Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2006. okt.-től babára gyur

Torolt_felhasznalo_271790
Torolt_felhasznalo_271790
Létrehozva: 2006. július 31. 21:50

Sziasztok,

én 27 éves vagyok és a párommal elhatároztuk hogy oktobertől nekilátunk egy babának!

Azért inditok én is egy topikot hogy az elejétől kezdve kitárgyalhassunk mindent ami egy baba megfoganásához szűkséges annak érdekében hogy egészséges legyen.

Mindenkit várok aki babavárásra készül vagy akinek már van tapasztalata és segit nekünk tapasztalatokat gyűjteni hogy mi vár ránk.

  1. 2008. augusztus 15. 14:4322101.

    Ahogy néztem az emeletes meg a galériaágy közel 1 árban van de néha az emeletes az olcsóbb....

    Ez meg azért jó mert akkorát csinálnak ami nekem kell, ilyet sehol nem láttam hogy 140 van az ágy alatt...

     

    előzmény:
    Veronka_ (22100)
    2008-08-15  12:31
  2. 2008. augusztus 15. 12:3122100.
    Akkor mi nagyon jó áron vettük az emeletest ...30 valahányért. Majd megpróbálom visszakeresni azt az üzletet(neten találtuk), de ha nem megy, akkor lehet elkérem majd a tiéteket, na de ez még ráér egyelőre....
    előzmény:
    makilla (22099)
    2008-08-14  21:47
  3. 2008. augusztus 14. 21:4722099.

    Gratula!:-)))

     

    Veronka az ágy ára 45 ezerre jön ki, nem kértünk bele matracot mert ugyanakkora matracmérettel dolgoznak így az van.-) 

     

    140 cm lesz az ágy alatt végül mert ahogy akartuk nem lenne stabil sajnos, de azt mondják nem lesz gáz mert nagy a Barnus , és mondták hogy az alsó létrafokot nem teszik be így Benő nem tud felmenni, majd mi betesszük azt...

    kb szept 10.-e környékére készül el, aranyos fiatal kis csapat, totál kézi készítés, muttatták a műhelyt, pont 1 olyan ágyat csináltak ami nekünk is lesz....

    Lehetett volna pluszba festést kérni stb de mi natur pártiak vagyunk így azt se kértünk...

    Ha kell jönnek összerakni stb...

     

     

     

    előzmény:
    Veronka_ (22098)
    2008-08-14  07:34
  4. 2008. augusztus 14. 07:3422098.
    ma vagyunk 4 hónaposak  s tegnap elkezdtük barackot enni, mert Biának kevés volt az anyatej tápértéke már, nem hizott csak heti 10 dekákat, vagy még annyit sem...
    előzmény:
    makilla (22097)
    2008-08-12  22:38
  5. 2008. augusztus 12. 22:3822097.

    Sziasztok

    köszi a drukkokat sikerült a vizsgám így végre megszabadulok a baromi unalmas körbe körbe keringéstől, keddtől már forgalomba megyek (reszkessetek:-)))

     Veronka az ágyat most ugy találtuk ki hogy most 120 magas legyen de csinálja is meg hozzá a plusz 20 cm magasítást Létrához is ágylábhoz is, majd kiderül lehetséges e meg menniyért ( a sima magasításra írta 6000-t az alap a 100 cm az ágy alatt de oda Benő nem fér be mert akkor nem tud felállni az ágyában...

    Amint eljutunnk mert velük nagyon gáz írom a fejleményeket...

    Megrendelés után 3-4 héttel készül el...

     

    Tip jó gekkózást! bizti érdekes:-)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271790 (22096)
    2008-08-12  14:03
  6. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2008. augusztus 12. 14:0322096.

    Maki, én is drukkolok neked 1000-rel!!! Biztosan sikerül!!!

     

    Ja és ha lesz időd a képeket a fiúkról várom ;)

     

    Na voltunk a gekkoban és nagyon tetszett nekem is meg Zsófinak is pedig csak szintfelmérésen voltunk. A finom mozgásokat 100%-ra teljesitette a többit 80-90 között.... de a kuszásban hiánya van ,h előre nem tud csak hátra. Feltettek ezer kérdést amire nehéz volt válaszolni mert nem is figyeltem meg a gyereken ,h csinál e már olyanokat... Pl: mind2 kezében tart egyszerre játékot és ugy játszik ,ott megtudtuk ,h igen de nekem fel sem tűnt...

    Annyi olyan szempontra felhivták a figyelmemet ,h csinál e olyanokat amikre magamtól fel sem figyeltem volna.

    Végülis mi időtöltésként járunk oda és legalább biztos lehetek afelől ,h semmi nem marad ki a mozgásfejlődésében. Persze nem várok olyanokat ,h zseni legyen a gyerek meg amugysem akarnám meg nem is csinálnak olyanokat amitől az legyen, szóval nem csodákat várok hanem csak azt ,h tudjam miket kell itthon gyakorolni játszani és legalább társaságban van olyan mint az ovi :)

     

     

    Na megyek vár a munka...

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    makilla (22094)
    2008-08-11  21:44
  7. 2008. augusztus 12. 07:3422095.

    Drukkolok neked!!!

     

    Az ágy ára emngem is érdekelne majd, hogy csináltatva mennyire jött ki...oszd majd meg velünk légyszi

    előzmény:
    makilla (22094)
    2008-08-11  21:44
  8. 2008. augusztus 11. 21:4422094.

    Sziasztok

    Tip, Veronka nagyon édesek és nagyon szépek a lányok!

    az én 2 nagy kajlámról is mutatnék már képeket:-)))

    Aranyos ötlet volt a lépcsőt a karácsonyfa izzóval kivilágítani, de nem sötétben alszanak ég a szobában a falra szerelt kis lámpájuk, inkább félhomály az mint sötét...

     Egyébként csináltatni fogunk mert vagy tul alacsony vagy tul magas az ami van, nagyon magasre nem merem feltenni, alacsony alá meg nem tudom betenni a kiságyat, és a kerületben találtunk kis céget, velük csináltatunk majd, holnap megyünk letárgyalni.

    Holnap de szurkoljatöok nekem rutin vizsgázom, ma elsőre nagyon jól ment, aztán már nem annyira így most tipródom vezessek e előtte (van 1 órám)
     Hát már most izgulok....

    Jájjj mi lesz holnap:-))))

     

    előzmény:
    Veronka_ (22093)
    2008-08-11  12:26
  9. 2008. augusztus 11. 12:2622093.

    a választ már meg is adtad saját magadnak!!!

     

    A tudás a gyakorlásból jön!!! Tedd le őt fekve!!! a földre, ne ülve, mert akkor sosem fog felülni egyedül! S mászni sem, ha nincs rá lehetősége, hogy gyakorolja!

    Én Biát már most is lerakom vagy a járókába ( ha nem tudok ott lenni vele ) vagy a földre, ágyunkra ( ha mellette tudok lenni ) gyakorlatozni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271790 (22092)
    2008-08-11  11:01
  10. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2008. augusztus 11. 11:0122092.

    Nagyon édes Bianka! Tiszta Ádi csak lányban :) Szép kis formás feje van meg pufipofija de a karján még nincs hurka Mennyi idős is, biztos ilyenkor még Zsófinak sem volt...

     

    Igen a BCG oltást fakasztották ki és azóta mindig kiázik, vhogy az a 2-3 mm-es lyuk nem tud beforrni rajta.

     

    Akkor lehet Karácsonyig megvalósitom annak a lehetőségét ,h ZSófi birtokba vehesse a saját szobáját.

     

    Na megyek összepakolok mert ma megyünk a Gekkoba.

     

    Képzeljétek az összes Zsófi korú (7 hós) ismerős babák mind másznak,felülnek vagy még fel is állnak... csak Zsófi nem :(

    Azt mondta a védőnő ,h nincs lemaradva mindent tud amit a korához képest tudnia kell. Folyton mindenki azt mondja ,h milyen kiegyensúllyozott és érdeklödő, értelmes vagy éppen milyen boldog baba. De akkor ő mért nem kezd el mászni? Csak 4kézláb hintázik meg kuszik hátra és irányba fordul az elejével ha kell vmi.

    Lehet ,h azért mert csak 1 hónapja van lerakva neki pókroc amin gyakorolhat és előtte ölben volt vagy tévézett a hordozóból vagy ülve a kanapén játszottunk vagy babakocsiztattam vagy vittem vhova vagy éppen pancsiztunk és ezért nem adatott meg neki a gyakorlási lehetőség?

    Ülni tud nagyon stabilan ha leteszem és akár órákig játszik ugy.

    Gügyüg egész nap meg nevet.... meg beforgatja a cumiját és beveszi meg megitatja magát üvegből de azt nem hagyom neki.

    Na majd ma meglátom mit mondanak rá.

    Szerintetek?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. augusztus 10. 08:1022091.
    na és mégegy  igazi csaj, már molst karkötőt huz a kezére
    előzmény:
    Veronka_ (22090)
    2008-08-10  08:09
  12. 2008. augusztus 10. 08:0922090.
    képek
    előzmény:
    Veronka_ (22089)
    2008-08-10  07:58
  13. 2008. augusztus 10. 07:5822089.

