Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Barnás vérzés menses előtt

hzs76
Létrehozva: 2006. július 26. 10:32

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Tapasztalatokat szeretnék megtudni olyan lányoktól, akiknek volt ilyen problémájuk.

Most olvastam róla a neten, eddig nem is gondoltam rá, hogy ilyen oka lehet. Azt írják, hogy a menstruáció előtti barnás vérzés, folyás hormonzavarra, peteérés-problémára utal/hat/.

Pár nap múlva megyek orvoshoz, csak tapasztalatokat szeretnék. Már nagyon vágyunk egy babára, igaz, még csak most kezdtünk el próbálkozni, de ettől az információtól egy kicsit megijedtem.

Volt már valaki ilyen helyzetben? Tényleg minden esetben hormonális problémát jelent? Sokáig tart a kezelése?

Köszönöm a segítségeteket!

  1. 2006. augusztus 10. 11:4551.

    Én is elég sok helyen próbáltam utánanézni, de nekem a baba miatt elég rémisztő a hormonális probléma. Bár ilyet még sehol nem olvastam, hogy nem igényel külön kezelést. Sőt, pont az ellenkezője van mindenhol  
    Akkor most mi az igazság???

    Nekem általában 2, max. talán 3 napig szokott tartani előtte. Ilyen hosszú ideig most fordult elő először. Már 1 hete tart!

    Én úgy tudom, hogy a hormonvizsgálat vérvétellel történik, a ciklus bizonyos napján.
    Hogy mennyi más jele is van, azt nem tudom, kérdezte a doki tőlem is, nem volt-e elhízás. Hát nem vagyok éppen sovány, sőt egyáltalán nem, de pl. kóros szőrnövekedést nem vettem észre. Pedig biztos van más jele is. Igazad van. De lehet, hogy nem olyan? Szóval nem tudom.

    Köszönöm a drukkot! Nagyon ránk fér minden!

    Aztán szólj, hogy mit mondott a doki! Majd én is jelzem a változásokat!

       

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_738691 (49)
    2006-08-09  23:28
  2. 2006. augusztus 10. 11:3450.

    Szia!

    Én is pont ezeket gondoltam, csak tegnap már olyan fáradt voltam, hogy nem volt kedvem végig leírni, csak amit mindenképpen leakartam.

    Nem értettem, minek a gyógyszer, mikor nem az a gondom, hogy nem jön meg, és ha nem is jön meg, miért ne lehetne baba miatt. Hiszen a vastag nyálkahártya akár terhességre is utalhat.
    Én is úgy döntöttem, hogy várok még, és teszt előtt semmiképpen nem kezdem el a gyógyszert, bár mondjuk amúgy sem nagyon rajongok az ötletért.

    Nem tudom, ha gond lenne a progeszteronnal, akkor tényleg nem lenne ilyen vastag a nyálkahártyám??? Erre eddig nem is gondoltam...  
    De akkor mitől van mindig a barnázás?

    Sajnos azt hiszem, most nincs baba, inkább már azért drukkolok, hogy megjöjjön magától. Nem akarok gyógyszert!
    És teszt nélkül nem is fogom elkezdeni. De két hetet sem tudok várni, de szerintem a teszt hamarabb is jelezné.

    Mindenképpen jelzem, mi történt. 

    előzmény:
    Zsófi61 (47)
    2006-08-09  22:44
  3. Torolt_felhasznalo_738691
    Torolt_felhasznalo_738691
    2006. augusztus 9. 23:2849.
    Köszi,hogy válaszoltál!
    Kicsit utána néztem ennek a dolognak,de semmi rémisztőt nem olvastam a témával kapcsolatban.Egy fórumot olvastam legutóbb,amin szakértő válaszolt a feltett kérdésekre.
    A választ ide átmásolom : "A sötét barnás folyás úgy a meginduló vérzésre, mint az elmúlás idejére jellemző lehet, hátterében a hormonális változások és a méhnyálkahártya reakcióképességének eltérései állnak. Önmagában általában nem igényel külön kezelést."
    Ezt a székesfehérvári Család és Nővédelmi Központ vezető főorvosa írta ugyanilyen "probléma" felvetésére.

