Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szociális ápoló és gondozó

Torolt_felhasznalo_196038
Torolt_felhasznalo_196038
Létrehozva: 2006. július 24. 22:02
Olyan embereket keresek akik ilyen tanfolyamot végeztek vagy most járnak.Főleg a gyakorlati része érdekelne.Előre is köszi!Zsóka
  1. 2009. szeptember 13. 07:312751.

    Jó reggelt lányok, most végeztem az éjszakással.

    Látom előkerült egy rég elveszett bárányka is.Én mindig bekukkantok,de látom, mindenki elfoglalt. Erika, Manó, írjatok mi van veletek, és ti és a család hogy vagytok.Remélem, minden rendben.

    Akkor rólunk egy kicsit. Nagylányom beköltözött a koleszba, de csütörtökön délután haza tud jönni, mert péntekenként nincs órája, így itthon is van egy kicsit. Vagy a barátjával jön,vagy egyedül busszal. Az első hét nagyon nehéz volt nekem, bőgtem is eleget,de már kezdünk hozzászokni. Ügyes a csaj, nagyon jól intézi a dolgait. Már csak tanulni kell.

     Kisfiam átírattam ide a helyi középiskolába, mert nehéz volt neki a bejárás, és a tanulás színvonalával sem voltam elégedett, így ő is a katolikus gimi padjait koptatja. Sok barátja van itt, és jólérzi magát ő is. Örülök, hogy sikerült, mert külön vizsgát kellett tenni angolból, de ötösre sikerült.

    Most szabin voltam két hétig, kicsit rendbeszedtem a háztartást, és jutott időm olvasni is, meg egy kicsit semmittenni. Sajnos úgy tűnik,a nyárnak vége, sajnálom is nagyon, de végülis jó nyár volt, sokat csavarogtunk, sok szépet láttunk. Az őszt meg a telet át kell vészelni, aztán megint lehet reménykedni.

    Múlt héten unokatesóm esküvőjén voltunk, nagyon szép helyen volt a buli, jóléreztük magunkat. Leánykám koszorúslány volt, nagyon csini volt.

    Melóhelyen megy minden rendesen, a csajokkal nagyon összeforrottunk, már érik a következő buli. Hát hogy nyári parti lesz-e, az már nem biztos, de szeretnénk összejönni.

    Mindjárt keresek képeket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_196038 (2750)
    2009-09-12  20:20
  2. Torolt_felhasznalo_196038
    Torolt_felhasznalo_196038
    2009. szeptember 12. 20:202750.

    Sziasztok!

    Sehol senki napok óta,ez szomorú!
    Remélem azért mindenki jól van.

    Elkezdődött az iskola,a lányé simán,elvégre már tizedikes/nehezen szokom meg a másodikos helyett/.A fiúké is sikeres,pedig nagyon tartottam az iskolaváltástól.(sajna át kellett iratkoznunk,ez kicsit messze van tőlünk)

    Azért ha erre jártok,írjatok pár sort!

    Puszi mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_196038
    Torolt_felhasznalo_196038
    2009. szeptember 5. 20:462749.

    Szia!

    Én nem mennék,de talán akad jelentkező. 

    előzmény:
    amarige45 (2747)
    2009-09-05  09:46
  4. Torolt_felhasznalo_248363
    Torolt_felhasznalo_248363
    2009. szeptember 5. 19:532748.

    szia

    nekem szoc.asszisztensi végzettségem van+alapfokú angol írásbeli nyelvvizsga..bár az alapfok elég relatív..

    előzmény:
    amarige45 (2747)
    2009-09-05  09:46
  5. 2009. szeptember 5. 09:462747.
    Én pedig olyan szakembereket keresek, akik külföldön vállalnának munkát...nyelvtudás kell legalább alapfokon...jó fizetések vannak...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_196038 (1)
    2006-07-24  22:02
  6. 2009. szeptember 5. 00:242746.

    Sajnos ma már egyre jellemzőbb, hogy egy munkahely már nem iskoláz be új dolgozót, hanem úgy vesz fel új dolgozót, hogy már meg van neki a kellő végzettsége. Hacsak nincs az adott munkahelyen olyan ismeretséged, aki segít végzettség nélkül bejutni, és majd ezután elküldenek Téged suliba... (Amúgy ma már ismeretség, protekció, "hátszél" nélkül boldogulni nagyon nehéz.)

