Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Az a fránya izzadás!

Torolt_felhasznalo_667834
Torolt_felhasznalo_667834
Létrehozva: 2003. Április 14. 09:03
Sziasztok!

Egy nagyon kellemetlen probléma miatt kérem a segítségeteket. Ne kerteljünk: Izzadok, mint a ló. 29 éves vagyok, normál testalkatú, tehát nem vagyok kövér, egy 2, 5 éves kislány anyukája. Problémám a szülés után kezdődött. Már mindent megpróbáltam. Természetesen szőrtelenítve van a terület, naponta többször tisztálkodom és már számos izzadásgátlót kipróbáltam, de semmi eredmény. Arra is gondoltam már, hogy esetleg valami olyasmit kellene oda (hónaljba) tenni, mint szoptatósoknál a melltartóbetét, de nem tudom, hogy létezik-e ilyesmi.
Ha van valami jó ötletetek, kérlek segítsetek!
Üdv,
S.
  1. Torolt_felhasznalo_514663
    Torolt_felhasznalo_514663
    2005. március 2. 16:02126.
    Köszi a segítséget!!!! Csak azért kérdeztem, mert ma elmegyek megnézni. Azt mondták a Bioszigetben, hogy hiába rendelnek már hónapok óta, nem kapnak. Ezek szerint Azúrban kell néznem. Remélem a Duna Plázában lesz.
    előzmény:
    kkinga79 (125)
     
  2. 2005. március 2. 15:52125.
    Igen ott!Miért?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_514663 (124)
     
  3. Torolt_felhasznalo_514663
    Torolt_felhasznalo_514663
    2005. március 2. 14:34124.
    Az Azúrban???
    előzmény:
    kkinga79 (123)
     
  4. 2005. március 2. 14:26123.
    Szia!

    Én a Duna Plázában vettem Exodort. Kb egy hónappal ezelőtt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_514663 (122)
     
  5. Torolt_felhasznalo_514663
    Torolt_felhasznalo_514663
    2005. március 2. 14:07122.
    Ma megnéztem a Király utcai Bioszigetet, de nem tartanak Exodort. Hol lehet kapni? Azúrban???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. február 24. 14:06121.
    Úgy írj a topikba, hogy "válsz erre" és akkor látom, hogy írtál és válaszolok!!
    Hintőporról nem is hallottam, de a gyógyszertáros is olyan béna!!
    Alig bírom kinyögni, hogy mit kérek, de meg nem kérdezné, hogy ismerem-e a szert. . .
    Mondjuk igaz, hogy én sem kérdeztem. . . De nekem azóta sincs bajom az izzadással. . .
    Majd akkor írj, ha megtudtál v. mit!
    Szió!!
    előzmény:
    gabcsi105 (120)
     
  7. 2005. február 24. 10:29120.
    Bár látom, ezt a honlapot nem nagyon látogatja senki, azért leírom, hogy voltam gyógyszertárban, és megkérdeztem az Antisudort.
    Abban is aluminium hexaclorid van, és azt mondta, a gyógyszertáros, hogy nem csoda, hogy marja a bőröm. . .
    De létezik hintőporban is, ami vel a gyógyszertáros szerint nem lesznek maró problémáim. De ott éppen nem volt.
    Ha kapok valahol, írok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. február 22. 14:05119.
    Szerintem azért nem ajánlotta, mert maró hatású összetevők vannak benne. De ez csak az én gondolatom.
    Eleinte minden nap használtam, aztán csak két-három naponta, de nagyon fájt már, úgyhogy abbahagytam. De az is biztos, hogy mindenki másképp reagál az ilyen szerekre.
    A másik szert az Antisudort még nem próbáltam. Annak milyen összetevői vannak? Gyógyszertárban lehet kapni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. február 22. 12:13118.
    Szia Gabcsi!
    Érdekes, amit írtál, viszont nem tudom, hogy az Antisudort kipróbáltad-e, de lehet, hogy ugyanolyan, mint az az Exodor.
    Nekem is marja a bőrömet, éppen ezért csak 2 naponta kell használni!
    És amit még nem értek, hogy a bőrgyógyászod miért nem ajánlja?
    Én egyenlőre megvagyok elégedve vele, remélem ez így is marad!:-))
    De azért megnézem azt a honlapot!
    Szió!
    előzmény:
    gabcsi105 (117)
     
