Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2006. okt.-től babára gyur

Torolt_felhasznalo_271790
Torolt_felhasznalo_271790
Létrehozva: 2006. július 31. 21:50

Sziasztok,

én 27 éves vagyok és a párommal elhatároztuk hogy oktobertől nekilátunk egy babának!

Azért inditok én is egy topikot hogy az elejétől kezdve kitárgyalhassunk mindent ami egy baba megfoganásához szűkséges annak érdekében hogy egészséges legyen.

Mindenkit várok aki babavárásra készül vagy akinek már van tapasztalata és segit nekünk tapasztalatokat gyűjteni hogy mi vár ránk.

  1. 2008. szeptember 21. 09:2522201.
    jah és bármit csinál az Ádi, a Bia nagy kacajjal jutalmazza, amitől persze az Ádi még jobban beindul, ugyhogy már most tudnak együtt rosszalkodni
    előzmény:
    Veronka_ (22200)
    2008-09-21  09:23
  2. 2008. szeptember 21. 09:2322200.

    maki a második gyerekek általában ilyen kis csibészek, mert meg kell élni a nayg bátyus árnyékában nálunk is Ádi sokkal csibészebb, mint a Béci...

     

    De amilyen áhitattal nézi a Bia az Ádit, azthiszem pár hónap még, s csatlakozik a rosszalkodáshoz Ő is. Inkább Ádira hasonlit külsöre is, mint Bécire. S már most tud kis csibész lenni. S mint Ádinál is le kell vennem minden ékszert, mert már ő is tépi. Ádi is eltépett egy láncsom, s a fülbevalóm is kitépte a fülemből.

    Már csak ha már az arcom közelébe kerül nagy kaján vigyorral esik neki

    előzmény:
    makilla (22193)
    2008-09-20  12:40
  3. 2008. szeptember 21. 09:2022199.
    Zsófi is milyen nagy már! Seperc alatt fel fog állni, s akkor még ennyi nyugid sem lesz, mint most de már én is ugy várom ezt az időszakot imádom a legjobban, még akkor is, ha sok meló van velük ilyenkor! Olyan kis csibészesek ilyenkor, amikor próbálgatják a határaikat
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271790 (22178)
    2008-09-10  00:44
  4. 2008. szeptember 21. 09:1822198.

    Jaj de nagy már ez a kiscsibész!!! Szuperek a képek! Nosztalgiázom kicsit, nekünk is vannak korábbról hasonló képeink...

     

    Kistesó kérdésben pedig próbáld meggyőzni apát. Mond neki ne legyen önző, adja meg a szerelmes kisfiának egy játszó kispajtás lehetőségét!!! S oké, hogy nincs itthon, s keveset van vele/velük, de ez később sem lesz más! S egy második gyerek nem kerül sokba!

     

    Olyan jól elvannak a fiaim! S még az oviban is nagyrészt egymással játszanak. Olyanok, mint az ikrek, elválaszthatatlanok. 

    Igaz van veszekedés is, de még a legnagyobb "nem vagyok a barátod" időszakban is kiállnak egymásért!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198592 (22195)
    2008-09-20  20:35
  5. 2008. szeptember 21. 09:1122197.
    Köszi! Irtam privit!
    előzmény:
    makilla (22193)
    2008-09-20  12:40
  6. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2008. szeptember 20. 22:4322196.

    Skri, nagyon édes Dani baba, a dobozosban mint egy kis Eminem az apja cipőjében meg mint Vin Diesel, nagyon kis vagány csávó

     

    Igen most ünnepeltük neki, köszönjük a megköszöntést!

     

    Maki, szerintem jó lesz a 29.-e hétfő!!! Ha akarod akkor elmegyünk hozzátok de csak ha nem zavarunk, és végre a könyvedet is visszaadhatom. Akkor már az a szüléses könyv nem érdekel?

    Tudom milyen az mikor nem marad meg a babakocsiban a gyeek na meg az autóülésről már nem is beszélek. Zsófi is mióta mászik jön utánam mindenhova és kapaszkodik fel ,már majdenm feláll. Mire megyünk lehet már állni is fog!

    Kiváncsi vagyok Beni mit fog Zsófihoz szólni,vagy Barnus is otthon lesz? Vagy ő oviban lesz?

    Zsófi tuti teljesen rákattan Benire imádja a gyerekeket! Akkor a 29.-ére számitsunk ha vmi közbe jönne szólj nyugodtan!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_198592
    Torolt_felhasznalo_198592
    2008. szeptember 20. 20:3522195.
    még egy pár
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198592 (22194)
    2008-09-20  20:34
  8. Torolt_felhasznalo_198592
    Torolt_felhasznalo_198592
    2008. szeptember 20. 20:3422194.

    Hoztam az ígért képeket!

     

    Tip: Boldog névnapot Zsófinak utólag is (már ha most tartottátok)

    MAki: nem irigyellek, Benő tényleg nem egy nyugis második gyerek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. szeptember 20. 12:4022193.

    Veronkának!

    képek:

     

    előzmény:
    makilla (22192)
    2008-09-20  12:33
  10. 2008. szeptember 20. 12:3322192.

    Sziasztok

    Tipegő nekem a jövhetem azért nem lesz jó mert Barnus beteg lett és szerdáig nem mehet oviba, csüt , péntek meg vezetek. 

    De mondjuk 29. -e hétfő jó lenne nekem és mindegy hogy hol, kia vagy akár itt is lehet nálunk, mert Benővel én sehol nem bírok, a kocsiban nem marad meg, ha kiveszem mászik fel mindenre, mindent szétrámol, kávézni tuti nem tudok tőle, egyszerűen nem lehet ettől a gyerektől élni:-)

    Valamelyik este is leszedtem az ablakpárkányról,, felment az asztal tetejére, utáne onnan is leszedtem, mászott a Barnus új ágyára, majd, fogta a kisszéket kivitte a mikró elé és elindította üresen, én meg az égett szagra mentem be Majdnem tönkretette. ezután a redőny zsinórt rángatta le a helyéről, majd mikor posrzívóztam jött utánam és a kölesgolyókat potyogtatta a földre mindezt röpke 30 perc alatt :-)))

    Csak azért írtam le ilyen részletesen, hogy szemléltessem milyen gyerek ő.

    Babakocsi,: azt hiszem a kikában a full esernyővel voltam az nem is fektethető és a napi villamos, busz ovi túrára vettem csak.  Nálam fogyóeszköz bár már nem tervezek újabbat lévén hogy Benőt már alig lehet betenni akármelyikbe is mert üvölt...

     

    Skri: apa nálunk se akarta Benőt... Nagyon kellett érte küzdeni és pont a szeretet dolog volt az indok, meg az anyagiak stb....

     Ja és sokáig nem is úgy állt hozzá ahogy kellett vona, kellett vagy 6-8 hét mire azt láttam hogy tényleg úgy kezeli ahogy kell, addig a Barnus volt az előbbre való mindig....Azt nagyon nehéz volt feldolgozni, úgy éreztem nem is szereti....Szerette ő csak idegen volt Benő akkor még neki.

     

    Gyosi: te se vagy vastag csontú, Kelya se lesz sosem az, lehet hogy kis vékony marad mindig, nem gáz mert kislány....Ha fiú lenne megértem hogy aggódsz...Élvezd hogy még mindig pici baba!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271790 (22189)
    2008-09-19  13:01
  11. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2008. szeptember 20. 02:0122191.

    Sziasztok,

     

    Maki ,most olvastam el pontosabban a hsz.-edet és kapcsoltam ,h Barnus oviban lesz mig mi talizunk, húú akkor randizni viszem Zsófit  sőt fényképezőt is viszek ,h utolag eldicsekedhessek milyen helyes "fiúja" van -najó csak vicceltem. -de ugyse birnám kihagyni!

    Oké én ráérek jövő héten egyenlőre bármikor 3 ig is ahogy neked jó!

     

    Skri ,te már bevállalnád a 2.-at és kislányt szeretnél vagy kisfiút? Dani babát is milyen rég láttam, azt hiszem az üveges kép sorozat volt az utolsó ,nem?

    Nekem sincs időm jönni mert mig szép idő volt kujtorogtuk minden felé ha itthon voltam takaritottam,főzte,mostam... és Zsófi szobájját rajzoltam azaz vázolom elő festéshez. Mert olyanra szeretném neki megfesteni ,h mikor bemegy ugy érezze ,h a tenger alatt van és a Némó-s mese figurái lesznek fel festve rendesen a nővényekkel együtt a háttérben és a tenger áramlása is pont mint a mesében,csak egy delfinnel bővitem a mese repertoárját ,mert tenger delfin nélkül, nem tenger!!!

    Minden falat megfestek és nem csak a fihurákat festem oda...

    ezt éjszaka szoktam festeni mikor már alszik Zsófi ,ugy 11kor kezdem...

    Szóval unatkozni egy másodpercem sincs, h gép elé üljek az meg már luxus. Ha van egy kis időm gondolkodni akkor mint egy hipohonder diiagnosztizálok magamnak mindenféle kórt és irány a doki azt kideül mindig ,h semmi bajom

    Gyosi, a képeken sem tűnik Kelya vékonynak!!! Nagyon kis helyes, szép kicsi lány!!! olyan jó ,h barna hajú! De 3 olyan képet is tudnék Kelyáról válogatni ahol mind a 3 képen különböző kislánynak nézném :)

     

    Barnusnak ,h tetszik az ovi, már jobban?