     

    Egy kalappal a sulihoz!!! :)))

     

    előzmény:
    cabir (2744)
    2009-09-02  18:18
  7. Torolt_felhasznalo_196038
    Torolt_felhasznalo_196038
    2009. szeptember 4. 20:312745.

    Szia!

    Én kb.három éve végeztem egy ilyen tanfolyamot 180 000-ból,de ebben nem volt benne a könyv,ami külön 25000 ft.Én elkértem a z oktatótól és fénymásoltam,jóval olcsóbb.

    Jelenleg a házi jezőrendszeres szolgálatnál dolgozom.

    Ha van kérdésed a tanfolyamról szívesen segítek.Én Miskolcon végeztem,de szerintem mindenütt ugyanolyan. 

    előzmény:
    cabir (2744)
    2009-09-02  18:18
  8. 2009. szeptember 2. 18:182744.

    Ma bementem a kiszemelt intézménye,  és nagyon jó benyomást tett rám.

    http://www.pktanoda.hu/

    Ki is töltöttem a jelentkezési lapot, ha minden jól megy,  két hónap múlva kezdődik a tanítás.

    Több kérdést feltettem, a gyakorlatra vonatkozóan azt mondták, mindent az iskola intéz, nyáron lesz egy Zuglói szeretetotthonban a gyakorlat. (mondta a nevét is, de elfelejtettem) Azt mondják, azért olcsó a suli, mert van valami támogatás rá.

    Munkahelyet persze nem garantálnak, de azt mondta az ügyintéző, hogy Budapesten nagyon piacképes ez a szakma. 

    Sajnos az ingyenes képzések csak a múltban voltak - nekem van is egy ismerősöm, akit 1990 körül sima érettségivel felvettek a Pethő Intézetbe segédápolónak, ott mindent megtanult, azóta is ott dolgozik, de most, közel húsz év után elvégeztetik vele ingyenesen az egyik OKJ tanfolyamot.

    Sajnos csak azok kaphatnak ingyen oktatást, akiknek már van több éves gyakorlatuk, külsősként már nem vesznek fel sehova, csak ha megvan az OKJ bizonyítvány - még a Máltaihoz se.

    Én azért bizakodó vagyok, remélem, jól fog alakulni!

    előzmény:
    Cs.Csaba (2743)
    2009-09-02  13:42
  9. 2009. szeptember 2. 13:422743.

    A sulival kapcsolatosan azért édeklődd meg, hogy hol lesznek és ki szervezi meg a gyakorlati oktatásodat? Mert lehet ám, hogy Neked magadnak kell utána járnod, hogy meglegyen mindenből a kellő órazámú gyakorlatod (kórházi: azonbelül sebészet, belgyógyászat, kisklinikumi osztályok; idősek otthoni gyakorlat; fogyatékos otthoni gyakorlat; Családsegítő Szolgálat; stb.). Lehet azért olcsóbb a suli, mert Neked kell utánajárni a gyakorlati résznek. Amikor én jártam suliba, akkor a suli intézte nekem a gyakorlati képzést, lebeszélte, hogy mikor megyek erre vagy arra a helyre gyakorlatra és nekem semmi gondom nem volt ilyesmire. De ez képzési helyenként eltérhet. És előfordulhat, hogy egyes gyakorlati helyek pénzt kérnek, hogy Veled foglalkoznak!

    Nézz meg kórházat is munkahely-ügyileg, hátha ők is beiskoláznának, ha vállalod, hogy X ideig náluk dolgozol. Ez az idő annyi szokott lenni, amennyi a képzési idő. Pl. nekem 2 év volt a suli, emiatt a munkahelyem további 2 évet íratott velem alá, hogy a suli után még ennyi időt tuti ott maradok.

    Szerintem minden szempontól jobban járnál, ha találnál még suli előt olyan helyet, ahol majd dolgozni is tudsz, nehogy úgy járj, hogy elvégzed a sulit, aztán nem érsz vele semmit, mint a jogi asszisztensi végzettségeddel.

    előzmény:
    cabir (2742)
    2009-09-01  11:01
  10. 2009. szeptember 1. 11:012742.

    Szia!

