Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szociális ápoló és gondozó

Torolt_felhasznalo_196038
Torolt_felhasznalo_196038
Létrehozva: 2006. július 24. 22:02
Olyan embereket keresek akik ilyen tanfolyamot végeztek vagy most járnak.Főleg a gyakorlati része érdekelne.Előre is köszi!Zsóka
  1. 2009. november 9. 17:092776.

    Szia!

     

    Ide járok, a Budapesti képzésre. A képzés 13 hónapos. Egy hónapja járok, és nagyon megvagyok elégedve az oktatás színvonalával, nagyon jók a tanárok.

    http://www.pktanoda.hu/

     

    A gyakorlat valószínűleg a XIV kerületben lesz egy Szociális otthonban, valószínűleg nyáron.

    előzmény:
    TGRita (2774)
    2009-11-08  19:17
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. november 9. 07:182775.

    Köszi, ja bocs szép napot Ha jól értem a napi gondozást nem csinálod, csak riasztásra jársz ki.

     

    Kik csinálják a diszpécserszolgálatot???

    Most megyek mert ind. dolgozni. Nekem naponta kb.5-6 ellátottam van. Unom már rendesen. Minden elismerésem azoké, akik most kezdik ezt a szakmát, saját belátásukból.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_196038 (2772)
    2009-11-08  18:29
  3. 2009. november 8. 19:172774.

     

    Szia!

     

    Szeretném megkérdezni, hogy hova jársz erre a tanfolyamra és hogy mennyi ideig tart a képzés?

     

    Köszönöm!

    előzmény:
    cabir (2770)
    2009-11-03  14:31
  4. Torolt_felhasznalo_196038
    Torolt_felhasznalo_196038
    2009. november 8. 18:332773.

    Szia!

    Mi is ezeket tanultuk.Tudod hol lesz a gyakorlat? 

    előzmény:
    cabir (2770)
    2009-11-03  14:31
  5. Torolt_felhasznalo_196038
    Torolt_felhasznalo_196038
    2009. november 8. 18:292772.

    Szia!Jaj,de nagyon örülök!!!!Merre jártál,hogy vagy?

    megdiku=dormama,persze,hogy emlékszem!

    Sokáig köztünk voltál,aztán sajnos elmaradtál.

    Szóval az iskola után megbízási szerződéssel dolgoztam a házijelzőrendszeresben,havi 12000 egy hét ügyeletért.Aztán abbahagytam,mert nem érte meg,plussz nem volt jó a kollektíva.

    Most újra csinálom kb egy éve.Mi nem járunk ki csak riasztásra,bár a nappalisokhoz tartozunk.Most két hetet csinálunk egy hónapban,de csak ketten,így megkapjuk a minimálbért.de ez is megbízásos és támogatja pluszban az önkormányzat,szóval a 12000 felüli részt ők fizetik.

    Ha kiszervezik kevesebb lesz a pénzetek,mert ez csak tiszteletdíjas.Nem is mindenkihez járnak ki akinek készüléke van,így azokkal csak mi tartjuk a kapcsolatot. Saját autó,csak a telefont fizetik.Szerencsére remek kolléganőm van,sokszor kisegítjük egymást esetenként bizony a fuvarral is.

    Lehet kicsit zavaros lett amit írtam,mert sietnem kell,bocsi.

    Kérdezz ha valamit nem értessz!

    Sok puszi

    Zsóka 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_361178 (2771)
    2009-11-08  17:41
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. november 8. 17:412771.

    Szi Zsóka, sziasztok Minden kedves topiktárs.Nem tudom, emlékeztek e még rám. Pár éve írtam ide. Én is szoc. gondozó és ápoló vagyok házigondozás +jelzőrendszeres házisegítségnyújtásban dolgozok.

    A kérdésem Zsókához szólna leginkáb. 

    Zsóka korábban olvastam, hogy a tanfolyam elvégzése után Te csak a jelzőrendszeres házigondozásban veszel részt. Ez hogy van nálatok??? Nagyon érdekel, mert most nálunk átszervezés lesz, és jelzőrendszert elkülönítik a síma nappali ellátástól. Eddig mi csináltuk mindkettőt, a jelzőrendszert külön pénzért.