     

    Chipet miért nem akartad lidokainos géllel kenni a fogakat?

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_198592
    Torolt_felhasznalo_198592
    2008. szeptember 19. 21:0822190.

    Sziasztok!

    Még mi is élünk!

    Bocsi, hogy eddig nem jöttem, de igazából Dani mellett nem tudok géphez ülni, amikor meg alszik (max 1x másfél óra) akkor a lakást próbálom rendbe tenni meg főzni...stb. Este meg már általában lusta vagyok leülni a gép elé

    Egyébként jól vagyunk. Daninak lassan 3 hete kibújt a 16. foga is. Az utolsóval rendesen megszenvedett szegény. Még balcsin voltunk amikor egyik napról a másikra 39 fölé ment a láza, mentünk vele az ügyeletre és ott derült ki, hogy az egyik felső örlője, amire én azt hittem már rég kint van (nem engedi, hogy benyúljak a szájába, vagy ha mégis, akkor rögtön ráharap) szóval begyulladt és volt rajta egy elég csúnya vérömleny. Szerencsére nem kellett felvágni, csak kapott rá nurofent, az levitte a gyulladást is, aztán egy hétig még szenvedet, de végül kibújt.

    Ezt leszámítva nagyon jó volt a nyaralás, bár apa nagyon hiányzott mindkettőnknek.

    Még mindig nem alszik rendesen, de már egyre többször előfordul, hogy átalusza az éjszakátMég szopizik és ha nem leszek elég erős akkor valószínüleg az első randija előtt is az ölembe fekszik még egy körre . Amikor hazajöttünk balcsiról úgy állt a dolog, hogy napi 4x-5x simán szopizott, ha nyűgös volt ha unatkozott, vagy csak úgy, jött oda és tépte le rólam a ruhát. Aztán bekeményítettemmost ott tartunk, hogy a két alváshoz még szopizik, de este általában  már az ágyában alszik el. Napközben csak úgy tudom letenni, ha már elaludt, különben elkezd hisztizni és csakazért sem alszik.

    Rohangál, dumál egyre több dolgot lehet érteni abból amit mond.

     

    A második gyerekprojekt egyenlőre még várat magára. Én ugyan benne lennék, de most apa kicsit óckodik. Most hogy kb 3x annyit keres mint mikor Danival terhes lettem közölte, hogy nem állunk úgy anyagilagszóval most nem akarja. Igazából megértem, rengeteget dolgozik alig van velünk és egyenlőre Daniból szeretne mindent kiélvezni. Majd meglájuk, az is lehet, hogy egy hónap múl va nekiláunk az is lehet, hogy csak jövőre.

    Igazából teljesen ki van buva, hogy milyen nagy már Dani, é hogy ő milyen keveset lehet vele és szerintem jelenleg annyira szerelmes a kisfiába, hogy el sem tudja képzelni, hogy ezt a szeretetet megossza valaki mással.

    Mindnkinek sok puszi.

    Holnap ha tudok teszek fel képeket. És ezentúl igyekszem sűrübben jönni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2008. szeptember 19. 13:0122189.

    Szia Maki,

     

    én is ugy sajnáltam ,h nem beszélhettünk!!! Olyan édesek voltak a fiúk! Hallottam ,h Barnus nem ismert meg engem :)

    Vagy a jövő héten vagy az azt következőn ha jó neked akkor a kikában és randizhatunk :)

    Ott van Barnuséknak játszóház mi meg tudunk kávézni! Szerinted?

     

    Zsófi végre elkezdett mászni és mint egy kiskutya követ egésznap és a gatyámat huzgálja és állna fel abban kapaszkodva. És alúl jön 2 foga egyszerre.

     

    Mint láttad Maki ,én meg eladtam a babakocsinkat és vettem az árán egy ernyőkocsit meg egy etetőszéket. Sosem hittem volna ,h egy ernyőkocsi ilyen boldoggá tesz és tuti mégegyszer nem csábitana el egy olyan vagány járgány. Ugy utáltam szétszedni 3 darabra és az ülése külön helyet foglalt a kocsinkban és olyan nehéz is volt meg az üzletekben a széles kerekei miatt a ruhasorok közt nem fértem el. De nektek is új kocsitok volt,mert te sem ernyőt vettél legútobb,nem?

    Szerencsére pont ilyet akart a vevő és nem kapható most sehol vagyis egy helyen igen de azt ő nem tudta :) pedig alig 1km-re van tőlük :)

    Igy az enyémet vették meg de ők is jól jártak mert kipucoltam ugy mintha vadi új lenne és semmi baja sem volt. Ez az ernyőkocsi meg 1 mozdulattal nyitható és egyben kikapható a kocsiból és 7 kg összvissz, ez vmi csoda a másik után.

    Majd este jövők és visszaolvasok ,h a többiek mit irtak de addig ha erre jársz a talira válaszolj ,h nektek mikor jó vagy ha tudsz jobb helyet?!

     

    előzmény:
    makilla (22186)
    2008-09-16  22:02
  14. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2008. szeptember 18. 15:1522188.

    Sziasztok!

     

    Mi voltunk egy eves kontrolon kapyunk szurit is Kelya alig sirt. De sajnos alig hizott 8.30 kg 30 dekat hizott 3 honap alatt pedig azt hittem sokkal tobbet nyom majd. 0.5 cm-t nott igy most 71 cm. Most probalok neki tobbet adni ugy veszem eszre hogy a 250-300 gramnyi kaja lemegy neki delben csak ido kell hozza meg felidoben mar le kell fogalalni valamivel unja az evest.

    Az uzsonnai tejpepet felvaltom kenyerrel vajas sonkassal sajtossal majkremessel mezessel lekvarossal majd utanna adok neki egy uveg babatejet ma kezdjuk remelem tettszeni fog neki.  Ti miket adtok a babaknak uzsonnara meg tizoraira en Kelyanak tizoraira vagy egy joghurtot vagy gyumolcsot a doki azt mondta ne adjak neki kekszet mert az elveszi az etvagyat. Szoval most kicsit jobban figyelek az etkezesere hogy hizzon egy kicsit bar tenyleg nem tunik sovanyna meg egesz allo nap mozog de azert hizhatna egy kicsit azt mondta a doki hogy sohasem lesz egy kover gyerek.

    Na ennyi a fogacskak szepen kijottek nem nagyon szenvedett toluk hosszadalmas volt viszont mar honapok ota duzzadt volt az innye es egyszerre 4 foga bujt ki. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2008. szeptember 16. 22:0622187.

    Chipet Emmusnak meg jobbulást!  Van ilyen kenegető mentolos vmi is babáknak, a mellkasra kell kenni (olyan mint a vick ...volt régen) no kikotortam Baby Luuf balzsam a neve, van narancs színű ez a babáknak való és ez jól tisztítja alvás közben a légutakat meg kicsit csillapítja is a köhögést.

     Próbáld ki hátha segít! Meg a Gabi fürdetőnek van mentolos gyógynövényes aromafürdetője, ha nagyon betegek abban fürdetem őket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403818 (22185)
    2008-09-15  08:28
  16. 2008. szeptember 16. 22:0222186.

    sziasztok

    Még élek én is csak rossz volt a gépem.

    Boldog szülinapot Kelya babának!  Tündér ahogy ácsorog valóban!

    Tipegő Zsófi valóban nagyon cuki, totál kikerekedett, sajnálom, hogy amikor ösaszefutottunk, nem tudtunk beülni 1 kv-ra vagy dumcsizni, de úgy néz ki Barnus mostantól az oviban alszik (el ne kiabáljam) szóval szabad leszek egészen 15-ig, a talit ami jól elmaradt megejthetjük ha gondolod, vagy össze is futhatunk valahol.

     

    Skri veled mi van??? 

     

    Veronka örülök, hogy semmi gond nincs Biankával! Még tényleg jó, hogy tudtad hogy kell tornáztatni a nyakát! 

     Ovis nagyfiaid? Beszokott már az egyszem? 

    Az enyém most kezdi megszeretni, eddig pokol volt, múlt szerda volt a totál csőd, azóta egyre jobb, ma ott is aludt és már este menni akart:-)

     

    Maradék időmben vezetek, nyomom ahogy tudom, de még sok-sok óra kell ahhoz, hogy biztonságosan  menjen a dolog.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403818 (22185)
    2008-09-15  08:28
  17. Torolt_felhasznalo_403818
    Torolt_felhasznalo_403818
    2008. szeptember 15. 08:2822185.

    szegényke, nem szenvedett tőle? nekünk 4 fog jött felül egyszerre, a végefele már nagyon rossz volt, vettem is dentinoxot, pedig nem akartam lidokainnal kenegetni, de muszáj volt.