    Köszönöm, hogy válaszoltál! Sajnos eddig nem tudtam ingyenes képzést találni, az a gond, hogy mivel nincs ilyen irányú végzettségem, és munkatapasztalatom, nem vesznek fel segédgondozónak sehova - viszont találtam egy viszonylag olcsó, 180000 Ft - os, tíz hónapos képzőt (Pannon Kincstár Tanoda), a jelentkezési lapot már be is adtam, ha minden jól megy, egy hónap múlva elkezdőfik a suli.

      Én is megdöbbentem egyes tanfolyamok milyen képtelenül drágák, láttam olyan iskolát is, ahol ugyanez a képzés félmillió.

    Budapesten lakom, reménykedem benne, hogy lesz majd vele munkám - bár garancia nincs rá, de szerintem fogyatékosok, idősek, betegek mindíg is lesznek.

     

     

    előzmény:
    Cs.Csaba (2741)
    2009-09-01  05:50
  11. 2009. szeptember 1. 05:502741.

    Szia!

    Hogy a buktatója mi lehet?

    Nos, pl. kórházban túrót nem érsz vele, legalábbis én ott nem tudtam vele elhelyezkedni, amikor lakhelyet váltottam. Viszont pl. házi betegápolásban, idősek otthonában, fogyatékos gyermekek és/vagy felnőttek mellé ez a végzettség megfelelő. Előtte viszont javaslom nézz szét a környezetedben, és érdemes úgy elvégezned a sulit, hogy jelentkezel mint segéd-ápoló egy munkahelyre, és megbeszéled a munkahelyi vezetőddel (főnővérrel), hogy szeretnéd ezt a sulit elvégezni és hogy beiskoláznának-e? Mert ha saját zsebből végzed el, kissé sokba kerül. Ráadásul azért is érdemes lenne szétnézned a környezetedben előbb, hogy lenne-e állásod, munkád ezen a téren? Nehogy úgy járj, hogy elvégzed, aztán nem tudsz elhelyezkedni.

    Engem anno a munkahelyem iskolázott be, így nem kellett munkahelyet keresnem. Viszont amikor elköltöztem Siófokra (Gödöllőn lakom), ott és a környéken nem tudtam elhelyezkedni benne.

    Jó tanulást, ha belevágsz! :)

    előzmény:
    cabir (2740)
    2009-08-31  21:57
  12. 2009. augusztus 31. 21:572740.

    Sziasztok! Örülök, hogy megtaláltam ezt a topic-ot, nagyon erősen gondolkozom, hogy elvégezem a szociális gondozó-ápoló iskolát.

    Pannon Kincstár Tanoda- t szemeltem ki (Horányszky u.)

    Három hét múlva indul a képzés, úgyhogy gyorsan kell döntenem, beiratkozom-e.

    Nagyon szép, emberi hivatásnak tartom, erős késztetést érzek hozzá, hogy elvégezzem.

    Főleg a fogyatékos gyerekek gondozása érdekel, de a többi része is.

     

    Viszont sajnos már többször befuccsoltam OKJ tanfolyamokkal, pl. van egy haszna vehetetlen jogi aszisztens végzettségem, ezért nagyon óvatos vagyok, mibe vágok bele.

     

    Szeretnék tájékozódni: piacképes ez a szakma? Várom azok véleményét, akik már elvégezték a képzést. Nehéz vele munkát találni? Mik a buktatói?

    Minden érdekelne!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. augusztus 31. 11:182739.

    Minden reggel amikor felkelek, megnézem a világ leggazdagabb embereinek listáját. Ha nem vagyok rajta, elmegyek dolgozni.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. augusztus 31. 10:542738.
    Két pasi beszélget. Azt mondja az egyik:
    - Borzasztó a feleségem. Ha elmegyek a barátaimmal egy kicsit inni, kocsmázni, mindig hatalmas balhét csap. Pedig amikor hazaérek, már egy sarokkal előbb leállítom az autót, a kertkapuban lehúzom a cipőmet, lábujjhegyen osonok a lakásban, az előszobában levetkőzőm, s a sötétben settenkedem az ágyhoz. De semmit sem számít: mindig felébred, s hajnalig szid.
    - Mert nem jól csinálod, barátom! - feleli a másik. - Amikor én buli után hazaérek, behajtok a garázsba, felpörgetem a motort, becsapom a garázsajtót, a bejárati ajtót, felkapcsolok minden villanyt, bekapcsolom a tévét, fütyörészek, dúdolok. Majd azt rikkantom: ha már úgyis ébren vagy, kedvesem, mit szólnál egy kis orális szexhez? Mindig úgy tesz, mintha mélyen aludna.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. augusztus 30. 08:362737.