    Kérdésem az lenne, hogy ha csak a jelzőrendszeresben dolgozol, a nappali ellátást is Ti végzitek azoknál akiknek a készülék fel van szerelve??? Vagy csak a riasztásokra (segélykérés) mentek ki.???De akkor ki látja el nappal azokat, akiknek jelzőjük is van??? És hogy van a fizetés??

     

    Mert nálunk működik diszpécserszolgálat, a jelző az két gondozónővel működik. 1 a számítógépnél a diszpécserszolgálatban, 1 meg otthon a készenlétes (nappközben meg dolgozunk) ezért jár + pénz, mert ha én vagyok az ügyeletes 32 órát dolgozok gyakorlatilag. (persze, váltjuk egymást. Többen vagyunk benne)

     

    Na most ezt fogják átszervezni nálunk. Semmit nem tudunk, legfeljebb annyit hogy elesünk a mellékállástól és marad a "jó"közalkalmazotti fizu ami hidegvízre sem lesz elég.

     

    Köszi a választ. És főleg köszi, ha még emlékszel rám.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_196038 (2764)
    2009-11-01  15:33
  7. 2009. november 3. 14:312770.

    Szia!

     

    Akkor jól sejtettem - persze szép is lenne, ha ennyire mindenhová jó lenne ez a végzettség! Úgy veszem, ki, idősek otthonába, és házi segítségnyújtásra jó ez a bizonyítvány. Az kellemes meglepetés lenne, ha kórházba is elfogadnák!

     

    Karácsonyig ezeket a tantárgyakat tanuljuk, ez tartozik bele az első modulba:

    Alapápolási ismeretek
    Az emberi test működése
    Az emberi test működése,
    Kórok és kórokok
    Jogi alapismeretek
    Közigazgatási ismeretek
    Szociálpolitikai alapok
    Szociálpolitikai beavatkozást igénylő
    problémák
    Szociálpolitika intézményrendszere
    Pszichológia alapismeretek
    Segítő kapcsolat kommunikációja
    A jóléti ellátások jogi keretei

    Az ápolási szükségletek felmérése
    Alapápolási feladatok
    A betegségek tünetei és a betegmegfigyelés
    szempontjai
    Közegészség
    Haldoklók és elhunytak
    Gondozási ismeretek
    Szociálpszichológia jelenségek és folyamatok
    A szocializáció folyamata
    Gyógyszerelés
    Gyógyszerelési gyakorlat
    Készségfejlesztés a segítő kapcsolat
    működtetéséhez
    Szociálpolitika monitorozás
    Alapápolási gyakorlat
    Gondozási gyakorlat

     

    Elég erős suli, nagyon komoly anatómia oktatás van. Hogy mit fognak tartalmazni a következő modulok, nem tudom. Azt hiszem, mégiscsak maradok a szocgond-ápoló szaknál -  őrült dilemma volt -  nekem valamivel piacképesebbnek tűnik a fogyatékos gondozásnál, de lehet, nincs igazam - annyira nem vagyok benne járatos. 

    Úgy tűnik inkább Budán vannak a Fogyatékosok napköziotthonjai, nekem az nagyon messze van, mert Dél-Pesti vagyok.

    Mivel moduláris rendszer van, lehet, később elvégzem a fogyatékos gondozó szakot is, mert ez is mnagyon érdekel - csak győzzem  pénzzel! 

    előzmény:
    eperke68 (2769)
    2009-11-03  08:49
  8. 2009. november 3. 08:492769.

    Ez így nagyon szép leírva,de gyakorlatban nem áll meg.

    Kórházban nem dolgozhat, esetleg segédápolóként.

     Csecsemő és gyermekotthonban sem, a szoc.képzés alatt nincsenek is ilyen szaktárgyak,mint gyermekgyógyászat, fertőző betegségek, gyermeklélektan stb... Neked vannak ilyen tárgyaid?  Nekem csak a gyerekápolói suliban voltak. Ezek kellenek a csecsemő és gyermekotthonban.

    előzmény:
    cabir (2768)
    2009-11-02  13:05
  9. 2009. november 2. 13:052768.

    Elnézést, nem akartam, hogy szétcsússzon az oldal!