     

    Most Emmusom megfázott, éjszaka köhög szegénykém, ahogy a trutyi a torkára megy, én meg nem tudom mit tegyek, hogy segítsek, jobb hiján simogatom, míg abbamarad a köhögés. Ma fel is hívtam a dokit, és mondta, hogy adjak nasivin orrcseppet, de hogy ez eddig hogy nem jutott eszembe, pedig direkt vettem még amikor megszületett, hogy ha kell legyen :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329860 (22184)
    2008-09-14  14:16
  18. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2008. szeptember 14. 14:1622184.
    jOL ELVAGYOK ITT MAGAMMAL Szoval nemis egy hanem legalabb 2-3 fogacska bujt ki egyszerre
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329860 (22183)
    2008-09-13  14:03
  19. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2008. szeptember 13. 14:0322183.

    sziasztok!

     

    latom semmi ozgolodas kibujt a 3. fogacskank jelentem! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. szeptember 11. 09:1722182.
    Hát amennyit megeszik! Ha nem kéri, ne erőltesd! Én sosoem szopktam erőltetni a kaját, s van amikor két falatot esznek, de van amikor egy disznó is kevés
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329860 (22181)
    2008-09-10  13:43
  21. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2008. szeptember 10. 13:4322181.
    Tenyleg nagyot nottek a mi kis babaink. Kelyanak egyre tobbszor adok pici fottesztat rizst darabosan krumlit egy kis sonkaval virslivel stb... csaka zt nem tudom hogy ezekbol mennyit kene hogy egyen ugye amig bebietelt evett tudtam ha megeszik az uveggel jol evett de igy nehezebb ez azert tartalmasabb gondolom mennyisegben kevesebb is jo neki vagy nem? Ti hogy csinaljatok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. szeptember 10. 08:5622180.

    ez nálunk is igy szokott lenni, hogy oylan aktiv a nyaralásunk, hogy utána ki kell pihenni

     

    Boldog szülinapot a nayglánynak is!!! Ugy birom a kendős képeit! S olyan jól áll neki!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329860 (22174)
    2008-09-09  19:17
  23. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2008. szeptember 10. 00:4922179.

    1. mig mosdok, hová is bujik a papucsért, fel sem birt ülni az asztal alatt mert túl alacsony :)) ott szenved alatta...

     

    2. azt hittük már alszik

     

    3. szintén azt hittük alszik erre kikukucsol elhuzva a plédet

    4. ez már nappal készült ,mikor letettük aludni de nem akart :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271790 (22178)
    2008-09-10  00:44
  24. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2008. szeptember 10. 00:4422178.

    1.kép: mostanság végig fújja az ételt és nevet közben és tiszta szeplő leszek ő meg a képen tekinthető meg ilyenkor

     

    2. a zsákmányával

     

    3. semmi sem elérhetetlen

    4.sosem lehet elég korán kezdeni  olvas ha ideje engedi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271790 (22177)
    2008-09-10  00:41
  25. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2008. szeptember 10. 00:4122177.

    Sziasztok,

     

    ugy látom beindult a topik :)

    Hűűű mindenkinek milyen nagy lett a babájja és mennyit ügyesedtek és változtak!!! Dorka tényleg tiszta apja lett de legfőképpen a frizuja miatt

    Bia nagyon sokat nőtt. Kelyát a távolabbi képekről meg sem ismerném csak az ajtórácsosról! Maikank a sármos fiai geyre jobb képüek Emma is már áll! most születtek!!!!

    Hogy megy az idő!!!

    Zsófikám 9 kg és most volt 8 hónapos. Nagyon huncut és mindenre mosolyog, pláne a NEM-re és dafke csinálja amit nem kéne... a kaját fújja és köpi és nevet, kuszni mászni csak hátrafelé tud de mindent elér igy amit akar...

    A kisgyerekekért és más babákért rajong. Mindenkit ,mindent megnéz megfigyel ami mozog azt nem téveszti szem elől. Uton útfélen lenyűgőz mindenkkit ,h milyen érdeklödő és kiegyensúllyozott és boldog baba

    Én is dobok pár képet! igyexem mostantól tartani a tempot mert nem akarok ilyen élményekből kimaradni!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2008. szeptember 9. 22:2622176.

    Sziasztok!

     

     

    Kicsit fáradt vagyok így éjszaka, így véletlenül máshova ment el a hsz-em! Azt hittem az én topicomban vagyok .

     

    Makilla ismerőse vagyok, most találtam rátok. Szia Makilla! bocsi 

     

    Írtam a modiknak hátha törlik, de szabin van az illetékes.

     

    Bocsi mégegyszer!

     

    üdv, Judis

    előzmény:
    judis (22180)
    2008-09-09  22:00
  27. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2008. szeptember 9. 19:1822175.
    all a baba all:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2008. szeptember 9. 19:1722174.

    Sziastzok csajok!

     

    Pihenjuk az utazas es a nyaralas faradalmait erdekes faradtabbak vagyunk mint nyaralas elott

    Hoztam nektek kepeket. Kelya orokmozgo nincs tole egy percem sem mindenhez hozzanyul maszik matat mindenhol ugyhogy action van allandoan szerencsere a konyhara felszereltunk egy racsot az sokat segit. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2008. szeptember 9. 15:1222173.

    Mi most jöttünk meg a "tornáról".

    Elég érdekesen alakult a mi tornánk  Azzal kezdődött, hogy kérdezte hogyan szoktam tornáztatni, aztán soroltam neki, s ekkor rákérdezett, hogy honnan tudok én ilyeneket

    Aztán mutogatta sorban a gyakorlatokat, s örült neki, hogy tudott két olyat mutatni, amit enm szoktunk csinálni. Aztán mutattatni akarta, hogy hogyan tudom segiteni a firgást, s amikor felvilágositottam, hogy qaz neki már egyedül is megy, akkor azt mondta, hogy akkor neki semmi dolga sincs

     

    Elmondta, hogy látszik, hogy milyen sulyos volt a deformitás és a nyaktartás is. S hogy szerencse, hogy Bia szakemberhez született, mert ha csak az ortopédiai szürés után kezdte volna kezelni nagyon nehéz dolga lett volna. De igy már semmi dolga vele, s Ő is ugy látja, hogy neurológiailag sincs gondja, de ha esetleg letudjuk a neurológiát, és az ortopédia kontrollt, akkor beszélhetünk még telcsin, s megnézheti még, de nem sok értelmét látja...

    előzmény:
    Veronka_ (22172)
    2008-09-09  15:11
  30. 2008. szeptember 9. 15:1122172.
    Ma viszont nagy kedvvel ment, mert vitt sütit névnapjára , s most Ő lesz a középpontban, felköszöntik, énekelnek neki
    előzmény:
    makilla (22170)
    2008-09-05  13:53
  31. 2008. szeptember 9. 15:1022171.
    mi is kicsit taknyosan jártuk végig az elmult hetet, de nem volt vészes.
    előzmény:
    makilla (22170)
    2008-09-05  13:53
  32. 2008. szeptember 5. 13:5322170.

    Mi most kicsit megszívtuk mert tegnap reggel hőemelkedése volt, előtte meste meg hasmenése így nem vittem el. De a doki szerint semmi baja mehetett is volna akár így is, szerinte fő a beszokás...
    Így hétfőn ujra kezdjük szinte az egészet...

    Remélem azért a rossz emlékek is törlődnek neki addig...

     

    előzmény:
    Veronka_ (22169)
    2008-09-03  20:37
  33. 2008. szeptember 3. 20:3722169.
    Ádinál nemsokáig tartott a sirás, amikor eljöttem abba is hagyta. S m,a délután azt mondta, hogy "anya inkább mégis akarok oviba járni" :)
    előzmény:
    makilla (22168)
    2008-09-03  13:06
  34. 2008. szeptember 3. 13:0622168.

    hát ez nálunk is így van ha erőltetjük a dolgot csak rosszabb lesz.

    Nálunk most az ebédnél volt tegnap a nagy hiszti, és ma már kijelentette hogy nem fog ott ebédelni, ő nem éhes stb

    így mentem érte fél délre és nem is tudtam rávenni hogy maradjon, egyen addig mi kint várjuk, megígértem hogy nem megyek már el stb de nem és nem...

    Persze ahogy meglát elkezd sírni hogy haza akar jönni, és az óvónők is mondták, hogy sírdogált ma is kint az udvaron de nagy hiszti nem volt...

    szóval én ezen agyalok hogy vegyem rá az ottani ebédre...

    az nem segít hogy ott hagyom és lesz vmi mert úgy csak a hiszti lesz megint, nem evés és aztán már mégúgyse fog ott enni....

     Egyébként a ritmusváltásoknál sír (bentről ki, kintről be) itt bizonytalanodik el nagyon...

     

    előzmény:
    Veronka_ (22167)
    2008-09-03  10:30
  35. 2008. szeptember 3. 10:3022167.

    Hogy ne legyen nekünk sem olyan egyszerü az élet...megvolt ma nálunk is az első nem akarok oviba menni nap. Itthon hisztizett, utközben próbáltam rávezetni milyen jó neki, de miután csak rontott a helyzeten inkább hallgattunk. Aztán Bécivel együtt őt is elkezdtem átöltöztetni, egyszer-kétszer mondta, hogy enm akar menni, de még a cuccát is felhozta. Aztán megállt az ajtóban, s próbáltuk rávenni ovónénivel, hogy menjken be gyurmázni a többiekkel, de nem jött össze. S ekkor mondta ovónéni, hogy jöjjek el, ugy könnyebb lesz, s essünk tul a héten ezen a sirásos részen...azóta még nem hivtak, hogy menjek...

