Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Az a fránya izzadás!

Torolt_felhasznalo_667834
Torolt_felhasznalo_667834
Létrehozva: 2003. Április 14. 09:03
Sziasztok!

Egy nagyon kellemetlen probléma miatt kérem a segítségeteket. Ne kerteljünk: Izzadok, mint a ló. 29 éves vagyok, normál testalkatú, tehát nem vagyok kövér, egy 2, 5 éves kislány anyukája. Problémám a szülés után kezdődött. Már mindent megpróbáltam. Természetesen szőrtelenítve van a terület, naponta többször tisztálkodom és már számos izzadásgátlót kipróbáltam, de semmi eredmény. Arra is gondoltam már, hogy esetleg valami olyasmit kellene oda (hónaljba) tenni, mint szoptatósoknál a melltartóbetét, de nem tudom, hogy létezik-e ilyesmi.
Ha van valami jó ötletetek, kérlek segítsetek!
Üdv,
S.
  1. Torolt_felhasznalo_652964
    Torolt_felhasznalo_652964
    2005. Április 9. 10:29151.
    En evek ota a nalunk (kulfold) kaphato igen jo "Lycia" termekeket (kifejezetten az izzadasgatlasra specializalodott marka, amit eleinte csak gyogyszertarakban, de ma mar szupermarketekben is lehet kapni)hasznaltam, sot, meg az otthoni csaladtagokat is ellattam vele, mert naluk is egyedul ez valt be es ezt kertek "ajandekba".

    Nehany honapja en is a forumnak koszonhetoen felfedeztem az Exodort - aminek beszerzese szamomra, kulfoldon elve, eleg komplikalt volt -, de szinte azt mondhatnam, hogy 180°-os "fordulatot" hozott a mindennapjaimban, foleg a vegre FOLTMENTES puloverekjeimben, bluzaimban.
    Igy a 2 flakont igyekszem "beosztani", hogy meg a nyari idoszakra is eleg legyen, hogy foltmentesen "tundokoljek" a pamut es vaszon ruhaimban is.

    Az en "taktikam" a kovetkezo: a teli idoszakban hetente csak egyszer hasznalom az exodort (szigoruan betartva az utasitast: este tusolas utan vattacsomoval exodor, nehany perc szaradas utan kamillas hintopor, masnap reggel kremezes), a tobbi napokon pedig egy (nalunk kaphato marka: "Bottega verde") aloe vera-t tartalmazo - ami gondolom apolja is a honalj kenyes boret - igen kellemes illatu spray dezodort hasznalok.
    Az elert eredmeny nalam most idealis, lehet, hogy a nyari kanikullaban heti 2-szeresre kell emelni az exodor hasznalatat, de ez a jovo "problemaja".

    Azert tettem kozze az en "eljarasomat", hogy talan ez a kombinacios megoldas masoknal is bevalik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. Április 8. 17:12150.
    És a többi napon használsz valamit?
    előzmény:
    hegyilany (149)
     
  3. 2005. Április 8. 16:32149.
    Az ugyanaz, csak latinul. :-)

    Én is vettem Antisudort, kipróbáltam és KÖSZÖNET Nektek, akik ezt ajánlottátok: TÖKÉLETESEN bevált!

    Háromnaponta használom, mert különben csíp nagyon, de így is jól használ. Már el is felejtettem, milyen volt állandóan azt figyelni, hogy foltos-e a pólóm. :-))) Tök jó!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_647857 (148)
     
  4. 2005. Április 4. 14:58148.
    Most nézem, hogy nem is ez a neve, vagy nem is tudom.
    Valami Solutio Antisudorica, vagy mi!
    Ebben már nem vagyok biztos!
    Bocsi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. Április 4. 14:57147.
    Az Antiposis vény nélkül kapható, igen.
    Nekem kicsit marta a hónaljamat első használatakor, de azóta nem mar, és picit izzadni is hagy.
    Az a melldaganatos dolog nem semmi, kicsit elgondolkodtatott.
    Meg hogy ugye ennek a hatóanyaga alumínium. Mindezek tudta mellett is inkább használom, minthogy teleizzadjam a pólóm.
    Dehát mindenki úgy dönt, ahogy akar.
    Sziótok!
    előzmény:
    Denci (146)
     
  6. 2005. Április 4. 14:00146.
    Vény nélkül kapható a patikában?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_647857 (116)
     
  7. 2005. március 31. 09:23145.
    Sziasztok!

    Sikerült tegnap vennem nekem is, átfutottam a leírást rajta, de kicsit zavaros. Valaki elmondaná?