    Megy a róka az erdőben az új bőrdzsekijével. Egyszer csak:
    - Kukurikú!
    - Nem megyek be a bokorba, kakas, hogy összenyúzzam az új bőrdzsekimet!
    Aztán megint:
    - Kukurikú!
    - Mondom nem megyek be a bokorba, kakas, hogy összenyúzzam az új bőrdzsekimet! - a róka egyre idegesebb. Aztán megint:
    - Kukurikú!
    Na, a róka most már beugrik a bokorba. És csetepaté. Jön ki a bokorból a medve a róka új bőrdzsekijével és azt mondja:
    - Kicsit szűk. De azért jó, hogy az ember tud néhány külfüldi nyelven is!

     

     

    Szép napot mindenkinek!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_196038
    Torolt_felhasznalo_196038
    2009. augusztus 29. 21:232736.
    A levélírásnál a további hangulatjelekre kattintva!Most megyek olvasni!
    előzmény:
    Cs.Csaba (2735)
    2009-08-28  22:19
  17. 2009. augusztus 28. 22:192735.

    Szia!

    Írtam levelet az e-mail címedre... Az előbbi bejegyzésemet pedig terjeszd nyugodtan! :)

     

    Azokat a kis figurákat, hogyan kell ide beilleszteni? Már nem emlékszem erre.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_196038 (2734)
    2009-08-28  21:22
  18. Torolt_felhasznalo_196038
    Torolt_felhasznalo_196038
    2009. augusztus 28. 21:222734.

    Szia!

    Régen hallattál magadról,bár mindig elolvasom-megnézem amit küldesz,de magadról hallgatsz.Jól vagy,édesanyád?Megvan még a munkahelyed?

    Ez egyébként nagyon jó,nem baj ha szétküldöm?