     

    Béci olyan aranyosan győzködte, hogy Ő ugy örül, hogy megy vele oviba, s milyen jót játszanak, de csak rontott a helyzeten, mert ellenkezést váltott ki, de ha nem beszéltünk róla, csak csendben készültünk, akkor nem ellenkezett.

    előzmény:
    makilla (22166)
    2008-09-02  13:54
  36. 2008. szeptember 2. 13:5422166.

    Gyosi anyósodat meg pattintsd le ha zavar elvégre a te életed, ne járkáljon már bele akkor amikor az neki úgy tetszik, gondolom te is anyukáddal akarsz lenni, magyarázd ezt el neki, hogy alig látjátok egymást és ilyenkor eggyütt akartok lenni...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329860 (22164)
    2008-09-02  13:40
  37. 2008. szeptember 2. 13:5222165.

    hát ma is friss élményekkel gazdagodtam kíváncsi vagyok ezek után holnap el tudom e vinni reggel...

     Mentem érte délre és hát láttam hogy ül a szőnyegen (nem látott ) és baja van...

    aztán kijöttem hogy had ebédeljen de hallom az ablakon keresztül hogy sír nagyon...

    Gondoltam majd megnyugtatják...

    eltelt vagy 10 perc még mindig hallom, elkapom az egyik óvónőt hogy miért sír a gyerek azt mondja azért mert az udvaron elbujtak mikor sorakozó volt és nem mentek oda és meijedtek hogy kint maradnak egyedül...

     De semmi komoly anyuka:-))

    aztán hallom hogy csak sír nagyon de már ettek közben...

    Na hallgattam még vagy 10 percet a csukott ajtón át, közbe kijárkáltak belestem és látom hogy az asztalnál ül és sír nem is eszik ők meg nem foglalkoznak vele...

    Ekkor már sírt vagy 20 perce...

    Eldurrant az agyam és benyitottam (miután többször mondtam hogy itt vagyok küldjék ki nyugodtan de nem történt semmi) és mondtam hogy legyen szves kiküldeni a gyereket, én ezt nem hallgatom tovább....

    Ha legalább próbálták volna megnyugtatni de tojtak rá...

    A nyakamba borulva zokogott és azt mondta a mellette levő gyerek szalvétát dobott a kajájába azért sírt!

    ők meg rá se néztek....

    Hát reggel elbeszélgetünk, hogy azért ezt ne már meg miért is kérik  az adatlapot ha nem olvassák el, mert arra is ráírtam hogy ha egyszer nem eszik nem erőltetjük, és ha nem lettem volna ott akkor megértem ezt a taktikát de így...

    Legalább akkor néztek volna rá!

    Gááááááz....

     

    előzmény:
    Veronka_ (22159)
    2008-09-02  10:34
  38. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2008. szeptember 2. 13:4022164.
    Sziasztok csajok!

    Megerkeztunk nagyon jo volt otthon nagyon nagyon nehez volt visszajonni. De most itt van anyum 5 hetig ugyhogy azert jo nekunk. Sajnos az anyosek is itt kempingeznek ez nem volt betervezve nagyon ideges vagyok alig varom hogy elmenjenek remelem erre hamar sor kerul. Nem ertem ennek a nonek mindenhol jo csak otthon ne legyen.
    Kelya eleg nehezen all vissza tegnap nagyon sirt az agyaban de talan mara mar jobb a helyzet aludt is 2 orat reggel aminek orulok mert szegenykem nagyon kimerult volt. Meg mindig csak 2 fogunk van viszont hizott jo kis combija van.
    Remelemti jol vagytok babocak fejlodnek megyek is visszaolvasok szombaton 1 eves lesz az en kis dragam Cic ti is unnepeltek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. Torolt_felhasznalo_403818
    Torolt_felhasznalo_403818
    2008. szeptember 2. 12:2622163.

    biztosan rendbejön, a lényeg, hogy foglalkozol vele, és nem várod, hogy majd magától visszaformálódik. A szomszédom várta, és meglepődött, hogy még mindig lapos a gyerek feje hátul. Mondjuk hátul végülis nem annyira vészes, majd megnöveszti a haját, és nem látszik :)

    előzmény:
    Veronka_ (22161)
    2008-09-02  12:21
  40. Torolt_felhasznalo_403818
    Torolt_felhasznalo_403818
    2008. szeptember 2. 12:2322162.

    Most hogy megnéztem Emma fotóit, hihetetlen mennyire megváltozott, nem is vettem észre

    azért egy-két friss, nyaralós fotót is hoztam

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403818 (22160)
    2008-09-02  12:14
  41. 2008. szeptember 2. 12:2122161.
    köszi! ez megnyugtató, mert kb ugyanabban a tempóban alakulunk mi is! Most kb a ti 5 hós képetekkel azonos a fejformánk. Akkor még kb 3 hónap, s rendbejön nekünk is a kobak remélem...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403818 (22160)
    2008-09-02  12:14
  42. Torolt_felhasznalo_403818
    Torolt_felhasznalo_403818
    2008. szeptember 2. 12:1422160.

    Veronka, előkerestem a fotókat, mi jobb oldalasak voltunk

    1. 1,5 hónaposan eléggé szembetűnő a feje

    2. 5 hónaposan már nem olyan feltűnő, csak ha jobban megnézed

    3. 8 hónapos, itt már csak a fülén látszik

     

     

     

    előzmény:
    Veronka_ (22145)
    2008-09-01  08:57
  43. 2008. szeptember 2. 10:3422159.

    Te nehezebben éled meg, mint ő!

    Nekem is rossz volt az első nap, nem birtam mit kezdeni magammal. Annyival jobb, hogy hallom őket az udvarin kiabálni, s igy olyan mintha csak lent lennének...

    előzmény:
    makilla (22152)
    2008-09-01  22:08
  44. 2008. szeptember 2. 10:1422158.
    makikám! Neki jó lesz az ovi, ha megszokja! Te és Benő kevés leszel neki már. Társaságra fog vágyni, vele egykorú gyerektársaságra! S ezt te nem adhatod meg neki! Hidd el nagyon klassz lesz neki, s egy-két héten belül beszokik, s akkor meglátod szeretni fog járni!
    előzmény:
    makilla (22151)
    2008-09-01  22:04
  45. 2008. szeptember 2. 10:1022157.
    mááárr 1 éves Ő is??? Igy utólag is boldog szülinapot neki!!!!
    előzmény:
    töndércic (22150)
    2008-09-01  20:51
  46. 2008. szeptember 1. 22:2822156.
    még
    előzmény:
    makilla (22155)
    2008-09-01  22:26
  47. 2008. szeptember 1. 22:2622155.
    még
    előzmény:
    makilla (22154)
    2008-09-01  22:25
  48. 2008. szeptember 1. 22:2522154.
    még
    előzmény:
    makilla (22153)
    2008-09-01  22:23
  49. 2008. szeptember 1. 22:2322153.
    pár régóta ígért kép
    előzmény:
    makilla (22152)
    2008-09-01  22:08
  50. 2008. szeptember 1. 22:0822152.

    Ádi hogy viselte? ment az ottalvás???

     

    Tök érdekes hogy amikor itthon volt és az agyamra ment akkor csak erre vártam most meg mikor itt van belebetegszem hogy elveszik tőlem, most érzem hogy még nem bírok tőle elszakadni...

    tudom hogy nem egészséges de ez van...

    Hogy lehet ezt ép ésszel kibírni????Más tökre kisimul, hogy elment a gyereke oviba (láttam ma ilyet sminkelve stb) én meg kisírt szemmel várom délbe és a nemlétező allargiámra hivatkozok mikor többen is megkérdezik mi van a szememmel...

     

    Benő nem is tudom hogy bírta az apja volt vele ma szinte  végig, azt mondta élvezte hogy egyedül van...

    Ma este az asztal tetejéről szedtem le éppen elemében van a kishaver:-) 

    előzmény:
    makilla (22151)
    2008-09-01  22:04
  51. 2008. szeptember 1. 22:0422151.

    Sziasztok

    Cic hogy milyen nagy lett dorcsi! Nagyon klaffa ajándékot kapott, és nagyon hasonlít az apukájára!

    iszonyú sokat változott az arca, szerintem így képről csupa apa...

     

     

    Veronka: mai napunk. reggel bementünk időben így rweggelit is ott kapott, azt még megvártam amíg megeszi..

    aztán játszoitt nagyon úgyhogy hiába ágaskodtam , alig köszönt el tőlem-...

    Nekem a szívem ma megszakadt, ott toporogtam az ovi előtt és borzalmas volt

    soha nem gondoltam volnba hogy ez így tud fájni....

    Hazajöttem mert azt mondták menjek délre vissza, a villamoson már bőgtem, itthon jól kibőgtem magam, és csak vergődtem...

