Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Az a fránya izzadás!

Torolt_felhasznalo_667834
Torolt_felhasznalo_667834
Létrehozva: 2003. Április 14. 09:03
Sziasztok!

Egy nagyon kellemetlen probléma miatt kérem a segítségeteket. Ne kerteljünk: Izzadok, mint a ló. 29 éves vagyok, normál testalkatú, tehát nem vagyok kövér, egy 2, 5 éves kislány anyukája. Problémám a szülés után kezdődött. Már mindent megpróbáltam. Természetesen szőrtelenítve van a terület, naponta többször tisztálkodom és már számos izzadásgátlót kipróbáltam, de semmi eredmény. Arra is gondoltam már, hogy esetleg valami olyasmit kellene oda (hónaljba) tenni, mint szoptatósoknál a melltartóbetét, de nem tudom, hogy létezik-e ilyesmi.
Ha van valami jó ötletetek, kérlek segítsetek!
Üdv,
S.
  1. 2007. március 13. 17:26227.
    Nekem semmi kellemetlenséget nem okoz, nagyon picit csíp az elején és ennyi. Ne dagad be...jaj ilyenről szó sincs. Mellesleg hetente 1-2 szer elég használni nekem.....és ezenkívül minden dezodor tele van aluminiummal, sőt az ételekben is van, sőt a krémekben is van úgyhogy nem ennek "nem használásától" leszel egészséges.
    Sajnos ha nem akarsz hülyén kinézni akkor muszáj aluminiumos dezodort használni, mert a mentesek általában nem izzadásgátlók, csak szagtalanítanak....sajnos
    Hidd el én is szeretnék a lehető legegészségesebben élni, de az izzadás miatt gátlásos lesz az ember, amire szintén egy csomó betegség visszavezethető.....szerintem ez a kisebbik rossz. heti 2 szaunázással meg kizzadom magamat
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_889793 (226)
    2007-03-12  20:47
  2. Torolt_felhasznalo_889793
    Torolt_felhasznalo_889793
    2007. március 12. 20:47226.
    jaj lécci ne használjátok azt rendszeresen!!
    én használtam egy ideig...eleinte semmit sem hatott..csak akkor használt , ha éjszakára bekentem, reggelre viszont vagy kicsípte a hónaljamnál bőröm, hogy alig bírtam megmozdítani a karom....de igaz, hogy egy csepp izzadtság sem jött belőlem egész nap, pedig iszonyatos stresszhelyzetek voltak. de TELI VAN ALUMINIUMMAL, RÁKOT OKOZ ÉS ELZÁRJA A TERMÉSZETES IZZADÁS ÚTJÁT!
    szóval kérlek a saját érdeketekben ne használjátok...vagy ha igen, NAGYON RITKÁN, VÉSZ ESETÉN. én már leálltam vele, inkább az egészségem mint a folt megakadályozása.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715777 (224)
    2007-03-12  20:02
  3. 2007. március 12. 20:04225.
    Ez egy ecsetelő, vattára kell kicsit tenni fürdés után (száraz hónaljra!) és ennyi. Reggel pedig használod rendesen az izzadásgátlót, de csak az illata miatt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_715777
    Torolt_felhasznalo_715777
    2007. március 12. 20:02224.

    Köszi,és hogyan kell használni?

    Mint egy normál izzadásgátlót?

    előzmény:
    beus23 (223)
    2007-03-12  16:27
  5. 2007. március 12. 16:27223.
    Gyógyszertárban!
    A neve: Solutio Antisudorica.
    Nekem Naturland-os de állítólag olyan is van amit ott kevernek!
    NAgyon jó!
    Ma vettem egy csomó színes pólót....végre hordhatom bármikor őket!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715777 (222)
    2007-03-12  13:50
  6. Torolt_felhasznalo_715777
    Torolt_felhasznalo_715777
    2007. március 12. 13:50222.

    Hali!

