Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fáraóhangya irtása

dinamiqs
Létrehozva: 2006. július 26. 12:43

Panelban lakom, és sajnos fáraóhangyák is laknak itt. Van valakinek bevált módszere a kiirtásukra?

Sajnos már szinte mindenhova bevették magukat, főleg akkor nyüzsögnek, amikor ilyen meleg van, mint most. Az élelmiszer, a fürdőszoba, stb. semmi sem szent nekik, már hülyét kapok tőlük. Az ablakkeret réseiben, az ajtófélfák műa. burkolata alatt, a konnektorok alatt, sőt a hűtőszekrényben is vannak már  Egy darabig - festés, járólapozás, csempézés után - nem voltak egyáltalán, de jó ideje sikertelenül próbálok megszabadulni tőlük. (Fára&oacutehangyacsapda nem vált be, csak rájárnak kajálni. Szegfűszeget is raktunk már ki egy tanácsra, szépen kikerülik, de nem látom, hogy marhára elriasztaná őket A hypo-s, Domestos-os le- és felmosást nem szeretik, de annak a hatása se tart sokáig. Levegőbe porlasztott vegyszert, vagy padló szintjén alkalmazott szert ne ajánljatok, mert kis rágcsálóim (deguk) vannak, amik miatt ezt nem lenne szerencsés alkalmazni, bár a hűtő környékét és a ajtóréseit már lefújtam, hogy legalább oda ne tudjanak beszabadulni  Qrva idegesítő a dolog, hogy mielőtt bármit előveszek, enni, vagy felvenni, megnézem, hogy hangyás-e. Én már hangyás vagyok teljesen tőlük 

Szóval, segítsééééég! 

  1. 2006. július 26. 14:0226.

    Amikor mi panelban laktunk, akkor minket is kínoztak. De a negymamám tanácsára sütőport szórtam a résekbe, amerre láttam őket. Főként a vonulási útvonalaikra. És igyekeztem nem feltakarítani, vahgy ha kellett újra szórtam. És egy idő múlva leszoktak rólunk.(Nem volt hosszú idő)

    De következő évben újra próbálkoztak, csak akkor már nem szaporodtak el, mert a sütőpor segített.

    előzmény:
    dinamiqs (1)
    2006-07-26  12:43
  2. 2006. július 26. 14:0225.

    Jaj, ez aranyos     

    tudom, hogy nem ez a mondanivalód lényege, de marhára tetszik, hogy gyangyává avanzsált rokonok 

    A szárnyas hangyák biztos a fáraóhangyák angyallá változott rokonai   

    Köszi, hog ymegpróbáltál segíteni 

    előzmény:
    nagyszáju (24)
    2006-07-26  13:58
  3. 2006. július 26. 13:5824.
    Nem éltem a fáraók korában, igy nem tudom, hogyan nézhetnek ki a gyangyává avazsált rokonaik. Tény, hogy nálunk időről-időre szárnyashangyák vannak a szobákban(hol egyikben, hol másikban). Volt, ahol az extra erős hajlakk sikert aratott, máshol meg már be kellet pimasz familiájuk ellen a Raid Max-ot (hátuljára az van irva, hogy Raid Max for homa & orther Flyling nsects Killer). Ezzel az összeset MEGÖLTEM! De lehet,csak ebben az évben nem jelentkeznek. Sok sikert!
    előzmény:
    dinamiqs (21)
    2006-07-26  13:42
  4. 2006. július 26. 13:5223.
    Ezzel csak az a bajom, hogy az állatkáimnak ártana Ki szoktam őket engedni, és viszonylag aprók lévén sok mindenhez hozzáférnek.
    előzmény:
    szundikacc (22)
    2006-07-26  13:43
  5. 2006. július 26. 13:4322.

    Szia!

    Nálunk is sokféle rovar van, főként hangya is, két dolog vált be, az egyik az auchanban kapható Protect rovarirtó spray (azt hiszem 500ml-s és 799Ft), 3 hétig garantálja a hatást, de ez kb. 2 hét, de nagyon hatásos és nem büdös.

    A másik a Hideg zsíroldó, ami nagyon büdi, nem is lehet mindenhol használni, de fél pillanat alatt kinyúlnak a hangyák. Néha hagyok kint nekik kaját mikor összegyűltek akkor rájuk permeteztem...na meg a konyha falainak tövét...hűtőkörnyékét...

    Sok sikert!

    előzmény:
    dinamiqs (1)
    2006-07-26  12:43
  6. 2006. július 26. 13:4221.

    A fáraóhangya nem ilyen sima ügy sajnos 

    Ha jól emlékszem, azért hívják fáraóhangyának, mert nagy túlélő.

    Ennek utána is nézek, elfelejtettem, miért is ez a neve 

    előzmény:
    samuka (20)
    2006-07-26  13:36
  7. 2006. július 26. 13:3620.

    nálunk nagyon apró, fekete hangyák jöttek a nappaliba libasorban be a szőnyeg alá, ott meg megtom mit csináltak, mert direkt nem kajálunk a nappaliban, de azért baromira zavart.