    Olyan értelmetlennek tűnik, hogy ő ottlegyen én meg itthon, ha dolgoznék oké de így baromi nehéz....

    Könnyebb lenne úgy mindkettőnknek..

    Délre mentem és ettek pont. Belestem az ablakon, ő nem vett észre csak néztem mit csinál, kajált...

    Aztán jött a 2. (tejbegríz kakaóval ) és láttam hogy vmi baja van...

    Akkor figyeltem de hamar odamnet hozzá az óvónő, és utána már jött is oda hozzám az ablakhoz hogy menjek be érte mert haza akar menni...

    Mikor meglátott sírni kezdett, azt mondta keresett és nem talált, hol voltam stb...

    Sírt hogy vizes lett a pólója, meg hogy eszébe jutottam és azért sír azt mondta...

    Közbe meg nyeltem a könnyeim és vigasztaltam....

    Az óvónők azt mondták nem volt semmi, ő azt mondta sírt mert keresett, tapasztalt meseovisok szerint a nem volt semmi kategóriába 1 kisebb hiszti is belefér csak nem mondják meg...

    délután evett 1 csomót mikor hazaértünk, ivott, pisilt, szerintem semmit nem csinált ott, azt mondta nem megy többet....

     Aztán estére eljuttottunk odáig hogy megy de nem ebédel ott (elmondtam neki hogy holnap nem tejbegríz lesz, azt mondta akkor 

     ott ebédel )

     utána mondta hogy ne menjek el, legyek vele, majd azt mondta ha az udvarra menneki ki elmehetek...

    Majd meglátjuk, azért nem viszem olyan korán és délig elrepül...

     

    Mostani érzésem szerint nem is fogom ott altatni kivéve ha kifejezetten kéri, de inkább elhozom kaja után hogy velünk legyen...

     És a leggázabb hogy ha holnap a nyakamba csimpaszkodik nem fogom tudni ott hagyni  mert nem is akarom....

    Mondom bennem van ez hogy nem muszály mert még nem dolgozok ezért lenne könnyebb ha tudnám hogy menni kell nekem is..

    Nem tudom mivel meggyőzni hogy miért maradjon ott mikor szívem szerint hazahoznám én is... 

     

    Ja és reggel óta szúr a szívem szabályosan, azt hiszem ezt hívják úgy hogy tényleg annyira szar hogy már fáj....

     

    előzmény:
    töndércic (22150)
    2008-09-01  20:51
  52. 2008. szeptember 1. 20:5122150.
    még
    előzmény:
    töndércic (22149)
    2008-09-01  20:50
  53. 2008. szeptember 1. 20:5022149.
    képek
    előzmény:
    töndércic (22148)
    2008-09-01  20:49
  54. 2008. szeptember 1. 20:4922148.
    Hát sziasztok Lányok!

    Tudom, hogy nagyon elmaradtam mostanában, de nagyon sok minden összejött. A legrosszabb az, hogy haldoklik anyukám testvére. Lehet, hogy már csak napjai vannak hátra. Az orvosok nem tudnak már mit tenni. Mást se csinálunk, mint vigasztaljuk szegény mamát. Szörnyű. Nagyon félünk, hogy ő is belehal ebbe az egészbe.

    Nem is tudom, hol kezdjem a mesélést. Persze csak jó dolgokról fogok írni, a rosszakat megtartom.

    Kislányom fejlődése:
    Mindenre felmászik. Fejjel lefelé akar lejönni, úgyhogy vannak nagy életmentő akciók. Egy percre sem lehet magára hagyni.

    Aztán már kézen fogva megy. Nagyon édi, ahogy szedi a lábait. Ennek örömére kapott egy nagyon kis pofás elefántos  cipőt. (elephanten). Nagyon szereti. De el kellett dugni előle, mert mindig leszedte a polcról és akart menni sétálni. (gondolom én)

    Már 8 fogunk van. Ezekkel  (felső 2) nagyon megszenvedtünk. De teljesen átéreztem szegény fájdalmát, mert nekem meg közben kijöttek a bölcsesség fogaim. Hát szenvedtünk együtt.


    Beszéd: gyere, ányá (ez vagyok én), kenyér, kutya, szi (ez a szia), bugyi (ezt nem tudom mire mondja), kérsz, te, mama, baba, adoda…….. Néha magam is meglepődöm, hogy miket és milyen tisztán mond. Nem gondoltam volna, hogy a ny, ty, gy hangokat tisztán kiejti. Aztán van még pár szó, amit nem értek tisztán. Van olyan, hogy egész nap minden heee, heee. Nagyon muris. De csak akkor dumál, ha te nem is gondolsz rá. Ha kéred, ki se nyitja a száját.

    Hát röviden ennyi. Úgy is menetközben eszembe jutnak majd a dolgok.

    előzmény:
    Veronka_ (22147)
    2008-09-01  10:55
  55. 2008. szeptember 1. 10:5522147.
    egy kép a kis borostyánról
    előzmény:
    Veronka_ (22146)
    2008-09-01  09:00
  56. 2008. szeptember 1. 09:0022146.

    maki , hogy álltok az ovival? Hogy sikerült az első nap, irjál róla, ha hazaértek!

     

    Nálam a fiuk bementek, s ugy kellett visszahivni őket köszönni, mert már indultak is játszani  ha ég a ház, akkor hivnak, s bemegyek Ádiért, vagy Ádihoz...

    előzmény:
    Veronka_ (22145)
    2008-09-01  08:57
  57. 2008. szeptember 1. 08:5722145.

    Bia is kiflizett piciként, de azt én tornával megoldottam, s már nem kiflizik. S már csak alváshoz fordul balra, de már nem engedi magát kitámasztani, mint korábban, mert elmászik.

     

    Az a gáz, hogy egyik doki sem figyel arra, amit mondok, hogy Biának pocakban lett ilyen a feje...s nem születés után.....

     

    S nektek mennyi idő után alakult vissza teljesen a fejforma?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403818 (22143)
    2008-09-01  08:50
  58. 2008. szeptember 1. 08:5522144.
    MI Bajnok Ildihez megyünk a MÁV kórházba. Ortopéd doki szerint Ő jobb, mint az Dévény módszer...hát majd meglátjuk...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403818 (22143)
    2008-09-01  08:50
  59. Torolt_felhasznalo_403818
    Torolt_felhasznalo_403818
    2008. szeptember 1. 08:5022143.

    Veronka, teljes mértékben átérzem a helyzeted, ugyanezeken mentem keresztül, Emmának is kényszertartása volt a pocakomban, de neki azért mert kicsi volt a helye,  mert nem tágult a hasam tovább. Mondjuk neki a kórházban észrevették, hogy van ez a kényszertartás, de miután hazajöttünk, és elkezdte azt, hogy csak jobbra fordítja a fejét, és egy idő után már a testét is hozzáigazította, ebből lett a kifliforma, már nem érdekelt senkit, és én voltam a hülye. De szerencsére a gyógytornász nem nézett hülyének, és most már minden rendben. Te milyen gyógytornászhoz viszed Biát? Mi Dévényeshez járunk.

     

    Maki, szerintem próbáld határozottan közölni, hogy a gyerek ebédig marad és kész.

     

    Na, felébredt a kisasszony. Jaj, még nem is újságoltam, egyértelműen mondja Emma, hogy Ana (ez  vagyok én :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  60. 2008. augusztus 31. 13:4422142.

    nekem is furcsa, hogy csak a Bia lesz, de már tudom azt is, hogy mennyivel könnyebb lesz. S mi nehezebben fogjuk viselni, mint ők...

    A Benő első napokban nehezen fogja viselni, Ádi is igy volt, de aztán hozzászokott. Csak ez minden alkalommal el fog játszódni, ha Barnus otthon lesz betegség miatt, Benőt valósuzinüleg meg fogja viselni mindig az egyedülmaradás. Fel kell találnia egyedül is magát, s ez már Biának is nehéz, nemhogy a Benőnek!!

    előzmény:
    Veronka_ (22141)
    2008-08-31  13:39
  61. 2008. augusztus 31. 13:3922141.
    a jel azért kell a ruhába, mert hiába te azt hiszed, hogy megismeri a saját ruháját, amikor keresik az elveszett ruhák gazdáját biuzony nem jelentkezik a gazdája. Vagy nem ismeri meg, mert már rég volt rajta, vagy pedig nem is kapcsol, hogy az az övé lehet...
    előzmény:
    makilla (22137)
    2008-08-31  12:14
  62. 2008. augusztus 31. 13:3722140.

    Azért Ádinál sem me3gy olyan simán. Ma kérte üljek mellé, s az ölembe mászott, s ölelgetett, de próbálom őt lelkileg felkésziteni, beszéltünk róla, hogy mil.yen klassz lesz holnap, mit fognak csinálni, s visszaemlékeztünk arra, hogy mentünk a Béciért, s hogy igy fogok most értük menni a Biával.

     

    Biussal egyébként holnap mentünk volna a tornára, de kértem jövöhét keddre időpontot, hogyha esetleg be kell mennem az Ádihoz, mert Ő agyilag nincs annyira érett, mint annak idején a Béci volt. S sokkal anyásabb is.

