Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Növénykedvelök ide

ANNA
Létrehozva: 2006. július 29. 17:30

Sziasztok növénykedvelök. Szeretnék egy új topikot olyanokból  akik szeretik a természetet a növényeket az embereket. Szeretnének olyan topicolokkal ismerkedni akik már máshol nem igazán tudják a fonalat követni, de szeretnének tapasztalatott cserélni. Várok mindenkit akit a kertészkedés, a viráglocsolás, szaporíitás tapasztalatcseréje érdekel.  Nem csak rosszat látja meg hanem a szépet is. Akiknek a család mellett van még idejük és energiájuk egy kis tapasztalat cserére is, mert nem mindenki profi de szereti a szépet.

Várok mindenkit szeretettel. Anna      

  1. 2014. október 20. 06:0588327.

    Sziasztok Növénykedvelők!


    Nem jártam erre millió +1 éve... 


    De most lenne egy kérdésem, amire ti hátha tudjátok a választ.


    Szerintetek kibírják a tavaszi hagymások (tulipán, nárcisz, jácint, krókusz, gyöngyike), ha egy telet a pincében töltenek el, és nem ültetem el őket?
    Az eredeti terv az volt, hogy ősszel földcsere lesz a virágoskertben (ami jelenleg egy gigaméretű homokozó), kiszedjük az oda nem illő bokrokat, és egyáltalán újratervezzük az ágyásokat, végre ésszerűen és a növényeknek megfelelően. De úgy alakult, hogy az idén ez már nem jön össze - mert nyilván a hosszú hétvégére mondanak esőt, hideget, minden rosszat....
    Viszont ha most csak úgy "random" elültetem ezeket a hagymásokat, akkor jövőre nem tudjuk kora tavasszal sem kezdeni a munkát, mert meg kell várni az április-májust, mire teljesen visszahúzódnak és kiáshatók (a tulipán zöldell legtovább talán), és az már megint nagyon rossz lenne...
    De ha a hagymák nem bírják a hosszúra nyúlt pihenést, akkor kénytelen leszek...


    Szerintetek? 

Címlap

top