Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MA JÖTT A VÉGREHAJTÓ!!!!!

Szabina*
Létrehozva: 2006. július 27. 18:12

Sziasztok

Sürgős segítségre lenne szükségem, aki tud segítsen. Az utcában ahol lakom, a második szomszédomnál ma végrehajtó járt, és lefoglalta az ingóságait. Szegény sírva jött át és elmesélte, annak ellenére hogy az egész utca látta a nagy "felvonulást" Amit az ügyröl tudok, az annyi, hogy 4 éve egy magánszemélytől kölcsönt kértek 2000000.- Forintot. Természetesen ügyvéd előtt kötött kölcsönszerződés alapján. Akitől kérték a pénzt, egy jómódú idősebb férfi, aki  családi barátjuk volt. Ezt az összeget kamatmentesen kérték, mindössze 3 hónapra. A kölcsönadó tényleg rendes ember(látásból ismerem) szívesen segített a családon, mert valamilyen vállalkozáshoz kellett a pénz. A kölcsönszerződésben is kamatmentesen van írva, de ha időre nem fizetik vissza, akkor visszamenőleg is kamattal kell. De ismét jelzem, hogy ennek 4 éve. A vállalkozást megindították, de sajnos a Nő férje autóbalesetben meghalt rá 4 hónapra.  Egyedül maradt 3 pici gyerekkel. De eddigre a kölcsönadónak visszafizettek 1000000.- forintot, tehát csak 1 milla maradt. Szegény szomszédasszonyom napi 14 órákat dolgozott, hogy eltudja tartani a gyerekeket és megmentse a vállalkozást. Jelenleg bérelt házban laknak, a vállalkozás is működik de a kölcsönkért összeggel még mindíg tartozik, és semmit nem tudott férje halála után fizetni. A "jóbarát" több sikertelen felszólítás után bírósághoz fordult, ahol a követelését jogosnak tartották, de ezt a szomszédasszony is elismerte, de hozzátette, hogy nem tudja mikorra tudja rendezni. Kis idő elteltével jött a fizetési meghagyás, és végrehajtó(ma) Lefoglalta a házban lévő bútorokat, és azt mondta kb  1 hónapja van hogy rendezze a kamatos 1 millát, mert utánna árverésre bocsátja az ingóságait.

Nagyon megsajnáltam, mert tudom hogy nagyon rendes és a gyerekeit is szépen neveli és gürizik mint egy állat, de csak a megélhetésre elég.

Szeretném megkérdezni tőletek, hogy a végrehajtónak milyen jogai vannak? Ő mindent megtehet? És milyen joga van a szomszédomnak? Ő ugyanis attól fél, hogy ha az ingóságok nem érik el a követelt összeget, akkor az üzletrésze is veszélyben van. Ez tényleg lehetséges? Bt. beltagja, és az anyukája a kültag.Mert ha abból foglalnak, akkor Neki tényleg annyi. Én úgy tudtam, hogy elősször is a munkabérből kell vonni, de ha az nincs aztán jöhet a többi. Neki van bére, igaz a minimál, de akkor is van.

Bocsi ha hosszúra nyult, de nagyon zaklatott lettem, mert lehet hogy 1 hónap múlva már aludniuk sem lesz min a gyerekeknek.

Segítsetek légyszi a jogszabályokban, vagy hogy egyáltalán a szomszédnak mihez van joga...ha van. 

 

  1. 2006. július 27. 19:2526.
    Azért a végrehajtó feje fölé ne alkossatok Glóriát.
    Majd ha ugy végzik a munkájukat, hogy az ingoságot, piaci áron törvényesen hajtják végre, és nem saját maguknak észreveszik.... az inagtlanokat pedig nem saját vagy haveri kör részre szintén elveszik.... Akkor lehet kövezni az adóst. De addig nem.
    Mihez lenne joga az asszonynak. Keritsen egy ügyvédet, sürgösen. és a végrehajtó a gyerekek cuccaihoz nem nyúlhat. Semmiképp!!