    Vettünk Raid sima hangyaírtót a napokban, épp tegnap néztem, hogy tele van döglött hangyával a mérges kaja doboz mellett és már nem masíroznak a szőnyeg felé sem... 

    előzmény:
    dinamiqs (1)
    2006-07-26  12:43
  8. 2006. július 26. 13:3419.

    Boáááá 

    Egy panelben annyi a rés, hogy őrület 

    előzmény:
    Makrancos (16)
    2006-07-26  13:30
  9. 2006. július 26. 13:3218.
    Attól tartok, a szomszédból átjön egy-két "anyányi", aztán nálam szaporodik tovább 
    előzmény:
    m.m.meli (11)
    2006-07-26  13:23
  10. 2006. július 26. 13:3017.
    Ez igen... és dől a lé. Ügyes 
    előzmény:
    nagyi155 (14)
    2006-07-26  13:27
  11. 2006. július 26. 13:3016.
    Igazság szerint irtani akkor eredményes, ha az ÖSSZES rést betömködsz. Szét kell szedni a víz-fűtés-villany csöveket elburkoló falat, bepurhabozni.és hajrá!! (nálunk főleg a villanykapcsolók alól jöttek csapatosan, volt, hogy 1,5 m hosszú vastag sorban !
    előzmény:
    dinamiqs (12)
    2006-07-26  13:24
  12. 2006. július 26. 13:2915.

    Igen, szerintem is aprók. Van egy-egy nagyobb példány, az lehet a királynő. Azt hiszem, beszerzek olyat, amit ajánlasz, már nagyon elegem van 

    köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_992994 (7)
    2006-07-26  13:15
  13. 2006. július 26. 13:2714.

    Igen, eleresztik. Nálunk lebukott egy csapat. Mióta kitiltottunk minden ilyen "tingli-tangli" céget, erősen csökkent a bogárállomány.

     

    előzmény:
    Beuska81 (6)
    2006-07-26  13:13
  14. 2006. július 26. 13:2613.
    Nem nagyok, sőt. Az új "eresztés" nem hogy nem hangyányi, inkább bolhányinak nevezhető. Ezért guvad egész nap a szemem, mert szinte alig látni őket. Pl. jártam úgy, hogy a kenyérbe másztak bele, nem lehetett látni se őket. A mozgást viszont nem csípik, és ahogy a kenyérszeletet leraktam a tányérra, elkezdtek kijönni belőle 
    előzmény:
    Beuska81 (6)
    2006-07-26  13:13
  15. 2006. július 26. 13:2412.

    Jesszasz 

    "Irtóembert" még nem hívtam, mert sajnos a panel olyan, hogy nálam hiába írtanak, a szomszédból simán van átjárás. Lehet, hogy ezért nincs csótányunk? 

    Olyan nálunk is volt, hogy eltüntek, de akkor hűvös idő volt, azt nem szeretik. Aztán, ahogy melegszik az idő, előkerülnek. brrrrrr...

    előzmény:
    Makrancos (3)
    2006-07-26  13:03
  16. 2006. július 26. 13:2311.
    nekünk is volt nem emlékszem a szer nevére de az volt a lényege hogy nem a hangyát irtotta hanem a szaporodo képességüket. amitöl nem volt tele a lakás döglött hangyákkal mert el hordták a bolyba. ha jol emlékszem a tescoba vettem.
    előzmény:
    dinamiqs (1)
    2006-07-26  12:43
  17. 2006. július 26. 13:2310.
    Erre próbáltam célozni! Van itt némi "összeesküvés-elmélet"!  
    előzmény:
    nagyi155 (7)
    2006-07-26  13:15
  18. 2006. július 26. 13:239.

    Szia!

    Amíg írtam Makrancos hozzászólására, közben megérkezett neked a válasz a 7. hsz-ben. Ugyanezt akartam neked ajánlani, nálam is bevált, kb 2-3 napig, ha sokan vannak max. egy hétig macerás, ne ijedj meg, mert úgy beindulnak a kajára, hogy éjjel-nappal hosszú tömött sorban viszik befele a bolyba. (Különben, ha nem idegeskedsz rajta, akkor nagyon érdekes látvány)

    De utána garantáltan eltűnnek mindörökre. Ha nagyon el vannak szaporodva, új adag kaját kell kitenni nekik, akkor garantált a siker, amikor azt látod, hogy már hosszú ideje egy szem se jön a kitett "hangya-csemegére". De mikor megveszed, jól nézd meg, hogy rá van-e írva a csomagolásra, hogy fáraó-hangya elleni szer, mert ha nincs, akkor ezek a kis dögök jóllaknak, de nem pusztulnak ki. BábolnaBio terméke. Nagyon jó.

    előzmény:
    dinamiqs (1)
    2006-07-26  12:43
  19. 2006. július 26. 13:157.

    Szia!

    Sajnos pontosan tudom az összefüggést! Ezek az emberek, akik a rovarirtó cég üzletkötői, a zsebükben kis fiolában jól fejlett példányokat hoznak magukkal, és ha nem kötsz szerződést velük, mert azt mondod, hogy rovar nincs, akkor elengedik az ajtód előtt, három hónap múlva, mikor ismét jönnek üzeletet kötni, addigra garantáltan lesz. Nem kamu a dolog, sajnos rajtakaptunk néhány ilyen "üzletkötőt". Nagy panelban lakom.