    Milyen nagy már Zósfi is látom ő is kis vigyori  Bia is állandóanvigyorog

     

    A fiuk mivel utálták a rácsoságyat, igy már 1 évesen rendes ágyban aludtak, illetve fotelágyban, aminek kétoldalt karja van, igy nem tudtak leesni róla...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271790 (22086)
    2008-08-10  00:13
  14. 2008. augusztus 10. 07:5522088.
    jah és mindjárt kicsinyitek le egy-két képet előlege, de ezek már nyaralás után itthon készültek...balcsis képeket majd felpakolom az oldalamra...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271790 (22086)
    2008-08-10  00:13
  15. 2008. augusztus 10. 07:5422087.

    A karácsonyfaizzó veszélyes. Mi ufólámpából csináltunk nekik lámpát, ha emlékeztek még rá korábbról...

     

    Milyen szurit fakasztott ki a doki? BCG? Az nem ázhat vizben, ha kifakadt !!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271790 (22086)
    2008-08-10  00:13
  16. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2008. augusztus 10. 00:1322086.

    sziasztok!

     

    Remélem én is ,h a helyén fog kibujni mert ma ugy tűnt....

    Nem értek én ehhez!!!

    Viszont az oltása amit kifakasztott a doki nem tud behegesedni mert akkora lyukat nyitott rá és minden este kiázik...

     

    Van egy ilyen készségfejlesztő foglalkozás nem tudom ismeritek e

     a GEKKO én el fogom vinni Zsófit ,h kiprobáljuk. És a honlapjukon sok érdekeset lehet olvasni a forumon.

    Pl: kimondottan foglalkoznak ilyen helyzetekkel is mint Bécinek van ,h a mászás kimaradt és ,h ez milyen mentális problémákat is vonhat maga után és kifejlesztik nála azt amit ennek hiánya okozott.

    A bébikompós topik kimondottan ÉRDEKES!!!- nem is gondolná az ember ,h nem csak a testiépségére hat ki a babának!

     

    Én épp azon gondolkodom, h mikortól lehetne Zsófit rendes és nem rácsoságyban altatni ,kb 2 éves kortól??? Szeretném kifesteni a szobáját ugy, h mikor bemegyünk olyan legyen mintha a tengerfenekén sétálgatnánk, az egész vizalatti lenne... igy tervezgetem ,h milyen butorok legyen majd benne és hol ,h a festés ne kerüljön takarásba.Igaz az egész szoba minden fala egységesen a vizalatti látványt nyujtaná és nem csak egy egy kép lenne. Remélem 2 éves korára elkészülök vele

     

    Amugy Zsófi nagyon jó kedélyű baba, ma labdát gurigattam neki és mikor sikerült visszalöknie ,hangsúllyosan megköszöntem neki és ettől szakadt a nevetéstől és annyira kacagott már ,h én is elkezdtem nevetni mint állat...

    Nagyon sokat eszik, szinte másfél óránként tömöm.

    A hippnek van joghurtós meg túrós gyümis pépje, nagyon finom ,majdnem befaltam előle

     

    Maki milyen az új lakás ,h igy megsirattad a régit?

    Lehet kapni ilyen alagut szerű ponyvát a galéria ágyra az ikeában és ha az alatt aludna a rácson belül Barnus akkor már biztosan nem tudna leesni! Legyen egy kis fény is neki ,h letudjon mászni! A létráját karácsonyfaizzóval kéne kivilágitani de nehogy megrázza az áram ha játszani kezdenek vele!!!!

     

    Veronka mutass képet Biáról!!! Már rég láttuk!!!

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. augusztus 7. 22:1922085.

    Most hogy mondod a Barnus sem mászott így soha fel semmire és állandóan nekimegy mindennek, állóhelyzetben képes felborítani magát szegény, bizti vele is lesznek gondok akkor...

    Na akkor nekidurálom magam és átszámolom mennyi pízem van:-)))

     

    előzmény:
    Veronka_ (22083)
    2008-08-07  15:58
  18. 2008. augusztus 7. 16:0022084.

    Én megvenném a galériaágyat...

    Lehet , ha ngyobb lesz a Bia, akkor én is azt veszek majd. S akkor alól lesz a bia az emeletesen, Béci megy a galériaágyra, s Ádi lesz felől az emeletesen, vagy forditva, majd meglátjuk...

    előzmény:
    makilla (22082)
    2008-08-07  14:41
  19. 2008. augusztus 7. 15:5822083.

    Ádi kétszer lezugott az emeletes ágyról, s semmi baja nem lett.

     

    Egyébként örülj neki, hogy mászik, ez a fejlődés egyik szakasza...

    űBéci nem mászott, s vannak is gondok az egyensulyérzékével, most fog foglalkozni vele egy fejlesztőpedagógus az oviban.

    Ádi mászott, s vele semmi gond nincs!

    előzmény:
    makilla (22082)
    2008-08-07  14:41
  20. 2008. augusztus 7. 14:4122082.

    Van körbe leesésgátló persze, de éjjel mindig kijön hozzánk..

    Tehát tutira leesne egyszer kétszer, az elején tennék alá szivacsot biztos ami biztos.

     Viszont talán annyira szeretné hogy nem kaarna átjönni hozzánk és megszűnne a mászkálás.,..

    Nem  tudom tipródom..

    Benő is tutira megmászná, minden poillanatban rohannom kéne, de egyébként is azt csinálom mert mindenre felmáészik csak a falra nem, esküszöm vmi alpinista lesz..

    Felkapaszkodik a billegő székekre stb, úgyhogy olyan mindegy van e vagy nincs az csak 1 új terep lenne neki, ő mászik ígyis úgyis.

    Viszont ha már fent vannak ketten csak egyszer késsek...

    Nahát ezek függvényében merjem avagy ne?

     

    Pozitív oldalként nyernék 1 nagy teret, vele mert a 2 ágy egymás alá jönne be vele...

    Lehetne alatta kuckózni stb..

     

    előzmény:
    Veronka_ (22081)
    2008-08-07  06:58
  21. 2008. augusztus 7. 06:5822081.

    Gondolom van leesésgátlója a galériaágynak?

    Amikor én összeraktam az emeletes ágyat a fiuknak próba képpen, akkor a Béci sem volt sokkal idősebb...

    De ez függ a gyerektöl is...hogy alszik? Mélyen? Szokott éjjel kimászkálni?

    Mert pl. nálunk Bécivel nem volt gond, mert ő általában nem ébred fel éjjel, s ha fel is ébred pisilni vagy inni, akkor átszól nekem, s viszek neki inni, vagy kikisérem a sötétben pisilni. S amugy is hallom, ha valamelyik felébred, mert a két szoba összenyilik egy ajtóval, ami állandóan nyitva van.

    De ha az Ádi lenne felül, akkor már elgondolkoznék rajta, hogy merjem e fentre tenni....

    előzmény:
    makilla (22080)
    2008-08-06  22:48
  22. 2008. augusztus 6. 22:4822080.

    hű télleg jó későn fürdetsz!

    Enyémek ilyenkor már ágyban vircsaftolnak, ha szerencsém van hamar elalszanak...

     Szerencsére már jobban vagyok kicsit, bár tegnap elsirattam a régi lakást, kibőgtem a szemem, de ez kellett ma már határozottan jobb...
    Tip azért remélem a helyén bújik ki Zsó  foga!!!

    Nem láttam még ilyet, érdekes lehet...

     

    Veronka te fel mernél tenni galéria ágyra egy 3 éves gyereket????

    Nem emeletsre annál kicsit alacsonyabb de azért csak a magasban lenne, Benő meg alatta a saját ágyában...

    Bár így is jóval nagyobb a terünk mint a régiben (pedig a lakás kisebb!) de ezen gondolkodom hogy úgy fullos lenne a gyerekszoba...

     kinéztem egyet bár kissé sokallom de szép, olyan szép és úgy passzolna  szobánkba...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271790 (22079)
    2008-08-06  21:12
  23. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2008. augusztus 6. 21:1222079.

    Szaisztok!!

     

    Skri, nagyon aranyos Danika ,milyen kis tevékeny, látom élvezte ,h őt ünneplik :)

     

    Maki, remélem most már kisebb teher ül a válladon ,jó volt olvasni ,h a fiúknak ,h megelégedtek az új kéróval

     

    Na majd jövők én is de ezer a teendőm.... Végr meggyógyultunk és Zsófi semmi gyógyszert nem szedett, legyőzte a virust.

    Most nagyon kint van a foga de már a csipke is kilátszik de nem az inye tetején akar kibujni hanem alatta pár miliméterrel de elől....

    Ez baj??? Apám azt mondta majd a helyére megy.... valóban? valakinél volt ilyen???

    Bár lehet ,h a helyén bujik ki de nem ugy néz ki mert nagyon látszik már!Na megyek fürdetni jókor mi?? De igy legalább alszik 10-12 órát egyben

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. augusztus 6. 14:1722078.

    Én is itt volnék, már van netünk is, igaz az előbb volt mint mi ide jöttünk volna...

    Túl vagyunk a nehezén, szombat vas nonsztop pakoltunk, de úgy ahogy rend van.

    a fiúk szobája már szombat estére jó volt, vas azt már csak csinosítottuk, a mienk szombat este úgy nézett ki, hogy 1 csapás volt vágva a dobozok közt és ott közlekedtünk.

    A költöztető brigád nagyon odatette magát, nem ettek, nem ittak, úgy nyomtam beléjük kólát a liftnél, és ezzel a tempóval volt 5 óra nekik...