  10. 2005. február 22. 11:44117.
    Sziasztok!
    Végigolvastam a korábbi hozzászólásokat. Látom sokan szenvednek attól a problémától, amitől én is. Minden nap csurom vízesre izzadom a hónom alját. Bármit veszek fel. Általában 2-3-szor át kell öltöznöm egy nap. Ruhát úgy veszek, hogy látszik-e rajta az izzadság.
    Ti át tudjátok érezni milyen. Több 10e Ft-ot költöttem már mindenféle szerre. A Vichy csak drága, de semmit se használ. Az Exodor, amiről írtatok mostanában ezen a néven nem kapható. De ha aliminium-hexacloridot kértek a gyógyszertárban ugyanazt adják, és az van mindenhol. Egy-két napig nekem is használt, de aztán elkezdett kipirosodni a hónom alja tőle, és iszonyúan égetett és fájt. (igaz, nekem fém allergiám van) Voltam bőrgyógyásznál is, ő azt mondta, hogy az allergiának semmi köze a szertől kialakult tűnetekhez. Ez egy nagyon erős, szinte maró hatású szer, és nem szabad használni.
    Ajánlott egy elég költséges dolgot. Úgy hívják, hogy Iontophoresis. Ha jól emlékszem, 100e Ft körül van, a magyar (anémet 200e Ft). Azt mondta a doki, hogy csak ez használ, de ez tuti. Van hónaljfeltéte is. Akit bővebben érdekel, a http://izzadas. fw. hu/ honlapon az elvét el lehet olvasni. Engem erre még nem vitt rá a pénztárcám.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. február 22. 10:54116.
    Sziasztok!!
    Köszönetet kell mondanom, mert több éves problémám szűnt meg nektek köszönhetően!!
    Én is szenvedtem az állandó izzadástól, már voltam bőrgyógyásznál, pszichológusnál, hogy megszűntessem, de semmi nem használt!
    Véletlenül bukkantam erre a topikra, és az első adódó alkalommal vettem a patikába Antisudort, kipróbáltam, és már MÁSNAP!! nem volt nedves a hónaljam és nem ázott át a fölsőm!!!!
    Ez annyira jó, hogy el sem tudjátok képzelni, majd kigrok a bőrömből örömömben!!!! Megint feltudok venni bármit, nem kell izgulnom, hogy átvizesedik és ciki foltot hagy!!!
    Tényleg köszönöm!!! Mert ez egész életem megváltozott ezzel!
    És azóta is az orvosokat szidom, hogy ott van ez a 250 Ft-os szer a patikában az első polcon, és nem jut eszükbe felírni!!! Elképesztő!!
    Mert szerintem én már mindent kipróbáltam, púdert, kenőcsöt, Vichy deót, de semmi nem használt, és elköltöttem egy csomó pénzt és eltelt egy csomó idő!!!
    Már azon agyaltam, hogy külföldre megyek és kiszívatom a verejtékmirigyeimet!! Kicsit drága mulatság lett volna, de még mindíg jobb, mint azon izgulni, hogy jajj, meg ne izzadjak, látszik?, hú de ciki!!
    Szóval csak mindenkinek ajánlani tudom!!!!
    Még1x köszi!!
    Sziasztok!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_950995
    Torolt_felhasznalo_950995
    2005. január 29. 22:48115.
    Szia!Én már fél éve használom ezt a készítményt. Volt olyan eleinte, hogy túl sűrűn használtam(2 naponta), és nem hatott. Úgyhogy szerintem használd így:Először 3 naponta , utána egy idő után elég 5-6 naponta. (Majd úgyis érzed. . . ) Legalább is nálam ez a jó most. Valószínű, hogy ez a tél miatt van. Nyáron biztos megint visszaállok a 3-4 napra. Szerintem nagyon jó, viszont ha izgulok, vagy ideges vagyok(vizsgaidőszak), egy kicsit izzadok. De ez minimális. Én használok mellette dezodort is:Dove stiftet, mert ez nagyon jól hidratálja a bőrömet. Mikor elkezdtem az antisudort használni, nagyon ki volt száradva a bőröm, hámlott. . stb. Most már szerencsére nem, és ez a Dove-tól van.
    előzmény:
    Timcsi23 (109)
     
  13. 2005. január 29. 22:10114.
    :((( A Vichy ne probald ki, a te esetedben(sajnos!) tuti nem hatna. . . :(

    Olvasd el a topicom "az egeszseg forumban", a cime (valahogy igy): "izzadas es sebeszet". . . . :((( !
    előzmény:
    timm (112)
     