    Köszönöm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_463279
    Torolt_felhasznalo_463279
    2005. március 30. 16:58144.
    Olvastam nem túl rég, hogy kutatók összefüggést találtak ez elmúlt 30-40 évben mutatkozó mellrák gyakoriság és a hónaljdezodorok megjelenése, divatja között. Olyasmit írtak, hogy a mell nyirokcsomói a honaljban vannak, és a terület méregtelenítése helyi izzadással nagyon fontos. Tehát aki megakadályozza a hónaljizzadást, az a mell nyirokcsomóit kedvezőtlen környzetben tartja és ez is egy oka lehet a mellrákok számának növekedésében, ráadásul, hogy a férfiaknál is sokkal gyakoribb lett a mellrák a civilizált nyugati országokban - ahogy ők is egyre inkább kezdték el használni a hónaljizzadásgátlókat.
    Nem akarok itt senkit se riogatni. És szerintem csak a túlzásba vitt dolgok a károsak. Szóval csak azt javasolnám, hogy csontszáraz hónaljra nem kell törekedni senkinek se, elég, ha elviselhető szintre sikerül csökkenteni az izzadást.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. március 30. 16:36143.
    Sikerült vennem délután a Kosztolányin exodort. De már csak egy maradt. Rá van irva hogy kell hintőpor, de nekem csak mentolos van. Az is jo szerintetek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. március 30. 15:54142.
    A 7-s busz megállójában, ami Kelenföld felé megy. Leszállsz és ott van előtted.
    előzmény:
    cayty (141)
     
  11. 2005. március 30. 15:24141.
    Meg tudja valaki mondani nekem hogy a kosztolányin hol van az azur?
    Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_359465
    Torolt_felhasznalo_359465
    2005. március 30. 12:28140.
    én is most olvastam, hogy a Kosztolányin van egy Azúr és ott volt tegnap. Én is sietek venni magamnak. Fellendül az Azúrok forgalma rendesen:)
    előzmény:
    cayty (139)
     
  13. 2005. március 30. 12:24139.
    Hol lehet kapni az exodort?Tényleg annyira hatásos?Annyira utálom hogy nem tudok bármit felvenni mert látszik a folt. Azt hallottam van egy másik szer is , melyik a jobb?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. március 29. 21:53138.
    nem tudom hogy pl 10 vagy 20 év múlva nem lesz-e valami hatása vagy esetleg még előbb. . . . én pár hónapja használom, és csak akkor, ha nagyon fontos, hogy ne izzadjak. És kb. 3-4 naponta, vagy ahogy szükséges, úgy használom. De megvárom a természetes izzadást is, mert ugye fontos a szervezetnek. No de így sem patakokban folyik, mint régen. . . . . . amikor néznem kellett hogy m it vegyek fel. Szóval ha nem vagy nagyon allergiás fajta, akkor használhatod. Csak kövesd a flakonon lévő utasításokat.
    előzmény:
    Pálcika. (137)
     
  15. 2005. március 29. 21:11137.
    Akkor szerinted lehet használnom?
    Vagy csak azoknak ártalmas, akik mindennap használják?
    Teljesen tanácstalan vagyok.
    De ahogy magamat ismerem, én is belevágok :)))
    előzmény:
    cnola (136)
     
  16. 2005. március 29. 20:59136.
    hidd el én is aggódom miatta, így nem is használom minden nap! Ma pl itthon voltam, és végre újra folyik a víz rólam :)! Amúgy én is kérdeztem bőrgyógyászt, ő viszont azt mondta használjam csak nyugodtan. Úgyhogy nem tudom melyik lehet az igaz, sajnos én nem vagyok bőrgyógyász!
    előzmény:
    Pálcika. (135)
     
  17. 2005. március 29. 20:38135.
    Sziasztok!
    Én is szerettem volna kipróbálni az általatok említett szereket, mert én is nagyon izzadékony vagyok. Szintén az alapján választom ki a ruháimat, hogy min nem látszik meg a nedves folt. . . Tök ciki.
    De nem merem kipróbálni ezeket (az alumínium. . . tartalmúakat), mert eltömik a mirígyeket (ezért nem jön az izzadság), és azok be is gyulladhatnak. Ezt a bőrgyógyászom mondta. :(( . . . és ami állandóan gyulladásban van, azt más bajokat is szül. Továbbá nem párolgtat a tested. . .
    Természetesen nem akarom elrontani az örömet, amit az "új élet" jelent, csak meg akartam veletek osztani ezt a véleményt.
    előzmény:
    cnola (134)
     
  18. 2005. március 29. 12:55134.
    Nekem bejött az exodor, annyira, hogy most meg nem izzadok egyáltalán :(. . . . . . . . lehet ez is baj, nem tudom. Szerintetek? Azért egy kis izzadás nem árt, különben hogy méregtelenít a szervezetem? Segítsetek!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_514663
    Torolt_felhasznalo_514663
    2005. március 29. 09:12133.
    Szerintem: este fürdés után bekened, hagyod száradni, majd hintőport teszel rá. Reggel lemosod, pici krémmel bekened, ha lehet, zsíros krémmel. Lehet mindennap használni, de ki is lehet hagyni pár napot. Én a hétvégét szoktam kihagyni (én Exodort használok).
    előzmény:
    hegyilany (132)
     
  20. 2005. március 25. 13:02132.
    Sziasztok!
    Tanácsaitokra hallgatva minap beszereztem egy üveg Antisudort a Károly körúti patikában (van hintőporuk is). Kérdésem, hogy pontosan hogyan kell használni?
    Fürdés után, száraz bőrre vattával felvinni. . . eddig tudom. Aztán le kell mosni vagy hagyni kell? Valaki írta, hogy be kell krémezni utána a bőrt, mert eléggé irritál. Naponta kell használni vagy elég többnaponta?