    Tudnál segíteni ,hogy hol lehet ezt a csodaszert beszerezni? 

    előzmény:
    beus23 (221)
    2007-03-12  11:23
  7. 2007. március 12. 11:23221.
    Sziasztok!

    Köszönöm mindenkinek aki itt ajánlotta az antisudoricát, mert ez tényleg egy csoda.
    Én kb 1 éve (miután abbahagytam a fogigátlót) nagyon izzadékony lettem, nem voltam büdi, de tény hogy ruhát úgy vettem magamra hogy mi az amin nem látszik az izzifolt. Ez igazán most tudatosult bennem!
    HA hosszabb napom volt, reggel úgy öltöztem fel, hogy elsődleges szempont volt, hogy melyik ruhán nem látszik és természetes anyagú legyen hogy ne legyek büdi.
    Nagyon el voltam keseredve, nagyon zavart, de akármit kipróbáltam semmi nem használt. Egy vagyont költöttem emiatt....2 hete viszont rátaláltam erre a fórumra, múlt hét kedden pedig első dolgom volt hogy vettem egy üveg antisudort. Már 2. nap teljesen megszüntette az izzadást.... egyszerűen nem akartam elhinni....nagyon nagyon jó érzés volt este 8kor úgy hazajönni hogy illatos vagyok és izzadásnak nyoma se....
    És csak 365Ft!!!!!Kicsit csíp, de mostámr csak 3 naponta használom és ennyit megér, SŐT!
    IMÁDOM az nlc-t!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_601332
    Torolt_felhasznalo_601332
    2007. február 3. 15:05220.

    Sziasztok! http://www.nlcafe.hu/cikk.php?id=217&cid=22716

    Nekem a NEUTRO Deo nagyon bejöt!! Olcsó, a Rossmannban lehet kapni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667834 (1)
    2003-04-14  09:03
  9. Torolt_felhasznalo_657096
    Torolt_felhasznalo_657096
    2007. február 1. 13:06218.
    sziasztok!

    Én is talátam egy megoldást, ami ha nem is tökéletes, a látszatot megtartja

    Lehet rendelni az OTTO katalógusból izzadásgátló betétet. Ezt ugyanúgy kell használni, mint a menstruációhoz a betétet, csak ezt a pulcs vagy felső hónalji részéhez kell belülre ragasztani.
    Izzadni izzadni fogsz, de nem látszik, és foltos sem lesz a ruha.

    Az OTTO honlapján nem találtam most a terméket, javaslom a katalógus megrendelését, mert abba benne van. 1400 ft körül mozog, 24 db van benne, ami 12 alkalomra elég.

    Nekem megoldotta a bajom azon részét, hogy az izzadság, ami ha víz is, és önmagában büdös nem lenne, az a kötött pulcsival érintkezve folyamatosan egyre büdösebbé válik, mert ugye a a kötött pulcsi szöszeiben a baktériumok jól letelepednek.

    Ezen kívül az sem mellékes, hogy feketén kívül más színt is horhatok így, feltéve, ha a felsőnek ujja van.

    Remélem tudtam segíteni, és ha a megoldás nem is tökéletes, sőt, mégis talán kicsit megkönnyíti az izzadsággal való együttélést, és ha hetente kétszer is, de jó dolog olyan ruhát felvenni, amit egyébként nem vehetnék fel.

    Kitartás mindenkinek! Szép napot
    ELO

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. szeptember 10. 18:45217.

    A VICHY dezodorok az összes izzadásgátlót felülmúlják, kicsit drága, de megéri, mióta használom, nincsenek kellemetlen izzadságfoltok. A golyós, zöldkupakos legjobb sztem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_886631
    Torolt_felhasznalo_886631
    2005. szeptember 10. 13:50216.

    Sziasztok!

    Arra lennék kíváncsi hogy hallott-e már valaki a műtét általi izzadás gátlásról.

    Hallomások alapján annyiról lenne szó, hogy egy ideget elvágnak ami az izzadást szabályozza. Így megszűnik az izzadás az egész testen.