    Nálunk a Bábolna Bio jár ki három havi rendszerességgel, és betettük a közös költségbe a lakásokban történő irtást is, így olcsóbb és a lakók számára tulképpen "ingyenes". Legalábbis kisebb költséggel jár az egyes emberek részére és van rá garancia. Az ő szerük tuti. Ők gyártják. A többi kis cég viszont tőlük vesz, de olyan mocsok módon felhigítják az irtószert, hogy a bogárkák röhögőgörcsöt kapnak tőle. Csak abba sajnos nem pusztulnak bele.

    előzmény:
    Makrancos (3)
    2006-07-26  13:03
  20. Torolt_felhasznalo_992994
    Torolt_felhasznalo_992994
    2006. július 26. 13:157.

    Szia!

    A fáraóhangyák az én tudomásom szerint aprók. És azért nehéz őket kiírtani, mert több királynőjük is van Ami nekem bevált az  a Bábolna Rt (de jó a Protect B is) zöld dobozos,kifejezetten fáraóhangyára való szere. Sajnos kevés helyen lehet kapni, de  megéri. nekem úgy kiírtotta őket, hogy azóta sincs egy sem

    előzmény:
    dinamiqs (1)
    2006-07-26  12:43
  21. 2006. július 26. 13:136.
    Biztos fáraó hangyák? Mert nekem úgy rémlik, hogy azok elég nagyok... Aztán lehet én tudom rosszul.

    Lehet, hogy az írtók eleresztenek néhány csótányt és hangyát írtás után?! El tudom képzelni sajnos.
    előzmény:
    dinamiqs (4)
    2006-07-26  13:04
  22. Torolt_felhasznalo_529967
    Torolt_felhasznalo_529967
    2006. július 26. 13:055.

    Szia!

    Én is nagyon sokat kínlódom velük. Nálam a fürdőszobában és a konyhában vannak. Érdekes, mert nem a kajára mennek. Mi kertes házban lakunk egyébként. Sok mindent kipróbáltam már, össze-vissza vásároltam az írtószereket, semmi. Most hallottam, hogy almaecetet kell locsolni a kijáratukhoz. Meg is próbáltam. Igaz, nem tűntek el teljesen, de mintha kevesebben lennének. Reménykedem, hogy ez be fog jönni, és szorgalmasan locsolgatom őket. Szerintem próbáld meg. Büdös lesz tőle, de nem nagyon tartós szag, és megéri, ha tényleg kipusztulnak tőle.

    előzmény:
    dinamiqs (1)
    2006-07-26  12:43
  23. 2006. július 26. 13:044.

    Azt nem tudom, Vape volt-e, amit próbáltam... kis átlátszó, felragasztható műanyag,  lapos "dobozkák", amikben apró, barna granulátum volt.

    Igen, tudom, hogy a fárahangya speciális állatfajta, a házi vagy "normál" (&nbsp hangyák elleni szer nem hatásos.

    Ezek nem nagy, vörösek... apró vörösek, speciel én csak szemüveggel látom őket, anélkül csak azt, hogy mozog a morzsa... közben az a hangya 

    Köszi 

    előzmény:
    Beuska81 (2)
    2006-07-26  13:00
  24. 2006. július 26. 13:033.

    Szia! Mikor beköltöztünk, nekünk is volt fáraós-udvartartásunk. Eszméletlen, mi ment itt végbe. Irtottuk őket: kihívtuk az irtókat, irtottuk mi is mindenféle házi praktikákkal, irtószerekkel - hasztalan.

    Egyszer csak hirtelen, minden előjel nélkül eltűntek.

    Örültünk. Később már nem annyira. Ugyanis megjelentek a csótányok!! (szinte egy időben a hangyák eltűnésével.)

    Nem tudom, lehet, hogy ők irtották ki a kis ártatlanokat?? Szóval, lehet, hogy vissza ! (na azért nem).

    De nekem van egy elméletem. Minél többször jöttek az irtó-emberek, annál több hangya/csótány volt.

    Mióta kitiltottam őket,  azóta szinte alig van (mára "csak" csótány). De ha megjelennek a házban a rovarirtók, megjelennek néhány nap után a csótányok (régebben a hangyák).

    Szóval van valamilyen összefüggés. 

    előzmény:
    dinamiqs (1)
    2006-07-26  12:43
  25. 2006. július 26. 13:002.
    Szia!

    Nekünk anno az albérletben hatásos volt a Vape hangyakaja, amit becipelnek a hadiszállásukra. Pár nap alatt eltűntek...

    Tavasszal kerti hangyáink voltak az új házunkba, de ezeket is sikerült kiírtani ezzel a módszerrel.

    Fontos, hogy fáraóhangya ellenit vegyél. (nagy vörös hangyák).
    előzmény:
    dinamiqs (1)
    2006-07-26  12:43

Címlap

top