    Nekem elég száraz, kicsit érzékeny bőröm vam.
    Nektek mi a tapasztalatotok ezzel a szerrel?

    Köszi a segítséget előre is.
    hl
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2005. március 4. 15:36131.
    Próbáltam, hasonló összetételű szert, és az csípte. De ahogy olvasgattam, nem vagyok egyedül
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_514663 (130)
     
  22. Torolt_felhasznalo_514663
    Torolt_felhasznalo_514663
    2005. március 4. 12:07130.
    Az Exodor csípte? Vagy nem is próbáltad?
    előzmény:
    gabcsi105 (128)
     
  23. 2005. március 4. 12:06129.
    Egy két recept, azknak, akik hisznek a gyógynövények erejében:Izzadás
    Fitoterápia -azaz - a növények a gyógyításban

    Az idegerosíto gyógynövények igen hatásosak, ebben az esetben is, de hosszabb ideig kell oket alkalmazni, amíg a várt gyógyhatás bekövetkezik. Vannak olyan gyógynövények, amelyek harmonizálják a test-lélek muködését. Ilyen gyógynövény a bazsalikom. Kimondottan nyugtató idegerosíto gyógynövények a citromfu, a galagonyavirág, a levendula és a szurokfu.

    Van két olyan növény is, amelynek a belso alkalmazása csökkenti az izzadást, ilyen az orvosi zsálya és az izsóp. A klinikai kísérletek azt bizonyítják, hogy a vizes, de foleg a szeszes kivonataik csökkentik az izzadást. A tea megivása után 2-3 órával érik el a maximális hatásukat és az 3 napig tart.

    1. Recept:
    A zsálya adagolása: 1 evo kanálnyi mennyiséget 5 percig fozünk 2 dl vízben, majd 10 percig hagyjuk még ázni, végül leszurjük.
    Minden harmadik napon. igyunk ilyen mennyiséget. Ha fokozni szeretnénk a hatását, akkor kombináljuk izsóppal.

    ---------------------------------------------------------- ----------------------

    2. Recept:
    orvosi zsálya 80 gramm,
    izsóp 20gramm,
    A teát úgy készítjük és úgy adagoljuk, mint a zsályát

    ---------------------------------------------------------- ----------------------

    3. Recept: (a pszichés feszültség csökkentésére)
    citromfu l0 gramm,
    galagonyavirág 50 gramm,
    szurokfu 40 gramm,
    A tea elkészítése és adagolása: eleinte 1 evokanállal, ha jobban vagyunk, akkor elég 1 teáskanálnyit leforrázni 2 dl vízzel, 20 percig hagyjuk ázni, leszurjük. 30 perccel azelott igyuk, amikor feltehetoleg izzadni fogunk.
    Segíthet külsoleg még a gyógyfürdo, melyet cserzoanyagokat tartalmazó teakeverékbol készítsünk. A cserzoanyagok összehúzzák a verejtékmirigyeket és ezáltal is csökken az izzadás.

    ---------------------------------------------------------- ----------------------

    4. Recept:
    apróbojtorján 50 gramm,
    orvosi zsálya 20 gramm,
    tölgyfakéreg 30 gramm,
    4 evokanálnyi mennyiséget 15 percig fozünk 1 liter vízben. A leszurt fozetet a kádba eresztett meleg vízhez keverjük, és ebben tartózkodunk 15-20 percig.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2005. március 4. 12:04128.
    Kaptam múlt héten Antisudor hintőport, Bp-en a Mészáros u-i gyógyszertárban. Nem rossz. Nem múlt el teljesen az izzadás, de csökkent jelentősen. Csodákban sose bíztam. . . Ja és ez nem csípi a hónaljamat. Használom még egy darabig, aztán majd látom az eredményt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_647857 (121)
     
  25. Torolt_felhasznalo_514663
    Torolt_felhasznalo_514663
    2005. március 3. 09:12127.
    Jelentem: volt Exodor a Nyugati téri Azúrban, még van 2 üveggel, és még hoznak. Tegnap próbáltam ki először, nagyon elégedett vagyok. Betartottam a használati utasítást, de én reggel kentem fel izzadásgátlót is, biztos, ami biztos. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top