    Hát nem tudom...kicsit azért elbizonytalanodtam.De mivel jövő hét szerdán úgyis megyek nődokihoz,felvetem azt a dolgot.Hátha tud valami okosat mondani: megnyugtatni,vagy méginkább megijeszteni.
    Neked mennyi ideig szokott tartani ez a menses előtt?Több napig?Vagy csak 1-2-ig?

    Heila!Most butát fogok kérdezni,de hogyan zajlik a hormonviszgálat?Tényleg nem tudom...Vérvétel,vizelet?Vagy valami teljesen másról van szó?
    Ha valaki mondjuk hormonzavaros szerintem millióegy más jel is van,ami ilyesmire utal.Akár elhízás,akár sok szőr...ilyesmi...Vagy tévedek?

    hzs!Remélem hamarosan lesz pocaklakód!!
    Drukkolok!!
    előzmény:
    hzs76 (45)
    2006-08-09  22:05
  4. 2006. augusztus 9. 22:4748.
    Ja, és természetesen két hét múlva pozitív lett a barátnőm tesztje, csak amikor a doki nézte uh-val még nem látta, csak a vastag nyh-t.
    előzmény:
    Zsófi61 (47)
    2006-08-09  22:44
  5. 2006. augusztus 9. 22:4447.

    HZS!!!!!

    be ne szedd a norcolutot, ha nem jön meg holnap!!! 11 mm nyálkahártyánál bármi  lehet!!! Ha gond lenne a progeszteronnal a nyálkahártyád se lenne 11 mm szerintem. A barátnőmnek se jött meg, vastag volt a nyh-ja, talán 13 mm, adott a doki neki norcolutot azzal, hogy várjon még két hetet, ha addig sem jön meg, csináljon egy tesztet, és ha nem terhes, akkor szedje be a norcolutot. Mert egyébként ilyen vastag nyh már leválik magától. Szóval szerintem várjál vele, még akkor is, ha kevés pecsételésed lenne, az is előfordulhat terhesség esetén. drukkolok!!

    előzmény:
    hzs76 (45)
    2006-08-09  22:05
  6. 2006. augusztus 9. 22:3246.

    Szia!

    Nekem is mindig így kezdődött a menzim, ezért azt hittem, így természetes.. amikor már majdnem egy éve nem sikerült a baba akkor említettem a dokimnak, mert én is olvastam itt róla a neten.. elkezdtük a hormonvizsgálatot, de mire megjött az eredmény, a babó is beköltözött   

    előzmény:
    hzs76 (45)
    2006-08-09  22:05
  7. 2006. augusztus 9. 22:0545.

    Szia!

    Én is azt hittem, ez olyan bevezetőféle, eszembe sem jutott, hogy baj miatt lehet, nem is kerestem rá a netem sem, véletlenül találtam rá. Akkor kezdtem pánikba esni...  

    Szerintem nem biztos, hogy nincs peteérés, ahogy az sem teljesen biztos, hogy hormonzavar, ahogy már mások is írták, hogy náluk nem az.

    Nekem sem volt soha semmi a szűrésen, pedig nagyon lelkiismeretesen járok, de ez így úgysem derülhet ki.

    Érdekes, én is minden hónapban érzem kb. félidőben, nem is kicsit, csak azt nem tudom, mi a nem megfelelő peteérés. Vagyis hogy lehet, hogy megérik, de nem jól?   Lehet, hogy hülyeséget beszélek. Nem tudom, de az biztos, hogy én érzem, és hiszek a jeleknek.

    Nem tudom, kellene-e jelentőséget tulajdoni neki, én eléggé megijedtem, és mivel már nagyon szeretnénk babát, rögtön el is mentem az orvoshoz.
    Remélem, pár hét múlva okosabb leszek!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_738691 (43)
    2006-08-09  19:32
  8. 2006. augusztus 9. 21:5844.