    Iszonyat gyorsan melóztak, hamarabb jöttek, még a fürdő, wc ki se volt pakolva mikor jöttek, meg akkor kezdtük a gyerekszobát szétszedi, így folyamatosan dobozoltunk a pakolás alatt is...

    A fiúk szeretik az uj lakást én annyira nem , még szoknom kell, de ők baromira élvezik hogy reggel az erkélyen kezdünk és nézzük mit hozott a kamion a pluszba , elemezzük a zöldségeket, meg olyan jó muri végignézni a lepakolást...

    A költözésnél péntektől vasárnapig  a bébi szitter nénink volt velük, szegények már alig ismertek meg minket..

    esténként azért hoztuk őket haza, de vas már Barnus itt hisztizett a ház előptt hogy haza akar jönni, mi meg majdnem sírtunk, mert az erkélyről láttuk, de nem jöhetett még, mert pakoltunk ezerrel...

    Benő is sírósabb lett és tüntetőleg a bébi szittert is úgy hívja ahogy engem "ama"-nak

    Először rossz volt hallani de örülök hogy ilyen jól megvannak ők ketten...

    Maga az uj lakás nem viselte meg őket, bár úgy látom hogy alvásba meneküklnek az uj  helyzet elől, Benő az első 2 nap nagyon sokat aludt és Barnus se volt fent éjjel....

    Elég forgalmas és zajos a lakás, ezt még szoknom kell mert a másik csendes volt, így első este nem aludtam semmit csak forgolódtam , de szerencsére mást nem zavar a zaj csak engem... 

     

    Közben azért vezetgetek is, jöv hét kedden vizsgázom a rutinból, tartok tőle de azért érezhetően jobban megy már, és egyszerűen imádom az uj okatómat! Fantasztikusan jól magyaráz, már lassan azt is sikerül belémvernie, hogy a tolatásnál merre kormányzunk, meddig stb

    Most megyek mert Barnus bujik (neki meg 25.-től már kezdődik a beszoktatós hetünk) úgyhogy jól állunk...

    Skri szupik a képek!!

     

     

     

    előzmény:
    Veronka_ (22077)
    2008-08-06  10:49
  25. 2008. augusztus 6. 10:4922077.
    megjöttünk ám mi is a balcsiról, csak nincs időm irni...izzik a mosógép, s mivel apa még itthon van a héten, igy csinálom az elmaradt melókat...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198592 (22076)
    2008-08-01  15:45
  26. Torolt_felhasznalo_198592
    Torolt_felhasznalo_198592
    2008. augusztus 1. 15:4522076.
    Utolsó! Ezen sorrenben az unokahugom, hugom, én , Dani, és az unoka öcsém (aki megsértődött, mert a hugom mellé akart ülni, de nem szólt)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. Torolt_felhasznalo_198592
    Torolt_felhasznalo_198592
    2008. augusztus 1. 15:4322075.
    na minnyá vége
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. Torolt_felhasznalo_198592
    Torolt_felhasznalo_198592
    2008. augusztus 1. 15:4222074.
    még egy pár
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. Torolt_felhasznalo_198592
    Torolt_felhasznalo_198592
    2008. augusztus 1. 15:4122073.

    Sziasztok!

    Hoztam még pár képet és ezzel búcsuzom egy időre, mert megyünk nyaralni!

     

    Maki kitartást a költözéshez, ha hazajöttünk megnézzük a lakást

    előzmény:
    makilla (22072)
    2008-07-30  22:18
  30. 2008. július 30. 22:1822072.

    Sziasztok

    skri, Tip miket nem tudtok!

     

    Tip! Szerintem sem lesz gond, sírna ám ha az orrába lenne, mert szúrná az a szilánk meg folyamatosan kapkodna oda...

    Le meg csak nem szippantotta.

    Én is ilyet használtam mint te egészen addig a pontig míg Benő nagyon taknyos volt és szívtam volna le és rohantam és kiesett a kezemből, rá a csempére, és eltörött...

    Én meg ott álltam, hogy most hogy szívom le a gyerek orrát? Na azóta műanyagot hasztnálok, van abból az is, az is ui porszívóra tehető, és nem kell izgulnom ilyenek miatt...

    Igazából a te eseted durvább, az enyém csak idegesítő volt.

     

    Skri. félelmetes lehetett..Durva nagyon...És már a 16.

    Benőnek felül 4, alul 2:-)))

    Most kezdett el igazából rágni, kenyeret, eszik, meg banánt harap stb:-)))

     

    Ja Tip: már szerződtünk ezért voltam olyan ideges, de állja a tulaj a költségeket, sőt még a parkettát is fel akarta szedetni, külfödről szerzett rá embert csak végül mi nem kértük mert az kb 3 napos meló lenne ha meg utána is bűz van megszívtuk mert ha már ott lakunk hogy festünk ki..

    És muszály most szombaton költözni, minden le van zsírozva, utána nem lenne aki a gyerekre vigyázzon stb... 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198592 (22071)
    2008-07-30  13:09
  31. Torolt_felhasznalo_198592
    Torolt_felhasznalo_198592
    2008. július 30. 13:0922071.
    Ja azt nem is meséltem még, hogy kint van Daninak a 16. foga! És a szívbajt hozta rám, mert eddig is mindegyik foga vérezgetett egy kicsit, pontosabban az innye amikor áttört a fog, de amikor az első örlő kijött, úgy istenigazából, nem csak a csücske, akkor folyt a szájából a vér. Épp főtt répát evet, természetesen kézzel, így nem tudtam mit dughatott a szájába, gondoltam esetleg elharapta a nyelvét, erre látom, hogy "csak" a foga! DE vagy 5-10 percig ott rémüldöztem, hogy mitől folyik a gyerek szájából a vér!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. Torolt_felhasznalo_198592
    Torolt_felhasznalo_198592
    2008. július 30. 13:0522070.

    Szia Tip!

     

    Ne idegeskedj! Szerintem is a pohárban lehetett a szilánk, vagy ahogy bekapcsoltad a porszívót akkor az szívta le (gondolom csak utánna tetted az orrába, hogy már ment a porszívó?) Az elmesélésed alapján, nem hinném, hogy lenyelte, vagy leszívta volna! Ha igen és olyan nagy akkor már gondot okozott volna! Esetleg az orrszívó többi részében nem nézted?, lehet, hoyg ott figyel a csőben, csak nem vetted észre! Vagy már réges rég kimostad belőle! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271790 (22069)
    2008-07-30  11:41
  33. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2008. július 30. 11:4122069.

    Szia Maki,

     

    ugy olvasom ,h még nem kötöttetek szerződést a tulajjal, akkor nyugodtan kérhetitek ,h festesse ki a lakást de az a minimum ,h a kutyaszagot eltűnteti vagy ti kifestetitek de addig nem fizettek bért mig a festés költsége le nem törlesztödik stb...

     

    Skri!!! Daninak nagyon világitanak azok a gyönyörű kék szemei!!! Nagyon szép élénk kék!!!

    De jó ,h már motorozik Danika!! A torta nekem is szemetszúrt nagyon belekostolnék :) Amugy köszi jobban vagyunk ,Zsófi közérzete olyan mintha semmi baja sem lenne de még köhög és taknyot is szivunk de gyógyszert nem szedetek vele mert a doki azt mondta hagyjuk az immunrendszerét dolgozni mivel nem lázas.

     

    Képzeljétek mit tettem !!!!

    Porszivós orrszivonk van, az az üvegfejű és két szivás közt egy pohárban áztatom ki. Na 2 napja letört a hegye ahogy beledobtam a pohárba és nem vettem észre és igy dugtam az orrába és mikor vérezni kezdett neki akkor vettük észre ,h el van törve. Hát elsápadtam a félelemtől és rohantam a mosogatóba ,h ott van e a letört rész a pohárban.  Ott volt igy kiöntöttem a vizet és kivettem a darabkát és ráillesztettem a végére ahonnan letört de két apró szilánk hiányzott a vizet meg már kiöntöttem .

    Persze Zsófinak nem eredt el az orra vére csak megszurtam vele egy picit és két csepp ha jött. De nem olyan vágos üveg volt a vége mert előtte én is a mutató és hűvelykújjam közt kiráztam és nekem sem szúrta meg a kezem ezért sem vettem észre ,h törött.

    DE   legnyagobb baj ,h mi van akkor ha esetleg Zsófi orrába szúrodottaz a két pici szilánk, amit kizárnék mert nyomkodtam neki és nem sirt fel, és ha a nyálkahártyában van és ha lemegy a duzzanat akkor leszippantja vagy ha már leszippantotta tűdőbe vagy lenyelte gyomorba ?!?!?!?!? Honnan tudjam meg?!?!?

    Mindenki azt mondja ,h a pohárban lehetett vagy ha nem akkor is mivel szivtam kiszivtam, DE már nem ugy szivott mert le volt törve a vége és nagy volt a lyuk és amugyis szelepes az a szivó és elvesz a porszivó szivóerejéből.....

     

    Zsófinak azóta semmi más baja nincs  TI MIT TENNÉTEK A HELYEMBEN???

    Most tegyem ki csomó kellemetlen vagy fájdalmas vizsgálatnak amikor valószinű semmi baja ha meg leszippantotta azt ugysem tudják kimutatni ha meg az orrában lenne annak lenne jele...

    Ezen agyalok egésznap....

    De ha bárhova lement volna akkor már biztos lenne baja nem???

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2008. július 29. 11:5722068.