     

    Egy másik ismertetőben ez áll:

     

    A szociális ápoló és gondozó dolgozhat:

    kórházban, szanatóriumban, családsegítő intézetben, fogyatékosok intézetében, csecsemő és gyermekotthonban, öregek otthonában, magánházaknál, magánháztartásokban, karitatív egyesületeknél, szociális állomásoknál, iskolákban.
    Ez nagyon szépen hangzik, de biztos, hogy ez érvényesül ez a gyakorlatban is?

     Valaki régebben írta, hogy kórházba nem elég ez a végzettség...

    Kutya legyek, ha értem.

    előzmény:
    cabir (2767)
    2009-11-02  12:50
  10. 2009. november 2. 12:502767.

    A képzési jegyzékben ez áll, kicsit megkeveredtem, mert az ápoló képzésnél is fel van sorolva a fogyatékos gondozás:

     

     

    Fogyatékosok gondozója

    OKJ 33 762 01 0010 33 01 - középszintű

     

    A fogyatékosok gondozója munkája során részt vesz a fogyatékos emberek személyes szükségleteinek, erőforrásainak és a helyi cselekvési lehetőségek felmérésében.

     

    Részt vesz az egyéni fejlesztési és a rehabilitációs terv kidolgozásában. Információkat szerez és tájékoztatást nyújt fogyatékos emberek szociális és egészségügyi ellátásairól, a jogérvényesítés és jogorvoslat lehetőségeiről.

     

    Értelmezi a fogyatékos emberek szociális és egészségügyi ellátásaihoz való hozzájutás feltételeit, és a szolgáltatást igénybe vevőknek segítséget nyújt azok megszerzésében. Szükség esetén elkíséri a fogyatékos embert a megfelelő intézménybe, szolgáltatóhoz. Közreműködik az előgondozási feladatok elvégzésében. Felismeri a válsághelyzeteket, az elemi életfeltételek hiányát, a fogyatékos ember pszichés problémáit. Megbízás alapján képviseli a fogyatékos ember érdekeit. Részt vesz a fogyatékos ember gondozásában, közreműködik az egyéni gondozási, ápolási folyamat megtervezésében, megvalósításában.

     
     

    Szociális gondozó és ápoló 
    OKJ 33 762 01 0010 33 02 - középszintű

     

    A szociális gondozó és ápoló részt vesz az idősellátás szükségleteinek és erőforrásainak felmérésében; értelmezi az emberi szükségleteket és a szükségletkielégítés hiányait.

     

    A szociális gondozó és ápoló szakképzés célja: Idős, beteg, fogyatékos, elesett emberek ápolása, gondozására elhivatottságot érző és erre vállalkozó szakemberek képzése. Olyan felkészült szakembereké, akik egy-egy felsőfokú képesítésű egészségügyi- vagy szociális szakember mellett, annak irányításával képesek a legkorszerűbb alapápolási és szociális gondozási feladatokat az erre rendelt intézetben, vagy akár a gondozott lakásán ellátni.

     

    előzmény:
    cabir (2766)
    2009-11-02  12:44
  11. 2009. november 2. 12:442766.

    Sziasztok!

     

    Köszönöm a segítségeteket!

     

    Újabban van ez, hogy hogy szétválasztották a Szociális gondozó képzést.

     

    Mind a kettő Szociális gondozó, csak az egyik Szociális gondozó, és ápoló, a másik Szociális gondozó, és fogyatékosok ápolója, gondozója, ez csupán két éve létező szakma.

     

    Nekem úgy tűnik, a Szociális gondozó-ápoló csak idős, és házi beteg gondozást takar, a Szociális gondozó, és fogyatékos gondozó kizárólag fogyatékosokat gondoz, de idősek otthonába nem dolgozhat.

     

    Igazából mind a két hivatás érdekel, de inkább a fogyatékos gondozó. Egyébként sajnálnám, ha így kimaradna az idősgondozás, legjobb lenne mind a kettőt elvégezni, de valószínűleg átmegyek a fogyatékos gondozó szakra, mert attól tartok, hogy ápoló végzettséggel nem gondozhatok fogytékosokat.

     

    Nagyon vigyázni kell ezekkel az OKJ képzőkkel, mert nem minden OKJ szám jó a kiszemelt munkahelyre. Legszívesebben fogyatékosok napközi otthonában dolgoznék.

     

    Ha még tudtok infot mondani, akkor örülnék neki!

     

    Melyik piacképesebb: az idős, vagy a fogyatékos gondozás?

    Szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_196038 (1)
    2006-07-24  22:02
  12. 2009. november 1. 19:162765.

    Szia.

    Amikor én végeztem kb. 20 éve, akkor a fogyatékosok otthonát egészségügyi gyermekotthonoknak nevezték, és a végzettség is ez volt, egészségügyi gyermekotthoni gondozó/nő. Dolgoztam ilyenben 4 évet. Úgyhogy nagyon is elképzelhető, hogy ez egy külön szak, amivel ott dolgozhatsz. Ez viszont nem jó idősek otthonába, ez is biztos, mert 2002-től kell a szoc. gondozó,ezért is végeztem el ezt is, mert ezenkívül általános és gyermek ápolóim van,ami szintén nem elég idősotthonba.

    Azt viszont nem tudom, hogy a szoc.gondozó jó-e a fogyatékosok otthonába, ezt érdeklődd meg.

    Jó tanulást kívánok, és kérdezz bátran, ha valami érdekel.

    előzmény:
    cabir (2763)
    2009-10-31  21:52
  13. Torolt_felhasznalo_196038
    Torolt_felhasznalo_196038
    2009. november 1. 15:332764.

    Szia!

    Én erről még nem is hallottam,amikor én végeztem még nem volt ilyen.Sajnos nem tudom,de utána érdeklődöm. 

    előzmény:
    cabir (2763)
    2009-10-31  21:52
  14. 2009. október 31. 21:522763.

    Sziasztok!

     

    Segítsetek eligazodni, még tapasztalatlan vagyok: egy hónapja járok Szociális gondozó képzésre, és nagyon tetszik maga a szakma, és az iskola is.

    Egy dolgot nem értek: a mi iskolánkba úgy van (P.K. Tanoda), hogy Szociális gondozó elnevezés alatt párhuzamosan két szabadon vélasztható szak indul: szociális gondozó, és ápoló  OKJ 33 762 01 0010 33 02, és fogyatékosok gondozója képzés OKJ 33 762 01 0010 33 01. Ez két éve új rendszer, régebben állítólag nem volt ketté választva. 

    Az első modult együtt veszi a két osztály, de két hónap múlva dönteni kell, melyik szakot válasszuk.

    Az elején a szociális gondozó-ápoló szakot választottam, talán azért, mert ez a klasszikus formája. Viszont később úgy hallottam, ezzel a képesítéssel csak idősek otthonában, vagy házi beteggondozásban lehet munkát találni.

    Ezek a lehetőségek tetszenek nekem, viszont inkább a fogyatékosok gondozására vagyok elhivatott. Legszívesebben fogyatékos gyerekeket gondoznék akár gyerekotthonban, házilag, vagy más módon.

     

    A szociális gondozó -  ápoló végzettséggel lehet fogyatékosokat gondozni? Vagy kizárólag időseket?

    Vagy inkább menjek át a fogyatékosok gondozója szakra?

     

    Melyik elágazás a piacképesebb? (Pesti vagyok)

     

    Elnézést a sok kérdésért, de az iskola eddig nem sok infot árult el, több szem többet lát alapon inkább benneteket faggatlak!

     

    Aki járatos az ilyen dolgokban, örülnék, ha tájékoztatna!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_196038 (1)
    2006-07-24  22:02
  15. Torolt_felhasznalo_196038
    Torolt_felhasznalo_196038
    2009. október 16. 16:452762.

    Szia!

    Elromlott a gép,nem tudtam jönni.Most sem tökéletes,mert eltört a vezetéke,az új kicsit drága,így kénytelenek vagyunk így használni,törött vezetékkel.Pedig még csak két éves.

     

    A gyerekek megszokták az új sulit,csak ne lenne ilyen messze!Most két hete én vagyok az ügyeletes ,mert a kolléganő kórházban van,de ebben az időben úgysem tudnánk sehova sem menni.

    Mindjárt mennem kell ellátni az állatokat,mert egyedül vagyok,de este megpróbálok még benézni! 

    előzmény:
    eperke68 (2759)
    2009-09-20  07:36
  16. Torolt_felhasznalo_196038
    Torolt_felhasznalo_196038
    2009. október 16. 16:402761.

    Szia,Erika!

    Ez nagyon szomorú,ilyen fiatalon meghalni.

    Örülök,hogy jól vagytok,és hogy egy kicsit ki is tudsz kapcsolódni,az nagyszerű!