    Szia!

    Igen, tegnap voltam UH-n. Hála Istennek minden rendben, szóval szervi bajom nincs, normális a méhem, a petefészkeim, ciszta sincs. A méhnyálkahártyám 11 mm, szóval meg fog jönni valószínűleg. Ma el is kezdte. Még nem rendesen, de már nem tiszta barna, már bordós, szóval holnapra megérkezik. Ezt most már azért is remélem - a Babáról már letettem erre a hónapra  -, mert felírt az orvos Norcolutot arra az esetre, hogy meghozza a vérzést. Nem igazán értettem, mondtam is neki, hogy mindig megjön magától, csütörtökön kellene. Azt mondta, várjak csüt-péntekig, ha nem jön, kezdjem el a gyógyszert. 5 napig kell szedni, utána pár napon belül megjön, 7-8 napig tart  , aztán ha elmúlt, akkor menjek vissza megbeszélni a továbbiakat.

    Na én nem akarok gyógyszerezni, ha nem muszáj, és főleg nem 8 napig vérezni, és ennyire elhúzni a ciklusom. Most úgy néz ki, hála Istennek nem is kell, remélem, lerendezi a szervezetem magától, nem kell felborítanom.

    Vagyis most már azért szorítok, hogy megjöjjön. Baba már ezek szerint nem lehet.

    De akkor mi volt ez az egy hetes barnázás? Ilyen azért még sosem volt! Talán próbált beágyazódni, de nem tudott? Bármilyen hihetetlen, most még ez tűnik a legjobb megoldásnak. Mert ha nem, akkor nagy baj lehet a hormonjaimmal  

    És Veled van valami újabb fejlemény?
    Szia!

    előzmény:
    szamia (42)
    2006-08-09  17:31
  9. Torolt_felhasznalo_738691
    Torolt_felhasznalo_738691
    2006. augusztus 9. 19:3243.
    Sziasztok!

    Nagyjából elolvastam a hozzászólásokat.
    Nekem is van 1-2 napos barnás pecsételés a menses előtt.Én azt hittem,hogy ez teljesen normális,bevezetője a mensesnek,és mégsem?Ez nem is normális?Ez valóban hormonzavarra utal?És hogy nincs peteérése annak,akinél ez fentáll??Nehezen hiszem el,de kicsit megijedtem...
    Rendszeresen járok szűrésre,és semmi probléma sincs.Sőt,két menses között gyakran (bár az elmúlt pár hónapban nem) de érzem is...eddig azt hittem,hogy a peteérést.
    Én eddig nem is tulajdonítottam neki jelentőséget.Pedig kellene??
    előzmény:
    hzs76 (1)
    2006-07-26  10:32
  10. 2006. augusztus 9. 17:3142.
    Szia hzs!

    Mi volt az orvosnál?

    Csinált uh-t is? mit mondott?

    és csak félve kérdezem: neked megjött már?

    Remélem nem!Nálam még semmi! üdv. szamia

    előzmény:
    hzs76 (41)
    2006-08-07  15:08
  11. 2006. augusztus 7. 15:0841.

    Sziasztok!

    Voltam ma orvosnál. Mivel még mindig van egy kis barnás vérzésem, még jobban összezavarodtam. Sokkal enm lettem okosabb, de holnap megyek ultrahangra, és kicsikarok az orvostól mégg valamit, mert nincs időm arra, hogy majd elmúlik, meg próbálkozzunk, meg ilyenek. Nagyon megy az idő!!!

    Ja, és hormonvizsgálatról szó sem esett. Illetve én érintőlegesen megemlítettem. Holnap még egyszer rákérdezek, attól függően, mit mutat az UH, és mit mond az orvos.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2006. augusztus 4. 16:2640.

    Sziasztok!

    Sehol senki?

    Képzeljétek, tegnap délután volt egy kis világosbarnás-narancssárgás folyásom vagy vérzésem. Ma meg egy kis maszatolás. Olyan halványbarnás.