    Szia Skri!

    Dani már motorozik???

    Nagyon jóképű!!!!

    Én is vettem Benőnek mini motrort és ezt a fajtát akartam de nem kaptam ilyet így a kínai neogagyi nyuszimotort kapta, annyiban jó csak hogy nagyon alacsony, könnyű ráülni meg leszállni, de nem tud vele még menni...

    Olyan kis guszta a tortája!!

    Én meg irigyellek a Balaton miatt sokkal inkább pakolnék amiatt össze , hogy oda megyünk! 

    Már hívott este tegnap a költöztető, hogy pontosítsunk

    a lakás meg még.....

    A paírjai nem smakkolnak, a tuélaj nevén nincs tv, de bent van a modem a lakásban és a csaj nézte is a tv-t de akkor hogyan???

    stb stb....

    Annyit rohangál szegény apa ezután hzogy csak na....

    És idegbajt kapunk hogy ez se jó az se jó, hogy lehet így itthagyni 1 lakást?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198592 (22067)
    2008-07-29  10:31
  35. Torolt_felhasznalo_198592
    Torolt_felhasznalo_198592
    2008. július 29. 10:3122067.
    4. képen megnézte mit rejteget ama a törölköző alatt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198592 (22066)
    2008-07-29  10:29
  36. Torolt_felhasznalo_198592
    Torolt_felhasznalo_198592
    2008. július 29. 10:2922066.

    Sziasztok!

     

    Gyosi (bár már valszeg nem olvasod, de jó nyaralást!

    Tip, hogy vagytok? Meggyógyultatok már?

    Maki, nem irigyellek! Mi csak balcsira megyünk szombaton 2 hétre de én már most stresszelek a pakolás miatt, hát ha még költözni kéne, pláne 2 gyerekkel!!! Ők hogy viselik?

     

    Hoztam pár képet. Van közte néhány agárdi szülinapos, de az itthoniak még mindig nincsenek nálunk, majd azt is hozom talán csütörtökön!

     

    előzmény:
    makilla (22065)
    2008-07-28  13:23
  37. 2008. július 28. 13:2322065.

    Na az új lakásba semmi örörmöm nincs és nem is lesz...

    2 napja csak takarítom de rohadt büdös van még mindig mert kutyát tartott a lakásba  az előző...

    én meg olyan hülye állat voltam hogy így belementem máskor kutya után soha be nem tenném a lábam a lakásba...

    De mindegy késő bánat, áttakarítottam a hétvégét, semmit nem voltam a családdal és az eredmény semmmi. Csütrötökön állhatunk neki kifesteni megint sját költségre saját zsebből mert nekünk olyan qrva sok pénzünk van erre hogy a más szarját festessem!!!

    Szóval a tököm kivan..... 

    Tulaj nem elérhető, külföldön van de ha hazajön nem áll meg előttem az biztos, mert ez így undorító ez 2 fillért nem ér így nem hogy havi 75 ezret... 

    Szóval evann...

     Pénteken meg itt kell már lapreszerelni mindenrt meg csomagolni ...

    Bár ha nem megy ki a szag én ugyan be nem költözök!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271790 (22064)
    2008-07-27  01:30
  38. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2008. július 27. 01:3022064.

    Aki mer az nyer!

     

    Nagyon király ,h ennyire bevált az új kocsi és az oktató is!! Mennyi örömöt hoz az új változás és majd az új lakás is!!

    A sok rossz után jön a jó széria!!!  Depid javult?

     

    Gyosi érezzétek nagyon jól magatokat!!!

     

    Sajna mi betegek vagyunk, Zsófinak hurutos köhögése van nekem meg száraz jellegű és gyógyulgatunk csak a dokinőnk egy balfasz...

     

     

    előzmény:
    makilla (22062)
    2008-07-26  11:42
  39. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2008. július 26. 12:0622063.

    Maki orulok hogy jol sikerult a vezetesed bistosan jobb igy jarni hogy szereted.  En is imadtam kar hogy azota nem vezetek, de majd annak is eljon az ideje.

    Elkoszonok csajok vagy 2.5 hetig nem leszek remelem lesz mit visszaolvasnom amikor visszajovok:) Holnap hajnalban indulunk Portugaliaba mar minden keszen all kicsit stresszes vagyok remelem semmit nem hagyunk itthon.

    Jok legyetek elvezzetek a joidot.

     

    Puszi mindenkinek! 

    előzmény:
    makilla (22062)
    2008-07-26  11:42
  40. 2008. július 26. 11:4222062.

    hali

    csak jöttem élménybeszámolni, szuper az új autó és az új oktató is!

    1 kis fekete Peuget 206-on tanulok, de az vmi álom!

    mint vmi kis dodgem vagy játékautó olyan könnyedén lehet kormányozni és kezelni a pedálokat!

    És nagyon szépen gyorsul, lassul, nem tagadom szerelmes lettem :-))))

    Szóval újra imádok vezetni tanulni, szuper hangulatú az órám is, csak azt sajnálom hogy 35 ezret kidobáltam és nem előbb váltottam...

    :-)) 

    előzmény:
    makilla (22061)
    2008-07-24  13:37
  41. 2008. július 24. 13:3722061.

    jaj Chipet ne rémiszgess holnap lesz  az újjal az 1. órám, remélem nem kezd ki velem, vagy legalább helyes lesz:-)))

     

    Tegnap aláírtuk a lakás szerződését, hétvégén takarítok mert olyan büdös van bent , kutyárt tartott a lakásban a csaj aki bent volt és brutál...

    Nem is tudom remélem 3-4 domestosos felmosás elég lesz a szag ellen, de komolyan kinyitod az ajtót és mellbevág a szag

    Szóval szombat vas belevetem magam hogy a költözés után már csak pihenni kelljen ne suvickolni...

     

    Megjött ma az új 4 méteres rács a másik lakásba. reszkess Benő

    Ha rossz lesz addig komolyan összerakom neki itt járókának:_)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403818 (22058)
    2008-07-24  07:19
  42. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2008. július 24. 13:0222060.

    Hát akkor mindenkinek szép meleg időt és kelemes nyaralást kivánok!!! Chipet ,köszi a kedves szavakat!

    Mi kinyaraltuk magunkat azt hiszem idénre.

    Maximum egy-két napra leugrunk Balatonra.

    Ugy döntöttünk nem kinozzuk idén már Tücsikét.

    Voltunk vele Baján a halászléföző versenyen és mindenhol példás baba volt és nagyon jól tűrt mindent de látni lehetett, h megszenvedte ő ezeket a nagy utakat ,főleg a változásokat ,leginkább a fekhelyét hiányolta!

    Képzeljétek Zsófit mindig fiúnak nézik ha a Lili unokatesoval megyünk vásárolni mert neki nagy haja van 2 copffal. És egy bevásárlókocsin toljuk őket és mindig megkérdik egy fiú egy lány!!!

    Mondom ,h melyik fiunak van fülbevalója??? aztán sürű bocsánatozás ,h ők a haja miatt nézték fiunak mert akkor a másiknak miért olyan a haja .Mert annak más az anyja ,szoktam mondanki. De már idegesit ,h rá sem néznek csak mert Zsófi rövid szőke és oldalra fésülöm a másik copfos akkor ez fiú

     

    Hiába van rajta rózsaszin ruha.... ha egyedül viszem akkor mindig lánynak nézik de igy meg fiunak.  Csajok várok új képeket a kicsikről, h én is kifejezhessem a csodámat!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2008. július 24. 07:4222059.

    nem küldte el a szemét nlc, amit irtam

     

    Szóval mi is megyünk szombaton nyaralni a balcsira egy hétre. S két táskába fogok pakolni. Egy sporttáskába lesz a 3 gyerek ruhája, a másikban pedig enyém és apáé, s az apróságok.

    Meg kell tanulni okosan pakolni, nekem már rutinból megy, az 5 év tapasztalata

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403818 (22058)
    2008-07-24  07:19
  44. Torolt_felhasznalo_403818
    Torolt_felhasznalo_403818
    2008. július 24. 07:1922058.

    köszönöm a sok jó tanácsot, most úgy próbálkozom, hogy ebéd után adok gyümit, a délutáni kaját meg lecseréltem főzire. Amikor mi vacsizunk Emmát is odatolom az asztalhoz, és akkor még elrágcsál egy kekszet, vagy kenyeret, olyan jó, amikor ülünk az asztalnál mint egy kis család :)

     

    Tip, nagyon édes Zsófi, egyébként Emmus sosem hízott sokat, kisebb korában is mindig a lehető legminimálisabbat hízta.

     

    Skri, Emmus is így alszik, keresztbe fekszik az ágyában, és ő is teljesn szétveti magát, néha pedig gondolom épp fejemelgetés közben alszik el, mert a keze úgy van a teste mellett, hogy ha ébred, akkor egyből tudjon nézelődni :))

     

    Mi augusztusban megyünk nyaralni Cserkeszőlőre, majd a Balcsira, szerencsére közben hazajövünk, mert nem tudnék 2 hétre vinni ruhát Emmusnak, egyszer voltunk már 1 hétvégére pihizni, hát a csomagtartóba csak Emma cuccai voltak

     

    Gyosi jó nyaralást, ha már nem jönnék, míg mész.

     

    Maki, az én oktatóm meg kikezdett velem, majd miután nem álltam kötélnek természetesn ott szivatott ahol lehet, köcsög az összeg oktató, kihasználják a helyzetet, vagy pénzt vagy szexet remél :(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2008. július 23. 16:5522057.

