerkőcnek Sinecodot? Száraz köhögése volt hétvégén Emmusnak, és most ezt kapja, de mintha jobban köhögne éjszaka, és sokszor felébred. Nektek is így volt? Ez lenne a gyógyulási folyamat? Kentem a hátára éjszaka Baby Luufot (köszi Maki a tippet :), de nem lett jobb tőle.

    köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top