  14. Torolt_felhasznalo_252115
    Torolt_felhasznalo_252115
    2005. január 29. 21:04113.
    Sziasztok!
    Nem tudom, hogy írta-e már valaki, de a Vichytől az izzadáselleni golyós deók nagyon jók!!!!Szag nuku. . . . :))))Ennek is van 3 változata: krém, illatanyagmenetes golyós és finom púder illatú golyós. nekem az ilatos van, de nagyon finom, diszkrét. és nagyon jó. Bár majd nyáron kell nagyon bizonyítania, mert karácsonyra kaptam:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_677822
    Torolt_felhasznalo_677822
    2005. január 28. 12:53112.
    VALAKI SEGÍTSEN!!!!!!
    sajnos, nekem az Exodor nem használt.
    tudok v alamit tenni?
    köszönöm. már teljesen reményvesztett vagyok. . . .
    sziasztok.
    t.
    előzmény:
    Bojsza (74)
     
  16. 2005. január 9. 16:55111.
    Köszi szépen a választ!! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_884459 (110)
     
  17. Torolt_felhasznalo_884459
    Torolt_felhasznalo_884459
    2005. január 9. 15:50110.
    Szappanos/tusfürdős meleg vízzel megmosod a hónalj bőrét, szárazra törlöd, majd egy kis vattapamacsra (vagy ujjadra) cseppentett Antisudorral bekened vékonyan. Nagyon fontos a VÉKONY RÉTEG, mert különben kimarja a bőrt. A felkenés után egy kicsit viszket, ilyenkor én mindig azt mondom, hogy akkor "hat". Ha elviselhetetlen a viszketés, szinte maró, akkor azonnal le kell mosni meleg, szappanos vízzel. Én este szoktam bekenni, épp a viszketés miatt. Másnap reggel használhatsz bármilyen golyós dezodort rá, de az én már inkább csak az illat miatt teszem. Szerintem az Antisudor a legjobb izzadás elleni szer, a golyós és egyéb stickek közül nekem egyik sem használt. Az Exodort még soha nem próbáltam, de különbség gondolom nem nagyon van közöttük a topikokból leszűrve.
    előzmény:
    Timcsi23 (109)
     
  18. 2005. január 9. 12:36109.
    Sziasztok!
    Elkezdtem használni az Antisudor nevű készítmény, és nem tudom pontosan hogyan/mikor használjam. Ha valaki tudna segíteni, megköszönném. Valamint az lenne még kérdésem, hogy emellett a szer mellett használhatok-e egyéb dezodort, parfümöt, tehát akkor is hatásos az Antisudor? És melyik a jobb: az Antisudor vagy az Exodor?
    Köszi a választ!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_486857
    Torolt_felhasznalo_486857
    2004. december 13. 18:50108.
    halihóóó!
    megtudná nekem valaki mondani, hogy a Nyugatinál pontosan hol találok Azúrt???és ott akkor Exodort keressek, vagy inkább kérjek egy izzádsgátló ecsetelőt? mit javasoltok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_884459
    Torolt_felhasznalo_884459
    2004. december 11. 16:21107.
    Annak a neve Antisudor.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651588 (106)
     
  21. Torolt_felhasznalo_651588
    Torolt_felhasznalo_651588
    2004. december 10. 22:21106.
    nem exodort kell keresni a gyogyszertárban, hanem izzadás elleni ecsetelöt, ez egy gyogyszertári készitmény. átlátszó lötty
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_884459
    Torolt_felhasznalo_884459
    2004. december 10. 22:19105.
    Akkor kérdezt meg az Antiszudort.
    előzmény:
    Baba57 (104)
     
  23. 2004. december 10. 15:20104.
    De megkérdeztük a gyógyszertárba és még ilyenről nem is hallottak. Rossmannba is kérdeztük de nincsen. Szóval az előző "ajánlatom" még ugyanúgy áll. :)) Szóval ha segítene valaki nagyon-nagyon megköszönném! puszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_651588
    Torolt_felhasznalo_651588
    2004. december 9. 18:27103.
    szia baba bármilyen gyogyszertárban lehet kapni izzaZÁS ELLENI ecsetelő szérumot, ez egy gyógyszertári készitmény
    előzmény:
    Baba57 (102)
     
  25. 2004. december 9. 18:05102.
    Sziasztok!!!

    Nekem is exodorra lenne szükségem. De itt Bonyhádon nem találtam!
    :(( sajnos!!! de mondtátok hogy kb. 500 ft. De az hány deci??? és hogy nem tudna-e valaki nekem küldeni??? mer utána én meg elküldeném a pénzt!! lécci szóljon valaki mer nagyon-nagyon fontos lenne!! sziasztok!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top