    Mikor mentünk nyaralni 4 napra, kikészitettem Zsófi cuccait a konyhaasztalra, meg a kajáját stb...

    mikor átjött a szomszéd azt hitte ,h óriási bevásárláson voltunk :))

    Több cucca volt mint nekünk.... a légzésfigyelőt ne felejtsd el! ;)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329860 (22055)
    2008-07-23  13:12
  46. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2008. július 23. 16:5322056.

    Szia Gyosi ,köszi a kedves minősitést

     

    én is nézegettem multkor a tengerpartos képiteket és Kelya baba is csodaszéééép!!!

     

    Maki jól tetted ,h váltottál, persze ,h az oktató szerint rosszul döntöttél mert nem az ő zsebét tömöd , de ezzel ne is foglalkozz!

     

    Akkor egyenlőre azt a kekszet nem adom neki bár ma belereszeltem a gyümijébe, de remélem nem lesz baja 2db-tól!

     

    Húúú egésznap játszok vele a szőnyegen mert ilyen csunya időben bent ragadtunk. Nagyon fárasztó ez a játszás és teszem-veszem, ringatom, beszélek, hempergek kuszok mászok vele....

     

    Holnap megyünk meglátogatjuk a dédijét azaz unokatesóékkal, azaz az anyósunk anyját. Szerencsére még mindig anyós menetes övezet van erre

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329860 (22054)
    2008-07-23  13:10
  47. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2008. július 23. 13:1222055.
    Koszi maki de szerintem koltozni es elvezetes dolog legalabbis en szeretek. En ma reggel kimostam Kelyanak kipakoltam az agyara azokat a cuccokat amit vinni akarok haaaaaaat mintha kol-toznenk vegulis
    előzmény:
    makilla (22053)
    2008-07-23  13:09
  48. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2008. július 23. 13:1022054.

    Sziasztok!

     

    Jaj igen igen de buta vagyok elfelejtettem tegnap Daninak boldog szulinapot kivanni hogy milyen nagyok mar a mi babaink:)

    Zsofi egy kis tunemeny

    Ugy en is szoktam cselezni hogy ugy teszek mintha en ennem a kajat es akkor tuti kell neki. En glutent 10 honapos kora ota tehat 2-3 hete adok neki szerencsere nem lett gond.Lassan a tejassargajat fogom neki bevezetni de most hogy megyunk nyaralni nem nagyon akarom nehogy gond legyen mas sem hianyzik. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2008. július 23. 13:0922053.

    Sziasztok

    még élek csak rengeteg dolgom van

     Skri először is nagyon Boldog szülinapot Danikának! Nagyon szép nagyfiú lett belőle, nagypon aranyos, helyes kis pofija van!

    Részvétem a szaladás miatt majd eztán jön a mindenre  és minden ingatag tárgy segítségével felmászok őszítő időszaka.

     

    Tipegő bocs hogy nem írtam de ki is ment a fejemből meg nem is lett ma volna jó, inkább tényleg várjuk meg a költözést és utána.

     

    Viszont hétfőn oktatót cseréltem mert nem haladtam a mostanival és mindenki szerint csak jó söok pénzt akart belőlem kiszedni, így jól meghallgattam hogy milyen rossz döntést hoztam hogy őt otthagyom stb, de pénteken vezetek az újjal .

    A különbségre kíváncsi vagyok. És hogy nevetséges legyek, egyébként sem szeretm a tűzpirosat sokkal inkább a feketét (olyan lesz a mostani kocsi) 

     

    Chipet szerintem is valahova a 2 étkezés közé iktass be gyümit, egyébként a Benő is alig eszik valamit... 

     

    Gyosi lassan én is csomagolok:-) a te okod kissé élvezetesebb érezzétek jól magatokat!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271790 (1)
    2006-07-31  21:50
  50. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2008. július 23. 12:5122052.
    4.kép : kiragta az almámat a kezemből és behuzta a szájjába
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2008. július 23. 12:4722051.

    1. 2. képek: Zsófi és unkatesója

    3. 4. képek: Zsófi és barátnője

     

    még teszek fel!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  52. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2008. július 23. 12:4422050.

    Sziasztok,

     

    hát Maki nem irtál de az idő amugyis elmosta a játszóteres talinkat, majd ha egyenesben vagy bepotoljuk!

     

    Skri, Boldog születésnapot Danikának!! Milyen ügyes kisfiú!!! Mennyi mindent mond már!!! Hihetetlen!!!!

     

    Chipet, akkor Zsófi túlhizta Emmust  a kismalacom bélpoklos lenne ?

    Nyugi én is mindig azon agyalok mit hogyan adjak neki mert senki nem mondja a lényeget,pl miben van glutén?!?!-honnan tudjam???

    De szerintem is beiktathatsz neki még egy vagy 2 étkezést.

    Én 2,5 óránként etetem mert ő ilyen gyakran igényli és főzelék után kap tápszert is mert a cumisüvegtől nyugszik meg az alváshoz.

    Elvileg van 6hós babáknak keksz amiben van glutén ha tied ehet már olyat akkor reszelj neki a gyümijébe és az biztos laktatóbb.

    Sajnos nálunk az a baj ,h amit én főzők neki azt kiköpi :( és csak a bolti üvegeseket eszegeti....

    Tegnap végre a gyümimixemet ette de kinéztem a szájjából olyan finomra sikerült

    Az új taktikám az ,h ha vmit kiköp és nem eszi akkor legközelebb elkezdek enni előtte vagy pedig az ő kajájára evést imitálok és röktön kell neki is és már eszi is. Csak azért irom hátha van másnak ilyen gondja és hátha bejön e csel...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  53. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2008. július 22. 17:3022049.

    Sziasztok!

     

    Vegre volt mit visszaolvasnom:) Miota Kelya jarja a maga utjat nem sok szabad percem van csak amikor az etetszekbe rakom vagy a jatszoagyaba. Ugy nez ki visszajott az egyvagya csak el ne szoljam magam. Ma vegre eljutottunk babaklubba nagyon jo volt.

    Elmentek a vendegek 2 napig voltak nagyon orultem nekik, bar faraszto volt Kelya nem nagyon aludt napkozben mert a keresztlanyom neha felverte almabol de ma mar bepotolta a lemaradasat 2.5 orat aludt ebed utan.

    Kelya is csak 4-szer eszik egy nap bar ma kapott egy kis kekszet 10 orakor, azt hiszem ennel megis maradunk. Nalunk a gyumi az nem egy kaja csak desszert fozelek utan kapja delben. A mi etrendunk igy nez ki 8-kor tapszer tejpeppel 13-kor husos fozi plusz 130 ml gyumi vagy egy fel kockasajt 17-kor tapszer tejpeppel plusz 1-2 babapiskota vacsira fozelek hus nelkul neha dusitom reszelt sajttal majd utanna egy babajoghurt.  Nem mondom hogy můindig mindent megeszik de ma pl igen jo lenne hamindig ilyen jol enne akkotr talan hizna is

    Mar nagyon varjuk a nyaralast vasarnap hajnalban indulunk kezdek pakolgatni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. Torolt_felhasznalo_198592
    Torolt_felhasznalo_198592
    2008. július 22. 15:4822048.
    A 3-as kép helyett ezt akartam!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  55. Torolt_felhasznalo_198592
    Torolt_felhasznalo_198592
    2008. július 22. 15:4722047.

    1. kép: Ilyen volt

    2. 3. kép: Ilyen lett

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  56. Torolt_felhasznalo_198592
    Torolt_felhasznalo_198592
    2008. július 22. 15:3822046.

    Sziasztok!

     

    Itt van pár kép a szülinaposról, de ezek 1-2 hetesek a partis képek még mindig nincsenek nálunk!

     

    Chipet mi van akkor ha a 17-es gyümi és a 21-es tápi közé beiktatsz egy főzis vacsit, monduk fürdés előtt?

    Nálunk is így van Bár Dani 7 körül kel, akkor szopizik aztán kb 9-1/2 10 körül elalszik és ahhoz is szopizik (mást nem kér, amióta átalussza az éjszakát és újra van délelőtti alvás) aztán 11-1/2 12 körül ébred, akkor ebédelünk és 1/2 3-3 körül újra szopival alszik, majd amikor felébred, általában 1/2 4-4 akkor gyümi és olyan 7 körül vacsira főzelék (vagyis az amit mi eszünk, mert ő a főzeléket nem eszi, nem elég darabos), és végül 8-kor fürdés, aztán szopi és alvás

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403818 (22042)
    2008-07-22  07:36
  57. Torolt_felhasznalo_403818
    Torolt_felhasznalo_403818
    2008. július 22. 14:5022045.

    az az alapvető gond, hogy négyszer eszik 1 nap, mivel 10-kor eszik először, akkor ébred fel. Most már teszek a főzibe tápszert vagy krumplit, csak azt nem tudom, hogy mégis honnan a fenéből kellett volna ezt magamtól tudnom? szerintem ezt a védőnőnek kellett volna mondania még egy főzit uzsira tudok adni, de akkor mikor adok gyümit?

    előzmény:
    Veronka_ (22044)
    2008-07-22  11:53
  58. 2008. július 22. 11:5322044.
    bocsi uzsi tejpép...de a vacsit és az uzsit meg is lehet cserélni, ha az elalváshoz nem kell neki a tápszer..
    előzmény:
    Veronka_ (22043)
    2008-07-22  10:55
  59. 2008. július 22. 10:5522043.