    Mindenki véleményét várom a témával kapcsolatban aki hallott, vagy tud erről a módszerről.

    Üdv: Andi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_730969
    Torolt_felhasznalo_730969
    2005. május 30. 11:48215.

    Én is teljesen egyetértek veled, mikor munkában jövök, és látom a mindennel felszerelt és mindennel kifestett cicalányokat, néha úgy érzem, valami más világba élek!
    A munkahelyi elvárással kapcsolatban. Titkárnőként dolgozom, igaz még csak pár hónapja. Mikor idekerültem, megfogadtam, hogy nem fogom magam megjátszani, nem leszek bombanő. Ugyanúgy adok magamra, mint eddig, mégse váltam művé. Festeni sem festem magam, csak alkalomadtán, persze a haj és a köröm álatlálnos ápoltsága eddig sem volt elhanyagolt. Van olyan ismerősöm, akinek megmondták az első interjúnál, hogy mindennap festenie kell magát, fodrász, műköröm, csini szerkó stb. Én ilyen helyre biztosan nem mentem volna el dolgozni. Megmondják, hogy hogyan nézz ki?? Számomra ez olyan idegennek hangzott!

    Sajnos sokan elvetik a sulykot, nem tudják, hol a határ, de az az ő dolguk természetesen, mindenki úgy éljen, ahogy akar.
    És ez így van mindennel kapcsolatban. Az öltözködésben, a smikelésben, a művé változásban, a pasizásban, és minden másban.
    Mindenki azt csinálja, ami neki jó.
    előzmény:
    Juliette** (210)
     
  13. 2005. május 30. 11:40214.
    Pontosan, izzadni kell, az a baj ha v. kinél ez nem igy van az v, milyen betegség. Van 1 m, társam szinte ömlik a tenyeréröl a viz én is csodálkoztam, mikor megláttam, nem tud vele mit csinálni. Ezek a kozmetikai szerek nem sokat érnek, ha annyira jók lennének nem találnának ki napont aújakat. Persze mindegyikre esküsznek. Van akinek beválik, de a többségnek nem és ez tök jó üzlet, hiszen a kinálat óriási, végig lehet probálmi az összeset.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. május 30. 11:31213.
    Igen, én is erre törekszem.
    De a sok kis fiatal lány, már eleve azt a mintát látja, hogy csak tökéletesen érnek valamit, ami személyiségromboló hatású szerintem, és konformizmusra nevel. . .
    Hol vanank a nagy egyéniségek, a kicsit különc, extra médiaszemélyiségek akár? Olyan sok egyforma kozmetikai szépség van a tv-csatornákon is. . . Na mindegy, ez van.

    Még annyit akartam hozzátenni, hogy a baj az, hogy adott megjelenés kötelező bizonyos munkakörökben, egyszerűen nem tolerálják az elvárttól való eltérő megjelenést.
    Egy magánvállalkozónál senki se fog szólni, de egy alkalmazottnak maximálisan a cég elvárásai szerint kell megjelennie, és nemcsak a bankoknál, ügyfélszolgálatosoknál, hanem mindenütt az üzleti életben.
    megvan a dressing code is ugye. . .

    Viszont szabadidőmben, sporttevékenységnél boldog vagyok, hogy nem kell használnom semmit, mert végre a felgyülemlett méreganyagok, amik hétköznap nem ürülhetnek a szervezetből a visszafogott izzadással a kozmetikai gátlók miatt, végre szabadon távozhatnak.