     

    Most készitettem ki az ovis cucukat, már egy egész ruhatárat viszünk holnap

     

    Ádinak: 2 váltópóló, 2 rövidnadrág, 2 gatya, 2 zokni, ez arra az esetre, ha le kell cserélni valami miatt, s ezeknek egy zsák.

    Aztán benti szandi, rövidgatya, póló, zokni, gatya bentre, kinti cipő hosszu nadrág, pulcsi, esőkabát kintre, ha hideg van.

     

    Mindez a Bécinek mégegyszer, plussz még neki itthon van az ágynemüje is. Kispárna huzattal, takaró huzattal, s lepedő. S a zsákja.

    előzmény:
    makilla (22138)
    2008-08-31  12:16
  63. 2008. augusztus 31. 13:3022139.

    Nem hinném, hogy nagyon le lenne tapadva, mert én tornáztattam neki, s már 160 fokban át tudja forditani a nyaját, amikor megszületett egy centit sem birta forditani! Csak a szemével fordult, ha próbáltam rávenni, hogy forditsa a fejét.

     

    S már a bal oldalon lévő összegörcsölt izmot is szétmasziroztam neki, már nincs egy nagy csomó bal oldalt a fejbicentő izom helyén. Na meg sokat van hason is.

    előzmény:
    makilla (22138)
    2008-08-31  12:16
  64. 2008. augusztus 31. 12:1622138.

    lehet hogy az elején fájni is fog neki ha tornáztatja ha nagyon le van tapadva az izom

    De remélem azért nem lesz nagy sírás

    mikor mentek?????

     

    előzmény:
    Veronka_ (22135)
    2008-08-31  08:14
  65. 2008. augusztus 31. 12:1422137.

    de aranyos!

    A Barnus szerintem totál nem fogja még hogy mi lesz azt hiszi holnap is ott leszek, nekem meg tök fura hogy jelezem fel a ruhákat és vhogy olyan rossz érzés belegondolni hogy ezentúl nem lesz itthon velem...

    Pedig itthon az agyamra megy de mégis....

    De pozitív maradok mert tudom hogy neki az a jó ha ott van és társaságra vágyik Benő kevés neki... 

    Jaj szegény Benő biztos fogja majd keresni hogy hol van:-)

    De legalább tudok vele is foglalkozni, kirakózni stb amire most nincs idő...

     

    előzmény:
    Veronka_ (22134)
    2008-08-31  08:07
  66. 2008. augusztus 31. 12:1022136.

    jaj szegény remélem nektek is segíteni fog!

    Csak fürcsinél vedd le!

    Néha az enyémnek bepirul a nyaka tőle, olyankor leveszem 1 -2 napra...

     

    előzmény:
    Veronka_ (22132)
    2008-08-31  08:04
  67. 2008. augusztus 31. 08:1422135.

    Bia fejformáját laikusok nem szokták észrevenni, csak a szakemberek, s még a dokik (kórház, gyerekdoki) sem tulajdonitottak neki nagy jelentőséget. Az első doki, aki foglakozott vele az az ortopéd orvos. Adott is beutalót neurológiára is az agyi uh mellé.

    Amikor megszületett a házidokinál rákérdeztem nem kellene e elmennünk ortopédiára, de lehurrogtak, hogy majd 3 hónaposan, csak épp amikor ideadták a telszámot 2 hósan, akkor már 2 hónapra elő voltak jegyezve a gyerekek, s igy csak 4 hónaposan jutottunk el...

    De mondjuk én itthon tornáztattam a nyakát, hogy a bal oldalt fekvés ne rontson a buksiján, s már egész szépen haladunk, de most az ortopéd doki adott beutalót gyógytornára is. Remélem a tornász gyorsabban fog haladni a nyakával, mint én...

    előzmény:
    makilla (22131)
    2008-08-31  08:03
  68. 2008. augusztus 31. 08:0722134.
    Ádi már anyira izgul az ovi miatt, hogy napok óta nem alszunk éjjel, mert nem bir aludni.
    előzmény:
    makilla (22131)
    2008-08-31  08:03
  69. 2008. augusztus 31. 08:0522133.
    Hát reménykedek benne, hogy még alakul, amig nincs becsontosodva a nagykutacs, addig van még remény...
    előzmény:
    makilla (22130)
    2008-08-31  08:01
  70. 2008. augusztus 31. 08:0422132.

    Az utolsó hsz első sora nem ide jött volna  csak az áprilisiaktól másoltam ide az eredményt, mert oda irtam le először...

     

    Amugy az ajánlott levélben a borostyán nyaklánc jön, ugy döntöttem mi is kipróbáljuk, mert Bia cici és evés közben sikitva sir fel, meg van duzzadva az inye.

    előzmény:
    Veronka_ (22129)
    2008-08-29  14:17
  71. 2008. augusztus 31. 08:0322131.

    na igen ha már kifizettem az a aminimum hogy marad ha akar!

    Gondolom lesz 1-2 aki sírni fog meg hisztizni és attól ő megijed és akkor ő is elkezdi:-(

    De majd holnap kiderül

    Nem viszem túl korán de azért úgy szeretnék menni hogy még kapjon reggelit..

     

    előzmény:
    Veronka_ (22126)
    2008-08-29  07:35
  72. 2008. augusztus 31. 08:0122130.

    Az 1. képen tényleg látszik de ha nem mondod hogy mit kell nézni elsiklok felette...

    Az eltérés is emiatt van ugye?

    De picike még, a csontok vissze fognak rendeződni nem? Vagy rosszul gondolom?

    Örülök hogy minden más rendben van!
     

    előzmény:
    Veronka_ (22129)
    2008-08-29  14:17
  73. 2008. augusztus 29. 14:1722129.

    Mi most értünk haza, de nincs értesitő a postaládában, hogy kaptam volna ajánlott levelet...

     

    Megjártuk az uh-ot. Csipője rendben, hasika rendben, buksiban van egy kis eltérés, de semmi komoly. Az egyik oldalt az agyállomány és a homlokcsont között 2 mm-el nagyobb a távolság, mint a másik oldalt, de uh-os doki szerint ez elég gyakran előfordul magas homloku babáknál. S 3 hónap mulva visszahivott, hogy megnézze hogy alakulunk...

    előzmény:
    Veronka_ (22128)
    2008-08-29  08:04
  74. 2008. augusztus 29. 08:0422128.

    Itt ezen a képen kicsit látható, hogy a bal oldali füle kicsit be van süppedve..s léaposabb a bal oldala.

     

    Meg talán picit látszik a második képen, hogy féloldalas a feje...de igazából, sak ha hátulról nézelbele a fejébe egy szögből feltünő, s azért látszik most jobban, mert kikopott a haja, amig több volt a haja, addig észre sem lehetett venni...ugyhogy ha kcisit nagyobb lesz a haja nem is fog látszani...

    előzmény:
    Veronka_ (22127)
    2008-08-29  07:47
  75. 2008. augusztus 29. 07:4722127.

    Előről nem látszik a fején. S igazából azért is tünik olyan nagynak a pofija, mert a feje vékony ovális. De mondjuk ez ilyen volt Ádinak is, ugyhogy ez nem aggaszt annyira.

    De a fejformán igazán nem javit ez a torna szerintem, csak az oldalranézést tudja kezelni, amiben már én is nagy eredményt értem el.

     

    Csak az a gond, hogy egyik doki sem hallgatja meg azt, amit mondok, mindegyik okosabb akar lenni nálam, ugy, hogy nem is ismerik a gyereket...ugyhogy már le... őket nem fogok kiabálni velük, hogy végre figyeljenek arra, amit mondok, hogy Biának nem a balra fordult fekvéstől ilyen a feje, mert arra folyamatosan figyeltem, hogy ne rontson a helyzeten a baloldalra fordulás, ki volt támasztva a feje korábban, most már nem engedi, de már csak alvásnál forditja balra a fejét, s már akkor sem mindig, mert mióta forog azóta már a jobb oldalára fordulva alszik sokszor. Na meg kóülönféle praktikákkal elértem, hogy forditsa magától a fejét! S már emgy is neki kb 160 fokban át tudja forditani. Azt hogy születése óta ilyen, s méhen belül torzult meg sem hallják, s hogy már sokat javult azóta!

     

    De már ugy vagyok vele, hogy van időpontunk, elmegyünk, s hátha kezelhetőbb ez a gyógytornász, mivel ő nem doki, s a telcsiben is egész értelmesnek tünt...s hátha mutat valami ujat, s azzal gyorsithatom a javulást...

     

    előzmény:
    makilla (22125)
    2008-08-28  21:34
  76. 2008. augusztus 29. 07:3522126.

    ha be van fizetve a kajája, akkor enm mondhatják aztm, hogy ne egyen ott!!!

    Mond meg nekik határozottan,hogy ma már csak ebéd után viszed el. Nem kell kikérni a véleményüket. Ha panpognak, akkor mond, hogy a gyerek kérte.

     

    Béci első naptól egész napos volt, ott is aludt, mertz ezt kérte. S már mondtam az ovónéniknek is, hogy Ádi is ugyanigy fog kezdeni, s ha gond van szóljanak telcsin.