    Az igazat megvallva én sem igy etetém...

     

    Már elég nagy ahhoz, hogy kétszer kapjon főzit.

    Reggeli főzelék, tizórai gyümölcs, ebéd főzelék, tizórai tejpép, vacsi tápszer. S tényleg nem ártana minden főzibe tápszer , s süritésre krumpli...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403818 (22042)
    2008-07-22  07:36
  60. Torolt_felhasznalo_403818
    Torolt_felhasznalo_403818
    2008. július 22. 07:3622042.

    Milyen nagy már Dani :) Boldog szülinapot kívánok, és hozz majd képeket, és mindenki más is :)

     

    Tegnap voltunk méreckedni, 7,48 kg, 1 hónap alatt 100 grammot hízott, védőnő szerint kevés, szerinte rosszul etetem

    10-kor tejpép, 13-kor főzelék husival, 17-kor gyümipép, 21-kor tápszer

    Védőnő szerint az egyik gond, hogy nem teszek tápit vagy krumplit minden főzelékbe, és hogy kétszer kellene 1 nap főzit enni. De mikor? akkor ne adjak neki gyümit, de az is kell.

     

    A bébikompról én is azt hallottam, hogy többet árt, mint használ.

     

    Emma tegnap már próbálta felhúzni magát állásba, kiváncsi vagyok mikor jut el a felállásig :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  61. 2008. július 22. 07:0722041.
    én szombattol nem leszek egy hétig, mert megyünk balcsira, s addig sem tudom, de addig még megpróbálok benézini, mertt még be is kell pakolnom a héten..
    előzmény:
    Veronka_ (22040)
    2008-07-22  07:06
  62. 2008. július 22. 07:0622040.
    jah és várjuk a képeket!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198592 (22038)
    2008-07-21  11:02
  63. 2008. július 22. 07:0622039.

    Boldog születésnapot a nagyfiunak!!!!

    S gratula a szaladgáláshoz!!! Szegény anya  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198592 (22038)
    2008-07-21  11:02
  64. Torolt_felhasznalo_198592
    Torolt_felhasznalo_198592
    2008. július 21. 11:0222038.

    Sziasztok!

     

    Képzeljéétek 1 éves lett az én nagy fiam!

    Tegnap megvolt a családi ünneplés, majd hozok képeket, csak nem mi csináltuk így még nincs nálunk!

    Amúgy Dani azzal ünnepelte a szülinapját, hogy 4 napja szalad, Nem hajlandó lassítani már nem kell neki a kezem ő megy egyedül és körbe körbe rohangál a lakásban!Én meg rettegek, hogy hol fog elesni és mibe veri bele a fejét!Amúgy dumál ezerrel: aja(ez lennék én) , apa, hahó (telefonba), vau-vau (ezt használja minden állatra), laba (labda), Hinta hajinta (hinta palinta), és a legfontosabb szava a ciciMeg még van egy csomó csak nem bírom megjegyezni, mert sokszor én sem érem, hogy mit akar, csak ha megmutatja

    Még mindig nem eszik rendesen, van hogy egész nap 1 pohár joghurt (2részletben) és barack minden mennyiségben. Imádja a zöldségeket, főleg a cukkinit és a brokkolit, de abból is max 4-5 falat és ennyi!

    Viszont azóta is átalussza az éjszakát!!!!!!!

     

    Na megyek visszaolvasni, aztán ha lesz kép hozom!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  65. 2008. július 20. 08:1022037.
    Egy ujszülött egyenes gerinccel születik meg, s a mozgások során (kuzsás, mászás, felülés, felállás) közben alakul ki a két normálisan jelenlévö görbülete a háti és a derék, de ha ebbe beleavatkozol, akkor kóros görbület is kialakulhat, ha enm elég erösek az izmai, hogy minden irányból tartsák a gerincét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271790 (22035)
    2008-07-19  21:42
  66. 2008. július 20. 08:0822036.

    bébikomp: sohhhhaaaa. Anyósom hozott még a Bécinek egyet a legelején, de miután kifejtettem véleményem nagyon gyorsan el is tüntette a szemem elöl!!!

     

    Növérem lánya kompozott! A kezdet az volt, hogy lábujjhegyen tanult meg járni, s jelenleg pedig füzöben kell aludnia ( 15 éves), mert akkora gerincferdülése lett

     

    Hagyd csak a saját tempójában fejlödni, ne ültesd, csak ha magától ül fel, ne járasd komppal, amig nem tud járni magától. Neki ezzel teszel a legtöbbet, mert igy erösödnek az izmai, ahhoz, hogy a különbözö testhelyzetekben megtartsák a csontvázat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271790 (22035)
    2008-07-19  21:42
  67. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2008. július 19. 21:4222035.

    Lilike unokatesója Zsófinak és 6és fél hónapos és ő is most kezdett el mászni ,édes ahogy  akezeit rakja ,nagyokat lép vele és csapkodja oda a parkettához.

    Zsófi meg egyedül szépen ül ,de nem gyakoroltattam vele csak leültettem elengedtem és ült vagy 5 percig ,magam is meglepődtem ,és egyenes háttal és egyensúllyozott is.

    Azt mondják még nem kéne neki mert nincs megerősődve, de ha egyenes háttal ül akkor miért nincs? egy másik vele egy idős baba előre dől ha ül ,nem lehet ,h ő az akinek nincs megerősődve a gerince?

    De ha hanyatt döntöm hisztizik, és az ölünkben is mindig felhúzza magát és ül.

    Lilike kompozik is már, bár magától még nem ül, szerintem az korai neki de ő egy nagyon erős masziv baba....

    Mi a véleményetek a bébikompról?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329860 (22033)
    2008-07-19  13:22
  68. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2008. július 19. 21:3622034.

    Szia,

     

    tényleg nem probléma ha majd akkor talizunk miután átköltöztetek és a gondjaidnak egy részét ledobhatod a válladról. Náha én is igy vagyok, már 4 napja furcsán sajog a fejem és este meg éjjel nagyon fáj és én sem tudom kialudni magam napok óta, anyagilag most mi is túlköltekeztünk de egyszer ilyennek is kell történnie

    Néha rám is rám tör a depi de csak mert nők vagyunk, és nagyon elbassza a hangulatom általában egy hétre aztán újra szépnek látom a problémámat...

    Vhogy probáld keresni a jót a sok keserűség mellett, például van két gyönyörű egészséges fiad amire sokan vágynának de nem adatik meg, és te is egy talpra esett épeszű nő vagy és rendkivüli anyuka!!! Én ha bedepizek és ránézek Zsófira egyből melegség áraszt el és mosolygok magamban és örülök, nagyon jó hogy van és sok problémát nem látok annyira feketének mert sok örömet tud okozni Zsófi.

    Mondjuk 2 kis gyerekkel költözni és no segitség meg vezetésből lassan vizsga meg a férjed hiánya egyszerre kicsit TÚL SOK!!! De gondolj arra ,h mi lesz akkor ha ezeken túl vagy! Ne vállalj ilyen sokat egyszerre!

    Akkor holnap várom a válaszod, h miként alakult a hangulatod.

    Jó éjt mindenkinek!

     

     

     

     

    előzmény:
    makilla (22032)
    2008-07-19  12:01
  69. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2008. július 19. 13:2222033.

    Sziasztok!

     

    Kitartas Maki tudom minden osszejott most de egy par het es mindent magad mogott tudhatsz a koltozesnek meg nezd a jo oldalat uj szep lakas jo lesz berendezni otthnossa tenni es a valtozatossag es jot fog neked tenni szerintem.

    Gyere Skri avass be minket hogy a masodik babaprojektbe mikor vagtok bele, en biztosan nem csatlakozom meg egy jo ideig nem. Kelya 3 napja negykezlab maszik on es kozveszelyesminhdne erdekli mindent fel akar fedezni a kukatol a konektorig a cipotol a felmosovodorig mindne erdelki, nagyon elvezi hogy nincsenek korlatai nekem meg veget ert a nyugalmam, szerencsere meg elvan ajatszoagyaban is igy ilyenkor nyugi van. Kezd rendesen enni bar most nem akart ebedelni majd 14-kor ujra kinalom hatha. Delutan tengerpartozunk a baratnommel szep idonk van, ma ejszaka meg jonnek Kelya keresztszulei a gyerekeikkel Portugaliaba menet beugranak hozzank majd hetfon mennek tovabb, mar nagyon varom oket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  70. 2008. július 19. 12:0122032.

    Tulképp valóban akkor is megejthetjük, csak akkor már nem lesz az hogy itt a kert leugrunk játszani, át kell sétálni ami 5 perc :-)))

    Direkt úgy választottunk másik lakást hogy ide vissza tudjon járni játszani a Barnabás.  

    Várjuk meg mutat e némi javuló tendenciát a hangulatom és hétfőn este beszéljük át a szerdát ha úgy jó neked mert most eléggé kivagyok...

    Semmi extra csak a semmi segítség, a 2  gyerek a nyakamon, a sosemlátott férj, a nulla pénz, a vezetés, és a költözés kombináció kissé kiütött.

    Próbálok minél többet aludni velük napközben is, meg amúgy sincs semmihez sem kedvem ált.