    Próbáljon meg banki kölcsönhöz jutni... akár a vállalkozás terhére is.
    Vagy adja el, ami eladható, jó áron. pl: céges autó....ha van.
    előzmény:
    Szabina* (1)
    2006-07-27  18:12
  2. 2006. július 27. 19:2225.
    Minek keresne már ügyvédet? Inkább az ügyvéd tarifáját is tegye be a visszafizetésbe 
    előzmény:
    Szabina* (24)
    2006-07-27  19:20
  3. 2006. július 27. 19:2024.
    Nem tudom, miért nem keres meg egy ügyvédet. Biztosan olcsóbb neki így, ha már engem kért meg. 
    előzmény:
    mákosperec (21)
    2006-07-27  19:14
  4. Torolt_felhasznalo_769179
    Torolt_felhasznalo_769179
    2006. július 27. 19:1523.
    Balsors mindenkinek lehet a jussa. Én teljesen megértem, ha vki egy szépreményű élet küszöbén, egy váratlan tragédia miatt összeomlik. Azt is elfogadom, hogy a gyász feldolgozása nem hónapokig, hanem sokszor évtizedekig, életünk végéig húzódik. De ha vki ettől totálisan becsavarodik, akkor intézetbe kerül, és nem pedig 4 évig nevelget egyedül 3 gyereket. Nem mondom, hogy könnyű, de a néhány sokkos hónap után, hogy nem lehet annyi esze vkinek, hogy:
    1, Ha egyszer nem megy az a rohadt vállalkozás (márpedig ha menne, akkor azért profitot is hozna), akkor mielőbb megszabaduljon tőle?!
    2, Ha égető tartozásai vannak, akkor hogy képes megvárni, amíg a végrehajtó megy ki?!!!! Basszus, ezzel veszít a legtöbbet, még akkor is jobban járt volna, ha maga adja el a bútorokat.
    3, Ha nem sikerül másik, fizethető kölcsönt szerezni, akkor el kell adni minden "luxuscikket", el kell adni a házat és egy kis lakást venni, vagy albérlet vagy vmi...

    Szóval szép ez az aggódás részedről, de szerintem jól meg akarnak vezetni, egy felelősségteljes, 3 gyermekes édesanya nem várja meg, vagy legalábbis nem tehetetlenül várja, hogy majdcsak kikecmereg ebből a helyzetből, hanem erején felül is minden követ megmozgat a megoldás érdekében. És nem abban "bízik", hogy a jólelkű (ha eddig várt, akkor csakis az lehet) rokon csak úgy annyiban hagyja a dolgot. Én speciel ekkora jóindulatot mindenképpen honorálnék annyival, hogy ha többet nem is tudok, de egy tízest, egy ötöst, amennyi van, visszaadjak. És az egész család krumplin meg zsíros kenyéren élne, amíg meg nem adjuk a tartozást, elvégre más is nőtt már fel így, semmi baja nem lett tőle.
    előzmény:
    Szabina* (1)
    2006-07-27  18:12
  5. 2006. július 27. 19:1522.
    Az árverést elhalasztják ha leteszi a lóvét....
    előzmény:
    Szabina* (20)
    2006-07-27  19:11
  6. 2006. július 27. 19:1421.
    Ráadásul előbb kellett volna megadni a 2 milliót, mint ahogy a férje meghalt. Mert a férj 4 hó múlva halt meg, nekik előbb kellett volna fizetni. És nem szabad eddig várni. Most is miért téged kért meg, miért nem megy el egy ügyvédhez?
    előzmény:
    Szabina* (1)
    2006-07-27  18:12
  7. 2006. július 27. 19:1120.
    Most azért nevettem, mert lényegében teljesen analfabéta vagyok a témához Csak azt írtam le, amit elmondott. De ezek szerint ő nagyon is felelős a történtekért. 
    előzmény:
    Szabina* (16)
    2006-07-27  19:07
  8. 2006. július 27. 19:1019.

    Hogy a szomszédodnak mihez lenne joga????  Miért, teljeseítette talán a kötelességét?