     

    Csak annyit csináltam, hogy az eslő nap átmentem ébredésre, s én keltettem fel,persze ezt is az ovónénik találták ki, de aztán mivel nekem pityeregve ébredt ( mivel ő itthon 3-4 órákat aludt, ha elaludt délután, s kevés volt neki az alvás) rájöttek, hogy én jobban ismerem a gyerekem, s másnap már csak a folyósóra mentem be, s ők keltették fel, s pityergés nélkül kiugrott az ágyból. Aztán hamar hozzászokott, hogy ott csak keveset alszik. Illetve mondtam nekik, ha nem alszik el, akkor az utolsó 5 percre már ne hagyják elaludni, mert abból lesz a sirás...

    előzmény:
    makilla (22124)
    2008-08-28  21:26
  77. 2008. augusztus 28. 21:3422125.

    de durva így nem írtad az összenövésről írtál de erről nem!

    De a képeken abszolút nem is látszik!

    akkor reméljük minden rendben lesz vele, és a torna végleg segíteni fog!

    Azért majd írj ha voltatok mert érdekel de biztos elfelejtem mert ezerfelé vagyok agyban de ha megjártátok írj mi van vele!

     

    Lánc: nekünk segít most is viseli most jött még ki csak a 7. foga teteje, ezt észre se vettük...

    Általában ha nincs rajta azt látom hogy jobban és agresszíven rágja a kezét és mindent, ha meg rajta van akkor csak úgy simán rágja a kezét de nem sír és nem mutat  fájdalmas tüneteket.

    a www.borostyanlanc.hu oldalon vettem és 3 v 4 ezer ft volt már nem tudom...

     

     

    Chipet : bölcsibe add be több helyre is szerintem, lassan én is elsétálok és megnézem mikor kell mert Benő is megy jövőre...

     

    előzmény:
    Veronka_ (22120)
    2008-08-27  07:47
  78. 2008. augusztus 28. 21:2622124.

    na meg az óvónőkről mert ma közölték velem miután kérdeztem hogy minden ok akkor maradhat ebédig is? -hogy hát első nap nem meg bőven elég lesz 1-2 óra is, higgyem el stb...

    Ilyenkor mi van ? Mikor anyuka hagyná a gyereket amíg jól érzi magát az óvó néni meg nem akarja ott 2 óránál többet???

    Pedig a kajája is ki van fizetve!

    Nem igazán tetszik egyébként a hozzá állás, én csak azt akartam hogy ha sír vagy keres szóljanak és akkor megyek, de ne kelljen már kirángatni a játékból ha neki jó csak azért mert letelt az ideje:-((( 

    És itt már meg is vagyok szivatva mert hiába karom én a telefonos szitut ha neki msok a gyerek úgyis azt mondják nekem a telefonba hogy keres meg haza akar jönni és akkor megyek érte és elviszem....

     

    a legtöbb anyukának az a gondja hogy ott kell hagyni nekem meg ez hogy HA jól érzi magát minek rángassam???

     ma is ott akart már enni...

     

    előzmény:
    Veronka_ (22118)
    2008-08-27  07:36
  79. 2008. augusztus 28. 21:2022123.

    látod ez érdekes mert ez tök lényegtelen szempont volt az ovikeresésnél de minden nem passzolhat az eddigi tapasztalatok ezt leszámítva jók, ma már azért balhézott mert nem ebédelhet ott....

    Bár hétfőn se nagyon akarják, de ha jól érzi magát miért ne maradhatna???

    no majd meglátjuk, hogy alakul...

    Szóval reformcsoprt , jó is lenne ha ennyi gyümit kapnának, igen.....

     

    előzmény:
    Veronka_ (22116)
    2008-08-27  07:30
  80. 2008. augusztus 27. 15:2722122.
    Jah és hol lehet ilyen láncot kapni, s mennyibe kerül?
    előzmény:
    Veronka_ (22121)
    2008-08-27  14:24
  81. 2008. augusztus 27. 14:2422121.

    Lenne egy kérdésem: igy , hogy már hosszabb ideig használtátok a borostyán nyakláncot mi a tapasztalat? Segit a fogzásnál? Mert ha nektek jók a tapasztaltok, akkor lehet kipróbáljuk Biánál is.

     

    S éjjel nem szoritja meg a nyakát?

    előzmény:
    Veronka_ (22120)
    2008-08-27  07:47
  82. 2008. augusztus 27. 07:4722120.

    Hát nemtudom irtam e vagy sem..

    Az összenövés ugye leszoritotta a méhem, amiről szerintem irtam is itt többször. S ennek köszönhetöen Bia feje csak ugy fért el, hogy oldalra kifordulva kényszertartásban. Aminek köszönhetően, amikor megszületett, akkor az egyik falcsontja fél centivel beljebb volt, mint a másik, s az egész kis fejecskéje féloldalas volt nagyon, s a fejét sem tudta forditani, csak baloldaltartásban volt.

    S egyik doki sem foglalkozott vele, csak legyintettek rá. Én itthon tornáztattam, maszirozgattam neki. Mostanra elértem azt, hogy már kb 160 fokban tudja forditani a fejét. A koponyacsontja pedig közel egy szintben van, de még mindig kicsit féloldalas a buksija, ami a legkevesebb az egészben.

    S figyelem a fejlődését, hogy okozhatott e ez nála agyi illetve idegrendszeri kárt, de eddig korának megfelelően fejlődik, s még az ügyesebbek közt van azok közül is. S értelmes kislány, ugyhogy nem hiszem, hogy gond lenne. De végre az első orvos, aki nem vette félvállról az egészet, s adott beutalót neurológiára. A koponya, hasi uh pedig szürővizsgálat, minden gyereket küldenek.

    előzmény:
    Veronka_ (22119)
    2008-08-27  07:37
  83. 2008. augusztus 27. 07:3722119.
    A nem körzetis bölcsiben még kevesebb esélyetek van!!! A körzetisben van a legnagyobb esély, hogy felvesznek...én sem tudtam beadni Ádit annak idején...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403818 (22115)
    2008-08-27  06:58
  84. 2008. augusztus 27. 07:3622118.

    egyáltalán nem zsegény az Ádi! Én igy csináltam a Bécivel is, előtte sokat beszélgettünk az ovuiról, hogy miyl.en klassz dolgokat leeht ott csinálni, aztán bementünk játszónapra, ovónénik kijöttek látogatni, s első nap egyedül maradt, s ő kérte, hogy ott is akar aludni. Ő v olt az egyetlen kezdő, aki első naptól ott is aludt. S soha nem ment sirva oviba! Akit meg hetekig szoktatgattak, az még hnapokig sirdogált. Azzal csak rontasz a helyzeten, mert felkinálsz neki egy lehetőséget, hogy ha sirok, akkor anya jön velem...nem vagyok a beszoktatás hive...ha jól fel van készitve, s anyuka nem akarja magához láncolni a gyereket, akkor simán elmegy magában is. A beszoktatás inkább a szülökröl szokott szólni...

    előzmény:
    makilla (22114)
    2008-08-26  22:31
  85. 2008. augusztus 27. 07:3122117.
    A vonatot pedig a lehető legegyzserübb módon rajzold be. Nem nézted, hogy van lerajzolva az oviban a jel?
    előzmény:
    makilla (22113)
    2008-08-26  22:28
  86. 2008. augusztus 27. 07:3022116.
    Na hát ennyivel más a reformcsoport! Minden nap tizóraira gyümit kapnak, s a fő étkezések mellé is kapnak friss zöldségeket felapritva. S sosem fordul elő olyan, hogy üres kiflit kapnának uzsira... A mi 10 000-rünk mellé még az önkorményzat is valamennyi támogatást, s szoktak kapni még az önkormányzattól pluszban joghurtokat, pudingokat, rudit.
    előzmény:
    makilla (22113)
    2008-08-26  22:28
  87. Torolt_felhasznalo_403818
    Torolt_felhasznalo_403818
    2008. augusztus 27. 06:5822115.

    Veronka, én sem emlékszem, mi a baj Biával? remélem semmi komoly!!

     

    Maki, azért ez tényleg durva, üres kiflit adnak néha, és gyümit csak ha viszel, hihetetlen.

     

    Én jövő héten megyek beiratkozni a bölcsibe, egyik ismerősöm tegnap volt, és 22. a várólistán, és valszeg csak 15 gyereket vesznek fel. Ilyenkor mit lehet tenni? Irassam be több helyre? lehet nem a lakóhelyhez közel is?

     

    előzmény:
    makilla (22113)
    2008-08-26  22:28
  88. 2008. augusztus 26. 22:3122114.

    úh lemaradtam??? Mi  a baj Bia fejével????

    A nyaka merev és azért kell tornára vinni???

    És minek az agyi uh meg a neurológia???????????????

    Remélem minden rendben!!!!

    De szerintem nem írtad mert arra emlékeznék!

     

    szegény Ádi be lesz dobva a mély vízbe! Én is csak akkor akarok érte menni ha sír vagy kaja után...

     

    előzmény:
    Veronka_ (22112)
    2008-08-26  14:17
  89. 2008. augusztus 26. 22:2822113.

    jézusom...

    mit takar az hogy reformcsoport? 

    milyen kajákat esznek?