    Már csak napi egyszer viszem le őket 1 órára, kezdek kicsit depis lenni azt hiszem, 10-11-ig kihúzzuk aztán fekszünk újra le...

    Mondjuk ők sem tiltakoznak úgyhogy ez jó benne...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271790 (22031)
    2008-07-18  22:35
  71. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2008. július 18. 22:3522031.

    Na akkor még én is bejártam olvasni mikor vki beirta .hogy Yvo megszülte Hunort Siófokon! Én azóta az iwiwen meg is sasoltam a képeket és nagyon édes kisfiúcska!!!

    Ideális volt a szülése és még pár sort váltottam vele de már nem emlékszem.

    Tennék fel képeket csak előbb a gépre kell feltennem mert mig nincs winchesterünk addig az albumjaim hiánya végett nem tudok, de a fényképezőről majd teszek fel maiakat.

     

    Maki, mondjuk szerda jó lenne? DE ha most ilyen sűrű a programod és tennivalód akkor ha átköltöztetek is megejthetjük a talit mert 2.-a nincs messze már!

     

    Hova költöztök?

    Holnap teszek fel képeket ,remélem sikerül csak addig a kicsinyitő programot felrakatom Zolival. Na megyek alukálni mert szétreped a fejem ugy fáj a fáradtságtól....

    előzmény:
    makilla (22029)
    2008-07-18  22:21
  72. 2008. július 18. 22:2422030.

    Igen így visszagondolva tényleg mókás az egész és nemsokára Skri kezdi a tesót ha jól tudom, és jöhet a 2. kör annak aki készen áll még rá rajta kívül:-)

    Asszem nekem kimarad a 3. :-) Benő egymaga 3-t tesz ki

     Ha Yvo-ra gondolsz már szerintem is megszült ő is...

     

    előzmény:
    Veronka_ (22028)
    2008-07-18  11:10
  73. 2008. július 18. 22:2122029.

    Szia Tip!

    Persze hogy áll még a tali, csak közbe nekünk beficcent egy költözés még mert felmondják az albinkat és 2.-án költözünk. azon a héten már nem nagyon érek rá, de a jövhét még elvileg mehet, bár csüt-n mennék vezetni de lemondom mert oktatót fogok váltani.

    elég sok minden összejött mostanában, halálosan fáradt és kimerült vagyok.

    Szóval próbáljuk belőni 1 napot meg kb időpontot amit nekem csak max a vezetés boríthat fel, de nem hiszem hogy az új oktató egyből tud majd vállalni de nem baj addig pihenek...

    A képekért meg nem haragszom, ha látnád a frisskeet hát fantasztikus hogy miket ki nem talál, ma pl levette egydül a pólóját félig, nagyon édes volt, a Barnus meg őt nézte hogy kell merthogy ő még a pólót nem tudja levenni, ez a kis becstelen meg tanította neki

    Te is mutathatnál Zsófis képeket bár gondolom neked is annyi időd van mint nekem:-)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271790 (22027)
    2008-07-17  16:49
  74. 2008. július 18. 11:1022028.

    Nem vqagytok még elkésve a fözivel sem!

     

    Hihetetlen, hogy milyen nagyok már, s milyen ügyesek a babáitok Még nemrég volt, amikor makila kezdte a sort a terhességgel, s most meg már milyen nagy már mindenki, s a sereghajtó is elmult már 3 hónapos

     

    De mi lehet az elveszett kismaminkkal??? Szerintem már megszült ö is...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271790 (22027)
    2008-07-17  16:49
  75. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2008. július 17. 16:4922027.

    sziasztok!!!

     

    Ne haragudjatok ,h ezer éve nem voltam de tönkrement a laptoppunk

    Most van egy új és még nem kaptuk vissza a szervizből a winchestert igy mindenem oda van...

     

    Igyexem visszaolvasni, egyenlőre csak képeket nézegettem vissza de Bia milyen ügyes már!!! És Benőről olvastam ,h szegény mennyire falt  aranyos lehetett.

     

    Zsófi is elmúlt fél éves és 8 kg, forog, kuszik ,ül de nem magától ül fel. Főzelékeket nem nagyon eszik csak a gyümik mennek

     

    Emma is nagyon aranyos azon az ülős képen! Maki utolagos engedelmeddel mutogatom Beni képét másoknak is ,mert állandoan arra panaszkodnak az ismerőseim ,h igazán szép kisfiút nem nagyon látnak mostanában ezért Benővel dicsekszem ,h én ismerek pedig szépet!  És mindenki elismreően bólogat ,h Benő valóban nagyon helyes kisfiú!!!

     

    Remélem nem haragszol ,h a talink sem jött még össze de most szerencsére egy darabig van két autonk igy ha előre fixálunk egy időpontot akkor tuti jó lesz. Valamikor mikor szép az idő és kint tudunk lenni. Neked áll még a tali?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  76. 2008. július 17. 14:4222026.

    nagyon aranyos ahogy olvas ezt az enyémek is szeretik, a mai napigg.

    Megyek mert hulla vagyok csak viszaolvastam. 

    előzmény:
    Veronka_ (22024)
    2008-07-17  14:12
  77. 2008. július 17. 14:3822025.

    Azért nem kapott eddig semmi ilyet mert ha pici darab jutott a szájába bármi is volt az attól öklendezett meg fuldoklott...

    Most meg itten hipp-hopp mézes kenyeret reggelezik nekem:-) 

    előzmény:
    Veronka_ (22013)
    2008-07-16  08:07
  78. 2008. július 17. 14:1222024.
     az nem Bia, hanem mini Béci
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403818 (22023)
    2008-07-17  12:03
  79. Torolt_felhasznalo_403818
    Torolt_felhasznalo_403818
    2008. július 17. 12:0322023.

    Bia milyen ügyes már, újságot is olvas :)

     

    Nálunk is parketta van, Emma úgy kúszik rajta, hogy csak na, egy másodperc alatt odakúszik a laptop zsinorjához, és már rágcsálja is. És vasárnap felült egyedül, azóta nincs megállás, csak néha eldől mint egy zsák, azért ez parkettán elég veszélyes, letettem nkei egy szőnyeget, de arról is lekúszik, és úgy ücsörög. Hétvégén voltunk bográcsozni, mindenáron az én tányéromból akart enni, így adtam neki kenyeret, nagyon bejött :) És csodák csodájára abbamaradt a nyöszörgés, tényleg az volt a baj, hogy a saját korlátai idegesítették.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  80. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2008. július 17. 11:3322022.

    Hat jol van elpakoltam az osszes ujsagot es kapott egyet jatszani hogy orult neki! bar kapott mar amikor vele voltam most egy micimackos ujsagot adtam neki raadasul tele szines kepekkel csak ugy visongatott. Igy legalabb mostmar nem kell folyton figyelnem mit csinal. Negykezlab maszik!!!!!!!!! igaz csak az agyon mert a parkettan a feneken csusztattja magat de a kanapen szepen negykezlab maszik olyan edes hangosan nevet ugy orul neki hogy tud haladni.

    Jovo het szombaton indulunk Portugaliaba!!!!!!!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. 2008. július 17. 07:3722021.

    1. Olvasok

     

    2. ezt már kiolvastam

    előzmény:
    Veronka_ (22020)
    2008-07-17  07:31
  82. 2008. július 17. 07:3122020.

    az ujság elrakást én azért tartom célszerübbnek, mert az ujság olyan érdekes, s a kiváncsiság sokáig erösebb lesz még a nem szabadnál!

    A fiuk imádtak ujságot "olvasni" mindig amelyik ujság már nem kell, azt add oda neki játszani, még jobbak ezek a szines reklámujságok! Imádják! S nem utolsó sorba a lapotzás megtanulására is tökéletesek, mert nem a könyvön tanulja, s ezáltal nem annak a lapjait tépi szét elsöre....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329860 (22019)
    2008-07-16  16:40
  83. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2008. július 16. 16:4022019.

    Tudom hogy az egyszreubb megoldas lenne ha elraknam az ujsagokat de eppen azt szerettem volna elerni hogy megtanulja hogy azt nem szabad mar vagy egy honapja kuzdunk ezzel nem tudom egyaltalan elerjuk e azt amit szeretnenk vagy meg korai lehet vegulis artani nem art.

    Jo akkor katonazunk holnaptol uzsira tapi elott vagy inkabb utanna mert azert gondolom nem eszik majd sok kiskatonat a tapot nem valthatom fel vele meg a ket tap meg kell neki naponta.

    Ma delutan barackot adtam neki nagyon elvezte csak ugy nyammogott rajta

    előzmény:
    Veronka_ (22018)
    2008-07-16  14:54
  84. 2008. július 16. 14:5422018.

    öszintén szólva én  inkább az ujságokat raktam volna el elöle...

    De a nem szabad, az most sem szabad, s idövel meg is fogja tanulni, de addig még sok viz lefolyik a dunán csak légy következetes

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329860 (22016)
    2008-07-16  13:30
  85. 2008. július 16. 14:5122017.

    persze hogy mehet, kis sonka rá, sajt, vaj mind mehet. Katonázd fel, s hagy egye egyedül:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329860 (22015)
    2008-07-16  08:22
  86. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2008. július 16. 13:3022016.