    Kölcsönkértek, tehát tartoznak és ilyenkor lehet bármire fogni, megváltozott élethelyzetre, éhes gyerekekre, a tény akkor is az, hogy kölcsönkértek és nem adták meg. Gondolom akkor ígértek fűt-fát meg mindent, csak kapjanak. Ezt bele kell kalkulálni anak aki kölcsönkér, hogy holnap akármi történhet akkor is meg kell adnom határidőre. Ők 3 hónapra kértek kölcsön 2milliót. A harmadik hónap utolsó napját tehát le kelltt volna tenni a kétmilliót, főleg, hogy kamat nélkül. Hát ez nem elég nagy segítség???? 

    Még örüljön, hogy a hitelező ilyen barátságos és hivatalos úton próbálja immár 4 éve behajtani a 3 hónapra kölcsönadott pénzét és nem hatásosabb, eredményesebb ugyan illegális eszközökhöz nyúlt. Ez a szerencséjük!!!!

    előzmény:
    Szabina* (1)
    2006-07-27  18:12
  9. 2006. július 27. 19:0818.
    Amit tudok tanácsolni, hogy holnap járja végig a várost, hogy hol melyik banknál kaphat hitelt, jegyzeteljen, hogy az ő szempontjából melyik a legkedvezőbb. Azonnal fizesse vissza a tartozást, és zárja le ezt az ügyet.
    előzmény:
    Szabina* (14)
    2006-07-27  18:59
  10. 2006. július 27. 19:0717.
    sajnos ahhoz mar keso van! amikor mar "esecutiv" vagy fizet, vagy elarverezik! elobb kellett volna..
    előzmény:
    Szabina* (14)
    2006-07-27  18:59
  11. 2006. július 27. 19:0716.
      Fogalmam nincs!  Én tem tudom milyen procedúrák ellőzik meg a végrehajtást, árverést. Nekem ennyit mesélt el. De ha ennek ilyen előzményei voltak, akkor itt nem csak a pénzhiány lehetett a gond, hanem felelőtlen is volt. 
    előzmény:
    inosence (15)
    2006-07-27  19:01
  12. 2006. július 27. 19:0115.
    Ezek szerint a szomszédasszony nem volt hajlandó megegyezni a kölcsönadóval peren kívül.
    Talán meg sem nézte azokat a hivatalos leveleket amiket az ügyvéd küldött neki??
    Talán még a tárgyalásra sem ment el. A végrehajtó levelét sem olvata, hogy mi fog következni???

    Aztán kitöltötte a mérgét a végrahajtón aki a munkáját végezte???
    előzmény:
    Szabina* (1)
    2006-07-27  18:12
  13. 2006. július 27. 18:5914.
    Olyan dolgokat kérdezel, amire nem tudom a választ. Ennyit mesélt el, és ezt is már csak 4 év után. Én nem tudtam az ő helyzetükröl, persze csak azt amit láttam. Ha találkoztunk köszöntünk egymásnak, váltottunk néhány semmilyen mondatot és kész. No meg a gyerekeink együtt játszanak néha. Tehát nem tudom hogy miért várt 4 évet, és miért nem csorgatott a kölcsönadónak. Megkért hogy itt a neten érdeklődjem hátha van valami jogi út, amivel megtudná az árverést akadályozni. Persze itt valaki írta a széchenyi kártyát, és a folyószámlahitelt. Ez szerintem jó ötletnek tüník, és meg említem neki. 
    előzmény:
    inosence (10)
    2006-07-27  18:49
  14. 2006. július 27. 18:5513.
    a vegrehajtonak igen keves szerepe van a dologban. ha a birosag jogosnak itelte a kovetelest, elso lepesben felszolitjak az adost, hogy x hataridon belul fizessen. ha nem fizet jon a vegrehajto. na most! nem tudom pontosan hogy otthon hogy van, de altalaban el szokott telni egy kis ido a felszolitas, es a vegrehajtas kozott...azt az idot pedig nem art felhasznalni valami penzforras kiaknazasara, hacsak nem akar az ados az utcara kerulni...
    előzmény:
    Szabina* (9)
    2006-07-27  18:48
  15. Torolt_felhasznalo_365457
    Torolt_felhasznalo_365457
    2006. július 27. 18:5112.