    Sajnos rossz volt a gép két hétig,ezért nem tudtam jönni. 

    előzmény:
    picurka45 (2760)
    2009-10-05  08:14
  17. 2009. október 5. 08:142760.

    Sziasztok lányok!

    Sajnálom, hogy ilyen ritkán tudok irni a topikba. De látom ti sem értek rá  

     

    Elég szomorú időszak áll a hátam mögött . Szeptember 24.-én elhunyt egy 31 éves munkatársunk. Nálunk dolgozott mozgástherapeutaként. A hónap elején vakbélgyulladásal megmütötték, 2 nap múlva rosszul lett, összeomlott, újra kellett éleszteni, ujra felnyitották és a hasürege tele volt gennyel. Mai napig nem tudni mi okozta?? 2 hétig küzdött, de megtámadta a szervezetét a húsevő baktérium, és 2 nap múlva feladta.... Szerdán volt a temetése, gondolhatjátok milyen szörnyű volt. Ráadásul sűrűn megfordult nálunk, a lányomnak barátnője volt.

    De jó dolog is történt velem. Szeptember 26.-án volt a 30 éves értettségi találkozónk, ami nagyon jól sikerült, Reggel 4 órakor jöttem haza a "buliból". Különben jól vagyunk. Dolgozunk, A fiam tanul, gyakorlatra jár. Lassan megszokjuk az átalakult életünket. Igaz nem is tudunk mást tenni.

    Puszi:Erika

    előzmény:
    eperke68 (2759)
    2009-09-20  07:36
  18. 2009. szeptember 20. 07:362759.

    Szia Zsóka, örülök, hogy benéztél. Mi újság nálad? Írjál.

    Kis sütivel próbállak idecsalogatni benneteket.A csokisat fiam névnapjára csináltam, a fehéret anyukámnak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_196038 (2757)
    2009-09-19  20:14
  19. 2009. szeptember 20. 07:312758.
    Érdekes dolgokról írsz, nekem ez nem hihető. Ha mégis, akkor sürgősen otthagynám ezt az iskolát, és másikat keresnék. Az összes kérdésedre NEM a válasz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_624787 (2756)
    2009-09-18  15:17
  20. Torolt_felhasznalo_196038
    Torolt_felhasznalo_196038
    2009. szeptember 19. 20:142757.

    Szia!

    Szívesen megnézném a kerted,gyönyörű lehet!Nekem sajnos kevés az időm kertészkedni,de nagyon szeretem őket.

     

    előzmény:
    eperke68 (2755)
    2009-09-13  07:59
  21. Torolt_felhasznalo_624787
    Torolt_felhasznalo_624787
    2009. szeptember 18. 15:172756.

    Sziasztok, új vagyok itt és lenne pár fontos kérdésem. Szociális szakon tanulok, most éppen külföldön. Vannak ápolástan óráink is és néha igencsak érdekes dolgok vannak amik nem tudom, hogy otthon is így működnek-e. 

    1, Injektció adás, gyakorlása. Nálunk ez úgy működött, hogy a tanár megmutatta, hogy kell beadni az injektciót, majd a padtársnak be kellett adni egy (minimum inzulinos tűvel) injektciót aztán meg ő nekem.. Otthon is így gyakorolják a  tanulok az első injektció adást?

    2, Lehet-e, otthon alkohol és drogelvonókban kábitószert használni ?

    3, Ha a beteg kéri, kaphat-e este (mondjuk kórházban) altató gyanánt alkoholt?

     

    Minden válasznak nagyon örülnék és nagy segítség lenne nekem!

    Köszi :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. szeptember 13. 07:592755.
    És még néhány. Az orchideám 3 hónapja virágzik, saját nevelés.
    előzmény:
    eperke68 (2754)
    2009-09-13  07:55
  23. 2009. szeptember 13. 07:552754.
    Még virágok.
    előzmény:
    eperke68 (2753)
    2009-09-13  07:52
  24. 2009. szeptember 13. 07:522753.
    Pár a kertemből.
    előzmény:
    eperke68 (2752)
    2009-09-13  07:42
  25. 2009. szeptember 13. 07:422752.

    Itt voltunk.

    előzmény:
    eperke68 (2751)
    2009-09-13  07:31

Címlap

top