    Szerintetek lehet a beágyazódás jele???
    Egy hete-8 napja volt peteérésem, szóval időpontilag pont stimmel.

    Sosem volt még ilyen problémám. Mit gondoltok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2006. július 28. 16:0339.

    Még mindig érzem a petefészkem, talán még nincs minden veszve...

    Próbálkozunk, próbálkozunk, és majd meglátjuk. Hiszek a szervezetemben, és ismerem a jelzéseit, hátha nem csap be.

    Drukkoljatok!!!   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2006. július 28. 07:5238.

    Köszönöm, én is elég kezdő vagyok.
    Érdekes módon nekem kevés nyállal nem működik. Nem látszik semmi.
    A sok nyál nekem nem annyira buborékos, de ha marad is rajta egy-egy, akkor is látszott körülötte a páfrány.
    Hát nem tudom... 

    De túlhaladtam volna tényleg két nap alatt?
    A petefészkem viszont most is érzem!
    Hogy van ez?

     

    előzmény:
    szamia (36)
    2006-07-27  16:26
  15. 2006. július 28. 07:4837.

    Jó reggelt, sziasztok!

    Hát vagy a teszttel nem stimmel valami, vagy velem van baj, de két nap páfrányosság után újra pöttyök.
    Létezik, hogy csak eddig tartott a fogamzóképes időszakom?
    Ez lehet az esetleges elégtelen peteéréstől?
    Vagy az tulajdonképpen micsoda?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2006. július 27. 16:2636.
    Szerintem azért ilyen mert túl haladtál az idön,most már végig pöttyös lesz.Nekem is szokott igy lenni, most is ilyen.Egyébként barnázgatok én is rendesen,van hogy egy hétig is tart a menzim.Én már kitapasztaltam hogy kevés nyálat kell rákenni úgy mutat pontos értéket mert ha több van rajta buborékos,az meg ugye pöttyös lesz.Hát remélem segitettem valamennyit ebben még én is kezdő vagyok.
    előzmény:
    hzs76 (35)
    2006-07-27  08:23
  17. 2006. július 27. 08:2335.

    Jó reggelt!

    Tudom, hogy nem túl jó a tapasztalatotok a PG53-ról, de hátha valaki mégis tud segíteni nekem.

    Mi van olyankor, ha csak részben páfrányos? Tegnap egyértelműen azt volt, bár voltak pöttyök is az üveg egyik részén, de most kevésbé erőteljes a páfrányminta. Látszik, de nem olyan nagy területen.

    Az lenne a kérdésem, hogy ha valamennyire páfrányos, akkor az pozitívnak számít? Úgy, mint például a terhességi teszten a halvány csík? Ha nincs, ami előhozná, akkor teljesen egyértelműen negatív lenne???

    KÖSZÖNÖM!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2006. július 26. 18:1534.

    Másodszorra is páfrányos! Most először láttam ilyet kétszer egymás után  
    Reméljük, ezután is ilyen marad pár napig.

    Ez a 16. napom, szóval lehetséges is.

    Olyan jó lenne...............    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_445894
    Torolt_felhasznalo_445894
    2006. július 26. 13:3733.
    A barnázásnál azért van barna pecsételés, mert vmi nagyon minimális mennyiségű vér távozik, de mire leér, már meg is alvadt, ettől barna. Én legalábbis így tudom. Nyilván nem tiszta vér az egész, hanem a természetes váladékkal keveredik. Ezért nem tök sötétbarna.
    előzmény:
    hzs76 (29)
    2006-07-26  12:58
  20. 2006. július 26. 13:2932.

    Köszi! Mármint a teát!  

    Tudjátok, mit láttam most??? PÁFRÁNYMINTÁT!

    Ez abban az érdekes PG53 mikroszkópban azt jeleni, hogy fogamzóképes vagyok.
    Igaz, hogy a fele gömbös, a másik fele páfrányos.
    Tudja valaki, mitől van ez???
    Ott nagyobb a "nyálkoncentráció"???