    Talán ha megpróbálna hitelhez jutni, (vállalkozásként, v. magánszemélyként) és abból megfizetné, azt pedig törlesztené ütemterv szerint, akkor megoldhatná a dolgot. Keresni kell olyan tanácsadót, aki tud segíteni. (Csak ne Provident)

    Széchenyi hitelre pl. esélytelen a vállalkozás?

    előzmény:
    Szabina* (1)
    2006-07-27  18:12
  16. 2006. július 27. 18:5011.
    Várj csak, én még gonoszabb leszek!
    Teljesen mindegy, hogy a kölcsönadónak szüksége van-e a pénzre, az az övé!!! (Szíve joga bármire költeni a sajátját, nem csak akkor kell visszaadni ha 8 éhes szájat akar vele betömni.) Ez nem 10.000.- Ft, amiről sajnálatból lemond valaki ha teheti.
    4 évet várt, ezalatt bármilyen tragédia is érte szerencsétlen anyukát, valamilyen módon rendeznie kellett volna a dolgot. (Részesedést adni ebben az értékben az üzletből pl.)
    Együttérzek vele, de nem lett volna szabad megvárni amíg idáig jutnak a dolgok. Miért vette természetesnek, hogy más pénzéből gazdálkodik, még ha szűkösen is?!!!
    Tudom segítségkérésnek indult a topic, de azt hiszem sokan nevelnek 3 gyereket munkabérből, kölcsön nélkül, vállalkozás nélkül.
    Bocs!
    (Azért, ha lenne jó ötletem a megoldásra, természetesen azt is megírnám, de fogalmam sincs innen mi a kiút.)
    előzmény:
    m0911 (2)
    2006-07-27  18:33
  17. 2006. július 27. 18:4910.
    Úgy tisztességes hogy mielőbb viszafizesse a kölcsönt!!!!
    Ennek az ügynek voltak előzményei is ha már 4 éve húzódik. Ilyenkor az emberek úgy viselkednek mint a struccok, haragszanak a világra, a kölcsönadóra, okolnak mindenkit, csak magukba nem néznek soha!! Mit csinált a szomszédod négy év alatt, utánanézett annak hogy milyen lehetőségei vannak a hiányzó pénz megszerzésére???
    Bocs ha egy kicsit durva voltam, de két oldala van a dolognak....
    előzmény:
    Szabina* (1)
    2006-07-27  18:12
  18. 2006. július 27. 18:489.

    Én?  Elősször is, nem voltunk soha olyan nagy viszonyban

    2 Nem is kért, és csak most mesélte el az egész történetet.

    3  A végrehajtó jogairól érdeklődöm inkább, hiszen elég durván  viselkedett velük.

    4. Nincs is 1 millám

    előzmény:
    m0911 (2)
    2006-07-27  18:33
  19. 2006. július 27. 18:448.

    Szerintem itt próbálj a kérdésedre választ kapni! biztos segítenek!

    http://www.jogiforum.hu/forum/

    előzmény:
    Szabina* (1)
    2006-07-27  18:12
  20. 2006. július 27. 18:417.
    bexaras! kapott 2 milla kamatmentes (!!) kolcsont 3 honapra-csupan emberi joindulatbol- amibol 1 millat 4 ev utan sem fizetett vissza, es meg azt kerdezed, hgoy milyen jogai vannak! hat' ilyen nincs!
    nincsenek jogai. fizetnie kell, pont.
    ha a banknak tartozott volna, mar regen az utcan lenne...
    tulkeppen sajnalom az asszonykat, de valami megoldast kellett volna talalni a tartozas rendezesere,  es a pasasnak sem lennek a helyeben, aki kolcsonadta a penzt.

    előzmény:
    Szabina* (1)
    2006-07-27  18:12
  21. 2006. július 27. 18:386.

    huha, a helyzet eleg rossznak tunik. A ferjnek nem volt eletbiztositasa?? Szerintem az az egyetlen, ami ilyen esetben megoldast nyujt, es ha az ember kolcsont vesz fel, kulonosen erdeme kotni. Nekem arra is van biztositasom, hogyha meghalnek a banki torlesztoreszleteim kiegyenlitese elott, az nem a csaladomra, hanem a bankomra szall.. Hasznos lehet  

    Nagyon sajnalom a szomszedodat, valoban rossz helyzetben van. Sajnos jogszabalyokban nem vagyok otthon, nem akarok hulyeseget mondani, biztos jonnek majd akik nalam jobban tudjak..

