Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fáraóhangya irtása

dinamiqs
Létrehozva: 2006. július 26. 12:43

Panelban lakom, és sajnos fáraóhangyák is laknak itt. Van valakinek bevált módszere a kiirtásukra?

Sajnos már szinte mindenhova bevették magukat, főleg akkor nyüzsögnek, amikor ilyen meleg van, mint most. Az élelmiszer, a fürdőszoba, stb. semmi sem szent nekik, már hülyét kapok tőlük. Az ablakkeret réseiben, az ajtófélfák műa. burkolata alatt, a konnektorok alatt, sőt a hűtőszekrényben is vannak már  Egy darabig - festés, járólapozás, csempézés után - nem voltak egyáltalán, de jó ideje sikertelenül próbálok megszabadulni tőlük. (Fára&oacutehangyacsapda nem vált be, csak rájárnak kajálni. Szegfűszeget is raktunk már ki egy tanácsra, szépen kikerülik, de nem látom, hogy marhára elriasztaná őket A hypo-s, Domestos-os le- és felmosást nem szeretik, de annak a hatása se tart sokáig. Levegőbe porlasztott vegyszert, vagy padló szintjén alkalmazott szert ne ajánljatok, mert kis rágcsálóim (deguk) vannak, amik miatt ezt nem lenne szerencsés alkalmazni, bár a hűtő környékét és a ajtóréseit már lefújtam, hogy legalább oda ne tudjanak beszabadulni  Qrva idegesítő a dolog, hogy mielőtt bármit előveszek, enni, vagy felvenni, megnézem, hogy hangyás-e. Én már hangyás vagyok teljesen tőlük 

Szóval, segítsééééég! 

  1. 2015. február 13. 15:5952.

    Sziasztok. Először is köszönöm hozzŕszólŕsaitokat! Most čn is megosztom tapasztalataimat, mert ahogyan a ti včlemčnyetek is segített hŕtha az čn "fŕraós ismereteim" is hasznosak lesznek. Panelban lakom a 7.emeleten, immŕron 4. čve de csak most tčlen bukkantak fel. A hŕzban mŕr hallottam mŕsoktól, de nem az čn sorom volt črintett. Az idei tčlen nagyon csodŕlkoztam de szakčrtők szerint a fűtčsi szezon igen kedvező a szŕmukra. Viszont az irtŕsuk nehčz egy panelben, mert mindig lesz aki azt mondja nŕla nincs vagy ha van is a korŕnŕl fogva nem lŕtja. Ěgy nehčz "tüzet oltani". A kezdetekkor csak felderětő hangyŕkkal talŕlkoztam a konyhŕban de hiŕba nčzegettem nem derült ki honnan jönnek. Ekkor mčg elčg volt nekik egy kis ecetes törölgetčs a konyhŕban čs nem jöttek. De mostani ismereteimből kiindulva ha mŕr megjelennek nem szabad a "port a szőnyeg alŕ seperni". Nem is volt sokŕig hatŕsos. Előbb vagy utóbb megjelennek mŕshol čs meg is jelentek. Először ŕltalŕnos hangyacsapdŕt vŕsŕroltam, persze nem tudtam, de csak a kizŕrólag fŕraóhangya irtó csalčtek a hatŕsos, mint megtudtam. Viszont ezt nem kaptam sehol így 2 hčtig kerestem. Nčztem mindenhol de mintha azt čreztem volna, hogy hiŕny van. Včgül sikerült. Kiraktam 1-et, rŕ is kaptak 1 nap alatt čs ki tudtam figyelni merre mennek. Azutŕn mčg 4 csapdŕt helyeztem ki čs 2 nap alatt a felčt elvittčk. Ami jó viszont annyi hangya lett a konyhŕba meg a fürdőbe, hogy ihajj😀 Čs ekkor tudatosult mennyi fčszek lehet mert vittčk több helyre. Mivel ez a hangya mŕs mint a többi hiszen több kirŕlynő is lehet egy fčszekben. Anya čs leŕnykolóniŕk, amik között a kapcsolat megmarad. Ezutŕn lŕttam is hogy erről lesz szó. De a legmeghökkentőbb eset, hogy a fürdőben čpp szŕrětottam a hajam čs lŕtok egy kirŕlynőt a csempčn vonulni a szolgŕkkal majd 30cm-rel alatta mčg egy kirŕlynő čs alatta mčgegy. Döbbenten ŕltam ott měg tudatosult ,ez egy leŕnykolóniŕs költözčs lett volna az orrom előtt. Persze beavatkoztam ěgy a csapdŕzŕs 4 napjŕra az 5. királynővel is elbŕntam. De ez hab lehet a tortŕn ha azt vesszük hogy többszŕz kirŕlynő lehet. De legalŕbb ezek mŕr nem szaporodnak mert egy ilyen anya a kb.9 hónapos čletciklusa alatt 400 utóddal gazdagětott volna engem. A csapdŕnak is ez lenne a lčnyege a királynő hormonzavara, de čn gyorsabb voltam. Čs biztosan tudom a kirŕlynőket kaptam el mert komolyan utŕnančztem mindennek. Egyčbkčnt ha fčszket kerestek nŕlam a melegvizes csövek környčkčn talŕlható....de itt a hŕzban hallottam, hogy a szŕmětógčp egerčbe talŕltŕk meg a bolyt. A tovŕbbiakban mčg jelentkezem. Mindenkinek sikeres irtŕst kěvŕnok.

Címlap

top