    előzmény:
    Cs.Csaba (2733)
    2009-08-28  11:24
  19. 2009. augusztus 28. 11:242733.
    Öregszem.....
    Hát engem is utolért..... 37 év............ Kifutó modell....
    Furcsa jeleket tapasztalok magamon.10 fok alatt már nem ülök motorra.....
    Fázom.....Képes vagyok fél órával előbb kelni, hogy az így nyert időt forró zuhany alatt töltsem. Régen térdig érő hóban is....... ma meg?Áhhh......
    A reggeli merevedés mostanában csak a derekamat kényezteti......... egy ideje ingerszegény környezetben élek. Sokkal türelmesebb vagyok..... toleránsabb.
    Az emberi hülyeség........ az a hibás, és a korom....... mostanában nem ugrok minden provokációra........ valamelyik este békésen várom a zöldet mikor mellém áll egy nyikhaj.....
    Személyleírás/ruházat: Zselézett séró, fülbevaló, Replay cuccok a szivárvány minden színében. Némelyik még ezt is megtudja fejelni egy hajjal, ami raszta....
    Telefon: Valami új csodafon,többnyire kézben, SMS-írás céljából.
    Autórádióban: tuc-tuc-tuc-tuc-tuc...
    Kocsi: Buzuki..... Erősen cicásítva: kék led, spoilerek, ültetés, stb.... hangjában az ereje típus....
    Vezetési stílus: Full gáz - full fék felváltva, no index, zöld lámpánál csikorgó gumik, ezerrel bele a beláthatatlan kereszteződésekbe, kanyarban előzni a legjobb!
    Jobbkézszabály: Nagy gáz. Nagy gáz a jobbról jövőnek, ha egyszerre érnek oda.
    Hova fejlődhet? Sehová...... evolúciós zsákutca.... olyan egyszerűek, mint egy barlangrajz....
    Hiába bőgeti mellettem a "meseautót", már csak mosolygok rajta. Ettől vérszemet kap, és belerágózik az arcomba....
    Legszívesebben megfejelném (persze bukóban), hogy rövidre zárjam a problémát.
    Régebben nagyon megaláztam volna a nője előtt, manapság csak elképeszt a hülyesége.....
    Ezek nem tudják mi az a súly-lóerő arány...... nekik a 2+2 is gordiuszi szám misztika....
    Szerintem csak addig tud számolni amennyit felfelé válthat. Ha esetleg idelátogatnál az oldalamra tessék, néhány adat:
    1-es=90km/ó idő=1,8mp
    2-es=160km/ó idő=3,7mp
    3=210km/ó idő=? Mindegy,........ már nem látom tükörben ........
    Ha úgy hozza a sors, hogy egy motor mellett állsz, amire az van vésve, hogy 1000cm3, akkor nézz mereven magad elé. Semmi esélyed....... ha már úgysem nyerhetsz...... legalább maradj okos.
    Már csak az autópályán gonoszkodom veletek.....
    Elkalandoztam...... Ja!!....... az öregség.....
    Bizony, életem kb. felét már leéltem....... most ezt három részre osztom........
    Gyerekkor...... semmi különös.... kicsit hánytatott volt, a sok spenóttól...
    Kamaszkor........ nagyon különös.... gyorségés.... feszített tempó.... csajok, haverok, csajok, motoros találkozók, csajok, pia, csajok, és néha nők...... ja, .... és persze néhány csaj......
    Férfikor....... egyre különösebb......nem tudom......szerintem most léptem a küszöbére.....
    Eddig vajon melyik része volt a legjobb? Nem érdekel..... szerintem mától kezdve sokkal jobb lesz.....
    Mostanában a haverjaimmal alkoholmentes sört szopogatunk....... következő lépés talán a guminő? Ha meglátok egy jó nőt, a pészmékerem megzavarja az összes ugrókódos riasztót a környéken.... de nem csüggedek. Új dimenziók nyílnak meg előttem. Nemsokára urológus névkártyákat cserélgethetünk a barátaim között, és azon vitatkozhatunk, hogy melyik használ jobb síkosítót, a vizsgálat során.... Bizony, eljön az idő mikor én is sorra kerülök, és megtudom mit érezhetnek a bábok...
    Mostanában állandóan rám tör az álmosság...
    A legváratlanabb helyeken bukkan fel a kis fickó egy zsákkal, és megpróbál port hinteni a szemembe......amúgy nem szeretem a fajtáját..... mármint a porhintőt... mindig azt kiabálja, hogy ő valami manó.......... álom..... ez az..... így hívják. Tegnap este kivágtam az ablakon. Meg is bántam........ hajnalban megpróbáltam visszahívni, de megsértődött.Most olyan vagyok mint a mosott szar.
    Gondolkozom egy oldalkocsis motoron. Olyan kéne....... ha esetleg megállok egy lámpánál, és sikeresen legyűr az álom, legalább nem lesz csörömpölés mikor eldőlök...... jó az a harmadik kerék valamire.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_967221
    Torolt_felhasznalo_967221
    2009. augusztus 12. 10:262732.

    Köszönöm eperke68, hogy ennyit meséltél nekem... Ha úgy döntök, hogy átképzem magam, akkor mindenképp a kórház... Úgyhogy ahogy írtad, diploma, az meg 4 év, meg kell gondolni... De nem is az idő, hanem a pénz, bár az idő is, mert csak nappalin lehet, ami mellett nem lehet dolgozni. De ez érthető is... Észak-Dunántúlon merre laktok? Csak nem Győrben mint mi?

    Minden tiszteletem az egészségügyben dolgozóké, akik szívvel lélekkel csinálják a dolgukat... Ennél hasznosabb munka nincs is, nem egy mérnöki, ami ha nincs is jó...

    eperke68, lehet, ha még lesz kérdésem - és persze ha nem baj -, megkereslek! Köszönm a rám szánt időd!

     

    Kriszti

    előzmény:
    eperke68 (2731)
    2009-08-12  07:47
  21. 2009. augusztus 12. 07:472731.

    Sajnos kórházban nem igazán dolgoztam, leszámítva a gyakorlatokat. Gyerekápolóként végeztem, csak egy hónapot dolgoztam gyerekosztályon, aztán átmentem gyermekotthonba, ott sok évig voltam. Most pedig idősek otthonában vagyok, átképeztem magam erre a területre, kényelmi és anyagi szempontból is. Itt a munka könnyebb, és helyben dolgozom.