    Viszont megertem a kolcsonadot is (fuggetlenul attol barat vagy sem, marcsak ezert se barattol kernek kolcson), aki 4 eve harom honapra kolcsonadta a penzet es 4 eve nem latja viszont... 

    előzmény:
    Szabina* (1)
    2006-07-27  18:12
  22. 2006. július 27. 18:385.

    Bár nem vagyok hozzáértő, de a hibát ott látom, hogy a hölgy "nem tudta, mikorra fogja tudni rendezni a tartozást". Hát ezzel végleg elveszítette a kölcsönadó bizalmát. Ezen a ponton kellene valami tervet készítenie a kölcsönadóval arra nézve, hogy végülis mikor rendezi az adósságot. De az a baj, hogy lehet, hogy már késő, hiszen a végrehajtói díj is az adóst terheli, tehát már angyon megszalad a tartozás.

    Ha nem sikerül így, akkor még mindig lehetséges a vállalkozás felszámolása, és valahol állás keresése, amiből a gyerekeket el tudja tartani. Ha a vállalkozásra ráteszi a kezét a végrehajtó, akkor nagyon alacsony összegen fogja eladni, míg ha a tulajdonos keres vevőt a vállalkozására, akkor talán egészen jól ki tud jönni egy bevezetett, működőképes, profitot hozó cégből. Lehet, hogy a vállalkozás új tulajdonosa számára állást is biztosít. Talán egy bank megvenné, és vissza lehetne lízingelni a céget? Vagy lehetne banktól a vállalkozás nyereségének terhére hitelt felvenni, megpróbálnék tárgyalni a számlavezető bankommal. Ilyen ötleteim vannak pillanatnyilag.

    Ha most sem csinál semmit, az a legrosszabb. ELŐRE kell menekülni.

    előzmény:
    Szabina* (1)
    2006-07-27  18:12
  23. 2006. július 27. 18:374.

    Én részben megértelek. Olyan rohadt dolog, amikor az embernek tartoznak, és nem adják meg a pénzt. Én hónapok óta kuncsorgok most a fizetésemért, és részletekben kapom is, de már nagyon bosszant. Pedig nem egy trilláról van szó. A kölcsönadó is gondolom számított a pénzére, akár milyen jómódban is él. És azért mindenkinek véges a türelme.

    Persze, sajnálom a nőt, és bárcsak tudnék jó tanácsot adni, de ez már egy patt helyzet.  

    előzmény:
    m0911 (2)
    2006-07-27  18:33
  24. 2006. július 27. 18:343.
    vállallkozás=vállalkozás
    előzmény:
    m0911 (2)
    2006-07-27  18:33
  25. 2006. július 27. 18:332.
    Szia!

    Most gonosznak fogtok tartani,pedig messze nem vagyok az!
    De sokminden sántít a dologban!
    Ha a vállallkozás működik,akkor azért a kölcsönadónak is lehetne valamit csurrantani,csöppenteni......
    Tudom megadtak egymillió "milkát"!
    A szerződés az egy kötelezettség vállalás.
    Az pedig,hogy kamat nélkül adták,köszönetet érdemel és nem azt,hogy elzárkózok a visszafizetés elől,vagy "majd"valamikor megadom.
    Miért nem segíted ki őket Te,ha szerinted ilyen egyszerű az ügy.
    Mi van,ha a kölcsönadónak is éppen úgy kell a pénz,mint a szomszédodnak annak idején kellett?
    Most persze várom a köveket.................
    előzmény:
    Szabina* (1)
    2006-07-27  18:12

Címlap

top