    Képzeld nálunk már most mondták az óvónők, hogy vajat, lekvárt, mézet stb szívesen vesznek ha visszük mert olyan kevés vajat kapnak hogy sokszor ők vesznek a saját pénzükön meg sokszor üres kifli az uzsi:-(((

    Hát basszus én beviszek heti 2 db vajat ezen ne múljon csak más is hozzon ne az legyen hogy a gyerek ugyanugy üres kiflit kap mert akkor harapós leszek... 

     Akkor jó kis rajzolásnak nézek elébe, nem is tudok mozdonyt rajzolni

    Majd próbálkozom...

    Egyenlőre holnap még cumit is kell venni mert külön kérték hogy aki cumival alszik nem most szoktassuk le róla, majd elhgyják maguktól is...

    ja gyümit is úgy kapnak ha mi viszünk, mert egyébként semmi...

    Frankó mi?

    egyébként nagyon tetszett neki ma is, ma bent volt a csoportszobában, ki se lehetett robbantani, a babakonyhából:-)

     

     

    előzmény:
    Veronka_ (22111)
    2008-08-26  14:13
  90. 2008. augusztus 26. 14:1722112.

    Mi voltunk ma ortopédián..hát kiváncsi voltam mit mond Bia nyakára és fejére, mert  születésekor rákérdeztem a dokinknál, hogy nem kellene elmenni ortopédiára, s legyintett, hogy majd 3 hónaposan. S amikor 2 hónaposan megkértem az időpontot, akkor már csak mostanra kapott, s már betöltötte a 4 hót.

     

    A lényeg, hogy az ortopéd doki is ugy látja jónak, hogy meg kell nézetni Bia fejét. S a sima agyi uh mellé adott neurológiára is beutalót, s tornára is.

     

    Igy is sürü időbeosztásunk volt, s még mellé jött, hogy hétfőn időpontot kaptunk a tornára. Ugyhogy nagyi megy majd a fiukért az oviba. Remélem nem fog behisztizni Ádi az alváskor, s nem kell bemenni érte hamarabb...

     

    előzmény:
    Veronka_ (22111)
    2008-08-26  14:13
  91. 2008. augusztus 26. 14:1322111.

    A sima ebéd ennyi! Nekünk a féláras ennyi, mert ők reformcsoportba járnak. Ott az egész ebés 10 000 körül van.

     

    Igen bele kell irni mindenbe a jelét. Sima alkoholos filccel a cimkéjére ird rá. Nem érdemes bomyolultabb megoldással, mert olyan hamar kinövik a ruhákat...

    Jah és ne feledd el a szandijába és cipőjébe is bele kell irni, de a kabátba is, s a sapiba, esőkabátba.

    előzmény:
    makilla (22110)
    2008-08-25  21:37
  92. 2008. augusztus 25. 21:3722110.

    Nekünk ma kellett ebédet befizetni, és úgy van hogy ezen a héten minden nap 2 órát be lehet vinni és az udvaron játszanak kint. Ismerkedünk közbe az óvó nénikkel, stb

    Jöv hétfőtől már ott kell hagyni kicsit de mondtak olyat is hogy ha akar vki az mnég hétfőn bent lehet vele

    Nem szabják meg mennyit maradjon ott, lehet félóra is, a lényeg hogy nem alhat ott, max ebéd után haza kell hozni az első 3 napon.

    Egyébként meg ha nem bírnak vele akkor hívnak és lehet érte menni...

    Ezek a tervek majd meglátjuk hogy haladunk a beszokással, a hét elején még körözünk ott majd Benővel a környéken.

    Vonat lett a jele, azt mondták mindenbe tegyem bele, az összes ruhába bele kell írni???

    Te beleírtad mindenbe abba is amit váltónak vittél be?

     a ti ebédetek mennyibe került? Mármint mennyi a teljes ára, mert azt tudom hogy ti csak 50 százalékot fizettek a 3 gyerek  miatt

    Nekünk 5 ezer píz a teljes áru ebéd...

     ez szerinted sok vagy kevés vagy ennyi szokott lenni?

     

    előzmény:
    Veronka_ (22109)
    2008-08-25  17:00
  93. 2008. augusztus 25. 17:0022109.

    Már el is kezdtétek az ovit?

     

    Nekünk csak jövöhét hétfőtől kezdődik, s csütörtökön lesz egy játszó délelőtt ahova be lehet menni az ujaknak is ismerkedni. S holnap jönnek ki az ovónénik meglátogatni az Ádit, ismerkedni vele itthoni közegben is, ami nálunk már nem nagyon számit, mert ismerik két éve...

     

    De valami olyasmit rebesgettek, hogy leeht uj ovónénit kapunk pédig jók voltak a régiek mindketten! Na majd holnap kiderül...

     Én már befizettem mindkettő ebédjét, Ádiét még nyár elején, s akkor volt szülői is, ÍBéciét pedig augusztus elején.

    előzmény:
    makilla (22108)
    2008-08-25  12:54
  94. 2008. augusztus 25. 12:5422108.

    Sziasztok

    Mától hivatalosan is ovis az én nagyfiam :-)))

    délután megyünk ebédet befizetni meg elkezdjük a beszokást, aztán lesz szülői is, na én izgatotabb vagyok min t ő azt már biztos.

    egész héten gyomoridegem volt mire rájöttem hogy az ovi miatt van és nem fog elmúlni csak akkor ha már léátom hogy jó helyre adtam be a gyereket.

    viszek is gépet ma, kihasználom hogy Benő itthon marad apával mert a hét többi napján már jönni fog velem...

     

    Majd tegyetek fel nyaralós képeket, én is igyekszem majd képeket mutatni, csak elkezdeni nehéz:-)

     

    Chipet gratula az álláshoz!:-)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403818 (22107)
    2008-08-25  09:23
  95. Torolt_felhasznalo_403818
    Torolt_felhasznalo_403818
    2008. augusztus 25. 09:2322107.

    Sziasztok, hazaértünk a nyaralásból, az eleje elég nehéz volt, Emmus alig aludt éjszaka, amitől én is fáradt voltam, de a 2. héten, amikor a Balcsin voltunk már jül érezte magát, csak napközben nem nagyon akart aludni. Amióta hazajöttünk nem mozdulhatok el mellőle egy pillanatot sem, mert egyből hiszti van, pedig nem állandóan velem volt a nyaralás alatt. Gondolom az is közrejátszik, hogy rajtam a legjobb felállni :)

     

    Tip, a sokat emlegetett szomszédomnál is ez volt, hogy 5 hónaposan már ült a gyerek, mint egy cövek, mert ültették, ő most 9 hónapos, mint Emma, és még ő is csak ül, de nem tud felülni, kúszni, mászni, mint Emma. Nála is ez volt a baj, hogy nem volt sem alkalma, sem kényszere, hogy felüljön, másszon, mert amint megnyikkant, felültették. Elvitték gyógytornára, és az sokat használt, már ülő helyzetben előre tud hajolni, és már sikerült néha magától felülnie. Nem tudom, hogy vélekedsz a bébikompról, de én mindenképpen lebeszélnélek

     

    Maki, gratula a rutinhoz :)

     

    GYosi, várunk majd képeket a nyaralásról, és persze mindenki mástól is, ha majd hazaértek :)

     

    Bia, milyen édesen alszik. játék közben simán elalszik, ha fáradt? Emmát be kell tenni az ágyába, máshol nem alszik, max a babakocsiban, ha nagyon fáradt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  96. 2008. augusztus 18. 05:0722106.
    De aranyos Kelya abban az uszógumiban  jövöre már mi is tudunk ilyen beleülős uszógumit vinni a balcsira a Biának
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329860 (22105)
    2008-08-16  14:27
  97. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2008. augusztus 16. 14:2722105.
    Kozben elis koszonok megyunk holnap ahzai levegot szivni de jo lesz istenem! Jok legyetek vigyazzatok magatokra 2 het mulva jovok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  98. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2008. augusztus 16. 14:2622104.
    Nyaralos kep:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  99. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2008. augusztus 15. 15:2422103.

    Milyen nagy mar Bius istenem hogy tellik az ido. Maki hogy erzitek magatokat az uj helyen a koltozesnel minden rendben volt?

    Mi kilovettuk Kelya fulet nem nagyon sirt nagyon jol all neki a fulbevalo olyan kis csajoselvittuk fotoshoz is jok lettek a kepek.

    Mar alig varom hogy otthon legyunk!!!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  100. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2008. augusztus 15. 15:2222102.

    Sziasztok mindenki!

     

    Megerkeztunk POrtugaliabol nagyon jol ereztuk magunkat, szereencsere Kelya jol viselte az utat es az ottletet is. Kicsit azert nehez volt a szervezes hogy mindig sziesztazzon meg hol mikor mit egyen ugyhogy volt cipekedes rendesen de jo volt nagyon szuper jo idonk volt vegig csak az utolso par nagy esett le a homerseklet. Most pedig keszulunk haza ki sem pakoltam szinte a borondbol kicsit izgulok az utazas miatt remelem nem lesz gond. Majd hozok kepeket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top