    Erre hívnám fel az Exodor használók figyelmét is, tartsanak azért időnként szünetet, mert ha az izzadság nem tud távozni, az bajt fog okozni, mert a méreganyagok leülepszenek a szervezetben. Muszáj néha izzadni, mint a ló, hogy e szép hasonlattal éljek :-)
    Sport közben egyenesen káros használni ilyesmit, ezt orvosok mondták, nem én.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651803 (211)
     
  15. 2005. május 30. 11:29212.
    Még v. mi, nyáron még a legtökéletesebbre csinált ember is izzad. ha-ha. ha
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. május 30. 11:23211.
    Szia Juliette. Egyet értek veled, kicsit elszállt a ló a mai világ elvárásai miatt, de én még mindig azt mondom, hogy soha nem másnak akartam megfelelni, hanem magamnak ezért baromira nem érdekel az, ha egyik nap éppen nincs kedvem sminkelni és kicsinositani magam a legújabb trendnek megfelelően. Hál istennek nem mindenki trendi vannak még átlagos emberek is. Mindenki foglalkozzon magával és ne mással, mert nem kell örökké megfelelni v. minek vagy v. kinek. Ki igy, ki ugy érzi jól magát. Aki trendi akar lenni, az legyen, nem biztos, hogy azzal jobban fog tetszeni bárkinek is. Sőt. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2005. május 30. 11:17210.
    kifelejtettem persze még sok mindetn, pld . borotvát, én ezt használom hónaljra, vagy gyanták, szőrtelenítő gépek tömege, stb.
    Bele lehet szédülni ebbe a mérhetetlen kavalkádba.

    A világ tele van ilyen műigények kielégítésére szóló műdolgokkal, ki tudja, mekkora forgalmat generálnak belőle, biztos jó nagyot. . .

    Én egyébként Secret Platinum stfitet használok, stresszes helyzetben tök mindegy, mi van rajtam, akkor izzadok, de egyébként, a hétköznapokra nagyon bevált, mivel alapból átlagosan izzadó vagyok.
    előzmény:
    Juliette** (209)
     
  18. 2005. május 30. 11:13209.
    Szerintem valami középút kell: amikor munkahelyen vagyunk, illik, muszáj használni izzadásgátlót, mert ez is a mai korszak elvárása, kész idegbaj. . .
    Más topicon már fejtegettem, a nő - szemben sok férfival -
    - ne izzadjon
    - ne legyen szőrös, szadizza magát a sima lábakért
    - ne legyen egy dekával se több, mint az elvárt
    - legyen tökéletes alakú, kinézetű, illatú, ruházatú

    Hogy mindezt miért?
    Nem igazán a férfiak és a mi örömünkre, hanem a kozmetikai cégek profitja kedvéért tesszük.
    mesterséges igényeket keltettek bennünk, hogy azt higyjük, most már csak az ápolt, aki
    - nem izzad,
    - nem szőrös,
    - nem molett
    és általában véve legyen "megcsinált". kicsit műnő.

    Hány helyre is járunk, mire is költünk igényesség, ápolt megjelenés kapcsán?
    - kozmetikus
    - manikűrös
    - pedikűrös
    - fodrász
    - szépségszalonok egyéb szolgáltatásai
    - fitnessterem
    - fitnessruházat
    - plasztikai sebészet egyeseknél
    - és mérhetetlenül sok kozmetikus: szempillafesték, spirál, alapozó, lemosó, rúzs, szájfény, izzadásgátló, spray, stift, parfum stb.

    De vajon tényleg szükségünk van ezekre mind???????!

    Én már kicsit belefáradtam abba, hogy ötven helyre kenjem, rakjam, húzzam, tépjem, vonjam stb :-)
    Szereténk csak egy átlagos, tiszta, mosakodó, fogat mosó, max. arcot, testet ápoló krémmel bekenő, hajat, körmöt rendben tartó ember lenni.
    Nem egy műnő.
    Már így is sok mindenről inkább lemondok, mert tele a hócipőm, lázadok.
    Lázadok a hülye társadalmi elvárások ellen, a kozmetikai cégek agymosó reklámjai és mesterségesen támasztott igényei ellen, ami révén megbetegítenek minket.

    Igen, az életen át tartó izzadásgátlónak hónaljban lehet rákkeltő hatása, nem mindenki reagál egyformán persze rá, de megnöveli a rák kockázatát.
    Jut eszembe, hónaljban epilálni is sokaknál nagy rizikó. Én se csinálom, egyszer benőtt szőrszál miatt oltári gyulladásom volt.