    Kórházban sok a munka, nagyobb a felelősséged, pörögnek az események, egy-egy beteggel nem sokszor találkozol.Mi észak-Dunántúlon lakunk, itt a közeli kórházban rengeteg a szlovák ápolónő, gondolom azért, mert diplomás nővérekből hiány van.

    Mi terepintézmény vagyunk okj-s képzésben, nálunk tanulják a gyakorlatot, és nagyon sokan tanulnak 40-50 évesen is, átképzés keretében is. Erre a pályára szív és lélek kell, a többit meg lehet tanulni. A rutint  megszerezheted gyorsan, a tapasztalatokhoz azért idő kell.

    A jó oldala a munkának, hogy találhatsz egy jó csapatot, ahová bekapcsolódhatsz. Én nagyon jó teamban dolgozom, ez nagyon sokat számít, milyen a csapat. Nagyon sokat tudunk segíteni egymásnak,sokat teszünk is a csapatért, de ezt csak így lehet csinálni. Ez kórházban is így van, orvossal, többiekkel együtt kell dolgozni.

    Hátránya a munkának kevés pénz, az hogy nem lesz ünneped, ezeket lehetne sorolni. És a kiégés veszélye, ami a magánéletedre is hatással lehet, ezt ki lehet védeni, de nagyon nehéz az egyensúlyt megtalálni. Néha nem sikerül, akkor öntjük a lelket egymásba, és néha van szupervízió, csapatépítés, ami oldja a hétköznapokat.

    Gondold át nagyon a döntésedet.

     Azt mondanám, tanulni kezdj el bátran, amig otthon vagy a babáddal. A tudás nem vész kárba, hasznosíthatod mindenképpen. Sajnos a pénz nagyon kevés ezen a területen, ez a legfőbb hátrány,de ha szerencséd van, elhelyezkedhetsz külföldön, mai eszemmel ezt tenném.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_967221 (2729)
    2009-08-11  18:30
  22. Torolt_felhasznalo_967221
    Torolt_felhasznalo_967221
    2009. augusztus 11. 18:312730.
    Nem semmi a két torta, mintha cukrász készítette volna! Nagyon ügyes vagy!
    előzmény:
    eperke68 (2726)
    2009-08-11  09:30
  23. Torolt_felhasznalo_967221
    Torolt_felhasznalo_967221
    2009. augusztus 11. 18:302729.

    Szia eperke68!

     

    Köszönöm, hogy válaszoltál! Te aztán tényleg tapasztalt vagy úgyhogy a véleményed teljes mértékben elfogadom! Írtad, hogy kórházban esetleg lenne állás. Van azért cserélődés ezek szerint? Egyelőre még nincs diplomám ilyen témában, csak tapogatózom, mi is lenne jó, annyira más az ilyen jellegű munka, minden percének van értelme, nem úgy, mint egy mérnöki munkának - amúgy környezetmérnök vagyok, csak valahogy nem ez az igazi, meg munka sincs...És itt nincs olyan, hogy ha már elmúltam mondjuk 30 éves és nincs gyakorlatom, akkor nem kellek sehova? Pláne gyerekkel? Nehéz ez, főleg, mert már nem vagyok 18 éves, pályaválasztás előtt, csak váltani szeretnék, kórházi élményeim hatására... Nem tudom, ez-e a jó választás, de most úgy tűnik, ezért érdeklődök! Kicsit tudnál nekem mesélni a kórházi munka előnyeiről/hátrányairól? Köszönöm!

     

    Kriszti

    előzmény:
    eperke68 (2724)
    2009-08-11  08:36
  24. 2009. augusztus 11. 09:422728.
    Köszi a jókívánságot, sajnos nem maradt belőle. Nálunk is esik egy kicsit, én is szeretnék kimenni. Éjszakás leszek, olyan hamar elmegy a nap, egy-kettő menni kell.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_196038 (2727)
    2009-08-11  09:37
  25. Torolt_felhasznalo_196038
    Torolt_felhasznalo_196038
    2009. augusztus 11. 09:372727.

    Nem maradt véletlenül belőle?Nagyon jól néznek ki!Boldog szülinapot a párodnak!

    Olvasgatok kicsit,aztán megyek ki,még nem esik,de igen készülődik. 

    előzmény:
    eperke68 (2726)
    2009-08-11  09:30

Címlap

top