    És érdekes módon olyan ovulációsan fáj a hasam alja, illetve nem fáj, csak érzem. Lehet, hogy mégis van peteérésem??!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_365457
    Torolt_felhasznalo_365457
    2006. július 26. 13:2131.

    http://www.nlcafe.hu/forumkifejt.php?forumid=85594

    Remél em, működni fog. 22. hsz. de én több helyen is megnéztem, utána olvastam, magamtól is így ittam volna, de itt le van írva egy (iható ízű) keverék.

    előzmény:
    hzs76 (30)
    2006-07-26  12:59
  22. 2006. július 26. 12:5930.

    Kávét nem iszom, nemhogy sokat, de egy kortyot sem, ettől legalább nem lehet a bajom  

    De a gyógynövény jó ötlet, köszönöm, meg fogom nézni. Itt a fórumon?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_365457 (21)
    2006-07-26  11:15
  23. 2006. július 26. 12:5829.

    Nem biztos, hogy hülyeség a lelki ok, sokminden visszvezethető a lélekre /ha nem minden/, lehet, hogy Neked ettől volt, de az is lehet, hogy nem, ha már előtte is megvolt.

    Na nekem biztos nem attól, mert már egy ideje barnázok, de csak most álltunk rá nagyon a babára. Lelkileg is.

    Érdekes, nem is tudnám megfogalmazni, hogy mi is a barna izé. Nem nevezném vérzésnek, folyásnak sem mert egyáltalán nem folyós, szóval nem tudom, milyen.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_445894 (27)
    2006-07-26  12:16
  24. 2006. július 26. 12:4728.

    SZiasztok!

    A m. előtti pecsételés oka sok esetben sárgatestelégtelenségre ill. elégtelen peteérésre vezethető vissza, de pl. nekem igazoltan nincs hormonális problémám. Nálam attól van, hogy méhszájam nagyon szűk, és m. előtti napokban elkezd tágulni, és ez okozza a vérzést.

    A PGizét sose használtam, de a megbízhatósága többek szerint kétséges. A progiszintedet ciklus 2. felében vérvétellel meg lehet nézni, de ha mész dokihoz, akkor úgyis elmond mindent!

    előzmény:
    hzs76 (1)
    2006-07-26  10:32
  25. Torolt_felhasznalo_445894
    Torolt_felhasznalo_445894
    2006. július 26. 12:1627.
    nos, nekem is volt ilyen gondom. érdekes, hogy igazán akkor fajult el a dolog, mikor eldöntöttük, babát szeretnénk. Előtte is volt, de csak olyan 1-2 napig, nem tulajdonítottam neki semmi jelentőséget, egyfajta bevezetőnek tekintettem a mensihez. De egyre hosszabbodott ez az időszak, a végén már menetrendszerűen 4-5 napos barnázásom volt mensi előtt. A dokim eleinte nem nagyon reagált rá. 1 évig próbálkoztunk, míg végre teherbeestem. Az utolsó hónapokban én győzködtem a dokit, biztos progeszteron gondjaim lehetnek. Erre fölírt nekem Duphastont. Hogy amiatt, vagy sem, nem tudom, de nem tudott megjönni, mégis barnáztam 7 napig! A doki azt mondta, attól meg fog jönni, ha meg kell neki, de egy internetes oldalon egy másik doki éppen az ellenkezőjét mondta... Na, abbahagytam a gyógyszert, kidobtam, megjött. Következő hónapban semmit nem szedtem, és teherbe estem. Valószínű a véletlen műve, hogy pont akkor. Még az is lehet, lelki okai voltak a barnázásnak, hogy túlságosan akartam a babát... lehet, hogy ez hulyeség.
    Szülés óta még nem jött meg, igaz, még szoptatok. Sajnos nálam nem derült ki a probléma oka. Csak azért írtam le, hogy tudd, így is teherbe lehet esni!
    előzmény:
    hzs76 (25)
    2006-07-26  11:48

Címlap

top