    Tényleg ettől leszünk ápolt, szép nők? :-(( De akkor a természet miért nem úgy teremtett meg minket, hogy ily "tökéletesek" legyünk?

    Nem tudom, mi a megoldás, vissazfelé már nem nagyon van út.
    De már most is túlléptük a normális beavatkozások határát, a kozmetikai beavatkozások egy része igenis, egészségellenes.

    Változtatni kéne a szemléleten.
    Egy fecske nyilván nem csinál nyarat, de ha lennének normális társadalmi célú hirdetések, amikben a természetes állapotok előnyben részesítését ajánlanák, nem kéne szégyenkeznie senkinek, hogy természetes módon, 40 fokban izzad, vagy hogy pihés a lába, vagy épp van 4 kiló feleslege. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. május 30. 11:07208.
    Sziasztok!
    Én múlt héten vettem exodort háztartási boltban. És nekem nagyon bejött!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_777984
    Torolt_felhasznalo_777984
    2005. május 30. 10:43207.
    Az biztos, hogy távoznia kell, hisz nem szivatásból találta ki a természet! De hogy mi lenne a jó megoldás? Én eddig csak hónaljaztam, a hétvégén gondoltam a hátra, de sztem lemondok róla. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730969 (206)
     
  21. Torolt_felhasznalo_730969
    Torolt_felhasznalo_730969
    2005. május 30. 10:38206.

    Na ez az! Én sem akarok sem itt, sem ott izzadni! De ha mindent bekenünk, akkor mi lesz? Erre sajnos én sem tudom a választ. Valami hozzáértőt kellene megkérdezni, talán bőrgyógyászt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_777984 (205)
     
  22. Torolt_felhasznalo_777984
    Torolt_felhasznalo_777984
    2005. május 30. 10:23205.
    Nekem csak annyi fordult meg a fejemben, hogy az izzadásnak lenni kell, de így honnan távozik a tetemes mennyiség, ami eltünt a hónaljamnál? És tényleg, feltünt, hogy a hátam jobban izzadok! De ott sem akarom! De ha elkezdem mindenhol kenni magam, hogy távozik belőlem? Az nem túl jó a szervezetnek. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730969 (204)
     
  23. Torolt_felhasznalo_730969
    Torolt_felhasznalo_730969
    2005. május 30. 10:12204.

    Szóval valamit valamiért! Akkor nekem ezért nem használt annyira az arcomra! A hónomaljánál teljesen megszűnt az izzadás, viszont az arcomon nem, pedig 3 napon át bekentem. Nekem ez eszembe sem jutott, hogy ha valahol megszűnik, akkor máshol jobban jön ki, vagy ott nem hat annyira az antisudor!
    előzmény:
    fishnet (203)
     
  24. 2005. május 28. 13:25203.
    na, mostmár örülhetsz:) amúgy én antisudort használok, így nincs pontos tapasztalatom, de az antisudor nekem elég hetente 1x, pedig izzadós vagyok. Kb két hónapja használom, az alajén két, aztán háromnaponta, de elég nekem hetente már. amúgy lehet máshova is használni, de arcra hígitani kell vízzel, ezt itt olvastam, valaki írta korábban. és azért arra számítani kell, h az izzadságnak ki kell jönnie, tehát pl ha hónaljra használod az exodort, háton jobban fogsz izzadni. de ha a hátadat is lekened, akkor valahol máshol erősödik fel. . .
    előzmény:
    Bucusbabe (202)
     
  25. 2005. május 28. 12:06202.
    :))Igaz, csak olvastam hogy itt szinte mindannyiotoknak csíp. :) De képzeld most csípet::)) Mennyi idő után lehet érezni a hatását?Én eddig 3napja hazsnálom. Tényleg, nekem pl a hátam is szokott izzadni, oda is lehet kenni?És homlokra, orra?:/
    előzmény:
    fishnet (200)
     

Címlap

top