    Kelya ma nagyon szepen evett delben meg a gyumit is megette, foztem neki pici tesztat eleraktam hogy megkostollja hat mind a foldon kotott ki majdcsak megeszi egyszer. Most eloszor buntiben volt Kelya allandoan  adohanyzoasztal alatti ujsagokat akarja kiramolni nem gyozom neki mondani hogy nem szabad de csak megy es veszi oket ki most megfogtam es beraktam a jatszoagyaba nagyon sirt a szivem szakadt meg de meg kell hogy ertse hogy ami nem az nem. Remelem jol csinaltam nem tudom hogy ilyen korban el kell e mar ezt kezdeni de talan jobb koran mint keson.

    Haliho a tobbiek hol vagytok????????? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  87. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2008. július 16. 08:2222015.

    Most 10.5 honapos. En kezdtem neki adni kenyerdarabot imadja lassan lehet megkenem neki sajttal vagy adok melle egy darab sonkat. Vagy meg korai?

    Varjuk Maki a kepeket. Veronka hogy megy a szopi Bius kostolt mar meg gyumit? 

    előzmény:
    Veronka_ (22014)
    2008-07-16  08:08
  88. 2008. július 16. 08:0822014.
    Mennyi idös most Kelya? kb 8 hónaposan be lehet vezetni a savanyitott tejtermékeket! S akkor már habarhatod is neki azzal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329860 (22010)
    2008-07-15  09:00
  89. 2008. július 16. 08:0722013.

    Igen természetes, hogy már nagyfius kajákra vágyik, de miért nem adtál neki eddig szendvicset? Enyémek már rég ettek ilyenkor!

     

    Bia is kinézi már a kaját a szánkból, s ha lát valakit enni, akkor neki is jár a szája

     

    előzmény:
    makilla (22012)
    2008-07-15  14:04
  90. 2008. július 15. 14:0422012.
    este majd megmutatom ha lesz időm hogy evett mert lefotóztam ám!!!!
    előzmény:
    makilla (22011)
    2008-07-15  14:03
  91. 2008. július 15. 14:0322011.

    Sziasztok

    Vagyok csak mégsem, ez így lesz most 2-3 hétig, míg át nemköltözünk. Aug 2.án költözünk, akkor nem is lesz netünk egy pár napig, aztán majd jövök ha tudok...

    Benedek nagyon eleven semmit nem lehet csinálni mellette, de imádom, tegnap eltaszította sokadjára a főzit meg a babakaját (előtte 1 hétig nem evett) így kipróbáltam mi van ha kap olyat mint Barnus és evett...Kenyeret meg sajtot még kis kolbit is, és a szívem szakadt meg úgy habzsolt, és ellökte az üveget és a Barnus poharából ivott, egyedül, még a kezem is ellökte hogy majd ő, ne segítsek...

    Persze úszott az asztal de megevett 1 szelet kenyeret, némi gyümipépet is kanalazott egyedül, lezárta 1 rudival...

    mintha ki lett volna éhezve úgy falt, szabályosan ijesztő volt nézni....

    Szóval nagyfiú lett:-)))

    Elég sok nekem most ez a költözési macera meg a vezetés meg minden, ezért vagyok keveset...

    Gyosi a másik lakás is újépítésű, kb akkora  mint a mostani, nem volt idő válogatni ez jó helyen van, kellett. De muris lesz ott a ház aljában a plusz---

    Veronka tudod mi a véleményem a kengururól, ellenben mint háti hordi tök jól néz ki, bár nekünk a kötős kenguru -mei tai- nagyon bevált, azt használjuk, elöl is , oldalt is és a hátamon is szoktam benne vinni Benust.

     Tök sok mindent kell venni a másik lakásba is hogy élhető legyen mert redőny még nincs így kellett sötétítő függöny, aztán el kell kerítenem ott is a konyhát benőke miatt de az legaláb 7 m hosszú, és az akkora rácsok meg közel 30 ezerbe kerülnek...

    És baromira nem tetszik hogy itt már volt 1 jól bejáratott életünk, ott meg megint agyalok meg küzdök, hogy hogy oldjam meg...

    VÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

    Na megyek is puszi nektek majd még jövök

    Gyosi tök jó az idilli képetek!!!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329860 (22010)
    2008-07-15  09:00
  92. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2008. július 15. 09:0022010.

    Sziasztok!

    elmentek a nemkivanatos vendeget, nagyon nehez het all mogottem, de vegre edes harmasban vagyunk. Kelya meg mindig nem eszik sokat el kene vinnem megmeretni hogy tudjam mennyit fogyott.

    Lanyok ti habarjatok mar a fozelekeket ha igen hogy tejfollel joghurttal szerintem mar Kelyanak is lehetne legalabb hizna is tole egy kicsit.

    Mar csak 2 het es vakacio!!!!! jovo het szombaton megyunk Portugaliaba ket hetre majd vissza par nap pihi es ketten csajok irany HAZA kethetre jaj de jo lesz mar alig varom, ez a ket het viszont tuti nagyon hosszu lesz.

    Veronka szuperek a kepek Bius csodaszep kislany, mesellj a fiuk hogy viszonyulnak hozza? hogy tellik a vakacio miket csinaltok?

    Cic Chipet Tipego Skri Maki mi van veletek tessek jonni beszamolozni!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  93. 2008. július 15. 08:0922009.
    sehol senki???? Én vagyok itt a legaktivabb 3 gyerekkel???
    előzmény:
    Veronka_ (22008)
    2008-07-14  17:19
  94. 2008. július 14. 17:1922008.
    jah és késöbb háti hordozóként is lehet használni
    előzmény:
    Veronka_ (22007)
    2008-07-14  17:19
  95. 2008. július 14. 17:1922007.
    Képzeljétek találtam olyan kengurut a Biusnak, amiben nem érzem magam gusbakötve, hanem kényelmes, s a gyereket is jól tartja. 4000-ért van a pluszban, ha valakit érdekel...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329860 (22006)
    2008-07-12  08:58
  96. Torolt_felhasznalo_329860
    Torolt_felhasznalo_329860
    2008. július 12. 08:5822006.

    Sziasztok!

     

    Par napja nem jottem, vendegeink vannak, Daniel unokatestverei, kivagyok egy hetre jotttek. Nem nagyon kedvelem oket olyan furcsak nehezek mostanaban igy a napjaim de holnap es holnaputan Daniel szabad igy velunk lesz es hetfon mar mennek is tovabb.

    Kelya alig eszi valamit par napja bele vagyok betegedve vettem neki homes etvagygerjesztot hatha mukodik kb a felet eszi annak amit szokott es hoemelkedese van egy par napja meg nyugos gondolom a felso foga jon lehet emiatt van mindez.

    skri gratula az ejszakahoz nem lehetett konnyu ez az egy ev en meg igy is hogy Kelya 8 hetes koratol atalussza az ejszakat hulla vagyok mert 6.30-7 korul ebred hat nem tudom mi lenne velem ha ejszaka is felebredne. ciciztek meg?

    Maki latod minden jora fordul orulok hogy sikerult masik lakast talalnotok mesellj rola milyen lakotelepi nagyobb mint a mostani? akkor az ovi szempontjabol jo lesz ugye.

    Skri mikor kezditek a 2. babaprojektet lassan aktualis lesz nem?

    Mi megvettuk Kelya elso kiscipojet 17-es oszre vettuk kis zart aranyos majd otthon meg evszek egyet de ezt nem lehetett kihagyni 29-rol 8 eurora volt learazva!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  97. 2008. július 12. 08:4822005.
    nektek pedig gratula a lakáshoz! Akkor még többet tudtok talizni skriékkel:)
    előzmény:
    makilla (22003)
    2008-07-11  12:43
  98. 2008. július 12. 08:4622004.

    gratula az átaludt éjszakához!!!

    Nekem Biával szerwencsém van nagyon:) szintekezdettöl átalussza az éjszakát, na de ez a jutalom az Ádi után Ádi óránként ébredt, nappal pedig 10 perceket aludt....

    S most sem sokkal jobb..igaz már végigalussza az éjszakát, de napközbwen már nem alszik, s reggel 6-kor ugyanugy ébred , mint kezdetekkor....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198592 (22002)
    2008-07-11  09:57
  99. 2008. július 11. 12:4322003.

    sziasztok

    Skri gratula az éjszakához!

     

    Tegnap lefoglalóztuk a lakást ahova megyünk, úgyhogy aug 2-án költözünk...

    pár napig nem lesz se netünk, se matávos telefonunk de majd csak kibírjuk vhogy....

    Egyébként tök közel van , Skri hozzátok még közelebb leszünk mert a plusz mellé költözünk... 

    Csupa nátha vagyok elkaptam a fiúktól, pedig holnap mennem kéne kötöző tanf tartani de így azt hiszem le kell mondanom....

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198592 (22002)
    2008-07-11  09:57
  100. Torolt_felhasznalo_198592
    Torolt_felhasznalo_198592
    2008. július 11. 09:5722002.

    Sziasztok!

     

    Csak gyors bekukk!

    Tündéri az összes kiscsaj és persze a pasik is jól néznek ki

    Csak azért jöttem, hogy elújságoljam Dani 3 napja ÁTALUSSZA az éjszakát!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Este 9 körül elalszik és 1/4 7-1/2 7 körül kel! Ami az eddigi 8-as keléshez képes nekem nagyon korán van, de legalább már nem kel 5-kor és így én is rendesen tudok aludni! El sem hiszem, egy év után végre sikerült! Persze azért még nem akarom nagyon elkiabálni, de remélem ez már így is marad (esetleg aludhat tovább is) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top